Jak kupić Litecoin: kompletny przewodnik

Czy wiesz, że w czerwcu 2015 r. Można było kupić Litecoina za jedyne 1,50 dolara? Obecnie (19.03.18) kosztuje około 156 USD. Dość szalone, prawda ?! To tego rodzaju zwroty powodują, że ludzie tacy jak Ty zastanawiają się, jak kupić Litecoin!

Jak kupić Litecoin: Wprowadzenie

Zakup Litecoina może być bardzo łatwy lub bardzo trudny – wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz i jak chcesz zapłacić za Litecoina. Zapewniamy jednak, że jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić Litecoina, jesteś we właściwym miejscu!

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Ten przewodnik pokaże Ci dokładnie, jak kupić Litecoin z kilku wiodących platform – w tym Coinbase i BitPanda. Pokaże Ci, jak możesz kupić Litecoina używając waluty fiducjarnej, kupując Litecoin za pomocą PayPal, przelewem bankowym lub kartą kredytową.

Zanim przejdziemy do szczegółów zakupu Litecoina, powinieneś wiedzieć, że inwestycje w kryptowaluty są niestabilne. Musisz upewnić się, że używasz tylko pieniędzy, na utratę których możesz sobie pozwolić – oznacza to, że nie powinieneś wykorzystywać ważnych oszczędności, takich jak pieniądze na emeryturę!

Pod koniec tego przewodnika dowiesz się, gdzie kupić Litecoin, i będziesz w stanie ustalić, które jest najlepsze miejsce do kupienia Litecoina specjalnie dla Ciebie.

Szybki fakt: „LTC” odnosi się do Litecoina, a bit „Lite” w „Litecoin” pokazuje, jak szybko jest porównywany z Bitcoinem.

Więc zacznijmy!

Jak kupić Litecoin: Gdzie kupić Litecoin

Zależy to całkowicie od tego, skąd próbujesz kupić Litecoina, a także sposób zakupu, zbyt. Dzieje się tak, ponieważ różne „terytoria” (kraje i stany) mają różne zasady, więc niektóre kraje nie mogą korzystać z niektórych giełd Litecoin.

Lokalizacja nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o tym, gdzie kupić Litecoina. Istnieją trzy główne czynniki (w tym lokalizacja / kraj pochodzenia):

  • Metoda płatności
  • Kraj pochodzenia
  • Płatności opłat

Najpierw zobaczmy, jak Twoja metoda płatności wpływa na Twoją decyzję…

Metoda płatności

Platformy kart kredytowych lub debetowych

Kupowanie Litecoina jest proste, ale dla niektórych osób może być trudne ze względu na sposób, w jaki płacą za Litecoina. Jeśli masz kartę kredytową lub debetową, Coinbase, usługa z siedzibą w USA, umożliwia kupowanie Litecoinów za pomocą karty kredytowej.


Inne platformy, które akceptują karty kredytowe, obejmują CoinMama – który jest dostępny ze 188 krajów. Innym dostawcą jest BitPanda, usługa kryptograficzna z siedzibą w UE.

Platformy przelewów bankowych

BitPanda i Coinbase to dwie z najłatwiejszych platform do kupowania Litecoinów za pomocą przelewu bankowego.

Przelewy Coinbase mogą trwać od pięciu do siedmiu dni roboczych w USA i od jednego do trzech dni w UE. Średnia opłata za Coinbase w 1,49% za przelewy bankowe.

BitPanda pozwala jednak na wykonywanie przelewów bankowych tylko z UE.

Tak więc, jeśli jesteś obywatelem USA i chcesz kupić Litecoina przelewem bankowym, proponuję zajrzeć do Coinbase!

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: Zanim porozmawiamy o sposobach kupowania Litecoinów za gotówkę lub PayPal, musimy porozmawiać o bezpieczeństwie.

Nigdy nie trzymaj swojego Litecoina na giełdzie (takiej jak Coinbase, Binance itp.). Zawsze natychmiast wypłacaj wszystkie Litecoiny ze swojej giełdy do portfela offline – może to być portfel sprzętowy (taki jak Trezor).

Kupowanie litecoinów za gotówkę

Kiedyś nie było bezpośredniego sposobu kupowania Litecoina za gotówkę – chyba że spotkałeś faceta w barze, który miał Litecoina, a następnie zgodził się wymienić jego Litecoina na gotówkę, ale to nie brzmi zbyt godnie zaufania…

Dostępne są bankomaty Bitcoin, ale nie obsługują one Litecoina. Podobnie jak w wielu innych miejscach, możesz kupić Bitcoin za gotówkę, a następnie wymienić go elektronicznie na Litecoin.

jednak, CoinFlip stworzył system bankomatów z wieloma kryptowalutami, który umożliwia zakupy gotówkowe za Litecoin! Dostępna jest nawet funkcja wypłaty dla LTC, dzięki czemu możesz sprzedać LTC za gotówkę.

jak kupić litecoin

Problem w tym, że są one dostępne tylko w USA, a nawet wtedy jest ich mniej niż trzydzieści w całych Stanach Zjednoczonych.

Kupowanie litecoinów przez PayPal

Istnieją giełdy, które akceptują PayPal. Cryptex24 jest jedną z takich platform. Możesz wybrać walutę, wprowadzić kwotę wymaganą do przelewu, a następnie przelać pieniądze, klikając „Wymień teraz”, a otrzymasz Litecoin w ciągu 0-4 godzin od zatwierdzenia transakcji.

PayPal zakazuje giełdom kryptowalut akceptowania PayPal. Cyptex24 nie jest jednak tradycyjną giełdą, a proces transferu jest tego doskonałym przykładem.

Kupowanie Litecoina za pomocą Crypto

To jeden z najprostszych sposobów na zakup Litecoina! Jeśli jesteś już zarejestrowany i masz Bitcoin w swoim portfelu, możesz po prostu wymienić LTC (symbol Litecoina) na BTC (Bitcoin). LTC / BTC to popularna para, podobnie jak LTC / ETH (Ether)!

Binance jest jedną z największych i najbardziej zaufanych giełd handlowych. Ich opłaty są bardzo niskie w porównaniu do większości innych giełd handlowych! To giełda, którą polecam tym, którzy chcą kupić Litecoina za pomocą Bitcoin lub Ethereum.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Kraj pochodzenia

Na niektórych platformach istnieją regionalne i terytorialne „blokady”. Dzieje się tak, ponieważ metody płatności są oparte na lokalnych partnerstwach między krajami.

Im bardziej „rozwinięty” jest kraj, tym łatwiej jest nawiązać partnerstwo. Coinbase jest dostępne w Wielkiej Brytanii, USA, UE, Singapurze, Australii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kanadzie.

Zasady te opierają się na giełdach zgodnych z przepisami prawnymi obowiązującymi na terytoriach lokalnych i krajach. Dlatego klienci z USA muszą podawać inne informacje niż obywatele Niemiec.

Nie ma globalnego standardu, dlatego giełdy muszą przestrzegać wszelkich przepisów dotyczących płatności elektronicznych obowiązujących na terytoriach, na których chcą handlować.

Opłaty

Musisz zdawać sobie sprawę z różnych opłat i ich wpływu na Twoje inwestycje w Litecoin.

Po pierwsze, jest opłata dla górników. Bitcoin, Ethereum, Litecoin; wszyscy je mają. Ta część jest nieunikniona – będzie taka sama niezależnie od używanej wymiany.

Następnie jest opłata za wymianę. W przypadku swoich usług giełdy dodają własną prowizję / opłatę do każdej transakcji na swojej platformie.

Gdzie kupić Litecoin: Porównanie giełd

BitPanda i Coinbase, wraz z CoinMama, to trzy przykłady giełd brokerskich (miejsc, w których można kupić kryptowaluty za pomocą fiat). Są to również miejsca, na które będziesz chciał spojrzeć, jeśli planujesz kup Litecoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej, zbyt! Spójrzmy na ich zalety i wady:

BitPanda

Zalety

Jest to jedna z najlepszych giełd brokerskich w strefie euro ze względu na jej zgodność z unijnymi przepisami dotyczącymi przelewów pieniężnych.

Akceptacja Skrill, kart debetowych i kredytowych, płatności bankowych Giro, SEPA i innych różnorodnych platform płatniczych sprawia, że ​​zakup Litecoin jest bardzo łatwy!

Niedogodności

Jest dostępny tylko w strefie euro.

Ma ścisły proces weryfikacji, który musi zostać spełniony, zanim zostanie dopuszczony do handlu i wymiany. Ma bardzo złożoną strukturę opłat, co również utrudnia doświadczenie.

Coinbase

Zalety

Coinbase to zarówno platforma handlowa, jak i broker. Ma reputację najwyższej jakości i zapewnia pełną obsługę kursów walut. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika!

Metody płatności używane przez Coinbase obejmują przelew bankowy i płatności kartą kredytową / debetową.

Niedogodności

Coinbase jest dostępne tylko w 33 krajach, w przeciwieństwie do innych platform, które obejmują ponad 100 krajów. Coinbase nie znajduje się na całym świecie.

Ponadto Coinbase jest niezwykle rygorystyczny w zakresie weryfikacji! Limity Twojego konta są oparte na sprawdzeniach tożsamości, które wykonałeś.

CoinMama

Zalety

CoinMama ma doskonałą obsługę metod płatności, w tym obsługę kart debetowych i kredytowych, Western Union i MoneyGram. Oznacza to, że platforma jest dostępna dla szerszej publiczności, która nie ma dostępu do tradycyjnej bankowości.

Platforma jest dostępna na całym świecie – masz do niej dostęp z każdego kraju! Ponadto weryfikacja jest mniejszym problemem niż w przypadku innych dostawców.

Niedogodności

Opłaty są wyższe niż w przypadku innych dostawców, a CoinMama nie sprzedaje Litecoinów. Jednak największym problemem CoinMama jest to, że nie akceptuje przelewów bankowych.

Wiele giełd nie pozwala na zakup Litecoina, takiego jak CoinMama. Zamiast tego musisz kupić różne krypto (takie jak Bitcoin lub Ether), a następnie przenieść je na giełdę handlową, na której możesz użyć go do zakupu Litecoin.

Teraz przejdźmy przez ten proces krok po kroku, abyśmy dokładnie zrozumieli, jak kupić Litecoin na niektórych najpopularniejszych platformach.

Jak kupić Litecoin: Coinbase

Możesz kupić Litecoin bezpośrednio za swoją walutę fiducjarną (USD, EUR itp.) Za pomocą Coinbase. Jest bardzo przyjazny dla początkujących, więc przejdźmy od razu!

Pierwszym krokiem jest założenie konta Coinbase – możesz to zrobić na swoim komputerze lub pobierając aplikację Coinbase z App Store (iOS) lub Play Store (Android).

Instrukcje dotyczące rejestracji w Coinbase

Możesz podłączyć swoje konto bankowe, kartę kredytową, a nawet kartę debetową do swojego konta Coinbase.

Instrukcje, jak kupić litecoin na Coinbase

Będziesz musiał zweryfikować, czy są to Twoje konta bankowe lub karty. Po wykonaniu tych kroków możesz kupować (i sprzedawać) Litecoina.

Następnie musisz kupić Litecoin.

Wykres cen Litecoin w aplikacji mobilnej Coinbase

Otwórz aplikację na urządzeniu z systemem Android lub Apple. Przewiń stronę główną (patrz wyżej) do Litecoin. Kliknij wykres. Zabierze Cię do następnego ekranu.

Na następnych dwóch ekranach nie można wykonywać zrzutów ekranu ze względu na uprawnienia bezpieczeństwa. Ale to jest naprawdę proste. Na następnej stronie znajduje się wykres, a pod nim dwa niebieskie przyciski – jeden mówi kup, a drugi sprzedaj. Kliknij „kup”!

Gdy znajdziesz się na stronie zakupu, możesz dodać format płatności i całkowitą kwotę, jaką chcesz wydać. Następnie możesz kupić Litecoin.

W Coinbase to takie proste!

Jak kupić Litecoin: BitPanda

Możesz kupić Litecoina za pomocą BitPanda. Pierwszym krokiem jest założenie konta BitPanda – możesz pobrać aplikację ze sklepu Apple App Store i Google Play. Zapewni to bezpieczne miejsce na zakup Litecoina. Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować swoje konto i kupić swojego pierwszego Litecoina.

Będziesz musiał zarejestrować konto. Aby skonfigurować podstawowe konto, musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Metoda weryfikacji w Coinbase

Aby zachować zgodność z zasadami strefy euro, BitPanda zmusza wszystkich użytkowników do rejestracji. Istnieją trzy kroki i są one ograniczone. Weryfikacja Gold jest najdroższa, ale usuwa limity konta.

Aby ten proces działał, będziesz potrzebować dokumentów tożsamości i dostępu do kamery internetowej.

jak kupić Litecoina w aplikacji BitPanda

Po zarejestrowaniu i zweryfikowaniu konta będziesz mieć pełny dostęp do swojego konta handlowego. Punktem wyjścia jest ekran główny (powyżej).

Teraz kupmy Litecoina na BitPandzie.

Portfel BitPanda na pieniądze fiducjarne i kryptowaluty

Po wybraniu Litecoina spośród kryptowalut i środków, które chcesz dodać z transakcji portfela EUR / LTC, możesz teraz kupić Litecoin.

Czas transakcji będzie się różnił również w zależności od poziomu weryfikacji konta (pamiętaj o tym).

Na BitPandzie kupowanie Litecoina jest takie proste!

Jak kupić Litecoin: Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, sposób zakupu Litecoina zależy od Twojej lokalizacji i źródła płatności. Jeśli masz szczęście, że mieszkasz w USA, Wielkiej Brytanii lub strefie euro, będziesz mieć dostęp do wielu różnych platform transakcyjnych i giełd.

Ale im bardziej jesteś odległy od głównego nurtu bankowego, tym trudniej będzie Ci kupić Litecoina.

Możesz kupić Litecoina za gotówkę, ale nie jest to najbezpieczniejszy sposób. Możesz kupić Litecoin za pomocą PayPal, ale nie jest to szybkie.

Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Jak kupować Litecoiny”, poprzez lepsze zrozumienie różnych sposobów kupowania Litecoina.

Przyjrzeliśmy się trzem najpopularniejszym, globalnym i łatwo dostępnym platformom i giełdom. Wybraliśmy Binance, BitPanda i Coinbase. Po przeczytaniu naszego przewodnika „jak to zrobić”, będziesz mógł założyć konto handlowe kryptowalut na tych trzech platformach.

Teraz, gdy skończyłeś przewodnik, powinieneś wiedzieć, jak kupić Litecoin i jaka jest najlepsza metoda i wymiana dla Ciebie i Twoich wymagań.

Więc co o tym myślisz? Z której giełdy zamierzasz skorzystać? Której metody płatności będziesz używać? Jeśli masz dodatkowe pytania, koniecznie daj mi znać! Chętnie pomogę!

Ważna uwaga: Nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić. Wydaje się to oczywiste, ale zawsze musimy Ci o tym przypominać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map