Witaj w moim przewodniku Jak przenieść się z GDAX na Binance! Obecnie na rynku dostępne są setki różnych giełd kryptowalut, które pozwalają kupować, sprzedawać i handlować szeroką gamą monet. GDAX i Binance to dwa z największych, z łącznym dziennym wolumenem obrotu w miliardach dolarów!

Zgaduję, że chcesz przenieść swoje monety na Binance, ponieważ zawierają one więcej monet? Bez względu na powód, pokażę ci, jak to zrobić w naprawdę prosty sposób!

Zanim przejdę do przewodnika krok po kroku, jak przenieść się z GDAX na Binance, pomyślałem, że szybko przedstawię ci bardzo krótki przegląd tego, jak te dwie giełdy się porównują, a także krótkie wyjaśnienie, dlaczego możesz mieć ostatnio słyszeliśmy o GDAX określanym jako „Coinbase Pro”.

Więc na co czekasz? Zacznijmy od ustalenia, czym jest GDAX!

Zrozumieć platformę GDAX

GDAX to giełda, która umożliwia ludziom dokonywanie transakcji z kryptowalut na kryptowaluty lub kryptowalut na kryptowaluty. Zostały uruchomione po raz pierwszy w 2016 roku i są własnością tej samej firmy, która stoi za Coinbase!


Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

W rezultacie każdy, kto ma konto w GDAX, automatycznie ma je w Coinbase! Platforma umożliwia kupowanie i sprzedawanie czterech różnych kryptowalut, którymi są Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Istnieje również możliwość wymiany tych monet na USD i EUR.

Jedną z najpopularniejszych funkcji w GDAX jest to, że platforma umożliwia dokonywanie wpłat za pomocą waluty fiducjarnej, co ułatwia wejście do branży po raz pierwszy.

Opłaty handlowe wynoszą od 0,1% do 0,3%, w zależności od tego, ile handlujesz. Alternatywnie, jeśli zapewniasz płynność na giełdzie, handel jest bezpłatny!

GDAX ma doskonałe zabezpieczenia, w tym chłodzenie, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i ubezpieczenie FDIC dla sald w USD.

Skoro już wiesz, czym jest GDAX, kolejna część mojego przewodnika po GDAX na Binance zajmie się Binance!

Rywal – Binance

Binance powstało rok później w 2017 roku, co czyni je jedną z najnowszych giełd w branży. Już za niecały rok Binance odpowiada za największy wolumen obrotu kryptowalutami na świecie. Dość często jest to ponad 2 miliardy dolarów!

Jedną z największych zalet korzystania z Binance jest to, że zawierają setki różnych monet. Obejmuje to znane monety, takie jak Bitcoin i Ethereum, a także mniej znane monety.

W przeciwieństwie do GDAX, Binance nie pozwala swoim klientom na dokonywanie wpłat lub wypłat za pomocą pieniędzy fiducjarnych. Zamiast tego musisz zasilić swoje konto za pomocą kryptowaluty. Opłaty handlowe na Binance są jednymi z najniższych w branży i wynoszą zaledwie 0,1% lub 0,05%, jeśli handlujesz przy użyciu ich monety BNB!

Platforma jest odpowiednia dla początkujących i bardziej doświadczonych handlowców, ponieważ mają zarówno podstawową wymianę, jak i zaawansowaną wymianę. Bezpieczeństwo jest również bardzo dobre na Binance, bez poważnych hacków, o których można by zgłaszać.

Teraz, gdy już wiesz, co robią dwie giełdy, kolejna część mojego przewodnika GDAX to Binance zajmie się tym, dlaczego tak wiele osób decyduje się na posiadanie kont na obu platformach.

Dlaczego ludzie używają zarówno GDAX, jak i Binance?

Być może pamiętasz, jak wspomniałem wcześniej, że GDAX ułatwia użytkownikom kupowanie kryptowalut za prawdziwe pieniądze. Dzieje się tak, ponieważ akceptują wpłaty na konto bankowe lub wpłaty kartą debetową / kredytową, jeśli robią to za pośrednictwem Coinbase (które możesz natychmiast przesłać do GDAX za darmo).

Jednak ludzie, którzy lubią handlować wieloma różnymi monetami, nie mają dużego wyboru w GDAX. Dzieje się tak, ponieważ wymieniają tylko cztery różne monety. Ludzie lubią zamiast tego korzystać z Binance, ponieważ wymieniają setki różnych monet.

Z drugiej strony Binance nie pozwala na dokonywanie wpłat za pomocą prawdziwych pieniędzy, co jest dużym problemem! Oznacza to, że jeśli chcesz korzystać z Binance, ale nie masz żadnych kryptowalut do wpłaty, musisz je kupić gdzie indziej!

Tutaj pojawia się GDAX! Ogólny proces polega na tym, że ktoś utworzy konto w GDAX, a następnie kupi ustaloną kryptowalutę, taką jak Bitcoin lub Ethereum, za pomocą konta bankowego lub karty debetowej / kredytowej.

Potem po prostu przenoszą się z GDAX na Binance! Daje to handlowcom swobodę wyboru spośród setek różnych monet!

Alternatywnie, ludzie również lubią powtarzać ten sam proces, ale na odwrót. Po zakończeniu handlu na Binance przekazują swoje monety do GDAX. Dzięki temu mogą wypłacić środki z powrotem na swoje konto bankowe!

Ostatecznie posiadanie konta zarówno na GDAX, jak i Binance to naprawdę dobry pomysł, ponieważ oba mają swój cel!

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego ludzie lubią przenosić się z GDAX na Binance, szybko opowiem o niedawnej zmianie marki z GDAX na Coinbase Pro!

Zmiana nazwy GDAX na Coinbase Pro

Zespół zarządzający GDAX ogłosił w maju 2018 r., Że giełda zmieni nazwę na Coinbase Pro. Jeśli korzystasz już z GDAX, nie martw się, Coinbase Pro będzie miał wszystkie te same funkcje i więcej!

Ułatwi to wpłatę i wypłatę środków, a także zaoferuje nowy obszar portfela, w którym można łatwo przeglądać swoje inwestycje..

W tym samym komunikacie prasowym GDAX ogłosił również, że kupił inną firmę o nazwie „Paradex”. Dzięki temu użytkownicy GDAX będą mogli przenosić token ERC-20 między portfelami.

Nie zapominaj, że token ERC-20 to kryptowaluta zbudowana na bazie łańcucha blokowego Ethereum!

Oficjalna premiera miała miejsce 29 czerwca 2018 roku, co oznacza, że ​​GDAX został zastąpiony przez Coinbase Pro!

Teraz, gdy już wiesz o rebrandingu, kolejna część mojego przewodnika po GDAX na Binance pokaże Ci, jak przenieść się z GDAX na Binance!

Jak przenieść się z GDAX na Binance

Zanim będziesz mógł wykonać przelew, musisz zalogować się na swoje konto Binance, aby uzyskać adres portfela. Jeśli nie masz jeszcze konta Binance, zajmie Ci to tylko kilka minut, ponieważ nie musisz weryfikować swojej tożsamości!

Możesz uzyskać dostęp do oficjalnej strony Binance pod adresem klikając ten link.

Po skonfigurowaniu konta przesuń kursor myszy Fundusze a następnie kliknij Depozyty.

Jak przenieść z gdax do binance

W rozwijanym polu, które mówi, “ Wybierz monetę / token do wpłaty ”, wyszukaj kryptowalutę, którą chcesz wysłać z GDAX do Binance.

Uwaga: bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią monetę, w przeciwnym razie możesz stracić swoje środki. Na przykład, jeśli chcesz przelać Bitcoin z GDAX na Binance, ale wyślesz go na adres Bitcoin Cash, Twoje środki nigdy nie zostaną odzyskane!

W moim przykładzie zamierzam przenieść Ethereum z GDAX do Binance, więc wybieram Ethereum (ETH) z rozwijanej listy.

Jak przenieść z gdax do binance

Otrzymasz teraz swój unikalny adres Ethereum dla Binance. To jest to, co będziesz musiał wprowadzić do GDAX, aby wykonać transfer GDAX na Binance. Kliknij na Kopiuj adres przycisk, który skopiuje go do schowka.

Jak przenieść z gdax do binance

Teraz, gdy masz już adres depozytu Binance, musisz zalogować się ponownie na swoje konto GDAX. Prawdopodobnie najlepiej jest to zrobić w nowej karcie.

U góry ekranu kliknij Moje portfele.

Jak przenieść z gdax do binance

Następnie wprowadź Wycofanie strona. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wypłacić, wraz z kwotą.

Teraz musisz Wklej skopiowany adres portfela Binance do schowka w polu adresu nadawcy.

Na koniec, aby zakończyć transfer z GDAX do Binance, kliknij Wysłać.

I to wszystko! To jest tak proste, jak w przypadku transferu z GDAX na Binance!

Zwykle przelew GDAX na Binance trwa około 10 minut, więc sprawdzaj swoje konto Binance!

W końcowej części mojego przewodnika przedstawię kilka pokazów, jak wygląda nowa strona Coinbase Pro!

Jak korzystać z Coinbase Pro

Chciałem ci pokazać, jak się handluje! U góry strony kliknij Wybierz Market.

Jak przenieść się z GDAX do Binance - Coinbase Pro

Domyślnie rynki wyświetlają transakcje Bitcoin Cash (BCH) / Bitcoin (BTC). Jednak chcę handlować Bitcoinem z Litecoinem!

Najpierw musisz wybrać swoją główną walutę. Ponieważ chcę handlować Bitcoinem, wybieram BTC. Zostanie wyświetlona lista dostępnych par. Klikam LTC / BTC.

Jak przenieść się z GDAX do Binance - Coinbase Pro

To przeniesie mnie teraz do głównego ekranu handlu Bitcoinem i Litecoinem!

Obszar handlowy składa się z trzech głównych części. Najpierw zobaczysz okno, które wyświetla aktualne i historyczne ceny rynkowe, a także wolumeny handlowe. W tej chwili mam ustawione interwały 5-minutowe, jednak mogę to zmienić klikając na 5m przycisk.

Jak przenieść się z GDAX do Binance - Coinbase Pro

Jak widać na poniższym obrazku, możesz zmienić interwał czasowy od 1 minuty do 1 dnia! Zmieniłem również wyświetlanie wykresu Świeczniki zamiast linii!

Jak przenieść z gdax do binance - batony Coinbase pro Candle

Następną sekcją ekranu handlu, o której musisz wiedzieć, jest księga zleceń. Wyświetla wszystkie bieżące zamówienia złożone przez handlowców na giełdzie. Książka zamówień informuje nas o kwocie, za jaką dana osoba chce handlować, a także o ilości, którą chce kupić lub sprzedać.

Jak przenieść z GDAX do Binance - Książka zamówień Coinbase Pro

Zostanie wyświetlona sekcja czerwona Zamówienia sprzedaży i wyświetli się zielona sekcja Kup zamówienia!

Ostatnim i prawdopodobnie najważniejszym obszarem ekranu handlu jest faktyczna skrzynia handlowa! Tutaj możesz powiedzieć Coinbase Pro, czym chcesz handlować!

Jak przenieść z GDAX do Binance - Formularz zamówienia Coinbase pro

Jak widać na powyższym obrazku, masz trzy opcje. Po pierwsze, możesz zrobić Porządek rynkowy. Jest to najbardziej podstawowy sposób handlu i oznacza, że ​​zgadzasz się przyjąć aktualną cenę rynkową.

Druga opcja to Zlecenie z limitem. W tym miejscu wybierasz cenę zakupu lub sprzedaży monety, która różni się od aktualnej ceny rynkowej. Na przykład mogę zdecydować się na zakup 2 LTC, gdy cena wyniesie 0,01300 BTC. Jak tylko cena osiągnie mój limit ceny zlecenia, zlecenie zostanie zrealizowane! Jeśli tak się nie stanie, po prostu anuluję zamówienie!

Jak przenieść z GDAX do Binance - Coinbase pro LTC-BTC

Ostatnią opcją handlową jest Stop Loss. W tym miejscu prosisz giełdę o zamknięcie twojego zlecenia, gdy moneta osiągnie określoną cenę. Na przykład, jeśli kupiłeś Litecoina, ale jego wartość zaczęła się zawieszać, system może zamknąć transakcję po określonej kwocie.

Jak przenieść z GDAX do Binance - formularz zamówienia Coinbase pro

I to wszystko, teraz masz podstawową wiedzę na temat korzystania z Coinbase Pro!

Wniosek

I to już koniec mojego przewodnika po GDAX na Binance! Jeśli czytasz go od początku do końca, wiesz już, jak wykonać przelew!

Naprawdę dobrym pomysłem jest posiadanie obu kont, ponieważ oba mają swój wyjątkowy cel. Chociaż GDAX świetnie nadaje się do kupowania kryptowalut za prawdziwe pieniądze lub sprzedawania kryptowalut z powrotem za prawdziwe pieniądze, ma tylko cztery monety do handlu.

Z drugiej strony, chociaż Binance jest dobre do handlu wieloma różnymi kryptowalutami, nie pozwala na korzystanie z depozytu lub wypłaty za pomocą prawdziwych pieniędzy!

Ponadto kwota pieniędzy, jaką kosztuje wysłanie środków z GDAX do Binance lub Binance do GDAX, jest minimalna. Zapłacisz tylko opłatę za transakcję w łańcuchu bloków!

Pokazałem Ci również nową platformę Coinbase Pro. Co miałeś na myśli? Podoba mi się, jak jest czysty i przyjazny dla użytkownika!

Ciekawą rzeczą do rozważenia jest to, że Binance niedawno ogłosiło, że chce nawiązać relację z bankiem na Malcie. Gdy już to zrobią, mają nadzieję, że zaczną akceptować rzeczywiste metody płatności, takie jak konto bankowe lub karta debetowa / kredytowa. Jeśli tak, czy będzie sens w korzystaniu z GDAX / Coinbase Pro? Myślę, że nie będzie! Daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me