Jak stworzyć kryptowalutę: porady i wskazówki

Być może słyszałeś o Bitcoinie lub Ethereum, a może nawet o Ripple, ale w rzeczywistości dostępnych jest ponad tysiąc różnych monet i tokenów. W rzeczywistości, zgodnie z Wikipedia, na całym świecie używanych jest ponad 1384 kryptowalut. To dużo kryptowalut! Dlaczego więc nie dodać do zestawu? Cóż, możesz to zrobić, gdy nauczę cię, jak tworzyć kryptowalutę.

Zanim jednak zaczniemy, musisz wiedzieć trzy rzeczy:

Logo pomysłu Jak stworzyć kryptowalutę

POTRZEBUJESZ

DOBRY POMYSŁ

Budowa tokena / monety w celu zbudowania tokena / monety jest skazana na niepowodzenie. Musi mieć cel (musi dodawać wartość światu).

Logo zaufania ludzi, które pomoże Ci Jak stworzyć kryptowalutę

MUSISZ ZARABIAĆ

ZAUFANIE LUDZI

Aby to zrobić, musisz zbudować „społeczność”. Oto lista dotycząca Twojej kryptowaluty. Utrzymanie społeczności kryptowalut to ciężka praca, więc poświęć temu dużo uwagi.

Logo osadzenia pokazujące, jak stworzyć kryptowalutę

POTRZEBUJESZ KODOWANIA & WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE CRYPTO

Tak, możesz zatrudnić „talent”, ale musisz wiedzieć, jak będzie działać Twój token / moneta.

Pod koniec tego przewodnika: zrozumiesz podstawy tworzenia kryptowaluty i znaczenie budowania zaufania wśród ludzi, którzy wspierają Twoją kryptowalutę!

Ten przewodnik pomoże Ci również zrozumieć, jak ważne jest, aby mieć dobry pomysł i cel dla swojej kryptowaluty (i dlaczego będziesz potrzebować dużo wolnej gotówki, aby sfinansować ten projekt!).


Jeśli jednak zdecydujesz, że zamiast tworzyć kryptowalutę, chcesz trochę kupić, Mam do zaoferowania kilka różnych platform: Coinbase, Binance i Coinmama. Korzystając z tych platform, będziesz mógł natychmiast kupić Bitcoin, Ethereum lub jakąkolwiek inną kryptowalutę!

Zawsze wybieraj też plik niezawodny i bezpieczny portfel kryptowalut aby chronić swoje aktywa, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się stworzyć kryptowalutę, czy po prostu kupisz monety. Zaleca się iść portfele sprzętowe, takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T.

Jak zacząć

Prawdziwe „rozpoczęcie” zaczyna się od Twojego pomysłu, ale zajmiemy się tym później. Najpierw porozmawiajmy trochę o technologii.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Istnieją dwa podstawowe sposoby tworzenia kryptowaluty:

 • Zbuduj swój łańcuch bloków – będzie miał swoją własną „monetę”
 • Użyj NEO, Ethereum lub podobnej platformy do stworzenia aplikacji – będzie ona miała swój własny „token”

Tak więc pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, zastanawiając się, jak stworzyć kryptowalutę, jest to, czy zamierzasz zbudować „token”, czy „monetę”. Masz zamiar zacząć od zera? Lub zbuduj token w oparciu o technologię, która jest już zaufana i dostępna?

Monety i tokeny to kryptowaluty. Różnica polega na tym, że moneta należy do swojego łańcucha blokowego, podczas gdy token jest zbudowany na istniejącym łańcuchu bloków. Tak więc na blockchainie mogą być tysiące tokenów, podczas gdy może istnieć tylko jedna moneta.

Oto niektóre z najpopularniejszych monet:

Jak stworzyć kryptowalutę

Niektóre z tych technologii blockchain mogą służyć do tworzenia tokenów. Najpopularniejszym blockchainem do budowania aplikacji i tokenów jest Ethereum.

Ethereum vs NEO: Najpopularniejszy wybór dla tokenów

Jak stworzyć kryptowalutę

ETH

✓ Natywna maszyna wirtualna

✗ Działa na próbie pracy do

do aktualizacji sieci Proof of Stake

✓ Przeciętny portfel na komputery stacjonarne

✓ Wysokiej jakości opcje innych firm

✓ Portfel sprzętowy

Jak stworzyć kryptowalutę

NEO

✓ Natywna maszyna wirtualna

✗ Systemy węzłów, delegatów i głosowania

obecnie niekompletne, plany nieznane

✓ Przeciętny portfel na komputery stacjonarne

✗ Minimalne opcje innych firm

✗ Brak portfela sprzętowego

Tokeny zbudowane na Ethereum nazywane są tokenami ERC-20. Blockchain Ethereum to świetne pole do gry dla osób, które próbują nauczyć się tworzyć kryptowalutę, ponieważ blockchain Ethereum jako pierwszy zaoferował tę usługę i cieszy się dużym zaufaniem.

NEO jest bardzo podobny, ale zamiast tego używa rozszerzenia Standard NEP-5 token i umożliwia ludziom korzystanie z łańcucha bloków NEO do tworzenia aplikacji i tokenów. Jest to druga najpopularniejsza platforma!

Ethereum może mieć przewagę zaufania i popularności, ale NEO ma swoją własną przewagę. Na NEO możesz budować za pomocą wielu różnych języków programowania, w tym C ++ i Java. Na Ethereum możesz budować tylko przy użyciu Solidity (języka programowania Ethereum).

Oznacza to, że programiści używający NEO nie muszą uczyć się nowego języka, zamiast tego mogą używać języka, który już znają.

Więc co wolałbyś nauczyć się tworzyć kryptowalutę? Jeśli chcesz używać Ethereum, musisz nauczyć się Solidity. Jeśli używasz NEO, możesz użyć istniejącego wcześniej języka, który być może już znasz.

Dobra wiadomość jest taka: Solidność nie musi być trudna do nauczenia. Został zaprojektowany tak, aby był podobny do Pythona, JavaScript i C ++, aby ułatwić naukę. Dodatkowo mamy własny interaktywny kurs szkoleniowy Solidity, który uczy języka, pokazując, jak krok po kroku stworzyć grę Solidity. To nowy, przyjemny sposób nauki: nazywa się Space Doggos.

Jeśli jesteś zainteresowany kupując te kryptowaluty, możesz to zrobić na Coinbase lub Binance.

Budowanie „monety” a budowanie „tokena”

Logo Bitcoin

MONETA:

✓ Ma swój Blockchain

✗ Bardzo drogie

✗ Zajmuje dużo czasu

Logo Bitcoin

ZNAK:

✓ Zbudowany na istniejącym łańcuchu bloków

✓ Niedrogie

✓ Nie zajmuje dużo czasu

Decyzja, czy potrzebujesz monety, czy tokena, to duży wybór: decyduje o wielu rzeczach dla twojego projektu, w tym o ilości pieniędzy, które musisz wydać.

Nauka tworzenia kryptowaluty (co wymaga zbudowania łańcucha bloków od podstaw) jest bardzo kosztowna i zajmuje dużo czasu. Potrzebujesz też niesamowitego zespołu programistów!

Jeśli jednak nie potrzebujesz swojego łańcucha bloków, możesz po prostu utworzyć token. W ten sposób zamiast budować swój łańcuch bloków, możesz po prostu zbudować aplikację, która będzie działać na istniejącym łańcuchu bloków – jak Ethereum lub NEO.

Tak, stworzenie tokena i aplikacji (dApp / zdecentralizowana aplikacja) nadal wymaga dużo czasu, pieniędzy i świetnego zespołu programistów. Jest to jednak o wiele łatwiejsze i tańsze niż tworzenie monety / budowanie łańcucha blokowego!

Początkowe oferty monet (ICO)

Kiedy tradycyjna firma decyduje się wejść na giełdę, oferuje pierwszą ofertę publiczną – która jest sposobem na pozyskanie środków w zamian za akcje.

Cóż, początkowe oferty monet (ICO) są bardzo podobne. ICO to sposób, w jaki firmy znające się na blockchain gromadzą fundusze na swoje projekty kryptograficzne. Ale zamiast kupować akcje inwestorzy, otrzymują „tokeny”.

INTERESUJĄCY FAKT

Próbuję dowiedzieć się, jak stworzyć kryptowalutę, więc ICO mogą być bardzo, bardzo pomocne. A ponieważ sektor kryptograficzny jest obecnie bardzo popularny, teraz może być świetny czas na jego rozpoczęcie!

Laptop z logo ICO i Bitcoin

Zdobycie zaufania odgrywa ogromną rolę w sukcesie ICO. Najbardziej udane ICO to te, które mają silny zespół programistów / założycieli i solidną mapę drogową. Mapa drogowa zawiera informacje dla inwestorów, co projekt planuje osiągnąć w przyszłości i jak planują wykorzystać fundusze.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej tworzeniu kryptowaluty. Ale najpierw zrobię kilka założeń.

 1. Nie masz milionów dolarów w banku, aby stworzyć własną „monetę” kryptowaluty w łańcuchu bloków
 2. Wolisz wybrać łatwiejszą drogę i stworzyć dApp i token, opierając się na istniejącym, zaufanym łańcuchu bloków

Tak więc pozostanę przy mniej technicznej, tańszej i mniej ekstremalnej wersji tworzenia kryptowaluty. Oto jak utworzyć „token”.

Początek

ICO oferują szybki sposób na zebranie funduszy na Twój projekt, ale nie będzie to łatwe. Aby pomyślnie rozpocząć nową kryptowalutę za pośrednictwem ICO, potrzebujesz:

 • „Wielki pomysł” – w jaki sposób Twój projekt blockchain pomoże określonej branży? Jaki problem rozwiąże?
 • Silny zespół programistów do tworzenia tokenów ERC-20 lub NEP-5
 • Silny zespół programistów do stworzenia inteligentnego kontraktu ICO – gdy użytkownicy wysyłają krypto do inteligentnego kontraktu, inteligentna umowa wysyła im odpowiednią ilość tokena
 • Profesjonalny audyt zewnętrzny – ma to na celu sprawdzenie, czy Twój token i inteligentna umowa są bezpieczne, aby nie zostać zhakowanym
 • Dobrze napisana biała księga – to dokument, który przedstawia Twój pomysł, problem, który rozwiązuje, mapę drogową i sposób działania / technologię, z której korzysta
 • Kampania marketingowa – strona internetowa, social media, pre-&-rozwój społeczności posprzedażowych, fora i media
 • Zespół zarządzający społecznością

Spójrzmy, dlaczego potrzebujesz tych wszystkich rzeczy, aby stworzyć udany projekt kryptowaluty.

Wielki pomysł, jak stworzyć kryptowalutę

To jest centrum Twojego projektu! Musisz pomyśleć o tym, jak Twój dApp pomoże w branży, na którą kierujesz reklamy. Czy planujesz usunąć obecnego pośrednika (np. Bank lub brokera)? Czy chcesz rozwiązać rzeczywiste problemy (takie jak ubóstwo lub brak wykształcenia)?

Musisz pomyśleć o prawdziwym problemie io tym, jak technologia blockchain może go rozwiązać. Jeśli Twój projekt nie przynosi rzeczywistych korzyści, to dlaczego ktoś miałby chcieć go zainwestować lub wykorzystać? Jeśli chcesz tworzyć wartość, musisz dodać wartość.

Oto kilka branż, które mogą sprawić, że Twój mózg zacznie działać dzięki pomysłom: przechowywanie plików, usługi dotyczące treści, ubezpieczenia, marketingowa komunikacja peer-to-peer, finanse, medycyna i energia / energia elektryczna. Wszystkim tym branżom można znacznie pomóc, korzystając z technologii blockchain za pośrednictwem dApps.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Zespół deweloperski

Jedną z największych części tworzenia kryptowaluty jest wybranie odpowiedniego programisty (-ów) dla Twojego tokena, a inteligentny kontrakt może być różnicą między sukcesem a porażką. Musisz być bardzo ostrożny i wybrać programistę, któremu możesz zaufać, wykonując dobrą robotę.

Pomysł jest pierwszym kluczowym czynnikiem, ale bez dobrego zespołu jest bezużyteczny. Potrzebujesz utalentowanego zespołu, który pomoże zrealizować Twój pomysł! Polecałbym zatrudniać tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z technologią blockchain.

Aby nawiązać kontakty, których potrzebujesz, powinieneś starać się bardziej zaangażować w społeczność blockchain. Proponuję chodzić na wydarzenia typu blockchain, nawiązywać kontakty z nowymi ludźmi i budować relacje w branży. Pomoże Ci to znaleźć odpowiednich ludzi do udziału w Twoim projekcie!

Inteligentny kontrakt

Inteligentne kontrakty odgrywają ogromną rolę, jeśli chodzi o tworzenie kryptowaluty. Tym, którzy nie wiedzą, czym jest inteligentna umowa, pozwólcie mi krótko wyjaśnić:

Inteligentna umowa jest jak tradycyjna umowa; z wyjątkiem tego, że jest cyfrowy, działa w łańcuchu bloków, jest wykonywany automatycznie i nie można go zmienić.

Wizualizacja inteligentnych kontraktów

W inteligentnej umowie zapisane są zasady. W inteligentnym kontrakcie ICO reguły mogą wyglądać tak, jak JEŚLI użytkownik wyśle ​​1 ETH do inteligentnego kontraktu, WTEDY inteligentny kontrakt wysyła 100 tokenów do tego użytkownika.

Ponieważ inteligentny kontrakt działa automatycznie, nie kontroluje go żadna strona trzecia. Oznacza to, że użytkownik nie musi Ci ufać.

Zamiast tego ufają inteligentnej umowie, która jest tylko kodem. Jeśli kod jest poprawny, nie może Cię oszukać. Dzięki temu użytkownik wie, że zawsze otrzyma odpowiednią liczbę tokenów i otrzyma je na czas.

Zasady inteligentnego kontraktu są napisane przez twoich programistów, więc musisz zdecydować o nich w zależności od tego, jak chcesz, aby Twoje ICO działało.

Aby uzyskać więcej informacji na temat inteligentnych kontraktów, zobacz mój Co to jest inteligentny kontrakt przewodnik.

Profesjonalny audyt zewnętrzny

Jak powiedziałem przed chwilą, inteligentne kontrakty to tylko kod. To samo dotyczy tokenów. Ustalenie, jak stworzyć kryptowalutę, obejmuje również ustalenie jej bezpieczeństwa. Aby użytkownik mógł zaufać kodowi, musi wiedzieć, że jest on bezpieczny. Dlatego potrzebujesz profesjonalnego audytu.

Oznacza to nie tylko, że użytkownik / inwestor może czuć się bezpiecznie, ale także, że możesz czuć się bezpiecznie – nie chciałbyś wydawać tych wszystkich pieniędzy na inteligentne kontrakty i rozwój tokena tylko po to, aby został zhakowany.?

Jest to ważny krok, który zapewnia legitymizację Twojego projektu. Te audyty są często nazywane audytami bezpieczeństwa ICO i można je uzyskać od takich firm, jak Praktyczne zapewnienie. Zawsze upewnij się, że wybrana firma audytorska jest wiarygodna i ma długą historię.

Zweryfikowanie ICO za pomocą profesjonalnego audytu pomoże promować Twój projekt kryptowaluty. Promuje to, że Twój projekt jest zgodny ze standardami branżowymi i zasadami ochrony danych – dodaje dodatkowej wartości do Twojego projektu. To kluczowy krok!

Dobrze napisana biała księga dotycząca tworzenia kryptowalut

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć swoją kryptowalutę, musisz wiedzieć, jak zrobić dobrą białą księgę. Kiedy mówię dobrze, mam na myśli dobrze – biała księga jest tym, czego inwestorzy będą używać do oceny twojego projektu.

Biała księga krok po kroku jak stworzyć kryptowalutę

INTERESUJĄCY FAKT

Stworzenie dobrej białej księgi do zaprezentowania opinii publicznej powinno być jednym z twoich głównych priorytetów. Jeśli ICO jest aktywne, ale nie ma białej księgi, powinieneś być bardzo ostrożny!

Spójrzmy więc, co składa się na genialny raport dotyczący ICO. Według Badania VentureBeat, raport powinien mieć następujący format:

 • Wszystkie oficjalne dokumenty powinny być w formacie PDF – oficjalne dokumenty PDF są dostępne w różnych systemach i przeglądarkach bez obawy o problemy z formatem / strukturą i układem.
 • Liczba stron – wszystkie białe księgi muszą mieć dwie wersje. Zwykły biały papier (20–100 stron) i mały papier (około 2–8 stron). Późny artykuł to tylko krótsza wersja białej księgi – zawiera wszystkie kluczowe informacje.
 • Dobra gramatyka to podstawa – jeśli masz z tym problemy, możesz zatrudnić zewnętrznych korektorów białych ksiąg?
 • Języki – Twój raport powinien być w wielu językach. Zatrudnij tłumaczy, aby opublikować swój raport w najpopularniejszych językach. Polecam angielski, mandaryński, hiszpański, japoński i koreański. Jeśli możesz więcej, zrób to!
 • Odpowiedz na następujące pytania:
 • Jaki jest Twój pomysł?
 • Dlaczego potrzebny jest Twój pomysł / rozwiązanie?
 • Na co zostaną przeznaczone fundusze ICO?
 • Kiedy tokeny zostaną wydane, aby można było nimi handlować i notować na giełdach?
 • Kiedy projekt zostanie ukończony? (Pokaż szczegółowy harmonogram kroków, które podejmiesz od ICO, aby zaprojektować sukces!)
 • Kim jest Twój zespół? Co oni zrobili w przeszłości? Jak kwalifikują się do pracy?

Marketing dla Twojego ICO

Kolejną ważną częścią tworzenia kryptowaluty jest tworzenie dla niej strategii marketingowej. Musisz zdobyć wsparcie i zaufanie lokalnej społeczności. Będziesz potrzebować strony internetowej, dobrej domeny i dobrej obecności w mediach społecznościowych. Jest też wiele różnych narzędzia marketingowe i sprzedażowe online, które pomogą Ci zareklamować Twoje ICO.

Media społecznościowe

Polecam co najmniej Facebooka, Twittera i LinkedIn. Jeśli poważnie myślisz o mediach społecznościowych, radzę również Instagram i Snapchat, chociaż wszystko zależy od charakteru Twojego projektu.

Możesz zarządzać tym samodzielnie lub zatrudnić zespół, który zrobi to za Ciebie. Tak czy inaczej, powinieneś stworzyć silną kampanię w mediach społecznościowych, która zwiększy popularność Twojego ICO.

Serwis społecznościowy marketerów B2B

Tabela porównawcza platform mediów społecznościowych

naciśnij & Głoska bezdźwięczna

W tym miejscu Twoje ICO zyskuje prawdziwą wiarygodność, a ponieważ ICO jest ogromną częścią tego, jak z powodzeniem stworzyć kryptowalutę, zdolność kredytowa jest kluczowa. Jeśli artykuły o Twoim projekcie zostaną opublikowane w znanych, szanowanych witrynach medialnych (takich jak Forbes, Business Insider itp.), Twoje ICO będzie znacznie bardziej godne zaufania.

Możesz spróbować stworzyć te oferty samodzielnie lub ponownie zatrudnić zespół, który zrobi to za Ciebie. Im bardziej popularna witryna, tym więcej będzie kosztował artykuł (zazwyczaj). Zobacz więc, co jest dostępne, i zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze.

Treść sponsorowana

Reklamy na Facebooku i Google były kiedyś świetne dla ICO, jednak reklamy związane z kryptowalutami zostały teraz zakazane przez tych dwóch dostawców. Wynika to z nieodpowiedzialnych wydatków użytkowników na ICO, które nie radziły sobie zbyt dobrze. Zamiast tego radziłbym przyjrzeć się reklamom na LinkedIn i Twitterze. Ponieważ te dwie platformy są bardziej zorientowane na biznes niż inne, może to znacznie skorzystać na Twoim planie tworzenia kryptowaluty.

Blogowanie

To jest bardzo ważne! Musisz na bieżąco aktualizować swoją społeczność, a to świetny sposób na zrobienie tego. Możesz publikować w witrynie takiej jak Medium lub po prostu publikować na blogu w swojej witrynie. Tak czy inaczej, treść, którą publikujesz, powinna być związana z postępem projektu.

Marketing e-mailowy

Jest to bardzo skuteczne i zawsze zalecałbym robienie tego od początku projektu.

Musisz zebrać adresy e-mail swoich zwolenników, aby móc ich aktualizować za pośrednictwem poczty e-mail. Za każdym razem, gdy masz wiadomości lub nową promocję, możesz skontaktować się z nimi bezpośrednio, wysyłając im e-mail.

Aby zebrać ich adresy e-mail, możesz skorzystać z wielu różnych metod. Poleciłbym wstawienie subskrypcji biuletynu na swojej stronie internetowej. W ten sposób każdy, kto jest zainteresowany Twoim ICO, może przesłać swój adres e-mail i otrzymywać aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail.

Promocje

Na swojej drodze do stworzenia kryptowaluty będziesz musiał dużo ją promować. Promocje mogą obejmować takie rzeczy, jak nowe bonusy na Twoim ICO i nowe nagrody bounty. Przez „bonusy” rozumiem, że ICO często konstruują swoją sprzedaż tokenów tak, aby zawierała bonus (taki jak rabat) dla wczesnych nabywców.

Na przykład możesz ustawić 20% bonusu na pierwszy tydzień swojego ICO. Oznaczałoby to, że każdy, kto kupi Twój token w pierwszym tygodniu ICO, otrzyma o 20% więcej tokenów, niż zapłacił. Tak więc, jeśli Jan kupi 100 tokenów w pierwszym tygodniu, inteligentny kontrakt wyśle ​​mu 120 tokenów.

Przez „nagrody bounty” rozumiem, że możesz oferować darmowe tokeny osobom, które promują Twoje ICO. Na przykład, możesz zaoferować 5 tokenów każdemu, kto udostępni Twój link ICO na Facebooku i Twitterze.

Może to być bardzo tani sposób na promowanie swojego ICO! Zwłaszcza, że ​​nie wymaga żadnych kosztów początkowych.

Zarządzanie swoją społecznością

Społeczność może być potężną rzeczą do otaczania się, ucząc się, jak stworzyć kryptowalutę. Będziesz także potrzebować miejsca, w którym społeczność będzie mogła ze sobą rozmawiać i zadawać pytania. Najpopularniejszą aplikacją do tego celu jest Telegram. Jest to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, taka jak WhatsApp lub Facebook Messenger. Jest jednak znany ze swojego bezpieczeństwa i stał się bardzo zaufaną, ulubioną aplikacją w świecie kryptowalut.

Telegram nie ma przynosić dochodów,

nigdy nie będzie sprzedawać reklam.

Telegram

Tak więc, moim zdaniem, utworzenie dobrze zarządzanej grupy Telegram jest niezbędne! Pomoże promować dobre zaangażowanie społeczności i pomoże Ci budować relacje z Twoimi kibicami.

Powinieneś także korzystać z forów. Wielu inwestorów przeszukuje fora podczas badania projektu – lubią widzieć, co ludzie mówią o projekcie i jak dobrze zespół odpowiada na pytania.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z forów, aby podzielić się swoją ścieżką tworzenia kryptowaluty, czatów grupowych lub obu: prawdopodobnie będziesz potrzebować zespołu zarządzającego społecznością. Zależy to od tego, jak popularne będzie Twoje ICO, ale tak czy inaczej, lepiej zaoszczędzić czas. Wolisz zarządzać tym samodzielnie, czy też przeznaczyć część budżetu na pozyskanie zespołu, który będzie zarządzał tym za Ciebie?

Powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że twoja społeczność będzie ci bardziej ufać, jeśli będziesz szybko odpowiadać na wiadomości. Wydaje się bardziej wiarygodne i godne zaufania!

Ponieważ Twoja społeczność będzie prawdopodobnie składać się z ludzi z całego świata, możesz potrzebować zespołu, który jest oparty na całym świecie. Jeśli mają zdalnych pracowników przebywających w różnych strefach czasowych, możesz mieć system zarządzania społecznością 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Jedną z firm oferujących tę usługę jest Idź do społeczności. Mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, mają duże doświadczenie w zarządzaniu odnoszącymi sukcesy ICO i mogą zapewnić szeroką gamę przydatnych usług, w tym zarządzanie społecznością.

Polecam znalezienie firmy takiej jak Go Social, która ma dobrą reputację – w przeciwnym razie możesz skończyć z firmą, która źle Cię reprezentuje i sprawia, że ​​wyglądasz źle!

Aspekt pieniężny w tworzeniu kryptowaluty

Duży stos monet Bitcoin

Kasa kasa kasa. Będziesz potrzebować pieniędzy, aby opłacić inteligentny kontrakt i rozwój tokena, stronę internetową, audyt, białą księgę, marketing i PR (zarządzanie społecznością).

Nie mogę cię okłamywać – to drogie. Twórcy inteligentnych kontraktów i tokenów mogą pobierać dużo pieniędzy, ponieważ jest ich niewielu w porównaniu z liczbą ICO. Możesz oczekiwać, że stawki zaczną się od około 100 USD / godzinę, chociaż niektóre mogą pobierać znacznie więcej.

Czas potrzebny deweloperowi na zakończenie inteligentnego kontraktu i tokena może się różnić w zależności od Twoich potrzeb. Dla ogólnego oszacowania pozwolę sobie na 2 tygodnie (praca od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17). To łącznie 8 000 USD, jeśli płacisz 100 USD za godzinę!

Audyty też nie są tanie – zazwyczaj wahają się od 3000 do 10 000 USD. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.

Mógłbym mówić o cenach i podawać średnie koszty itp., Ale nie ma to sensu. Wszystko zależy od tego, czego chcesz i kogo znasz.

Jeśli połączysz się z właściwymi ludźmi, proces tworzenia kryptowaluty może być znacznie tańszy. Radziłbym więc przeprowadzić wiele badań i porozmawiać z wieloma osobami.

Wniosek: najważniejsza część i Twój pierwszy krok!

Ten samouczek dotyczący tworzenia kryptowaluty przeszedł przez techniczną i nietechniczną pracę, którą musisz wykonać, aby stworzyć udaną kryptowalutę za pośrednictwem ICO. Ale wracamy do jednego kluczowego punktu. Twój projekt odniesie sukces tylko wtedy, gdy masz dobry pomysł! Według coinmarketcap, w tej chwili istnieje ponad 1500 kryptowalut (15.03.18). Aby się wyróżnić, musisz mieć mocny cel – potrzebujesz świetnego rozwiązania ważnego problemu.

Na przykład BitDegree to rozwiązanie dla systemu edukacji. Przed BitDegree studenci musieli płacić duże opłaty, aby brać udział w kursach i zdobywać kwalifikacje. Teraz mogą korzystać z BitDegree, aby się uczyć i otrzymywać za to wynagrodzenie, ponieważ w ekosystemie BitDegree uczniowie i nauczyciele są opłacani przez przyszłych pracodawców.

Pracodawcy mają wpływ na kursy, co oznacza, że ​​gdy studenci są wykwalifikowani, posiadają wszystkie atrybuty potrzebne do pracy u pracodawcy. Oszczędza to pracodawcom dużo pieniędzy, ponieważ przejście tradycyjną ścieżką szkoleniową jest dla nich znacznie droższe.

Otwiera to wiele możliwości dla pracodawców, uczniów i nauczycieli – rozwiązuje duży problem! To jest dokładnie to, czego potrzebuje Twój pomysł. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, jak stworzyć własną kryptowalutę, przejdź do strony z samouczkami i kursami BitDegree i ucz się od najlepszych!

W przypadku, gdy po przeczytaniu tego przewodnika zdecydujesz się wybrać łatwiejszy sposób zdobywania kryptowalut, powinieneś wybrać najbardziej niezawodne giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Binance. Ponadto przechowuj swoje aktywa przez cały czas w bezpiecznych portfelach sprzętowych!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map