Więc chcesz się uczyć jak kopać Bitcoin, dobrze? Cóż, to dobrze, ponieważ znalazłeś idealne miejsce na rozpoczęcie!

W poniższym przewodniku, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wydobywaniu bitcoinów. Oczywiście, jeśli chcesz to zrobić, zgadnę, że znasz już podstawy niesamowitego przełomu technologicznego i finansowego, jakim jest Bitcoin!

Jeśli kiedykolwiek się zastanawiałeś skąd pochodzą Bitcoiny, jak zabezpieczane są transakcje i spójne w sieci Bitcoin, lub ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina, ten przewodnik powinien być dla ciebie bardzo pomocny.

Więc chwyć swoją łopatę i czołówkę i zacznijmy kopać! Żartuję. Jestem pewien, że wiesz, że tak naprawdę nie wydobywamy, prawda?

Uwaga: Możesz również kupić trochę Bitcoinów z godnej zaufania giełdy. Jeśli jesteś zainteresowany, sprawdź Baza monet lub Binance!

Krótkie wyjaśnienie, jak wydobywać bitcoiny


Zanim zacznę Cię uczyć, jak wydobywać Bitcoin, powinienem najpierw krótko wyjaśnić, co mamy na myśli, kiedy o tym mówimy kopalnia bitcoinów.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak zapewne już wiesz, Bitcoin jest za blockchain-na podstawie kryptowaluta. Zasadniczo działa podobnie do księgi bankowej (zapis transakcji). Jednak banki potrzebują, abyś im zaufał. Bitcoin jest inny. Musisz tylko zaufać kodowi, który utworzył sieć, i jej regułom. To nie przypadek, że Bitcoin powstał tuż po globalnym kryzysie finansowym w 2008 roku. Został zaprojektowany tak, aby był pieniądzem bez zaufania!

Ale chwileczkę, jeśli nie musisz ufać bankowi, skąd wiesz, że ludzie nie oszukają sieci? Skąd wiesz, że każdego Bitcoina można wydać tylko raz?

Sieć jest zabezpieczone wyspecjalizowanymi jednostkami komputerowymi nazywane górnikami, które są rozproszone w dużej liczbie unikalnych jednostek. Kiedy przesyłasz transakcję do łańcucha bloków Bitcoin, górnicy muszą sprawdzić, czy masz bitcoiny niezbędne do jej wysłania i czy przestrzegane są różne inne zasady.

Jak wydobywać Bitcoin: platformy wydobywcze.

Źródło: IEEE

Transakcje są pogrupowane w Bloki i wtedy ciąg znaków muszą zostać odgadnięci przez górników w sieci. Znaki te nazywane są „hashem” bloku. Każdy blok zawiera hash poprzedniego bloku, a także nowy hash, który należy odgadnąć.

Po prawidłowym odgadnięciu górnik może dodać blok do łańcucha. Ten proces zgadywania nazywa się „dowód pracy”. Jest to najważniejsza funkcja bezpieczeństwa, którą musisz wiedzieć, aby wiedzieć, jak wydobywać bitcoiny.

Włączając hash poprzedniego bloku, inni górnicy w sieci mogą zweryfikować, czy transakcje zawarte w bloku nastąpiły po transakcjach z bloków, które nastąpiły przed nim. Ta kolekcja bloków w sekwencji to łańcuch bloków. Proste, prawda?

Blokuj nagrody i opłaty górnicze

Górnicy odblokowują nowe Bitcoiny, gdy dodają blok do łańcucha blokowego. Otrzymują również nagrodę w postaci opłat, które użytkownicy uwzględniają w swoich transakcjach. To sprawia, że ​​warto wydać pieniądze na energię elektryczną i systemy komputerowe potrzebne do wydobycia. Kiedy każdy bitcoin jest wart tysiące dolarów, jest to rzeczywiście bardzo silna zachęta!

Trzy sposoby

Ok, teraz, kiedy już wiesz dokładnie, dlaczego chciałbyś wydobywać Bitcoin, przejdźmy do tego. Jestem pewien, że wszyscy tu przyszliście – nauczyć się wydobywać Bitcoin! Tam są trzy drogi aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów:

wydobywanie basenów samo wydobycie kopanie w chmurze

Wydobywanie basenów

(Zalecana)

Samotne wydobycie

(niezalecane dla początkujących lub hobbystów górników)

Korzystanie z usług wyszukiwania w chmurze

(nie polecam nikomu!)

Przyjrzę się im bardziej szczegółowo, a następnie dowiem się, jak dokładnie wydobywać Bitcoiny!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Wydobywanie basenów

Wydobywanie bitcoinów jako część większej puli górników jest Najłatwiejszym, najszybszy, i najbardziej niezawodny sposób, aby upewnić się, że Twoja operacja wydobywania Bitcoinów jest opłacalna. Łączysz siły z innymi górnikami, aby dzielić się nagrodami.

Rejestrując się w puli, ty (i wszyscy inni w puli) zgadzasz się podziel dowolny Bitcoin, który otrzymasz, z innymi członkami puli. Oznacza to, że będziesz regularnie otrzymywać niewielkie płatności.

jednak, nie wszystkie baseny są takie same. Przy wyborze basenu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Oni są:

 • Plik rozmiar basenu.
 • Plik minimalne płatności.
 • Plik opłaty pobierana przez basen.

Rozmiar basenu

Wielkość basenu to ważna rzecz, o której należy pomyśleć podczas wydobywania w ramach puli, ponieważ im więcej osób kopie w puli, tym większe są szanse na otrzymanie nagrody. Ponieważ jednak nagrody zostaną podzielone między większą liczbę użytkowników, będą one również mniejsze!

Jak wydobywać Bitcoin: największe pule wydobywcze.Największe baseny górnicze | Źródło: blockchain

Dołączanie do dużych pul do wydobywania kryptowalut jest zwykle wygodną opcją dla początkujących, jak wydobywać bitcoiny. To dlatego, że oni będzie otrzymywanie wielu płatności i nie będzie dużo wydawać na energię elektryczną czekając, aż następny ułamek Bitcoina zostanie im nagrodzony.

Minimalna płatność

Inną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest minimalna wypłata, jaką pula pozwoli Ci wypłacić. Przez minimalną płatność rozumiem najmniejszą ilość Bitcoinów, którą pula pozwoli Ci wykupić. Jeśli dopiero zaczynasz eksplorować kryptowaluty, prawdopodobnie będziesz chciał dołączyć do puli z możliwie najniższe minimalne wynagrodzenie. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że wszystko działa tak, jak powinno w krótszym czasie.

Nie chcesz używać dużej ilości drogiej energii elektrycznej, gromadzącej Bitcoin o wartości kilkuset dolarów, tylko po to, aby odkryć, że pula znika lub coś bardzo złego dzieje się w wiadomościach o kryptowalutach, co powoduje nagły spadek ceny Bitcoin!

Opłaty za pulę

Każda pula pobiera opłatę za zorganizowanie tego wszystkiego za Ciebie. Opłata jest zwykle procentem twoich zysków. Zawsze będzie automatycznie pobierany z bitcoina, który wydobywasz, więc nie musisz się martwić, że sam go zapłacisz!

Oczywiście nie musimy ci tego mówić im niższa opłata, którą płacisz, tym lepiej dla Twojej rentowności. To jest po prostu oczywiste!

Jak wydobywać Bitcoin: górnik wydobywający Bitcoiny.

Typowe opłaty to od 1% do około 3%. Istnieją również baseny z 0% opłatami za wydobycie. Jednak ich niezawodność nie została jeszcze poznana. O ile nie znasz osoby, której ufasz, która poleca bezpłatną pulę wydobywczą, znacznie lepiej wybierzesz taką, która zbudowała sobie reputację.

Prowadzenie basenu jest drogie. Istnieje wiele systemów komputerowych i przestrzeni w centrum danych, za które trzeba zapłacić. To praca na pełny etat dla kilku pracowników. Opłaty w wysokości około 1% są uczciwe. Jednak prawdopodobnie powinieneś unikać puli z opłatami powyżej 3%.

Mining Alone

Mówiąc o tym, jak wydobywać Bitcoin, samo wydobycie jest możliwe. To chyba najlepszy pomysł. Z pewnością nie powinieneś być zmuszony dzielić się swoimi nagrodami z wydobycia z tysiącami innych osób? Ponadto płacenie 1% za wszystko, co robisz, może okazać się drogie, jeśli planujesz kopać przez długi czas.

Cóż, masz rację. Raczej.

Wydobywanie bitcoinów solo oznacza to nie musisz dzielić się zyskami z ogromną grupą innych ludzi. Jednak oznacza to również, że nie możesz dzielić się zyskami tysięcy innych górników. Otrzymasz wypłatę tylko wtedy, gdy jesteś górnikiem, który rozwiązuje haszysz.

Oznacza to, że nie tylko konkurujesz z każdym innym górnikiem solo na planecie, ale także konkurujesz z każdym basenem. Nawet jeśli masz większą moc obliczeniową niż każdy górnik w każdej puli, czy masz więcej niż cała pula razem wzięta? Prawdopodobnie (zdecydowanie) nie!

To powiedziawszy, jeśli jesteś multimilionerem, możesz założyć dochodową operację wydobycia solo. Musisz kupić setki (jeśli nie tysiące) ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji). Aby uzyskać najlepsze żetony górnicze, będziesz musiał wydać około 1000 do 1500 USD.

Problemy dla solowych górników Bitcoin

Aby uruchomić setki chipów komputerowych, potrzeba dużo prądu. Najlepszym sposobem, jak teraz wydobywać Bitcoin, jest pomoc górnik DragonMint T1. To działa z mocą 1600 W. Pomnóż to przez 100, na przykład, a zobaczysz gigantyczny rachunek za prąd każdego miesiąca!

Co gorsza, działa setki chipów komputerowych gorąco. Pomyśl o korzystaniu z laptopa przez kilka godzin na kolanie. Mogą być całkiem ciepłe, prawda? Przeciętny laptop ma moc około 60 W. To jest około 26 razy mniej mocy niż pojedyncza jednostka DragonMint. Teraz wyobraź sobie stu tych złych chłopców biegających jednocześnie w małym pokoju. Będziesz potrzebować poważnej wentylacji! Oznacza to większe zużycie energii!

Jak wydobywać Bitcoin: DagonMint T1 Miner solo mining.

Źródło: halongmining

Jedną z obaw, które pojawią się na twojej drodze do nauczenia się, jak wydobywać Bitcoin, jest hałas. Dzięki ciągłemu brzęczeniu setek komponentów komputerowych oraz całodobowym urządzeniom chłodzącym na skalę przemysłową, profesjonalna operacja wydobycia solo będzie piekielnie głośna.!

Kiedy spojrzysz na to, gdzie większość górników pracujących w pojedynkę zdecydowała się na rozpoczęcie działalności, zobaczysz, że wyłania się wzór. Oni lubią fajne klimaty (wymagana mniejsza wentylacja), tania energia elektryczna (koszt energii pochłania mniejsze zyski) i zdalny, lokalizacje wiejskie (jest miejsce na duże operacje z dala od ludzi, którzy mogą narzekać na hałas). Najpopularniejsze obecnie lokalizacje do wydobywania bitcoinów to Islandia, wiejska Kanada, i Rosja.

Cloud Mining

kopanie w chmurze

Możesz zapytać, dlaczego ktoś miałby kłopotać się wydawaniem ogromnych sum pieniędzy na drogi sprzęt górniczy, aby wynająć go komuś innemu. Powód jest prosty. Chcą gwarantują zyski z inwestycji i nie wpływają na nie wahania cen bitcoinów.

Koncepcja wydaje się dziwna, ale niektórzy ludzie wybierają sposób wydobywania Bitcoin w ten sposób. Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom eksploracji w chmurze.

kciuki w górę

Zalety Cloud Mining

✓ Nie jesteś odpowiedzialny za sprzęt. Jeśli coś się zepsuje, często nie musisz tego wymieniać ani naprawiać (jednak zawsze uważaj, aby przeczytać drobnym drukiem w umowie o kopanie w chmurze. Firma może wymagać zapłaty za uszkodzenia wyrządzone jej sprzętowi!).

✓ Możesz zarabiać pieniądze na wydobywaniu bitcoinów bez wydawania tysięcy lub milionów na sprzęt wydobywczy. Oznacza to również, że nie musisz zajmować się ciepłem ani hałasem we własnym domu lub w innych potencjalnych miejscach.

✓ Ostateczna zaleta jest taka nie musisz nic wiedzieć o kopaniu kryptowalut. Jeśli chcesz kopać w chmurze, prawdopodobnie w ogóle nie potrzebujesz tego przewodnika, jak wydobywać Bitcoin!

kciuk w dół

Wady Cloud Mining

✗ Płacisz z góry. Jeśli cena Bitcoina znacznie spadnie, możesz utknąć w kontrakcie i wydobywać ze stratą, dopóki cena nie wzrośnie ponownie (jeśli kiedykolwiek tak się stanie). Podejmujesz całe ryzyko, ponieważ operator eksploracji w chmurze ma gwarancję zysku.

✗ Nie możesz aktualizować ani zmieniać oprogramowania ani sprzętu używanego przez dostawcę usług wydobywczych w chmurze.

✗ Firmy wydobywające w chmurze są cele dla hakerzy. W lipcu 2017 roku zhakowano Genesis Mining. Bitcoin został przeniesiony z gorący portfel firmy do portfela zewnętrznego.

Osobista opinia: Jeśli chcesz zdobyć jakąś kryptowalutę, ale nie chcesz inwestować w drogi sprzęt do kopania, po prostu kup trochę Bitcoinów za pieniądze, które wydałbyś na kontrakt na kopanie w chmurze. W ten sposób, jeśli rynek ulegnie dramatycznemu pogorszeniu, możesz sprzedać swoją pozycję. Nie utkniesz w kontrakcie wydobywczym, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej bezwartościowy.

Jak wydobywać bitcoiny w puli: samouczek

Więc prawdopodobnie chcesz już zacząć wydobywać Bitcoin? Zanim zaczniesz, musisz mieć kilka rzeczy:

 • Co najmniej jedna platforma do wydobywania bitcoinów ASIC.
 • Aplikacja górnicza.
 • Portfel cyfrowy do przechowywania bitcoinów, które tworzysz.
 • Sprzęt wentylacyjny – wentylatory, kanały (tylko przy większych operacjach).
 • Członkostwo na basenie.
 • Rozgałęźniki mocy.
 • Zasilacze (moc twojego ASIC określi, ile i jakiej mocy potrzebujesz).
 • kabel Ethernet.
 • połączenie internetowe.
 • Komputer lub urządzenie mobilne umożliwiające przeglądanie Internetu.

Konfigurowanie Gear

Konkretne opcje konfiguracji będą się różnić w zależności od używanego modelu koparki ASIC. Producent powinien szczegółowo opisać, jak to zrobić w swojej instrukcji obsługi lub na swojej stronie internetowej. Poniższy przewodnik dotyczy konkretnych jak wydobywać Bitcoin za pomocą jednostki Antminer S9 na Antpool. Jednak większość z nich będzie przydatna bez względu na to, jakiego górnika ASIC zdecydujesz się użyć.

1. Znajdź pobór mocy swojego ASIC. Powinno to być jasno określone w instrukcji w specyfikacji. S9 używa 1275 W..

2. Dopasuj zasilacze do poboru mocy. Dwa zasilacze 110 V o mocy 1000 W i 650 W wystarczą do większości operacji wykonywanych przez jednego górnika.

3. Podłącz zasilacze do jednostki Antminer za pomocą odpowiednich połączeń.

4. Po podłączeniu do źródła zasilania włóż kabel Ethernet i podłącz go do routera internetowego.

5. Upewnij się, że wykonano wszystkie niezbędne połączenia, a następnie włącz zasilacz. Twój Antminer S9 powinien się teraz włączyć.

6. Na komputerze lub urządzeniu mobilnym użyj narzędzie do skanowania adresów IP aby pokazać urządzenia podłączone do twojego połączenia internetowego. Powinieneś zobaczyć listę swojego Antminera. Następnie możesz wpisać adres IP Antminera w oknie przeglądarki na wybranym urządzeniu.

7. Następny ekran, który zobaczysz, powinien być oknem logowania górnika. W przypadku Antminer S9 domyślne dane logowania to nazwa użytkownika – root, hasło – root. Możesz je zmienić, klikając przycisk „Administrator”. Polecam to zrobić.Jak wydobywać Bitcoin: Ant Mine.

8. Będziesz teraz musiał wprowadzić różne szczegóły z puli wydobywczej, której będziesz używać. Powinieneś być w stanie łatwo je znaleźć na stronie internetowej twojej puli wydobywczej.

Jak wydobywać ogólne konfiguracje Bitcoin: Ant Miner.

9. Po wejściu twój Antminer powinien rozpocząć wydobycie w basenie.

Wybór basenu górniczego

Na swojej drodze do nauki wydobywania Bitcoinów możesz wybrać dowolną pulę wydobywczą Bitcoin. Na początek zalecamy jednak wybranie jednej z tych zalecanych pul:

Nazwa puli Opłata za pulę Minimalna wypłata Adres puli Rozmiar basenu
Basen błotny 2% 1mBTC (za opłatą) 10mBTC (bezpłatnie) stratum + tcp: //eu.stratum.slushpool.com: 3333

(Adres w euro)

Średni
ViaBTC 2% -4% (w zależności od sposobu opłacenia akcji) 0,1 mBTC stratum + tcp: //btc.viabtc.com: 3333 Duży
F2Pool 3% 1mBTC stratum + tcp: //stratum.f2pool.com: 3333 Duży
Antpool 1% 0,5 mBTC stratum + tcp //stratum.antpool.com Duży

Uwaga: Adresy puli są przeznaczone dla użytkowników z Europy, gdzie wskazano. Inne adresy będą obowiązywać z innych części świata.

Uwaga: 1mBTC to 1/1000 Bitcoina.

Jak sprawdzić, ile wydobyłeś

Każdy basen wydobywczy będzie miał swój interfejs użytkownika. Jednak idea jest zawsze ta sama. Musisz odwiedź witrynę swojej puli i wpisz publiczny adres swojego portfela gdy pojawi się monit.

Wpisz publiczny adres portfela w pasku wyszukiwania. Dzięki temu zobaczysz wszystkie informacje o dotychczasowych wysiłkach związanych z wydobyciem bitcoinów. Niektóre pule pozwalają użytkownikom ustawić, ile chcą wydobywać, zanim ich Bitcoin zostanie automatycznie wysłany portfel zewnętrzny adres, który podali.

Jak obliczyć oczekiwane zyski

Jeśli chcesz sprawdzić, ile powinieneś zarabiać, możesz skorzystać z kalkulatora górniczego. CryptoCompare zapewnia łatwy w użyciu.

 • Otwórz oprogramowanie do wydobywania i sprawdź, ile megahasów na sekundę robi (Mh / s).
 • Załaduj kalkulator opłacalności wydobycia.
 • Wpisz swoją aktualną moc mieszania górnictwa.
 • Wprowadź pobór mocy swojej jednostki lub jednostek.
 • Wprowadź koszt swojej energii elektrycznej w kWh. Powinieneś być w stanie uzyskać to od swojego dostawcy energii.
 • Wpisz opłatę za pulę, z której korzystasz.

W przykładzie na poniższym obrazku używamy jednego górnika DragonMint T1 na basenie wydobywczym Slush. Nasza energia elektryczna jest podobna do średniej stawki w Wielkiej Brytanii. Będziesz jednak chciał rozejrzeć się, aby znaleźć najniższy możliwy koszt energii elektrycznej w Twojej okolicy!Jak wydobywać Bitcoin: oblicz spodziewane zyski na CryptoCompare.

Jak widać, wydobycie w Wielkiej Brytanii nie jest szczególnie opłacalne! Wysoka cena energii elektrycznej oznacza, że ​​będziesz tracąc 2,45 USD każdego dnia, nawet z najbardziej wydajną koparką na rynku. Jeśli weźmiesz pod uwagę cenę samej jednostki, ta przykładowa operacja będzie niesamowicie drogie!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina, możesz to zobaczyć to zależy od twojego sprzętu. Z tym wysoce zaawansowanym zestawem zajmie to trochę czasu nieco ponad trzy i pół roku. To też jest przy obecnym poziomie trudności. Im więcej górników pracuje w sieci, tym trudność rośnie, a liczba bitcoinów, których może oczekiwać górnik, spada.

Myśli końcowe

Więc to jest to! To jest mój przewodnik po tym, jak wydobywać Bitcoiny. Zamknę przewodnik kilkoma przemyśleniami na temat wydobywania bitcoinów.

Wydobywanie bitcoinów jest bardzo ważne. Warto to zrobić, nawet jeśli nie osiągasz dużych (ani żadnych) zysków. Im więcej górników pracuje w sieci, tym jest bezpieczniejsze. Niektórzy górnicy-hobbyści przeszukują sieć ze stratą. Uważają, że ich obowiązkiem jest prowadzenie górnika w celu zwiększenia sieci decentralizacja i zmniejsz prawdopodobieństwo potencjalnego ataku odniesienie sukcesu.

Niestety, kopanie bitcoinów jest bardzo konkurencyjny w te dni. Bez ogromnych inwestycji i swobody zakładania się w miejscu z niskimi stawkami za prąd i chłodnym klimatem, Twoje szanse na zarobienie dużych pieniędzy są bardzo nikłe.

Nawet jeśli nie planujesz wydobywania bitcoinów, nadal dobrze jest dowiedzieć się, jak to zrobić, aby lepiej zrozumieć technologię, a także szerszą branżę.

Jeśli nie masz dużo do wydania i bardziej interesują Cię zyski niż zabezpieczanie sieci, zawsze możesz wydobyć inną kryptowalutę. Kilka walut cyfrowych nadal można z powodzeniem wydobywać za pomocą układu GPU lub procesora. Ethereum i Monero należą do najpopularniejszych opcji. Jednak szybkie przeszukanie sieci znajdzie wiele bardziej niejasnych projektów, które można wydobyć za pomocą tańszego sprzętu.

Więc to było to. To już koniec tego przewodnika po Bitcoinie. Mam nadzieję, że dużo się nauczyłeś!

Powinieneś teraz wiedzieć prawie wszystko, co musisz wiedzieć o wydobywaniu bitcoinów; z powodów powinieneś rozważyć wydobycie Bitcoinów, procedurę konfiguracji i odpowiedź na pytanie „ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do wydobywania bitcoinów, kliknij tutaj. Jeśli interesuje Cię najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów, naciśnij tutaj.

Ponadto, jeśli wydobywanie nie wydaje się być Twoją filiżanką herbaty, możesz po prostu kupić trochę Bitcoinów na jednej z bardziej niezawodnych giełd, takich jak Coinbase lub Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me