Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows?

Z kryptowaluty stale pojawia się w różnych artykułach informacyjnych i postach na blogach, każdego dnia coraz więcej osób dowiaduje się i rozwija zainteresowanie światem kryptowalut. Ethereum jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych kryptowalut na rynku, z jedyną Bitcoin przejmując pozycję lidera w rozgłosie.

W tym przewodniku opowiem wam wszystko jak wydobywać Ethereum w systemie Windows – sprzęt, oprogramowanie i wszystko pomiędzy.

Ponieważ większość ludzi, którzy myślą o wydobywaniu kryptowalut, prawdopodobnie używa Windows 10, ta wersja systemu operacyjnego będzie główną, o której będziemy rozmawiać. Opowiem ci o najlepsze programy, z których możesz korzystać, jak zdecydować się na sprzęt, Co będziesz potrzebował, i jak zarządzać swoimi oczekiwaniami.

Przed startem również to sprawdź Wydobywanie ethereum przewodnik, aby uzyskać ogólne pojęcie o różnych sposobach wydobywania Ethereum, a także niektóre giełdy kryptowalut jeśli chcesz po prostu kupić Ether.

Tak więc, bez zbędnych ceregieli, przejdźmy od razu do tego.

Korzyści z wydobywania Ethereum

Weźmy to od góry – po co w ogóle ktoś chciałby wydobywać Ethereum? Cóż, są z kilku powodów dlaczego ludzie zastanawiają się, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Ethereum jest bardzo popularne i powszechnie akceptowane. Nadal jest daleko, jeśli chodzi o rozpoznawalność Bitcoina, ale to się dzieje. Przy całym tym popularnym sukcesie jest po prostu naturalne, że wielu potencjalnych inwestorów i entuzjastów kryptowalut zwróciło się w stronę Ethereum.

Ważne jest, aby przyznać, że nawet przy ogromnym nurkowaniu, jakim rynek kryptowalut pogrążył się od początku 2018 r., Ethereum nadal utrzymuje się na pozycji jednej z wiodących kryptowalut. Ludzie cenią Ethereum za jego stabilność i sieć, na której jest oparty.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: moneta Ether umieszczona na dywanie.

Oprócz inwestorów długoterminowych jest wielu ludzi, którzy kupują Ethereum po prostu mając nadzieję na szybki zysk, przerzucając go, gdy tylko cena zacznie ponownie rosnąć. To oczywiście może szybko przynieść komuś duże zyski, ale częściej niż nie, zwykle kończy się niepowodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ rynek kryptowalut jest za bardzo nieprzewidywalne miejsce, i wymaga wielu badań i zarządzania oczekiwaniami.

Z tych i kilku innych powodów ludzie często chcą wiedzieć, jak wydobywać Ethereum na Windows 10 lub o najlepszej koparce Ethereum dla Windows 10.

Mining Ethereum – sprzęt

Jeśli chcesz wydobywać Ethereum na Windows 10, będziesz miał kilka możliwości wyboru sprzęt komputerowy.


GPU

Pierwszym i najczęstszym wyborem sposobu wydobywania Ethereum w systemie Windows byłoby Górnicy GPU. Po zainstalowaniu odpowiedniej wersji systemu Windows pliki platformy górnicze jest najczęściej wybieranym wyborem dla większości ludzi, którzy chcą zająć się wydobyciem kryptowalut i są gotowi zainwestować trochę pieniędzy na początku.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: platformy do wydobywania GPU.

Wydobywanie GPU jest popularne po prostu dlatego, że to jest skuteczne. Ten typ wydobywania wykorzystuje karty graficzne (a raczej ich procesory graficzne) do generować Ethereum przez długie okresy. Im więcej i lepszych kart używasz, tym większy zysk, jakiego możesz się spodziewać. Wadą tego jest jednak to dobrzy i efektywni kopacze GPU są zazwyczaj kosztowni.

Same GPU stanowią największą część kosztów, ale nie należy o tym zapominać płyta główna, zasilacz, chłodzenie, Elektryczność, itp.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Procesory

Możesz wydobywać Ethereum na Windows 10 przy użyciu opcja sprzętowa CPU, ale zwykle nie jest to zalecane.

Najprostszym i najbardziej podstawowym powodem, dla którego tak się dzieje, jest to Wydobywanie procesorów najczęściej doprowadza cię do bankructwa. Ethereum, które generowałyby procesory, wydaje się nie istnieć w porównaniu z ceny energii elektrycznej i chłodu to byłoby wymagane.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: procesor.

Dlaczego więc wydobywanie procesorów nadal jest czymś? Cóż, po prostu z tego powodu dostępność.

Jeśli jesteś kimś, kto chce wiedzieć, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows, ale nie chce zainwestować ani grosza, jeśli chodzi o sprzęt, Wydobywanie procesora to jedna z jedynych dostępnych opcji. W zależności od komputera i jego parametrów możesz wygenerować zysk lub wyjść na zero – ale najczęstszym scenariuszem jest ujemny dochód na koniec miesiąca.

ASIC

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows? Dobrze, Wydobywanie ASIC Ethereum jest prawdopodobnie najbardziej dochodową opcją dostępną obecnie na rynku. Jeśli chcesz wydobywać Ethereum na Windows 10, ASIC może być najlepszym rozwiązaniem.

ASIC (Układy scalone specyficzne dla aplikacji) to specjalne urządzenia zaprojektowane do określonego celu – w tym przypadku celem jest wydobywanie kryptowalut.

Układy ASIC pokonują swoich konkurentów w większości dziedzin – nie są trudne w konfiguracji, nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych ani naprawczych i są ogólnie łatwe w użyciu. Są jednak, dość kosztowne – ale to rekompensuje fakt, że tak jest super skuteczny.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: człowiek-zabawka wydobywa Ether na około 50 banknotach euro.

ASIC mają jednak swoje wady. Myśląc o tym, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows 10 za pomocą układów ASIC, być może wkrótce zdasz sobie z tego sprawę te urządzenia są zwykle bardzo trudne do znalezienia. Gdy tylko pojawią się na rynkach internetowych lub w sklepach, ludzie natychmiast je usuwają. To tak, jakby ci ludzie przez wiele dni odświeżali stronę co kilka minut, po prostu po to, by mieć szczęście, że złapie ASIC.

Drugi poważny problem z układami ASIC jest nieco niedawny. Górnicy korzystający z GPU są gotowi do bojkotu i „strajku”, ponieważ tak czują ASIC sprawiły, że jest to niesprawiedliwe, jeśli chodzi o wydobywanie Ethereum.

Jest to ciągły problem, ale niedawno ogłoszono, że zupełnie nowa linia ASIC jest prawie gotowa do wprowadzenia na rynek. W ogłoszeniu wyraźnie podkreślono, że te nowe układy ASIC są sześciokrotnie silniejszy i skuteczniejszy niż ich poprzednicy. Ta wiadomość przyciągnęła społeczność Ethereum – wielu twierdzi, że takie urządzenia wprowadzić nierównowagę na rynku, i wywołać chaos w społeczności górników GPU.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: monety kryptowaluty umieszczone na ziemi.

Jeśli bojkot i strajki zadziałają, trudno jest przewidzieć, co stanie się z wydobywaniem Ethereum na bazie ASIC. Społeczność zachęca twórców Ethereum do podjęcia działań – trudno jednak sobie wyobrazić, jakie działania – jeśli w ogóle – zostaną podjęte.

Jeśli myślisz o układach ASIC jako preferowanym sprzęcie, jeśli chodzi o koparki Ethereum dla systemu Windows 10, rozsądnie byłoby przestudiuj wiadomości i zrób trochę informacji, zanim faktycznie wyjdziesz i zainwestujesz w jedno z tych urządzeń. Jasne, są bardzo potężne i super skuteczne (co zwykle przekłada się na niesamowite zyski), ale może to być powód ich upadku.

Mining Ethereum – oprogramowanie

Teraz, gdy już omówiliśmy sprzęt, zwróćmy się w stronę oprogramowanie. W końcu posiadanie koparki Ethereum dla systemu Windows 10 jest trochę bezużyteczne, jeśli go nie masz dobry i godny zaufania program do tworzenia kopii zapasowych.

Jeśli używasz komputera, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest to pobierz i zainstaluj program o nazwie Geth. Geth działa jak medium między twoim komputerem (jego sprzętem) a siecią Ethereum. Możesz o tym myśleć tak, jakby to był pies na smyczy – pies jest blokami danych Ethereum, kolec, który trzyma smycz, reprezentuje twój komputer, a sama smycz to geth.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Getha możesz teraz przejść do samego oprogramowania.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: inżynier kryptowalut naprawiający platformę wydobywczą.

Jeśli używasz platformy wydobywczej GPU, CGminer to najlepszy wybór, jeśli chodzi o oprogramowanie. Jest to łatwy w użyciu program do eksploracji z podstawowym zestawem funkcji. To, co czyni go dobrym, to to, że jest dobrze zoptymalizowany w porównaniu z innymi programami do eksploracji GPU. Jako oprogramowanie dla górników Ethereum opartych na GPU dla systemu Windows 10, CGminer nie zawiesza się ani nie powoduje wielu błędów.

Mówią o tym ludzie, którzy używają metody wydobywania procesora najlepszym oprogramowaniem wydobywczym dla procesorów jest CPUminer. Jest łatwy w użyciu, działa dobrze i ma po prostu najlepsze parametry. Jednak jako ogólna uwaga, nie zaleca się próbowania wydobywania Ethereum na laptopie – to świetny sposób na przegrzanie i całkowite zepsucie urządzenia.

ASIC mają kilka opcji do wyboru, jeśli chodzi o oprogramowanie do wydobywania Ethereum, ale najczęstszą byłaby prawdopodobnie Easy Miner. To oprogramowanie oferuje dobra kompatybilność, jest łatwy w użyciu, i ma całkiem przyzwoite parametry wydobywcze.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows?

Zastanawiając się, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows, oprogramowanie staje się ważnym aspektem. Wybór odpowiedniego oprogramowania może być decydującym czynnikiem między osiągnięciem dużego zysku a całkowitą utratą wszystkiego.

Kilka dobrych praktycznych zasad przy wyborze programu powinno być jego bezpieczeństwo, prędkość wydobycia, dostępność wsparcia technicznego i innego, i swój system płatności. Te kluczowe aspekty powinny być tymi, na których koncentrujesz się najbardziej, zastanawiając się, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows.

Jak kopać Ethereum w systemie Windows

Podsumowując – omówiliśmy sprzęt ze wszystkimi jego zaletami i wadami, rozmawialiśmy o najlepszym oprogramowaniu do użycia i niektórych aspektach zgodności… Ale jak wydobywać Ethereum w systemie Windows?

Powiedzmy, że w tym momencie już to zrobiłeś wybrał preferowany sprzęt i oprogramowanie. W zależności od wyborów możesz mieć zainstalowanych kilka najlepszych zestawów GPU lub właśnie pobrałeś Geth na swój komputer. Cokolwiek by to nie było, możemy teraz przejść do samego procesu wydobywania.

Wydobywanie GPU

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows, jeśli używasz metody wydobywania GPU? Cóż, sprawy są o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Zanim rozstawisz swój sprzęt, wybierz dobre miejsce. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wycelowanie gdzieś to całkiem fajne (jak w – zimno, ale jestem-kryptowalutą-przedsiębiorcą też trochę fajnie działa) i przestronne. Jeśli osiągniesz punkt, w którym chcesz nadal inwestuj w platformy górnicze a może w końcu nawet budowanie farmy, chciałbyś mieć przestronne miejsce z dobrym chłodzeniem, wentylacją i niskimi kosztami energii elektrycznej.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: platformy do wydobywania kryptowalut.

Po zainstalowaniu sprzętu i oprogramowania wystarczy uruchomić maszynę i zobaczyć, co się stanie!

Wydobywanie GPU Ethereum jest dość prostym procesem – platformy po prostu robią swoje, a ty po prostu obserwujesz wzrost liczby. Najtrudniejsze jest to konserwacja – musisz stale zwracać uwagę na różne możliwe problemy i usterki. Chociaż jeśli ustawiłeś wszystko tak, jak powinno, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Wydobywanie CPU

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows 10 przy użyciu metody wydobywania procesora?

Wydobywanie procesora jest proste w tym sensie wszystko jest tylko jednym kliknięciem myszy. Możesz zarządzać swoim oprogramowaniem zgodnie z własnymi potrzebami. Często jest to jednak zalecane powinieneś kopać tylko wtedy, gdy twój komputer jest bezczynny. Niektóre oprogramowanie do wydobywania Ethereum ma wbudowane funkcje, które pozwalają ustawić model wyszukiwania na „bezczynny” jako domyślną preferencję.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows: wydobywanie procesorów.

Kiedy już znajdziesz oprogramowanie, pozostaje Ci tylko zrobić zarządzaj swoją maszyną, aby się nie przegrzała. Aha, i pamiętaj o cenach prądu, żeby nie dostać zawału pod koniec miesiąca, kiedy przyjdzie rachunek.

Wydobywanie ASIC

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows przy użyciu układów ASIC? To wcale nie jest takie wyjątkowe. Wydobywanie ASIC jest bardzo podobne do metody wydobywania kryptowalut na GPU – po prostu konfigurujesz swoje maszyny i obserwujesz, jak działają.

To, co jest dobre w układach ASIC, to to wymagają stosunkowo niewielkiej konserwacji. Jeśli używasz ASIC, nie powinieneś napotkać wielu (jeśli w ogóle) problemów w trakcie procesu wydobywania.

jednak, ASIC nie są zalecane dla początkujących górników. Przyczyna tego jest bardzo prosta – te urządzenia są bardzo drogi i trudne do zdobycia, przy jednoczesnym zachowaniu wymogu przynajmniej niewielkiej wiedzy, jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy zostać pełnoetatowym górnikiem Ethereum, nabycie ASIC może być zbyt dużym wyzwaniem, które po prostu nie jest warte walki.

Mining Ethereum – alternatywa?

Więc zastanawiałeś się, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows… I po prostu nie możesz dojść do konsensusu, czy warto, czy nie. Cóż, masz szczęście – jest inny sposób.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o kopanie w chmurze? Jest to usługa, w ramach której gospodarz farmy (osoba, która ma wiele (zwykle) platform wydobywczych GPU) oferuje po prostu wypożyczenie swoich platform wydobywczych. Zwykle płacisz gospodarzowi opłatę wstępną, a potem po prostu usiądź i zrelaksuj się – on zajmie się resztą. Prawdopodobnie otrzymywałbyś wypłaty co miesiąc, w zależności od umowy.

Jak wydobywać Ethereum w systemie Windows?

Stało się to dość popularną metodą, jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut. Tymi gospodarzami są często duże i profesjonalne firmy, co dodaje legitymizacji całej transakcji.

Wydobywanie w chmurze jest fajne, ponieważ eliminuje odwieczne pytanie „jak wydobywać Ethereum w systemie Windows?” z twojej głowy. Jeśli jednak chcesz robić wszystko sam, kopanie w chmurze może nie być dla Ciebie odpowiednie.

Wniosek

Teraz wiesz już o wszystkich dostępnych opcjach, gdy zastanawiasz się, jak wydobywać Ethereum w systemie Windows. Pamiętaj – sprzęt i oprogramowanie to kluczowe aspekty kariery każdego odnoszącego sukcesy górnika kryptowalut.

Zawsze najpierw decyduj o początkowym budżecie – Pozwoli ci to uzyskać szeroki obraz tego, które metody wydobycia są dla Ciebie możliwe, a które są wykluczone. Przeprowadź badania, zarządzaj procesami wydobywczymi Ethereum, a w mgnieniu oka staniesz się ekspertem w górnictwie!

Jeśli po przeczytaniu tego przewodnika doszedłeś do wniosku, że wydobywanie Ethereum po prostu nie jest twoją filiżanką herbaty, sprawdź Ether na niektóre giełdy kryptowalut – może po prostu kupowanie i trzymanie kryptowaluty jest dla Ciebie lepszą opcją? Ale nawet jeśli tak jest, nigdy nie dokonuj niedoinformowanych inwestycji, i zawsze skonsultuj się z profesjonalistąto nie jest porada finansowa i nie powinno być traktowane jako taka!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map