Niech zgadnę. Dużo czytałeś o kryptowalutach, a teraz myślisz o wydobyciu własnych monet?

Jestem pewien, że wiesz wszystko o Bitcoinie i jego popularności, ale coraz więcej osób decyduje się teraz na kopanie Litecoina!

Oto zabawny fakt dla Ciebie. Kiedy ludzie kopią Bitcoin, sieć potrzebuje 10 minut, aby potwierdzić każdy blok, ale Litecoin jest cztery razy szybszy w zaledwie 2,5 minuty!

Jeśli po raz pierwszy wydobywasz Litecoina, prawdopodobnie najlepiej będzie, gdy zacznę od samego początku!

Oznacza to, że będę musiał powiedzieć dokładnie, czym jest wydobywanie, różne sposoby, w jakie możesz to zrobić i dlaczego możesz potrzebować sprzętu, zanim zaczniesz!

Lubię pisać moje przewodniki w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Oznacza to, że po przeczytaniu mojego przewodnika po wydobyciu Litecoina od początku do końca, będziesz mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby przejść i zrobić to samodzielnie!


Powinieneś jednak wiedzieć, że istnieje plik łatwiejszy sposób na zdobycie Litecoina. Możesz go łatwo kupić na niezawodnych giełdach kryptowalut, w tym Coinbase, Binance i Coinmama.

Objaśnienia dotyczące wydobycia kryptowalut

W prawdziwym świecie praktycznie każdy system finansowy potrzebuje centralnego organu do potwierdzania i przetwarzania transakcji. Na przykład, jeśli chcesz przelać pieniądze swojemu znajomemu, prawdopodobnie skorzystasz z banku.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Pieniądze opuszczają Twoje konto, a kilka dni później trafiają na konto znajomego. Prosty!

Jednak aby to zrobić, musisz skorzystać z usług podmiotu trzeciego, którym jest bank! Problem polega na tym, że kiedy ich używasz, musisz powierzyć całe swoje zaufanie osobie trzeciej.

Musisz podać wiele danych osobowych i musisz im ufać, jeśli chodzi o dbanie o Twoje pieniądze.

Jak być może pamiętacie z krachu finansowego w 2008 roku, wiele banków zbankrutowało, a ludzie stracili swoje oszczędności. To tyle, jeśli chodzi o zaufanie! W świecie kryptowalut jest inaczej. Transakcje Blockchain są zdecentralizowane, co oznacza, że ​​żadna pojedyncza osoba ani organ nie mają nad nimi kontroli.

Pewnie się zastanawiasz, jak można potwierdzać i przetwarzać transakcje bez strony trzeciej? Cóż, dzieje się tak z powodu czegoś, co nazywa się rozproszoną księgą, którą zarządzają tysiące różnych górników!

Zamiast jednej osoby lub korporacji (np. Banku), która ma kontrolę, wszyscy ją mają! Aby zostać górnikiem, ludzie wykorzystują swoją dodatkową moc obliczeniową do rozwiązywania zagadek matematycznych.

Powodem, dla którego potrzebne są komputery, jest to, że są zaprojektowane tak, aby żaden człowiek nie mógł ich rozwiązać. Po rozwiązaniu łamigłówki następuje weryfikacja bloku transakcji. Dlaczego więc ludzie mieliby używać komputera do przetwarzania / weryfikacji transakcji, skoro będzie to kosztować ich czas, pieniądze i energię elektryczną?

Cóż, aby podziękować za pomoc, górnicy otrzymują w nagrodę monety. (W przypadku Litecoina górnicy otrzymują Litecoiny). Pomaga to blockchainowi działać w sposób zdecentralizowany!

Wydobywanie może być świetnym sposobem na osiągnięcie zysku, jednocześnie wspierając społeczność kryptowalut. Jednak wraz z rosnącą popularnością górnictwa oznacza to większą konkurencję.

To tak, jakby tysiące ludzi próbowało rozwiązać tę samą zagadkę. Którykolwiek górnik rozwiąże to jako pierwszy, otrzyma nagrodę! (Ten system wydobywczy jest znany jako PoW / Proof-of-Work, jednak istnieją również inne systemy wydobywcze, które działają na innych blockchainach, takich jak blockchain NEO, który wykorzystuje wariant PoS / Proof-of-Stake).

Teraz, gdy już wiesz, czym jest wydobywanie, przyjrzyjmy się, jak to działa na łańcuchu blokowym Litecoin!

Jak działa wydobywanie Litecoin?

Teraz, gdy Litecoin stał się naprawdę popularny, coraz więcej osób inwestuje swój czas, aby go wydobywać. Dostępnych jest teraz wiele różnych opcji, które będą zależeć od Twojego budżetu. Na początek przyjrzyjmy się, czym jest wydobywanie solo.

Solo Górnictwo

Jeśli zdecydujesz się na samodzielny zakup całego wymaganego sprzętu i nie będziesz dzielić się żadnymi obowiązkami z innymi osobami, nazywa się to wydobyciem solo..

Główną zaletą tego jest to, że nie musisz dzielić się nagrodami za wydobycie z nikim innym, co oznacza, że ​​możesz zarobić więcej pieniędzy! W przeciwieństwie do wydobywania w basenie (co wyjaśnię poniżej), nie musisz wnosić żadnych opłat.

Należy jednak pamiętać, że będziesz musiał samodzielnie zainwestować w sprzęt górniczy i samodzielnie opłacić całą wymaganą energię elektryczną. Może to stać się naprawdę kosztowne i jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, być może będziesz musiał rozważyć inną opcję.

Liczba przypadków, w których odniesiesz sukces w zdobyciu nagrody za wydobycie, może być również dość zmienna, co oznacza, że ​​możesz przejść kilka dni lub nawet tygodni bez zdobycia czegokolwiek.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Basen górniczy

Jeśli uważasz, że koszty samodzielnego wydobycia są zbyt dużym ryzykiem, warto rozważyć dołączenie do puli wydobywczej.

W tym miejscu Ty i inni górnicy dzielicie się swoimi zasobami (takimi jak moc obliczeniowa i energia elektryczna), co daje większą szansę na zdobycie nagrody za blok, ponieważ jesteście w stanie wygenerować więcej mocy! Oznacza to również, że uzyskasz większy stały dochód.

Pomyśl o tym jak o loterii. Jeśli masz jeden kupon na 100 000, prawdopodobnie nigdy nie wygrasz. Jeśli to zrobisz, nagrody są duże, ale prawdopodobnie tak się nie stanie!

Ale jeśli dołączyłeś do puli wydobywczej z 50000 innych osób, za każdym razem, gdy twoja pula wygrywa, możesz podzielić się na podstawie 1 kuponu. To samo dotyczy wydobywania Litecoin, gdzie Twój udział w nagrodach zależy od ilości dostarczonej mocy.

Jednak czasami trzeba uiścić opłatę, aby dołączyć do puli wydobywczej, co może być denerwujące! Będziesz także musiał podzielić się nagrodą z innymi górnikami, zamiast zdobywać ją dla siebie!

Do wyboru są setki różnych basenów wydobywczych Litecoin, jednak poniżej wymieniłem dwie najpopularniejsze opcje.

Basen wydobywczy Litecoin

Basen wydobywczy Litecoin jest jednym z oryginalnych basenów i działa od 2011 roku. Jedną z głównych zalet Litecoin Mining Pool jest to, że nie pobierają opłaty!

Korzystają z systemu zwanego pay-per-share (PPS), co oznacza, że ​​ilość otrzymywanych nagród Litecoin zależy od ilości energii i energii elektrycznej, które przekazujesz.

Otrzymujesz również korzyści z bezpłatnych i natychmiastowych wypłat. Ze względów bezpieczeństwa dostępne jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Antpool

Antpool, z siedzibą w Chinach, jest jednym z największych dostępnych basenów wydobywczych Litecoin. Mają również dostępne pule dla innych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum.

Chociaż Antpool nie pobiera żadnych opłat za dołączenie, zachowuje wszystkie opłaty transakcyjne za wszelkie bloki, które wydobywają pula. Jednak wszystkie nagrody za blok są wspólne.

Kwota, którą otrzymujesz, zależy od tego, ile przekazujesz mocy, a oni codziennie uwalniają swoje płatności.

Cloud Mining

Jeśli nie podoba ci się dźwięk wydawania dużych pieniędzy na drogi sprzęt, ale nadal chcesz doświadczyć wydobycia, istnieje trzecia opcja!

Wydobywanie w chmurze to miejsce, w którym płacisz platformie wydobywczej Litecoin, która wykonuje całą pracę za Ciebie! Potrzebujesz tylko komputera!

Uwaga: platforma wydobywcza to w zasadzie grupa komputerów, które są skonfigurowane tylko do wydobywania kryptowaluty! Im więcej komputerów masz na swoim sprzęcie, tym więcej możesz kopać!

To świetna opcja dla początkujących, ponieważ nie będziesz musiał kupować drogiego sprzętu, który kosztuje dużo energii elektrycznej!

Oczywiście nic w życiu nie jest darmowe – będziesz musiał zainwestować określoną kwotę, aby uzyskać dostęp do nagród z wydobywania w chmurze. Im więcej zainwestujesz, tym większą liczbę monet możesz otrzymać.

Musisz jednak bardzo uważać na to, z której firmy wydobywającej w chmurze korzystasz. Jest wielu oszustów, którzy zabiorą Ci pieniądze, nawet jeśli nie mają sprzętu. Zrób dużo informacji, zanim wyślesz pieniądze.

Jedną z najpopularniejszych witryn do wyszukiwania w chmurze Litecoin jest Hashflare. Z siedzibą w Estonii, Hashflare oferuje usługi wyszukiwania w chmurze Litecoin od 2014 roku.

W rzeczywistości, jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup własnego sprzętu i / lub nie chcesz ryzykować, jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz kontynuować wydobycie solo lub jeśli chcesz dołączyć do puli wydobywczej, będziesz musiał kupić sprzęt. Dowiedzmy się, czego będziesz potrzebować!

Sprzęt sprzętowy Litecoin?

Kiedy po raz pierwszy rozpoczęto wydobycie LTC, można było osiągnąć dobre zyski, używając tylko procesora (Central Processing Unit) i GPU (Graphics Processing Unit).

To było świetne, ponieważ oznaczało, że możesz zainwestować naprawdę małe kwoty i nadal zarabiać pieniądze! Jednak teraz można kupić wyspecjalizowany sprzęt do wydobywania Litecoin zwany ASIC (układ scalony specyficzny dla aplikacji)

Układy ASIC są znacznie mocniejsze niż procesory i procesory graficzne, co oznacza, że ​​będą miały znacznie większą szansę na zdobycie nagrody za wydobycie.

Wyobraź sobie, że bierzesz udział w wyścigu Formuły 1. Gdybyś prowadził Forda Fiestę, ale wszyscy inni prowadzili Ferrari, czy myślisz, że miałbyś szansę na wygraną? Nie miałbyś szans!

Niestety oznacza to, że nie można już używać ani procesorów, ani kart graficznych, ponieważ ASIC zawsze wygrywają wyścig!

Jeśli chcesz wydobywać Litecoina, naprawdę musisz wziąć pod uwagę następujący element sprzętu.

Antminer L3 +: Antminer L3 + to zdecydowanie najpotężniejszy sprzęt wydobywczy Litecoin, jaki możesz kupić. Jest nie tylko najszybszy, ale również wykonany przez znanego producenta o nazwie BitMain. Żaden inny sprzęt wydobywczy Litecoin nie będzie z tym konkurował.

Ilość obliczeń, które skrzynka sprzętowa może wykonać na sekundę, nazywana jest stopą gotówkową. Antminer L3 + ma szybkość mieszania 504 MH / s, co zawsze rozwiąże zagadkę górniczą szybciej niż jakikolwiek inny sprzęt na rynku.

W przypadku nieco tańszej opcji poprzedni produkt Antminer, którym jest L3 (nie L3 +!), Również będzie działał bardzo dobrze podczas wydobywania Litecoina, jednak będzie tak głośny jak odkurzacz!

Nie zapominaj, że jeśli nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w drogi sprzęt, możesz zamiast tego po prostu korzystać z chmury!

Oczywiste jest, że cały proces wydobywania Litecoina wymaga dużego wysiłku i środków finansowych, więc z przyjemnością dowiesz się, że istnieje o wiele łatwiejszy sposób na uzyskanie tej kryptowaluty. Po prostu wybierz bezpieczną giełdę kryptowalut i miej Litecoin w swoim portfelu w mgnieniu oka. W tej chwili najbardziej zalecane platformy obejmują Coinbase i Binance.

Potrzebne oprogramowanie do wydobywania Litecoin?

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli poważnie myślisz o wydobywaniu Litecoina, najbardziej opłacalnym elementem sprzętu do osiągnięcia dobrego zysku jest Antminer L3 lub L3+.

Jedną z największych zalet jest to, że jest tak łatwy w konfiguracji. Dostarczony produkt zawiera plik instalacyjny. Masz wtedy możliwość wydobycia w pojedynkę lub dołączenia do puli wydobywczej. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

 1. Odwiedzić BitMain (Producent Antminer) i załóż konto.
 2. Na głównym kontrolerze sprzętowym naciśnij Reporter IP przycisk przez 5 sekund (do usłyszenia sygnału dźwiękowego).

  Wydobywanie litecoinów za pomocą antminera

 3. Spowoduje to wyświetlenie adresu IP na ekranie. Wprowadź go na stronie BitMain.

  Potwierdzenie zgłoszonego adresu IP

 4. Otóż ​​to! Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres portfela Litecoin, na który chcesz wysłać wydobyte monety!

Jeśli chcesz dołączyć do puli wydobywczej, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. Na swoim koncie BitMain kliknij plik Konfiguracja górnika. Następnie kliknij Ustawienia główne.
 2. Teraz musisz wprowadzić adres URL swojej puli wydobywczej, identyfikator pracownika, a także hasło.

  Ogólne ustawienia AntMiner

Jeśli chodzi o oprogramowanie do wydobywania, możesz również spojrzeć na te opcje:

 • ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować sprzęt do wydobywania Litecoin, rozważmy niektóre ryzyka.

To dobra opcja dla Ciebie?

Zanim pójdziesz i kupisz sprzęt, naprawdę ważne jest, aby zastanowić się, czy zamierzasz zarabiać pieniądze. Nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy na sprzęt i energię elektryczną, jeśli ponosisz straty!

Elektryczność

Pamiętasz, jak powiedziałem ci wcześniej, że musisz wykorzystać swoją moc obliczeniową do mojej, i że im więcej używasz, tym więcej otrzymasz Litecoinów? Cóż, to wymaga DUŻO energii elektrycznej!

Uwierz mi, kiedy zaczniesz wydobywać, wkrótce zauważysz, jak wysokie stają się twoje rachunki za energię!

Koszt energii elektrycznej różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Na przykład wielu górników jest zlokalizowanych w Chinach, ponieważ energia jest tak tania. Jednak w miejscach takich jak USA prąd jest naprawdę drogi.

Musisz zastanowić się, ile dodatkowej energii elektrycznej zamierzasz wykorzystać i czy wydobywa się wystarczającą liczbę monet, aby było to opłacalne.

Odwiedzając to link tutaj, możesz podać szczegóły swojego sprzętu, koszty energii elektrycznej i wszelkie opłaty eksploatacyjne, aby obliczyć, ile pieniędzy możesz zarobić (lub stracić).

Wydobywanie litecoinów

Trudność każdego bloku

Być może pamiętasz, jak powiedziałem ci, że wydobywanie jest podobne do rozwiązywania naprawdę trudnej zagadki. W rzeczywistości łamigłówka jest tak trudna, że ​​żaden człowiek nie byłby w stanie jej rozwiązać!

Cóż, z biegiem czasu trudność każdej układanki staje się coraz trudniejsza. Kiedy to się stanie, utrudni to komputerowi uzyskanie nagrody za wydobycie, a Twoje zyski spadną.

Odsprzedaż sprzętu

Jeśli kupiłeś samochód, po kilku latach możesz chcieć go sprzedać, aby zapłacić za nowy, prawda? Jasne, dostaniesz mniej niż pierwotnie zapłaciłeś, ale nadal coś dostaniesz! Nazywa się to wartością odsprzedaży.

Sprzęt Litecoin, który kupujesz, może być używany tylko do wydobywania kryptowaluty. Kiedy trudność każdej układanki staje się zbyt trudna, twój sprzęt może nie mieć żadnej wartości.

Kiedy ludzie zaczęli wydobywać Litecoina w 2011 roku, można było kupić GPU, aby to zrobić. Ponieważ jednak procesory graficzne nie są już wystarczająco wydajne, nie można ich już używać!

Wartość Litecoin

Wiem, jak wspaniale byłoby, gdybyś mógł wydobywać dużo Litecoinów za pomocą nowego sprzętu, ale co się stanie, jeśli wartość monet spadnie?

To naprawdę ważna rzecz do rozważenia. Na przykład, jeśli wydobywasz, a każdy Litecoin jest wart 100 USD, ale następnego dnia cena spadnie do 50 USD, możesz przynieść dużą stratę!

Nie zapominaj, jak zmienna może być kryptowaluta. Ceny mogą się znacznie zmienić z dnia na dzień!

Rozważ inne sposoby zdobycia Litecoina

Jeśli myślisz o wydobywaniu jako sposobie na zdobycie większej ilości Litecoinów, może być łatwiej po prostu go kupić. W ten sposób nie będziesz musiał inwestować dużych pieniędzy w drogi sprzęt.

Jeśli jednak szukasz, do wyboru są setki giełd kryptowalut najłatwiejszy sposób na zdobycie tej kryptowaluty, powinieneś wybrać Coinbase lub Binance. To zajmie ci tylko kilka minut a będziesz mieć Litecoin w swoim portfelu.

Mówiąc o portfelach, nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się kupić Litecoina, czy go wydobyć, kluczowy jest wybór najbezpieczniejsze opcje. Portfele sprzętowe są drogą do zrobienia, dotyczą bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chodzi o Ledger Nano X i Trezor Model T..

Główne zagrożenia

Głównym celem zakupu sprzętu do wydobywania Litecoina jest osiągnięcie zysku. Nie byłoby powodu, aby to robić, gdybyś zamiast tego tracił pieniądze!

Oznacza to, że ryzyko może być dość wysokie, zwłaszcza jeśli wydałeś dużo pieniędzy na sprzęt i masz bardzo duży rachunek za prąd.!

Zawsze sprawdzaj kalkulator zysków, który wymieniliśmy powyżej. Jeśli zmieni się wartość Litecoina lub ceny energii elektrycznej wzrosną, wprowadź nowe dane do kalkulatora, aby upewnić się, że nadal możesz zarabiać.

Wniosek

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój przewodnik po tym, jak zostać górnikiem Litecoin! Powinieneś teraz naprawdę dobrze rozumieć, co musisz zrobić, aby rozpocząć.

Wiem, że przekazałem Ci wiele informacji, ale naprawdę ważne jest, abyś najpierw rozważył wszystkie zagrożenia. Jeśli sprawdziłeś, ile pieniędzy kosztuje zakup sprzętu ASIC, teraz wiesz, ile może to być kosztowne!

Najlepsze, co możesz zrobić, to nie spieszyć się z niczym. Jeśli chcesz wypróbować wydobycie, zanim zainwestujesz dużo pieniędzy, wypróbuj kopanie w chmurze!

Czy zdecydowałeś się najpierw wypróbować kopanie w chmurze, czy też oszalałeś i kupiłeś Antminera !? Bardzo chciałbym wiedzieć!

Jeśli masz jakieś pomysły dotyczące najlepszego sposobu wydobywania Litecoina, o których nie wspomniałem, nie zapomnij też o tym powiedzieć!

Nie zapominaj też, że istnieje łatwiejsza alternatywa dla zdobycia Litecoina. Obejmuje to kupowanie go na niezawodna giełda kryptowalut. To z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku! Tu są top3 giełd kryptowalut:

 • Coinbase
 • Binance
 • Coinmama

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me