Witam i zapraszam do tej dogłębnej analizy tego, jak wysoko osiągnie Bitcoin. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się: czy Bitcoin się zawiesi? Dlaczego Bitcoin spada? Albo dlaczego Bitcoin rośnie? – trafiłeś we właściwe miejsce!

W tym przewodniku przyjrzę się następującym kwestiom:

 • Bitcoin w dzisiejszych czasach i akcja cenowa prowadząca do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy.
 • Jak odpowiedzieć na pytanie: „Jak wysoko osiągnie Bitcoin?”
 • Różne rozwiązania skalowalności oferowane przez programistów pracujących na Bitcoin.
 • Spojrzenie na opinie osób, które uważają, że odpowiedź brzmi „tak” na pytanie „czy Bitcoin ulegnie awarii?”.
 • Spojrzenie na opinie ludzi, którzy uważają, że Bitcoin będzie nadal rosnąć.
 • Moje własne opinie na temat pytania: „Jak wysoki będzie bitcoin?”

Pod koniec przewodnika powinieneś mieć dużo lepsze wyobrażenie o tym, jak ocenić różne prognozy cenowe, które usłyszysz. Powinieneś także zrozumieć, co sprawia, że ​​Bitcoin jest zasadniczo wartościowy.

Jak zwykle jest mnóstwo rzeczy do pokonania. Więc zacznijmy już teraz i dowiedzmy się, jak wysoki będzie bitcoin!

Bitcoin w dzisiejszych czasach

Zanim przejdziemy do pytania, jak wysoko osiągnie Bitcoin, przyjrzyjmy się obecnej sytuacji. Bitcoin został opracowany przez anonimowego programistę lub zespół programistów o nazwie Satoshi Nakamoto. W przeciwieństwie do innych projektów kryptograficznych, które mają wyraźne przywództwo, Bitcoin jest naprawdę zdecentralizowany.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Sam Bitcoin to nic innego jak baza danych (blockchain), która jest przechowywana i aktualizowana przez sieć komputerów. Te komputery są znane jako górnicy. Zapewniają, że wszystkie transakcje są zgodne z zasadami sieci. Jedynym sposobem wprowadzenia zmian w sieci jest przekonanie do tego wystarczającej liczby górników. To sprawia, że ​​Bitcoin jest niezwykle trudny do zmiany.

Wydajność Bitcoina

Bitcoin ma stałą podaż. To jedna z jego najlepszych cech. Ponieważ jest to stosunkowo niewielka stała podaż (21 milionów monet), grupy osób, które ją jednocześnie kupują lub sprzedają, mają ogromny wpływ na cenę.

Takie wydarzenia związane z kupnem i sprzedażą są bardziej przesadzone w przypadku Bitcoin i innych kryptowalut, ponieważ są one nową klasą aktywów. Nikt nie wie, czy nagle jeden z najbardziej wpływowych krajów na Ziemi sprawi, że stanie się to nielegalne, czy też go przyjmie. Oznacza to, że więcej osób reaguje na drobne wydarzenia informacyjne, które powinny mieć znikomy wpływ na cenę.

Przez większą część 2017 roku było wiele dobrych wiadomości. Kryptowaluty zyskiwały na popularności na całym świecie, a rozwiązanie trwającej debaty na temat skalowania dostarczyło wielu sygnałów kupujących. Chociaż z pewnością odnotowano pewne spadki cen w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, trajektoria była w dużej mierze zwyżkowa.

Wykres, jak wysoki będzie bitcoin

Cena w 2017 roku spadła z poniżej 1000 USD 1 stycznia, aż do nieco poniżej 20000 USD pod koniec roku. Więc jak wysoko osiągnie Bitcoin?

Większość z tych zysków nastąpiła w ostatnich miesiącach roku. Ten rok okazał się pomyślny w dużej mierze dzięki dobrym fundamentalnym wydarzeniom informacyjnym, takim jak aktywacja aktualizacji oprogramowania „SegWit” w ogromną bańkę spekulacyjną.


Strach przed przegapieniem (lub „FOMO”, jak lubią mówić ci, którzy publikują o kryptowalutach w mediach społecznościowych) był odpowiedzią na pytanie „dlaczego Bitcoin rośnie” pod koniec 2017 r..

Oczywiście, ponieważ bańka była w dużej mierze napędzana przez niedoświadczonych inwestorów, doszło do krwawej łaźni, kiedy bańka w końcu pękła tuż przed 20000 USD..

Zawsze będzie jakiś opór przy psychologicznej barierze 20 000 dolarów. Poprzedni duży punkt oporu wynosił 10 000 $. Cena kilka razy starała się przekroczyć ten punkt, zanim w końcu to się stało. Nic nie sugerowało, że to samo nie wydarzy się przy 20 000 dolarów.

Jednak ogólne myśli niedoświadczonych inwestorów były takie, że cena będzie nadal rosła. Byłoby to spowodowane napływem „pieniędzy instytucjonalnych”, który był możliwy dzięki uruchomieniu kontraktów terminowych przez CME Group i CBOE, o czym szeroko informowano w mediach. Jednak pieniądze nie pojawiły się na rynku, na co liczyło wielu początkujących inwestorów.

Wypadek od grudnia / stycznia do dziś

Przy pierwszych oznakach kłopotów na rynkach początkujący inwestorzy, którzy zgromadzili się w Bitcoin pod koniec 2017 roku, zaczęli sprzedawać swoje aktywa. Wielu nie zdawało sobie sprawy, do czego się kupili. Nie rozumiejąc głównej propozycji wartości Bitcoin (że jest to system transferu wartości bez pozwolenia, odporny na ingerencję rządu), szybko sprzedali.

Oczywiście cena spadła dość szybko, ponieważ coraz więcej początkujących inwestorów zaczęło się obawiać, że w krótkim okresie mogą stracić kilka punktów procentowych. Ich wizje „szybkiego wzbogacenia się” zniknęły natychmiast i zamiast dyskutować o tym, jak wysoki będzie bitcoin, ludzie rozmawiali o tym, jak nisko spadnie Bitcoin.

Ponieważ wielu nie miało nawet pierwszego pomysłu, jak prawidłowo przechowywać Bitcoin, ich BTC znajdował się już w CoinBase lub Bitstamp, lub na jakiejkolwiek giełdzie, na której pierwotnie kupowali. Oznaczało to, że mogli sprzedać swoje udziały, gdy tylko pojawiły się pierwsze oznaki, że ich inwestycja stanie się nierentowna.

Ponieważ rynek bitcoinów jest tak mały na całym świecie, zwykle jest to bardzo niestabilny składnik aktywów. Kiedy rynek jest wykupiony miliardami „głupich pieniędzy”, ta zmienność znacznie wzrasta.

Jak daleko posunął się Bitcoin pod względem użyteczności?

Bitcoin z roku na rok staje się coraz bardziej przydatny. Od swoich wczesnych początków, kiedy wiele tysięcy Bitcoinów było używanych do płacenia za oprogramowanie kryptograficzne na forach, Bitcoin przeszedł długą drogę.

Dziś można za nią kupić prawie wszystko online. Istnieje wiele sklepów internetowych, które akceptują Bitcoin. Należą do nich Overstock.com i NewEgg.com. Możesz także płacić za wakacje za pomocą Expedia.com, grać w jednym z setek kasyn online, a nawet kupować nieruchomość z kryptowalutą.

Wreszcie, w przypadku wszystkiego innego, czego możesz potrzebować do zakupu online, istnieją usługi takie jak eGifter. Ta strona internetowa umożliwia użytkownikom bezpośrednią wymianę różnych kryptowalut na karty podarunkowe dla wielu różnych sprzedawców internetowych. Należą do nich Amazon, supermarket Tesco, Pizza Express i wiele innych.

Możesz nawet zarabiać na swoich usługach online w kryptowalutach. Jednym ze sposobów jest bycie aktywnym i zaufanym posterem na forach. Firmy zapłacą za umieszczenie reklamy w Twoim obszarze podpisu. Alternatywnie możesz otrzymać stanowisko pracy jako freelancer. Branża płacze za programistami, a pracodawcy często wolą płacić za pomocą Bitcoin.

Alternatywnie możesz po prostu zrobić to, co już zrobiłeś i reklamować swoje ceny w kryptowalucie. Na przykład otrzymuję wynagrodzenie w Bitcoin za pisanie wiadomości o kryptowalutach.

Jak odpowiedzieć na pytanie „Jak wysoki będzie bitcoin?”

Odpowiedź na pytanie „jak wysoko osiągnie bitcoin” jest raczej trudna. Zależy to od ostatecznego przypadku użycia. Jeśli stanie się pieniądzem internetowym, co niektórzy z jego zwolenników uważają, że mógłby zrobić, jego kapitalizacja rynkowa może z łatwością osiągnąć biliony.

Według Invespcro, w 2017 roku w Internecie wydano 2197 bilionów dolarów. To dałoby Bitcoinowi kapitalizację rynkową tej liczby. To sprawiłoby, że każdy bitcoin byłby wart ponad 100 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że ilość pieniędzy wydawanych w Internecie wydaje się rosnąć każdego roku, może być znacznie wyższa. Nie jest to jednak tylko opinia jakiegoś internetowego trolla. Założyciel Twittera, Jack Dorsey, jest głęboko przekonany, że stanie się to w ciągu najbliższych dziesięciu lat!

Bitcoin jako cyfrowe złoto?

Dyskutując o tym, jak wysoki będzie bitcoin, dobrze jest porównać go ze złotem. Tak więc innym potencjalnie innym przypadkiem użycia Bitcoina jest magazyn wartości. Również w tym przypadku użycia jest wielu wierzących. Uważają, że Bitcoin ewoluuje jako rodzaj cyfrowego złota i nie ma nawet znaczenia, czy jest powszechnie stosowany do zakupów. Ci, którzy postrzegają Bitcoin jako „cyfrowe złoto”, mają nadzieję, że pewnego dnia zastąpi złoto jako najlepszy magazyn wartości na planecie.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, mocno wierzy w Bitcoin jako „cyfrowe złoto”. Uważa również, że żadna inna kryptowaluta nie jest „czysty”Wystarczy, żeby to było. Wynika to z jego wyjątkowych cech odporności na cenzurę i całkowitej niezależności od kaprysów jakiejkolwiek pojedynczej osoby lub grupy.

We wszechświecie istnieją również potencjalnie inne źródła złota. Mając zaledwie 21 milionów jednostek, Bitcoin teoretycznie powinien mieć lepszą wartość niż jego błyszczący, mentalny, niecyfrowy odpowiednik. Wystarczy tylko wielu ludzi uwierzy, że jest wartościowy. W końcu to wszystko, co jest źródłem wartości. Złoto jest cenne tylko dlatego, że myślisz, że jest.

Z drugiej strony Bitcoin ma pewne wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że jest prawdopodobnie lepszy niż złoto. Jest łatwiejszy do przechowywania i znacznie lepszy w transporcie niż złoto. O wiele łatwiej też jest się ukryć. Jeśli są prawidłowo przechowywane, konfiskata od osoby jest całkowicie niemożliwa. To potężna cecha.

Spójrzmy na kilka liczb, które podkreślają, jak wysoko osiągnie Bitcoin, jeśli spełni przypadek użycia „cyfrowego złota”.

Obecna kapitalizacja rynkowa całego złota na świecie wynosi 7,07 bln USD. Gdyby Bitcoin uznał przypadek użycia za najlepszy magazyn wartości na planecie i zajął cały ten rynek, każdy z 21 milionów Bitcoinów byłby wart ponad jedną trzecią miliona dolarów.

Jednak Steve Wozniak mówi również o używaniu Bitcoina jako waluty w Internecie. To postawiłoby jego wartość znacznie powyżej któregokolwiek z poprzednich przykładów, których użyłem, aby określić, jak wysoki będzie bitcoin.

Problemy z Bitcoinem?

Aby Bitcoin mógł pełnić rolę globalnego magazynu wartości, nie ma obecnie nic złego w jego projektowaniu. W rzeczywistości działa doskonale w tym przypadku użycia. Wszystko, co musi się wydarzyć, to duża zmiana w postawach światowej populacji. Jest to całkowicie możliwe, ale może zająć kilka pokoleń.

Jednak aby Bitcoin stał się walutą Internetu, istnieją pewne problemy z jego projektem. Niestety, łańcuchy bloków są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, a nie szybkości. W większości przypadków pojawia się nowa i ekscytująca kryptowaluta, która może wykonywać transakcje znacznie szybciej niż Bitcoin, programiści tak naprawdę nie zrobili nic poza zmniejszeniem bezpieczeństwa oryginalnego projektu.

Bitcoin został zbudowany tak, aby był odporny na cenzurę i niemożliwy do zaatakowania. Pod tym względem spisuje się znakomicie. Dlatego ukrywając swoje ciężko zarobione oszczędności pod najlepszy materac na świecie może nie być już najbezpieczniejszym miejscem. Wraz z rozwojem rynku kryptowalut pojawiają się coraz nowocześniejsze sposoby bezpiecznego przechowywania, w tym Bitcoin. To sprawia, że ​​dobrze nadaje się do roli magazynu wartości.

Jednak Bitcoin jest mniej przydatny jako środek wymiany dla zakupów online lub w świecie rzeczywistym. Obecnie transakcja trwa około 10 do 20 minut. Sieć stała się również tak popularna w przeszłości, że transakcja stała się bardzo kosztowna. Dzieje się tak, ponieważ każdy blok może przetwarzać tylko określoną liczbę transakcji.

Jeśli jest zbyt wiele transakcji, górnik tworzący blok uwzględnia te z najwyższymi opłatami transakcyjnymi. Prowadzi to do stale rosnących opłat. Oczywiście nie możesz stać przy stoisku z kawą na ulicy, płacić 20 dolarów za filiżankę kawy o wartości 1 dolara i czekać 20 minut, aż sprzedawca upewni się, że otrzymał płatność!

Na szczęście najbardziej utalentowani programiści technologii blockchain na świecie pracują obecnie nad rozwiązaniem tego problemu. Jedna z nich jest znana jako Lightning Network.

Sieć Lightning

Firma znana jako Blockstream wraz z inną grupą programistów – zwaną programistami Core – pracują obecnie nad rozwiązaniem potencjalnie wysokich kosztów transakcji i czasu oczekiwania. Ich rozwiązanie nosi nazwę Lightning Network.

Chodzi o to, że ludzie dokonujący wielu powtarzających się transakcji będą mogli to zrobić bez aktualizowania łańcucha bloków. Ten kanał płatności odbija pieniądze w przód iw tył, dopóki jedna ze stron nie zechce uregulować kanału. Po tym rozliczeniu sieć ustala, kto jest winien ile bitcoinów i jest to opłacone. Obejmuje to niewielką opłatę dla sieci za aktualizację łańcucha bloków.

Pomyślnie uruchomiona Lightning Network może oznaczać, że mikropłatności znów są rzeczywistością w sieci Bitcoin. Może to spowodować wielokrotny wzrost wartości każdej monety w stosunku do jej aktualnej ceny. Jeśli Lightning Network działa poprawnie po uruchomieniu, odpowiedź na pytanie „jak wysoko osiągnie bitcoin” może być znacznie większa niż przewidują nawet Jack Dorsey czy Steve Wozniak!

SegWit

Aby spojrzeć na to, jak utalentowani są programiści pracujący nad Bitcoinem, rozważ ostatnią dużą aktualizację oprogramowania do sieci – SegWit. SegWit działa poprzez pobieranie niektórych danych z transakcji, dzięki czemu każdy z nich zajmuje mniej miejsca w łańcuchu bloków.

Transakcje SegWit są tak samo bezpieczne, jak te, które miały miejsce podczas aktualizacji w sierpniu zeszłego roku. Jednak o wiele więcej z nich może teraz zmieścić się w każdym bloku. To zasadniczo podwoiło przepustowość sieci.

Uaktualnienie SegWit i euforia po tym, jak została wprowadzona jako jeden z czynników stojących za kursem byka Bitcoin w 2017 roku, który przekształcił się w pełnowymiarową bańkę spekulacyjną.

Jak wysoko osiągnie bitcoin

Jeśli sieć piorunów okaże się skuteczna, to również może zainicjować kolejny bieg byków, który może przekształcić się w bańkę, ale nie musi. W perspektywie krótkoterminowej znacznie zwiększyłoby to cenę Bitcoin.

Czy Bitcoin się rozbije?

Jest wielu ludzi, którzy uważają, że Bitcoin może się spektakularnie rozbić. Jednak bardzo niewielu z nich rozumie, czym jest Bitcoin. Ponadto istnieją inne głosy, które są zainteresowane niepowodzeniem Bitcoin i kryptowalut. Zobaczmy, czy pytanie, jak wysoko osiągnie Bitcoin, lub jak nisko, należy zapytać.

Wszyscy tacy jak Warren Buffet, Charlie Munger i Jamie Dimon argumentowali przeciwko wycenie Bitcoina. Warren Buffet publicznie oświadczył, że uważa, że ​​Bitcoin to „trutka na szczury do kwadratu”, Charlie Munger powiedział, że uważa, że ​​jest to „bzdura”, a Jamie Dimon nazwał Bitcoin „oszustwem” w przeszłości.

Co ciekawe, każda z tych nazw jest bardzo ściśle związana z globalnymi finansami. Gdyby Bitcoin zrealizował ostateczną wizję wielu, nie byłoby potrzeby instytucji finansowych, które reprezentują ci ludzie. Ich komentarze mogą wynikać z naiwności co do rosnącej nienawiści opinii publicznej do bankierów centralnych lub ze strachu – stanowiąc ostatnią próbę odciągnięcia ludzi od potencjalnie rewolucyjnej innowacji.

Fani innych kryptowalut Często domagają się niższych cen bitcoinów

Inne głosy, które wzywają do niższych cen bitcoinów, są często zwolennikami innych kryptowalut. Wiele z nich weszło do walut cyfrowych w pewnym momencie w 2017 r. Odkryli, że istnieje mnóstwo walut cyfrowych i ślepo wierzyli, że wszystkie są takie same, poza czasem transakcji. Wiedząc niewiele o teorii gier lub środkach bezpieczeństwa potrzebnych do naprawdę udanej globalnej waluty zbudowanej przy użyciu technologii blockchain, odrzucają Bitcoin jako starą wiadomość.

Ci przeciwnicy często mają inną monetę, którą bronią z jakichkolwiek powodów. Rzadko wspierają swoją opinię czymś innym niż rozmową o tym, ile więcej transakcji na sekundę może wykonać ich projekt. Brakuje im najważniejszych aspektów Bitcoina – jego decentralizacji i odporności na cenzurę.

Tak więc, jak wysoki będzie bitcoin?

How High Will Bitcoin Go - flaga Bitcoin wylądowała na Księżycu

Jednak byków Bitcoin nie brakuje. Co ciekawe, ci pro-Bitcoiners zwykle wywodzą się z bardziej technologicznego zaplecza. W pełni rozumieją towar, o którym mówią, w sposób, w jaki Warren Buffet i spółka. nigdy nie zrobi.

Jedna z najwyższych cen za Bitcoin pochodzi od pioniera oprogramowania antywirusowego, Johna McAfee. W ostatnich latach McAfee na nowo odkrył siebie jako coś w rodzaju guru kryptowalut. Często prognozuje ceny różnych aktywów cyfrowych. Jednak jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich rozmów cenowych dotyczących Bitcoin.

McAfee oświadczył w zeszłym roku, że sądził, że Bitcoin z łatwością przekroczy pół miliona do 2021 roku. W rzeczywistości był tak pewny siebie, że postawił na to dość szokujący zakład. Powiedział, że jeśli nie osiągnie tej ceny, zjadłby swoją męskość na żywo w telewizji.

Jednak John tam nie skończył. W listopadzie 2017 roku podniósł swój własny zakład przeciwko sobie, McAfee stwierdził, że Bitcoin osiągnie 1 milion dolarów w tym samym czasie.

Innym słynnym bykiem Bitcoin z zapleczem technologicznym jest Alexis Ohanian. Ohanian był współzałożycielem forum społecznościowego Reddit. Od tego czasu przeniósł się do przestrzeni inwestycyjnej i szuka projektów blockchain o największym potencjale. Wierzy również, że Bitcoin to zrobi przekraczać rekord wszechczasów pod względem ceny w 2017 r. jeszcze w tym roku. Stwierdził to w maju 2018 roku.

Wreszcie człowiekiem z odpowiednim rodowodem pod względem inwestowania jest Tom Lee. Były strateg JPMorgan wielokrotnie stwierdzał, że Bitcoin osiągnie 25 000 USD w 2018 roku. W dłuższej perspektywie jest jeszcze bardziej optymistyczny i przewidział 64000 $ Bitcoin do końca 2021 roku.

Moja opinia na temat tego, jak wysoki będzie bitcoin

Tak więc, po tych wszystkich innych opiniach na temat tego, jak wysoki będzie bitcoin, oto moja. Po pierwsze, wyjaśnijmy jedną rzecz. Nie należy tego traktować jako porady inwestycyjnej. Jak w przypadku każdej inwestycji, kupowanie Bitcoinów powinno odbywać się dopiero po dokładnym zbadaniu. Powinieneś dogłębnie zrozumieć, jak działa łańcuch bloków i jakie konkretne aplikacje, w których Bitcoin się rozwija, oraz te, które mogą spowodować jego niepowodzenie.

Ostrzeżenie na uboczu, rozważmy, jak wysoko osiągnie Bitcoin. Z pewnością wiele się dzieje w przypadku zasobu cyfrowego. Jest przydatny zarówno jako środek płatniczy, jak i do wysyłania pieniędzy na cały świat w ciągu kilku minut bez niczyjej zgody.

Jednak najważniejszymi aspektami Bitcoina są jego odporność na cenzurę, jego bezprawny charakter i ograniczona liczba. Ta kombinacja czynników sprawia, że ​​zajmuje wyjątkową pozycję, nawet wśród 1500 lub więcej aktywów cyfrowych, które są notowane na Coinmarketcap.

Zastanówmy się, dlaczego każdy z nich jest tak ważny:

 • Odporność na cenzurę – Bitcoin jest niezwykle trudny do zmiany zasad sieciowych. Tylko jeśli większość górników zdecyduje, że coś jest dobrym pomysłem, zostanie przegłosowane. Oznacza to, że niezależnie od tego, jak wiele rządów chciałoby kontrolować Bitcoin, nie mogą. Nie ma centralnego organu, który mógłby zostać przekupiony lub dokooptowany, aby w jakiś sposób oszukać sieć.
 • Bez uprawnień – tak jak nikt nie może zmienić sieci, tak samo nikt nie może powstrzymać nikogo, kto ma dostęp do Internetu, przed korzystaniem z niej. Świadczy usługi bankowe tym, którzy ich nie mają, i jest prawdziwie demokratyczny w swoim zasięgu.
 • Ograniczona liczba – dwa poprzednie punkty sprawiają, że Bitcoin jest czymś, co każda osoba na planecie powinna rozważyć jako posiadanie. Ich ograniczona podaż oznacza, że ​​gdyby wszyscy zdecydowali się kupić Bitcoin, cena szybko osiągnęłaby astronomiczne poziomy. Kiedy coś jest rzadkie i pożądane, cena zawsze leci w kierunku nieba!

Wniosek

Otóż ​​to! Wszystko gotowe. Wspólnie przeanalizowaliśmy mnóstwo odpowiedzi na pytanie: „Jak wysoko osiągnie Bitcoin?” Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się zarówno pouczający, jak i zabawny! Jeśli chcesz zagłębić się w prognozy Bitcoin, zapoznaj się z pełnym przewodnikiem tutaj.

Zanim się wyloguję, podsumujmy, czego się nauczyłeś:

 • Jak cena Bitcoin zachowywała się w ciągu ostatniego roku.
 • Co sprawia, że ​​Bitcoin jest wyjątkowy.
 • Kilka różnych pomysłów na skalowanie Bitcoin.
 • Kilka opinii przeciwnych Bitcoinowi.
 • Niektóre opinie ludzi, którzy myślą, że Bitcoin będzie nadal rosnąć.
 • Moje własne opinie na temat pytania: „Jak wysoki będzie bitcoin?”

Mamy nadzieję, że teraz sam poznasz odpowiedzi na te często zadawane pytania, gdy ktoś je zada:

 • Czy Bitcoin się rozbije?
 • Dlaczego Bitcoin spada?
 • Dlaczego Bitcoin rośnie?

Teraz, kiedy już wszystko skończyliśmy, co o tym myślisz? Twoim zdaniem, jak wysoko pójdzie Bitcoin?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me