Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin: kompleksowy przewodnik

Bitcoin, jako kryptowaluta od dłuższego czasu jest przedmiotem powszechnej debaty. Ludzie analizują jego przeszłość i spekulują na temat jej przyszłości z wielu różnych powodów – niektórzy chcą poznać historię kryptowalut, inni są ciekawi możliwe możliwości inwestycyjne.

Bez względu na powód, w tym przewodniku omówimy różne sposoby jak zarabiać pieniądze z Bitcoinem.

Porozmawiamy o różnych sposobach jak czerpać zyski z Bitcoin – ale przede wszystkim zastanowimy się, dlaczego Bitcoin jest tak popularny. Następnie, kiedy zrozumiemy historia (lub przynajmniej jej bardzo krótką wersję) pojawienia się i dojścia do władzy tej kryptowaluty, zbadamy jej zyskowne możliwości.

Uwaga: Nie ma znaczenia, czy ty dokonaj mądrej inwestycji i zarabiaj na nim dużo pieniędzy, jeśli masz niebezpieczny portfel które można łatwo zhakować. To powiedziawszy, wybierz niezawodny portfel Bitcoin. Plik większość zalecane opcje zawierać Ledger Nano S i Trezor Model T.

Krótka wersja historii Bitcoin

Bitcoin została stworzona w 2009 roku przez osobę (lub jakąś grupę osób) znaną pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W czasie, gdy ujrzał światło dzienne, nikt nawet nie słyszał o kryptowalutach, nie mówiąc już o ich napotkaniu.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Bitcoin był w wieku niemowlęcym i młodzieńczym dość szorstki – nie zyskał znaczącej trakcji i uwagi, mimo że jego ceny wahały się, co (w tamtym czasie) wydawało się dość duże. Nikt nadal nie zastanawiał się, jak zarabiać pieniądze za pomocą Bitcoin.

Wreszcie na początek 2017 roku Bitcoin naruszył wartość odniesienia 1000 USD. W ciągu zaledwie roku udało się prawie osiągnąć 20 000 dolarów znacznik wyboru.

Nie trzeba dodawać, że było to ogromne – wszyscy albo stali z podbródkami sięgającymi do podłogi, albo wlewali wszystko, co mieli do Bitcoina – wydawało się, że jest to niepowstrzymana siła, która każdego dnia zwiększała swój pęd. Jeśli jednak ostatnio sprawdzałeś wykresy cen Bitcoinów, wiesz, że sprawy potoczyły się inaczej.

Upadek Bitcoina (?)

Na początek 2018 roku, Cena Bitcoina wynosiła około 11 000 USD, następnie osiągnął szokująco niski poziom prawie 6000 USD. W chwili pisania tego przewodnika Bitcoin jest obecnie wart 6400 USD.

AKTUALIZACJA 2021: Dwa lata później widzimy, że Bitcoin jest działa całkiem nieźle. Plik aktualne ceny kryptowaluty to 10 292 $ i chociaż zauważalne są wzrosty i spadki, cena wydaje się być dość wysoka, podobnie jak na początku 2018 roku.

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin: kompleksowy przewodnik

Co spowodowało katastrofę tej wielkości? Cóż, istnieje wiele spekulacji.


Osoby, które często zastanawiają się, jak zarabiać na kryptowalutach, prawdopodobnie będą o tym wiedzieć jak wygląda wykres cen Bitcoin:

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin: kompleksowy przewodnik

Może coś ci to przypomina? Może… ząb?

Ten typ diagramu nazywa się „ząb rekina” diagram. Oznacza to, że cena kryptowaluty (w tym przypadku – Bitcoina) rosła i spadała tak szybko, że ścieżka, którą obrała na wykresie, przypomina ostry ząb rekina.

Nazywa się to również „pękniętą bańką”. Zacytowano nawet słynnego ekonomistę, który powiedział, że Bitcoin był „największym pęknięciem bańki w historii”. Spekuluje się, że przyczyną tego jest narastający szum, brak wsparcia dla łańcucha bloków, manipulacje rynkowe i wiele, wiele więcej.

Cokolwiek by to nie było, oczywiste jest, że jeśli nic innego, Bitcoin wziął plik ogromne nurkowanie z którego obecnie próbuje odzyskać. Każdy, kto zastanawia się, jak zarabiać pieniądze za pomocą Bitcoin, prawdopodobnie powinien o tym pamiętać.

Jak zarabiać pieniądze z Bitcoinem?

Więc teraz, gdy wiesz już kilka rzeczy na temat wzrost i upadek Bitcoina, możemy wreszcie przenieść się do metody zarabiania pieniędzy.

Tam są sporo metod zarabiać pieniądze za pomocą Bitcoin, ale w tym przewodniku omówię tylko te główne – gdybym miał je wszystkie wymienić, ten przewodnik miałby co najmniej trzysta stron.

Lista nie jest ułożona w żadnej określonej kolejności. Niektóre metody działają lepiej (lub szybciej) niż inne, ale – ogólnie – zależy to od osoby.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Metoda nr 1 – Kupowanie Bitcoinów

Nie, nie żartuję.

Istnieją ogromne grupy ludzi, którzy „inwestują” w Bitcoin wg po prostu go kupuję. To oczywiście ryzykowna metoda, ale prawdopodobnie najłatwiejsza do wykonania.

Jest kilka rodzajów takich inwestorów. Niektórzy po prostu kupują pewna ilość monety i zapomnij o tym na rok… lub dziesięć. Ci ludzie zwykle mają Nie prawdziwy zamiar krótkoterminowego zysku – często wierzą w pomyślną przyszłość kryptowalut i mają nadzieję, że ich obecna inwestycja pewnego dnia przyniesie im dziesięciokrotny zysk.

Innym typem inwestorów Bitcoin są ludzie, którzy to robią mnóstwo badań, przeczytaj wszystkie dostępne prognozy dotyczące zarabiania pieniędzy na kryptowalutach i spędź tygodnie na analizowaniu danych i statystyk. Ci ludzie mają tendencję do bardzo mając na uwadze określone ramy czasowe – przez większość czasu chcą inwestować krótkoterminowe i po prostu musisz wiedzieć, kiedy to zrobić.

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin: kompleksowy przewodnik

Również te inwestycje są mniejsze w porównaniu z długoterminowymi – w końcu ludzie inwestują, wykonując wcześniej mnóstwo badań, ale jeśli ich inwestycja się nie powiedzie, mogą po prostu przejść do następnego przedziału czasowego.

Jeśli myślisz o jak zarabiać pieniądze z Bitcoinem lub ogólnie jak zarabiać na kryptowalutach, kupowanie Bitcoinów może być świetnym starterem – lub katastrofalnym. Może to bardzo szybko przynieść ogromne ilości pieniędzy lub może doprowadzić cię na skraj długu. Wszystko zależy od jednego czynnika – ilości przeprowadzonych wcześniej badań.

Wskazówka: Nie powinieneś inwestować ilości pieniędzy, których nie możesz sobie poradzić, aby stracić.

Metoda nr 2 – Zaakceptuj płatność w Bitcoin

Czy słyszałeś o Fiverr? To strona, na której ludzie płacą 5 dolarów za jakąś usługę wykonaną przez innych freelancerów. Teraz przyjmij tę samą koncepcję, ale wyobraź sobie, że Bitcoin zmierza w miejsce USD.

Wszystko, co musisz zrobić aby ta metoda zadziałała, wygląda następująco:

  • Pomyśl o umiejętności, w której jesteś dobry. Szczerze mówiąc, może to być wszystko – od copywritingu i marketingu cyfrowego po malowanie lub śpiewanie. Wybierz swoją najsilniejszą cechę (lub cechy) i zastanów się, jak możesz na nich zarabiać.
  • Utwórz portfel kryptowalut. Jeśli czytasz przewodnik na temat zarabiania pieniędzy za pomocą Bitcoin, prawdopodobnie ten krok wydaje się oczywisty i zrobiłeś to dawno temu. Ale na wszelki wypadek niech to posłuży jako przypomnienie – portfel z kryptowalutami jest bezpieczny i gotowy do użycia, tak jak portfel na fizyczne pieniądze. Jeśli nadal go nie masz – poszukaj go i utwórz jak najszybciej! Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem najbezpieczniejsze portfele kryptowalut na rynku, sprawdź Ledger Nano S i Trezor Model T.
  • Znajdź sposób na ładowanie ludzi. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest zaoferowanie usługi na forach internetowych i targowiska, stwierdzenie, że przyjmujesz płatności wyłącznie w formie Bitcoinów lub innych kryptowalut. Zrób to wystarczająco długo, a możesz w końcu stworzyć wyznaczoną stronę internetową w tym samym celu i nauczyć innych, jak zarabiać pieniądze za pomocą Bitcoin.

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin: kompleksowy przewodnik

Jeśli myślisz o tym, jak czerpać zyski z Bitcoin (i myślisz o tym poważnie), robić badania będzie nieuniknione. Bez niego to tak, jakbyś próbował prowadzić samochód w nocy z wyłączonymi światłami – oczywiście, MOŻESZ to zrobić, ale szanse nie są warte ryzyka.

Metoda nr 3 – Wydobywanie

Jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania na Bitcoin jest kopalnia bitcoinów. Istnieją dwie formy wydobywania – własne, osobiste lub kopanie w chmurze.

Jeśli chcesz moje indywidualnie (co oznacza, że ​​masz platformę wydobywczą), może to nie być najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy za pomocą Bitcoin. Uważa się, że Bitcoin jest jedna z trudniejszych do wydobycia kryptowalut ponieważ jest to temat sukces głównego nurtu i wiele osób chce dać się wciągnąć w ten szum, ale ich podaż jest ograniczona.

ZA pojedynczy zestaw, tak dobre, jak mogłoby być, może mieć trudności z generowaniem znacznych zysków, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ceny energii elektrycznej i utrzymania.

Wydobywanie w chmurze, jednak stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich kilku lat. To jest świetna alternatywa jeśli chodzi o wydobycie, ponieważ ty nie musisz kupować żadnego sprzętu ani oprogramowania, montuj lub nawet ZRÓB cokolwiek – wystarczy, że zapłacisz jednorazową opłatę za kontrakt i to wszystko!

Jak zarabiać pieniądze dzięki Bitcoin: wydobywanie w chmurze BTC.

Zwykle pod koniec każdego miesiąca otrzymujesz swoje zarobki. Kwota będzie na podstawie Twojego planu z wyboru i rachunek za energię elektryczną w obiekcie, na którym opiera się usługa wyszukiwania w chmurze.

Ogólnie rzecz biorąc, kopanie kryptowalut jest bardzo popularna metoda dla osób szukających sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą Bitcoin. Wymaga to pewnej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, aby móc to z powodzeniem wykonać (zwłaszcza jeśli chcesz zbudować swój sprzęt), ale wyniki są zdecydowanie warte wysiłku.

Metoda nr 4 – Inwestowanie

I nie, nie jest to rodzaj inwestowania polegający na kupowaniu i sprzedawaniu bitcoinów.

Masz do wyboru kilka opcji inwestowanie w Bitcoin. Możesz zarabiać dzięki Bitcoin, inwestując w startupy, firmy, akcje, a nawet sam rozwój łańcucha bloków.

Startupy oparte na Blockchain są bardzo popularnym wyborem, jeśli chodzi o inwestowanie w dziedzinie związanej z kryptowalutami. Już niektóre znaczące startupy odniosły sukces w głównym nurcie (np. Brave’s Basic Attention Token).

Będziesz musiał trochę poszperać i znaleźć następną najlepszą rzecz, ale jeśli masz rację i zainwestujesz w startup, który wciąż jest w powijakach, możesz po prostu trafić w dziesiątkę i zwiększ swoje zyski na dach.

Firmy, które zajmują się rozwojem (lub badaniami) Bitcoin lub blockchain są również dobrą opcją dla inwestycji. Musisz przejrzeć ich informacje – białą księgę, ich cele i etykę pracy, wyniki, statystyki itp., A jeśli ich ogólny pogląd wydaje się atrakcyjny, możesz pomyśleć o zainwestowaniu w ich projekty lub samą firmę.

Powinieneś być ostrożnie z inwestycjami, choć – zwłaszcza jeśli chodzi o kryptowaluty. Nie jest tajemnicą, że na rynku kryptowalut jest bardzo nieprzewidywalne miejsce.

Zawsze odrabiaj lekcje i badaj obiekty, w które planujesz zainwestować, albo pytanie „jak zarabiać pieniądze za pomocą Bitcoin?” może zmienić się w „jak wyjść z długów (bez Bitcoinów)?”.

Wniosek

Jest ich mnóstwo różne metody zarabiania pieniędzy Bitcoin, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Bezpośrednimi metodami byłoby kupowanie kryptowaluty lub handel nią, podczas gdy przykładem metody pośredniej byłby wydobywanie kryptowalut. To naturalne, jeśli na początku się zdezorientowałeś – kryptowaluty to twardy orzech do zgryzienia!

Jak powiedziałem na początku, preferencje dotyczące którejkolwiek z tych metod są uroczyście zależne od osoby, która ich używa. Jeśli jedna osoba znajdzie chmurę wydobywającą prezent wysłany z góry, inna może pomyśleć, że to wielkie oszustwo i chce zrobić wszystko samodzielnie.

Jedna rada: BADANIA. Zrób dużo badań. Jeśli włożysz wysiłek, szybko wybierzesz odpowiednią metodę. Fora to świetne miejsce do rozpoczęcia. Dołącz do grup na Facebooku, bierz udział w ich czatach. Nie bój się zadawać pytań.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że było to tylko kilka, wyselekcjonowanych metod jak zarabiać pieniądze z Bitcoinem. Jeśli żadna z tych metod nie odpowiada lub nie wydaje Ci się atrakcyjna, zawsze możesz spróbować poszukać alternatyw, takich jak daytrading, pożyczki kryptowalutowe itp. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Nie bój się eksperymentować i próbować nowych rzeczy!

Mimo że kryptowaluty istnieją już od jakiegoś czasu teraz świat kryptowalut jest dla wielu wciąż tajemnicą. Każdego dnia pojawiają się nowe analizy, informacje statystyczne, a nawet nowe monety, które pojawiają się w społeczności i na rynku. Nie jest to łatwe zadanie, ale jeśli zdecydujesz się zastosować i wypróbować jedną z tych metod, aby zarabiać pieniądze na kryptowalutach (a dokładniej Bitcoin), życzę powodzenia!

Pamiętaj tylko, że decydując się na długoterminową inwestycję, ważne jest, aby nie tylko wybierać niezawodne giełdy kryptowalut (Jak na przykład Coinbase lub Simplex), ale także przechowuj swoje kryptowaluty w bezpieczne portfele, Jak na przykład Ledger Nano S i Trezor Model T. Oba są portfelami sprzętowymi i przechowują klucze prywatne w trybie offline.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map