Jak zbudować platformę górniczą: rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz

Jeśli w dzieciństwie lubiłeś grać w gry archeologiczne, a na Twojej liście odtwarzania YouTube często pojawiają się filmy typu „zrób to sam”, to trafiłeś we właściwe miejsce. Dzisiaj opowiem o wszystkich różne sposoby tworzenia górnictwo takielunek.

Platformy górnicze na początku może wydawać się trudne, ale kiedy je rozwiążesz, nie jest to takie trudne. W tym przewodniku omówimy kilka podstawowych rzeczy dotyczących platform wiertniczych: ich składniki (i jacy są najlepsi producenci komponentów), jak oni pracują, Najlepsza pomysły na miejsca docelowe i tak dalej.

Ponadto, jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, możesz sprawdzić takie platformy jak Coinbase, Binance i Coinmama.

Zaczniemy od definicji, a następnie przejdziemy dalej.

Rodzaje platform górniczych

Podobnie jak portfele kryptowalut, istnieją trzy różne typy platform wydobywczych:

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

 • procesor. Platformy do wydobywania procesorów wykorzystują procesory do „wydobywania” danych z łańcucha bloków. Te są bardzo prosty i niedrogi platformy – większość ludzi, kiedy o nich mówią Wydobywanie procesora, znaczy, że są moje kryptowaluty prosto z ich komputera. Ma to swoje zalety i wady (mając znacznie więcej tych drugich).

  Wydobywanie CPU staje się coraz bardziej niepopularne z biegiem lat. Istnieje wiele przyczyn takiego rozumowania, jednak jednym z ważniejszych jest cena. Wydobywanie procesora jest bardzo kosztowny i niezdarny – Twoje rachunki za prąd gwałtownie wzrosną przez dach, a Twój komputer może się przegrzać w każdej chwili, jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia.

  Plik główny profit że metoda wydobywania z procesorem ma jego dostępność. Mógłbyś pobrać kilka programów (więcej o nich później) na komputer stacjonarny lub laptop (chociaż używanie laptopów do wydobywania kryptowalut jest zdecydowanie odradzane) i rozpocząć wydobycie w tej chwili. Ludzie, którzy nie chcą inwestować dużych (lub jakichkolwiek) pieniędzy, preferują wydobywanie procesorów, ponieważ nie wymaga to żadnego wysiłku.

 • GPU. Platformy do wydobywania kryptowalut na GPU są absolutne ulubione dla patrzących jak zbudować platformę górniczą. Są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych metod uprawy kryptowalut – każdy, od pojedynczego górnika po korporację, posiadający całą farmę wydobywczą, ma tendencję do używania platform GPU. Platformy wydobywcze GPU wykorzystują procesory graficzne karty graficznej do wydobywania danych z łańcucha bloków.

  Jak zbudować platformę wydobywczą: wydobywanie GPU.

  Oni mogą być dedykowane lub prosty górnicy – dedykowane platformy wydobywcze GPU są budowane w uroczystym celu wydobywania kryptowaluty, podczas gdy zwykli górnicy to urządzenia, które są wykorzystywane do innych celów i celów, wykonując kopanie kryptowalut tylko z boku (tj. komputery stacjonarne). Ludzie uwielbiają koparki GPU za swoje przydatność – te platformy wykonują swoją pracę i robią to z wdziękiem.


  Oczywiście, aby uzyskać najlepsze wyniki, musiałbyś użyć maksymalnej dostępnej liczby procesorów graficznych, ale nawet przy najprostszych platformach wynik byłby zauważalny. Platformy wydobywcze GPU mają kilka wady, Jednak osoba, która szuka sposobu na zbudowanie platformy górniczej, powinna o tym wiedzieć.

  Największym minusem jest to Cena £. Karty graficzne są dość drogi (lub bardzo drogie, jeśli dążysz do najlepszych z najlepszych), więc początkowa inwestycja może być dość znacząca. Oni też wymagają konserwacji – dużo chłodzenia, dużo energii elektrycznej do napędzania ich mocy, ogólnie doglądanie i dbanie o siebie itp.

 • ASIC. ASIC, czyli układy scalone specyficzne dla aplikacji, to specjalne urządzenia zaprojektowane specjalnie z jeden, wyznaczony cel na myśli. Te urządzenia to aktualne top-dogi jeśli chodzi o platformy do wydobywania kryptowalut. Ktoś, kto szuka sposobu na zbudowanie platformy wydobywczej, powinien wiedzieć, że choć nie są platformami za powiedzmy, ASIC to części dedykowanych maszyn, które możesz kupić i skonfigurować, aby wydobywały dla Ciebie kryptowaluty.

  Są bardzo popularne, co z kolei sprawia, że ​​są niezwykle rzadkie. Jeśli Twoim jedynym celem jest zarabianie pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut, ASIC to idealny wybór. Jeśli jednak zależy Ci na ekosystemie, jakim jest świat kryptowalut, możesz pomyśleć dwa razy.

  Jak zbudować farmę górniczą: farma górnicza.

  Ze względu na ich moc, ASIC mają reputację zaburzając dobrostan kryptowalut i rzucanie górniczy które używają innych typów zestawów niewyważonych. Z tych powodów ASIC były ostatnio przedmiotem wysokiego poziomu kontrowersji, które wywołały w społeczności górniczej Ethereum i nadal odbijają się echem w świecie kryptowalut..

To były trzy rodzaje z najczęściej używanych platform górniczych. Chociaż informacje mogą się różnić, najpopularniejszym z trzech wynika, że ​​jest to typ GPU, z układami ASIC i CPU jako następczymi.

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie o głównych typach platform górniczych, ich zaletach i wadach, możemy przejść do głównego tematu – jak zbudować platformę górniczą?

Jak zbudować platformę górniczą?

Powiedzmy, że kiedy myślisz o tym, jak zbudować platformę górniczą, myślisz o platformie GPU. Układy ASIC są samodzielnymi urządzeniami (nie wymagają wstępnego budowania z twojej strony), podczas gdy Rigi CPU są zbudowane w taki sam sposób jak GPU, a ich głównym elementem jest jedyny wyróżnik.

O czym należy pamiętać

Jak więc zbudować platformę górniczą? Przede wszystkim musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze części do swojego sprzętu.

Oczywiście jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, ale prawdopodobnie musiałyby to być najważniejsze szybkość mieszania i zużycie energii.

Współczynnik skrótu określa, jak potężny jest Twój sprzęt. To sposób na sprawdzenie, ile obliczeń może wykonać Twój sprzęt w ciągu jednej sekundy. Im wyższa kwota, tym lepiej. Naturalnie jednak wysokie stawki hash oznaczają duże zapotrzebowanie na energię, co z kolei skutkuje wysokim rachunkiem za energię elektryczną. Dla każdego, kto myśli o tym, jak zbudować platformę górniczą, powinno to być dużym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Jak zbudować farmę wydobywczą: kopanie kryptowalut.

Zużycie energii to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jak zbudować platformę górniczą, a niektórzy ludzie zwykle go lekceważą. Nigdy nie powinieneś pozwolić, aby złudzenie, że „Kupiłem komponenty mojej platformy górniczej, co oznacza, że ​​skończyłem wydawać”, przyjdzie ci do głowy. Koszty energii w kopalni mogą nie tylko dopasuj swoje zyski ale nawet je przekroczyć i zostawi cię całkowicie spłukanego i zadłużonego.

Wybierając sprzęt, zawsze staraj się zachować idealną równowagę między mocą komponentu a zużyciem energii.

Wreszcie, nie wskakuj po prostu do pierwszej witryny rynkowej i nie kupuj wszystkiego, co wyskakuje na ekranie, gdy wyszukujesz „najlepszy sprzęt do budowy platformy wydobywczej”. Przy odrobinie kopania możesz znaleźć te same komponenty za dużo tańsze. Bądź sprytny – wydobywanie kryptowalut to konkurencyjny biznes, więc liczy się każdy dolar!

Mówiąc o sprzęcie, powinieneś wiedzieć, że ważne jest, aby uzyskać plik niezawodny portfel sprzętowy aby chronić swoje kryptowaluty. Kilka z zalecanych opcji to Ledger Nano X i Trezor Model T..

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

składniki

Zróbmy krótki przegląd komponentów, które będą potrzebne do zbudowania platformy górniczej.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz szukać następujących części:

 • Płyta główna. To jeden z głównych elementów Twojego zestawu. Ogólnie rzecz biorąc, płyta główna określa pozostałe części w zestawie (lub, innymi słowy, określa zgodność platformy). Wybierając płytę główną, jeśli jest to pierwszy element, którego szukasz, zawsze sprawdzaj karty graficzne, z którymi dobrze współpracuje.
 • Karty graficzne. Procesory GPU to pliki istotną częścią Twojego zestawu. Określają, czy Twoja platforma wydobywcza będzie najwyższej klasy, czy też. Dwie główne firmy produkujące i sprzedające karty graficzne najwyższej klasyNvidia i AMD. Wybierając karty, pamiętaj, aby sprawdzić online, czy nadają się one do wydobywania kryptowalut. Pamiętaj jednak, że dobry zestaw musi składać się z kilku lub więcej procesorów graficznych – zaplanuj swoje fundusze i inne zakupy odpowiednio do tego, gdy myślisz o budowie platformy górniczej.
 • Zasilacz. Zasilacz, który będziesz musiał zdobyć, zależy uroczyście od innych komponentów twojego sprzętu. Jeśli próbujesz zbudować hardcore, doładowany platforma do wydobywania kryptowalut, wtedy zasilacz będzie musiał to dopasować. Jednak w większości przypadków zasilacz średniego poziomu doskonale spełnia swoje zadanie.
 • Chłodzenie. Chłodzenie jest istotnym czynnikiem w każdym typie platformy górniczej, aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia prawidłowo i zapobiega wszelkiego rodzaju możliwemu przegrzaniu. Nie bądź tani i zainwestuj w najlepsze możliwe chłodzenie – zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.
 • procesor. Dobry procesor będzie kluczem do płynnego działania platformy bez żadnych znaczących usterek i błędów.
 • Rama. Rama platformy górniczej jest ostatnim kluczowym elementem, którego będziesz potrzebować (przynajmniej jeśli chodzi o platformy górnicze GPU). Rama platformy górniczej będzie tuszy twojego urządzenia – te ramki są dostępne w szerokiej gamie opcji i to jest preferencyjne. Oczywiście, prawdopodobnie będziesz chciał użyć czegoś mocnego i utrzyma całą maszynę razem, zamiast ramy, która oderwie się od pierwszego kawałka kurzu, który na nią spadnie.

Po zdobyciu wszystkich części przejdźmy do samego procesu budowy.

Proces budowy

Szczerze mówiąc, sam proces budowy jest dość prosty. Porozmawiajmy o tym, jak zbudować platformę górniczą.

Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest ustawienie płyty głównej wewnątrz ramy platformy górniczej. Budowa platformy górniczej staje się o wiele łatwiejsza, gdy już wybrałeś odpowiednie miejsce, w którym platforma ma pozostać, więc wybierz z góry dobre miejsce.

Jak zbudować platformę górniczą: rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz

Po skonfigurowaniu płyty głównej, podłącz kable do procesora. Skonfiguruj grafikę karty i resztę potrzebnego sprzętu i podłącz odpowiednio kable.

Teraz, gdy masz już sprzęt na miejscu, dokładnie sprawdź położenie kabla a jeśli wszystko jest na swoim miejscu, czas przejść do oprogramowania.

W zależności od wybranego oprogramowania, Twój sprzęt może mieć kilka bardziej wyszukanych funkcji lub być całkowicie podstawowy. Jednak fantazyjne nie zawsze oznacza dobre, więc wybierz bezpieczne oprogramowanie, ma dobrą reputację i działa dobrze.

Internetowe fora kryptowalut są doskonałym miejscem do wyszukiwania i recenzowania oprogramowania do wydobywania kryptowalut. Myśląc o tym, jak zbudować platformę górniczą, oprogramowanie nie powinno być wykluczone z ilustracji – dobre oprogramowanie jest często tym, co je tworzy lub psuje.

Po zainstalowaniu oprogramowania, skonfiguruj opcje według własnych upodobań i kontynuuj konfigurację. Twoje urządzenie będzie musiało zostać kilkakrotnie uruchomione ponownie, zanim będzie w pełni gotowe, więc bądź cierpliwy.

Jak zbudować farmę wydobywczą: Bitcoin, koparka Ethereum.

Po tym wszystkim możesz oficjalnie rozpocząć karierę jako profesjonalny górnik kryptowalut!

Wniosek

Ponieważ coraz więcej osób zwraca się w stronę kryptowalut, pojawia się ogromny wzrost zapotrzebowania na ekspertów na polu. Osoby, które rozumieją, jak budować swoje platformy wydobywcze, są dość daleko do przodu w dziale kryptowalut – w końcu nie tylko dowiadujesz się o samej platformie, ale także o potrzebnym oprogramowaniu, jak działają kryptowaluty, jak korzystać z rynku itp.

W tym momencie powinieneś mieć przynajmniej pewną wiedzę na tematy wydobywanie kryptowalut sprzęt i oprogramowanie platformy, jak wybrać określone elementy, na jakie kryteria patrzeć, a co ignorować, jak złożyć sam sprzęt itp..

Upewnij się, że dobrze wykorzystaj tę wiedzę, i pamiętaj – nie od razu Rzym zbudowano. Zbudowanie nieskazitelnej platformy górniczej wymaga dużo praktyki, więc nie stresuj się, jeśli nie zadziała przez kilka pierwszych razy.

I pamiętaj, że tak jest zawsze lepiej być bezpiecznym niż potem przepraszać. Wybierz odpowiedni sprzęt do pracy, zarówno z punktu widzenia sprzętu, jak i oprogramowania. Nie wahaj się zainwestować w coś, co nie tylko wykona pracę za Ciebie, ale także zapewni bezpieczeństwo Twoich funduszy i zapewni trwałość przez długi czas, zamiast rozpadać się w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Przyzwoity sprzęt potrafi zdziałać cuda – po prostu nie bój się eksperymentować!

Ponadto, jeśli chcesz chronić swoją kryptowalutę, nie zapomnij użyć bezpiecznego portfela! Koniecznie sprawdź takie opcje jak Ledger Nano X i Trezor Model T..

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map