Jak zdobyć Bitcoin: Najłatwiejsze sposoby na uzyskanie Bitcoinów online i offline

Wszyscy mówią o Bitcoinie. Wiesz o tym niewiele, ale wystarczy, aby zrozumieć, że ta kryptowaluta zmienia sposób, w jaki myślimy o pieniądzach, a teraz chcesz wiedzieć, jak zdobyć Bitcoin.

Czy mam rację? Tak myślałem…

Każdy bitcoin jest wart więcej niż 7000 Dolary amerykańskie i niektórzy uważają, że mogą być warte więcej niż 60 000 Dolarów amerykańskich do końca 2021 roku. To dużo pieniędzy, więc dowiedzmy się, jak zdobyć Bitcoin!

Istnieje kilka różnych sposobów zdobywania Bitcoinów. Możesz kupić Bitcoin z internetowej giełdy Bitcoin i zapłacić kartą kredytową. Możesz też spotkać się ze sprzedawcą osobiście i kupić Bitcoin za gotówkę. Możesz nawet stworzyć swój własny Bitcoin w procesie zwanym wydobywaniem!

W tym przewodniku nauczę Cię, czym jest Bitcoin, jak działa i gdzie go znaleźć. Nauczę Cię również właściwego sposobu przechowywania wszystkich informacji potrzebnych do bezpiecznego dostępu do nowego Bitcoina.

Pierwszą rzeczą, którą wszyscy początkujący muszą wiedzieć, są: czym jest Bitcoin i jak działa Bitcoin? Więc zacznijmy…

Początki Bitcoin

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak zdobyć cyfrową walutę Bitcoin Waluta cyfrowa: To pieniądze, które istnieją tylko cyfrowo. Jak zdobyć Bitcoin Peer to Peer Sieć równorzędna: Jest wysyłany od jednej osoby do drugiej. Nie ma banku ani PayPal – są to pośrednicy lub osoby trzecie. Bitcoin nie ma pośredników ani stron trzecich. Jak uzyskać publiczny Bitcoin

Publiczny: Wszystkie transakcje Bitcoin są rejestrowane w publicznej księdze zwanej blockchain. Wszyscy użytkownicy mający dostęp do Internetu mogą przeglądać łańcuch bloków Bitcoin i wszystkie transakcje Bitcoin, które kiedykolwiek zostały dokonane.

Jak zaszyfrować Bitcoin

Zaszyfrowane: Informacje o transakcjach są szyfrowane przy użyciu kryptografii. Oznacza to, że do ukrycia informacji o kontach użytkowników używane są specjalne kody. Krypto oznacza ukryte, więc Bitcoin to ukryte pieniądze!

Jak zdecentralizować Bitcoin Zdecentralizowane: Bitcoin nie ma centrum. Jest kontrolowany przez użytkowników i algorytmy komputerowe. Żadna osoba, grupa ani rząd nie decyduje, jak to działa. Jak uzyskać dystrybucję bitcoinów Rozpowszechniane: Oznacza to, że łańcuch bloków Bitcoin jest przechowywany na tysiącach komputerów (lub węzłów) na całym świecie. To bardzo utrudnia włamanie. Jak zdobyć niezmienny bitcoin Niezmienny: Oznacza to, że po dodaniu transakcji do łańcucha bloków Bitcoin nie można jej zmienić ani usunąć. zawsze!

Więc teraz, jeśli ktoś zapyta Cię „Co to jest Bitcoin?” Możesz im powiedzieć, że jest to zdecentralizowana cyfrowa waluta peer-to-peer, która korzysta z publicznej księgi zwanej łańcuchem bloków do rejestrowania wszystkich swoich transakcji. Tym jest Bitcoin, ale jak działa Bitcoin?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważną częścią Bitcoina. Jest to również pierwsza na naszej liście, jak zdobyć Bitcoin. Nazywa się to wydobyciem – więc zacznijmy kopać, dobrze?

Jak działa Bitcoin?


Skorzystajmy z przykładu, aby uczynić to nieco zabawniejszym…

Dionne jest winien Warwick 10 dolarów amerykańskich (USD). Dionne nie ma żadnych pieniędzy na swoim koncie, ale i tak próbuje wysłać 10 USD na konto Warwicka. Pracownicy banku sprawdzają, czy Dionne ma na swoim koncie 10 USD. Zatrzymują transakcję, gdy zdają sobie sprawę, że Dionne nie ma żadnych pieniędzy do wysłania.

Nazywa się to weryfikacją. To jedno z najważniejszych zawodów, jakie ma bank. Bitcoin musi również zweryfikować transakcje na swoim łańcuchu blokowym. Dzięki temu wszystkie transakcje, które są dodawane do łańcucha bloków, są prawdziwe i ważne. Bitcoin ma specjalnych użytkowników zwanych górnikami, którzy weryfikują transakcje. Oto jak to działa na przykładzie Dionne i Warwicka:

 1. Dionne ma 10 BTC, które chce wysłać do Warwick
 2. Górnicy szyfrują te informacje i dodają je do innych informacji o transakcjach. Robią to, dopóki nie zdobędą wystarczających informacji, aby utworzyć blok.
 3. Nowy blok musi otrzymać numer kodu, który połączy go z resztą łańcucha bloków. Wszyscy górnicy ciężko pracują, próbując odgadnąć, jaka jest ta liczba. To jak loteria!
 4. Po znalezieniu zwycięskiej liczby wszyscy pozostali górnicy sprawdzają informacje w nowym bloku z informacjami, które już istnieją w łańcuchu bloków. Jeśli informacje są prawidłowe, nowy blok można dodać do łańcucha bloków.
 5. Warwick otrzymuje 10 BTC od Dionne.

Bitcoin nie płaci górnikom za wykonywanie tej pracy, tak jak bank płaci swoim pracownikom. Zamiast tego górnik, który odgadnie numer kodu nowego bloku, wygrywa nowego Bitcoina. Nagroda w wysokości 12,5 BTC jest przyznawana wygrywającemu górnikowi za każdy nowy blok transakcji, który zostanie zweryfikowany i dodany do łańcucha bloków.

Jak widać, zostanie górnikiem Bitcoinów to świetny sposób na zdobycie Bitcoinów!

Wydobywanie bitcoinów

Jak zdobyć Bitcoin poprzez wydobycie

Kopacze bitcoinów potrzebują bardzo wydajnych komputerów do wykonywania pracy związanej z weryfikacją transakcji i dodawaniem nowych bloków do łańcucha bloków. Maszyny o większej mocy mają większą szansę na odgadnięcie zwycięskiego numeru kodu niż komputery domowe, takie jak laptopy i komputery PC.

Większość górników Bitcoin używa specjalnego sprzętu zwanego ASIC, który jest przeznaczony do wykonywania jednej pracy, wydobywania bitcoinów. Górnicy ASIC nie są tani! Przyjrzyjmy się niektórym cenom:

 • Bitmain Antminer V9: 15 USD
 • Halong Mining Dragon 2.226,92 USD
 • Bitmain Antminer S9: 5,999 USD

Nagroda za każdy wydobyty blok wynosi 12,5 BTC. To warte około stu tysięcy dolarów! Jednak górnicy ASIC są drogie, hałaśliwi i bardzo się nagrzewają! Nawet w przypadku Antminera S9 szanse na samodzielne odgadnięcie numeru kodu są dość niskie. Dlatego większość górników dołącza do basenów górniczych. Więc czym są pule wydobywcze Bitcoinów?

Baseny górnicze

Pule wydobywcze to grupy górników Bitcoin, które wykorzystują swoją połączoną moc obliczeniową do wydobywania bitcoinów. Górnicy następnie dzielą się nagrodą, gdy wydobywane są nowe bloki. Nie musisz nawet kupować żadnego sprzętu górniczego. Możesz wypożyczyć moc wydobywczą z puli w witrynach takich jak HashFlare. Oznacza to, że otrzymujesz część nagrody bez ciężkiej pracy!

Niezależnie od tego, w jaki sposób wybierzesz, jak zdobyć Bitcoin, będziesz potrzebować miejsca do przechowywania informacji potrzebnych do uzyskania dostępu do Bitcoin. Ten magazyn nazywa się portfelem Bitcoin. Portfele są dość ważne, więc powiem ci więcej…

Portfele Bitcoin

Portfel Bitcoin zawiera dwa rodzaje informacji. Są to klucz prywatny i klucz publiczny. Pomyśl o portfelu Bitcoin jako o Twoim adresie e-mail.

Kiedy ktoś chce wysłać Ci wiadomość e-mail, używa Twojego adresu e-mail, prawda? Cóż, jeśli ktoś chce wysłać Ci Bitcoiny, użyje Twojego klucza publicznego. Możesz udostępniać swoje klucze publiczne każdemu.

Jeśli chcesz przeczytać e-maile lub wysłać nowy e-mail, do otwarcia konta użyj hasła. Twoje klucze prywatne są jak hasło do Twojego Bitcoina. Oznacza to, że tylko Ty powinieneś widzieć swoje klucze prywatne! Istnieją różne rodzaje portfeli Bitcoin. Portfele Bitcoin mogą być:

Jak zdobyć mobilny portfel Bitcoin mobilny

Możesz użyć telefonu komórkowego, aby uzyskać dostęp do swojego Bitcoin. Copay i Airbitz obie oferują mobilne portfele Bitcoin na telefony z systemem iOS i Android. Korzystanie z mobilnego portfela Bitcoin to dobry powód, aby nie zgubić telefonu!

Jak zdobyć portfel pulpitu Bitcoin Pulpit To jest portfel oprogramowania, który instalujesz bezpośrednio na swoim laptopie lub komputerze. Elektron to popularny portfel na komputery stacjonarne dostępny dla systemów Mac, Linux i Windows. Inne portfele stacjonarne, o których warto pomyśleć, to Exodus i Zbrojownia. Portfele stacjonarne są tak bezpieczne, jak komputer, na którym są zainstalowane.

Jak zdobyć portfel online Bitcoin online Ten rodzaj portfela jest zwykle oferowany przez giełdy Bitcoin (o czym za chwilę opowiem!). Portfele online mogą być przydatne podczas kupowania i handlu Bitcoinami. Jednak nigdy nie należy zostawiać swojego Bitcoina w portfelu online.

Jak zdobyć portfel sprzętowy Bitcoin Sprzęt komputerowy Możesz przechowywać klucze na wyjmowanym portfelu sprzętowym. Są jak pendrive’y dla Bitcoinów. Mogą być drogie, ale są też bardzo bezpieczne. Do najlepszych marek należą Ledger Nano S za które możesz kupić 80 USD lub Trezor portfel o wartości około 100 USD.

Jak zdobyć portfel papierowy Bitcoin Papier Jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania Bitcoinów jest portfel papierowy. To są wydruki Twojego klucza publicznego i klucza prywatnego. Możesz zrobić portfel papierowy za darmo tutaj. Zaletą portfeli papierowych jest to, że są one bardzo bezpieczne. Złe jest to, że są zrobione z papieru! Nie moczyć ich ani nie pozwolić psu cioci na zabawę!

Każdy rodzaj portfela ma zalety i wady. Dlatego ważne jest, aby mieć więcej niż jeden. Portfele podłączone do internetu nazywane są „gorącą pamięcią”. Portfele, które są offline, nazywane są chłodniami. Najlepszym sposobem na przechowywanie kluczy publicznych i prywatnych jest mieszanka portfeli typu hot i cold. I jakikolwiek portfel używasz, trzymaj je z dala od tego psa!

Przyjrzyjmy się teraz innym sposobom, jak zmusić Bitcoiny do umieszczenia w portfelach…

Jak zdobyć Bitcoin: Kupowanie Bitcoinów online

Najłatwiejszym sposobem zdobycia Bitcoinów jest kupienie ich. Najpopularniejszym sposobem zakupu Bitcoinów jest wymiana Bitcoinów. Więc czym są giełdy Bitcoin?

Platformy handlu kryptowalutami

Giełdy bitcoinów to rynki internetowe, na których można kupować lub sprzedawać Bitcoiny. Różne giełdy Bitcoin oferują różne usługi. Większość będzie wymagać od użytkowników rejestracji danych osobowych. Giełdy Bitcoin również pobierają opłaty za swoje usługi. Oto kilka najpopularniejszych giełd, które możesz wypróbować:

 • Coinbase jest internetową giełdą brokerską, co oznacza, że ​​kupuje za Ciebie Bitcoiny po ustalonej cenie. Coinbase to bardzo popularna platforma dla użytkowników, którzy kupują Bitcoin po raz pierwszy. Jest to szybki i łatwy sposób na zdobycie Bitcoina. Ma również świetne funkcje bezpieczeństwa, które obejmują własny portfel internetowy. Użytkownicy mogą kupować Bitcoin za waluty fiducjarne i inne kryptowaluty, takie jak Litecoin lub Ether. Uwaga: Waluty fiat są oficjalnymi walutami krajów. Są wspierane przez rządy krajowe. Przykładami walut fiducjarnych są jen japoński (JPY), dolar kanadyjski (CAD) i złoty polski (PLN).
 • Bitfinex to internetowa platforma handlowa, na której kupujący i sprzedający mogą handlować Bitcoinami po różnych cenach. Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać Bitcoiny za waluty fiducjarne i inne kryptowaluty. Bitfinex oferuje użytkownikom bardziej zaawansowane funkcje handlowe z wieloma różnymi monetami oferowanymi do handlu, takimi jak Ripple, EOS, Dash i Monero. Może to utrudnić korzystanie z giełdy nowym handlowcom.
 • Bittrex to kolejna giełda internetowa, która oferuje ogromny wybór kryptowalut do handlu. Jednak nie oferuje handlu walutami fiducjarnymi. Oznacza to, że nie jest to świetny sposób na zdobycie Bitcoina, chyba że masz już inne kryptowaluty. Nowicjusze powinni unikać giełd takich jak Bittrex, dopóki nie zdobędą większego doświadczenia w handlu.

Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć Bitcoiny online, to Coinbase jest najlepszym miejscem dla Ciebie. To idealna strona dla początkujących kryptowalut, aby szybko, bezpiecznie i tanio kupić Bitcoiny.

Może chcesz wyjść z domu i kupić Bitcoin za gotówkę? Następnie musisz wiedzieć, jak zdobyć Bitcoin w Twojej okolicy!

Kupowanie Bitcoinów … w prawdziwym świecie!

Jak zdobyć Bitcoin w prawdziwym świecie

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

LocalBitcoins

Najlepszym miejscem do odwiedzenia, jeśli chcesz wiedzieć, jak zdobyć Bitcoin w Twojej okolicy, jest LocalBitcoins.com. Ta strona pomoże Ci znaleźć osoby w Twoim rodzinnym mieście, które chcą sprzedawać Bitcoiny.

LocalBitcoins to giełda peer-to-peer, w której handlowcy są gotowi sprzedawać Bitcoiny na więcej niż 15 000 miasta w 248 różnych krajach. LocalBitcoins to świetny sposób na spotkanie ze społecznością kryptowalut i jednoczesny zakup Bitcoinów! Cena, którą płacisz za Bitcoin peer-to-peer może być wyższa niż na giełdach kryptowalut.

Najważniejsza wskazówka: Zawsze uważaj, kupując Bitcoiny w sieciach peer-to-peer. Jeśli spotkasz się ze sprzedawcą osobiście, weź przyjaciela i zawsze rób to w miejscu publicznym!

Bankomat Bitcoin

Jeśli masz ochotę na spacer, ale nie masz ochoty dołączyć do społeczności kryptowalut, jest dla Ciebie inna opcja – bankomaty Bitcoin. Czym są jednak bankomaty Bitcoins?

Cóż, bankomaty Bitcoin są jak zwykłe bankomaty, ale wysyłasz Bitcoin do portfela zamiast wypłacać gotówkę. Radar do bankomatów monet pomoże Ci znaleźć bankomat Bitcoin gdzieś blisko Ciebie. Witryna zawiera listę bankomatów Bitcoin w ponad 70 krajach, więc spójrz.

Potrzebujesz tylko karty bankowej, portfela Bitcoin i mapy! Należy jednak pamiętać, że bankomaty Bitcoin to dość drogi sposób na zakup Bitcoina.

Teraz wiesz, jak zdobyć Bitcoiny za pomocą wydobywania, wymiany online, gotówki, a nawet bankomatów. Następnie chcę opowiedzieć o kilku innych sposobach zdobycia Bitcoin…

Zarabianie bitcoinów

Jednym ze świetnych sposobów na zdobycie Bitcoina jest zarabianie go. Coraz łatwiej jest akceptować Bitcoin jako zapłatę za wykonywaną pracę. Tak więc, jeśli prowadzisz firmę lub jesteś samozatrudniony, po prostu poproś swoich klientów, aby zapłacili Ci w Bitcoin. Istnieje wiele możliwości pomocy dla firm, które chcą otrzymywać płatności w Bitcoin. Jedną z wysoce zalecanych usług jest BitPay.

Jak zdobyć Bitcoin BitPay

Innym sposobem, w jaki każdy może zarabiać Bitcoin, są krany Bitcoin. Więc czym są krany Bitcoins? Baterie Bitcoin to strony internetowe lub aplikacje, które nagradzają użytkowników Bitcoinem za wykonanie captcha lub zadania. Może to być tak proste, jak oglądanie reklam, ale może też być równie nudne jak oglądanie reklam!

Cointiply i AirDrips pozwól użytkownikom zarabiać Bitcoin, wypełniając ankiety i grając w gry. Niektórzy krytycy uważają, że krany Bitcoin to oszustwa, więc bądź ostrożny. Możesz godzinami wykonywać zadania i nic nie zarabiać!

Końcowe przemyślenia

Teraz wiesz, jak zdobyć Bitcoin. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to zdecydować, który sposób jest dla Ciebie najlepszy. Wybierz usługę, z której czujesz się komfortowo.

Niektórzy nowicjusze od kryptowalut mają świetne umiejętności techniczne. Mogą chcieć wypróbować wydobywanie bitcoinów. Inni mogą być świetni w wyjściu i nawiązywaniu przyjaźni. Dla nich giełdy peer-to-peer mogą być najlepszym miejscem do zdobycia bitcoinów.

Dla większości początkujących użytkowników kryptowalut, internetowe giełdy Bitcoin będą najlepszym miejscem do zdobycia Bitcoin. Witryny takie jak Coinbase i Bitfinex są tanie, łatwe w użyciu i bezpieczne.

Teraz wiesz, jak rozpocząć przygodę z Bitcoinem. Jak zdobędziesz Bitcoin? Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, bądź bezpieczny i daj mi znać, jak sobie radzisz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map