Jaki jest następny bitcoin: prognozy oparte na faktach

Ponieważ świat kryptowalut zyskuje coraz większą uwagę głównego nurtu, to naturalne, że wiele osób interesuje się tym tematem. Bitcoin był od dawna podstawą kryptowalut – jego historia o „dojściu do sławy” była przedmiotem spekulacji od wielu lat. Ale naturalnie w miarę upływu czasu ludzie zaczynają się zastanawiać – jaki jest następny Bitcoin? Innymi słowy – jaka jest następna duża kryptowaluta?

To są dokładne pytania, na które spróbuję odpowiedzieć w tym samouczku. Porozmawiamy o „dojrzewaniu” Bitcoina, o wahaniach cen i spróbujemy sformułować jasne wytyczne dotyczące tego, co powinno się stać, gdy pojawi się kolejna wielka kryptowaluta.

Następnie porozmawiamy o trzech głównych pretendentach do stania się kolejną wielką rzeczą – przeanalizujemy ich historie i rozwój oraz zobaczymy, czy możemy znaleźć jasną odpowiedź na pytanie – jaki będzie następny bitcoin.

Skrócona historia Bitcoina

Bitcoin został po raz pierwszy upubliczniony w 2009 roku. Nie trzeba dodawać, że był to tak nowy i ekscytujący pomysł, że szybko zyskał rozgłos i zainteresowanie.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

W ciągu następnych kilku lat cena Bitcoina ulegała silnym wahaniom – kiedy udało mu się osiągnąć i przekroczyć 1 dolara, był to wspaniały dzień dla monety i niektórzy uważali, że Bitcoin faktycznie „się udało”.

Z biegiem lat Bitcoin zyskiwał coraz większą popularność. Jednak wielki wybuch dla monety wydarzył się na początku 2017 roku – wyłamał drzwi głównego nurtu sukcesu i stał się tak popularny, że uznano za dziwne spotkanie z kimś, kto by o nim nie słyszał..

W szczytowym momencie Bitcoin prawie zdołał przekroczyć próg 20 000 USD. Byłoby to historyczne wydarzenie dla monety i ogólnie społeczności kryptowalut.

Jednak w drugiej połowie 2017 roku cena Bitcoina (i większości innych cen kryptowalut) zaczęła spadać. W chwili pisania tego przewodnika wartość jednostki Bitcoin wynosi około 6400 USD. Warto jednak wspomnieć, że od kilku dni cena monety powoli, ale pewnie rośnie.

Należy zauważyć, że historia Bitcoina była godna podręcznika. Nie tylko dlatego, że była to pierwsza tego rodzaju kryptowaluta, ale także dlatego, że w ciągu jej życia było tak wiele spekulacji i wydarzeń rynkowych, że stała się po prostu ikoną „zostania milionerem z dnia na dzień”.

Teraz, gdy wiesz, jak powstał Bitcoin, spróbujmy ustalić główne cechy, które kryptowaluta powinna mieć, aby stać się odpowiedzią na pytanie „jaki jest następny Bitcoin?”.

Charakterystyka

A więc… Pytanie brzmi „jaki jest następny Bitcoin?”. Można to uczciwie ująć, ale prawdopodobnie byłbym bardziej zainteresowany takim pytaniem:

Jakie są cechy następnej wielkiej kryptowaluty?


Uczciwie jest spróbować zgadnąć, jaki będzie następny bitcoin, patrząc na ceny i trendy rynkowe (trendy wzrostowe), ale nie są to główne aspekty, których należy szukać.

W społecznościach kryptowalut na całym świecie obowiązuje złota zasada: jeśli kryptowaluta jest przydatna, przezwycięży wszelkie trudności i będzie nadal rosnąć.

Jest to słuszne założenie: jeśli coś jest zarówno rzadkie, jak i przydatne, ludzie będą próbować to zdobyć. Z obecnych około 1600 kryptowalut, które istnieją, jest sporo, które są krzykliwe i drogie, ale brakuje im żadnej konkretnej użyteczności. Z biegiem lat te waluty zwykle zanikają i są zapomniane.

W przypadku kryptowalut istnieje wiele czynników, które decydują o ich użyteczności. Przede wszystkim prawdopodobnie musieliby mieć określony typ misji – co oznacza, że ​​„użyteczna rzecz, którą chcesz się wydarzyć” wydarzy się zaraz po zapłaceniu kwoty tej kryptowaluty, bez żadnych dodatkowych kroków. W końcu jednym z czynników decydujących o tym, jaki będzie następny bitcoin, będzie użyteczność monety.

Powinny być również łatwo dostępne i szybkie. Nie oznacza to jednak, że muszą być tanie – wręcz przeciwnie. Powinny być po prostu dostępne za pośrednictwem głównych platform handlowych i witryn handlowych w Internecie.

Jedną z głównych cech, które kryptowaluta, której celem jest udzielenie odpowiedzi na pytania „jaki jest następny Bitcoin”, powinna mieć (i która często nie została wymieniona w innych podobnych przewodnikach), jest silna firma i zespół programistów, którzy za nią stoją.

Jeśli kryptowaluta brakuje w niektórych obszarach jej wykorzystania i nie nadąża za rynkiem, prędzej czy później (zwykle wcześniej) wymrze. Dobra moneta składa się z zespołów ludzi, którzy dbają o dobre samopoczucie – zarządzają pozycją monety w łańcuchu bloków, upewniają się, że prędkości transakcji są równe, a nawet tworzą i rozwijają projekty poboczne, które są związane z daną kryptowalutą.

Dobra i posiadająca potencjał kryptowaluta powinna być również open source. Mimo że Ripple wydaje się być ogromnym wyjątkiem w tej kwestii, zdecentralizowane kryptowaluty są zwykle tymi, które są na szczycie scentralizowanych. Krypto jako oprogramowanie typu open source pozwala innym ludziom przyczyniać się do jego dobrego samopoczucia i rozwoju, co z kolei może przyspieszyć awans monety na szczyt.

Teraz, gdy dość obszernie rozmawialiśmy o głównych cechach i cechach, które powinna mieć udana kryptowaluta, spróbujmy umieścić ją na liście uproszczonych i konkretnych punktów.

Kryptowaluta będzie miała największą szansę na odniesienie sukcesu i stanie się odpowiedzią na pytanie „jaki będzie następny Bitcoin?” jeśli ma te cechy:

  • Jest open-source;
  • Ma za sobą zgrany zespół deweloperów i inwestorów;
  • Ma jasno określony i osiągalny cel;
  • Jest szybki i łatwo dostępny;
  • Oferuje usługę, której ludzie potrzebują;
  • Jest przezroczysty nie tylko przed i podczas ICO, ale także po.

Jaki jest następny bitcoin – wielka trójka

Teraz, gdy omówiliśmy historię Bitcoin oraz niektóre z głównych cech i cech, które powinna mieć udana kryptowaluta, porozmawiajmy o konkretnych przykładach „jaki jest następny Bitcoin?” możliwe odpowiedzi na pytanie.

Kiedy myślisz o następnym Bitcoinie i próbujesz wyszukać w Google odpowiedź, zwykle pojawiają się trzy wielkie nazwiska. W większości przypadków ludzie chcą znać odpowiedzi na te trzy pytania:

Jest Litecoin następny Bitcoin?

Jest Marszczyć następny Bitcoin?

Jest Ethereum następny Bitcoin?

Litecoin, Ripple i Ethereum – według popularnej opinii to trzej główni pretendenci do stania się kolejną dużą kryptowalutą. Spróbujmy przeanalizować każdy z nich osobno i zobaczmy, dlaczego ludzie myślą, że te kryptowaluty mogą być odpowiedzią na pytania „jaki jest następny Bitcoin?”.

Nie zagłębiając się w każdą pojedynczą kryptowalutę, po prostu spróbuję przedstawić główne powody, dla których ludzie myślą, że te kryptowaluty to przyszłość.

Litecoin

Jaki jest następny bitcoin - logo LitecoinLitecoin został stworzony i opracowany w 2011 roku. Uważany jest za jeden z oryginalnych altcoinów.

Litecoin jest bardzo popularny i szanowany z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim Litecoin jest bezpośrednim spin-offem Bitcoina. Parametry techniczne, które mają te dwie monety, są prawie identyczne.

Mimo to Litecoin słynie z tego, że jest czterokrotnie szybszy niż Bitcoin. Prawdę mówiąc, jest to ogromna sprawa, jeśli chodzi o prędkość transakcji i współczynniki hashowania.

Czy więc Litecoin jest kolejnym Bitcoinem tylko z tego powodu? Biorąc pod uwagę jego obecność na rynku, jest to możliwe – ale będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Ripple (XRP)

Jaki jest następny bitcoin - logo XRPZanim zaczniemy, zabawny fakt: Ripple to nazwa firmy, która stworzyła monetę, XRP. Jednak ludzie tak przyzwyczaili się do nazywania samej monety Ripple, że aby uniknąć nieporozumień, nadam jej też nazwę Ripple.

Ripple jest interesujący, ponieważ jest jedyną kryptowalutą na tej liście, która jest scentralizowana – oznacza to, że należy do jednej firmy i nie może być modyfikowana ani zmieniana przez osoby trzecie. Można by pomyśleć, że to byłby upadek tej kryptowaluty, ale często określa się ją jako „zabójcę bitcoinów”. Dlaczego?

Ripple jest przeznaczony do codziennych zastosowań, co oznacza, że ​​ma znacznie szybsze prędkości transakcji i znacznie tańsze stawki. Dodatkowo, głównym celem monety była oryginalna do użytku przez banki – oznacza to, że Ripple może uniknąć wielu przepisów i innych kontroli, które muszą przejść inne kryptowaluty.

Prawdopodobnie największą cechą Ripple jest jednak to, że ma minimalną cenę odniesienia i można go wymienić na dowolną inną walutę (fiaty, złoto itp.). Pozwala to na OGROMNĄ mobilność iw pewnym momencie udało mu się nawet na krótko umieścić Ripple na drugim miejscu na rynku kryptowalut, zaraz po Bitcoin.

W Ripple następny Bitcoin? Ma swoje wady i zalety, ale ostatecznie to będzie decyzja rynku.

Ethereum

Jakie jest następne logo Bitcoin - EthereumPrawdopodobnie najbardziej znana kryptowaluta na tej liście, Ethereum była największym pretendentem do Bitcoina o pierwsze miejsce na rynku. Gdybyś miał zapytać kogoś „jaki jest następny Bitcoin?”, Najczęstszą odpowiedzią byłby prawdopodobnie Ethereum.

Dlaczego tak jest?

Cóż, Ethereum jest uważane za lepsze od Bitcoina pod prawie każdym możliwym względem.

Główną kwestią, o której ludzie wspominają, jest to, że Bitcoin jest właśnie kryptowalutą jest Ethereum cała księga technologii.

Ethereum pozwala innym kryptowalutom opartym na sieci Ethereum budować i rozwijać się w sieci, którą zapewnia ta technologia. W tym sensie można powiedzieć, że jeśli Bitcoin byłby deską, to Ethereum jest domem.

Powiedziawszy to, czy Ethereum jest kolejnym Bitcoinem..?

Przy takiej liście potencjalnych rywali czas pokaże.

Wniosek

Jak zapewne zauważyłeś, istnieje wiele kryptowalut, które mają na celu stać się odpowiedzią na pytanie – jaki jest następny Bitcoin?

Bitcoin ma bardzo ciekawą historię. Moneta od samego początku była już przez wielu uważana za „ewolucję walut”. Po ponad ośmiu latach fluktuacji Bitcoin w końcu zdołał wejść do głównego nurtu. W ten sposób otworzył drzwi również dla wielu innych kryptowalut.

Ludzie często pytają: czy Litecoin jest następnym Bitcoinem? Czy Ethereum jest następnym Bitcoinem? Czy Ripple jest kolejnym Bitcoinem? Lub jest (wstaw tutaj dowolną kryptowalutę) następną wielką rzeczą w świecie kryptowalut?

Prawdę mówiąc, nikt nie zna odpowiedzi na pewno. Rynek kryptowalut jest bardzo zmiennym miejscem – w dowolnym momencie może się wydarzyć coś gigantycznego.

Można jednak spekulować. W internecie krąży wiele takich spekulacji. Niektóre z nich mają zalety, inne to ślepe domysły. Jeśli chcesz samodzielnie spekulować, zawsze pamiętaj o jednej prostej zasadzie:

Kryptowaluta będzie się rozwijać tak długo, jak długo będzie przydatna.

Ludzie spekulują na różnych tematach – cenie, historii, wydarzeniach na rynku kryptowalut itp. Chociaż te rzeczy przyczyniają się do dobrego samopoczucia monety, ostatecznym czynnikiem decydującym będzie nadal jej użyteczność.

Trzy kryptowaluty wymienione w tym samouczku są przydatne na swój sposób, ale na rynku jest wiele innych monet, które są również bardzo atrakcyjne na swój własny sposób.

Niezależnie od odpowiedzi na pytanie „jaki jest następny bitcoin?” tak naprawdę, jedno jest pewne – nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Jeśli chcesz spekulować, przeprowadź swoje badania i zachowaj ostrożność – świat kryptowalut może czasami być bardzo chaotycznym miejscem.

Jeśli zdecydujesz się sam spróbować odpowiedzieć na pytanie, jaki będzie następny bitcoin, życzę powodzenia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map