Witam w mojej recenzji Jaxx vs Exodus. W tym przewodniku opowiem wszystko, co musisz wiedzieć o tych supergwiazdach przechowywania kryptowalut.

Opowiem o ich projektach, funkcjach i przyjazności dla użytkownika. Powiem Ci również, który portfel jest bezpieczniejszy, a który najtańszy. Kiedy skończysz czytać, będziesz mógł sam zdecydować, kto zwycięży w „Jaxx vs Exodus”.

Kryptowaluty różnią się od walut fiducjarnych na wiele sposobów. Nie są oficjalnymi walutami narodów i nie są dostępne jako banknoty papierowe ani metalowe monety.

Kryptowaluty dają użytkownikom kontrolę. Nie ma kont bankowych, czeków kredytowych ani rezerwy centralnej. Jest tylko blockchain; kompletny i niezmienny zapis każdej transakcji, która kiedykolwiek została dokonana.

Tabela: Główne cechy portfeli Jaxx i Exodus


Chcesz dowiedzieć się więcej o łańcuchach bloków? Sprawdź mój przewodnik dotyczący technologii Blockchain!

W systemie kasowym bez banków użytkownicy potrzebują bezpiecznego i niezawodnego sposobu przechowywania informacji o posiadanej walucie. Tu właśnie pojawiają się portfele kryptowalut. Dwa z najbardziej znanych portfeli na rynku kryptowalut to Jaxx i Exodus.

Zanim zacznę mówić o Jaxx vs Exodus, chciałbym rzucić okiem na to, czym jest portfel kryptowalut i do czego służy…

Co to jest portfel kryptowalut?

jaxx vs exodus - portfel kryptowalut

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Ludzie mówią o przechowywaniu kryptowaluty w portfelach kryptowalut. To nieprawda. Portfele kryptowalut nie przechowują kryptowalut. Przechowują informacje o kryptowalutach. Sama kryptowaluta istnieje tylko w łańcuchu bloków.

Portfele kryptowalut przechowują dwa bardzo ważne rodzaje informacji. Użytkownicy potrzebują obu rodzajów do wysyłania i odbierania kryptowalut. Oni są;

  • Adresy publiczne to cyfrowe lokalizacje, w których można wysyłać i odbierać kryptowaluty. Przypominają trochę kryptograficzne adresy e-mail. Mogą być otwarcie udostępniane innym użytkownikom sieci. Jeśli chcesz wysłać kryptowalutę znajomemu, będzie musiał podać Ci publiczny adres, na który możesz go wysłać.
  • Klucze prywatne to osobiste kody, których użytkownicy potrzebują, aby uzyskać dostęp do adresów publicznych. Są jak hasła do kryptograficznego adresu e-mail. Możesz również myśleć o nich jak o podpisie cyfrowym. Aby wysyłać i odbierać kryptowaluty, użytkownicy muszą podpisywać transakcje za pomocą swoich kluczy prywatnych, aby udowodnić, że dany adres publiczny należy do nich. Klucze prywatne nigdy nie powinny być nikomu udostępniane.

Jeśli użytkownicy utracą swoje klucze prywatne, mogą na zawsze stracić kryptowalutę. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego portfela kryptowalutowego. Do wyboru są dwa główne rodzaje portfeli kryptograficznych; oprogramowanie i sprzęt.

Oprogramowanie a portfele sprzętowe

Portfele z oprogramowaniem można pobrać na komputery stacjonarne lub urządzenia mobilne. Mogą to być również portfele online zainstalowane w Twojej przeglądarce lub hostowane na giełdzie kryptowalut. Portfele sprzętowe mogą być dyskami typu pendrive lub nawet kawałkami papieru z zapisanymi kodami!

Portfele, które są połączone z Internetem, nazywane są magazynami gorącymi, a te, które nie są, nazywane są magazynami zimnymi. Tak więc portfele papierowe są magazynami chłodniczymi, a portfele przeglądarek są magazynami gorącymi.

Teraz chcę spojrzeć na Jaxx vs Exodus. Który portfel jest lepszy? Zacznę od opowieści o każdym z nich, zaczynając od Jaxx…

Co jest Jaxx?

jaxx vs exodus - logo Jaxx

Jaxx to portfel programowy stworzony w 2014 roku przez Anthony’ego Diiorio w kanadyjskiej firmie deweloperskiej blockchain o nazwie Decentralne. Diiorio jest także współzałożycielem Ethereum, jednego z największych na świecie projektów blockchain.

Portfel można pobrać ze strony głównej Jaxx jako aplikację komputerową i działa z systemami Windows, Linux i Apple Mac. Można go również pobrać z witryny Google Play i iTunes do użytku na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. Jaxx jest również dostępny jako portfel online i działa z Chrome. Ich dodatek do Firefoksa został wycofany.

Do marca 2018 roku Jaxx został pobrany 1.2 miliona czasy. Ma ocenę użytkownika 3 z 5 od 164 opinie na stronie porównawczej, CryptoCompare.

A co z konkurencją?

Co to jest Exodus?

jaxx vs exodus - oficjalne logo Exodus

Exodus został wydany 29 lipca 2016 roku. Jego twórcami są JP Richardson i Daniel Castagnoli. Exodus strona główna opisuje ich jako „dwóch facetów z pasją do zasobów blockchain”.

Portfel Exodus to portfel biurkowy przeznaczony do użytku z systemami Windows, Linux i Apple Mac. Każdą wersję można pobrać bezpośrednio ze strony głównej Exodus. Obecnie nie ma aplikacji mobilnych ani internetowych.

Chociaż jest to znacznie nowszy portfel niż Jaxx, osiągnął już wynik użytkowników wynoszący 4,2 z 5 od 396 opinie na CryptoCompare.

Teraz, gdy wiesz, jakie rodzaje portfeli są Jaxx i Exodus, możemy przyjrzeć się bardziej szczegółowo Jaxx vs Exodus. Więc co jest lepsze? Zacznę od porównania usług kryptowalutowych w każdym portfelu i ich opłat. Który portfel obsługuje najwięcej monet między Jaxx a Exodus? A który portfel jest najtańszą opcją? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się…

Przechowywanie kryptowalut i opłaty

Zobaczmy, jak porównuje się Jaxx i Exodus pod względem przechowywania monet i opłat;

Jaxx Opłaty za portfel i usługi związane z monetami

Jaxx oferuje przechowywanie ponad 66 kryptowaluty, w tym Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Augur (REP), Qtum (QTUM) i Dogecoin (DOGE). Obecnie Jaxx nie oferuje przechowywania walut fiducjarnych. Istnieje jednak możliwość wyświetlenia salda portfela w wybranej przez Ciebie walucie fiducjarnej (GBP, USD, EUR itp.). Pełną listę obsługiwanych walut można znaleźć na stronie Witryna Jaxx

Jaxx można pobrać bezpłatnie, ale pobiera opłaty za każdą transakcję. Jednak opłaty za portfel Jaxx nie trafiają do Jaxx, lecz do sieci, w której odbywa się transakcja. Na przykład, jeśli wysyłasz Ethereum, Jaxx pobierze opłatę w wysokości około 0.000441 ETH i ta kwota zostanie wykorzystana do realizacji transakcji w łańcuchu blokowym Ethereum. Jednak opłata transakcyjna nie jest statyczna i może się zmieniać w zależności od obciążenia sieci.

Użytkownicy Jaxx mogą dokonywać transakcji z trzema różnymi prędkościami; wolno, średnio i szybko. Im wolniejsza prędkość transakcji, tym niższe opłaty za portfel Jaxx. To świetna funkcja dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i nie mają nic przeciwko dłuższemu czekaniu na zakończenie transakcji.

Czym różnią się usługi walutowe i opłaty oferowane przez Exodus?

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Opłaty za portfel Exodus i usługi w zakresie monet

Exodus oferuje przechowywanie plików 89 kryptowaluty, w tym Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Zcash (ZEC), 0x (ZRX), Aragon (ANT), Augur (REP) i OmiseGo (OMG). Portfel pokazuje tylko salda użytkowników w dolarach amerykańskich i nie oferuje przechowywania waluty fiducjarnej.

Exodus można pobrać bezpłatnie, ale oferuje tylko jedną prędkość transakcji. Oznacza to, że użytkownicy mają mniejszą kontrolę nad opłatami, które płacą. YouTube vlogger RvMajor, okazało się, że opłaty za portfel Exodus były około 5–10% wyższe niż opłaty za portfel Jaxx za transakcje typu „jak za podobne”.

Tak więc Exodus oferuje przechowywanie większej liczby kryptowalut, ale Jaxx oferuje lepszy wybór wyświetlania salda i szybkości transakcji. Jaxx to usługa nieco tańsza, a opłaty za portfel Exodus są mniej elastyczne. Następnie spójrzmy na inne funkcje oferowane przez Jaxx i Exodus…

Wbudowane funkcje

Oba portfele oferują ShapeShift jako wbudowana funkcja. ShapeShift to giełda kryptowalut wbudowana w każdy portfel, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać monety bez konieczności odwiedzania giełdy, takiej jak Poloniex lub Binance. Exodus był pierwszym portfelem oferującym usługi wymiany Shapeshift, a inne – w tym Jaxx – poszły w jego ślady.

Można argumentować, że Jaxx oferuje szerszy wybór wbudowanych funkcji. Oprócz oferowania usług na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych i w Internecie, ma również natywną funkcję aparatu, która umożliwia użytkownikom skanowanie kodów QR z papierowych portfeli za pomocą urządzeń mobilnych.

Większość ekspertów kryptograficznych zaleca przechowywanie kluczy prywatnych w wybranych portfelach programowych i sprzętowych. Fakt, że Jaxx jest kompatybilny z obydwoma, sprawia, że ​​jest atrakcyjny dla wielu użytkowników.

Tabela: wady i zalety portfeli Jaxx i Exodus

Jednak niektórzy użytkownicy sugerowali, że zaawansowane funkcje portfela powodują jego powolność i opóźnienia. To jest problem, którego Exodus nie ma. To prosta usługa komputerowa, której nie spowalniają żadne dodatkowe dodatki.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników Jaxx może mieć lepszy wybór funkcji, ale Exodus jest bardziej niezawodny w sposobie dostarczania oferowanych usług. Obie oferują ShapeShift, co stawia ich przed portfelami, które tego nie robią, więc nazwiemy tę rundę Jaxx vs Exodus remisem.

Następnie chcę się dowiedzieć, jak dobrze zaprojektowany jest każdy portfel. To powinno nam powiedzieć, który portfel jest najłatwiejszy w użyciu między Jaxx a Exodus.

Projekt i przyjazność dla użytkownika

Jedną z największych skarg nowicjuszy na temat portfeli kryptowalut jest to, że są one zbyt skomplikowane i trudne w użyciu. Dwa obszary, w których produkty kryptograficzne muszą poprawić nasz projekt i przyjazność dla użytkownika. Oto porównanie Exodus i Jaxx;

Jaxx Projekt

jaxx vs exodus - projekt Jaxx

Jaxx ma czysty i prosty design. Wszystkie jego główne funkcje są oznaczone i mają dołączoną „przydatną wskazówkę”, która pomaga użytkownikom dowiedzieć się, jak pracują. Klucze prywatne są łatwo dostępne, a informacje o transakcjach są wyświetlane bardzo wyraźnie, aby uniknąć nieporozumień.

Prosty Wysłać i Otrzymać ekrany sprawiają, że pierwsze transakcje są tak bezbolesne dla początkujących, jak to tylko możliwe! Jedną małą krytyką, jaką niektórzy użytkownicy mają na temat portfela, jest to, że informacje techniczne, takie jak adresy publiczne, są wyświetlane czcionką o rozmiarze, który może być trudny do odczytania.

Jaxx ma profesjonalny projekt i układ przyjazny dla początkujących, a co z Exodusem?

Exodus Design

jaxx vs exodus - portfolio Exodus

Exodus to nie tylko jeden z najlepiej zaprojektowanych portfeli na rynku, ale także prawdopodobnie jeden z najlepiej zaprojektowanych produktów kryptowalutowych. Użytkownicy stwierdzą, że portfel jest pięknie rozplanowany z prostotą, której nie znajdziesz w większości innych portfeli. Portfel ma trzy główne sekcje; Portfel, Wymieniać się i Teczka, a transakcje są podzielone na Wysłano, Odebrane i Wymieniać się.

Exodus to bezstresowy portfel dla początkujących, którzy chcą zacząć korzystać z kryptowalut. Dumnie strona główna portfela stany że to było „Stworzone z miłością przez JP i Daniela” i to widać!

W tej rundzie Jaxx vs Exodus jest tylko jeden zwycięzca. Exodus powinien być wykorzystany jako plan projektowania innych platform kryptograficznych w przyszłości. Brawo, Exodus!

Następnym tematem, o którym chcę porozmawiać, jest bezpieczeństwo. Jak bezpieczny jest Jaxx i portfel Exodus?

Bezpieczeństwo

Porównując Exodus i Jaxx pod kątem ich bezpieczeństwa, zauważysz, że oba portfele mają wspólne funkcje, ale także różnią się pod pewnymi ważnymi względami. Zobaczmy, który portfel jest lepiej zabezpieczony.

Jest Jaxx Portfel bezpieczny?

Portfel Jaxx przechowuje klucze prywatne bezpośrednio na urządzeniu użytkownika. Oznacza to, że nikt oprócz użytkownika nie ma dostępu do kluczy prywatnych. Portfel jest również deterministyczny hierarchicznie (HD), co oznacza, że ​​generuje nowy adres za każdym razem, gdy wysyłasz / odbierasz środki na / z bieżącego adresu portfela, aby zachować prywatność salda. Całkowita liczba monet / tokenów w adresach, z których transakcja jest wysyłana, zostanie wysłana. Podana kwota trafia na podany adres, a pozostałe saldo trafia na nowy adres, który jest dołączony do innych adresów i oczywiście mnemoniczne 12-wyrazowe ziarno.

Wyobraź sobie, że masz 4 rachunki. 1 banknot dwudziestodolarowy, 1 dziesiąty i 2 piątki. Teraz każdy rachunek reprezentuje adres. Teraz chcesz kupić ładny sweter za 37 dolarów z podatkiem. Więc oddajesz kasjerowi wszystkie swoje pieniądze, a on oddaje Ci 3 dolary, które wkładasz do nowego portfela. Tak działa HD. Miałbyś wtedy 4 wejścia i 2 wyjścia. 4 rachunki za każde wejście i 2 wyjścia to 3 dolary z powrotem do ciebie i 37 $ do sklepu.

Korzystając z mnemonicznej 12-słownej frazy kopii zapasowej, można odzyskać dostęp do swoich środków, nawet jeśli zgubisz urządzenie, na którym znajduje się Twój portfel. Dlatego niezwykle ważne jest zapisanie 12-słowowej frazy zapasowej poza urządzeniem i bezpieczne przechowywanie. Upewnij się, że nikt poza Tobą nie ma dostępu do Twojej 12-wyrazowej frazy zapasowej.

To powiedziawszy, Jaxx miał w przeszłości kilka błędów, które były wykorzystywane przez hakerów do kradzieży funduszy. Na początku 2017 roku, 400 000 Monety wartości dolara amerykańskiego zostały skradzione z portfeli Jaxx. Nie wiadomo jednak, czy przyczyną był błąd portfela, czy użytkownika. Błędy są czasami wykrywane w oprogramowaniu Jaxx, ale zwykle są one szybko naprawiane przez zespół Jaxx.

Hack na początku 2017 r. Został rozwiązany przez dyrektora ds. Technologii Jaxx, Nilanga Vyasona. Tutaj jest link do jego posta na Reddicie.

Jedną z funkcji, której Jaxx nie posiada, jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jest to system, w którym użytkownik potrzebuje dwóch rodzajów haseł, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Pierwsze to zwykle standardowe hasło, a drugie to kod wysyłany na telefon komórkowy użytkownika lub aplikację uwierzytelniającą podczas logowania. Brak tej podstawowej funkcji zabezpieczeń będzie dotyczył niektórych użytkowników.

Czy portfel Exodus jest bezpieczny?

Exodus również nie oferuje swoim użytkownikom uwierzytelniania dwuskładnikowego. Przyczyny tego są niejasne, ale jest to funkcja, której większość użytkowników spodziewa się zobaczyć w przyszłości. Exodus w dużej mierze polega na adresie e-mail użytkownika w zakresie swojej głównej funkcji bezpieczeństwa, czyli odzyskiwania konta jednym kliknięciem. W przypadku utraty dostępu do konta na adres e-mail użytkownika wysyłany jest link.

Oznacza to, że użytkownicy muszą mieć pewność, że używane przez nich urządzenie jest wolne od błędów i wirusów. Utrata dostępu do konta e-mail może oznaczać utratę dostępu do portfela Exodus. Jednak Exodus oferuje również hierarchiczne, deterministyczne odzyskiwanie kont.

Jednak technologia HD może nie być w stanie całkowicie chronić kont użytkowników. W marcu 2018 roku zespół przy ul CryptoCoreMedia był w stanie uzyskać dostęp do 12-słowowej frazy zapasowej użytkownika Exodus za pomocą prostego kodu komputerowego.

Ta runda to znowu remis. Żaden portfel nie jest w 100% odporny na włamania, ale zespoły programistyczne w Jaxx i Exodus ciężko pracują, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Robią to dzięki regularnym aktualizacjom funkcji i usług. Oferują również bezpośrednie wsparcie użytkownikom. Ale kto oferuje najlepszą obsługę klienta w porównaniu z Jaxx vs Exodus?

Obsługa klienta

Na szczęście Jaxx i Exodus mają dobre relacje ze swoimi użytkownikami. Żaden z portfeli nie jest w pełni open source, ale obaj dokładają wszelkich starań, aby pokazać swoim klientom, jak działają ich firmy.

Oba portfele publikują w swoich witrynach blogi, na których Jaxx zawiera szczególnie szczegółowe opisy problemów i rozwiązań stosowanych przez niego do ich rozwiązywania. Jaxx i Exodus publikują regularne aktualizacje i ostrzeżenia o oszustwach i zagrożeniach dla swoich obserwujących na Twitterze.

Skargi i zapytania można przesyłać pocztą elektroniczną, a oba zespoły mają dobrą reputację w zakresie szybkiego reagowania. JP Richardson i Daniel Castagnoli z Exodus również rozmawiają bezpośrednio ze swoimi użytkownikami Luźny.

Jaxx i Exodus pomagają zmienić sposób myślenia ludzi o kryptowalutach. Wraz z innymi profesjonalnymi platformami kryptograficznymi – takimi jak Coinbase i Binance – Jaxx i Exodus świadczą usługi, którym klienci mogą zaufać. Więc Jaxx vs Exodus? Nie tym razem! W tej rundzie wszyscy są zwycięzcami!

To prawie wszystko, jeśli chodzi o moją recenzję Exodus vs Jaxx. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, który portfel uważasz za najlepszy, przyjrzyjmy się najważniejszym cechom obu. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż za pomocą tabeli porównawczej Jaxx vs Exodus?

Wykres porównania

Jaxx Exodus
Pulpit tak tak
mobilny tak Nie
Sieć tak Nie
Wielowalutowy Tak (60+) Tak (80+)
Opłaty Niska Średni
Przyjazny dla początkujących tak tak
Hierarchiczne deterministyczne tak tak
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe Nie Nie
Ogólne bezpieczeństwo Dobrze Dobrze
Obsługa klienta Świetny Świetny

Wniosek

W tej recenzji Exodus vs Jaxx odpowiedziałem na kilka ważnych pytań, takich jak: czy portfel Exodus jest bezpieczny? Jak ustalane są opłaty za portfel Jaxx? Jedyne pytanie, na które nie odpowiedziałem, brzmi: który portfel jest lepszy?

Cóż, prawdziwym zwycięzcą w konkursie między Jaxx a Exodus jest społeczność kryptowalut. Osoby, które od początku wspierają kryptowaluty, są wreszcie nagradzane usługami najwyższej jakości. Jaxx i Exodus to wysoce profesjonalne aplikacje, które traktują swoich klientów z szacunkiem.

Tabela: Zabezpieczenia portfeli Jaxx i Exodus

Jaxx i Exodus są przyjaźni dla początkujących, ale są również wystarczająco zaawansowani, aby cieszyć się kryptowalutami! Jeśli programiści będą nadal wytwarzać takie produkty, przyszłość kryptowalut może być dla nas wszystkich bardzo ekscytująca. Najlepsze jest to, że nie musisz wybierać między Jaxxem a Exodusem, możesz używać ich obu!

Więc co o tym myślisz? Czy jest coś, o czym zapomniałem wspomnieć? Wyraź swoją opinię i daj mi znać, co myślisz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me