Czy wiedziałeś, że Monero rozumiane jako najpopularniejsza na świecie kryptowaluta skoncentrowana na prywatności? Prawdopodobnie słyszałeś o Bitcoin i Ethereum do tej pory, ale istnieją dosłownie tysiące innych monet, a każda z nich twierdzi, że oferuje inne ulepszenia Bitcoina.

Niektórzy mają tańsze transakcje, niektóre są szybciej. Jednak (prawie) unikalną zaletą Monero jest to, że tak jest całkowicie anonimowy.

Zgadza się! Dzięki całkiem zaawansowanej technologii kryptografia, nadawca, odbiorca i kwota wysłanego Monero to niemożliwe do wyświetlenia przez nikogo innego.

Z tego powodu Monero znalazło wyjątkowe zastosowanie w unikaniu międzynarodowych sankcji takich jak Korea Północna lub jako środek płatniczy Dark Web. Jednak są też świetne powody, dla których warto mieć prywatną formę pieniędzy nie nielegalny. Kilka z nich wyjaśnię później.

Monero: prywatna waluta cyfrowa.

Miejmy nadzieję, że ten przewodnik „Czym jest Monero” wprowadzi Cię w Monero w taki właśnie sposób łatwy do zrozumienia. Niestety temat jest dość zagmatwany i aby w pełni zrozumieć wszystkie funkcje Monero, potrzebujesz dobre zrozumienie kryptografii. Ponieważ jest to artykuł skierowany do początkujących, nie będziemy spędzać nad nim zbyt wiele czasu, ponieważ nie chcę Cię mylić!


Pod koniec tego przewodnika powinieneś dokładnie zrozumieć historię Monero, pewne wyobrażenie o tym, jak działają jego funkcje prywatności, czym różni się od Bitcoin, aktualną wartość Monero, jak to zrobić założyć portfel w najprostszy możliwy sposób (i jak kupić Monero) i zalety i wady Monero. Zanim zakończę, przedstawię Ci kilka pomysłów na przyszłość Monero, o których możesz pomyśleć.

Jednak zanim to wszystko nastąpi, musimy cofnąć się wstecz, zanim jeszcze istniało Monero!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Jedna z kryptowalut najbardziej zorientowanych na prywatność
 • Bardzo skalowalne
 • Nie można powiązać transakcji z Tobą
 • Szanowany w świecie kryptowalut

Cons

 • Trochę trudny w obsłudze (przechowywanie itp.)
 • Wiele portfeli nie obsługuje Monero

Historia Monero

Aby prześledzić pochodzenie Monero, musimy spojrzeć na inną kryptowalutę – Bytecoin.

Bytecoin została uruchomiona latem 2012 roku. Była to pierwsza waluta cyfrowa napisana przy użyciu technologii o nazwie CryptoNote.

CryptoNote jest dziś podstawą większości istniejących kryptowalut opartych na prywatności. Obejmuje to Monero. Prywatność monet CryptoNote jest zapewniana przez grupowanie kluczy publicznych. Łącząc kilka kluczy w jednej transakcji, nie można stwierdzić, kto ją wysłał!

Korzystanie z tych „sygnatur pierścieniowych” do podpisywania transakcji zapewnia anonimowość technologii CryptoNote.

Bytecoin okazał się niezłym wysiłkiem anonimowa kryptowaluta. Jednak było kilka problemów z jego początkową dystrybucją. Po uruchomieniu okazało się, że 80% monet, które kiedykolwiek zostałyby wydobyte, już istniało.

Monero: podstawowy zespół Monero.

Prowadzi to grupę siedmiu programistów aby rozwidlić łańcuch blokowy Bytecoin, a nowa waluta będzie znana jako Bitmonero. Ostatecznie zostało to skrócone do prostego Monero który jest esperanto dla "moneta".

Z siedmiu deweloperów, którzy pierwotnie stworzyli Monero, pięciu z nich zdecydowało, że zachowają swoją tożsamość w tajemnicy. Tylko dwóch z tych programistów Monero jest znanych – Riccardo Spagni (główny deweloper dzisiaj) i David Latapie. Riccardo Spagni jest również znany pod pseudonimem "Fluffypony".

Co wyróżnia Monero?

W Monero jest wiele podobnych do wielu innych kryptowalut. Jego projekt open source to jest całkowicie bez pozwolenia. Ta druga funkcja to potencjalnie zmieniający świat. Nie ma organu, który mógłby powstrzymać Cię przed korzystaniem z kryptowaluty.

Kompletny przewodnik po kryptowalutach Monero

Oznacza to, że osoby nieposiadające dostępu do nowoczesnych usług bankowych mogą uczestniczyć w gospodarce cyfrowej w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robili. Potrzebują tylko połączenie internetowe i urządzenie do łączenia się z nim. Dosłownie miliony ludzi na całym świecie nie mają dostępu do usług bankowych, ale mają smartfony i lokalne hotspoty Wi-Fi. Indie są najlepszym przykładem kraju, w którym jest ich wiele "bez banku" obywateli.

Prywatność

Najważniejszą rzeczą, która nadaje Monero wartość, jest jego funkcje prywatności. Nikt nie może połączyć Cię z transakcją kryptowalutową Monero. To sprawia, że ​​jest to ulubiona waluta dla tych, którzy z różnych powodów troszczą się o prywatność. Nie wszystkie te powody będą nielegalne, chociaż niektóre oczywiście będą.

Wyobraź sobie, że jesteś homoseksualistą mieszkającym w bardzo religijnej rodzinie. Spotkanie ludzi w podobnej sytuacji może być dla Ciebie trudne. Chociaż z pewnością nie jest to nielegalne, piętno związane z byciem gejem w niektórych grupach religijnych może doprowadzić młodego człowieka do depresji lub gorzej. Waluta taka jak Monero może być używana do płacenia za usługi społecznościowe lub "swat" aplikacje typu. W takiej sytuacji, prywatność jest koniecznością, mimo że żadne prawo nie jest łamane.

Zdarzają się również przypadki łamania prawa, ale jest ono tak niesprawiedliwe, że praworządnego obywatela doprowadza się do tak zwanej przestępczości. Posłużę się innym wymyślonym, ale wiarygodnym przykładem, aby to pokazać. Wyobraź sobie, że ty i twój partner właśnie mieliście razem dziecko. Kiedy Twoje dziecko się urodziło, miało ciężką epilepsję.

Monero: co ma Monero, czego inni nie mają.

Po przeprowadzeniu dziecka przez piekielny harmonogram tradycyjnej medycyny – wiele tabletek kilka razy dziennie, zobaczyłeś wiadomości o marihuanie leczniczej. Rodzina w takiej samej sytuacji, w której żyjesz po drugiej stronie wyimaginowanej linii na mapie, mogła legalnie podać swojemu dziecku silne dawki ekstraktów z konopi. Wydawało się, że to natychmiast wyleczyło napady padaczkowe u niemowlęcia.

Odmowa dostępu do takiego leku wydaje się niewłaściwa, biorąc pod uwagę miejsce urodzenia. Monero też może Ci pomóc w takich sytuacjach.

Zamienność

Inną bardzo ważną cechą kryptowaluty Monero związaną z jej prywatnością jest to jest całkowicie zamienny. Nie martw się, wyjaśnię, co przez to rozumiem!

Możliwe jest śledzenie transakcji Bitcoin od jednego użytkownika do drugiego. W zależności od tego, jak użytkownik korzysta z Bitcoin, możesz nie być w stanie określić jego tożsamości, ale możesz śledzić każdy Bitcoin od adresu do adresu.

Oznacza to, że użytkownik może stwierdzić, czy dany Bitcoin był zamieszany w przestępstwo. To nie jest idealna jakość za te pieniądze!

Kompletny przewodnik po kryptowalutach Monero

Spójrzmy na przykład, aby to udowodnić. Załóżmy, że sprzedałeś całkowicie legalny przedmiot na platformie takiej jak Open Bazaar i otrzymałeś Bitcoin jako płatność. Okazuje się jednak, że otrzymany Bitcoin został wcześniej użyty w transakcji narkotykowej. Dla ciebie to może nie być problemem. Jednak gdy próbujesz wydać je gdzie indziej, osoba otrzymująca może zdecydować, że tego nie chce "skażony" moneta.

Dzięki zaawansowanym funkcjom prywatności Monero nikt nie jest w stanie stwierdzić, w jakich transakcjach faktycznie zaangażowana była każda moneta. Połączenie pojedynczej monety Monero z przestępstwem z przeszłości byłoby całkowicie niemożliwe. Żadna historia transakcji nie jest powiązana z żadnymi monetami Monero. Oznacza to, że są zamienne!

Jestem zalewany przez ludzi proszących mnie o rekomendacje dotyczące kryptowalut. Gdybyś użył głowy, doszedłbyś do wniosku, że monety zapewniające prywatność (anonimowe transakcje) będą miały najlepszą przyszłość. Monero (XMR), Verge (XVG) czy Zcash (ZEC) nie przegrywają.

– John McAfee (@officialmcafee) 13 grudnia 2017 r

Dynamiczna skalowalność

Innym obszarem, który Monero próbował ulepszyć na Bitcoinie, jest jego skalowalność. Mówiąc prościej, skalowalność oznacza po prostu jak dobrze sieć może się rozwijać w zależności od popytu. Kryptowaluty oparte na Blockchain są z definicji ograniczony rozmiar.

Przez większość swojej przeszłości Bitcoin miał limit rozmiaru bloku wynoszący 1 MB. To znaczy że tylko 1 MB danych transakcyjnych może zmieścić się w każdym z bloków wydobywanych co 10 minut w sieci Bitcoin.

Niestety, gdy wielu użytkowników próbuje jednocześnie dokonywać transakcji za pomocą Bitcoin, łańcuch bloków zostaje wypełniony danymi transakcyjnymi. Te transakcje, które nie mieszczą się w bloku, muszą czekać, aż górnik je uwzględni.

Ponieważ górnicy wolą uwzględniać transakcje z największymi opłatami, jeśli sieć jest bardzo obciążona, zachęca to ludzi do podwyższenia opłat, aby uwzględnić ich transakcje. Tak właśnie stało się wiosną 2017 roku w łańcuchu bloków Bitcoin. Niektóre transakcje wymagały w rzeczywistości opłaty w wysokości ponad 30 USD, aby je zweryfikować!

Kompletny przewodnik po kryptowalutach Monero

Monero jest inne. Nie ma "wstępnie ustawione" limit rozmiaru bloku. Chociaż pozwala to na więcej danych transakcyjnych w każdym bloku, istnieje wada – spamerzy mogą wypełnić blockchain podczas transakcji. To spowodowałoby ogromne bloki.

Jednak programiści Monero wprowadzili blokowy system nagród i kar. Przyjmowana jest mediana rozmiaru ostatnich 100 bloków. Jeśli nowy blok, nad którym pracują górnicy, przekracza medianę poprzednich stu bloków, nagroda za blok jest zmniejszona. To zniechęca do transakcji spamowych, ponieważ górnicy nie będą wydobywać bloków, które podlegają tak dużej karze, jeśli nie jest to już dla nich opłacalne..

Nagroda blokowa nigdy nie spadnie poniżej 0,3 XMR, co czyni Monero walutą dezinflacyjną: inflacja wyniesie około 1% w 2022 roku i spadnie na zawsze, ale inflacja nominalna pozostanie na poziomie 0,3 XMR na minutę. Oznacza to, że górnicy zawsze będą mieli motywację do wydobywania Monero, a tym samym do utrzymywania bezpieczeństwa łańcucha bloków, z rynkiem opłat lub bez..

Monero

Odporność na układ ASIC

Innym postrzeganym problemem związanym z Bitcoinem jest to, że wydobywanie sieci jest teraz opłacalne tylko przy użyciu specjalistyczny sprzęt górniczy. Systemy te wykorzystują komponenty znane jako Układ scalony specyficzny dla aplikacji frytki. Są drogie, a to oznacza, że ​​tylko najbogatsi mogą rozpocząć działalność wydobywczą.

Monero jest inne. Używa alternatywnego algorytmu mieszającego do Bitcoina o nazwie CryptoNight. CryptoNight wykorzystuje wiele zaawansowanych funkcji, aby produkcja układów ASIC odpowiednich do wydobywania Monero była nieopłacalna.

Szczegóły tego wprowadzenia do waluty Monero są nieco skomplikowane, ale wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, to tylko to Monero można wydobywać z zyskiem, używając obu Procesory i GPU. Powinno to oznaczać, że waluta ma potencjał nawet więcej zdecentralizowane niż Bitcoin.

Wiele kluczy

Monero używa innego systemu kluczy niż Bitcoin i Ethereum. W tych walutach jest tylko jedna para kluczy – klucz publiczny i klucz prywatny. Monero używa publicznego klucza widoku, prywatnego klucza widoku oraz publicznego i prywatnego klucza wydatków.

 • Używane są tylko ukryte adresy publiczne i generowane są tylko publiczne klucze widoku..
 • Aby sprawdzić łańcuch bloków i zweryfikować, czy wpłynęły środki, potrzebny jest prywatny klucz widoku.
 • Aby zweryfikować podpis na transakcji, wymagany jest publiczny klucz wydatków.
 • Prywatne klucze wydatków służą do tworzenia transakcji wychodzących.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Monero i jego ostateczna dostawa

W przeciwieństwie do Bitcoin, nie ma ustalonej liczby tokenów Monero, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. Waluta jest bardzo nieznacznie inflacyjna. Początkowo będzie 18,5 miliona monet, po czym podaż wzrośnie o około 0,87% w pierwszym roku.

Odsetek ten zmniejsza się każdego roku. Szacuje się, że osiągnięcie dwukrotności początkowej dystrybucji zajmie 117 lat. Aby ta liczba ponownie się podwoiła, zajmie to 234 lata.

Monero i szerszy rynek kryptowalut

Aktualna cena jednej monety XMR to 101,25 $. Waluta zajmuje 12. miejsce pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Poniżej zamieściłem wykres wydajności monety Monero od momentu jej wprowadzenia na rynek. Jak widać, podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, wartość wzrosła w okolicach stycznia 2018 r. I od tamtej pory całkiem sporo spadła. jego rekord wszechczasów to 480 USD.

Monero: wykres cen Monero.

Jak przechowywać Monero

Przechowywanie Monero było kiedyś nie lada wyzwaniem. Musisz uruchomić portfel za pomocą linii poleceń. Chociaż to sprawiło, że poczułeś się, jakbyś włamał się do jakiejś tajnej rządowej bazy danych, nie była to do końca przyjazna dla użytkownika!

Na szczęście istnieje teraz znacznie łatwiejszy sposób na przechowywanie Monero!

Najpierw udaj się do www.mymonero.com.

1. Kliknij „Utwórz konto”.

Jak założyć konto na stronie Monero

2. Przeczytaj i zrozum tę stronę dotyczącą znaczenia bezpiecznego przechowywania danych logowania klucza prywatnego.

3. Zapisz Twój prywatny klucz logowania.

4. Wpisz prywatny klucz logowania w polu poniżej klucza. Ma to na celu sprawdzenie, czy rzeczywiście to zanotowałeś. Ten pokazany poniżej to puste konto. Możesz to sprawdzić wszelkimi sposobami, ale będziesz tracić czas!

Monero: prywatny klucz logowania.

Otóż ​​to! Właśnie utworzyłeś swój pierwszy portfel Monero. Teraz zakładam, że chcesz włożyć do portfela kilka monet XMR. Poniżej opisałem kroki, aby to zrobić:

Przechowywanie XMR

1. Zanotuj adres u góry ekranu Przegląd konta.

Monero: adres portfela.

2. Idź do konto wymiany z którego chcesz wysłać chcesz wysłać Monero.

3. Wpisz adres, który właśnie zanotowałeś w sekcji wypłat na giełdzie.

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dokończyć wypłatę. Niektóre giełdy mogą wymagać potwierdzenia, że ​​dokonujesz wypłaty, klikając łącze w wiadomości e-mail.

5. Jeśli otrzymujesz Monero od znajomego, po prostu wyślij mu adres, a oni powinni wiedzieć, co z nim zrobić!

Jeśli chcesz wysłać Monero ze swojego portfela, dostarczyłem również instrukcje, jak to zrobić.

Wysyłanie XMR

1. Najpierw kliknij „Wysłać”.

Monero

2. Wpisz adres, na który chcesz wysłać Monero. Otrzymasz to od wymiany, kontaktu (znajomego lub współpracownika itp.) Lub dowolnej usługi, która akceptuje Monero jako opcję płatności.

3. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać w polu „ZAuchwyt”.

4. Wybierz, jak prywatna ma być transakcja. Im większy „rozmiar pierścionka”, tym wyższa będzie opłata transakcyjna.

5. Hit „Wyślij płatność”.

To wszystko, to wszystko, co jest potrzebne do korzystania z portfela MyMonero. Myślę, że zgodzisz się, że jest to znacznie łatwiejsze niż zmaganie się z portfelem wiersza poleceń. Jednak nie zdobędziesz wielu elitarnych punktów hakerów za korzystanie z MyMonero!

Teraz, powiedziawszy to wszystko, powinieneś również mieć świadomość, że od końca listopada 2018 r. Możesz przechowywać Monero (a raczej zintegrować portfel Monero) w jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych kryptowalutLedger Nano S. To sprawia, że ​​oba przechowywanie, i zakup aspekty dotyczące Monero są łatwiejsze, szybsze i znacznie płynniejsze!

Zalety i wady Monero

kciuki w górę PRO

✓ Jedna z najbardziej prywatnych kryptowalut.

✓ Transakcji nie można powiązać z osobą.

✓ Transakcji nie da się prześledzić.

✓ Blockchain nie ma ograniczeń. Plik dynamiczna skalowalność oznacza to, że opłaty nie powinny być ogromne, nawet jeśli jest często używany.

✓ Możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje transakcje. Na przykład, jeśli chcesz udowodnić, że jesteś właścicielem określonej kwoty Monero do celów podatkowych, możesz udostępnić swój prywatny klucz widoku organowi podatkowemu w swoim kraju. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że organy regulacyjne będą próbowały zakazać Monero.

✓ Nad projektem pracuje wspaniały zespół zaangażowanych programistów.

kciuk w dół Cons

✗ Pomimo odporności na ASIC, nadal istnieje duży stopień centralizacji górników na Monero. Około 43% wskaźnika hash jest kontrolowane przez tylko trzy pule.

✗ Niewiele jest portfeli opracowanych dla Monero. Nie znajdziesz wsparcia dla Monero w wszelkie portfele sprzętowe lub rozwiązania multi-kryptograficzne, takie jak Jaxx.

✗ Przechowywanie Monero w sposób, który jest odpowiednio bezpieczny, jest znacznie trudniejsze niż w przypadku większości innych kryptowalut. Być może dlatego nie został on szerzej przyjęty przez szerszą społeczność.

✗ Ponieważ Monero nie jest oparte na Bitcoinie, trudniej jest tworzyć aplikacje, które współdziałają z jego blockchainem.

Monero w przyszłości

W świecie, w którym absolutnie nic nie wydaje się już oferować prawdziwej prywatności, z pewnością istnieje zapotrzebowanie na waluty skoncentrowane na prywatności, takie jak Monero. Podałem zarówno legalny przykład, w którym prywatne pieniądze były wcześniej dobrą rzeczą, jak i nielegalny, ale moralnie uzasadniony (chociaż nigdy nie powinieneś łamać prawa!).

Monero może pozwolić ludziom na niemal natychmiastowe przeprowadzanie transakcji na całej planecie bez potrzeby uzyskania pozwolenia od jakichkolwiek władz. W krajach z opresyjnymi rządami można by to wykorzystać jako bardzo potężne narzędzie w dążeniu do wolności.

To powiedziawszy, przestępcy doceniają również funkcje prywatności Monero. Rynki Dark Web są dostępne dla każdego i sprzedają naprawdę szokującą gamę narkotyków, broni i innych przedmiotów przestępczych. Monero szybko znalazło miejsce jako preferowana waluta na tych nielegalnych stronach internetowych.

Nie tylko to, ale Monero było również wykorzystywane przez rządy, takie jak Korea Północna, do obejścia międzynarodowych sankcji. Z obu tych powodów jest bardzo możliwe, że Monero może zostać zaatakowane przez rządy, które są mniej zainteresowane ideą całkowicie prywatnych środków płatniczych za korzystanie przez kogokolwiek, od pornografów dziecięcych i handlarzy narkotyków, po międzynarodowe organizacje terrorystyczne i handlarzy ludźmi..

Jak skuteczne byłoby takie rozprawienie się z Monero, będzie interesującym testem właściwości „anty-kruchych” kryptowalut.

Porównaj Monero obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Monero obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wnioski

A więc – to był nasz przewodnik po Monero. Mam nadzieję, że dowiedziałeś się o tym dużo więcej najpopularniejsza kryptowaluta skoncentrowana na prywatności. Starałem się ograniczyć kwestie techniczne do minimum. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjach, które sprawiają, że Monero jest anonimowe, w Internecie znajdziesz wiele przydatnych zasobów. Uważaj jednak, to bardzo szybko się skomplikuje!

W tym przewodniku omówiliśmy bardzo dużo. Więc zanim się wyloguję, podsumujmy. Powinieneś był się nauczyć:

 • Co to jest Monero?
 • Historia Monero.
 • Do czego przydaje się Monero.
 • Trochę o tym, jak osiąga swoją prywatność i anonimowość.
 • Jak założyć i używać portfela Monero w najłatwiejszy (choć nie najbezpieczniejszy) sposób.
 • Czym różni się Monero od Bitcoin.
 • Bieżąca i przeszła wartość Monero.
 • Zalety i wady korzystania z Monero.
 • Przyszłość Monero.

Mam nadzieję, że znalazłeś ten przewodnik po Monero ciekawe i pouczające! Monero ma potencjał, aby stać się bardzo potężne narzędzie oporu, jak również wygodna metoda płatności za różne towary i usługi.

A skoro o tym mowa, jeśli chcesz dokonywać płatności za pomocą Monero, prawdopodobnie będziesz musiał najpierw posiadać część kryptowaluty! Jeśli chcesz kupić Monero, jednym z najlepszych miejsc, w których możesz to zrobić, jest Binance. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Zarejestruj się na stronie;
 2. Przejdź przez proces weryfikacji;
 3. Wybierz Monero (XMR), metodę płatności i dokonaj płatności!
 4. Pozostaje tylko zrobić przechowuj swoje nowe monety w bezpiecznym portfelu.

Biorąc pod uwagę całą swoją nowo zdobytą wiedzę, co myślisz o Monero? Czy ten projekt ma przyszłość, czy też rządy na całym świecie będą próbowały go całkowicie zakazać? Bardzo chciałbym poznać Twoje przemyślenia na ten temat!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me