Kompletny przewodnik po tym, czym jest wydobywanie bitcoinów

Popularność Bitcoin rośnie, ponieważ coraz więcej osób się o tym dowiaduje. Jednak nadal trudno jest zrozumieć niektóre pomysły związane z Bitcoinem – kopalnia bitcoinów jest zdecydowanie jednym z nich.

Co to jest wydobywanie bitcoinów? Jak działa wydobywanie bitcoinów? Jak długo trwa wydobycie Bitcoina …? Jest tak wiele pytań, które zadajemy sobie, kiedy po raz pierwszy czytamy o Bitcoin i wydobywaniu. To jest mylące, prawda?

Ale jest w porządku. Jestem tu by pomóc! W tym przewodniku znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi. Mam zamiar uprościć wydobywanie bitcoinów i wyjaśnić ci to w łatwy do zrozumienia sposób. Opowiem o tym, jak działa wydobywanie, co to jest i jak samodzielnie rozpocząć wydobywanie bitcoinów. Pod koniec tego przewodnika będziesz miał dużo lepsze zrozumienie koncepcji.

Co więcej, jeśli uznasz, że wydobywanie tej kryptowaluty jest czymś, co może Cię zainteresować, możesz chcieć sprzedać lub wymienić, zbyt. W tym celu powinieneś na niektórych polegać platformy wymiany kryptowalut – Coinbase i Binance to dwie z lepszych opcji.

Więc zacznijmy!

Co to jest Bitcoin Mining?

kopalnia bitcoinów to proces weryfikacji, przechowywania i zabezpieczania transakcji Bitcoin. Oczywiście jest w tym znacznie więcej. Zanim jednak przejdziemy do więcej na temat tego, czym jest wydobywanie bitcoinów i jak to działa, pamiętaj o tych dwóch ważnych rzeczach dotyczących samego Bitcoina:

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

 1. Kiedy dokonujesz płatności za pomocą karty kredytowej, wystawca karty kredytowej weryfikuje i rejestruje transakcję. Teraz, kiedy dokonujesz płatności za pomocą bitcoinów, jest brak strony centralnej / trzeciej jak firma obsługująca karty kredytowe, aby zweryfikować transakcję. Zamiast tego jest weryfikowany przez górników Bitcoin.
 2. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy (USD, JPY, EUR itp.), Które są drukowane przez banki, nikt nie może drukować bitcoinów. W przypadku tradycyjnych walut bank może wydrukować tyle pieniędzy, ile chce, ponieważ nie ma maksymalnego limitu. Bitcoin ma jednak maksymalny limit wynoszący 21 milionów. Oznacza to, że kiedykolwiek stworzono tylko 21 milionów Bitcoinów!

O to właśnie chodzi w Bitcoinie – to działa bez pośredników (np. banki lub firmy obsługujące karty kredytowe).

Jak widać, Bitcoin bardzo różni się od tradycyjnych systemów płatności, takich jak banki i firmy obsługujące karty kredytowe. Ponieważ kryptowaluta nie jest drukowana, w jaki sposób tworzy się nowy Bitcoin?

Kompletny przewodnik po tym, czym jest wydobywanie bitcoinów

Czy możesz zgadnąć, jaka jest odpowiedź?

Jeśli myślałeś, że może to być wydobywanie bitcoinów, masz rację! Tak więc, taki jest cel wydobywania bitcoinów – do weryfikacji transakcji i tworzenia nowych Bitcoinów. Ale jeśli tak to robi, jak to działa? Przejdźmy więcej do wydobywania bitcoinów i odpowiedzmy na pytanie, które wciąż nasuwa się w głowie: czym jest wydobywanie bitcoinów?

Wyjaśnienie wydobywania bitcoinów

Jak już wiesz, wydobywanie Bitcoinów to proces weryfikacji transakcji Bitcoin i tworzenia nowych Bitcoinów. Ludzie, którzy wydobywają Bitcoin, są znani jako górnicy Bitcoin. Cóż, mówię "ludzie", ale tak naprawdę są komputery obsługiwane przez ludzie.

Te komputery (które nazywamy "węzły") muszą być bardzo wydajne, ponieważ wydobywanie bitcoinów zużywa dużo mocy komputera. Uruchamiają oprogramowanie, które łączy ich z Bitcoinem blockchain i rozwiązuje problemy matematyczne.


Po rozwiązaniu tych matematycznych problemów nowe dane transakcyjne są weryfikowane i przechowywane w łańcuchu bloków Bitcoin. Tak więc górnicy Bitcoin weryfikują transakcje zamiast banków i firm obsługujących karty kredytowe. Oznacza to, że nie ma strony trzeciej, której można by zaufać lub na której można polegać. Sprytne, prawda?

Podstawowe wymagania dotyczące wydobywania bitcoinów to:

Co to są wyspecjalizowane komputery do wydobywania bitcoinów Co to jest Bitcoin Mining Co to jest energia elektryczna do wydobywania bitcoinów
Specjalistyczne komputery Silne połączenie internetowe Energia elektryczna (dużo!)

Możesz pomyśleć, dlaczego ci „górnicy” podejmują cały ten wysiłek? Na pewno jest to bardzo drogie? Cóż, to dobre pytanie. Mówiąc prościej, robią to, ponieważ są nagradzani Bitcoinem.

Zgadza się, górnicy Bitcoin są opłacani nowym Bitcoinem. Tylko w ten sposób można stworzyć nowy Bitcoin!

Obecnie jest ich już więcej 18 milionów Bitcoiny, które zostały wydobyte i nagroda za wydobycie jeden pełny blok (Za chwilę wyjaśnię bloki) wynosi 12,50 Bitcoinów. Pamiętaj, że łącznie można wydobyć tylko 21 milionów Bitcoinów; po wydobyciu wszystkich 21 milionów Bitcoinów nie można stworzyć nowych Bitcoinów! Więc teraz wiesz, co w sumie oznacza wydobywanie bitcoinów.

A teraz – czym jest blok Bitcoin?

Co to jest Bitcoin Mining: Jak działa Bitcoin Mining?

Porozmawiajmy o blokach i technologii związanej z wydobywaniem bitcoinów. Wiesz to Bitcoin wykorzystuje blockchain, dobrze? Cóż, stąd pochodzi termin „blokuj”.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Co to jest technologia Block and Blockchain?

Wiele transakcji Bitcoin odbywa się w tym samym czasie. Transakcje, które mają miejsce w tym samym czasie, są umieszczane w grupach; te grupy nazywane są „blokami”. To właśnie te grupy / bloki muszą zweryfikować górnicy Bitcoin – weryfikują transakcje w grupach, zamiast weryfikować je indywidualnie.

Co to jest wydobywanie bitcoinów: platforma kryptowalutowa.

Po zweryfikowaniu bloku jest on dodawany do łańcucha bloków, które zostały już zweryfikowane. Dlatego technologia kryjąca się za Bitcoinem nazywana jest blockchain!

Uwaga: możesz przeczytać więcej o łańcuchu bloków w naszym ten przewodnik.

Stanie się to łatwiejsze do zrozumienia, gdy wyjaśnię krok po kroku proces wydobywania bitcoinów.

Jak działa wydobywanie bitcoinów?

 • Krok 1: Wyobraź sobie, że chcesz kupić łóżko i zapłacić za pomocą Bitcoinów. Jeśli koszt łóżka jest 300 $, będzie w pobliżu 0,046510 Bitcoin (to znaczy w chwili pisania tego). Kiedy kupujesz łóżko, inni ludzie na całym świecie również kupują rzeczy za pomocą Bitcoin.
 • Krok 2: Węzły wydobywające Bitcoin (komputery) są informowane o tych transakcjach, które mają miejsce.
 • Krok 3: Teraz górnik Bitcoin musi zweryfikować Twoją transakcję. Nie możesz zabrać łóżka do domu, dopóki górnik Bitcoin nie zweryfikuje Twojej transakcji.

Ale poczekaj. Co oznacza weryfikacja transakcji i jak to się robi?

 • Kopacze bitcoinów uruchamiają oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, które rozwiązuje problemy matematyczne – wyobraź sobie komputer, który rozwiązuje naprawdę skomplikowaną łamigłówkę / układankę! Z każdym blokiem transakcji problem / łamigłówka, którą muszą rozwiązać, jest inny.
 • Wielu górników Bitcoin próbuje rozwiązać problem w tym samym czasie, ale górnik, który rozwiązuje go jako pierwszy, jest tym, który jest nagradzany nowym Bitcoinem. To jak wyścig!
 • Górnicy Bitcoin przechowują dane o wszystkich przeszłych transakcjach Bitcoin, które kiedykolwiek miały miejsce. Nazwijmy to „bazą danych starych transakcji”.
 • Więc co to jest transakcja wydobywania bitcoinów? Kiedy wysyłasz Bitcoin, górnicy Bitcoin sprawdzają „bazę danych starych transakcji” przed jej zweryfikowaniem. Daje to pewność, że nie wydałeś tego samego Bitcoina w żadnej z poprzednich transakcji.
 • Sprawdzają też jeśli masz wystarczająco dużo Bitcoinów. W przykładzie dotyczącym łóżka transakcja była 0,046510 Bitcoin. Tak więc górnicy Bitcoin sprawdzą, czy masz 0,046510 Bitcoin, zanim to zweryfikują. Jeśli nie masz 0,046510 Bitcoin, Twoja transakcja nie zostanie zweryfikowana i nie możesz kupić łóżka.

OK, wracając do kupowania łóżka…

 • Krok 4: Pierwszy górnik, który rozwiązał zagadkę (nazwijmy tego górnika „John”), musi powiedzieć pozostałym węzłom, że rozwiązał zagadkę. Następnie inni górnicy sprawdzają, czy rozwiązanie łamigłówki Jana jest poprawne.
 • Krok 5: Gdy 51% pozostałych górników zgadza się, że Jan ma właściwe rozwiązanie, plik 0,046510 Bitcoin jest weryfikowany i wysyłany. Uwaga: Minimalny czas weryfikacji transakcji to 10 minut. Ale wraz ze wzrostem liczby transakcji bitcoinowych czasami może to trwać 35-40 minut lub więcej.
 • Krok 6: Koparka Bitcoin kończy weryfikację bloku / grupy, w której znajduje się Twoja transakcja. Transakcja została zakończona! Tak – możesz zabrać swoje łóżko do domu!

Jedną z najlepszych rzeczy w tym, czym jest wydobywanie bitcoinów, jest to, że osoba, która decyduje się zostać górnikiem, nie musi wiedzieć, jak rozwiązywać problemy ani być dobra w matematyce. Po prostu potrzebują Sprzęt do wydobywania bitcoinów (potężny komputer) i Oprogramowanie do wydobywania bitcoinów.

Jak widać, wydobywanie bitcoinów nie jest takie trudne do zrozumienia. To powiedziawszy, następne ważne pytanie, które przyjdzie Ci do głowy, to prawdopodobnie coś podobnego do „Jak wydobywa się Bitcoin?” Cóż, przejdźmy od razu do tego.

Co to jest Bitcoin Mining: Jak rozpocząć Bitcoin Mining?

Wykonaj poniższe czynności, aby samemu zostać górnikiem Bitcoin. Jeśli nie chcesz, to też w porządku – nauczenie się, jak wydobywać Bitcoin, nadal pomoże Ci lepiej zrozumieć sam proces wydobywania.

Zdobądź sprzęt do wydobywania bitcoinów

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia wydobywania bitcoinów jest zakup sprzętu górniczego. Wybór odpowiedniego sprzętu jest ważny dla powodzenia wydobycia. Więc czym jest wydobywanie bitcoinów najlepszy sprzęt?

Kiedy rozpoczęło się wydobywanie bitcoinów, w 2009 roku, można było kopać za pomocą podstawowe komputery – jak te, które kupujemy w sklepach detalicznych! Ten komputer procesor (jednostka centralna) miał wystarczającą moc, aby szybko rozwiązać problem matematyczny.

Gdy Bitcoin zaczął stawać się coraz bardziej popularny, górnicy zaczęli również używać mocniejszych komputerów. Używali szybciej jednostki przetwarzania grafiki (GPU), które mogłyby szybciej rozwiązać problemy, co oznacza, że ​​wygrają wyścig i zostaną nagrodzeni nowym Bitcoinem!

Zgadnij, co się stało, gdy Bitcoin stał się jeszcze bardziej popularny? Górnicy dostali nawet szybciej. Zamiast korzystać z procesorów i procesorów graficznych, zaczęli używać specjalistycznego sprzętu do wydobywania bitcoinów o nazwie ASIC (Specyficzne układy scalone). Jeśli więc chcesz teraz wygrać wyścig i wydobyć Bitcoin, potrzebujesz ASIC.

Co to jest wydobywanie bitcoinów: Wydobywanie bitcoinów za pomocą ASICs Miner.Źródło: buybitcoinworldwide

ASIC, które są tworzone do wydobycia, to bardzo mocny i szybki. Nie robią nic poza wydobyciem.

Jeśli chcesz kupić ASIC, powinieneś porównać różne ASIC za pomocą:

 • Cena;
 • Plik szybkość mieszania (ta liczba informuje o mocy układu ASIC – im wyższa szybkość mieszania, tym szybszy jest układ ASIC);
 • Zapotrzebowanie na energię elektryczną (im niższa liczba, tym mniej energii zużywa).

Możesz sprawdzić poniższe porównanie różnych ASIC które są popularne wśród początkujących.

Model ASIC Szybkość mieszania (TH / s) Energia elektryczna (W) Cena (USD)
Antminer S9 14,0 1372 2,694
Avalonminer 821 11.0 1200 3,190
Antminer R4 8.4 845 1000

Możesz również sprawdzić ASIC dostępne na Amazonka i eBay.

Dołącz do puli wydobywczej Bitcoin

Tam są dwie drogi że możesz rozpocząć wydobywanie bitcoinów. Jednym z nich jest samodzielne rozpoczęcie, co nazywa się wydobyciem solo. Innym sposobem jest dołącz do grupy innych górników Bitcoin – te są nazywane baseny wydobywcze.

Czym więc jest pula wydobywcza Bitcoin? Pomyśl o pulach do wydobywania bitcoinów jako duże farmy bitcoinów. Wielu górników łączy moc swojego sprzętu do wydobywania bitcoinów. Podzielili również otrzymaną nagrodę Bitcoin.

Wyobraź sobie: jesteś w puli wydobywczej Bitcoinów. Moc twojego komputera to 2% całkowitej mocy w puli wydobywczej. Jeśli twoja pula wydobywcza wygra wyścig o weryfikację bloku, otrzymasz 2% nowego Bitcoina, którym pula wydobywcza jest nagradzana.

Jeśli jesteś początkującym, Hodowla bitcoinów (dołączenie do basenu górniczego) jest polecany. Do wyboru jest wiele różnych basenów. Bądź jednak ostrożny i wybieraj tylko znane baseny górnicze o dobrej reputacji! Oczywiście pobierają opłatę, ale zwykle jest ona niewielka (1–3%).

Niektóre z popularnych basenów górniczych, które polecam nowym górnikom, to:

 • Slushpool: opłaty w wysokości 2%.
 • Pool.BTC.com: opłaty 2-3%.
 • Kanopool: opłaty w wysokości 0,9% (najtańsze z trzech!).

Pobierz oprogramowanie Bitcoin Mining

Mogłeś najlepszy sprzęt górniczy na świecie, ale bez wydobywania bitcoinów oprogramowanie, sprzęt jest bezużyteczny.

Aby uzyskać dostęp do sieci Bitcoin i „bazy danych starych transakcji”, potrzebne jest oprogramowanie górnicze. Potrzebujesz go również, jeśli chcesz dołączyć do puli wydobywczej.

Istnieją różne typy plików Oprogramowanie do wydobywania bitcoinów dostępny. Istnieją różne wersje dla różnych systemów operacyjnych – takich jak Mac OS, Windows i Linux. Niektóre z najpopularniejszych programów obsługujących kopanie z układami ASIC to:

Górnik CG (Pobierz tutaj)

Co to jest wydobywanie bitcoinów: CG Miner.

 • Dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac;
 • Może być używany z GPU / ASIC;
 • Do ściągnięcia za darmo!

BitMinter (Ściągnij tutaj)

Co to jest wydobywanie bitcoinów: BitMiner.

 • Dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac;
 • Może być używany z GPU / ASIC;
 • Do ściągnięcia za darmo!

Jeśli chcesz rzucić okiem na więcej opcji, możesz również sprawdzić hashflare.io, minergate.com i nicehash.com.

Uwaga: Zalecam sprawdzenie przepisów dotyczących wydobywania bitcoinów w Twoim kraju. Regulatorzy z różnych krajów próbują kontrolować i nadzorować rynek kryptowalut. Może to mieć wpływ na wydobywanie bitcoinów.

Otwórz portfel Bitcoin

Po skonfigurowaniu sprzętu do wydobywania bitcoinów, pobraniu oprogramowania i dołączeniu do puli wydobywczej możesz rozpocząć wydobywanie bitcoinów! Ale czekaj, zostaniesz nagrodzony w Bitcoinach, prawda? Czy zastanawiałeś się więc, gdzie będziesz przechowywać te Bitcoiny?

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy, Bitcoin nie może być przechowywany na Twoim koncie bankowym. Zamiast tego przechowujesz je w portfelu Bitcoin! Więc co jest portfel Bitcoin?

Musisz być bardzo ostrożny przy wyborze portfela, inaczej możesz stracić Bitcoin. Wiele osób straciło dużo pieniędzy, ponieważ ich portfele Bitcoin zostały zhakowane.

Tam są trzy rodzaje portfeli Bitcoinportfele internetowe, portfele oprogramowania i portfele sprzętowe.

Portfele internetowe i portfele programowe są zawsze połączone z Internetem. Aby skorzystać z portfela internetowego / uzyskać do niego dostęp, przechodzisz do witryny internetowej. Aby skorzystać z portfela oprogramowania / uzyskać do niego dostęp, przejdź do aplikacji.

ja nie rób zalecamy korzystanie z portfela internetowego, ponieważ jest to najmniej bezpieczna opcja. Jeśli chcesz pobrać portfel z oprogramowaniem, polecam Exodus.

Portfele sprzętowe są bezpieczniejsze, ponieważ nie mają połączenia z Internetem. Oni są rzeczywiste urządzenia fizyczne na którym możesz przechowywać swoje Bitcoiny; podłączasz portfel sprzętowy do komputera przez USB.

Czym jest wydobywanie bitcoinów: Trezor, Ledger Nano S i Keepkey.

Trzy najpopularniejsze portfele sprzętowe które polecam to:

TREZOR

 • Cena – 110 dolarów
 • Świetne funkcje bezpieczeństwa, w tym połączenie USB, które nie może pobrać wirusów (+)
 • Można połączyć z kontem Dropbox (+)
 • Nie można przechowywać wielu kryptowalut innych niż Bitcoin (-)

Ledger Nano S

 • Cena 116 USD
 • Łatwy w użyciu (+)
 • Może również przechowywać ponad 10 różnych kryptowalut i tokenów ERC-20 (+)

Keepkey

 • Cena 49 USD
 • Przyjazny dla użytkownika (+)
 • Świetny projekt (+)
 • Bardzo nowy, wciąż musi się sprawdzić (-)

Uwaga: Tokeny ERC-20 są Ethereum-oparte na tokenach dla dApps (aplikacji rozproszonych), które działają na Ethereum. Możesz przeczytać więcej o dApps i Ethereum w naszym Przewodnik po Ethereum VS Bitcoin.

Co to jest wydobywanie bitcoinów: czy wydobywanie bitcoinów jest tego warte?

Odpowiedź na to pytanie jest różna w zależności od osoby. To może być odpowiednie dla Ciebie, ale może nie być odpowiednie dla kogoś innego.

Co to jest nagroda za wydobywanie bitcoinów?

Obecna liczba bitcoinów, którymi górnicy są nagradzani za blok, wynosi 12.5. Zgadza się, 12,5 Bitcoinów jest przekazywanych pierwszemu górnikowi w celu rozwiązania problemu (weryfikacji transakcji) każdego bloku.

Jednak liczba ta zmniejsza się o połowę co 4 lata. Tak więc w pewnym momencie 2021 r. Nagroda spadnie do 6,25 Bitcoin na blok.

To teraz 12,5 Bitcoinów na blok ?! Jak długo trwa wydobycie Bitcoina? Cóż, moja jedna przecznica zajmuje 10 minut. To znaczy co 48 sekund wydobywa się jeden bitcoin.

Jak trudne jest wydobywanie bitcoinów?

W miarę jak coraz więcej górników Bitcoin dołącza do sieci, rośnie również poziom trudności wydobywania. Oznacza to po prostu, że wygrywają górnicy / pule wydobywcze z mocniejszym sprzętem. Oznacza to również, że musiałbyś kupić droższy sprzęt.

Ile kosztuje wydobywanie bitcoinów?

Przyjrzyjmy się, jaki jest koszt wydobycia bitcoinów? Dwa z głównych kosztów związanych z wydobyciem bitcoinów to:

 • Koszty sprzętu / komputera: Nawet dla początkujących koszt sprzętu do wydobywania bitcoinów byłby 600–1000 USD i jest znacznie droższy, jeśli chcesz kupić najlepszy dostępny sprzęt.
 • Koszty energii elektrycznej: Wydobywanie bitcoinów zużywa dużo energii elektrycznej! Koszt energii elektrycznej w Twojej lokalizacji może mieć ogromny wpływ na koszt wydobycia bitcoinów. Jeśli energia elektryczna w Twojej okolicy jest zbyt droga, możesz stracić pieniądze, wydobywając Bitcoiny zamiast zarabiać pieniądze.

Jeśli dołączasz do puli wydobywczej, pamiętaj, aby pomyśleć również o opłatach za pulę wydobywczą – 1–3%.

Ile możesz zarobić na wydobywaniu bitcoinów?

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, ile możesz zarobić, jest skorzystanie z kalkulatora online! W Internecie jest wiele różnych kalkulatorów do wydobywania bitcoinów. polecam Kalkulator wydobycia CryptoCompare.

Musisz wpisać:

 • Moc haszująca – moc twojego sprzętu (którą możesz sprawdzić po wybraniu sprzętu, który zamierzasz kupić);
 • Pobór energii – ile energii zużywa twój sprzęt (ponownie możesz to sprawdzić po wybraniu sprzętu, który zamierzasz kupić);
 • Koszt za kWh ($) – ile kosztuje energia elektryczna (jeśli nie używasz USD, możesz użyć Konwerter walut Google);
 • Opłata za basen – opłata za pulę wydobywczą, do której się przyłączasz.

Upewnij się, że myślisz o koszcie sprzętu do wydobywania bitcoinów. W obliczeniach należy uwzględnić koszt sprzętu, aby poznać rzeczywisty zysk.

Jeszcze jedna ważna rzecz

Nie zapomnij o cenie Bitcoina!

Jak wszyscy wiemy, Cena Bitcoina bardzo się zmienia każdego dnia. To jest coś, co jest całkowicie poza twoją kontrolą, ale może wszystko zmienić.

Na przykład ty Oblicz Twój zysk, gdy cena Bitcoin jest 12 000 $. Jeśli cena spadnie do 6000 $, wtedy twój zysk może stać się stratą. Musisz zawsze pamiętać, że jest to możliwe. W pewnym momencie widzieliśmy, jak Bitcoin spada z 19 000 $ w grudniu 2017 do poniżej 7000 $ na początku lutego 2018 r.

Co to jest wydobywanie bitcoinów: spadek ceny bitcoinów.Źródło: steemit

Co to jest Bitcoin Mining: Final Words

Więc teraz powinieneś już całkiem pewnie wiedzieć – na czym polega wydobywanie bitcoinów.

Mam nadzieję, że dobrze rozumiesz, co to jest, jak to działa i jak możesz rozpocząć własne wydobywanie bitcoinów. Oczywiste jest, że wydobywając Bitcoin można zarobić dużo pieniędzy, ale zależy to od wielu rzeczy – z których większość jest poza Twoją kontrolą (koszty energii elektrycznej, cena bitcoinów itp.).

Rozpoczęcie wydobywania Bitcoina wymaga dużo planowania i pieniędzy – to to samo, co handel nim na giełdzie. Może to przynieść duży zysk, ale może też spowodować ogromne straty. Mówiąc o stratach, jeśli chcesz zabezpieczyć swoje aktywa, zawsze powinieneś wybierać niezawodne portfele sprzętowe. Niektóre z najlepszych opcji obejmują Ledger Nano X i Trezor Model T..

Jeśli Twoje koszty energii elektrycznej są niskie, prawdopodobnie tak bardzo pozytywny o wydobywaniu bitcoinów. Jeśli są wysokie, sytuacja jest prawdopodobnie zupełnie odwrotna; Cóż, albo to, albo myślisz o przeprowadzce do innych krajów!

Jeśli zdecydujesz się zamiast tego kupić Bitcoin i zacząć handlować, możesz sprawdzić takie platformy wymiany kryptowalut, jak Coinbase i Binance, są to jedne z najbardziej niezawodnych.

Więc powiedz nam – co planujesz zrobić?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map