Porozmawiajmy o Kraken VS Coinbase

Tak więc jesteś na najlepszej drodze, aby stać się miłośnikiem kryptowalut i jesteś gotowy, aby rozpocząć handel! Ale gdzie zaczynasz?

kryptowaluty nie są jak chleb, jajka i mleko. Nie możemy zejść do naszego lokalnego sklepu, aby je zdobyć, a Amazon zdecydowanie nie wysyła ich z dostawą następnego dnia! Zamiast tego musimy przejść do witryny internetowej giełda kryptowalut.

Zasadniczo te wymiany pomagają nam zamień naszą lokalną walutę na kryptowalutę. Zapewniają również platformę do handlu kryptowalutami, ich sprzedaży i przechowywania. Ale przy tak wielu dostępnych opcjach, które powinieneś wybrać?

Kraken i Coinbase są jedne z największych i najbardziej renomowanych kantorów wymiany walut online. Jednak ważne jest również, aby zrozumieć ich różnice.

W tym przewodniku dowiemy się wszystkiego o rywalizacji Coinbase VS Kraken!


Zrozumiemy historię tych dwóch wielkich giełd i jak się one zaczęły. Następnie dowiemy się wszystkiego o różnicach między nimi, a także o ich zaletach i wadach. Na koniec porozmawiamy o dlaczego giełdy nie są odpowiednie do długoterminowego utrzymywania waluty, i gdzie możesz je bezpiecznie przechowywać.

Pod koniec tego przewodnika zrozumiesz wszystko, co dotyczy Kraken VS Coinbase. Przejdziesz od nowicjusza do wymiany kryptowalut do eksperta od wymiany kryptowalut.

Więc zacznijmy!

Kraken VS Coinbase: Historia dwóch największych giełd kryptowalut

Zacznijmy od Krakena.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Kraken

Kraken VS Coinbase: platforma wymiany Bitcoin Kraken.

W 2011 roku założyciel Kraken, Jesse Powell, pracował na największej w swoim czasie giełdzie kryptowalut, Mt. Gox. Niedawno doszło do dwóch głównych włamań i zarządzanie bezpieczeństwem stało się trudne. Brakowało bitcoinów. Jeśli tak się stanie, przyszłość kryptowalut będzie ponura.

Jesse pomyślał, że mógłby wykonać lepszą robotę. Wiedział, że może stworzyć bezpieczną giełdę kryptowalut co pomogłoby ludziom zaufać systemowi i wprowadzić kryptowaluty do głównego nurtu!

Więc stworzył Kraken. On koncentruje się na bezpieczeństwie podczas tworzenia giełdy; hakerzy nigdy nie zamierzali ominąć jego systemu bezpieczeństwa. Jak dotąd to działało – Kraken nigdy nie został zhakowany.

Teraz Kraken chce być giełdą oferującą najszerszą gamę kryptowalut, które można kupić za pomocą waluty fiducjarne (USD, EUR, JPY itp.).

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Coinbase

Kraken VS Coinbase: platforma wymiany kryptowalut Coinbase.

Mniej więcej w tym samym czasie założyciele Coinbase myśleli również, że mogliby stworzyć wymianę, aby rywalizować z Mt Gox. Jednak Coinbase został stworzony z myślą o nieco innym celu. Chciała być najłatwiejszą w obsłudze dostępną giełdą kryptowalut!

Został zaprojektowany tak, aby był podobny do stylu PayPal, aby użytkownicy mogli łatwo przenieść się do świata kryptowalut bez strachu przed nową technologią.

Do 2014 roku wymiana miała ponad milion użytkowników! I nadal szybko się rozwijał. Coinbase nawiązał współpracę z Expedia, Dell, Czas Inc, PayPal, i inne znane firmy pomagające w płatnościach Bitcoin.

Coinbase odnosi teraz duże sukcesy. Tak wielu jego członków zarabia duże kwoty, że w 2017 r. Skontaktował się z nim Urząd Skarbowy USA. W przeciwieństwie do innych giełd kryptowalut, jego rozmiar oznaczał użytkownicy zarabiający duże kwoty będą podlegać dochodzeniom podatkowym.

Od tego czasu argument Kraken VS Coinbase stał się znacznie bardziej popularny. Ale jak zaraz się dowiemy, nie są odpowiednie dla każdego. Kraken może być świetny dla twojego przyjaciela, ale Coinbase może być lepszy dla ciebie (lub na odwrót). Wszystko zależy od osoby.

Dlatego.

Kraken VS Coinbase: Dwie bardzo różne platformy

Nie możemy rozpocząć przeglądu Kraken VS Coinbase bez uprzedniego wyróżnienia ogromna różnica w ich funkcjach.

Przyjrzyjmy się, co oferują te dwie giełdy.

Kraken

Handel lewarowany

Powodem, dla którego ludzie są bardziej skłonni do zarabiania dużych pieniędzy na Kraken, jest to, że oferuje on usługę znaną jako handel lewarowany (lub handel na marży). To znaczy że możesz handlować za więcej pieniędzy niż zdeponowałeś.

Zgadza się – po prostu pożyczasz pieniądze na handel. Gdybym miał zdeponować bitcoiny o wartości 50 USD w Kraken i handlować z dźwignią 3: 1, oznacza to, że mógłbym kupić Bitcoin o wartości 150 USD. Ten system pozwala użytkownikom zarabiać dużo pieniędzy, gdy cena kryptowaluty rośnie.

Kraken VS Coinbase: Kraken Futures.

Wyobraź sobie, że wpłaciłem 5000 $. Mógłbym wtedy kupić Bitcoin o wartości 15 000 $. Cena Bitcoina rośnie i nagle moja inwestycja jest warta 20 000 $! Jeśli w tym momencie sprzedam, zarobię 5000 USD – podwoiłem swoją inwestycję.

Więc możesz zarobić dużo więcej pieniędzy niż zdeponowałeś! jednak, możesz również stracić więcej pieniędzy niż zdeponowałeś.

Na przykład kupuję Bitcoin o wartości 15 000 USD przy wpłacie 5000 USD. Cena bardzo spada, a teraz mój Bitcoin jest wart tylko 14 000 $. Jeśli w tym momencie sprzedam, stracę 6000 USD. Wpłaciłem tylko 5000 $, więc jestem winien Krakenowi 1000 $. Tak działa handel lewarowany.

Krótka pozycja

Na Kraken możesz także skracać kryptowaluty. Oznacza to, że chcesz, aby cena spadła!

Jeśli dokonam „shortowania” bitcoinów o wartości 3000 USD, a wartość spadnie do 2000 USD, mogę je następnie „odkupić” za 2000 USD. To dałoby mi 1000 dolarów zysku!

Musimy jednak pamiętać, że gdyby cena wzrosła zamiast spadać, mógłbym stracić pieniądze. Gdybym „zwinął” 3000 $ bitcoinów, ale ich wartość wzrosła do 4000 $, straciłbym 1000 $, jeśli „kupię” je z powrotem.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Coinbase

Co robi Coinbase inaczej? Nie oferuje handlu z dźwignią. To po prostu usługa maklerska kryptowalut. Zasadniczo działa to tak:

  1. Mówię Coinbase, że chciałbym kupić X ilości Bitcoinów;
  2. Platforma następnie dokonuje transakcji za mnie;
  3. Następnie Coinbase dodaje kupioną przeze mnie ilość Bitcoinów do mojego portfela Bitcoin w Coinbase.

Pomyśl o tym jak o kasynie. Możesz kupić żetony, ale nie są to prawdziwe pieniądze. Zasadniczo są one tylko obietnicą kasyna, że ​​pod koniec wieczoru poda Ci wartość żetonów.

Nie opuściłbyś kasyna bez wymiany żetonów z powrotem na prawdziwe pieniądze. Co się stanie, jeśli następnym razem Cię nie wpuszczą? Co się stanie, jeśli kasyno zostanie zamknięte? Stracisz te pieniądze.

Kraken VS Coinbase: pytania do Krakena.

Coinbase działa w ten sam sposób. Wykonuje transakcję w Twoim imieniu, a następnie musisz wyjąć pieniądze z giełdy, kiedy skończysz handlować.

Kraken VS Coinbase: wady i zalety

W debacie Coinbase VS Kraken ważne jest, aby zrozumieć, czego oczekujemy od giełdy. Żadna firma nie jest o wiele lepsza od drugiej, ale mają różne zalety i wady.

Kraken

Czy Kraken jest łatwy w użyciu?

Każda recenzja wymiany Krakena powie platforma może nie być odpowiednia dla początkujących. Ma wiele funkcji dla giełdy kryptowalut, co jest świetne, jeśli wykonujesz codzienną pracę. Jednak nie tak bardzo, jeśli chcesz tylko zacząć. Próba zrozumienia, jak korzystać z Krakena, może wymagać więcej wysiłku, niż się opłaca, ponieważ dostępne są łatwiejsze w użyciu platformy.

Na przykład samo zakup kryptowalut wymaga długiego procesu. Aby kupić Bitcoin na Kraken, musisz:

  • Utwórz zweryfikowane konto;
  • Wpłać walutę fiducjarną przelewem bankowym;
  • Poczekaj 1-5 dni roboczych, aż wpłata dotrze na Twoje konto Kraken;
  • Wymień swoją walutę fiducjarną na kryptowaluty.

To czasochłonny proces.

Jednak Coinbase jest dużo szybciej. Po zweryfikowaniu mojego konta mogę natychmiast kupić Bitcoin lub inne waluty.

Kraken VS Coinbase: dowiedz się więcej o kryptowalutach.

Do handlu potrzebna jest dobra znajomość sposobu korzystania z Krakena korzystnie – więc nowicjusze, ten nie jest dla ciebie!

Jak kupujesz Crypto na Kraken?

Możesz kupić kryptowaluty na Kraken na trzy różne sposoby:

  1. Fidor Bank AG SEPA: Przelew zagraniczny – najszybsza i najbardziej opłacalna opcja dla euro.
  2. Przelew Fidor Bank AG: To jest dla użytkowników międzynarodowych.
  3. SMBC (SWIFT): Który nie będzie już dostępny po 20 marca 2018 r.

Jakie waluty można kupić na Kraken?

Najpopularniejsze kryptowaluty możemy kupić na Kraken lub Coinbase, ale ta ostatnia jest dostępna w szerszym zakresie. To są:

Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Augur, Marszczyć, Gwiezdny, Eter, Ether Classic, Iconomi, Pęta, Dziarskość, Zcash, Monero, Gnoza, EOS, i Bitcoin Cash.

Jakie są opłaty?

W debacie Kraken vVSs Coinbase, opłaty są tym, gdzie Kraken naprawdę się wyróżnia. Często pojawiają się opłaty handlowe poniżej 0,36%, w zależności od pary walutowej, z którą handlujesz. Pełne informacje na temat ich opłat transakcyjnych można znaleźć tutaj.

Opłaty za wpłaty i wypłaty mają zastosowanie, ale są one na ogół bardzo niskie. Zobacz obrazek poniżej:

Kraken VS Coinbase: depozyty i opłaty.

Czy Kraken jest bezpieczny?

Wiem, o czym myślisz… Jeśli inwestujesz pieniądze w kryptowaluty, chcesz mieć pewność, że giełdy, na których je przechowujesz, będą pilnuj ich. Nie oddałbyś swoich pieniędzy komuś, komu nie ufasz, prawda? Te same zasady powinny mieć zastosowanie do giełd.

Więc jest bezpieczny Kraken?

Teraz w dziwnym świecie internetu – a nawet w prawdziwym świecie – zawsze są ludzie, którzy próbują ukraść rzeczy, które do nich nie należą. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze chronić swoje kryptowaluty. A teraz odpowiedzmy na twoje pytanie:

TAK! Kraken jest bezpieczny.

W przeszłości zhakowano niektóre giełdy kryptowalut (jak wspomnieliśmy wcześniej przy niesławnym Mt Gox). Jednak Kraken jest inny, został stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Kraken nigdy nie został zhakowany.

ALE pamiętaj o tym:

Chociaż kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na Kraken jest bezpieczne, powinieneś zawsze przechowuj swoją kryptowalutę w bezpiecznym portfelu. Nigdy zostaw swoją kryptowalutę na giełdzie, jeśli nie możesz jej stracić.

Kraken VS Coinbase: bezpieczeństwo Coinbase.

Przechowywanie kryptowalut na giełdzie jest najmniej bezpieczną opcją. Zamiast tego zalecamy zakup portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S. Możesz zobaczyć porównanie w naszym Trezor VS Ledger przewodnik.

Nawet jeśli nie przechowujesz kryptowalut na Kraken, jest to ważne postępuj zgodnie z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa na stronie internetowej Kraken, jeśli używasz jej do handlu. Zalecają włączenie funkcji zabezpieczeń ich witryn internetowych.

Obejmują one:

Żadna wymiana nie jest w 100% wolna od ryzyka. Kraken to całkiem bezpieczny zakład, ale nie przechowuj na nim swoich kryptowalut przez długi czas.

Obsługa klienta

Zarówno na Krakena, jak i na Coinbase trudno go zdobyć wysokiej jakości obsługa klienta. Dzieje się tak głównie dlatego, że popularność kryptowalut bardzo szybko wzrosła.

Ogólnie Kraken jest znany jako jeden z lepszych dostawców obsługi klienta. Ale ostatnio liczba skarg wzrosła.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Coinbase

Czy Coinbase jest łatwe w użyciu?

Rozważając Kraken VS Coinbase, większość ludzi chce wiedzieć, od czego najlepiej zacząć. Byli handel prawdziwymi pieniędzmi, dlatego musimy się upewnić, że robimy to na platformie, którą rozumiemy.

Co robi Coinbase lepiej niż reszta? To zapewnia łatwa w użyciu platforma aby każdy mógł pewnie kupować kryptowaluty. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika i odpowiedni dla początkujących.

Kraken VS Coinbase: zarabiaj z Coinbase.

Nauka obsługi Krakena może być nieco skomplikowana dla niektórych początkujących, podczas gdy Coinbase został zaprojektowany tak, aby umożliwić każdemu użytkownikowi czuć się komfortowo, kupując kryptowaluty. Chociaż możesz spędzić dni na ćwiczeniu, jak korzystać z Krakena, powinieneś być w stanie dość szybko opanować Coinbase.

Jak kupować Crypto na Coinbase?

Możesz kupić na Coinbase za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej / kredytowej. Chociaż opłaty za karty kredytowe / debetowe są nieco wyższe niż za przelew bankowy.

Jedną z największych zalet Coinbase jest to możesz kupić natychmiast po zweryfikowaniu konta. Na Kraken ten proces może potrwać od 1-5 dni.

W porównaniu Kraken VS Coinbase, Coinbase wydaje się wygrywać w tej rundzie.

Jakie kryptowaluty możesz kupić w Coinbase?

Prosty: na Coinbase możemy handlować tylko czterema kryptowalutami.

To może ułatwić decyzję Kraken VS Coinbase – gdybym chciał handlować Dash lub Melon, Coinbase nie byłby dla mnie wymianą. Zamiast, Użyłbym Krakena.

Jakie są opłaty?

Jaka jest największa wada Coinbase? Cóż, musi być ich wysokie opłaty.

Łatwy w użyciu interfejs ma swoją cenę – Opłaty Coinbase są znacznie wyższe niż Kraken. Gdybym handlował regularnie, to naprawdę zjadłoby moje marże zysku. Oferują również możliwość zakupu za pomocą karty kredytowej / debetowej, która ma wyższą cenę.

Karta debetowa / kredytowa kosztuje 3,99%, co jest dość drogie. Standardowe kupno / sprzedaż z portfela Coinbase wynosi 1,49%. Różnią się one w zależności od metody płatności i kraju, w którym się znajdujesz, dlatego warto zapoznać się z pełnym zestawem opłat wymienionych poniżej.

Metoda płatności Kraj Waluta Dostępne środki Opłaty
Przelew bankowy USA USD 5-7 dni 1,49%
Karta debetowa USA EUR Natychmiastowy 3,99%
Karta debetowa Kanada CHAM Natychmiastowy 3,99%
SEPA Europa EUR 1-3 dni 1,49%
Karta debetowa Europa EUR Natychmiastowy 3,99%
Karta debetowa UK GBP Natychmiastowy 3,99%
Transfer Xfers Singapur SGD Natychmiastowy 1,49%
Karta debetowa Australia AUD Natychmiastowy 3,99%

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Zadaliśmy pytanie, czy Kraken jest bezpieczny? Ale teraz chcemy wiedzieć, czy Coinbase może zaoferować ten sam poziom ochrony, czy więcej.

Obie giełdy są zgodne z najlepszymi praktykami branżowymi w zakresie bezpieczeństwa i są powszechnie znane jako bezpieczne platformy do wymiany kryptowalut.

Ale Coinbase zapewnia dodatkowy poziom ochrony. Środki przechowywane w portfelu cyfrowym Coinbase to ubezpieczone przez syndykat Lloyds of London. A więc gdyby hakerzy w jakiś sposób zburzyli te wirtualne ściany i wykradli naszą walutę, wszelkie utracone pieniądze zostaną zwrócone. To całkiem fajne, jeśli o mnie chodzi!

Kraken VS Coinbase: zacznij za kilka minut.

Należy zauważyć, że podobnie jak w przypadku Krakena, Coinbase zaleca podjęcie środków bezpieczeństwa osobistego podczas korzystania z ich witryny internetowej. To zawiera zainstalowanie odpowiednich zapór i zabezpieczeń. Jeśli nie zabezpieczyłeś odpowiednio swojego konta osobistego i zostaniesz zhakowany, możesz nie być w stanie odzyskać tych pieniędzy, NIGDY.

Tak więc, tak jak byłbyś ostrożny ze swoimi zwykłymi pieniędzmi, powinieneś chronić się przed hakerami kryptograficznymi w ten sam sposób.

Obsługa klienta

Coinbase ma teraz chatbot klienta, co jest świetne do szybkiego odpowiadania na pytania. Mają też telefoniczną obsługę klienta.

Kraken VS Coinbase: obsługa klienta.

Kraken VS Coinbase: Długoterminowe przechowywanie kryptowaluty

Czy wybierzesz Kraken lub Coinbase, nie powinieneś przechowywać swojej waluty w żadnym z tych portfeli online przez długi czas.

Chociaż uważa się, że są one znacznie bezpieczniejsze niż w przeszłości, horror Mt. Gox i jego ogromne luki w zabezpieczeniach oznaczają, że giełdy online nie są zalecane do długoterminowego przechowywania walut.

Ale co najważniejsze, gdy twoja kryptowaluta jest na giełdzie, tak naprawdę nie należy do ciebie. Wiem, szaleństwo.

Giełdy technicznie kontrolują twoją walutę – ale obiecują dać ci twoją walutę, gdy o nią poprosisz. Jeśli jednak coś złego stanie się z tymi firmami (włamania, przejęcia rządowe lub po prostu mają ochotę uciec z twoimi pieniędzmi), okaże się, że tak naprawdę nigdy ich nie posiadałeś..

Powinieneś to rozważyć ściąganie portfel programowy lub zakup portfela sprzętowego. Są znacznie bezpieczniejszymi długoterminowymi opcjami przechowywania waluty.

Wniosek: co jest dla Ciebie najlepsze?

Teraz, gdy Coinbase VS Kraken bitwa zbliża się do końca, czy zdecydowałeś, który z nich jest dla ciebie najlepszy??

Twoja odpowiedź powinna zależeć od do czego chcesz go używać. Musisz najpierw wymyśl swoją strategię inwestycyjną, a wtedy będziesz mógł podjąć decyzję.

Jeśli jesteś doświadczony handlowiec kryptowalutowy, patrząc dokonywać ogromnych inwestycji, z wysokim ryzykiem w zamian za potencjalnie duże nagrody, wtedy Kraken jest najlepszym rozwiązaniem. Jego niskie opłaty i lewarowana opcja handlowa sprawiają, że jest świetny dla tego typu użytkowników. Ale jego interfejs jest trudny dla początkujących.

Jeśli chcesz rozpocznij swoje transakcje kryptowalutowe jako nowicjusz o świeżej twarzy, najlepszym rozwiązaniem jest Coinbase. To duża giełda z dużym wsparciem, a jej interfejs jest idealny dla początkujących. Możesz tam kupić swój pierwszy ładunek kryptowalut, co daje wyobrażenie o tym, jak działają portfele kryptowalut! Więcej szczegółów można znaleźć w naszym "Jak wybrać najlepszy portfel kryptowalut" przewodnik.

Teraz, po przeczytaniu naszego porównania wymiany Coinbase i Kraken, jesteś gotowy, aby wybrać swojego rywala w debacie Kraken VS Coinbase.

Daj nam znać, jakie są Twoje opinie na temat tych dwóch epickich wymian!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me