Najlepsza giełda Altcoin

Jeśli chcesz zacząć kupować, handlować i sprzedawać altcoiny, ale nie wiesz, jaka jest najlepsza giełda altcoinów? Znam to uczucie – do wyboru są setki różnych giełd, z których każda ma swoje wady i zalety.

Ale nie martw się, trafiłeś we właściwe miejsce! Dzisiaj przedstawię wam recenzję siedmiu najlepszych giełd altcoinów, na której pokażę wam, gdzie kupować altcoiny i jak kupować altcoiny za dolary..

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że pierwszym w historii altcoinem, który został stworzony, był Namecoin w 2011 roku?

W tym najlepszym przewodniku po giełdach altcoin przejrzę niektóre z najlepszych giełd, podkreślając ich opłaty, środki bezpieczeństwa, dostępność monet, wolumen obrotu i łatwość obsługi. Po przeczytaniu wszystkich siedmiu wymian będziesz mógł zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Cóż … na co czekasz? Pierwsza recenzja w tym najlepszym przewodniku po giełdzie altcoin będzie obejmowała giełdę Gemini!

Rzut oka na Bliźnięta

Strona główna witryny Gemini

Gemini zostało stworzone w 2015 roku przez Camerona i Tylera Winklevossów. Bliźniacy są znani z pozywania założyciela Facebooka Marka Zuckerberga za 65 milionów dolarów, jak mówią, że ukradł ich pomysł!

Gemini ma siedzibę w Nowym Jorku i posiada coś, co nazywa się „BitLicense”. Oznacza to, że są regulowani w taki sam sposób, jak sektor bankowy, co oznacza, że ​​bardzo poważnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa.

Ponieważ Gemini jest również używany przez inwestorów instytucjonalnych, zawsze istnieje wysoki wolumen obrotu, co oznacza, że ​​nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem płynności. Gemini ma również dobre relacje z regulatorami, dzięki czemu umożliwiają wpłaty i wypłaty za pomocą konta bankowego.

Uwaga: Inwestor instytucjonalny to osoba, która inwestuje w imieniu dużej organizacji, takiej jak bank lub fundusz hedgingowy. Zwykle inwestują bardzo duże kwoty.

Zanim będziesz w stanie zasilić swoje konto, musisz przejść proces weryfikacji. Obejmuje to podanie danych osobowych i przesłanie oficjalnego dokumentu tożsamości (takiego jak paszport). W zależności od tego, jak zajęty jest dział weryfikacji, może minąć kilka dni, zanim Twoje konto zostanie zweryfikowane.

Każdego miesiąca możesz bezpłatnie dokonać do 30 wypłat z konta bankowego i 10 wypłat Bitcoin lub Ethereum. Depozyty są również bezpłatne. Opłaty handlowe zaczynają się od 0,25%, jednak gdy zaczynasz handlować z większymi kwotami, opłaty te są zmniejszane.

Jednak jedną z głównych wad korzystania z Gemini jest to, że jedynym altcoinem, który wymieniają, jest Ethereum!

Jeśli chodzi o samą platformę, chociaż istnieje wiele narzędzi dostępnych dla zaawansowanych użytkowników, wymiana jest naprawdę prosta w użyciu, dzięki czemu jest idealna dla kupujących po raz pierwszy.


Zalety

 • Akceptuje wpłaty i wypłaty z konta bankowego
 • Zarejestrowany w nowojorskich organach regulacyjnych, dzięki czemu cieszy się bardzo dobrą reputacją
 • Doskonałe bezpieczeństwo
 • Bardzo niskie opłaty
 • Platforma przyjazna dla użytkownika
 • Dobra płynność

Niedogodności

 • Dostępny tylko 1 altcoin – Ethereum
 • Weryfikacja może potrwać kilka dni

Więc teraz, gdy znasz już wszystkie zalety i wady Gemini, w następnej części tego najlepszego przewodnika po giełdzie altcoin, przejrzę Coinbase!

A co z Coinbase?

Pulpit kryptowaluty Coinbase

Jeśli od dawna byłeś zaangażowany w świat kryptowalut, to jest duża szansa, że ​​słyszałeś o Coinbase.

Utworzony w 2011 roku i zlokalizowany w San Francisco, Coinbase ma jeden z największych wolumenów handlu Bitcoinem. Pozwalają jednak również na kupno i sprzedaż trzech altcoinów, którymi są Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) i Bitcoin Cash (BCH)!

Platforma jest naprawdę łatwa w użyciu, co czyni ją idealną dla początkujących. Nie tylko to, ale mają doskonałą obsługę klienta, która obejmuje wsparcie telefoniczne!

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie kochają Coinbase, jest to, że pozwalają na dokonywanie wpłat za pomocą karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego.

Zanim zaczniesz korzystać z pieniędzy fiducjarnych, musisz zweryfikować swoją tożsamość. Jest to proste, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to podać kilka danych osobowych, a następnie przesłać oficjalny dokument tożsamości (taki jak paszport).

Bezpieczeństwo jest również bardzo dobre, Coinbase przechowuje 98% środków klientów w chłodni, a także masz możliwość skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Uwaga: chłodnia ma miejsce, gdy kryptowaluty są przechowywane w trybie offline, bez połączenia z Internetem. To sprawia, że ​​są one wyjątkowo bezpieczne i prawie niemożliwe do kradzieży przez przestępców!

Jedną z głównych wad korzystania z Coinbase jest to, że jest on dostępny tylko w kilku wybranych krajach. Obejmuje to Australię, Kanadę, Singapur, Stany Zjednoczone i większość krajów UE. kraje.

Korzystanie z karty debetowej lub kredytowej do wpłaty jest również dość drogie i wynosi nieco poniżej 4%, jednak jest to normalne w przypadku korzystania z tej metody płatności. Opłaty handlowe są również bardzo dobre, a Coinbase pobiera opłaty nieco powyżej aktualnego kursu rynkowego!

Zalety

 • Bardzo podstawowa platforma – idealna dla początkujących
 • Akceptuje karty debetowe / kredytowe i przelewy bankowe
 • Tanie opłaty za transakcje i wypłaty
 • Doskonałe bezpieczeństwo
 • Dobra obsługa klienta
 • Szybka i łatwa weryfikacja

Niedogodności

 • Wysokie opłaty za wpłaty kartą debetową / kredytową
 • Dostępne są tylko 3 altcoiny
 • Akceptuje tylko użytkowników z kilku krajów

Tak więc, teraz, gdy znasz już zalety i wady korzystania z Coinbase, kolejna część tej najlepszej recenzji wymiany altcoinów przedstawi cechy Krakena!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Kraken

Kraken Bitcoin Exchange

Kraken jest bardzo podobny do Coinbase i ma też naprawdę podstawową platformę, dzięki czemu jest idealny dla kupujących po raz pierwszy! Utworzone również w 2011 roku, są jedną z najpopularniejszych giełd altcoinów dla europejskich traderów.

Niestety Kraken nie pozwala na zasilenie konta kartą debetową lub kredytową, jednak możesz korzystać z konta bankowego, jeśli mieszkasz w Kanadzie, Japonii, Stanach Zjednoczonych lub w większości krajów UE..

Podobnie jak Coinbase, przed rozpoczęciem musisz zweryfikować swoje konto. Jeśli wpłacasz tylko kryptowalutę, wystarczy podać podstawowe informacje. Jeśli jednak chcesz korzystać ze swojego konta bankowego, będziesz musiał podać dodatkowe dane, takie jak adres.

Jeśli chodzi o opłaty handlowe, będzie to zależeć od kwoty, którą chcesz handlować, a także od tego, jaki altcoin chcesz kupić. Może to wynosić zaledwie 0,02% lub nawet 0,26%. Możesz sprawdzić każdą indywidualną opłatę pod adresem klikając tutaj.

W przeciwieństwie do Coinbase, Kraken ma naprawdę dobry wybór dostępnych altcoinów, w tym Gwiezdne lumenów, Marszczyć, ZCash i jeszcze!

Chociaż nie jest dostępna pomoc telefoniczna, możesz poprosić o pomoc za pośrednictwem ich funkcji czatu na żywo. Jednak wydaje się, że jest wiele złych recenzji na temat jakości obsługi klienta.

Zalety

 • Akceptuje rachunki bankowe do wpłat i wypłat
 • Bardzo dobry wybór altcoinów
 • Niskie opłaty transakcyjne, ale zrozumienie struktury może być dość mylące
 • Dobra ochrona
 • Obsługa czatu na żywo
 • Podstawowy interfejs dla początkujących
 • Łatwa weryfikacja

Niedogodności

 • Brak wpłat za pomocą kart debetowych lub kredytowych
 • Raporty o złej obsłudze klienta

Nie martw się, jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji, której giełdy użyć, wciąż mamy kilka do zrobienia! Następna sekcja tej najlepszej recenzji giełdy altcoin będzie mówić o Bitstamp!

Pozostawienie znaku za pomocą bitstampa

Strona tytułowa witryn Bitstamp

Bitstamp powstał w 2011 roku i pierwotnie miał siedzibę w Słowenii, ale teraz ma biura w wielu różnych krajach. Platforma jest tak naprawdę przeznaczona dla bardziej doświadczonych traderów. Tak więc, jeśli wciąż jesteś na wczesnym etapie kryptowaluty, może to nie być dla Ciebie najlepsza wymiana altcoinów.

Jednak mają jeden z najwyższych wolumenów obrotu w branży, więc poziomy płynności są naprawdę dobre. Niemniej jednak jedną z największych zalet korzystania z Bitstamp jest to, że możesz wpłacać środki za pomocą karty debetowej / kredytowej, konta bankowego i kryptowalut.

Opłaty za wpłatę różnią się w zależności od wybranej metody płatności. Oto przykład tego, ile zapłacisz.

Karty debetowe: 10 USD

Karty kredytowe: 5%

SEPA: za darmo

Przelew międzynarodowy: 0,05% (minimum / maksimum – 7,5 USD / 300 USD)

W przypadku wypłaty przelewem międzynarodowym opłaty są dość wysokie i wynoszą 15 USD, jednak SEPA to tylko 0,90 USD!

Opłaty transakcyjne są ustalone na poziomie 0,25% za każdą transakcję, ale jeśli handlujesz więcej niż 20000 USD w jednym miesiącu, kwota ta spada. Im więcej handlujesz, tym niższe opłaty, przy czym najniższa wynosi 0,10%, jeśli jesteś w stanie handlować więcej niż 20 milionów dolarów. To trochę wykracza poza mój budżet!

Chociaż Bitstamp ma teraz jeden z najlepszych dostępnych systemów bezpieczeństwa, giełda została zhakowana więcej niż raz, ostatni raz w 2015 roku. Ten konkretny hack był tak poważny, że przestępca ukradł ponad 19 000 BTC. Na szczęście od tamtej pory nic się nie wydarzyło.

Chociaż ilość altcoinów dostępnych do kupienia nie jest tak duża, jak na innych giełdach, możesz kupić Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP) i Litecoin (LTC).

Jedną z głównych wad korzystania z Bitstamp jest to, że proces weryfikacji może być naprawdę powolny. Dzieje się tak, ponieważ próbują nadrobić zaległości z powodu ogromnej liczby wniosków o konto, które mieli w grudniu 2017 roku! Niektóre osoby zgłosiły oczekiwanie do dwóch tygodni, więc jeśli chcesz zacząć od razu, najlepiej będzie użyć innej giełdy.

Inną wadą korzystania z Bitstamp jest to, że ich obsługa klienta może być naprawdę powolna, a zespół czasami zajmuje do 3 dni na odpowiedź.

Zalety

 • Akceptuje karty debetowe / kredytowe i przelewy bankowe
 • Niskie opłaty za wypłatę dla SEPA
 • Dobra struktura opłat transakcyjnych
 • Szereg narzędzi dla zaawansowanych traderów

Niedogodności

 • Długi czas weryfikacji
 • Dostępne są tylko 4 altcoiny
 • Powolna obsługa klienta
 • Chociaż bezpieczeństwo jest teraz dobre, zostało włamane więcej niż raz
 • Platforma może nie być odpowiednia dla początkujących

Więc jakie są twoje poglądy na temat Bitstamp? Czy brzmią jak rodzaj wymiany, z której chcesz skorzystać? Jeśli nie, to czytaj dalej! Następna część mojej najlepszej recenzji wymiany altcoin dotyczy Poloniex.

Poloniex

Wymiana bytecoin Poloniex

Poloniex to amerykańska giełda, która została stworzona w 2014 roku przez Tristana D’Agostę. Są teraz jedną z najpopularniejszych giełd do kupowania i sprzedawania kryptowalut, a ich lista altcoinów jest ogromna!

Wolumeny transakcji są również wysokie, co oznacza, że ​​nigdy nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem płynności.

Niestety jedną z największych wad korzystania z Poloniex jest to, że nie obsługuje on walut fiducjarnych. Oznacza to, że zamiast korzystać z karty debetowej / kredytowej lub konta bankowego, będziesz musiał zasilić swoje konto kryptowalutą.

Jednak dobrą rzeczą jest to, że zarówno wpłaty, jak i wypłaty są bezpłatne, poza opłatami transakcyjnymi blockchain pobieranymi na rzecz górników (co jest normalne przy przesyłaniu kryptowalut). Podobnie jak w przypadku niektórych innych giełd altcoin, które sprawdziłem, ich opłaty handlowe będą zależeć od kwoty, którą handlujesz.

Najwyższa kwota, jaką zapłacisz, to 0,25%, a kwota ta zostanie zmniejszona do 0%, jeśli handlujesz na duże kwoty. Jest to jeden z powodów, dla których Poloniex zawsze ma dużą płynność.

O ile nie chcesz handlować więcej niż 2000 USD dziennie, nie ma wymagań dotyczących przedkładania dokumentów tożsamości, więc możesz rozpocząć handel natychmiast po otwarciu konta.

Mają również dobry dział obsługi klienta, który obejmuje funkcję czatu na żywo w celu uzyskania natychmiastowej pomocy. Co więcej, chociaż giełda ma wiele narzędzi handlowych, takich jak wykresy i wykresy, rzeczywista platforma jest naprawdę przyjazna dla użytkownika.

Ponieważ Poloniex jest zarejestrowany i znajduje się w USA, w rzeczywistości ma jeden z najlepszych systemów bezpieczeństwa. Należy jednak zauważyć, że w 2014 r. Doświadczyli wielkiego włamania, w którym hakerzy ukradli ponad 12% ich całkowitych zasobów Bitcoin.

To powinno Ci przypomnieć, że bez względu na to, jak dobre jest zabezpieczenie giełdy, Twoje środki nigdy nie są w 100% bezpieczne.

Zalety

 • Bardzo duży wybór wymienionych altcoinów
 • Dobra obsługa klienta
 • S. oparte – muszą traktować bezpieczeństwo jako priorytet
 • Przyjazna dla użytkownika platforma dobra zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów
 • Płać tylko opłatę za blockchain za wpłaty i wypłaty
 • Opłaty handlowe są dobre – maksymalnie 0,25%
 • Brak weryfikacji, chyba że handel przekracza 2000 USD dziennie

Niedogodności

 • Brak wpłat i wypłat w walucie fiducjarnej
 • Skradziono 12% Bitcoina w 2014 roku

Teraz, gdy znasz już wszystkie zalety i wady Poloniex, kolejna część mojego najlepszego przewodnika po giełdzie altcoinów będzie mówić o Cex.io!

Cex.io

Platforma wymiany bitcoinów CEX.IO

Cex.io został uruchomiony w 2013 roku i ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. W ciągu pierwszych dwóch lat działalności byli zarówno giełdą, jak i kopalnią. Jednak od 2015 roku koncentrują się w 100% na swojej platformie handlowej, zbadajmy, czy CEX ma potencjał, aby zostać nazwanym najlepszą giełdą altcoin.

Jedną z najlepszych cech korzystania z Cex.io jest to, że możesz wpłacać i wypłacać środki za pomocą konta bankowego. Jeśli mieszkasz w UE, możesz skorzystać z SEPA, ale musisz skorzystać z przelewu międzynarodowego, jeśli masz siedzibę gdzie indziej.

Istnieje wiele różnych altcoinów, które kupujesz na Cex.io, a nowe są dodawane przez cały czas.

Ważne jest, aby zrozumieć, że system transakcyjny CEX.io różni się nieco od innych giełd, które do tej pory recenzowałem. Dzieje się tak, ponieważ przetwarzają zamówienia podobne do transakcji typu „wypełnij lub zabij”.

Transakcja typu „fill or kill” polega na tym, że kupujący albo dostaje to, o co prosi, albo zamówienie zostaje anulowane. Na przykład, jeśli Peter chce kupić 500 ETH po 600 $ za ETH, transakcja zostanie zrealizowana tylko wtedy, gdy Peter będzie w stanie uzyskać całą kwotę po tej cenie. W przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane!

Jeśli handlujesz tylko małymi kwotami, nie powinno to stanowić problemu, ponieważ płynność zawsze będzie wystarczająca, aby zrealizować zamówienie!

Aby dokonać wpłaty za pomocą fiat, musisz przejść proces weryfikacji. Obejmuje to przesłanie swojego identyfikatora, a następnie wysłanie im zdjęcia, na którym trzymasz identyfikator! Cex.io zwykle potrzebuje dwóch dni, aby zweryfikować Twój identyfikator, więc jeśli chcesz kupić od razu, być może będziesz musiał rozważyć użycie innej wymiany.

Wpłata za pomocą debetu / kredytu kosztuje 3,5%, ale przelewy bankowe są bezpłatne! Opłaty za wypłatę zależą od używanej waluty i metody płatności – kliknij ten link tutaj, aby wyświetlić strukturę. Opłaty handlowe w Cex.io są dość wysokie, ponieważ będziesz musiał zapłacić 7% ponad aktualną cenę rynkową.

Jako firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, bezpieczeństwo w Cex.io jest bardzo dobre, a większość funduszy jest przechowywana w chłodni.

Zalety

 • Akceptuje karty debetowe / kredytowe i konto bankowe
 • Dobry wybór altcoinów
 • Z siedzibą w Wielkiej Brytanii, więc doskonałe bezpieczeństwo

Niedogodności

 • Wysokie opłaty transakcyjne na poziomie 7%
 • Powolna weryfikacja, która może potrwać do dwóch dni
 • Brak wsparcia przez telefon lub czat na żywo

Nadszedł czas na moją ostatnią recenzję najlepszej giełdy altcoin, którą będzie BitSquare!

BitSquare

Platforma handlowa kryptowalutami BitSquare

BitSquare różni się nieco od innych giełd, które recenzowałem, ponieważ jest to zdecentralizowana wymiana. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych nie ma strony trzeciej między kupującym a sprzedającym i żaden pojedynczy organ nie ma kontroli nad siecią. Co najważniejsze, giełda nigdy nie zatrzymuje twoich środków.

Uruchomiony w 2016 roku BitSqaure umożliwia użytkownikom nie tylko wymianę kryptowalut na kryptowaluty, ale także kryptowaluty na kryptowaluty. Nie ma potrzeby podawania dowodu osobistego ani nawet żadnych danych osobowych, dzięki czemu możesz handlować anonimowo! Zobaczmy więc, czy BitSquare może być najlepszą giełdą altcoin.

Po pobraniu oprogramowania na swoje urządzenie możesz kupować i sprzedawać duży wybór altcoinów, takich jak Litecoin i Dash.

Dostępnych jest ponad 20 różnych opcji płatności, takich jak krajowy przelew bankowy, SEPA, OKPay, a nawet wpłata gotówkowa. Ponadto, jeśli korzystasz z zewnętrznego procesora płatności Perfect Money, możesz użyć swojej karty debetowej lub kredytowej!

System opłat transakcyjnych jest dość skomplikowany i zależy od tego, ile planujesz handlować. Zgodnie z ich stroną FAQ, minimalna opłata zaczyna się od 0,00005 BTC.

Ponieważ handlujesz peer-to-peer, nie ma żadnych opłat za wpłaty lub wypłaty poza opłatą za transakcję w łańcuchu bloków.

Chociaż interfejs platformy wygląda bardzo przejrzyście, może minąć trochę czasu, zanim przyzwyczaisz się do zdecentralizowanego aspektu handlu. Dlatego może nie być najlepszym rozwiązaniem dla początkujących. Tak więc, jeśli używasz BitSquare po raz pierwszy, upewnij się, że zaczynasz od małej kwoty!

Zalety

 • Zdecentralizowane, więc nikt nie posiada twoich funduszy
 • Doskonałe bezpieczeństwo
 • Szeroki wybór altcoinów
 • Doskonały wybór metod płatności fiducjarnych
 • Brak weryfikacji tożsamości – handel anonimowy

Niedogodności

 • Skomplikowana struktura opłat transakcyjnych
 • Platforma może być myląca dla początkujących inwestorów

Tabela porównawcza

Utworzyłem tabelę porównawczą wszystkich wymienionych powyżej wymian. Może to ułatwić Ci porównanie powyższych giełd i pomóc Ci zdecydować, gdzie najlepiej kupić altcoiny.

Depozyty Fiata Opłaty handlowe Przyjazny użytkownikowi? Bezpieczeństwo Dostępność Altcoin
Bliźnięta Konto bankowe To zależy od objętości. Maks. = 0,025% Bardzo Świetny Tylko Ethereum
Coinbase Karta debetowa & Konto bankowe Tuż powyżej kursu rynkowego Bardzo Doskonale nadaje się do przechowywania w chłodni Ethereum, Litecoin & Bitcoin Cash
Kraken Konto bankowe 0,02% – 0,26% Bardzo Doskonałe wykorzystanie chłodni Wiele dostępnych
Bitstamp Karta debetowa & Konto bankowe 0,10% – 0,25% Dla zaawansowanych traderów Zhakowano więcej niż raz 4 dostępne
Poloniex Brak depozytów fiducjarnych 0% – 0,25% ok Teraz dobrze, ale został zhakowany w 2014 roku Wiele dostępnych
CEX.io Karta debetowa & Konto bankowe 7% powyżej kursu rynkowego Dla bardziej zaawansowanych traderów Doskonałe wykorzystanie chłodni Wiele dostępnych
BitSquare Więcej niż 20 – w tym karta debetowa & Konto bankowe Zależy od wolumenu obrotu Dla zaawansowanych traderów Doskonały – zdecentralizowany Wiele dostępnych

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Wniosek

I to już koniec mojego przewodnika Best Altcoin Exchange!

Rozumiem, że wybór konkretnego może być naprawdę trudny, ponieważ wszystkie mają swoje zalety i wady! Ale przynajmniej wiesz teraz, gdzie najlepiej kupić altcoiny i jak kupować altcoiny za dolary.

I chociaż niektóre są idealne dla początkujących, inne są dobre, jeśli chcesz handlować anonimowo.

Dlatego osobiście korzystam z więcej niż jednej giełdy. Czasami potrzebuję giełdy altcoin, która akceptuje depozyty kart debetowych, ale innym razem szukam niższych opłat transakcyjnych – wszystko zależy od moich celów handlowych!

W każdym razie, jeśli czytasz mój przewodnik od początku do końca, powinieneś mieć teraz dobre pojęcie o dobrych i złych stronach każdej z tych popularnych giełd! Może znasz lepsze miejsce do kupowania altcoinów, których tutaj nie wymieniłem? Jeśli tak, daj mi znać w komentarzach poniżej, jaka jest Twoja najlepsza giełda altcoin!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map