Witam i zapraszam do tego przewodnika po najlepszej mojej monety. Po pierwsze, muszę zaznaczyć, że wydobywanie kryptowalut to ogromny temat i aby go w pełni zrozumieć, zajęłoby dużo więcej czasu niż ten artykuł.

To powiedziawszy, mam nadzieję, że będzie to doskonałe wprowadzenie do tematu. Ostatecznie mam nadzieję, że pomoże ci to wybrać najlepszą monetę do mojej.

Podczas przewodnika omówię wiele różnych aspektów wydobywania bitcoinów i altcoinów. Wspólnie przyjrzymy się:

 • Co to jest kopanie kryptowalut?
 • Jak faktycznie wydobywa się kryptowaluty?
 • Co ludzie mają na myśli, gdy mówią o trudnościach w kopaniu?
 • Kilka przydatnych słów, które często pojawiają się, gdy czytasz o wydobywaniu altcoinów lub bitcoinów
 • Jak wybrać, co do mnie?
 • Na koniec przyjrzę się kilku zaletom wydobywania niektórych z najlepszych kryptowalut dzisiaj?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak wybrać najlepszą monetę do wydobycia, najpierw muszę wyjaśnić, na czym dokładnie polega wydobywanie, tym, którzy są nowicjuszami w tym temacie.

Pamiętaj też, że są łatwiejsze sposoby na zdobycie altcoinów. Po prostu wybierz plik niezawodna giełda kryptowalut i rozpocznij swoją podróż! Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z Coinbase i Binance.


Zaczynajmy!

Co to jest kopanie kryptowalut?

Wydobywanie jest istotną cechą wielu kryptowalut. Mówiąc prościej, jest to proces, w którym transakcje są sprawdzane pod kątem zgodności z określonymi regułami sieci. Zachęca się górników do przeprowadzania niezbędnych kontroli i weryfikacji finansowych.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Odbywa się to za pomocą opłat pobieranych od użytkowników płacących za wysyłanie ich transakcji, a także specjalnej nagrody w postaci nowej waluty, która jest uwalniana z każdym nowym blokiem dodawanym do łańcucha. Ten rodzaj płatności nazywa się nagrodą blokową.

Mówiąc najprościej, wszystko, czego potrzebujesz, aby wydobyć kryptowalutę, to komputer, internet i specjalne oprogramowanie. Znajdziesz to oprogramowanie w repozytorium GitHub kryptowaluty, którą wybrałeś. Alternatywnie może się okazać, że jest on już wbudowany w oprogramowanie portfela kryptowaluty. Tak jest w przypadku Monero i Electroneum.

Podział wydobycia kryptowalut

Przyjrzyjmy się podziałowi tego, co faktycznie robi jednostka wydobywająca kryptowaluty, aby zabezpieczyć sieć i wypuścić nowe monety. Dla uproszczenia odniosę się do waluty wydobywanej jak Bitcoin. Proces jest bardzo podobny dla wszystkich kryptowalut, które wymagają wydobycia:

 • Najpierw komputer sprawdza listę oczekujących transakcji w łańcuchu bloków. Upewniają się, że żadna z monet nie została wydana dwukrotnie, a każde konto lub portfel ma wystarczające saldo, aby wysłać żądaną transakcję Bitcoin.
 • Następnie komputer łączy te zweryfikowane transakcje w blok.
 • Gdy zestaw transakcji zostanie uformowany w blok, górnik musi rozwiązać rodzaj układanki, aby opublikować blok w łańcuchu. Ta zagadka polega na odgadnięciu „hasha” bloku.

Uwaga: Skrót jest tworzony przy użyciu algorytmu kryptograficznego w celu przekształcenia tekstu reprezentującego wszystkie kwoty transakcji dla tego bloku, a także ich nadawców i odbiorców w ciąg znaków. Ten ciąg znaków jest całkowicie unikalny i może odnosić się tylko do bloku, który ma zostać opublikowany. Gdybyś zmienił niektóre szczegóły informacji o bloku, skrót też by się zmienił. To jest bardzo ważne.

 • Kiedy górniczy system komputerowy w końcu odgadnie poprawną kombinację liter i cyfr skrótu, może opublikować blok na końcu łańcucha.
 • Ponieważ każdy blok zawiera również hash poprzedniego bloku, nie można manipulować łańcuchem. Gdyby ktoś próbował zmienić liczbę Bitcoinów pod określonym adresem, unieważniłoby to każdy blok w łańcuchu (po sabotażu).

Trudność wydobycia

Sieć kryptowalut automatycznie zmienia stopień trudności problemów, które należy rozwiązać. Gwarantuje to, że monety są uwalniane w stałym tempie. Jeśli wielu górników przeszukuje sieć, trudność wzrośnie.

Jeśli bardzo niewielu górników zabezpiecza sieć, rozwiązanie problemów będzie stosunkowo łatwe. Trudność monety wpływa również na jej opłacalność dla wydobycia. Jeśli twój sprzęt jest ograniczony do jednostek GPU, najlepsza moneta do wydobycia będzie miała niższy poziom trudności.

Słowniczek terminów wydobycia kryptowalut

 • Współczynnik skrótu – ile domysłów może wykonać górnik na podstawie skrótu bloku.
 • ASIC – układ scalony specyficzny dla aplikacji. Te chipy zostały specjalnie zaprojektowane do wydobywania kryptowaluty. Są drogie w zakupie i energochłonne, ale są najlepsze na rynku dla górnictwa.
 • Platforma górnicza – platforma wydobywcza to zbiór procesorów, układów GPU lub układów ASIC działających razem w celu zwiększenia szybkości mieszania górnika.
 • GPU – jednostka przetwarzania grafiki przeznaczona do renderowania grafiki 3D. Mogą tworzyć więcej domysłów przy mieszaniu niż procesor w tym samym czasie.
 • CPU – Central Processing Unit. Procesor jest jak mózg twojego komputera. Przetwarza informacje przekazane mu przez programy komputerowe. Procesory są również najtańszym i najłatwiej dostępnym sposobem wydobywania kryptowaluty.
 • Dowód pracy – proces odgadywania skrótu nazywany jest dowodem pracy. Dowód pracy sprawia, że ​​oszukiwanie sieci kryptowalut jest bardzo kosztowne. Jest to istotna funkcja bezpieczeństwa większości sieci blockchain.

Więc teraz wiesz, jak działa wydobycie, ale jak wybrać najlepszą monetę do wydobycia?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monety

Jeśli chcesz wybrać najlepszą monetę do mojej, jest wiele rzeczy do obejrzenia. Po pierwsze, musisz pomyśleć o tym, co chcesz osiągnąć, wydobywając kryptowalutę. Dla niektórych będzie to oczywiste – natychmiastowy zysk. Inni będą traktować wydobycie jako hobby, które może uczynić ich bardzo bogatymi na dłuższą metę.

Wreszcie są ludzie, którzy chcą wydobywać kryptowalutę, aby zabezpieczyć sieć. Tak jest w przypadku wielu hobbystów Bitcoin. Chociaż nie przyniosą żadnych bezpośrednich zysków, pomagają zdecentralizować sieć. Dla nich eksploracja sieci jest jak płacenie za oprogramowanie antywirusowe do zabezpieczenia komputera – każdy powinien to robić.

Na potrzeby tego artykułu zakładam, że chcesz czerpać zyski ze swojej działalności wydobywczej.

Krótki Term P.żywotność

Jeśli szukasz tylko krótkoterminowych zysków, będziesz musiał być na bieżąco ze zmieniającymi się warunkami wydobycia dla różnych projektów. Ponieważ trudność wydobycia każdej waluty stale się zmienia, nie jest dobrze, gdybym ci mówił, żebyś skierował swój sprzęt na jedną monetę i żebyś po prostu pozwolił swojemu sprzętowi pracować nad tym. To, co dziś przynosi zyski, może nie być jutro!

Z tego powodu o wiele bardziej sensowne jest dla mnie wyjaśnienie, jak samemu odkryć, co mam dla siebie. W ten sposób zawsze znasz najlepsze monety do wydobycia i możesz przejść na wydobywanie altcoinów, które reprezentują największą rentowność w dowolnym momencie!

Kalkulatory rentowności górnictwa

Jednym z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia rentowności każdej kryptowaluty jest skorzystanie z kalkulatora opłacalności wydobycia. Jest w czym wybierać.

Ten, z którego szczególnie lubię korzystać, zapewnia CryptoCompare. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić kilka szczegółów, a kalkulator pokaże Ci, który z BTC, XMR, DASH, ETH, ZEC, LTC, ETC i PASC jest najbardziej opłacalny. Inne kalkulatory pokażą również rentowność innych monet.

Dowiedzenie się, co wydobywać za pomocą kalkulatora wydobywania kryptowalut jest łatwe. Poniżej szczegółowo opisałem kroki:

 • Wprowadź całkowitą moc mieszania (szybkość mieszania) swoich platform wydobywczych. Każdy procesor graficzny lub procesor będzie miał inną szybkość. Możesz je sprawdzić tutaj dla jednostek niewyspecjalizowanych (GPU i CPU) lub tutaj dla układów ASIC.
 • Podaj całkowitą moc, jaką zużywają Twoje platformy w watach. Zostanie to szczegółowo opisane gdzieś na stronie specyfikacji sprzętu górniczego lub na dwóch linkach w poprzednim podpunkcie.

  Porównanie GPU Nvidia

 • Podaj cenę energii elektrycznej. Będzie to kilowatogodzina (kWh). Możesz to uzyskać od swojego dostawcy energii elektrycznej.
 • W razie potrzeby wprowadź opłatę za pulę wydobywczą.

Kalkulator pokaże Ci zysk, jakiego możesz się spodziewać w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Jakie to proste?

Aplikacja CryptoCompare dla najlepszej monety do wydobycia

Potencjał długoterminowy projektu

Innym sposobem na wybranie najlepszej monety do wydobycia jest spojrzenie na długoterminowy potencjał projektu. Być może nie jest to najbardziej dochodowa moneta do dziś, ale wydobycie może być sposobem na zebranie wielu monet, zanim cena wzrośnie wraz z przyszłym przyjęciem. Moneta taka jak Ethereum byłaby przykładem projektu o ogromnym potencjale długoterminowym, który dziś może nie być najbardziej opłacalny.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli rozważasz takie podejście do wyboru najlepszej monety do wydobycia, jest to, że będziesz musiał zdecydować, czy Twoja platforma wydobywcza byłaby bardziej przydatna przy wydobywaniu innej monety, a następnie handlowanie tą monetą na wybraną przez Ciebie długoterminową projekt. Będzie to wymagało trochę więcej pracy w Twoim imieniu (w rzeczywistości handel monetami, a także ciągłe sprawdzanie, która z monet jest najbardziej dochodowa), a także niektóre opłaty transakcyjne i handlowe.

Teraz, gdy masz już pojęcie o wydobywaniu bitcoinów i altcoinów, a także o tym, jak wybrać monetę do wydobycia, omówię dziś niektóre z najpopularniejszych opcji wydobywania kryptowalut.

Najlepsza moneta do wydobycia: kilka przykładów

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Bitcoin

Bitcoin jest obecnie kryptowalutą numer jeden w rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej. Niestety, nie oznacza to, że pod względem zysków jest to najlepsza moneta do wydobycia. Dzieje się tak, ponieważ w sieci jest już tak wiele platform wydobywczych ASIC. Dla górnika, który nie chce zainwestować dosłownie milionów dolarów w sprzęt, nie będzie to warte wydobycia Bitcoina.

To powiedziawszy, nadal istnieje bardzo dobry powód, aby wydobywać Bitcoin – aby zwiększyć decentralizację w sieci. Wielu purystów Bitcoin uważa, że ​​tylko Bitcoin oferuje poziom niezmienności i odporności na cenzurę potrzebne dla prawdziwie zdecentralizowanej waluty. Dla nich koszt prowadzenia małej platformy do wydobywania bitcoinów to niewielka cena, jaką trzeba zapłacić, aby odegrać rolę w zabezpieczeniu najważniejszej ze wszystkich kryptowalut.

Jeśli jednak szukasz wyłącznie zysków, nie żyjesz w zimnym klimacie z tanią energią i nie masz milionów do zainwestowania, to prawdopodobnie powinieneś poszukać okazji z wydobyciem altcoinów.

Jeśli chcesz kupić Bitcoin i zacząć handlować, zalecamy skorzystanie z bezpieczne giełdy kryptowalut takie jak Coinbase i Binance.

Ethereum

Ethereum to projekt o ogromnym potencjale długoterminowym. W rzeczywistości jeden ze współzałożycieli Reddit, Alexis Ohanian, przewiduje, że do końca 2018 roku każdy token Ether będzie kosztował 15 000 USD. Uważa, że ​​wyprzedzi on Bitcoina i stanie się najcenniejszym zasobem w całej przestrzeni kryptowalut. Gdyby to się spełniło, wydobywanie Ethereum byłoby bardzo dobrą długoterminową grą. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi, aby dowiedzieć się, czy Ethereum może być najlepszą monetą do wydobycia.

Ohanian i inni byczy komentatorzy opierają swoje prognozy na fakcie, że aplikacje można budować na szczycie sieci Ethereum. Mówi się o zdecentralizowanych aplikacjach do udostępniania domu, takich jak Air Bnb lub odpowiednikach platform Uber do udostępniania przejazdów tworzonych w sieci Ethereum. Jeśli jedna z tych aplikacji okaże się równie skuteczna, jak ich scentralizowane odpowiedniki, wartość tokenów Ether gwałtownie wzrośnie.

Warto również zwrócić uwagę na Enterprise Ethereum Alliance. Ta grupa największych firm na świecie testuje obecnie aplikacje blockchain wspierane przez sieć Ethereum. Jeśli spojrzysz na poniższy zrzut ekranu ze strony internetowej grupy, zobaczysz, że jest kilka imponujących i ekscytujących nazwisk, które są zainteresowane Ethereum.

Współpraca w zakresie monet Ethereum

Monero

Monero to kryptowaluta z bardzo realnym przypadkiem użycia, która już istnieje w prawdziwym świecie. Ponieważ jest to jedna z najbardziej udanych monet związanych z prywatnością, istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcieliby z niej korzystać. Zobaczmy, że Monero to najlepsza moneta do mojej dyspozycji.

Jest wielu użytkowników Monero, którzy obecnie kupują i sprzedają rzeczy za Monero na ciemnych rynkach internetowych. Ale jest też wiele przykładów, w których przydatne są monety ukierunkowane na prywatność, które nie są nielegalne.

Są nawet całe narody, które są zainteresowane Monero. Weźmy na przykład Koreę Północną. Podobno zbójeckie państwo używa Monero do uniknięcia sankcji gospodarczych nałożonych na nie przez Zachód.

Mimo że nielegalne aplikacje Monero mogą zniechęcić niektórych do jego wydobycia, funkcje prywatności monety bardzo utrudniłyby rozprawienie się z używaniem Monero. W końcu, jak można nadzorować coś, czego nie widać?

Jedną z najlepszych rzeczy w wydobywaniu Monero jest to, że nadal można go z zyskiem wydobywać przy użyciu procesorów lub procesorów graficznych. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje inny algorytm mieszania niż Bitcoin i inne kryptowaluty, który nazywa się CryptoNote.

Bardzo łatwo jest również skonfigurować operację wydobywania Monero. Można to zrobić za pomocą wersji GUI oprogramowania portfela. To sprawia, że ​​Monero jest jedną z najlepszych monet do wydobycia dla absolutnie początkujących.

Electroneum

Electroneum zostało oparte na Monero. Oznacza to, że kopanie jest tak samo proste jak Monero. Znowu sam portfel ma bardzo łatwą w użyciu funkcję „moje”, która zacznie generować Electroneum jednym kliknięciem przycisku.

Decyzja zespołu Electroneum, aby ich moneta stała się jedną z najłatwiejszych walut na rozpoczęcie wydobycia, była celowa. Electroneum ma również kilka dużych celów. Zespół, który za tym stoi, naprawdę chce, aby stała się kryptowalutą tego, co nie jest bankowane.

Ułatwiając użytkownikom telefonów komórkowych korzystanie z wbudowanego oprogramowania wydobywczego połączonego z domyślnym portfelem Electroneum, mają nadzieję, że przekształci się on w najbardziej zdecentralizowaną kryptowalutę. Ten łatwy sposób na wydobycie waluty powinien dać wszystkim właścicielom telefonów komórkowych w gospodarkach wschodzących szansę na udział w gospodarce cyfrowej bez korzystania z tradycyjnych usług bankowych.

Zcash

Zcash to kolejna kryptowaluta skoncentrowana na prywatności. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​jest popularnym wyborem wśród górników kryptowalut, jest to, że jest odporny na ASIC. Oznacza to, że nadal bardzo opłacalne jest wydobywanie Zcasha przy użyciu znacznie tańszych układów GPU, więc jest to ogromny plus przy wyborze najlepszej monety do wydobycia, jeśli nie chcesz dużo wydawać na GPU.

Dzięki funkcjom prywatności Zcash jest obsługiwany przez Edwarda Snowdena. On roszczenia że jej „właściwości prywatności są naprawdę wyjątkowe”. Były agent NSA jest (oczywiście) kimś w rodzaju eksperta w zakresie ochrony danych online. Częściowo dzięki jego ekspozycjom na temat podejrzanych praktyk różnych rządów na całym świecie prywatność w Internecie zyskała nawet masową uwagę, jaką poświęciła w ostatnich latach.

Istnieje Lots innych monet!

Oczywiście nie jest to pełna lista dostępnych dla mnie kryptowalut. Do wyboru są setki innych. Te wymienione powyżej to tylko niektóre z najpopularniejszych. Wybór najlepszych monet do wydobycia będzie zależał od twoich celów jako górnika.

Mam jednak nadzieję, że wskazówki, które ci dałem, dotyczące wyboru tego, co należy wydobyć, zanim konkretne przykłady pomogą ci zawęzić wybór dla siebie.

Wniosek

To jest nasz przewodnik po wydobywaniu bitcoinów i altcoinów. Mam nadzieję, że okazało się to zabawne i, co ważniejsze, pouczające.

Jak widać, podczas wydobywania altcoinów należy pomyśleć o wielu różnych rzeczach, aby uzyskać plik niezawodny portfel sprzętowy, takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T jest jednym z nich. Natychmiastowa rentowność, długoterminowy sukces projektu, a nawet to, czy chcesz wydobywać walutę z innego powodu niż zyski.

W tym przewodniku omówiliśmy wiele, więc podsumujmy.

 • Czym jest kopanie kryptowalut.
 • Jak działa proces wydobywania kryptowalut.
 • Co rozumiemy przez trudność wydobycia.
 • Kilka przydatnych słów, które możesz napotkać, odkrywając informacje o wydobywaniu altcoinów lub bitcoinów.
 • Następnie omówiłem, jak wybrać najlepszą monetę do mojej. Wymagało to spojrzenia na swoje cele jako górnika.
 • Na koniec omówiłem dzisiaj korzyści płynące z wydobywania niektórych z najlepszych kryptowalut. Omówiłem: Bitcoin, Ethereum, Monero, Electroneum i Zcash.

Jeśli chodzi o te kryptowaluty, możesz je kupić lub wymienić na Coinbase, Binance lub Coinmama.

Teraz, kiedy już wszystko skończyliśmy, co o tym myślisz? Czy masz lepszy pomysł, jak wybrać różne monety do wydobycia. Chcielibyśmy również usłyszeć, co Twoim zdaniem jest najlepszą monetą dla mnie! Daj nam znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me