Więc chcesz się zaangażować kryptowaluta, ale nie wiesz co portfel kryptowalut jest i / lub co najlepszy portfel kryptowalut jest? Cóż, w tym artykule przeprowadzę Cię przez zalety i wady różnych usług portfelowych – od aplikacji, portfeli sprzętowych po usługi witryn internetowych.

Portfele kryptowalut to miejsca, w których przechowywane są wszystkie Twoje „klucze” kryptowalut (które omówimy później). Przypominają trochę automat sprzedający w miejscu publicznym – każdy może włożyć pieniądze do automatu, ale tylko osoby z kluczami do automatu mogą je wyjąć.

Istnieje wiele różnych rodzajów usług portfela kryptowalutowego. Tam są usługi portfela kryptowalutowego oparte na aplikacji, usługi offline, i usługi internetowe do wybrania z. Zanim skończysz czytać ten przewodnik, będziesz mógł wybrać odpowiednią usługę portfela dla swoich indywidualnych potrzeb, a także zacznij handlować kryptowalutami bezpiecznie i bezproblemowo!

Najpierw dowiedzmy się więcej o tym, czym właściwie jest portfel kryptowalut.

Najlepszy portfel kryptowalut: Co to jest portfel kryptowalut?

Portfel kryptowalut to oprogramowanie, platforma internetowa lub urządzenie sprzętowe, które przechowuje klucze używane do wysyłania i odbierania różnych blockchain tokeny kryptowalut. Dosłownie przechowuje klucze „prywatne” i klucze „publiczne” – bezpieczny sposób, w jaki portfele komunikują się z rejestrami kryptowalut blockchain.

To także pozwala spójrz na salda kryptowalut. Interfejs, wygląd oprogramowania, pomaga użytkownikom zrozumieć ich zasoby kryptowalut (ile mają w różnych kryptowalutach, takich jak Ethereum, Bitcoin lub Marszczyć).

Sposób działania blockchain polega na tym, że „księgi” są aktualizowane we wszystkich „węzłach” w sieci blockchain. Oznacza to, że wszystkie poszczególne „księgi” są aktualizowane w tym samym czasie – portfel nie zawiera kryptowalut, ale zapis transakcji.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel pełen kryptowalut.

Uwaga: „księga” to inne określenie „bazy danych”. Słowo „rejestr” jest znacznie bardziej powszechne niż „baza danych” w świecie kryptowalut, więc często je usłyszysz!

Ponadto: „węzłem” jest to, co my, maniacy kryptografii, nazywamy poszczególnymi komputerami, na których działa i utrzymuje łańcuch bloków.

W przeciwieństwie do portfela w Twojej kieszeni, Twój portfel kryptowalut nie przechowuje pieniędzy w taki sam sposób, jak konto PayPal przechowuje środki. To jest zasadnicza różnica między portfelami kryptowalut a innymi kontami pieniężnymi online.

Znaczenie ochrony kryptowalut

Inwestowanie w kryptowaluty nie jest łatwe. Musisz zdobądź portfel kryptowalut i zdeponuj pieniądze na giełdzie kupować różne kryptowaluty – i nie będziemy nawet rozmawiać o przelewach między bankami. Jest tak wiele różnych ruchomych części, a kiedy działają tak, jak powinny, inwestowanie w kryptowaluty może być łatwe. Ale jeśli jedna część przestaje działać, wszystko przestaje działać.

W świecie kryptowalut Twój telefon komórkowy, dysk twardy lub wymienna pamięć masowa stają się skarbcem banku. To jest to decentralizacja zrobił. Przez wycinanie środkowego mężczyzny (banki i rządy), kryptowaluty uczyniły ludzi bardziej niezależnymi, ale to wszystko jest zagrożone.


Najlepszy portfel kryptowalut: człowiek włamujący się do systemu komputerowego.

Sprawiając, że jesteś bardziej niezależny, nakłada również na Ciebie całą odpowiedzialność za upewnienie się, że Twoja kryptowaluta jest bezpieczna.

Zobaczmy przykład – poznaj Cody

Aby pokazać, jak niebezpieczne mogą być portfele kryptograficzne, chciałbym Cię przedstawić Cody Brown. Cody jest twórcą technologii blockchain i kryptowalut, inwestorem i wszechstronnym „komentatorem”. Jednak nawet on zdołał przegrać 8000 dolarów w 15 minut.

Jego historia powinna sprawić, że wszyscy zrozumieją, dlaczego bezpieczeństwo portfela kryptowalutowego jest ważne.

Cody otrzymał wiadomość tekstową o 23:31. Operator jego telefonu komórkowego wysłał mu wiadomość, że rozmawia przez telefon z obsługą klienta i dodano nową metodę płatności. To zaskoczyło Cody’ego, ponieważ nie rozmawiał przez telefon z firmą komórkową.

Martwił się, więc próbował zadzwonić do firmy zajmującej się telefonią komórkową, ale nie było odpowiedzi. W czasie rzeczywistym obserwował, jak jego telefon jest cyberatakowany. Widział, jak uzyskiwano dostęp do jego konta Gmail i zhakowano jego portfel kryptowalut.

Najlepszy portfel kryptowalut: cyberatak.

On widział Ethereum, Litecoin, i Bitcoin wysyłane z portfela na adres portfela hakera. To jest absolutnie nie czego chcesz przy wyborze najlepszego portfela kryptowalut.

Tak szybko może się to zdarzyć! To się dzieje codziennie, więc musisz wiedzieć, jak się chronić i chronić swoje kryptowaluty.

Naprawdę bezpieczne miejsce do przechowywania kryptowaluty to ważny. Twój portfel kryptowalut jest Twoim przyjacielem, jeśli chodzi o bezpieczniejsze inwestycje w kryptowaluty. W następnej sekcji omówimy zalety i wady różnych dostępnych portfeli.

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Różne rodzaje portfeli kryptowalut

Chcesz przechowywać kryptowalutę na smartfonie, komputerze lub offline? Można to zrobić na wiele różnych sposobów posiadać portfel kryptowalut. W tej sekcji opisano różne dostępne technologie portfela oraz zalety i wady zaangażowanych w ich używanie.

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania inwestycji w kryptowaluty. Są to tak zwane „chłodnia”. Oznacza to, że jest w trybie offline i jest bezpieczniejszy niż portfele typu „hot storage” (takie jak portfele programowe lub portfele internetowe). Dlatego moim zdaniem jest to najlepszy rodzaj portfela kryptowalut do wyboru.

Portfel sprzętowy różni się od portfela papierowego tym, że zapewnia wysoki wbudowane zabezpieczenia. Portfel sprzętowy, który wygląda jak pendrive, ma zaawansowane zabezpieczenia. Oznacza to, że do urządzenia nie mogą uzyskać dostępu osoby bez prawidłowego hasła. Pomaga znacznie poprawić bezpieczeństwo.

Pamiętaj jednak, że portfele sprzętowe również mają wady. Jeśli zostaną uszkodzone, możesz nie być w stanie ich przywrócić. Co więcej, ponieważ portfele sprzętowe są urządzeniami fizycznymi, możesz je zgubić. Jednak takie polecane zimne portfele jak Ledger Nano S zapewnić ci ziarno słowa do których można się przyzwyczaić przywrócić go.

Tabela: Główne cechy Ledger Nano S i Trezor One

Cena to kolejna wada. Opłaty za portfele papierowe, internetowe lub oparte na aplikacjach są znacznie niższe niż w przypadku portfeli sprzętowych. Dzieje się tak, ponieważ kupujesz cyfrowe bezpieczeństwo. To dysk USB z doskonałą pamięcią i zabezpieczeniami. Zaczynają się od 70-99 USD +, a niektóre kosztują ponad 2000 USD!

Jeśli planujesz regularnie handlować kryptowalutą i chcesz uzyskać ochronę portfela kryptowalut offline („w chłodni”), portfele sprzętowe to dobry wybór. Pamiętaj, to jest jak posiadanie sejfu. Musisz zapamiętać kod dostępu, ponieważ nikt inny nie pomoże Ci uzyskać do niego dostępu, jeśli zapomnisz kodu.

Ledger Nano S

Ledger Nano S jest jednym z najbardziej popularny i niezawodne portfele sprzętowe. To wspiera ponad 1500 kryptowalut i stale rozszerza listę. Głównym powodem, dla którego Ledger jest tak zalecany, jest bezpieczeństwo.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfele Ledger.

Podobnie jak inne zimne portfele, Ledger Nano S przechowuje klucze prywatne w rzeczywistym urządzeniu – offline, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby martwić się o cyberataki. Musisz także wybrać plik kod PIN i zdobądź 24-wyrazowa fraza odzyskiwania jest to potrzebne na wypadek, gdybyś zapomniał pinezki lub zgubił urządzenie.

Ledger Nano S ma plik poprawiona wersja nazywa się Ledger Nano X. Wygląda prawie tak samo, jednak ma rozszerzenie większy ekran i kilka dodatkowe funkcje które poprawiają użyteczność. Urządzenia Ledger wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia fizyczne.

Ledger Nano S koszty tylko 59 $, podczas Ledger Nano X jest droższe – 119 $. Mimo że mają swoją cenę, bezpieczeństwo powinno być ponad wszystko.

Portfel Trezor

Jednym z najbardziej polecanych portfeli sprzętowych jest Trezor portfel. Mógłbym nazwać to moim najlepszym portfelem kryptowalut. Jest to „kuloodporny” portfel Bitcoin i jest bardzo bezpieczny – obsługuje systemy Windows, Linux, Max i ma jedną z najlepszych aplikacji portfela na Androida dostępnych do inwestycji w kryptowaluty w chłodni.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfele Trezor.

Portfel sprzętowy Trezor ma pełne uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aplikacja do zarządzania hasłami, i jest kompatybilny z tokenami ERC-20. Zapewnia również obsługę kryptowalut dla szeregu różnych kryptowalut, w tym Dash, Bitcoin i Ether.

Jest łatwy w użyciu, wystarczy podłączyć adapter USB. Łączysz się przez komputer i możesz resetować za pomocą dołączonego oprogramowania zarządzającego. Całkowita kontrola, całkowite bezpieczeństwo i całkowity spokój ducha. Jest również malutki i mieści się w dłoni.

Cena Trezor Model T to kosztuje 169,99 $. Mimo, że jest stosunkowo drogi, taka cena jest tego warta.

KeepKey

KeepKey jest inny zalecany portfel sprzętowy. Ma ogromny ekran chroniony przez obudowa z poliwęglanu i pozwala zobaczyć pełny adres kryptowaluty bez konieczności przewijania do przodu i do tyłu.

Najlepszy portfel kryptowalut

KeepKey jako portfel sprzętowy jest naprawdę bezpieczny. Zapewnia kod PIN i nasiona regeneracji. Co więcej, ma tę unikalną funkcję, która od czasu do czasu zmienia numery kodu PIN, chroniąc Cię przed złośliwym oprogramowaniem kopiującym Twój kod.

Cena KeepKey to tylko 49 USD, co czyni go jednym z najbardziej przystępnych cenowo portfeli kryptowalut sprzętowych na rynku.

Portfele programowe

Oprogramowanie do portfeli kryptograficznych to „gorące portfele”. To znaczy, że mogą zhakowany zdalnie ze względu na dostęp do internetu. Ale jeśli handlujesz małymi wolumenami, portfele kryptograficzne oprogramowania komputerowego mogą być dla Ciebie najlepszym portfelem kryptowalutowym!

Coinbase

Jeśli chodzi o Coinbase, większość fanów kryptowalut zna to jako giełdę. Chociaż to prawda, ma też swoją własną portfel oprogramowania i można go traktować jako portfel internetowy lub internetowy (omówimy to w dalszej części tego artykułu).

Recenzja portfela Coinbase: funkcje aplikacji Coinbase.

Mimo że portfele programowe nie są tak bezpieczne jak portfele sprzętowe, dobrą wiadomością jest to, że możesz Ściągnij i używaj go całkowicie za darmo. Oczywiście, jeśli chodzi o kupowanie lub sprzedaż kryptowaluty, będziesz musiał przejść przez giełdę Coinbase, która pobiera opłaty opłaty za transakcje (średnio 3,75% na transakcję), tak jak każda inna giełda kryptowalut (różnią się tylko opłaty).

Tabela: Główne cechy portfela Coinbase i Electrum

Wersje portfela Coinbase są dostępne dla Apple iOS i Google Android użytkowników. Jeśli dokonujesz wielu transakcji dziennie, możesz przechowywać część swoich aktywów w portfelach sprzętowych lub portfelu oprogramowania Coinbase, a drugą część w portfelu Wymiana Coinbase który służy Ci jako portfel online i ułatwia handel.

Mniej polecane portfele oprogramowania

Elektron

Electrum jest dostępne do pobrania dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS i Linux. To popularny portfel oprogramowania komputerowego, ale jest też najbardziej techniczny. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Bitcoinem i kryptowalutą, to oprogramowanie może nie być właściwym wyborem dla Ciebie.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel kryptowalut Electrum.

Największą zaletą portfeli programowych – takich jak Electrum – jest ustawienie korekty opłaty. Kiedy sieć Bitcoin staje się zajęta, opłaty rosną, ponieważ ludzie czekają na potwierdzenie transakcji. Electrum umożliwia użytkownikom zmianę opłaty transakcyjnej, aby przyspieszyć transakcję.

Exodus

Exodus to pięknie zaprojektowany portfel, który obsługuje wymiany wielu monet, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, i Dziarskość. Umożliwia zarządzanie kluczami, przedstawia inwestycję na łatwych do zrozumienia wykresach i jest w pełni konfigurowalny – co oznacza, że ​​możesz go dostosować do swoich potrzeb.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel kryptowalut Exodus.

Portfele komputerowe nie są odpowiednie dla każdego. Jeśli posiadasz duże sumy kryptowaluty, byłoby lepiej użyj bezpieczniejszego typu portfela, jak portfel papierowy lub portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S i Trezor. Portfel na komputer z oprogramowaniem jest lepszy niż portfel internetowy, ale nie jest to najlepszy dostępny typ portfela kryptograficznego.

Portfele na telefony komórkowe

Portfele oparte na aplikacjach są niezwykle popularne. Który z nich jest najlepszym dostępnym portfelem kryptograficznym na Androida lub portfelem Apple? Dowiedzmy Się.

Binance (portfel zaufania)

Binance to jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o TOP portfele na telefony komórkowe. Chociaż Binance jest lepiej znany jako giełda kryptowalut, ma również swoją oficjalną aplikację mobilną o nazwie Zaufaj portfelowi.

Zaufaj portfelowi obsługuje ponad 40 blockchainów, co oznacza, że ​​obsługuje tysiące kryptowalut i tokenów. Nie trzeba dodawać, że jeśli nie możesz znaleźć portfela obsługującego określony token, powinieneś sprawdzić Trust Wallet.

Co więcej, ten portfel kryptowalutowy jest zdecentralizowane i nie gromadzi żadnych Twoich danych osobowych. To ma wiele procesorów płatności kartą zintegrowane z portfelem, dzięki czemu będziesz mógł kupować kryptowaluty bez konieczności opuszczania aplikacji mobilnej.

Mniej polecane portfele na telefony komórkowe

Grzybnia

Grzybnia to mobilna aplikacja portfela bitcoin to jest naprawdę łatwe w użyciu i wygodne. Ma silną historię związaną z Bitcoinem i całym przemysłem kryptowalut. Rozpoczęta w 2008 roku grzybnia została wczesny gracz na polu portfela kryptowalut – pomagając stworzyć jeden z najlepszych dostępnych portfeli kryptowalut.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel Mycelium Bitcoin.

Grzybnia zapewnia obsługę portfela za pośrednictwem aplikacji na smartfona użytkowników. To ma bardzo łatwy w obsłudze interfejs użytkownika (układ aplikacji). To jest łatwy w użyciu karty które służą do przechodzenia między różnymi zadaniami – od wysyłania lub odbierania Bitcoinów po dbanie o bezpieczeństwo i ustawienia.

Grzybnia zapewnia Hierarchiczne deterministyczne bezpieczeństwo portfela. HD to sprytniejszy sposób ochrony adresu Bitcoin i kluczy prywatnych poprzez zapewnienie kompleksowego systemu bezpieczeństwa portfela Bitcoin. Kolejną dużą zaletą jest to, że grzybnia jest często mylona z otwartym kodem źródłowym.

Ale w rzeczywistości używa licencja Microsoft Reference Source, który zapewnia ograniczoną ochronę kodu bazowego technologii, pomagając w utrzymaniu bezpieczeństwa technologii.

Największą wadą grzybni jest zła obsługa klienta i opłaty transakcyjne. Obsługa klienta jest bardzo ograniczona, a opłaty transakcyjne są zmienne – mogą wzrosnąć, gdy niektórzy płacą powyżej średniej rynkowej opłaty za koszty transakcji Bitcoin.

Kryptonator

Kryptonator jest naprawdę łatwy w użyciu aplikacja portfela kryptowalut. Umożliwia natychmiastowe i bezpośrednie płatności i wymianę kryptowalut między różnymi kryptowalutami – od Dash, Monero po Bitcoin. Popularność kryptonatora wynika z funkcja konta wielowalutowego. Aplikacja umożliwia przechowywanie, wysyłanie, odbieranie Bitcoinów i innych popularnych monet w zaciszu swojego telefonu komórkowego.

Cryptonator jest naprawdę duży pod względem bezpieczeństwa – co oznacza, że ​​możesz zaufać aplikacji. To używa technologia zabezpieczeń klasy bankowej co oznacza, że ​​korzysta z profesjonalnych systemów bezpieczeństwa. Używa również Zaszyfrowany SLL technologia połączeń internetowych przy użyciu HTTPS Protokoły połączeń internetowych zatwierdzone przez Google, wraz z Uwierzytelnianie dwuetapowe i technologia Trusted IP, która pomaga w świadczeniu usług najlepsze zabezpieczenia oparte na aplikacjach.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel kryptowalut Cryptonator.

Jedną z największych zalet Cryptonatora jest niskie opłaty transakcyjne / wysyłkowe Bitcoin (około 0,00010000 BTC). To jest poniżej innych dostawców portfeli kryptograficznych. Pomaga to uczynić Cryptonator jedną z najlepszych dostępnych usług w zakresie portfeli kryptowalut.

Cryptonator ma złą reputację w zakresie obsługi klienta. To jest duża wada. Ludzie często czekają długo na przelew pieniędzy, co może powodować problemy, gdy ludzie kontaktują się z obsługą klienta – czekanie i niepewność nie pomagają.

Copay

Copay został opracowany przez Bitpay, która to zrobiła niezwykle popularne. Jest to portfel, który cechuje czysta „wygoda”, co oznacza, że ​​jest bardzo łatwy w użyciu! Układ – sposób działania aplikacji i sposób korzystania z niej przez użytkownika – jest taki bardzo prosta.

Największą zaletą aplikacji Bitpay Copay jest to, że ma bardzo dobre zabezpieczenie – i silne ustawienia prywatności – co oznacza, że ​​możesz zaufać aplikacji. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię wielu podpisów HD firmy Bitpay. To jest również przeznaczone do udostępniania. To właśnie sprawia, że ​​jest to najlepszy dostępny portfel kryptograficzny – możesz łatwo udostępniać go znajomym i rodzinie, tak jak wspólne konto czekowe!

Technologia HD, której używa Bitpay, oznacza możesz przywrócić swój portfel, jeśli coś pójdzie nie tak. To najlepszy wybór dla użytkowników Apple w porównaniu z innymi typami portfeli. Jest to również najlepszy dostępny portfel kryptograficzny na Androida.

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel kryptowalut Copay.

Jedyną wadą jest obsługa klienta (widzimy tutaj pewien wzorzec, prawda?). To jest problem z wszyscy dostawcy aplikacji / sieci – wiele z nich to małe firmy z setkami tysięcy użytkowników, więc obsługa klienta jest problemem.

Ogólnie rzecz biorąc, odkryliśmy, że Portfele kryptograficzne oparte na telefonie mogą być bardzo przydatne. Występują problemy z bezpieczeństwem, ale portfele korzystające z technologii HD i 2FA są naprawdę bezpieczny. Korzystają z solidnych systemów bezpieczeństwa i zapewniają rozsądne wsparcie. Największym problemem jest obsługa klienta – wszystkie powyższe przykłady mają dość przeciętną obsługę klienta.

Portfele mobilne są zdecydowanie bardzo przydatne w podróży, ale czy są najlepszym rodzajem portfela kryptowalutowego? Zanim podejmiemy decyzję, sprawdźmy najpierw inne.

Jaxx Liberty

Jaxx jest bogaty we wszelkiego rodzaju funkcje, przemianowana wersja poprzedniego Jaxx jest odpowiednia nie tylko dla telefonów komórkowych, ale także komputer stacjonarny z rozszerzeniami internetowymi.

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych wad portfela, Obsługa klienta Jaxx Liberty jest jedną z jego zalet. Dobrze wyszkoleni specjaliści są po to, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikowi korzystanie z niego.

Portfel umożliwia dostosowanie i dostosowanie, aby wyświetlać tylko te żetony i monety, które chcesz, a nie wszystkie na raz. Interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby pomóc Ci zrozumieć liczby za pomocą diagramów, pulpitów nawigacyjnych i wykresów.

Najlepszy portfel kryptowalut: Jaxx.

Aby zabezpieczyć wszystkie kryptowaluty, Jaxx Liberty zapewnia pełną kontrolę nad kluczami i umożliwia importowanie lub eksportowanie z lub do innych portfeli. Oznacza to, że wszystko zależy od Ciebie, a portfel nie bierze udziału w procesie i nie ponosi odpowiedzialności za Twoje działania.

Jak każdy inny portfel, również Jaxx Liberty nalicza opłaty za Twoje transakcje. Choć warto nadmienić, że opłaty te nie są pobierane przez sam portfel, trafiają do górników w sieci.

Podsumowując, pomimo faktu, że nie ma funkcji 2-FA, Jaxx Liberty jest zdecydowanie wart Twojej uwagi. Przyjazny dla użytkownika interfejs i dobrze wyszkolona obsługa klienta natychmiast odpowiedzą na wszystkie pytania.

Portfele internetowe

Portfele internetowe nie są całkowicie bezpieczne – nigdy nie uzyskasz dostępu do swoich własnych kluczy prywatnych. W najlepszym przypadku są tymczasowym miejscem przenoszenia kryptowalut z jednego miejsca do drugiego. Należy jednak wspomnieć, że wszystko sprowadza się do pytania – jak bardzo ufasz dostawcy?

Coinbase

Jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców jest Coinbase. Jak wcześniej wspomniano, ma zarówno oprogramowanie, jak i portfele online. Coinbase to popularna giełda kryptowalut online, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pieniądze fiducjarne (USD, EUR itp.). Kiedy kupujesz krypto w Coinbase, jest ono przechowywane w portfelu internetowym Coinbase.

Wadą portfeli internetowych jest to, że są znacznie bardziej ryzykowne niż portfele programowe – jeśli serwer Coinbase zostanie zhakowany, możesz stracić całą swoją kryptowalutę. Jednak o ile wiadomo, Coinbase nigdy wcześniej nie został zhakowany.

Najlepszy portfel kryptowalut

W ciągu ostatnich kilku lat, Mt. Gox i Coincheck, zhakowano dwie główne platformy kryptograficzne. Podczas tych hacków utracono kryptowalutę o wartości setek milionów dolarów. Ludzie stracili krypto i Mt. Firma Gox zbankrutowała.

Dlatego jeśli zdecydujesz się przechowywać swoje kryptowaluty w portfelach internetowych, powinieneś przynajmniej wybrać dostawcę, któremu ufasz. Coinbase to jedna z najbardziej niezawodnych opcji.

Żeby było jasne: tak nigdy zalecamy pozostawienie kryptowaluty na giełdzie!

Portfele papierowe

Portfele papierowe są jednym z najbezpieczniejszych sposobów zabezpieczenia kryptowaluty – są sposobem przechowywania kryptowaluty offline. Mówiąc prościej, jest to dosłownie drukowanie Kody QR które reprezentują klucze publiczne i prywatne. Ta sieć bezpieczeństwa offline oznacza, że ​​masz absolutną kontrolę nad swoimi inwestycjami w kryptowaluty. Jest to jeden z najlepszych dostępnych formatów portfeli kryptowalut!

jednak, portfele papierowe nie są odpowiednie dla każdego. Jeśli handlujesz codziennie lub co tydzień, posiadanie papierowych kluczy będzie bardzo trudne w zarządzaniu – będziesz używać wielu kodów QR.

Portfel papierowy najlepiej nadaje się dla długoterminowego inwestora kryptowalutowego. Jeśli planujesz kupować duże, w dłuższej perspektywie, korzystanie z portfeli papierowych może zapewnić Ci maksymalny spokój, ponieważ jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowaluty!

Najlepszy portfel kryptowalut: portfel papierowy Bitcoin.

Usługi takie jak BitcoinPaperWallet.com pozwalają użytkownikom drukować portfele papierowe Bitcoin w celu uzyskania najlepszego rozwiązania do przechowywania bitcoinów offline. Możesz kupić odporny na manipulacje portfel papierowy offline z pełną dostępnością kodu QR. Usługi takie jak BitcoinPaperWallet.com mogą zapewnić długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji w Bitcoin.

Należy pamiętać, że portfele papierowe muszą być bezpiecznie przechowywane. Wszelkie uszkodzenia spowodowane wodą, środowiskiem lub ogniem mogą spowodować całkowitą utratę krypto. Możesz stracić wszystko – ale dotyczy to wszystkich portfeli, jeśli zostaną zhakowane lub zgubione.

To jest o być odpowiedzialnym – pilnowanie twoich kodów. Jeśli to możliwe, zalecamy przechowywanie kopii portfela papierowego u zaufanego członka rodziny. W ten sposób masz kopię zapasową klucza prywatnego na wypadek zgubienia lub uszkodzenia oryginału.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Wniosek & Zalecenia

W tym przewodniku podjęto próbę połączenia wszystkich różnych portfeli dostępnych dla inwestorów kryptowalutowych. Każdy inwestor kryptowalutowy, handlowiec i użytkownik będzie potrzebował portfela, więc wybór najlepszego portfela kryptowalut zależy od Ciebie.

Odkryliśmy, że „gorące portfele” nie są w 100% bezpieczne – nadają się tylko do małych transakcji. Przykłady „gorących portfeli” obejmują portfele oprogramowania komputerowego i portfele oparte na aplikacjach / sieci Web. "Zimne portfele", z drugiej strony są znacznie lepsze do długoterminowego przechowywania kryptowaluty. Przykłady zimnych portfeli obejmują portfele papierowe i sprzętowe.

Tabela: Zabezpieczenia Ledger Nano S i portfela Coinbase

Oto lista najlepszych portfeli kryptowalut, które zawarliśmy w tym artykule:

wierzę portfele sprzętowe to najlepszy typ portfela kryptowalutowego, z papierowymi portfelami niedaleko!

Pamiętaj, aby pomyśleć o bezpieczeństwie portfela, zanim staniesz się ofiarą, i zhakuj portfel, tak jak zrobił to Cody Brown! Nie chcesz, aby twoja ciężko zarobiona kryptowaluta została skradziona, prawda? Weź odpowiedzialność, korzystaj z dobrych usług portfela i chroń swoje kryptowaluty!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me