Myślisz o zainwestowaniu w Litecoin? Prawdopodobnie myślisz, że Litecoin ma potencjał. Ale musisz się upewnić, że Twój Litecoin jest bezpieczny.

Ten przewodnik pomoże zidentyfikować najlepszy portfel dla inwestorów Litecoin. Zbadamy portfele online Litecoin, usługi portfeli papierowych Litecoin wraz z portfelami sprzętowymi / programowymi.

Pod koniec tego przewodnika będziesz mógł wybrać najlepszy portfel Litecoin do własnych, unikalnych celów inwestycyjnych. Tak więc, niezależnie od tego, czy zamierzasz inwestować długoterminowo, czy krótko, przyjrzymy się różnym portfelom Litecoin, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Tabela: Główne cechy Ledger Nano X i Trezor Model T.

Ten przewodnik wyjaśni, czym jest Litecoin. Wyjaśni również, dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne. Następnie wyjaśni różne portfele online Litecoin – od portfeli internetowych (takich jak Coinbase), portfeli programowych (takich jak Exodus), portfeli mobilnych (takich jak Jaxx Liberty).


Doprowadzi to do wyjaśnienia portfeli offline Litecoin – od portfeli papierowych i portfeli sprzętowych. Doprowadzi to do wniosku, który pomoże Ci zrozumieć, który portfel Litecoin jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Zacznijmy od lepszego zrozumienia Litecoina!

Co to jest Litecoin? (Krótki)

Były pracownik Google, Charlie Lee, stworzył Litecoina w 2011 roku. Został zaprojektowany, ponieważ Lee czuł, że Bitcoin ma „problemy”. Lee opracował Litecoina, aby rozwiązać niektóre z największych problemów stojących przed Bitcoinem – głównie czasy transakcji, opłaty i przeciwdziałanie nadużyciom w puli wydobywczej (są to pule komputerów do wydobywania monet).

Litecoin to cyfrowa waluta peer to peer, podobnie jak Bitcoin, i może być używana do robienia zakupów online oraz w niektórych rzeczywistych sklepach! Zaletą, jaką ma w porównaniu z Bitcoinem, jest to, że czasy transakcji są szybsze, a koszty transakcji są tańsze.

Kolejną zaletą jest to, że Litecoin można wydobywać bez użycia specjalnych komputerów. Dzięki temu jest bardziej dostępny dla górników i wymaga mniej prądu do weryfikacji transakcji.

Przyjrzyjmy się teraz, dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne, gdy rozważamy inwestowanie w kryptowaluty?

Znaczenie bezpieczeństwa

Wiele osiągnięć technologicznych pomogło uczynić posiadanie kryptowaluty bezpiecznym doświadczeniem. Nie można przecenić wagi bezpieczeństwa. To naprawdę najważniejsza kwestia, po której kryptowalutach planujesz zainwestować.

Zdecentralizowany i nieuregulowany charakter kryptowaluty naprawdę oznacza, że ​​odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na Tobie – inwestorze.

Istnieje fałszywe poczucie bezpieczeństwa związane z „posiadaniem” kryptowaluty. Fakt, że są zdecentralizowane, może sprawić, że poczują się bezpiecznie. Jednak tak nie jest.

Dlatego potrzebujesz tego przewodnika, który pomoże Ci znaleźć najlepszy portfel Litecoin dla Twoich indywidualnych potrzeb w zakresie kryptowalut.

Twoje środki mogą zostać zhakowane, jeśli przechowujesz je na giełdzie bez przenoszenia ich do osobistego portfela. Wcześniej zdarzyło się to wiele razy – Mt Gox i Coincheck są głównymi przykładami.

Te główne witryny stały się ofiarami poważnych cyberataków. Hack MT Gox spowodował bankructwo giełdy i zamknięcie. Hack do czeków monetarnych spowodował zniknięcie 530 milionów dolarów kryptowaluty.

Korzystanie z portfeli może pomóc chronić Twoją kryptowalutę, zapewniając Ci „bezpieczną przestrzeń”. Aby uzyskać dostęp do środków przechowywanych w portfelu, potrzebujesz klucza. Istnieją klucze publiczne i prywatne zaprojektowane, aby pomóc Ci kontrolować cały proces. Oznacza to, że masz większe poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o inwestowanie w Litecoin.

Następna sekcja pomoże zidentyfikować najlepsze i najgorsze portfele Litecoin oraz gdzie bezpiecznie przechowywać Litecoin.

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Najlepszy portfel Litecoin: portfele online

Portfele online to portfele, które są zawsze dostępne online. Mają zalety – są łatwo dostępne przez internet. Ale to także duża wada – ponieważ można je zhakować.

Istnieją przede wszystkim trzy „rodzaje” portfeli internetowych. Jednym z nich są portfele mobilne oparte na aplikacjach na smartfony z systemem Android i Apple. Istnieją również portfele oprogramowania, które można pobrać na komputer z systemem Windows, Mac lub Linux. Wreszcie usługi portfela internetowego, takie jak Coinbase.

Dowiedzmy się więcej o usługach portfela Litecoin online.

Najlepszy portfel Litecoin: portfele internetowe

Usługi takie jak Coinbase i inne usługi portfela internetowego mają zalety i wady. Portfel internetowy to tak naprawdę rodzaj portfela kryptowalut, do którego dana osoba może uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Czasami nazywa się je „gorącymi portfelami” i są podatne na włamania, ponieważ działają w scentralizowanym systemie.

Tabela: wady i zalety portfela Coinbase i portfela Binance

Oznacza to, że Coinbase (na przykład) ma pełną kontrolę nad kluczami do twojego portfela. Tak więc, jeśli Coinbase zostałby zhakowany, hakerzy mogliby ukraść klucze do portfela z Coinbase. To odbiera Ci bezpieczeństwo, co nigdy nie jest dobrą rzeczą.

Kupowanie Litecoina na Coinbase

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom tego typu portfeli:

Zalety

 • Są łatwe w użyciu i przyjazne dla początkujących
 • Możesz kupić od nich 4 najpopularniejsze kryptowaluty za pomocą waluty fiducjarnej
 • Tego typu portfele internetowe mogą zarządzać wieloma transferami kryptowalut w ramach jednego konta
 • Możesz także odsprzedać im swoje Litecoiny za walutę fiducjarną
 • Dostęp można uzyskać z dowolnego miejsca za pośrednictwem połączenia internetowego

Niedogodności

 • Jesteś podatny na oszustwa internetowe, ataki i włamania.
 • W rzeczywistości nie jesteś „właścicielem” portfela. Jest fizycznie i cyfrowo poza Twoimi rękami i jest przechowywany na platformie „strony trzeciej”. W wielu przypadkach nie jesteś właścicielem kryptowalut.
 • Coinbase sami nie postrzegają swoich usług jako „portfela”. W rzeczywistości sama firma jest bardziej giełdą maklerską.

Najlepszy portfel Litecoin: portfele oprogramowania

Exodus a inne portfele programowe mają wiele zalet i wad. W tej sekcji omówimy, jak działają portfele programowe oraz ich zalety i wady. Portfel oprogramowania jest zainstalowany na komputerze z systemem Windows, Mac lub Linux.

Najlepszy portfel Litecoin

Oto zalety i wady portfeli programowych, takich jak Exodus.

Zalety

 • Łatwy w użyciu interfejs z systemem przyjaznym dla początkujących.
 • Dobry poziom bezpieczeństwa w porównaniu z portfelami internetowymi
 • W przeciwieństwie do wielu portfeli, Exodus to świetny portfel dla wielu różnych kryptowalut – w tym Litecoin.
 • Posiada opcje odzyskiwania, więc Twój portfel jest bezpieczny, nawet jeśli Twój komputer zostanie skradziony lub się zepsuje.
 • Daje ci większą kontrolę nad prywatnym i publicznym kluczem do twojego portfela.
 • Exodus umożliwia wymianę kryptowalut między sobą za pomocą Shapeshift.

Niedogodności

 • Platforma jest zawsze online i połączona z Internetem. Ułatwia to hakerom uzyskanie dostępu do Twoich środków w porównaniu z opcjami przechowywania w trybie offline.
 • Musisz uważać na wirusy na swoim komputerze i upewnić się, że masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe.
 • Nie możesz ustawić opłaty za przelew ręcznie, tak jak na innych platformach portfela. To sprawia, że ​​opłaty transakcyjne są droższe.
 • Dostęp do niego jest łatwy tylko wtedy, gdy masz urządzenie, na którym jest zainstalowany portfel.

Najlepszy portfel Litecoin: portfele mobilne

Portfel mobilny Jaxx LibertyPortfele oparte na aplikacjach mobilnych, takie jak Jaxx Liberty, to internetowe aplikacje mobilne, które są obecnie zaprojektowane tak, aby działały również na komputerach stacjonarnych z rozszerzeniami internetowymi. Jest wiele do wyboru, jeśli chcesz przechowywać Bitcoiny. Jednak portfeli mobilnych Litecoin jest niewiele.

Jaxx Liberty obsługuje ponad 10 monet i ponad 20 tokenów, które możesz przechowywać w portfelu. Niemniej jednak pozwala dostosować portfel, abyś mógł wyświetlać tylko te monety i tokeny, które chcesz, a nie wszystkie.

Zalety

 • Interfejs Jaxx Liberty jest jedną z największych jego zalet. Jest przeznaczony dla osób z ograniczoną wiedzą lub rozumieniem kryptowalut.
 • Przechowuje klucze osobiste w słuchawce użytkownika. Utrudnia to hakerom kradzież pieniędzy – ale nie jest to niemożliwe.
 • Działa w różnych systemach operacyjnych.
 • Łatwy dostęp.

Niedogodności

 • Wolna platforma – wiele osób narzekało na to, że aplikacja często się zawiesza. Może to być problem podczas transferów.
 • To „gorący” portfel. Przechowuje klucze do portfela na „zawsze online” smartfonie.
 • Nie ma funkcji uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Jak widać, portfele online oferują łatwość obsługi i prostotę, ale wiąże się to z najwyższymi kosztami – bezpieczeństwem. Przyjrzyjmy się teraz portfelom offline i ich działaniu oraz zaletom i wadom tego typu portfeli.

Najlepszy portfel Litecoin: Portfele offline

Tego typu portfele to portfele fizyczne – mogą być oparte na sprzęcie lub bardziej tradycyjnie na papierze. Są one znane jako portfele „do przechowywania na zimno”, ponieważ nie są „zawsze online”, jak portfele „do przechowywania na gorąco”.

Tego typu portfele zapewniają najlepsze bezpieczeństwo, ale to zwiększone bezpieczeństwo może wiązać się z ceną. Nie tylko to, ale utrudniają one szybki dostęp do kryptowalut, więc jeśli chcesz handlować na co dzień, nie są one najlepszą opcją. Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom portfeli offline.

Najlepszy portfel Litecoin: Portfele papierowe

Usługi takie jak LiteAddress.org to zaufane portfele papierowe Litecoin o otwartym kodzie źródłowym. Umożliwia wydrukowanie kluczy publicznych i prywatnych na kartce papieru. Twój portfel papierowy zawsze pozostaje offline. Jest więc bezpieczny i nie jest podatny na ataki hakerów.

Drukuje również kod QR, który możesz zeskanować, aby wejść do portfela, ułatwiając Ci to.

najlepszy portfel litecoin

Ta usługa jest niezwykle bezpieczna, ale ponosisz ostateczną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swojej inwestycji – jeśli dokument zostanie uszkodzony, skradziony lub zgubiony, stracisz dostęp do swoich środków. Spójrzmy na zalety i wady portfeli papierowych.

Zalety

 • Bardzo prosty sposób generowania klucza i adresu Litecoin. Jest to łatwe i można je skonfigurować w ciągu minuty.
 • Jest super bezpieczny – przechowywanie w trybie offline jest odporne na włamania. Nikt nie może włamać się do Twoich wydrukowanych kluczy do portfela.
 • Korzysta z oprogramowania open source, zaufanego i zarządzanego przez społeczność, które jest zarządzane przez GitHub, aby pomóc w utrzymaniu społeczności.
 • Świetnie nadaje się do przechowywania kryptowaluty przez długi czas.

Niedogodności

 • Nie ma możliwości odzyskania Litecoina, jeśli zgubisz papier. Musisz bezpiecznie i bezpiecznie przechowywać portfel papierowy offline.
 • Zdarzały się oszustwa polegające na przekierowaniu witryn odsyłających użytkowników do fałszywych witryn „tematycznych” Liteaddress.org. Więc upewnij się, że odwiedzasz właściwą stronę – zawsze szukaj certyfikatu SSL (zielony tekst i HTTPS po lewej stronie paska adresu)!
 • Jest to bardzo niezręczny sposób handlu kryptowalutami, jeśli regularnie kupujesz i sprzedajesz. Tak naprawdę nie jest przeznaczony dla handlowców zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy.

Najlepszy portfel Litecoin: portfele sprzętowe

Portfel sprzętowy twierdził, że jest najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowaluty przez długi czas. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek decyzje, przyjrzyjmy się zaletom i wadom portfeli sprzętowych. Użyjemy jednego z najpopularniejszych wydań ( Ledger Nano S) jako nasz przykład.

najlepszy portfel litecoin

Zalety

 • Idealny sposób na „zimne” przechowywanie kryptowaluty. Przechowywanie offline / zimne chronione hasłem i szyfrowaniem.
 • Nano S jest również wyposażony w klucze odzyskiwania jako funkcję kopii zapasowej.
 • Po prostu podłącz go do komputera przez USB, aby uzyskać do niego dostęp! To takie proste!
 • Jest kompatybilny z systemami Mac, Windows i Linux, a także można go używać za pośrednictwem kabli OTG do smartfonów z systemem Android.

Niedogodności

 • Kosztuje 99 USD, podczas gdy większość portfeli oprogramowania i portfeli internetowych jest bezpłatna!

Jak przeczytałeś w tej sekcji przewodnika, portfele offline są bezpieczniejsze, ale mają pewne problemy. Portfele papierowe są dobre do długoterminowego przechowywania aktywów kryptograficznych – więc jeśli kupisz Litecoin, aby go przechowywać, papier działa. Ale jeśli regularnie kupujesz i sprzedajesz kryptowaluty, musisz zainwestować w portfel kryptograficzny oparty na sprzęcie.

Następna sekcja zakończy ten przewodnik i podsumuje wszystko, czego się do tej pory nauczyliśmy!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Najlepszy portfel Litecoin: Wniosek

A więc, teraz, kiedy przeczytałeś mój przewodnik, powinieneś wiedzieć, gdzie przechowywać Litecoina. Każdy inwestor kryptowalut jest inny i każdy ma inne potrzeby. Mam nadzieję, że jesteś teraz w stanie zdecydować, które miejsce do przechowywania Litecoin jest najlepsze dla Twoich potrzeb.

Jeśli chcesz mieć szybki dostęp, ale z pewnymi wbudowanymi zabezpieczeniami, Exodus jest świetnym przykładem działania. Jeśli jednak handlujesz niewielkimi kwotami i chcesz to zrobić ze swojego smartfona, Jaxx zapewnia pewne bezpieczeństwo dzięki szybkiemu handlowi.

Jeśli jednak chcesz przedłożyć bezpieczeństwo przed prędkością transakcji, musisz przejść do trybu offline. Jeśli chcesz inwestować długoterminowo, portfele papierowe mogą zapewnić dobre podejście oparte na portfelu do Twojej strategii kryptowalutowej. Musisz jednak pamiętać, że papier nie jest najbezpieczniejszym dostępnym materiałem.

Tabela: Informacje o firmie Ledger Nano S i Trezor One

Mój wniosek jest taki, że portfele sprzętowe są najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowaluty. Są bezpieczniejsze niż portfele papierowe, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia (jak można się domyślić!).

Więc teraz wiesz, jaki jest najlepszy portfel Litecoin. Dlaczego nie wyjść i nie zabezpieczyć swojej kryptowaluty Litecoin za pomocą portfeli papierowych lub sprzętowych? Chroń swoje inwestycje! W końcu zapłaciłeś za nich ciężko zarobioną gotówką.

Uwaga: Nigdy nie wydawaj / inwestuj więcej, niż możesz stracić. Zalecam rozmowę z doradcą finansowym przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me