Monero staje się stopniowo jedna z najpopularniejszych kryptowalut na obecnym rynku kryptowalut. Coraz więcej osób zwraca się w stronę tej konkretnej monety, czy to z powodu jego funkcje prywatności, celów inwestycyjnych, albo. Jednak przy tym zwiększonym zainteresowaniu opinii publicznej ważne jest, aby znaleźć niezawodny portfel Monero, zbyt.

Wystarczy spojrzeć na opinie użytkowników online, aby znaleźć wielu różnych pretendentów do miejsca w najlepszym portfelu Monero. Przyjrzymy się najwyżej ocenianym typom właśnie tutaj, na tej liście.

Zwróć uwagę, że będziemy omawiać oba online Portfele Monero, a także te, które są oparte offline (urządzenia do przechowywania w chłodni). Nasza dzisiejsza lista będzie wyglądać mniej więcej tak:

Jak znaleźć najlepszy portfel Monero dla siebie?

Zanim przejdziemy do aktualnej listy najlepszych portfeli Monero na rynku, musimy to zrobić omówić kilka ważnych rzeczy. Na szczycie tych rzeczy stoi pytanie dlaczego ludzie chcą inwestować w Monero, na pierwszym miejscu!

Cóż, pierwszy główny powód jest właśnie taki – cele inwestycyjne. Wiele osób kupuje Monero, a następnie szuka najlepszego portfela Monero, aby bezpiecznie przechowywać te monety sprzedać je w późniejszym terminie, z zamiarem osiągnięcia zysku.


Chociaż rynek kryptowalut jest naprawdę niestabilnym miejscem, najnowsza historia pokazała, że ​​obecne ceny kryptowalut tak naprawdę nie odzwierciedlają rzeczywistości – ta technologia jest coraz bardziej ceniona, w ten sposób podnosząc cenę większości główne kryptowaluty, zbyt. Monero nie jest wyjątkiem.

W związku z tym kolejnym ważnym powodem, dla którego ludzie mogą szukać najlepszego portfela na Monero, jest Prywatność – Często uważa się, że Monero jest najbezpieczniejsza kryptowaluta na rynku.

Portfel Monero: moneta Monero na laptopie.

Powyższe jest dzięki technologia stojąca za XMR. Każda transakcja jest ukryta przed opinią publiczną za pośrednictwem podpisy pierścieniowe – te podpisy sprawiają, że transakcje Monero są niewykrywalne. Innymi słowy, nie ma możliwości, aby nadawca i odbiorca byli ze sobą powiązani – możesz mieć pewność, że Twoje płatności będą całkowicie anonimowe.

Tak więc, jak możesz sobie wyobrazić, Monero ma sporo funkcji, które sprawiają, że moneta i technologia, która za nią stoi, są raczej atrakcyjne dla szerokiego grona ludzi. Mimo to… Jak wybrać najlepszy portfel Monero dla siebie??

Dwa rodzaje portfela – zalety i wady

Gdybyś szukał najlepszych portfeli Monero, szybko zorientowałbyś się, że istnieją dwa duże typy z nich do wykorzystania – gorące i zimne.

Oczywiście każdy z nich ma swoje wady i zalety – oba te typy również pojawią się na tej liście! To powiedziawszy, jednak, jak możesz sobie prawdopodobnie wyobrazić, nadal będą się znacznie różnić od siebie, a zatem będą pasować do różnych typów ludzi.

Przyjrzyjmy się bliżej zarówno gorącym, jak i zimnym portfelom, i sprawdźmy, czego możesz oczekiwać od każdego z nich.

Popularne portfele (oprogramowanie, komputer stacjonarny, aplikacja mobilna itp.)

Gorące portfele to te, które są stale połączony z Internetem. Te portfele obejmują oprogramowanie i online jedynki, aplikacje mobilne, i tak dalej.

Teraz główną zaletą gorących portfeli Monero jest to, że tak jest bardzo dostępne. Oznacza to, że możesz prześlij swoje monety XMR bardzo szybko, bez konieczności przechodzenia przez trudne procesy konfiguracji.

Portfel Monero: Binance.

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to szczególnie ważne dla tych, którzy tego szukają handluj Monero. Portfel Monero online pozwoli Ci bardzo szybko reagować na zmiany rynkowe – będziesz w stanie to zrobić kupuj i sprzedawaj XMR natychmiast, i przelać nowo zdobyte monety bezpośrednio do swojego portfela.

Powiedziawszy to jednak, jak wkrótce zobaczysz na liście najlepszych portfeli Monero, niektóre usługi pamięci masowej są faktycznie zintegrowane bezpośrednio z określonymi giełdami kryptograficznymi. Ma to oczywiście pewne zalety i wady, ale wiele osób woli trzymać swoje monety na giełdach. Więcej o tym później.

Zimne portfele (urządzenia sprzętowe, portfele papierowe itp.)

W przeciwieństwie do gorących portfeli Monero, zimne to te, które są odłączony od internetu – mogą one obejmować urządzenia sprzętowe i nawet portfele papierowe.

Teraz trzeba przyznać, że zimne portfele są zwykle postrzegane jako „droga do zrobienia”. Jeśli chcesz najwyższej klasy bezpieczeństwo, następnie nie ma lepszych opcji niż urządzenia do przechowywania w chłodni.

Z portfelem offline Monero nie musisz się martwić, że hakerzy lub oszuści dotrą do Twoich środków bez Twojej wiedzy. Całkiem szczerze, to niemożliwe – ponieważ Twoje urządzenie nigdy nie jest połączone z Internetem (może z wyjątkiem czasów, w których wysyłasz i odbierasz monety XMR), złośliwe strony trzecie tak naprawdę nie będą miały możliwości dotarcia do Twoich monet!

Teraz wiem, o czym myślisz – gdzie jest haczyk?!

Cóż, szczerze, nie ma haczyka. Jest jednak kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup zimnego portfela Monero.

Portfel Monero: Ledger Nano X.

Na początek zwykle używa się zimnych portfeli długotrwałe przechowywanie. Sprzedaż lub handel monetami może być niewielkim kłopotem – musisz je przenieść z portfela na giełdę, a następnie dokonaj transakcji. To wymaga czasu, aw branży tak niestabilnej jak kryptowaluty liczy się każda minuta!

Jedyną inną „wadą” związaną z portfelami offline Monero jest to urządzenia sprzętowe kosztują trochę pieniędzy. Jeśli jednak zależy Ci na jak najlepszym zabezpieczeniu w grze, możesz być pewien, że nie ma w pobliżu lepszej opcji!

A więc – biorąc pod uwagę to wszystko, powinieneś mieć teraz całkiem niezłe pojęcie o tym, czego się spodziewać po najlepszych portfelach Monero na rynku! Bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do listy i sprawdźmy najważniejsze dostępne opcje.

1. Ledger Nano X – najlepszy portfel Monero na rynku

Zajmuje # 1 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja Ledger Nano X. Co nam się podobało:

 • + Może być zarządzany z urządzenia mobilnego
 • + Bardzo bezpieczne
 • + Obsługuje ponad 1500 kryptowalut
 • + Wygodny design

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Stosunkowo drogie

Odwiedź stronę

Księga Ledger Nano X jest często uważany za najlepszy portfel Monero na rynku. Jest mnóstwo powodów, dla których tak się dzieje.

Na początek Ledger Nano X to najnowocześniejsze urządzenie. Jest to jeden z najnowocześniejszych portfeli kryptowalut na całym rynku – posiada solidna konstrukcja, jest trwały, ma całkiem duży ekran i funkcję dwóch przycisków, i tak jest dobrze zrobione, ogólny.

Jeśli chodzi o Monero, Ledger wykorzystuje coś, co jest znane jako GUI Monero – graficzny interfejs użytkownika Monero. Oznacza to, że omawiana moneta jest obsługiwana przez urządzenie Ledger Nano X, ale tak naprawdę wizualna reprezentacja salda i transakcji (wysyłanie, odbieranie XMR itp.), będziesz musiał polegać na GUI.

W rzeczywistości jest to raczej podobne, jak w przypadku niektórych innych kryptowalut – dobrym przykładem może być MIOTA, lub nawet ADA (Cardano). Obie te monety są obsługiwane przez Ledger, ale obaj też mają ich własny, konkretne portfele które muszą być podłączone do twojego urządzenia Ledger.

Jednak jeśli chodzi o najlepszy portfel Monero, możesz być pewien, że otrzymasz wszystko z najważniejszych funkcji zabezpieczeń portfela Ledger Nano X. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację Monero (blockchain) na swoim urządzeniu Ledger Nano X i skonfigurować GUI Monero – gdy to zrobisz, będziesz mógł wysyłać, odbierać i stawiać monety XMR, wszystko z komfort twojego portfela!

To wszystko w porządku i eleganckie, ale… Co sprawia, że ​​Ledger wyróżnia się z tłumu pod względem bezpieczeństwa?

Cóż, model Nano X to najnowszy i najlepszy, jaki Ledger ma do zaoferowania swoim klientom. Urządzenie jest wyposażone w wszystkie najbardziej zaawansowane zabezpieczenia funkcje który może posiadać portfel sprzętowy!

Ledger Nano X kosztuje 119 dolarów, i wysyłka jest całkowicie bezpłatna. Chociaż jest to, co prawda, jeden z droższych portfeli sprzętowych kryptowalut na rynku lider branży, możesz być pewien, że jest to zdecydowanie jeden z najlepszych portfeli offline Monero!

Jednak słowo przestrogi – upewnij się, że ty kupuj swoje urządzenie Ledger tylko od oficjalna witryna firmy. Sprzedawcy zewnętrzni mogą próbować sprzedać Ci wadliwe urządzenie, i może później odzyskać Twoje środki. Nie jest to coś, co byś chciał!

Odwiedź Ledger Nano X

…lub przeczytaj naszą recenzję Ledger Nano X.

2. Trezor Model T – Lider w dziedzinie zabezpieczeń portfeli sprzętowych

Zajmuje # 2 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja Trezora Model T. Co nam się podobało:

 • + Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
 • + Interfejs użytkownika z ekranem dotykowym
 • + Łatwe do skonfigurowania
 • + Obsługuje około 1000 zasobów kryptograficznych

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Nieporęczny projekt
 • Drogie

Odwiedź stronę

Trezor jest jednym z dwóch dużych dostawców portfeli kryptowalut na rynku (drugim jest Księga główna). Trezor Model T to najnowszy produkt firmy – i słusznym pretendentem do bycia jednym z najlepszych portfeli Monero na rynku!

Trezor Model T przewyższa Departament Bezpieczeństwa. Jego niezwykle bezpieczny portfel który może działać jako token sprzętowy U2F!

Jako jeden z wiodących portfeli sprzętowych kryptowalut możesz się tego spodziewać Trezor sprawi, że Twoje klucze prywatne będą całkowicie bezpieczne i solidne. Klucze będą przechowywane w indywidualnym portfelu, który posiadasz, i przechowywane tam w sposób izolowany – żadna osoba trzecia nie będzie miała dostępu do Twoich środków Monero!

Jeśli chodzi o Monero, Trezor działa w bardzo podobny sposób, jak jego główny konkurent – Ledger. Mianowicie będziesz w stanie przechowuj swoje monety na urządzeniu, ale będzie musiał użyj GUI Monero, aby sprawdzić swoje fundusze, i dokonywać transakcji.

Teraz warto wspomnieć, że główną krytyką, która jest często skierowana pod adresem Trezora, jest fakt, że portfel jest bardzo drogi. Model T będzie cię kosztował około 170 USD – to w rzeczywistości znacznie droższe niż Ledger Nano X, Główny konkurent Modelu T.!

Czy produkt jest wart swojej ceny? Dobrze, to zależy. Nie da się temu zaprzeczyć Trezor to jeden z liderów branży, i oferuje jeden z najlepszych portfeli Monero na całym rynku. Gdyby bezpieczeństwo jest tym, czego szukasz, wtedy Trezor jest z pewnością przyzwoitym wyborem – w końcu to chłodnia!

Odwiedź Trezor Model T

…lub przeczytaj naszą recenzję Trezor Model T.

3. Ledger Nano S – kompromis między bezpieczeństwem a ceną

Zajmuje 3 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Przegląd portfela księgi Co nam się podobało:

 • + Super bezpieczne
 • + Ochrona przed uszkodzeniami fizycznymi
 • + Obsługuje ponad 1500 monet i tokenów

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Stosunkowo drogie

Odwiedź stronę

Księga główna to nazwa, którą z pewnością zobaczysz kilkakrotnie wymieniona na tej liście najlepszych portfeli Monero. To dlatego, że w przeciwieństwie do swojego konkurenta Trezor, Ledger faktycznie oferuje dwa różne portfele sprzętowe, w których możesz przechowywać swoje monety XMR, z model S. jest starszą i tańszą opcją.

Ledger Nano S działa w ten sam sposób, co jego ulepszona wersja – Nano X. Mam na myśli to, że będziesz musiał zainstaluj aplikację Monero na urządzeniu, i również korzystać z usług XMR GUI.

Więc… Jeśli oba urządzenia działają tak samo, jaka jest rzeczywista różnica między nimi?

Cóż, na początek, S ma nieco bardziej skromną konstrukcję. Portfel jest mniejszy niż jego zaawansowana wersja, a co za tym idzie, nie będzie tak zauważalny. Docenią to ci, którzy chcą zachowaj dyskrecję podczas korzystania z portfela powiedzmy w miejscach publicznych.

Wprawdzie, Ledger Nano S obsłuży mniej altcoiny niż Nano X. Jest to istotny aspekt dla tych, którzy szukają najlepszego portfela Monero, ale planują również przechowywać i handlować większą liczbą monet.

Jak wspomniano powyżej, możesz jednak oczekiwać, że Ledger Nano S będzie znacznie bardziej przystępne niż bardziej zaawansowana wersja portfela. Mianowicie, jeśli wybierzesz ten konkretny portfel jako swoją opcję dla najlepszego portfela offline Monero, będzie Cię to kosztować około 59 USD, plus koszty przesyłki.

Teraz, jak zawsze, muszę wspomnieć – pamiętaj, aby kupować tylko Ledger Nano S. z oficjalnej strony internetowej firmy! Najlepsze praktyki nakazują, aby sprzętowe portfele kryptograficzne nigdy nie były kupowane od osób trzecich – zwróć uwagę!

Odwiedź Portfel Ledger

…lub przeczytaj naszą recenzję Portfela Ledger

4. Binance – sposób na natychmiastowy handel Monero

Zajmuje # 4 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja Binance Co nam się podobało:

 • + Bardzo znana platforma wymiany kryptowalut
 • + Ponad 100 różnych kryptowalut dostępnych do handlu
 • + Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Może to być trochę trudne dla początkujących entuzjastów kryptowalut

Odwiedź stronę

Teraz wiem, o czym myślisz – Binance? Naprawdę? To wymiana, a nie portfel!

Cóż, nie mylisz się – jednak w tej wymianie jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

Na początku tej listy najlepszych portfeli Monero omówiliśmy dwa typy możliwych portfeli – gorących i zimnych. Giełdy, które pozwalają ci zachować na nich swoje aktywa kryptograficzne po zakończeniu handlu, należą do tej pierwszej kategorii.

Oczywiście przechowywanie monet XMR na giełdzie może nie być bezpieczniejszą alternatywą dla ich przechowywania za wysokiej klasy, niezawodny portfel sprzętowy. Jednak, jak już zapewne wiesz, ma to swoje zalety i zalety.

Omówmy te specyficzne dla Binance, dobrze?

Binance jest znane w świecie handlu kryptowalutami z tego, że oferuje swoim użytkownikom jedne z najbardziej zróżnicowanych par handlowych. Oznacza to, że na platformie będziesz mógł handlować niektórymi raczej niszowymi monetami – XMR nie jest inny.

Chociaż Monero, trzeba przyznać, wspinało się na czołowe miejsca na rynku monet, nadal ogólnie trudno jest znaleźć sposób na uzyskanie pewnej ilości XMR w szybki i prosty sposób. Jest to spowodowane czynnik anonimowości kryptowaluty.

Cóż, Binance rozwiązuje ten problem!

Rzeczywiste, jeśli chodzi o przechowywanie, możesz się spodziewać wysoki poziom bezpieczeństwa po stronie Binance. Platforma wymiany jest tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, i cieszy się zaufaniem niezliczonych użytkowników na całym świecie.

Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem Binance jako głównej metody przechowywania XMR, możesz sprawdzić platformę tutaj.

Odwiedź Binance

…lub przeczytaj naszą recenzję Binance

5. Kraken – chłodnia, 2FA

Zajmuje # 5 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja Kraken Co nam się podobało:

 • + Bezpieczne i niezawodne
 • + Niskie opłaty
 • + Akceptowana jest duża liczba walut fiducjarnych

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Nie jest to najbardziej pomocna obsługa klienta

Odwiedź stronę

Kraken jest przede wszystkim, platforma handlowa kryptowalutami. Jednak giełda może również pełnić funkcję portfela Monero!

Jeśli wybierzesz Kraken jako główną metodę przechowywania XMR, dwa aspekty prawdopodobnie pojawią się przede wszystkim – chłodnia, i uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Chłodnia odnosi się do faktu, że Kraken przechowuje większość środków swoich użytkowników w, dobrzeUrządzenia do chłodni! To naprawdę świetna wiadomość!

Szczerze mówiąc, oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zatrzymać swoje monety XMR na Kraken i uznasz, że jest to najlepszy portfel online Monero na własne potrzeby i potrzeby, większość (Jeśli nie wszystko) Twoich monet będzie przechowywanych w urządzeniach sprzętowych. Urządzenia te zwykle różnią się nieco od twoich standardowych, zorientowanych na użytkownika zimnych portfeli – wyobraź je sobie jako skarbce, a nie pojedyncze portfele.

Jednak bez względu na to, jak na to patrzysz, nadal jest niesamowite, że Kraken stosuje taką technikę przechowywania kryptowalut. Pozwala Tobie – użytkownikowi – mieć pewność, że Twoje środki są bezpieczne na platformie. Żaden haker nie będzie w stanie do nich dotrzeć, ponieważ zdecydowana większość Twoich monet Monero będzie znajdować się w trybie offline!

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – 2FA – to druga sprawa.

Chociaż 2FA stało się ostatnio standardową praktyką w przypadku większość giełd wysokiego poziomu, to nadal nie oznacza, że ​​jest to bardzo skuteczne narzędzie do zabezpieczania zasobów kryptograficznych – w tym przypadku Monero. Dzięki 2FA otrzymujesz ta dodatkowa warstwa bezpieczeństwa – odstrasza większość złośliwych stron trzecich i pomaga zachować pewność, że Twoje monety XMR są bezpieczne i zdrowe.

Jeśli chcesz skorzystać z usług portfela Monero firmy Kraken, sprawdź platformę wymiany tutaj!

Odwiedź Kraken

…lub przeczytaj naszą recenzję Kraken

6. KuCoin – Doskonały do ​​potrzeb szybkiego handlu

Zajmuje # 6 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja KuCoin Co nam się podobało:

 • + Handel anonimowy
 • + Bezpieczne
 • + Obsługuje różne kryptowaluty

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Niski wolumen obrotu

Odwiedź stronę

KuCoin jest, co prawda, jedną z mniej znanych opcji hodlers do przechowywania swoich monet Monero. Jednak platforma oferująca głównie wymianę monet oferuje bardzo specyficzny typ portfela XMR – przeznaczony dla osób, uczestniczyć w daytradingach, i może być konieczne uzyskać dostęp i bardzo szybko przelać swoje fundusze.

Teraz warto wspomnieć, że nie jest to dokładnie zamierzone ze strony KuCoina. Jednak szukając najlepszego portfela Monero, możesz się o tym przekonać Wydaje się, że KuCoin przechowuje większość kryptowalut swoich użytkowników w gorących portfelach.

To bezpośrednio sprzeciwia się najlepszym praktykom w branży. Jednak nadal oferuje dość przyzwoitą opcję, jeśli chodzi o szybki handel Monero.

Warto jednak to zauważyć KuCoin obsługuje 2FA, a także niektóre rozległy KYC wymagania.

2FA dodaje tę dodatkową warstwę pewności żadne osoby trzecie nie będą miały dostępu do Twoich środków Monero. Wymóg KYC tylko to pogłębia!

Co więcej, KuCoin ma również funkcję, która na to pozwala zamek działa pod ustalonym hasłem. Dla każdego, kto chce handlować monetami XMR, to świetna wiadomość!

Jeśli chcesz samemu wypróbować KuCoin, możesz sprawdzić tę stronę tutaj.

Odwiedź Kucoin

…lub przeczytaj naszą recenzję Kucoin

7. Bittrex – Silne zabezpieczenia, chłodnia

Zajmuje # 7 miejsce na 7 giełdach kryptowalut

Recenzja Bittrex Co nam się podobało:

 • + Bardzo bezpieczne
 • + Małe, stałe opłaty
 • + Szybka wymiana
 • + Szeroka gama walut kryptograficznych i fiducjarnych

Rzeczy, które nam się nie podobały:

 • Niektóre skargi użytkowników dotyczące wsparcia
 • Może to być trudne dla nowicjusza w branży

Odwiedź stronę

Bittrex jest jedną ze starszych i bardziej niezawodnych giełd na rynku. Uważa się również, że tak jest jeden z najlepszych portfeli Monero, przynajmniej jeśli chodzi o usługi wymiany.

Powyższe wynika z zabezpieczenia wymiany.

Widzisz, Bittrex zdołał zbudować sobie reputację istoty wysoce niezawodna i bezpieczna platforma. Często uważa się, że jest jedna z najbezpieczniejszych platform do handlu i przechowywania kryptowalut, po prostu dlatego, że nigdy nie został zhakowany.

Tak, zgadza się – strona bezpieczeństwa Bittrex nigdy nie została naruszona! To naprawdę spora sprawa, biorąc pod uwagę, że wiele jeszcze bardziej znanych giełd miało pewne problemy z bezpieczeństwem w pewnym momencie lub innym.

Bittrex również przechowuje do 90% środków swoich użytkowników na urządzeniach do przechowywania w chłodni. Oznacza to, że jeśli wybierzesz Bittrex jako swój wybrany portfel Monero, większość Twoich środków będzie przechowywana w portfelach offline.

Wypłaty na Bittrex są chronione przez 2FA, zbyt. Szczerze mówiąc, za każdym razem, gdy zechcesz wypłacić swoje monety XMR, zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu PIN z uwierzytelniacza. Teraz to jest fantastyczny – to ogromna dodatkowa warstwa ochrony dla kryptowalut XMR, która z pewnością sprawia, że ​​Bittrex jest jednym z najlepszych portfeli Monero w swoim rodzaju!

Jeśli chcesz samemu wypróbować Bittrex, możesz wypróbować platformę tutaj.

Odwiedź Bittrex

…lub przeczytaj naszą recenzję Bittrex

Alternatywne opcje portfela Monero

A więc – to jedne z najlepszych portfeli Monero na obecnym rynku!

Jak widać, istnieje całkiem niezła mieszanka sprzętowych urządzeń do przechowywania danych, a także gorących portfeli (tych, które są oparte na Internecie, aw przypadku XMR – na giełdach). Oczywiście, najlepsza opcja będzie zależeć od tego wiele różnych czynników, takie jak ilość Monero, którą chcesz przechowywać, czy chcesz hodl lub handlować w aktywny sposób itd..

Pomijając urządzenia sprzętowe i pamięć masową opartą na giełdzie, wspomina się o niektórych recenzjach entuzjastów kryptowalut alternatywne opcje portfela Monero, zbyt! Niektóre z tych alternatyw obejmują między innymi:

 • Exodus. Exodus jest portfel oprogramowania – innymi słowy, gorący. Warto zauważyć, że jest to właściwie jeden z bardziej popularnych portfeli na rynku! Exodus nie jest portfelem wyłącznie dla Monero, ponieważ pozwala na to przechowuj szeroki wybór kryptowalut w sobie. Jednak to w rzeczywistości dobra rzecz – oznacza to, że będziesz w stanie przechowuj XMR i kilka innych kryptowalut w tym samym portfelu! Gwarantuje to łatwiejszy dostęp do zasobów i ogólnie jest po prostu wygodniejszy.
 • MyMonero. Jak nazwa prawdopodobnie sugeruje, MyMonero to portfel Monero – jak w przypadku, wyłącznie! Portfel został utworzony i jest zarządzany przez jeden z głównych członków zespołu stojącego za projektem Monero, i jest tworzony, aby umożliwić użytkownikom przechowywanie monet XMR bezpieczne i łatwe w zarządzaniu środowisko. Często jest postrzegany jako jeden z najlepszych portfeli Monero, i zdecydowanie warto to sprawdzić, jeśli szukasz oparty na sieci Przechowywanie Monero.
 • Guarda. Guarda to ogólny portfel kryptowalut. Oznacza to, że będziesz mógł przechowywać szeroka gama kryptowalut i tokenów na Guarda – nie jest wyłączne dla Monero. Jednak patrząc na opinie posiadaczy Monero znalezione w Internecie, wydaje się, że nazwa pojawia się dość często – można użyć Guarda zarówno jako portfel internetowy, jak i programowy, a nawet pozwala tyczenie do zrobienia z samego siebie. Ciekawa opcja!

Trzeba przyznać, że istnieje wiele, wiele więcej portfeli Monero. Jednak zdecydowana większość z nich tak, oparte na sieci i oprogramowaniu. Jeśli chodzi o sprzętową pamięć XMR, faktycznie realne opcje są omówione na powyższej liście.

Przy tych wszystkich różnych portfelach Monero, co zrozumiałe, może być trudno wybrać najlepszy dla siebie. Jednak, jak już kilka razy wymknęło się, istnieją złote zasady, których możesz przestrzegać, a tym samym wybrać idealną opcję dla siebie!

Tabela: Główne cechy Ledger Nano X i Trezor Model T.

Pierwszy krok jest prosty – musisz zadać sobie pytanie Twoje plany z XMR. Nie ma sensu szukać najlepszego portfela dla Monero, jeśli nie masz pewności co do tego prostego punktu!

Niektórzy tylko patrzą aby trochę zyskać, inni są entuzjastów technologii którzy mogą być zainteresowani anonimowością monety i stojącym za nią blockchainem. Obie te grupy ludzi będą miały różne pragnienia i potrzeby!

Portfel Monero: Exodus.

Oprócz tego powinieneś zdecydować, czy chcesz trzymaj Monero długoterminowo, lub jeśli planujesz daytrading i aktywne spekulacje. Może to znacząco wpłynąć na Twoją decyzję dotyczącą portfela Monero!

Mimo wszystko jest to całkiem proste – jeśli planujesz posiadać większą liczbę monet XMR i będziesz „w tym” na dłuższą metę, powinieneś spojrzeć na portfele sprzętowe. Jeśli jednak tylko „testujesz wody”, gorący portfel może być przyzwoitą alternatywą.

A skoro o tym mowa, jeśli chodzi o portfele online Monero, warto rozważyć wymiany wymienione na powyższej liście! Chociaż nie są to wyłącznie usługi pamięci masowej dostępne wyłącznie w Monero, mogą być idealne dla tych, którzy wciąż są nowicjuszami na scenie i chcą po prostu „poczuć”, jak to działa.

Portfele oparte na giełdzie są również świetne dla day traderów. Będziesz mógł wykonywać wszystkie swoje transakcje z poziomu portfela i na rynku, na którym liczy się każda minuta, może to być ogromna korzyść!

Wnioski

Teraz dotarliśmy do końca naszej listy najlepszych portfeli Monero roku – dziękujemy za przeczytanie! Zanim jednak pozwolę ci odejść, szybko uciekajmy główne punkty które omówiliśmy w powyższym artykule.

Generalnie są dwa rodzaje portfeli Monero w sklepie – sprzęt komputerowy, i oprogramowanie (lub internetowe). Oba te typy mają swoje własne, specyficzne korzyści i wady.

Portfele sprzętowe są oczywiście, najlepsza opcja – oni są super bezpieczny, i zapewnić wszystkie podstawowe funkcje czego można się spodziewać po wysokiej klasy portfelu XMR. Liderami w tej branży są Księga główna i Trezor.

Oprogramowanie i portfele internetowe (lub po prostu – gorące portfele) powinny być brane pod uwagę przez tych, którzy wciąż są nowicjuszami w branży lub handlowcy, którzy chcą stale sprzedawać i ponownie kupować monety XMR, w ten sposób zamierzając osiągnąć zysk.

Tabela: Opcje cenowe Ledger Nano X i Trezor Model T

Jeśli chodzi o gorące portfele, możesz wybrać jedną z opcji narzędzie specyficzne dla oprogramowania lub aplikacji, lub skorzystaj z usług przechowywania XMR wymiana do wyboru. Jednak nie wszystkie giełdy obsługują Monero, więc zapoznaj się z powyższą listą!

Bez względu na to, jakie są Twoje cele z Monero, zawsze się na nich skupiaj aspekt bezpieczeństwa sprawy! Jeśli Twój portfel nie jest bezpieczny, nic innego tak naprawdę nie ma znaczenia – może mieć wszystkie wbudowane funkcje obstawiania i delegowania na świecie oraz obsługiwać szeroki wybór innych kryptowalut, ale jeśli nie ma zabezpieczeń, ryzykujesz utratę wszystkich Twoje monety Monero do potencjalnej próby włamania.

Biorąc to jednak pod uwagę, dziękuję za przeczytanie tej listy najlepszych portfeli Moenro i mam nadzieję, że była dla Ciebie przydatna! Koniecznie sprawdź niektóre z najwyżej oceniane giełdy jeśli chcesz kupić monety XMR, a także dowiedzieć się o nich kilka innych altcoinów na rynku, zbyt. Powodzenia i do następnego razu!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me