Najlepszy portfel Steem

Czy niedawno dokonałeś inwestycji w Steem i chcesz wiedzieć, w którym portfelu przechowywać swoje monety? A może myślisz o zakupie, ale chcesz się upewnić, że jest wystarczająco dobry portfel, aby bezpiecznie przechowywać swoje monety?

Niezależnie od twojej sytuacji, mam to pod ręką!

W moim kompletnym przewodniku mam zamiar przejrzeć najlepsze dostępne portfele Steem, a także przedstawić krótki przegląd tego, czym jest platforma Steemit – bardzo ważne jest, aby zrozumieć, w co inwestujesz!

Ponadto, jeśli nie masz jeszcze żadnych monet, powiem ci również, jak kupić monetę Steem! Więc na co czekasz? Zacznijmy od ustalenia, czym właściwie jest Steemit!

(Jeśli jesteś już pewien swojej wiedzy Steemit, możesz przejść do sekcji „Znaczenie portfela Steem” lub „Różne portfele Steem”)

Co to jest Steemit?

Steemit został stworzony w 2016 roku przez Daniela Larimera i Neda Scotta. Jest to platforma mediów społecznościowych bardzo podobna do Reddit, na której ludzie mogą pisać posty lub artykuły, które każdy może zobaczyć. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice, które sprawiają, że platforma Steemit jest wyjątkowa.

Po pierwsze, jest to projekt zdecentralizowany, co oznacza, że ​​żadna pojedyncza osoba ani organ nie ma kontroli nad systemem. Jest to możliwe dzięki technologii blockchain, na której działa, co bardzo różni się od konkurentów, takich jak Reddit czy nawet Facebook, gdzie właściciele witryn mogą cenzurować lub usuwać treści, jeśli im się to nie podoba..

Platforma Steemit jest również wyjątkowa, ponieważ pisarze mogą zarabiać, jeśli ludzie lubią ich posty. Istnieje system głosowania podobny do klikania „Lubię to” na Facebooku. Im więcej polubień zdobędziesz, tym więcej może zarobić pisarz! Jednak pisarze nie otrzymują zapłaty prawdziwymi pieniędzmi, takimi jak dolary amerykańskie lub euro, w rzeczywistości otrzymują zapłatę za pomocą rodzimej kryptowaluty Steemit – Steem.

Moneta Steem działa tak samo, jak inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, w których użytkownicy mogą wysyłać, odbierać lub przechowywać monety, przechodząc z portfela do portfela. Ma nawet własny łańcuch bloków, zamiast korzystać z Ethereum lub NEO!

Od czasu premiery w 2016 r. Moneta Steem radziła sobie naprawdę dobrze, osiągając rekordowy poziom 1,7 miliarda dolarów pod koniec 2017 r.!

Skoro już wiesz, czym jest platforma Steemit, dowiedzmy się, dlaczego ważne jest przechowywanie monet Steem w portfelu!

Znaczenie portfela Steem

Kiedy kupujesz monety Steem (lub jakąkolwiek inną kryptowalutę) z giełdy kryptowalut (na przykład Poloniex), Twoje środki są przechowywane w czymś, co nazywa się „Portfel sieciowy innej firmy”. Oznacza to, że nie masz kontroli nad swoimi środkami. Gdyby zewnętrzna giełda miała zhakowane serwery (tak jak Poloniex w 2014), możesz ukraść wszystkie swoje monety. Jest to jeden z głównych powodów, dla których musisz zdobyć własny portfel Steem.

Kiedy pobierasz portfel Steem na swój komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne, jesteś jedyną osobą, która ma kontrolę nad Twoimi kluczami prywatnymi. Klucz prywatny jest jak hasło do bankowości internetowej. Jeśli ktoś ma do nich dostęp, ma pełną kontrolę nad Twoimi monetami.


Posiadanie własnego prywatnego portfela Steem umożliwia również wysyłanie i odbieranie monet. Otrzymasz własny adres portfela, który jest jak numer konta bankowego, umożliwiając interakcję z łańcuchem bloków.

Każda transakcja, którą dokonujesz za pomocą portfela na monety Steem, jest przezroczysta, ponieważ pozostaje w łańcuchu bloków, aby wszyscy mogli ją zobaczyć. Ponownie, jeśli trzymałeś swoje środki na internetowej giełdzie kryptowalut, musisz wysłać do nich prośbę za każdym razem, gdy chcesz dokonać wypłaty.

Teraz, gdy już wiesz, jak ważne jest uzyskanie własnego portfela Steem, zamierzam zbadać, które portfele są dostępne!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Różne portfele Steem

Chociaż moneta Steem została po raz pierwszy wypuszczona w 2016 roku, liczba dostępnych portfeli jest naprawdę niewielka. Oznacza to, że nie ma dużego wyboru. Jednak przejrzę kilka dostępnych portfeli Steem, a następnie omówię, co mogą, a czego nie mogą zrobić.

Platforma Steem

Oczywistym wyborem do przechowywania monet Steem jest faktyczna platforma Steem. W rzeczywistości, jeśli jesteś pisarzem i masz szczęście zarobić trochę pieniędzy na Steemit, twoje monety i tak zostaną początkowo umieszczone w portfelu platformy Steemit. Pamiętasz, jak ci mówiłem, że platforma Steemit jest zdecentralizowana? Cóż, oznacza to, że nie ma centralnego serwera do ataku przez hakerów, co czyni go bezpiecznym wyborem do przechowywania monet Steem.

Kiedy tworzysz konto na platformie Steemit, automatycznie uzyskujesz dostęp do swojego własnego portfela. Możesz wpłacić środki z innego portfela (np. Giełdy kryptowalut), wysłać swoje monety Steem do innego portfela lub po prostu zostawić je tam na przechowanie. Jednak jest też wiele innych rzeczy, które możesz zrobić.

Portfel pozwala dowiedzieć się, ile są warte twoje monety w dolarach amerykańskich, na podstawie aktualnej ceny rynkowej. Dostępna jest również funkcja oszczędzania, która dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ aby usunąć monety, musisz poczekać 3,5 dnia. Oznacza to, że w rzadkich przypadkach, gdy komuś uda się uzyskać dostęp do Twojego portfela, będziesz miał dużo czasu na zatrzymanie transakcji.

Najważniejsze jest to, że platforma Steemit nigdy nie przechowuje twoich kluczy prywatnych na żadnym centralnym serwerze, co oznacza, że ​​twoje fundusze są zawsze bezpieczne. Możliwe jest jednak przeglądanie twoich kluczy prywatnych po zalogowaniu się na konto Steemit, co oznacza, że ​​gdyby ktoś miał dostęp do twojego hasła, mógłby zobaczyć twoje klucze.

Dodatkową luką w zabezpieczeniach platformy Steemit jest brak uwierzytelniania dwuskładnikowego ani funkcji Google Authenticator. W tym miejscu możesz się zalogować, potrzebujesz kodu, do którego można uzyskać dostęp tylko z telefonu komórkowego. Brakuje tych funkcji ze względu na swój zdecentralizowany charakter – nie ma centralnego organu, który weryfikowałby uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Z drugiej strony korzystanie z portfela Steemit, który jest dostępny na koncie Steemit, jest bardzo wygodne, dzięki czemu bardzo łatwo jest szybko wysyłać lub odbierać monety, zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i urządzeniu mobilnym (bez aplikacji – przeglądarka internetowa).

Portfel eSteem

Esteem to aplikacja portfela mobilnego, która umożliwia wysyłanie, odbieranie i przechowywanie monet Steem. Jest dostępny do pobrania za darmo zarówno w Google Play, jak iw sklepie Apple. Deweloperzy planują również wkrótce wydanie wersji na komputery stacjonarne.

Portfel został stworzony przez firmę zewnętrzną, która chciała stworzyć przyjazną dla użytkownika platformę umożliwiającą ludziom nie tylko przechowywanie monet Steem, ale także dostęp do materiałów, takich jak blogi i posty. Oznacza to, że jest naprawdę prosty w użyciu, co jest idealne dla początkujących.

Logo eSteem Wallet

Portfel Esteem jest powiązany z Twoim kontem na platformie Steemit, co oznacza, że ​​nie możesz go użyć do utworzenia nowego adresu portfela. Zamiast tego będziesz musiał użyć swoich kluczy prywatnych i hasła z konta Steemit.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, o ile Twój telefon komórkowy nie zostanie skradziony lub uzyskany przez kogoś innego, jest to bardzo bezpieczny sposób przechowywania twoich monet.

Portfel CLI

Portfel CLI to oficjalny portfel na monety Steem, który można pobrać na komputer stacjonarny. W rzeczywistości jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania monet Steem, ponieważ musisz pobrać klienta blockchain, który umożliwia bezpośrednie połączenie z gniazdem internetowym Steemit.

Jednak, chociaż jest najbezpieczniejszy, portfel CLI Steem jest bardzo trudny w użyciu. W rzeczywistości, jeśli nie masz podstawowej wiedzy na temat programowania wiersza poleceń, radziłbym wybrać inną opcję.

Programowanie portfela CLI

Podobnie jak w przypadku portfela Esteem, nie jest możliwe tworzenie ani generowanie kluczy prywatnych, więc będziesz musiał je zaimportować z platformy Steemit. Jeśli rozumiesz programowanie w wierszu poleceń, to tutaj jest link wyjaśniając, co musisz zrobić, aby skonfigurować portfel CLI Steem.

Naczynie

Naczynie to portfel Steem, który można pobrać na komputer stacjonarny. Dostawca portfela nie ma oficjalnej strony internetowej, więc aby go pobrać, musisz odwiedzić Github (co możesz zrobić, klikając tutaj mój link). Portfel nazywa się Lite-klientem, ponieważ nie musisz pobierać całego łańcucha bloków na swój komputer.

Harmonogram nabywania uprawnień przez statki

Co ciekawe, Twoje klucze prywatne są w rzeczywistości przechowywane w samym portfelu, dzięki czemu jest naprawdę bezpieczny. Kiedy wysyłasz monety z portfela Vessel, twoje klucze prywatne również nigdy nie są przesyłane do łańcucha bloków.

Naprawdę użyteczną cechą tego konkretnego portfela Steem jest to, że możesz zaimportować wszystkie swoje indywidualne konta Steemit w jedno miejsce. W przeciwnym razie, korzystając z innych portfeli, musiałbyś utworzyć osobny login dla każdego z nich!

Pod względem łatwości obsługi portfel Vessel Steem jest również odpowiedni dla początkujących. Możesz zapisywać adresy portfeli również na potrzeby giełd zewnętrznych, więc jeśli chcesz przelać środki, jest to naprawdę prosty proces.

Portfel papierowy

Ostatnią opcją z mojej recenzji portfela Steem jest użycie portfela papierowego. Portfel papierowy to najbardziej podstawowy rodzaj portfela, jednak w rzeczywistości jest jednym z najbezpieczniejszych! Działa to tak, że po prostu drukujesz swoje klucze prywatne na kartce papieru, zapisujesz na niej hasło i przechowujesz je w bezpiecznym miejscu!

Ponieważ twoje klucze prywatne znajdują się na kartce papieru, nigdy nie są połączone z Internetem, co czyni je odpornymi na włamania! Jeśli chcesz uzyskać instrukcje krok po kroku, jak zdobyć portfel papierowy Steem, kliknij mój link tutaj!

Warto również wspomnieć, że naprawdę dobry portfel o nazwie Freewallet był kiedyś kompatybilny z monetą Steem, jednak w Kwiecień 2018 firma zdecydowała się go usunąć z listy. Deweloperzy z Freewallet twierdzili, że sieć Steem napotkała zbyt wiele problemów, dlatego nie będą jej już wspierać.

Teraz, gdy znasz już różne dostępne portfele Steem, który z nich najbardziej Ci się podoba? Jeśli już zdecydowałeś, którego będziesz używać, ale teraz chcesz wiedzieć, jak kupić Steem, przeczytaj poniższą sekcję!

Jak kupić Steem

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie monet Steem jest kupienie ich na zewnętrznej giełdzie kryptowalut. Najpopularniejszym miejscem, w którym można go kupić, jest Binance, który jest największą na świecie giełdą dziennych obrotów. Nie ma giełd sprzedających go w zamian za prawdziwe waluty fiducjarne, więc nie będziesz mógł korzystać z karty debetowej / kredytowej ani konta bankowego.

Oznacza to, że będziesz musiał zdeponować główną kryptowalutę, taką jak Bitcoin lub Ethereum, a następnie wymienić ją na Steem. Po zakończeniu transakcji musisz wycofać swoje monety z powrotem do wybranego portfela Steem.

Oprócz Binance możesz go również kupić na następujących giełdach kryptowalut:

  • Bithumb
  • Bittrex
  • GOPAX
  • HitBTC
  • Huobi
  • OpenLedger
  • DEX
  • Poloniex
  • RuDEX
  • Upbit

Istnieje również możliwość darmowego zdobycia kilku monet Steem. Czy wiesz jak? Pisz ciekawe artykuły, blogi lub posty na platformie Steemit!

Pamiętasz, jak powiedziałem ci wcześniej, że treść jest głosowana w górę lub w dół? Cóż, jeśli Twój artykuł jest bardzo popularny i otrzyma wiele pozytywnych głosów, otrzymasz darmowe monety Steem!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Wniosek

Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój przewodnik po portfelach monet Steem! Jeśli przeczytałeś go od początku do końca, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, czym jest platforma Steemit, dlaczego ważne jest, aby uzyskać portfel kryptowalut, a także jak kupić Steem!

Tabela: Obsługiwane kryptowaluty Ledger Nano X i Trezor Model T.

Podałem Ci również pełną listę wszystkich portfeli Steem dostępnych na rynku. Którego zdecydowałeś się użyć? Osobiście korzystam z portfela internetowego platformy Steemit, ponieważ jest to idealne połączenie wygody i bezpieczeństwa. Myślę jednak, że jest trochę rozczarowujące, że wciąż dostępnych jest tylko kilka portfeli.

Daj mi znać o swoich doświadczeniach z używaniem któregokolwiek z wymienionych przeze mnie portfeli Steem. Miejmy nadzieję, że wszyscy możemy sobie pomóc!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map