Sprzęt do kopania Ethereum - Ethereum CoinWięc spędziłeś dni na badaniu Ethereum, sprawdzaniu najnowszych wiadomości i relacji w mediach, badałeś każdy temat związany z tą kryptowalutą, a teraz jesteś w końcu gotowy do rozpoczęcia wydobywania. Ale jak wybrać odpowiednie opcje i uniknąć marnowania dużej ilości pieniędzy? Cóż, dobrze, że jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o sprzęcie do kopania Ethereum. Dokładniej, komponenty, które są do tego wymagane.

Platformy wydobywcze Ethereum stają się coraz bardziej popularne. Jednym z powodów jest to, że różnią się one bardzo pod względem jakości i ceny. Możesz zdecydować się na zakup bardzo prostego zestawu dla początkujących, tanio lub możesz zainwestować w coś, z czego korzystają profesjonaliści. A może nawet zdecydowałeś się zbudować swoje urządzenie?

Cokolwiek by to nie było, będziesz potrzebować dużej wiedzy na ten temat – jakie komponenty są dobre w jakich procesach, jak działają platformy itp. Dobrze, że masz przed sobą ten poręczny przewodnik – nauczę cię wszystko, co musisz wiedzieć, myśląc o najlepszych górnikach Ethereum!

Zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć, że istnieją lepsze sposoby uzyskać Ethereum, następnie wydobywanie. Możesz wybierać spośród różnych giełdy kryptowalut które umożliwiają kupowanie ETH za pieniądze fiducjarne i natychmiastowe rozpoczęcie handlu. Kilka takich platform to Coinbase, Binance i Coinamma.

Teraz przejdźmy dalej!


Sprzęt wydobywczy Ethereum – Rig

Sprzęt wydobywczy Ethereum (lepiej znany jako platforma wydobywcza Ethereum) to specjalnie zaprojektowana maszyna z uroczystym celem – do wydobywania Ethereum. Jasne, teoretycznie możesz użyć tego urządzenia do innych rzeczy (takich jak gry lub inne operacje na komputerze), ale w miarę upływu czasu coraz mniej osób używa platform do celów innych niż wydobycie.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Rodzaje platform górniczych

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa typy platform wydobywczych Ethereum – CPU i GPU.

Platformy do wydobywania CPU używają procesora CPU do wymuszania złożonych algorytmów do rozwiązywania bloków (tych, które tworzą łańcuchy bloków). Ten rodzaj wydobycia był kiedyś bardzo popularnym wyborem, jeśli chodzi o najlepszych górników Ethereum, ale od niedawna nie jest szerzej stosowany.

Platformy do wydobywania procesorów były (w niektórych przypadkach – nadal) bardzo popularne wśród początkujących górników. Powodem tego jest to, że są bardzo tanie i łatwe w użyciu – wystarczy komputer. Wadą tego jest jednak to, że proces jest niezwykle powolny – może zająć miesiące (a nawet lata!), Zanim zostaną zauważone zauważalne wyniki..

Platformy do wydobywania GPU używają kart graficznych w taki sam sposób, jak procesory z procesorami, z wyjątkiem tego, że karty graficzne nie wykonują algorytmów – po prostu kończą procesy wyszukiwania w zamkniętych sieciach.

Platformy do wydobywania GPU są lepsze od CPU w prawie każdym aspekcie. Ale naturalną wadą tego rozwiązania jest to, że są bardzo drogie. Właściwa platforma do wydobywania GPU może kosztować od 3000 do 5000 USD!

Bez względu na typ, wszystkie platformy górnicze składają się z zasilacza, płyty głównej, kart graficznych, urządzenia chłodzącego i jakiejś obudowy, która trzyma to wszystko razem – mogą to być ramy drewniane lub aluminiowe.

Budowa platformy górniczej

Teraz, gdy wiesz, co składa się na ogólne typy platform górniczych, przyjrzyjmy się, jak są one zbudowane. Jeśli masz podstawową wiedzę o tym, jak powinny wyglądać platformy górnicze – dobrze! Ale jeśli tego nie zrobisz, nie musisz się martwić – to, co widzisz w Internecie, gdy używasz Google dla sprzętu do kopania Ethereum, to tylko przykłady najbardziej zoptymalizowanego wyglądu platformy. Prawdę mówiąc, możesz zmontować i sprawić, że sprzęt wydobywczy Ethereum będzie wyglądał tak, jak chcesz – o ile działa poprawnie.

sprzęt do wydobywania ethereum

Zanim jednak porozmawiamy o procesie budowania platformy, dowiedzmy się, jakie są najlepsze podstawowe części dla każdej platformy i gdzie ich szukać.

Najlepszy procesor graficzny dla górnictwa

Jeśli planujesz zbudować platformę do wydobywania GPU, prawdopodobnie będzie ona zawierać więcej niż jedną (lub dziesięć) kartę graficzną. Ale aby móc wybrać odpowiedni procesor graficzny, aby zmaksymalizować swoje dochody, musisz przede wszystkim zbadać najlepsze układy GPU do wydobycia.

Jeśli chodzi o układy GPU, na rynku są dwaj duzi rywale – Nvidia i AMD. Większość list, które znajdziesz w Internecie, które twierdzą, że mówi się o „najlepszym GPU do wydobycia”, zawiera tylko karty graficzne Nvidia i AMD, chyba że zaznaczono inaczej.

Ma to jednak sens. Obie firmy udowodniły, że potrafią tworzyć wysokiej jakości, najnowocześniejsze technologie, dlatego oba produkty firmy dominują na listach..

Aby to było sprawiedliwe i aby uniknąć nadmiarowości, wymienię po jednym GPU z każdej firmy, aby podać przykłady tego, jak powinien wyglądać najlepszy procesor graficzny do wydobywania.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070

Nvidia GeForce GTX 1070 jest przez wielu uważana za najlepszy wybór, jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut. Gracze już zauważyli, jak dobra może być ta karta graficzna, a entuzjaści kryptografii szybko podążyli za nią.

Najlepsza cecha tego GPU polega na tym, że może utrzymywać stosunkowo wysoką szybkość mieszania, nie wykorzystując do tego kosmicznych ilości energii. Zazwyczaj układy GPU wymagają do ich zasilania ogromnych ilości energii elektrycznej, co z kolei może opróżnić portfel górnika, zanim jeszcze zacznie zauważać jakiekolwiek zyski ze swoich działań wydobywczych.

AMD Radeon RX580

AMD Radeon RX580 jest głównym konkurentem dla Nvidii GTX 1070. Hashrate Radeona jest niezauważalnie nieco niższy niż GTX, ale tam, gdzie brakuje hashratu, RX580 nadrabia cenę – jest postrzegany jako tańszy, ale podobnie działający jako alternatywa dla Nvidia GeForce GTX 1070.

Podobnie jak GTX, Radeon również utrzymuje niskie zużycie energii, aby zmaksymalizować potencjalne zyski. Ta karta graficzna jest tak poszukiwana przez entuzjastów kryptowalut na całym świecie, że znalezienie takiej karty od razu może być trudne.

Jak wspomniałem wcześniej w przewodniku, sprzęt do kopania GPU Ethereum nie jest tani. A teraz porozmawiajmy o liczbach.

Nvidia GeForce GTX 1017 kosztuje prawie 470 USD, podczas gdy AMD Radeon RX580 kosztuje około 320 USD. Teraz wyobraź sobie, ile musiałbyś zainwestować, gdybyś chciał stworzyć swój zestaw GPU złożony z, powiedzmy, sześciu kart graficznych? Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie pozostałe koszty (płyta główna, zasilacz itp.) Do kwoty, o której myślisz.

Teraz widzisz, co miałem na myśli, mówiąc „drogie”?

Najlepsza płyta główna do kopania

Kolejną bardzo ważną częścią każdego sprzętu do kopania Ethereum jest płyta główna. W tej dziedzinie sprzętu dwoma głównymi konkurentami są ASUS i ASRock.

ASUS B250 Mining Expert

ASUS B250 Mining Expert jest przez wielu postrzegany jako najlepsza płyta główna dla górnictwa, jaką kiedykolwiek stworzono. A te twierdzenia nie są puste – ta płyta główna została stworzona z myślą o górnikach.

Może obsługiwać ogromną ilość do 19 – tak, 19 – GPU naraz. Wyobraź sobie, że masz tę bestię podłączoną do 19 Nvidias lub AMD!

ASUS B250 Mining Expert jest specjalnie zaprojektowany dla górników. Posiada specjalną funkcję wydobywczą, która zajmuje się żmudną pracą za Ciebie.

ASRock H110 Pro BTC+

ASRock H110 Pro BTC + jest przez wielu uważany za dobrą alternatywę dla eksperta górniczego firmy ASUS. ASRock obsługuje 13 procesorów graficznych, których, szczerze mówiąc, jest prawdopodobnie więcej niż kiedykolwiek potrzeba.

Jeśli chodzi o konkurowanie w kategorii „najlepsza płyta główna do kopania”, jest jeden problem. Prawdopodobnie jedyną prawdziwą wadą tej płyty głównej jest to, że konfiguracja i użytkowanie jest nieco trudne. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz wybrać coś, z czym łatwiej sobie poradzić. Jeśli jednak jesteś ekspertem w dziedzinie kryptowalut i – w szczególności – sprzętu do kopania Ethereum, to nie powinieneś mieć problemu z ASRock H110 Pro BTC+.

Łączna cena ASUS B250 Mining Expert wynosi prawie 150 USD, podczas gdy ASRock H110 Pro BTC + kosztuje 99,99 USD. Teraz możesz dodać te ceny do „całkowitej ceny za zbudowanie najlepszego sprzętu do kopania Ethereum”.

Pamiętaj też, że ważne jest, aby uzyskać plik portfel sprzętowy aby zabezpieczyć swoje aktywa. Kilku liderów branży to Ledger Nano X i Trezor Model T..

Jak zbudować platformę górniczą?

Teraz, gdy masz już pojęcie o tym, jak budowane są najpopularniejsze typy platform górniczych, możemy w końcu przejść do procesu budowy. Zrobiłeś swoje listy, zebrałeś materiały (w tym najlepszy procesor graficzny do wydobycia i najlepszą płytę główną do kopania) i jesteś gotowy do zbudowania sprzętu do kopania Ethereum.

Przede wszystkim powinieneś zbudować ramę. Każdy rodzaj wytrzymałego materiału będzie działał i pamiętaj – nie musi być doskonały wizualnie, o ile dobrze spełnia swoje zadanie.

Nadszedł czas, aby dodać płytę główną i podłączyć wszystkie kable do odpowiednich gniazd. Gdy już się tym zajmiesz, dodaj GPU do obrazu. Po podłączeniu wszystkiego i dodaniu chłodzenia i zasilacza będziesz potrzebować USB z systemem operacyjnym (Windows, Mac itp.).

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego i zakończeniu konfiguracji w systemie BIOS pozostaje tylko pobrać i zainstalować oprogramowanie do wydobywania i przetaktowywania. I jesteś skończony! Możesz natychmiast rozpocząć wydobycie.

Kupowanie zestawu

Jeśli spędzanie czasu na zbieraniu i składaniu własnego sprzętu wydobywczego Ethereum wydaje się zbyt dużym wyzwaniem lub jeśli po prostu nie jesteś majsterkowiczem w sercu, inną opcją jest zakup platformy wydobywczej od zewnętrznego sprzedawcy.

ethereum-mining-hardware - platforma górnicza

Jest wielu ludzi, którzy albo a) sprzedają zmontowane platformy górnicze, albo b) montują i składają za Ciebie Twoje platformy górnicze (za opłatą). Osoby te zazwyczaj umieszczają reklamy na popularnych forach marketingu cyfrowego (np. Craigslist), oferując swoje produkty lub usługi.

Warto przyjrzeć się platformom, które można kupić w ten sposób, bo przy odrobinie szczęścia można dostać świetną ofertę i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ale z drugiej strony zawsze należy uważać na oszustwa i złe zamiary – niektórzy mogą próbować cię oszukać lub wręcz okraść, inni mogą próbować sprzedać ci zepsuty, uszkodzony, niedziałający lub słabo działający sprzęt.

Aby uniknąć tego typu sytuacji, zawsze miej przyjaciela, który wie, co robi (lub jeszcze lepiej – eksperta w tej dziedzinie), aby sprawdził sprzęt, o zakupie którego myślisz. Zawsze lepiej jest poświęcić trochę czasu i upewnić się, że nie później dowiadujesz się, że zostałeś oszukany.

Teraz wiesz już o tajnikach budowania i utrzymywania własnego sprzętu wydobywczego Ethereum. Możesz wyjść i założyć własną farmę wydobywczą kryptowalut. Jeśli na początku ci się nie uda, nie martw się – złożenie platformy górniczej nie jest łatwym zadaniem. Po prostu próbuj dalej i nie poddawaj się – w końcu tam dotrzesz!

Wniosek

Istnieje wiele różnych sposobów spojrzenia na oprogramowanie do kopania Ethereum – możesz je ocenić na podstawie jego typu (procesor lub GPU), numeru GPU, jakości płyty głównej, a nawet metody chłodzenia. Istnieje jednak niezliczona liczba sposobów na zbudowanie platformy wydobywczej.

Najłatwiejszym sposobem na wejście do świata wydobywania kryptowalut jest zebranie każdej części informacji, przeanalizowanie ich i wyciągnięcie wniosków, a następnie wykorzystanie przefiltrowanych informacji do zebrania i złożenia pierwszej platformy. To nie musi być wyszukane ani drogie – jeszcze lepiej, spróbuj zacząć od taniej strony rynku. To da ci szansę na dokonanie osądów i rozwój w trakcie tego procesu.

Pamiętaj, aby przed uruchomieniem maszyny wybrać sprawdzone oprogramowanie. Potem wszystko, co musisz zrobić, to koszt energii elektrycznej i warunki chłodzenia.

Sprzęt do kopania Ethereum ma tendencję do nagrzewania się. Musisz mieć jakąś klimatyzację i specjalny sprzęt chłodzący. Jeśli nie uda Ci się schłodzić swojej maszyny, w końcu się ona (czyli naprawdę szybko) wypali. Zmarnujesz wszystkie swoje inwestycje i czas. Prawdopodobnie byś tego nie chciał, teraz zrobiłbyś to?

Jeśli chodzi o energię elektryczną, najlepiej jest znaleźć miejsce, które oferuje super tanią energię, ale jest dość przestronne (zwłaszcza jeśli twoje długoterminowe plany obejmują budowę farmy)..

Jednak oprócz tego możesz również rozważyć kupując Ethereum na niezawodne giełdy kryptowalut a nawet rozważ rozpoczęcie handlu. Kilka z zalecanych platform to Coinbase i Binance.

Jeśli masz już Ethereum, wybierz plik bezpieczny portfel sprzętowy, takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T.

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Dotarliśmy do końca tego przewodnika po platformie wydobywczej Ethereum. Mam nadzieję, że podobała Ci się lektura, a ponadto – mam nadzieję, że dobrze wykorzystasz te informacje!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me