Pełne informacje o tym, gdzie i jak kupić kryptowalutę

Więc zdecydowałeś się zainwestować w kryptowaluta. Jednak jesteś zdezorientowany i nie wiesz od czego zacząć – zastanawiasz się, jak kupić kryptowalutę? Przy tak wielu dostępnych opcjach wybór najlepszej dla siebie może być trudny. Poza tym jest wiele rzeczy, o których musisz pomyśleć, zanim zaczniesz dokonywać płatności.

Nauczenie się, jak kupić kryptowalutę, może być zagmatwany proces. Jednak nie musi. W tym przewodniku udzielę odpowiedzi na wszystkie poniższe pytania:

 • Jak kupić kryptowalutę za pomocą USD, EUR i GBP?
 • Co jest Najlepszym sposobem kupić kryptowalutę?
 • Czy mogę kupić kryptowalutę za pomocą karta kredytowa?
 • I wiele więcej!

Pod koniec tego przewodnika dowiesz się dokładnie, jak kupić kryptowalutę, która jest dla Ciebie najlepsza (tj. wymiany) i gdzie powinieneś się udać, aby to zrobić. Więc zacznijmy!

Jak kupić kryptowalutę?

Proces kupowania i sprzedawania kryptowalut został znacznie uproszczony w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Przed zakupem kryptowaluty należy wziąć pod uwagę pięć ważnych czynników:

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Lokalizacja

Aby dowiedzieć się, jak i gdzie możesz kupić kryptowalutę, ważne jest, abyś to zrobił sprawdź przepisy swojego kraju.

Metoda płatności

Najpopularniejsze i akceptowane metody płatności przy zakupie kryptowaluty obejmują: karta kredytowa, przelew bankowy, lub nawet gotówka. Różne witryny internetowe akceptują różne metody płatności, więc musisz wybrać witrynę, która akceptuje metodę płatności, której chcesz użyć.

Rodzaj kryptowaluty

Nie wszystkie kryptowaluty są dostępne do kupienia na każdej stronie internetowej. Będziesz musiał znaleźć stronę internetową, która sprzedaje kryptowalutę, którą chcesz kupić.

Koszt opłat

Każda witryna ma różne opłaty. Niektóre są tanie, inne nie są takie tanie. Upewnij się, że wiesz, ile kosztują opłaty przed założeniem konta na dowolnej stronie internetowej. Nie chcesz tracić czasu na weryfikację siebie, a potem dowiadywać się, że opłaty są zbyt wysokie!

Ile możesz sobie pozwolić


Jak w przypadku każdej inwestycji, powinieneś nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić. Polecam najpierw porozmawiać z doradcą finansowym.

Mając na uwadze te 5 czynników, możemy przejść dalej. Kiedy jednak kupujesz swoją kryptowalutę, gdzie zamierzasz ją przechowywać? Podpowiem: to nie jest twoje konto bankowe.

Portfel kryptowalut

Portfel kryptowalut to miejsce, w którym przechowujesz kryptowaluty po ich zakupie. Możesz porównać portfel kryptowalut ze swoim kontem bankowym. W taki sam sposób, w jaki przechowujesz tradycyjne waluty (USD, JPY, EUR itp.) Na swoim koncie bankowym, będziesz przechowywać kryptowaluty w swoim portfelu kryptograficznym.

Do wyboru jest wiele łatwych w użyciu i bezpiecznych opcji. Ważne jest, abyś wybrał bardzo bezpieczny portfel, ponieważ jeśli twoja kryptowaluta zostanie skradziona z twojego portfela, nigdy nie możesz jej odzyskać.

Istnieją trzy rodzaje portfeli:

 • Portfele online: Najszybsza konfiguracja (ale także najmniej bezpieczna);
 • Portfele programowe: Aplikacja, którą pobierasz (bezpieczniejsza niż portfel internetowy);
 • Portfele sprzętowe: Urządzenie przenośne podłączane do komputera przez USB (najbezpieczniejsza opcja).

Potrzebny portfel będzie zależał od tego, którą kryptowalutę chcesz kupić. Jeśli kupisz Bitcoin, na przykład będziesz potrzebować portfela, w którym można przechowywać Bitcoiny. Jeśli kupisz Litecoin, będziesz potrzebować portfela, w którym można przechowywać Litecoin.

szczęśliwie, jest wiele dobrych portfeli do wyboru z tego może przechowywać wiele kryptowalut. Exodus, na przykład jest portfelem oprogramowania, który można przechowywać Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dziarskość, EOS i więcej!

Jak kupić kryptowalutę: portfel na kryptowaluty.

Jeśli chodzi o portfele sprzętowe, polecam Ledger Nano S. Jest super bezpieczny (ponieważ jest podłączony do Internetu tylko wtedy, gdy jest podłączony do komputera) i kosztuje około 70 USD. Przechowuje NEO, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i wiele więcej!

Teraz, gdy już wiesz, gdzie będziesz przechowywać kryptowalutę, następnym krokiem jest ustalenie, gdzie najlepiej kupić kryptowalutę i jak za nią zapłacić.

Gdzie kupić kryptowalutę?

Uczyć się w jaki sposób aby kupić kryptowalutę, musisz najpierw wiedzieć gdzie kupić kryptowalutę. Jeszcze kilka lat temu było tylko kilka miejsc, w których można było kupować i sprzedawać kryptowaluty. Teraz jednak jest ich o wiele więcej! Przyjrzyjmy się różnym miejscom i sposobom zdobycia krypto.

Jak kupić kryptowalutę na giełdach kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to witryny internetowe, które umożliwiają wymianę lokalnej waluty na kryptowalutę. Giełdy to najpopularniejszy sposób kupowania kryptowalut. Polecam początkującym korzystanie z tych serwisów wymiany, ponieważ są one łatwe w użyciu i szybkie w konfiguracji.

Metoda płatności: Większość giełd akceptuje płatności do przelew bankowy lub karta kredytowa, niektórzy z nich również akceptują PayPal.

Do wyboru jest wiele giełd. Każdy z nich ma inny poziom bezpieczeństwa i każdy z nich akceptuje inne rodzaje metod płatności. Większość giełd poprosi Cię o wykonanie poniższych kroków, zanim będziesz mógł zacząć kupować kryptowalutę.

 • Pierwszym krokiem jest zarejestruj się z Twoimi danymi (imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu komórkowego itp.);
 • Następnym krokiem jest zweryfikować Twoją tożsamość – zwykle potrzebujesz paszportu / prawa jazdy;
 • Następnie zostaniesz poproszony o skonfigurowanie Weryfikacja dwuetapowa. Pomaga to zabezpieczyć konto i odstraszyć hakerów!

Uwaga: prawie wszystkie giełdy pobierają opłatę transakcyjną w wysokości około 1-4%.

Po założeniu konta możesz zacząć kupować kryptowalutę na giełdzie. Większość giełd jest podobna do platform handlu akcjami: możesz kupić i zatrzymać swoją kryptowalutę lub wymienić ją na inną kryptowalutę.

Jak kupić kryptowalutę: giełda kryptowalut.

Musisz uważać przy wyborze giełdy kryptowalut. Decyzję należy podjąć na podstawie następujących czynników:

 • Sprawdź bezpieczeństwo wymiany. Jest to najważniejsza rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę, ponieważ inwestorzy stracili dużo pieniędzy w przeszłości, gdy giełdy zostały zhakowane.
 • Opłaty transakcyjne – im niższy, tym lepiej.
 • Liczba dostępnych opcji płatności: czy akceptują przelew bankowy, kartę kredytową, PayPal itp.?
 • Czas potrzebny do aktywacji konta – jeśli się spieszysz, możesz nie chcieć długo czekać na weryfikację!
 • Jakie oferują opcje kryptowalut. Na przykład, jeśli chcesz kupić monetę NEO, musisz mieć pewność, że wybrana giełda sprzedaje monetę NEO.
 • Sprawdź opinie użytkowników związane z giełdą! Dzięki temu dowiesz się, jak przyjazna jest strona wymiany.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Najlepsze giełdy brokerów kryptowalut

Giełdy brokerskie są jak kantory wymiany walut, które można znaleźć na lotniskach. Jednak zamiast wymieniać między sobą różne waluty lokalne (takie jak YEN na USD), możesz wymienić lokalną walutę na kryptowaluty. To najprostszy sposób na zakup kryptowaluty – można to zrobić nawet z telefonu komórkowego!

Coinbase

Coinbase to największa i najpopularniejsza giełda brokerów kryptowalut. Jest bezpieczny i akceptuje przelewy bankowe, karty kredytowe / debetowe i PayPal. Ich opłaty zależą od wybranej metody płatności, więc sprawdź, zanim zapłacisz! Opłaty za karty są najwyższy na 3,75%.

Jak kupić kryptowalutę: strona główna Coinbase.

Jeśli mieszkasz w Azji, Afryce lub Ameryce Południowej, prawdopodobnie nie możesz korzystać z Coinbase. Jest dostępny głównie tylko w Europie, Australii i Ameryce Północnej.

Możesz kupić Bitcoin, Ether, Litecoin i Bitcoin Cash w Coinbase.

Coinmama

Największa zaleta Coinmama polega na tym, że umożliwia klientom z niemal każdego kraju kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Jest łatwy w użyciu i tak jest wysoce zaufany – została założona w 2013 roku!

Pozwala na użycie karty kredytowej jako metody płatności, ale tak jest pobiera 6% aby to zrobić. To trochę więcej niż 3,75% pobierane przez Coinbase!

Oprócz tego, że jest dostępny w prawie każdym kraju, Coinmama ma jeszcze jedną wielką zaletę: akceptuje każdą lokalną walutę!

Na Coinmama możesz kupić tylko Bitcoin i Ether.

CEX.io

CEX.io jest łatwy w użyciu i bardzo bezpieczny, podobnie jak Coinbase i Coinmama! Najlepszą rzeczą w CEX.io jest to, że tak jest giełda handlowa. Oznacza to, że po zakupie kryptowaluty możesz wymienić je na inne kryptowaluty, kupując i sprzedając innym osobom na CEX.io.

Jak kupić kryptowalutę: strona główna cex.io.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia CEX.io, jest fakt, że akceptuje USD, EUR, GBP i RUB! Opłaty za karty debetowe / kredytowe na CEX.io wynoszą 3,5% + 0,20 USD. Możesz także skorzystać z przelewu bankowego.

Możesz kupić Bitcoin, Ethereum i DASH na CEX.io.

Bitstamp

Założona w 2011 roku, Bitstamp jest jedną z najstarszych giełd kryptowalut. Możesz kupić więcej różnych kryptowalut na Bitstamp niż na Coinbase. Akceptuje przelewy bankowe i karty kredytowe / debetowe w EUR i USD.

Nie polecałbym jednak tej witryny całkowicie początkującym, ponieważ nie jest tak łatwa w użyciu jak Coinbase i Coinmama. Poza tym pobiera opłaty wysokie opłaty kupować niewielkie kwoty za pomocą karty kredytowej.

Opłaty za korzystanie z karty debetowej na Bitstamp wynoszą 2%, jeśli wpłacisz więcej niż 1000 USD, ale 10 USD, jeśli wpłacisz mniej niż 1000 USD. Z pewnością nie polecam używania Bitstamp do wydawania zaledwie 5 USD!

Możesz kupić Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash i Ripple na Bitstamp.

Kriptomat

Wreszcie giełda, która niedawno otworzyła swoje podwoje, ale ma duży potencjał. Kriptomat otworzył swoje podwoje w 2018 roku i jest najmłodszym domem maklerskim na naszej liście.

Ich główne centrum operacyjne znajduje się w Słowenii, ale firma faktycznie znajduje się w Estonii, ponieważ Estonia jest jednym z niewielu krajów, które mają niezbędne ramy prawne i już zaczęły regulować waluty cyfrowe, wprowadzając licencje na giełdy kryptowalut i portfele kryptowalut.

Jak kupić kryptowalutę: strona główna Kriptomat.

Celem Kriptomat jest oferowanie najbezpieczniejszej bramy fiat do świata kryptowalut i już nabył koncesje na prowadzenie działalności przez jednostkę analityki finansowej, estoński organ ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Surowe przepisy oznaczają, że użytkownicy muszą przejść energiczny proces weryfikacji tożsamości. Jednak ten proces jest bardzo prosty na platformach Kriptomat i zajmuje tylko 5 minut swojego czasu, aby załadować wszystkie niezbędne dokumenty.

W niektórych krajach możesz to zrobić nawet za pomocą telefonu komórkowego!

Kup / sprzedaj Kriptomat opłaty wynoszą 1,45% z bez dodatkowych opłat wypłacić / wysłać krypto. Kriptomat obsługuje 21 języków i zapewnia szybką i niezawodną obsługę klienta.

Na Kriptomat możesz handlować Bitcoinem i Ether.

Ostatnie słowa na temat tych wymian

To jest dobra lista, od której możesz zacząć, próbując zdecydować, która giełda jest dla Ciebie odpowiednia. Najlepszy sposób na zakup kryptowaluty za pomocą giełdy będzie zależał od wielu rzeczy – zwłaszcza od Twojej lokalizacji.

Zawsze upewnij się, że monety, które chcesz kupić, są dostępne na wybranej giełdzie i że jesteś zadowolony z poziomu bezpieczeństwa, jaki oferuje wymiana.

Jak kupić kryptowalutę: Coinbase.

Teraz jest coś, co powinieneś wiedzieć: kupowanie kryptowalut na giełdach brokerskich (Coinbase, Coinmama, CEX.io itp.) Jest to nie jedyny sposób, w jaki możesz kupić kryptowaluty za lokalną walutę. Jeśli chcesz kupić Bitcoin lub Ether, możesz go kupić za gotówkę. Zgadza się – możesz kupić Bitcoin i Ether za gotówkę.

Krótka uwaga: „gotówka” oznacza pieniądze papierowe.

Jak kupić bitcoiny z bankomatu?

Nigdy nie słyszałeś o bankomatach Bitcoin? Cóż, one istnieją. To bardzo nowy pomysł, ale cieszą się coraz większą popularnością.

Bankomaty Bitcoin są takie same, jak zwykłe bankomaty gotówkowe, których używamy do wypłacania naszych dolarów, EUR, JPY itp. Jedyna różnica polega na tym, że wpłacasz gotówkę w bankomacie Bitcoin, zamiast wypłacać gotówkę, tak jak w przypadku zwykłych bankomatów..

Jak kupić kryptowalutę: dziewczyna w bankomacie Bitcoin.

Jeśli chcesz kupić Bitcoiny szybko, wtedy bankomat Bitcoin jest właściwym wyborem dla Ciebie. Ponieważ są jednak bardzo nowe, nie wszędzie są dostępne. W rzeczywistości są one dość rzadkie. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, możesz mieć je blisko siebie. Możesz użyć tę mapę aby dowiedzieć się, gdzie jest Twój najbliższy bankomat Bitcoin.

Nie musisz się rejestrować ani zakładać konta, ani przelewać pieniędzy. Po prostu idź do bankomatu, wpłać gotówkę, a ona wyśle.

Proces kupowania bitcoinów z bankomatu krok po kroku:

 1. Znajdź bankomat Bitcoin w pobliżu, używając tę mapę;
 2. Udaj się do bankomatu i zweryfikuj swoją tożsamość (jest to wymagane tylko w niektórych bankomatach);
 3. Niektóre bankomaty proszą o numer telefonu. Jeśli tak, wprowadź swój numer telefonu;
 4. Bankomat wyśle ​​Ci wiadomość tekstową z kodem; wprowadzić kod do bankomatu;
 5. Zapewniać adres twojego portfela kryptowaluty Jeśli posiadasz. Jeśli go nie masz, bankomat utworzy dla Ciebie nowy portfel kryptowalut;
 6. Włóż gotówkę do bankomatu;
 7. Następnie bankomat wyśle ​​twoje krypto do twojego portfela kryptowalut;
 8. Bankomat wydrukuje Twoje pokwitowanie.

Ważna uwaga: jeśli bankomat Bitcoin utworzył dla Ciebie nowy portfel, szczegóły Twojego portfela kryptowalutowego (klucz publiczny i klucz prywatny) będą na Twoim potwierdzeniu. MUSISZ to zabezpieczyć!

Zalety zakupu kryptowaluty w bankomacie Bitcoin:

 • W większości bankomatów Bitcoin, nie musisz używać swojej tożsamości;
 • To prosty proces;
 • Możesz użyć gotówki;
 • Jego bardzo szybko.

Wady zakupu kryptowaluty w bankomacie Bitcoin:

 • Bardzo wysokie opłaty transakcyjne – od 5 do 10%;
 • Bankomaty są trudne do znalezienia, ponieważ nie ma ich wiele.

Tak więc, jeśli chciałeś wiedzieć, jak kupić kryptowalutę za pomocą gotówki – korzystanie z bankomatu Bitcoin jest jednym ze sposobów, w jakie możesz!

Jak kupić Bitcoin i Ether P2P (Peer-to-Peer)?

To jeden z najprostszych sposobów zakupu kryptowaluty! Peer-to-peer wymiany usunąć pośredników (firmy takie jak Coinbase) i umożliwić użytkownikom bezpośrednie kupowanie i sprzedawanie kryptowalut.

Wyobraź sobie: John interesuje się kryptowalutą i chce kupić trochę Ether. John mógłby udać się do Coinbase i stamtąd go kupić, ale musiałby użyć swojej tożsamości. Amy chce sprzedać trochę Ether, ale nie chce korzystać z Coinbase, ponieważ nie chce płacić żadnych opłat.

Jak kupić kryptowalutę: płacenie podatków.

A co by było, gdyby John mógł po prostu kupić Ether od Amy? To by rozwiązało wszystko! Cóż, dzięki giełdom P2P może! Korzystając z wymiany peer-to-peer, John i Amy mogą uniknąć opłat i nie muszą ujawniać swojej tożsamości.

Całkiem fajnie, prawda?

Przyjrzyjmy się, jak kupować i sprzedawać kryptowaluty na giełdzie peer-to-peer, z instrukcjami krok po kroku:

 1. Utwórz bezpłatne konto w witrynie P2P. Użyj LocalBitcoins dla Bitcoin i LocalEtherum.com dla Ether.
 2. Znajdź ofertę, od której chcesz kupić lub sprzedać. Pomyśl o tym jak o Craigslist. Są sprzedawcy, którzy ustalili cenę, za którą będą sprzedawać swój Bitcoin / Ether, i są kupujący, którzy ustalili cenę, za którą kupią Bitcoin / Ether.
  • Poszukaj metody płatności na aukcji – czy chcesz zapłacić gotówką, przelewem bankowym czy Western Union?
  • Wyszukaj wymagania dotyczące dowodu tożsamości – czy chcesz zapłacić bez użycia swojej tożsamości, czy też zgadzasz się na używanie swojej tożsamości?
  • Poszukaj kupującego / sprzedającego, który dokonał wielu transakcji i ma dobre recenzje / reputację.
  • Wprowadź szczegóły, o które prosi aukcja, a następnie prześlij zapytanie handlowe
   • Aukcja zwykle zawiera następujące prośby o:
    • Ilość: Wpisz, ile chcesz wydać.
    • Waluta: Wprowadź walutę, w której chcesz zapłacić.
    • Metoda płatności: Wybierz jedną z dostępnych opcji.
    • Jeśli sprzedawca prosi o dowód tożsamości, zwykle musisz wykonać jedną z następujących czynności:
     • Wyślij zdjęcie lub skan paszportu / prawa jazdy;
     • Zrób sobie zdjęcie, trzymając w ręku dowód osobisty (paszport lub prawo jazdy) i kartkę papieru z napisem – sprzedawca powie Ci, co chce, abyś na nim napisał.
     • Jeśli Twoja prośba zostanie zaakceptowana, zamówiona przez Ciebie ilość Bitcoin / Ether zostanie wysłana na depozyt witryny.

      Uwaga: depozyt to bezpieczne miejsce, nad którym nikt nie ma kontroli. Gdy warunki handlowe są spełnione, Bitcoin / Ether zostaje wydany kupującemu. Jeśli warunki nie są spełnione, Bitcoin / Ether jest odsyłany do sprzedawcy. Chroni to zarówno kupującego, jak i sprzedającego przed oszustwami.

     • Wyślij płatność
      • Sprzedawca poda Ci numer referencyjny.
      • Jeśli płacisz gotówką:
       • Udaj się do banku, który ma wpłatomat.
       • Włóż gotówkę do maszyny.
       • Zapisz dane bankowe otrzymane od sprzedawcy i wyślij pieniądze.
       • Wpisz numer referencyjny na paragonie i zrób mu zdjęcie.
       • Wyślij zdjęcie paragonu sprzedawcy.
       • Jeśli płacisz przelewem bankowym:
        • Zaloguj się do swojej witryny / aplikacji bankowości internetowej.
        • Skonfiguruj nowego odbiorcę / kontakt (użyj danych bankowych, które podał Ci sprzedawca).
        • Wyślij pieniądze za Bitcoin / Ether do nowego kontaktu i wprowadź numer referencyjny w polu „referencje”.
        • Gdy sprzedawca zobaczy, że wysłałeś pieniądze i użyłeś numeru referencyjnego, potwierdzi to wymianą.
        • Depozyt zwolni Bitcoin / Ether i wyśle ​​go do Ciebie.

        Zalety kupowania i sprzedawania kryptowalut z wymiany peer-to-peer:

        • Tam są bez opłat;
        • Możesz kupić kryptowalutę za gotówkę;
        • W przypadku niektórych sprzedawców możesz kupić kryptowalutę bez użycia swojego identyfikatora.

        Wady kupowania i sprzedawania kryptowalut z wymiany peer-to-peer:

        • Nie są tak łatwe w użyciu jak giełdy kryptowalut;
        • Mają mniej użytkowników, więc czasami znalezienie sprzedawcy może zająć trochę czasu;
        • Przy wyborze kupującego należy być bardzo ostrożnym.

        Zatem jakie jest najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut?

        Każdego roku dostępnych jest więcej sposobów na zakup kryptowaluty – teraz jest o wiele łatwiej kupić kryptowalutę niż kiedyś. W rzeczywistości większość sposobów, które pokazałem w tym przewodniku, to bardzo prosta jeśli będziesz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami.

        Ale która droga jest najlepsza…? Czy to za pośrednictwem giełd brokerskich, takich jak Coinbase? Poprzez strony internetowe P2P, takie jak LocalBitcoins? Czy jest to po prostu znalezienie w lokalnym bankomacie Bitcoin?

        Cóż, prawda jest taka: zależy to od Twojej lokalizacji i tego, czego chcesz / potrzebujesz.

        Jeśli nie mieszkasz w pobliżu bankomatu Bitcoin, prawdopodobnie nie jest to najlepsze miejsce na zakup kryptowaluty.

        Jak kupić kryptowalutę: aplikacja Coinbase na telefon.

        Nie chcesz użyć swojego identyfikatora? Następnie możesz pomyśleć o korzystaniu z witryny P2P, takiej jak LocalBitcoins lub LocalEthereum.

        Jeśli korzystanie z identyfikatora nie stanowi dla Ciebie problemu i chcesz kupić kryptowalutę za pomocą aplikacji na telefonie, to Coinbase może być najlepszym miejscem do zakupu kryptowaluty dla Ciebie.

        To zależy od ty. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci ustalić, który sposób jest dla Ciebie najlepszy, a nasze instrukcje są proste i łatwe do wykonania. Powinieneś teraz dobrze wiedzieć, jak kupić kryptowalutę. Więc jaką drogę wybrałeś? Daj nam znać!

        Uwaga: zawsze powinieneś porozmawiać z doradcą finansowym przed dokonaniem jakichkolwiek większych inwestycji i nigdy nie inwestować więcej, niż możesz stracić.

        Mike Owergreen Administrator
        Sorry! The Author has not filled his profile.
        follow me
        Like this post? Please share to your friends:
        Adblock
        detector
        map