Portfel kryptograficzny Robinhood

Okradać bogatych, dawać biednym – to prawdopodobnie hasło dość dobrze znane wielu z nas, przynajmniej tym, którzy dorastali, ucząc się o angielskim folklorze. Cóż, jeśli chodzi o Portfel kryptograficzny Robinhood, jest zupełnie inaczej – jest o wiele mniej „kradzieży”, a znacznie więcej „wymiany”.

Portfel kryptowalut Robinhood to nie wszystko, co jest dobrze znane w społeczności kryptowalut – są też powody, dla których tak się dzieje. Nie martw się jednak – wszystkie z nich zostaną szczegółowo omówione i wyjaśnione w przewodniku poniżej.

Portfel Robinhood również został poddany kilka godnych uwagi kontrowersji, zbyt – wiele z nich ma do czynienia z ogólna filozofia które marka podtrzymuje w odniesieniu do kryptowalut i tego, jak sobie z nimi radzą prywatność i anonimowość użytkowników. Omówimy też to wszystko.

Tabela: Główne cechy portfela RobinHood i Ledger Nano X

TL; DR: Portfel kryptograficzny Robinhood był pierwotnie bezpłatną platformą do handlu akcjami, która ostatecznie przekształciła się również w świat kryptowalut. Chociaż ma kilka niesamowitych funkcji użyteczności, będzie całkiem dobrze towarzyszyć nowicjuszom, a także ma niewielkie opłaty, jest to portfel internetowy, który powoduje poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Plusy

  • Łatwy w użyciu
  • Akceptuje waluty fiducjarne
  • Przyzwoite środki bezpieczeństwa

Cons

  • Brak opcji anonimowości
  • Nie kontrolujesz swojego portfela
  • Ograniczone opcje kryptowalut
  • Obowiązują potencjalne ukryte opłaty

Portfel kryptograficzny Robinhood: PROS

Jak można się domyślić ze wstępnej części artykułu, portfel kryptograficzny Robinhood jest nieco niekonwencjonalny, przynajmniej jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut, ogólnie. To po prostu dlatego Robinhood nie zaczynał jako portfel kryptowalut – nawet się nie zaczęło jako platforma wymiany kryptowalut, zarówno!

Nie – zamiast tego zaczęło się jako giełda papierów wartościowych.

Jak zapewne możesz sobie powiedzieć, to jest to dość daleko ze świata kryptowalut – przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Firmę stworzyło dwóch przyjaciół, Vlad i Baiju. Obaj mężczyźni byli kiedyś współlokatorami Stanford, a po ukończeniu studiów oboje stworzyli własne firmy finansowe. W pewnym momencie mężczyźni to zauważyli istnieje ogromny paywall, który utrudnia każdemu wejście na giełdy.

Portfel kryptograficzny Robinhood: strona główna.

Obaj mężczyźni zdecydowali, że trzeba coś z tym zrobić. To „coś” stało się Robinhood.

Przyjezdny oficjalna witryna firmy teraz możesz nawet nie być w stanie znaleźć części „portfel kryptograficzny Robinhood” tak łatwo. mam na myśli, nawet sama sekcja kryptowalut wydaje się być schowana – Robinhood nadal koncentruje się bardziej na tradycyjnych giełdach niż na kryptowalutach.

Jak możesz sobie prawdopodobnie wyobrazić, ma to oczywiście pewne konsekwencje – większość z nich nie jest wcale taka pozytywna. Mimo to marka zdołała wejść do świata kryptowalut i oferuje swoim użytkownikom ciekawa alternatywa, pod względem portfela kryptowalut.


Wbudowane funkcje wymiany

Skoro już o tym rozmawialiśmy, przejdźmy od razu do rzeczy – portfel kryptowalut Robinhood w rzeczywistości nie jest nawet przede wszystkim portfelem. Zamiast tego, jeśli chodzi o temat kryptowalut, Robinhood jest platforma wymiany kryptowalut.

Z jednej strony stanowi to problem – porozmawiamy o tym później, omawiając negatywne aspekty tej recenzji portfela Bitcoin firmy Robinhood. Jednak „pozytywna” strona rzeczy jest tutaj taka będziesz mógł w łatwy sposób handlować i wymieniać kryptowaluty.

Portfel kryptograficzny Robinhood: przechowywanie funduszy.

W rzeczywistości tak się zwykle uważa główna siła portfeli internetowych, na pierwszym miejscu. Od są zawsze połączone z giełdą, nie musisz martwić się o radzenie sobie z długotrwałymi i złożonymi procesami łączenia, powiedzmy, portfel sprzętowy na giełdę tylko po to, aby dokonać wymiany.

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to najbardziej korzystne dla tych, którzy są stale handluje swoimi kryptowalutami. Innymi słowy, portfel Robinhood najlepiej będzie odpowiadał inwestorom krótkoterminowym – ponieważ Twoje kryptowaluty zawsze znajdują się na giełdzie, będziesz w stanie wykonuj transakcje bardzo szybko i skutecznie, unikając w ten sposób możliwości przeoczenia potencjalnie dużej transakcji.

Obsługuje wszystkie główne kryptowaluty

Jedną rzeczą, którą zauważysz dość szybko w odniesieniu do portfela kryptowalut Robinhood, jest to obsługuje wszystkie główne kryptowaluty.

Co jest uważane za „główna” kryptowaluta, możesz zapytać? Cóż, monety, które możesz przechowywać w Robinhood to:

Bitcoin, jak być może już wiesz, jest „główną” kryptowalutą – tą, od której wszystko się zaczęło. Wszystkie inne krypty, które nastąpiły po nim, nazywane są „altcoiny”- obejmuje to wszystko z Ethereum i Litecoin, aż do Dogecoin i NEO.

Tabela: Obsługiwane kryptowaluty portfela Ledger Nano X i portfela RonbinHood

Powyższa lista tworzy portfel Robinhood bardzo atrakcyjna opcja dla tych, którzy chcą wejść w świat kryptowalut i szukają tylko najbardziej znanych i omawianych monet. Jeśli nie lubisz eksperymentować i chcesz przechowywać tylko najpopularniejsze monety, to dobra wiadomość!

Bardzo łatwy w użyciu

Czytając wszystkie recenzje portfela Bitcoin Robinhood użytkownika, wydaje się, że najbardziej omawianym aspektem tego portfela (i wymiany) jest fakt, że jest bardzo łatwy w użyciu.

Jeśli zaczynasz dostrzegać tutaj powszechny trend, powiem ci – faktycznie jest jeden. Rzecz w portfelu kryptowalut Robinhood polega na tym jest bardzo przyjazny dla początkujących – zarówno jeśli chodzi o wybór kryptowalut, jak i aspekty ich użyteczności.

Portfel kryptograficzny Robinhood: portfel zawierający Bitcoiny.

Wracając do czynnika „łatwość użytkowania”, użytkownicy zwracają uwagę, że interfejs portfela (giełdy) został zaprojektowany tak, aby był dość uproszczone. Nie przeciąża użytkownika szeroką gamą złożonych funkcji, a zamiast tego ogranicza rzeczy do minimum.

Wprawdzie może to nie być najlepsza wiadomość dla niektórych zaawansowanych handlowców kryptowalut, ale z pewnością będzie dobrze odpowiadać nowicjuszom w branży.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Portfele online – szczególnie te, które są oparte na giełdach – mają naprawdę ciężki czas, jeśli chodzi o to przekonanie użytkownika, że ​​jego kryptowaluty są bezpieczne, gdy znajdują się w danym portfelu. To znaczy z scentralizowane giełdy, po pierwsze, nie jesteś nawet właścicielem swoich monet – to zdecydowanie nie jest uspokajające!

Jeśli chodzi jednak o portfel kryptowalut Robinhood, to muszę powiedzieć – jeśli chodzi o temat bezpieczeństwo, zmierza na właściwą ścieżkę.

Gdybyś miał używać aplikacji w wersji platformy, miałbyś możliwość włączenia uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jednocześnie będąc w stanie dodać kilka niestandardowych kodów PIN w celu zapewnienia jeszcze lepszych standardów ochrony.

Portfel kryptograficzny Robinhood: uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Chociaż rzeczy takie jak 2FA powinny być standardem jeśli chodzi o zabezpieczenie portfela kryptowalut, niestety nadal wydaje się, że tak nie jest. Wiele portfeli kryptograficznych do dziś nie oferuje swoim użytkownikom możliwości korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego – niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa są wykluczone.

Na szczęście nie jest to problem, o który musiałbyś się martwić, jeśli chodzi o portfel kryptograficzny Robinhood Bitcoin – to świetnie!

Ostatni znaleziony kupon Robinhood:

Portfel kryptograficzny Robinhood: WADY

Teraz, jak wspomniałem na początku artykułu, portfel kryptograficzny Robinhood jest portfelem opartym na giełdzie online wiąże się z wieloma problemami – jest to również widoczne podczas czytania opinii użytkowników. Oczywiście, jak można się już domyślać, główne obawy wynikają z rozszerzenia bezpieczeństwo strona rzeczy.

Potencjalnie niezabezpieczony portfel kryptowalut

Poszukując informacji i próbując znaleźć najlepszy portfel kryptowalut na własne, osobiste potrzeby, szybko przekonasz się, że istnieją cztery duże rodzaje portfeli do wyboru – online, oprogramowanie (aplikacja), sprzęt komputerowy, i papier.

Kolejność, o której wspomniałem, nie jest przypadkowa – są one wymienione z najmniej bezpiecznej opcji, do najbezpieczniejszego.

Tabela: Zabezpieczenia portfela RobinHood i Trezor Model T.

Racja… Jak widać, portfele internetowe są uważane za najgorsze, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Portfel kryptograficzny Robinhood to w rzeczywistości, oparty na Internecie, bycie zlokalizowanym na platformie wymiany.

Powodem tego jest po prostu fakt, że portfele internetowe są zawsze połączony z Internetem, i dlatego zawsze mają skłonność do istnienia zhakowany i skradziony podczas jakiegoś rodzaju Cyber ​​atak.

Portfel kryptowalut Robinhood: sprzętowy portfel kryptowalut.

Teraz, co prawda, jak wspomniano wcześniej, portfel kryptowalut Robinhood ma wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa – wielu z nich brakuje w innych wysokiej klasy portfelach opartych na giełdzie. Mimo to nie jest to zbyteczne kondolencje, jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do kryptowalut – przechowywanie walut online przez dłuższy czas to bardzo zły pomysł, tak czy inaczej.

Należy używać tylko portfeli online podczas wymiany lub innej transakcji – po zakończeniu handlu wszystkie Twoje środki powinny zostać skierowane do bezpiecznego miejsca przechowywania, takiego jak portfel sprzętowy.

Transfery wymagają weryfikacji

Wydaje się, że to właśnie najbardziej przeszkadza wielu użytkownikom portfeli kryptograficznych Robinhood.

Jeśli chcesz przenieść swoje kryptowaluty do innego portfela, a nawet wymienić je na Fiat money na platformie Robinhood możesz to zrobić dopiero później weryfikacja Twojej tożsamości.

Z jednej strony nie jest to wcale takie dziwne – weryfikacja jest czymś, czego wymaga większość giełd kryptowalut, w tym niektóre z najlepszych i najbardziej znanych.

Portfel kryptograficzny Robinhood: nie posiadasz portfela Robinhood.

To powiedziawszy, problem polega na tym, że większość z tych wymian mieć ustalony limit pieniędzy – jeśli nie przekroczysz określonej kwoty, możesz dowolnie przesyłać i wymieniać swoje kryptowaluty. Jednak nie w przypadku Robinhood – weryfikacja jest zawsze wymagana.

Co więcej, fakt, że musisz zweryfikować swoją tożsamość, nawet jeśli chcesz przelać środki do innego portfela, to po prostu bzdury. Eliminuje wszystko anonimowość które możesz chcieć zachować, i wiąże cię z tą wymianą.

Kwestie wiarygodności

Podczas gdy Robinhood został utworzony i założony w 2013 roku, portfel kryptograficzny Robinhood powstał dopiero wraz z giełdą w 2018 roku.

Innymi słowy, to wciąż bardzo nowa platforma – Oczywiście, jak możesz sobie wyobrazić, w społeczności są pewne obawy dotyczące wiarygodności marki.

Większość ludzi nadal będzie wolała korzystać z giełd o ugruntowanej pozycji, takich jak Binance lub Coinbase. Jest to szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę fakt, że Robinhood zdawał się „wskakiwać na modę” kryptowalut po tym, jak stał się prawdziwym głównym nurtem – do tego momentu platforma koncentrowała się na giełdach.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy to zauważyć portfel kryptograficzny Robinhood nadal nie napotkał żadnych zauważalnych problemów z bezpieczeństwem, i jeszcze nie został naruszony przez hakerów. Innymi słowy, wszystkie podejrzenia opierają się na kontekstowych informacjach o firmie, a nie na konkretnych, konkretnych wydarzeniach.

Porównaj Robinhood obok innych

Czy wiedziałeś?

Porównaj Robinhood obok innych

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Cena £

Wcześniej w recenzji wspomniałem, że projekt Robinhood jest znany ze swojego bezopłatowego podejścia do giełd – to oczywiście przekłada się również na kryptowalutową stronę portfela / giełdy.

Robinhood tak twierdzi nie ma absolutnie żadnych opłat związanych z korzystaniem z portfela. Brzmi niesamowicie, prawda? Cóż, znasz to powiedzenie – jeśli jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie nie jest. Według niektórych użytkowników, dotyczy to również danego portfela.

Trochę informacji na temat umowy użytkownika Robinhood i warunków korzystania z usługi ujawnił, że w dokumentach są sekcje, które można zinterpretować jako „ukryte opłaty”. Mianowicie sekcje, które mówią o „opłatach za przerzucenie” – choć nie pobierają opłat bezpośrednio, spekuluje się, że platforma może podnieść ceny niektórych zakupów kryptowalut, w ten sposób w pewnym sensie pobierając opłatę.

Zwróć jednak uwagę na to to nie jest konkretne stwierdzenie, ale raczej ostrzeżenie o potencjalnej sytuacji – wydawałoby się, że aktualna sytuacja jest nadal otwarta do dyskusji, i wydaje się, że nie ma żadnego solidnego dowodu na to, że firma to robi. Mimo wszystko warto o tym pamiętać!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Wnioski

Więc wtedy – to portfel Robinhood, któremu warto się przyjrzeć?

Absolutnie nie – wiele opinii użytkowników Robinhood Bitcoin portfel powie ci to samo.

Z drugiej strony platforma jest dość łatwa w użyciu i ogólnie jest przyjazny dla początkujących.

Szczerze mówiąc, nie ma to jednak nic wspólnego z filozofią kryptowalut. Nie masz dostępu do swojego portfela ani monet, i nie możesz przenieść swoich krypt do Robinhood po prostu dlatego, że „chcą zapobiec nielegalnej działalności”.

To bezsensowne.

Krótko mówiąc, są znacznie lepsze portfele do odkrywania i wykorzystywania. Choć wydawało się, że Robinhood zyskał sławę, nie warto zwracać na to uwagi, przynajmniej do czasu rozwiązania rażących problemów ze swoją platformą oraz rozumieć pojęcie anonimowości, w odniesieniu do kryptowalut.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map