W te dni kryptowaluta jest wszędzie. Słyszysz o tym w wiadomościach, w pracy, na siłowni, a teraz nawet Twoja babcia pyta Cię, co to jest. Prognozy cenowe, szczególnie Ethereum prognozy cenowe są obecnie popularnym tematem.

Cztery-pięć lat temu nie było tak popularne. Dopiero w 2017 roku kryptowaluta naprawdę zaczęła być zauważana. W grudniu 2017 r. Ceny kryptowalut naprawdę się poprawiły, naprawdę wysoki. Popularność kryptowalut znacznie wzrosła. Dzisiaj, w 2021 roku, Cena Ethereum ponownie znacznie wzrosła i osiągnął ponad 1400 USD na początku roku.

Kryptowaluty, o których mówiono najczęściej, to Bitcoin i Ethereum. W wiadomościach pojawiły się prognozy cenowe Bitcoin i Ethereum każdego dnia. Przyszłość Ethereum i Bitcoin to jedne z największych trendów na Twitterze i nadal są.

W tym przewodniku omówimy prognozę ceny Ethereum. Jeśli interesują Cię prognozy Bitcoin, przeczytaj nasze Przewodnik po prognozach cen bitcoinów. Jeśli jednak chcesz kupić lub sprzedać trochę Bitcoinów lub Ethereum, powinieneś również przyjrzeć się niektóre z najlepszych giełd kryptowalut, zbyt!

Po przeczytaniu tego:

 • Dobrze rozumiem jak działają prognozy Ethereum
 • Wiedzieć co myślą eksperci o przyszłości Ethereum
 • Dowiedz się, jak zmieniła się cena Ethereum w przeszłości
 • Możesz nawet stworzyć własną prognozę ceny Ethereum!

Zanim jednak zacznę, musisz trochę wiedzieć o Ethereum.


Kluczowy punkt Ethereum

Oto kilka kluczowych punktów Ethereum:

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

 • Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie
 • Była to pierwsza używana kryptowaluta inteligentne kontrakty
 • Została założona w 2014 roku przez Vitalik Buterin
 • Jego waluta nazywa się „Eter”(ETH)

Mówiąc prościej, Ethereum to platforma, na której możesz tworzyć aplikacje blockchain (podobnie jak łańcuch bloków, którego używa Bitcoin). Pomyśl o Ethereum jako system operacyjny, jak Windows lub Mac OS!

Inteligentne kontrakty, z których korzysta, są podobne do faktury. Jest jednak jedna duża różnica. Faktura jest opłacona ręcznie, więc osoba oczekująca na zapłatę musi ufać, że faktura zostanie zapłacona. Dzięki inteligentnej umowie nie musisz nikomu ufać. To będzie zawsze płatne.

To jest bardzo, bardzo podstawowe wyjaśnienie Ethereum i jego inteligentnych kontraktów. Jak widać, jest zupełnie inny niż Bitcoin, która jest tylko cyfrową walutą. Aby dowiedzieć się więcej o samym Ethereum i jego różnicach od Bitcoina, przeczytaj nasze Przewodnik po Ethereum vs Bitcoin.

Jak działa prognoza cen Ethereum

Teraz, gdy wiesz trochę o Ethereum, możemy zacząć! Pierwszym krokiem do nauczenia się, jak przewidywać cenę Ethereum, jest zrozumienie jak i dlaczego zmienia się cena Ethereum.

Następnie, gdy przejdziemy dalej i spojrzymy na niektóre prognozy cen Ethereum, zrozumiesz, jak działa każda prognoza cenowa Ethereum.

Sklep

Jeśli jest jedna zasada, o której musisz pamiętać, to jest to: cena Ethereum jest taka, jaką podaje rynek. Kiedy mówię „rynek”, mam na myśli ludzie, którzy kupują i sprzedają Ether.

Jak to działa:

 1. John chce kupić Ether, a cena wynosi obecnie 800 USD za 1 ETH;
 2. Próbuje go kupić za 800 dolarów wymiana online (miejsce, w którym ludzie kupują i sprzedają sobie nawzajem kryptowaluty);
 3. Nikt nie sprzedaje teraz ich Ether za 800 $, ponieważ obecnie bardzo lubi Ether i uważa, że ​​jest wart ponad 800 $;
 4. Jan naprawdę chce teraz kupić Ether, więc zapłaci za niego 820 USD;
 5. Ktoś akceptuje ofertę Johna i sprzedaje Janowi 1 ETH za 820 USD;
 6. Teraz nowa cena rynkowa 1 ETH wynosi 820 USD;

Czasami dzieje się tak, dopóki cena 1 ETH nie wzrośnie o 200 USD lub więcej w ciągu jednego dnia. To wszystko z powodu czegoś, co się nazywa podaż i popyt.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Podaż i popyt

Olej jest doskonałym przykładem podaży i popytu. Kiedy jest zbyt duża podaż (ropa) i niewystarczający popyt (ludzie chcą kupować ropę), cena podaży staje się taniej. To samo dotyczy Ether i innych kryptowalut i znajduje to odzwierciedlenie w prognozach cenowych Ethereum.

Jednym z największych powodów dużej zmiany podaży i popytu jest media.

Media

Kiedy pojawia się dobra wiadomość na temat Ethereum lub ekspert podaje nową prognozę ceny Ethereum, która mówi, że cena Ether ma wzrosnąć, rynek słucha! Wiele osób próbuje kupić Ether, a sprzedawcy nie chcą go sprzedawać. Więc co robią kupujący? Zaczynają oferować wyższą cenę za zakup eteru od sprzedawców.

Przewidywanie cen Ethereum: media.

Jak myślisz, kiedy pojawiają się złe wieści o Ethereum? Zgadza się… wiele osób próbuje sprzedać swój Ether. Ale teraz nie ma wystarczającej liczby kupujących, aby kupić cały sprzedawany Ether. Więc co robią sprzedawcy? Zaczynają oferować niższą cenę, aby szybko sprzedać swój Ether pierwszej osobie, która chce kupić Ether.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego zmienia się cena Ether, spójrzmy na niektóre prognozy Ethereum! Dzięki nowej wiedzy znacznie lepiej zrozumiesz, w jaki sposób każdy ekspert określił swoją prognozę cenową Ethereum.

Przyszłość Ethereum

Pytania, na które wszyscy chcą odpowiedzi – czy Ethereum powstanie? Czy Ethereum ulegnie awarii? Zawsze najlepiej zapytaj eksperta, więc oto jakie mają prognozy cenowe Ethereum.

Doradca i przedsiębiorca Blockchain, Brian Schuster

Pan Schuster wydaje się być bardzo pewny siebie co do Ethereum i ogólnie kryptowalut. Jego prognoza cenowa Ethereum jest taka, że ​​cena Do końca 2021 roku Ether może wynieść 100000 USD! To jest ogromne!

Mówi, że całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut może osiągnąć 10 bilionów dolarów pod koniec roku i dlatego uważa, że ​​cena Ether może przekroczyć 100 000 USD.

Prognozowanie ceny Ethereum: technologia blockchain.

Uwaga: Ethereum’s „kapitalizacja rynkowa”To całkowita wartość całego eteru razem. Tak więc „całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowaluty” to łączna wartość wszystkich kryptowalut. Oznacza to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Marszczyć, i wszystkie inne krypty razem.

Współtwórca Ethereum, Steven Nerayoff

Prognoza Ethereum od jednego z założycieli Ethereum. Ciekawy!

Podobnie jak pan Schuster, Steven jest przekonany o Ethereum. Jego prognoza Ethereum nie jest tak duża, jak prognoza pana Schustera, ale nadal jest bardzo pozytywny – Steven to przewidział cena Ether mogłaby się potroić w 2018 roku. Cóż, jak widzimy teraz, tak się nie stało.

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin

Vitalik powiedział, że rok 2021 będzie rokiem „ETH w akcji”. Ale to wszystko, co powiedział. Nie przewidział określonej ceny Ethereum.

Tak więc, chociaż prognoza Vitalika Buterina dotycząca Ethereum na 2021 r. Nie wspomina o cenie, nadal jest to bardzo dobra rzecz dla Ethereum. Jeśli 2021 to rok ETH w akcji, to możemy się tylko domyślać, że cena też będzie miała dobry rok!

Awaria Ethereum?

Jeśli chodzi o dyskusję "awaria Ethereum", wiele prognoz cenowych Ethereum ma tendencję do patrzenia na to sceptycznie. Wielu myśli o Ethereum jako o glebie kryptowaluty – tak wiele rzeczy jest na nim zbudowanych. Z tych powodów trudno sobie wyobrazić, że Ethereum ulegnie awarii bez późniejszego przywrócenia. Rozumiemy przez to, że jeśli Ethereum się załamie, uważamy, że cena w końcu by wzrosła.

Przewidywanie ceny Ethereum: ETH w telefonie.

Nie oznacza to, że tak się nie stanie. Tak jak każdy kryptowaluta, zapasów i towarów (złoto, srebro, ropa itp.) Ethereum może ulec awarii.

…i zgadnij co?

To już się zdarzyło.

Spójrzmy na historię Ethereum i jego cenę.

Historia Ethereum

Poniższy wykres przedstawia cenę Ethereum przez 12 miesięcy – od lipca 2019 r. Do lipca 2020 r. Zielona linia to cena Ethereum w dolarach. Zaczęło się około 1416 $ u szczytu i był około 300 USD w połowie 2020 roku.

Prognoza ceny Ethereum: 12-miesięczny wykres ETH.

To było kilka szalonych lat dla Ethereum. Inwestorzy, którzy kupili Ethereum na początku roku, ponieśli ogromne straty!

Spójrzmy na inny wykres:

Przewidywanie ceny Ethereum: wykresy Ethereum w porównaniu do Bitcoin.

To jest wykres cen Ethereum od czerwca 2017 do lipca 2017. Dokładnie od 12 czerwca do 16 lipca. Cena Ether poszła od 397 $ aż do 170 $. Tak… to nie było takie dobre dla inwestorów.

Cóż, było to dobre dla inwestorów, którzy trzymali swój Ether i nie sprzedawali. Ale niektórzy inwestorzy wpadli w panikę. Przestraszyli się złymi wiadomościami (o tym mówiłem wcześniej!), Które pojawiły się na temat Ether. Sprzedali swój Ether i ponieśli ogromną stratę. Jak widać, w tym czasie prognozy cenowe Ethereum nie były zbyt pozytywne.

Gdyby kupili za 397 dolarów, a sprzedali za 170 dolarów, zarobiliby strata 57,2%.

Dlatego wielu inwestorów mówi o „inwestowaniu z emocjami”. Mówią, że nie powinieneś inwestować w swoje emocje (np. Panikować w sprzedawaniu / kupowaniu), a zamiast tego inwestować w to, w co wierzysz. Jeśli uważasz, że Ethereum zmienia świat i że technologia będzie dostępna przez długi czas, nie powinieneś słuchać tego, co mówi rynek.

Teraz spójrzmy na inny wykres cen Ether.Prognoza cen Ethereum: Wykres cen Ethereum i Bitcoin w 2018 roku.

Więc co się tutaj stało…? Było to w lutym 2018 roku. Jak widać na wykresie, cena Ether ponownie spadła.

Nie spadł tak nisko, jak podczas krachu w czerwcu 2017 roku (170 USD), ale spadł do 644 USD (02.06.18). Zaledwie 5 dni wcześniej (02.01.18) cena Ether wynosiła 1130 USD. To wielka awaria! Eter stracił prawie połowę swojej ceny w 5 dni.

Jednak nie tylko Ether się zawiesił – był to cały rynek kryptowalut. W rzeczywistości prawie wszystkie kryptowaluty straciły połowę swojej ceny. Niektórzy inwestorzy tak mówią katastrofa wydarzyła się z powodu złych wiadomości w Chinach i Korei Południowej; kryptowaluta jest bardzo popularna w obu tych krajach.

Co więc dla inwestorów oznaczała krach Ether z początku lutego 2018 r.? Cóż, gdybyś 1 lutego kupił Ether za 1130 USD i sprzedał 6 lutego po 644 USD, straciłbyś 43%. Nie było więc tak źle, jak katastrofa z czerwca 2017 roku (strata 57,2%), ale nadal była zła. Wiele osób straciło dużo pieniędzy.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​na początku 2021 roku Ethereum ponownie osiągnęło swój rekord wszechczasów i było warte ponad 1400 USD. W chwili pisania tego artykułu przyszłość Ethereum wydaje się bardzo jasna. Poniżej znajduje się wykres z 22 stycznia 2021 roku.

Prognoza ceny Ethereum: cena Ethereum 2021.

Wniosek

Teraz wiesz, w jaki sposób tworzone są prognozy cen Ethereum i co mówią eksperci o przyszłości Ethereum. Zawsze jednak należy pamiętać, że prognozy Ethereum są tym, czym się podają – prognozy. Nikt nie wie, jaka jest przyszłość! Nie ma ani jednej osoby na świecie, która wie, jaka będzie cena Ether jutro, w przyszłym tygodniu lub w przyszłym roku. To niemożliwe!

Wszystko, co możemy zrobić, to przepowiadać, wywróżyć. Korzystając z informacji zawartych w tym przewodniku i śledząc postępy Ethereum, możesz również tworzyć własne prognozy cenowe Ethereum! Jeśli masz własną prognozę Ethereum, daj nam znać! Możesz porównać i porównać swoje własne przewidywania z naszymi i sprawdzić, czy są jakieś punkty, które się różnią!

Ponadto, jeśli chcesz zacząć handlować kryptowalutami, upewnij się, że używasz tylko najlepsze giełdy!

Ważna uwaga: powinieneś zawsze rozmawiaj z doradcą finansowym przed dokonaniem jakichkolwiek poważnych inwestycji i nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Zrzeczenie się: Istnieją również inne sposoby przewidywania ceny Ethereum, takie jak analiza wykresów. Obejmuje to czytanie wielu wykresów i wykresów i używanie ich do odgadywania, jak zmieni się cena. Nie polecam korzystania z analizy wykresów przy podejmowaniu decyzji, czy chcesz kupić Ethereum, czy też nie, dlatego nie mówiłem o tym zbyt wiele w tym przewodniku. Często są trudne do zrozumienia – musiałbyś mieć dużą wiedzę na dany temat, aby móc je przeanalizować i dokonać trafnych prognoz.

(Nie ma nic złego w używaniu analizy wykresów do prognozowania, ale nie polecam kupowania ani sprzedawania Ethereum tylko ze względu na wygląd wykresu!)

* Uwaga: ten artykuł jest osobistą opinią. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy skonsultować się z profesjonalistą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me