Prognoza ceny gotówki Bitcoin: czego się spodziewać

Uruchomiony w 2017 roku Bitcoin Cash (BCH) stał się jednym z najlepszych altcoinów na rynku. W rzeczywistości jest to dziewiąta co do wielkości kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 8,446 miliardów dolarów.

Jak możesz sobie wyobrazić, rok 2017 był niesamowitym rokiem dla Bitcoin Cash i jego inwestorów. Ale po wzlotach i upadkach w 2018 r., Czy może nadal działać w 2021 r. I później? Cóż, jeśli zastanawiasz się, jak wygląda prognoza Bitcoin Cash, to trafiłeś we właściwe miejsce!

W tym przewodniku omówię najlepsze prognozy cen Bitcoin Cash zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Przeprowadzę cię przez prognozy gotówkowe Bitcoin, które zebrałem z różnych źródeł, które używają różnych metod przewidywania. Następnie przedstawię własną opinię na temat Bitcoin Cash i tego, czy uważam, że Bitcoin Cash jest dobrą inwestycją, czy nie.

Tak więc pod koniec tego przewodnika będziesz miał więcej wiedzy na temat Bitcoin Cash, jego wyników w ciągu ostatniego roku i tego, jak wygląda przyszłość.

Zacznijmy więc od szybkiego przeglądu Bitcoin Cash.

Czym jest Bitcoin Cash?

To, co sprawia, że ​​Bitcoin Cash jest wyjątkowy, to fakt, że został on dosłownie zrodzony z Bitcoina. 1 sierpnia 2017 r. Bitcoin przeszedł trudny rozwidlenie. Ten hard fork podzielił Bitcoin na dwa oddzielne łańcuchy bloków – Bitcoin i Bitcoin Cash.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Tym z Was, którzy nie wiedzą, co to jest „hard fork”, pozwólcie mi wyjaśnić…

Hard fork ma miejsce, gdy nowy blockchain (Bitcoin Cash) jest tworzony z istniejącego łańcucha bloków (Bitcoin). Nowy blockchain ma jednak zmiany w technologii istniejącego blockchaina.

Bitcoin Cash został stworzony, aby sprostać dwóm głównym wyzwaniom, przed którymi stoi Bitcoin. Te dwa aspekty mają znaczący wpływ na przewidywanie ceny Bitcoin Cash, więc rzućmy okiem na nie:

  • Skalowalność: ze względu na ogromny wzrost popularności Bitcoin zaczął napotykać poważne problemy ze skalowalnością. Sieć Bitcoin jest obecnie w stanie przetwarzać tylko 7-10 transakcji na sekundę.

Bitcoin Cash rozwiązuje ten problem, zwiększając „rozmiar bloku”. Dzięki temu Bitcoin Cash może przetwarzać większą liczbę transakcji na sekundę w porównaniu z Bitcoinem.

  • Koszt transakcji: Opłaty transakcyjne są głównym problemem dla użytkowników Bitcoin. Obecnie średnia opłata transakcyjna za Bitcoin wynosi około 1,31 $, podczas gdy on siedzi w pobliżu 0,125 USD za Bitcoin Cash. Jak widać, to spora różnica!

Teraz, gdy już wiesz, czym jest Bitcoin Cash, porozmawiajmy o jego poprzednich trendach cenowych.

Historia inwestycji BCH

Jak widać na poniższym wykresie, cena Bitcoin Cash wzrosła z 310 USD 1 sierpnia 2017 r. Do 3656 USD 20 grudnia 2017 r. Ten szybki wzrost zapewnił inwestorom zwrot przekraczający 1000% w mniej niż 6 miesięcy..


przewidywanie-ceny-gotówki-bitcoin

Ceny Bitcoin Cash odnotowały wiele wzrostów i spadków, ale przez większą część 2017 roku Bitcoin Cash był fantastyczną inwestycją. Chociaż zwolennicy Bitcoin spodziewali się, że Bitcoin Cash upadnie, jego ceny wzrosły z następujących powodów:

  • Większość głównych giełd (w tym Coinbase!) Zdecydowała się wymienić gotówkę Bitcoin, co zwiększyło jej wolumen obrotu.
  • Rentowność wydobycia BCH wzrosła w sierpniu 2017 roku, dzięki czemu stał się popularny wśród górników kryptowalut.
  • Podjęto kolejną próbę rozwidlenia Bitcoin w listopadzie 2017 r. Próba ta zakończyła się niepowodzeniem i sprawiła, że ​​inwestorzy uwierzyli, że Bitcoin Cash był jedną z najbardziej wartościowych alternatyw dla Bitcoin.

Mając pojęcie o historycznych trendach BCH, przejdźmy do naszej prognozy cen Bitcoin Cash.

Ostrzeżenie

Jak już wiesz, rynek kryptowalut jest wysoce spekulacyjny, a duże zmiany cen mogą nastąpić w ciągu kilku minut. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na ceny, takie jak przepisy, konkurencja, pojawienie się nowych technologii, nastroje rynkowe itp..

Dlatego bardzo trudno jest wymyślić dokładną prognozę Bitcoin Cash. Najlepsze prognozy dotyczące Bitcoin Cash poniżej mogą się spełnić lub nie, dlatego nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne.

Przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji w kryptowalutę zdecydowanie zaleca się konsultację z ekspertem finansowym.

Prognoza ceny Bitcoin Cash 2021

Omówię teraz niektóre prognozy dotyczące 2021 r., Które zostały zestawione przy użyciu różnych metod. Pomoże Ci to uzyskać całościowy obraz przyszłości Bitcoin Cash.

Analiza techniczna

Analiza techniczna jest wykonywana za pomocą oprogramowania. Opiera swoje prognozy na dwóch różnych informacjach – historycznych trendach cenowych i historycznych trendach wolumenu. Nie bierze jednak pod uwagę innych czynników, takich jak zespół, technologia, scenariusz rynkowy itp. Istnieje kilka witryn internetowych, które przeprowadziły analizę techniczną, aby uzyskać prognozę ceny Bitcoin Cash na 2020 r..

Walletinvestor.com jest jedną z tych stron internetowych, a ich prognoza dotycząca Bitcoin Cash wynosi 407 USD przez rok. Ponieważ aktualna cena Bitcoin Cash wynosi 453 USD, nie powinieneś zauważyć dużej różnicy.

Kolejną prognozę analizy technicznej przedstawił tradingbeasts.com. Według nich oczekuje się, że cena Bitcoin Cash będzie w przedziale 353-520 USD w grudniu 2021 r. Nie trzeba dodawać, że obie prognozy na 2021 r. Są dość podobne..

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Eksperci

Warto przyjrzeć się temu, co mówią eksperci od kryptowalut o przyszłości Bitcoin Cash. Mogą nie podawać dokładnej prognozy ceny Bitcoin Cash, ale możesz zobaczyć, jak pozytywne lub negatywne są one w stosunku do projektu.

Roger Ver, często określany jako Bitcoin Jesus, od początku był głośnym zwolennikiem Bitcoin Cash. Jak widać na poniższej migawce, ostatnio napisał na Twitterze o wsparciu Bitcoin Cash.

Opinia ekspertów na temat prognozy ceny gotówki Bitcoin

W niedawnym wywiad, powiedział również: „Jestem bardzo optymistyczny na Bitcoin Cash, tak jak byłem, kiedy byłem pierwszym inwestorem Bitcoin w 2011 roku”. Przewiduje również, że Bitcoin będzie 10 do 20 razy wyższy niż jego obecna wartość, a Bitcoin Cash będzie 2 razy bardziej wartościowy za lata.

Według niego Bitcoin Cash jest popularny, ponieważ można go przechowywać i wydawać podobnie jak gotówka, dzięki czemu można go używać w życiu codziennym. Wydaje się, że Roger Ver ma pozytywne prognozy cenowe Bitcoin Cash i spodziewa się, że w nadchodzących miesiącach wykaże dobry wzrost.

Innych źródeł

Rzućmy okiem na prognozę Bitcoin Cash z innych (niezbyt wiarygodnych) źródeł, które opierają swoje prognozy na takich czynnikach, jak przeszłe trendy, zespół, przewagi technologiczne i nastroje rynkowe.

smartereum.com to jedna strona internetowa, która regularnie udostępnia prognozy dotyczące kryptowalut w oparciu o wyżej wymienione czynniki. Ich prognoza ceny Bitcoin Cash na 2021 r. Została ustalona na 6700 USD na 2019 r. To 500% wzrost w mniej niż rok!

Innym źródłem, które regularnie wypowiada prognozy dotyczące kryptowalut, jest profitconfidential.com. Zgodnie z tą prognozą cena Bitcoin Cash do końca 2018 roku wyniesie około 7000 USD.

Te prognozy były optymistyczne, ponieważ wierzyli, że BCH jest najlepszą alternatywą dla Bitcoina, ze sprawdzonymi korzyściami, takimi jak szybkie transakcje i niskie opłaty. Jednak, chociaż te prognozy dotyczące Bitcoin Cash były ekscytujące, były dalekie od prawdy, ponieważ w 2019 roku cena Bitcoin Cash nadal spadała..

Prognoza BCH na 2021 r. Jest bardziej realistyczna. Według niektórych źródeł do końca roku może wzrosnąć do około 500 dolarów.

Długoterminowa prognoza gotówki Bitcoin

Tylko fundamentalnie silne projekty kryptowalutowe mogą przetrwać wyzwania konkurencji, przepisów i innych czynników na dłuższą metę. Zobaczmy, czy Bitcoin Cash jest jednym z nich i jak wyglądają prognozy w dłuższej perspektywie.

Analiza techniczna

Podobnie jak w przypadku analizy technicznej Prognozy cen bitcoinów w 2021 r., Te same strony internetowe powyżej również zapewniają długoterminowe prognozy cen.

Według Walletinvestor.com, Oczekuje się, że cena Bitcoin Cash wyniesie około 7520,50 USD za 5 lat. Tak więc, jeśli zainwestujesz dzisiaj 1118,2 USD, zwrot z inwestycji wyniósłby około + 572,6%, gdyby ta prognoza się sprawdziła. Należy jednak pamiętać, że prognozy 5-letnie mogą być bardzo niedokładne.

Te długoterminowe prognozy cenowe sugerują, że w nadchodzących latach może nastąpić pozytywny ruch cen gotówki Bitcoin. Nie należy jednak oczekiwać, że cena zmieni się znacznie do końca 2021 roku.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Eksperci

Brian Kelly, wiodący ekspert w dziedzinie kryptowalut, opisał Bitcoin Cash jako „obowiązkową” walutę cyfrową w wywiadzie na CNBC.

Brian Kelly jest założycielem i CEO BKCM LLC, firmy inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami. Powiedział, że górnicy Bitcoin Cash rozważają przeznaczenie części swoich nagród wydobywczych na finansowanie rozwoju ekosystemu BCH.

Dodał, że brzmiąc entuzjastycznie o długoterminowych wynikach BCH "W ten sposób łańcuchy bloków zyskują na wartości. Będziesz mieć więcej przypadków użycia w takim stopniu, w jakim użyteczność przekłada się na wartość. To może być pozytywne dla Bitcoin Cash."

Innych źródeł

smartereum.com dokonał 5-letniej prognozy ceny Bitcoin Cash na 24 600 USD. Prognoza została dokonana w 2018 roku. Jako inwestor chciałbym, aby ta prognoza cenowa się spełniła, jednak uważam, że jest zbyt optymistyczna.

Według innej strony internetowej z prognozami cen, priceprediction.co, przyszłość Bitcoin Cash wygląda jasno. Spodziewają się, że za kilka lat cena Bitcoin Cash wyniesie około 9560,28 USD.

Ponieważ rynek kryptowalut jest tak zmienny, trudno powiedzieć, jaka cena BCH osiągnie w dłuższej perspektywie, jednak ogólna perspektywa wydaje się być pozytywna.

Jak wiecie, te prognozy są tylko wskazówką na temat możliwych ruchów cen, ale kto wie, czy się sprawdzą, czy nie. Dlatego nigdy nie należy inwestować w oparciu o to, co ktoś mówi, zamiast tego należy przyjrzeć się czynnikom, które mogą sprawić, że będzie to dobra lub zła inwestycja.

Czy BCH to dobra inwestycja?

W tej sekcji zamierzam podzielić się niektórymi rzeczami, które mogą pomóc w stworzeniu własnej prognozy ceny Bitcoin Cash. Oto niektóre z powodów, które mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość Bitcoin Cash.

Technologia

Bitcoin Cash został zbudowany przy użyciu technologii Bitcoin, ale z istotnymi ulepszeniami. Jak opisano wcześniej, gotówka Bitcoin ma wyższe prędkości transakcji i niższe opłaty transakcyjne niż Bitcoin.

Górnictwo P.żywotność

Aby każda kryptowaluta mogła się rozwijać, potrzebuje ogromnej sieci górników, którzy weryfikują transakcje i "Stwórz" nowe monety.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wydobywanie BCH jest obecnie bardziej opłacalne niż wydobywanie bitcoinów. To powoduje, że górnicy przechodzą na BCH z Bitcoin, tworząc w ten sposób solidniejszą sieć dla Bitcoin Cash.

Mainstrezam Przyjęcie

BCH nieustannie dokłada starań, aby stać się bardziej akceptowalnym w świecie płatności internetowych. Otrzymał ostatnio duży impuls BitPay zaczął wspierać BCH.

BitPay, usługa płatnicza, obsługuje tylko Bitcoin od jego powstania w 2011 roku, ale teraz pozwala swoim handlowcom akceptować BCH. Zwiększyło to wykorzystanie Bitcoin Cash.

Infrastruktura Rozwój

W związku z rozwojem infrastruktury BCH zaplanowano kilka ekscytujących rzeczy. Oprócz obsługi portfela społeczność Bitcoin Cash testuje również bota przechylającego beta Telegram – Tipmebchbot.

Napiwki pieniężne Bitcoin w Telegramie

Ten nowy bot od BCH umożliwia użytkownikom Telegrama dawanie napiwków innym użytkownikom korzystającym z BCH.

Czy BCH może być złą inwestycją?

Oto niektóre z czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na cenę Bitcoin Cash.

Blisko ZAskojarzenie z Bitcoinem

BCH jest zbyt blisko powiązany z Bitcoinem, do tego stopnia, że ​​wydaje się, że nie ma własnej tożsamości, dlatego przewidywanie ceny Bitcoinów w gotówce może być trudne. Ludzie często myślą o Bitcoin Cash w tym samym świetle, co o Bitcoinie.

Z tego powodu, jeśli Bitcoin miałby zawieść, istnieje duża szansa, że ​​BCH również zawiedzie. Jeśli jednak Bitcoin nabierze rozpędu, wówczas Bitcoin Cash będzie jednym z pierwszych, którzy zgarną nagrody, biorąc pod uwagę, że jest jednym z największych konkurentów Bitcoin..

Górnictwo doentralizacja

BCH jest często krytykowany za centralizację pod względem wydobycia, co jest sprzeczne z koncepcją zdecentralizowanych kryptowalut.

Większość wydobycia BCH jest wykonywana przez zaledwie kilku dużych górników. Jest to nie tylko niesprawiedliwe, ale także zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa całej sieci.

Oto, co ma do powiedzenia na ten temat słynny John McAfee:

Opinia Johna McAfee na temat BCH vs BTC

Konkurencja

Mimo że BCH jest obecnie jednym z najlepszych altcoinów, może stracić tę pozycję z powodu rosnącej liczby projektów kryptowalut.

BCH stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony Litecoina, który oferuje również 4-krotnie większą prędkość transakcji w porównaniu z Bitcoinem. Istnieją również inni konkurenci, tacy jak Monero, Dash itp., Którzy zapewniają prywatność transakcji.

Inne najpopularniejsze kryptowaluty, takie jak Ethereum, Cardano i EOS, również oferują przewagę techniczną w stosunku do Bitcoin Cash i chcą przejąć BCH.

Słowa końcowe

Więc masz to! Znasz już niektóre z najlepszych prognoz cenowych Bitcoin Cash na 2021 r., A także długoterminowe. Mogły nie pochodzić z najbardziej renomowanych źródeł, jednak są to najlepsze przewidywania, jakie udało mi się znaleźć!

Przedstawiłem prognozy Bitcoin Cash przy użyciu różnych metod, takich jak analiza techniczna, technologia, trendy rynkowe, analiza ekspertów itp. Wszystkie te przewidywania mogą się spełnić, ale mogą też być niepoprawne. Dlatego upewnij się, że przeprowadzasz własne badania i opierasz swoją decyzję inwestycyjną na innych kwestiach niż przewidywane ceny w tym artykule.

Podsumowując, większość z tych prognoz przyjęła pozytywną perspektywę na przyszłość Bitcoin Cash. Ponadto, jeśli weźmiesz pod uwagę takie czynniki, jak jego przewaga technologiczna nad Bitcoinem, jego społeczność, nowe rozwiązania itp. Bitcoin Cash może być bezpiecznym zakładem.

Więc co myślisz o przyszłości gotówki Bitcoin? Czy odnotuje ogromny wzrost, czy też nastąpi kolejny krach cenowy? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map