Więc interesuje Cię to, co jest stosunkowo nowe i ekscytujące kryptowalutamoneta IOTA. To powiedziawszy, nie masz pojęcia, co to jest i jak działa? Cóż, nie martw się, zadaliśmy Ci pytanie dotyczące monet IOTA.

Uwaga spoiler: czy wiesz, że IOTA w rzeczywistości nie ma łańcucha blokowego?

W każdym razie w tym „czym jest moneta IOTA?” przewodnik, zacznę od wyjaśnienia podstaw projektu, a także sposobu działania technologii. Wszystko wyjaśnię w najprostszy możliwy sposób, korzystając z przykłady ze świata rzeczywistego.

Następnie opowiem o tym Obecny etap rozwoju IOTA i jak bezpieczny (lub niezabezpieczony) jest ich protokół.

Tak więc pod koniec czytania tego przewodnika nie będziesz już pytać "co to jest IOTA?". W rzeczywistości będziesz prawie ekspertem w tym temacie. Jeśli chciałbyś się również zainteresować zdobyciem monet IOTA, przed zrobieniem tego skonsultuj się z doradcą finansowym i używaj tylko zaufane giełdy, takie jak Binance. Ponadto zawsze przechowuj swoje kryptowaluty w bezpiecznych portfelach, takich jak Ledger Nano S i Trezor.

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Minimalne opłaty transakcyjne
 • Niezwykle skalowalne
 • Unikalny dowód protokołu Wok

Cons

 • Pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa
 • Wady techniczne

Podstawy monety IOTA


Oficjalne logo IOTA Coin

Projekt IOTA powstał pod koniec 2015 roku przez Sergey Ivancheglo, David Sontesbo, Serguei Popov i Dominik Schiener. Od momentu uruchomienia IOTA jest zarządzana przez fundacja IOTA, który znajduje się w Niemczech.

Podobnie jak wiele innych projektów kryptowalut, IOTA chciała stworzyć system płatności, który mógłby przetwarzać szybciej, więcej Ochrony, taniej, i bardziej skalowalne transakcje.

IOTA nie chce jednak ograniczać się tylko do transakcji finansowych, ale także do umożliwiają przenoszenie dowolnych danych z jednej maszyny na drugą.

Projekt IOTA ma również swoją własną kryptowalutę, która nazywa się MIOTA. Jednak dla uproszczenia będę nazywać to monetą IOTA!

Przed oficjalnym uruchomieniem IOTA zbierała fundusze za pośrednictwem wstępna oferta monet (I CO). W sumie projekt otrzymał ponad 3000 Bitcoin, która w tamtym czasie była warta 434 000 dolarów. Od tego czasu kapitalizacja rynkowa IOTA osiągnął wysokość ponad 14 miliardów dolarów!

Jedną z najbardziej interesujących koncepcji projektu monet IOTA jest to, że nie są używane technologia blockchain lubić Bitcoin lub Ethereum. Zamiast tego używa czegoś, co nazywa się a Skierowany graf acykliczny, który IOTA nazywa „Tangle”. Zdecentralizowana aplikacja IOTA Coin

Oznacza to, że wszystkie dane są ze sobą połączone – spójrz na poniższy zrzut ekranu. Transakcja i krawędzie na stronie IOTA Coin

Następna część mojego „Co to jest IOTA”Przewodnik przyjrzy się, jak transakcje są potwierdzane!

IOTA Mining – w jaki sposób sieć potwierdza transakcje?

Inną interesującą rzeczą w Tangle jest to nie korzysta z górników.

Na przykład, gdy transakcje są potwierdzane w Bitcoin, ludzie, którzy dobrowolnie zgłaszają swoją dodatkową moc obliczeniową, są nagrodzony dodatkowym Bitcoinem za korzystanie z ich zasobów. Ci górnicy nie są faktycznie zaangażowani w samą transakcję. Zamiast tego potwierdzają transakcje innych osób.

Ten szczególny mechanizm konsensusu nosi nazwę Dowód pracy (PoW). Problem podczas korzystania z jedynego PoW polega na tym robi się coraz drożej aby potwierdzić transakcję w miarę upływu czasu. Dzieje się tak, ponieważ trudność wydobycia staje się trudniejsza, co oznacza, że ​​wymagana jest większa moc obliczeniowa i energia elektryczna.

Spowodowało to również powolne i drogie transakcje. Co najważniejsze, oznacza to, że blockchain Bitcoin jest w stanie tylko potwierdzić maksymalnie 7 transakcji na sekundę.

W sieci IOTA sytuacja wygląda inaczej, ponieważ każdy, kto chce używać systemu do wysyłania środków, musi również wnosić wkład do sieci, potwierdzając transakcje innych osób. Oto przykład, jak to działa:

 1. John wysyła fundusze do Charliego.
 2. Podczas przelewu John musi również potwierdzić transakcje dwóch innych osób – Billy’ego i Kate.
 3. Robi to, wnosząc swoją moc obliczeniową.
 4. Następnym razem, gdy Billy lub Kate będą chcieli wysłać komuś pieniądze, muszą zrobić to samo, potwierdzając transakcje dwóch innych osób.

Pomysł polega na tym, że coraz więcej osób korzysta z systemu IOTA, sieć staje się coraz bardziej skalowalna. Oznacza to, że w rzeczywistości, nie ma ograniczeń co do liczby transakcji, które sieć może przetworzyć w ciągu sekundy, co oznacza, że ​​jest „nieskończenie skalowalny”.

Porównanie IOTA Tange z Blockchain

Co ciekawe, zespół IOTA stwierdza, że ​​tak niewielki wkład jest nadal rodzaj PoW, jest to jednak system znacznie wydajniejszy!

Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób transakcje są potwierdzane, zajmiemy się następną częścią tego przewodnika po monetach IOTA opłaty transakcyjne.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Opłaty transakcyjne dotyczące monet IOTA

Kolejną zaletą Tangle jest to, że nie ma wydobywania IOTA, transakcje są w zasadzie bezpłatne. Dzieje się tak, ponieważ każdy wnosi wkład do sieci, potwierdzając inne transakcje, co oznacza, że ​​jedynym kosztem jest niewielka ilość wymaganej dodatkowej energii elektrycznej. To jest Bardzo atrakcyjne dla wielu ludzi i sprawia, że ​​IOTA coin jest idealnym systemem płatności.

Eliminując konieczność uiszczania opłat transakcyjnych, protokół monet IOTA może być również używany do przetwarzania mikropłatności. W nazwie jest mikropłatność – naprawdę niewielka kwota.

Przykładem branży, która skorzystałaby na wykorzystaniu IOTA do mikropłatności jest dostawcy linków partnerskich. Dzieje się tak, gdy ktoś reklamuje firmę na swojej stronie internetowej, a gdy użytkownik ją kliknie, witryna zarabia niewielką kwotę jako prowizja.

Jednak tradycyjne systemy płatności nie są w stanie tego zrobić, ponieważ pobierają tak wysokie opłaty transakcyjne. Blockchainy, takie jak Bitcoin, nie radzą sobie z mikropłatnościami, ponieważ ich opłaty są zbyt wysokie. W rzeczywistości pod koniec grudnia 2017 r. Opłaty za Bitcoin sięgnęły 40 USD za transakcję!

Szybkość transakcji monetami IOTA

Ponieważ IOTA jest wciąż w początkowej fazie, nie ma jeszcze oficjalnego czasu transakcji. Istnieje wiele czynników, które określają, jak szybko środki trafiają do Twojego portfela, co wyjaśnię poniżej.

Po pierwsze, ponieważ każdy, kto chce wysłać środki, musi potwierdzić dwie poprzednie transakcje, muszą wykonać bardzo szybką akcję PoW. Jak długo to potrwa, zależy od szybkości komputera użytkownika. Im szybciej jest w stanie rozwiązać zagadkę PoW, tym szybciej może zweryfikować czyjąś transakcję.

Po drugie, wspomniałem wcześniej, że w miarę jak coraz więcej osób korzysta z sieci monet IOTA, może ona przetwarzać coraz więcej transakcji. Ponieważ jednak IOTA jest wciąż nowym projektem, niewiele osób z niego korzysta.

Od tygodnia przeprowadzamy stresstesty. Zaczyna wyglądać naprawdę dobrze, a wkrótce pojawi się publiczna wersja. 1000 TPS dalej. #ODROBINA pic.twitter.com/Nk0H3v410T

– Dominik Schiener (@DomSchiener) 29 kwietnia 2017

Aby upewnić się, że sieć działa, zespół IOTA zainstalował coś, co nazywa się „koordynator”. To jest jak scentralizowany protokół, który wykonuje to samo zadanie co indywidualni użytkownicy. Kiedy IOTA stanie się bardziej powszechna i przyciągnie więcej użytkowników, nie będzie już potrzebować koordynatora.

Tak więc na obecnym etapie rozwoju, transakcje mogą zająć kilka minut, lub jeśli sieć nie działa dobrze, może to potrwać znacznie dłużej. Ostatecznie, aby sieć monet IOTA mogła w pełni wykorzystać swój potencjał, potrzebuje wielu ludzi, aby z niej korzystać.

Zespół pracuje nad protokołem o nazwie „Kanały Flash”, który, jak twierdzi, będzie miał możliwość natychmiastowego potwierdzania transakcji. Jeśli uda im się to osiągnąć, może stać się szybszą kryptowalutą na świecie!

Czy IOTA jest bezpieczna i bezpieczna?

Tak więc projekt monet IOTA ma duże ambicje, jednak naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że wciąż są na etapie rozwoju. W rzeczywistości sieć napotkała już sporo problemów technicznych, które omówię poniżej.

Protokół koordynatora, o którym wspomniałem wcześniej, to scentralizowane, co oznacza, że ​​jeśli przestanie działać poprawnie, cała sieć może być zagrożona. Zdarzyło się to już wiele razy iw pewnym momencie system IOTA był bezużyteczny przez kilka dni.

Zainstalowano również scentralizowany koordynator w celu ochrony sieci przed atakiem 34% osób. Dzieje się tak, gdy ktoś uzyskuje w sieci tak dużą moc obliczeniową, że jest w stanie wprowadzać w niej zmiany.

W końcu skradziono IOTA o wartości co najmniej 3,94 miliona dolarów. Ułatwił to atak DDoS na wszystkie węzły publiczne.

– nic Carter (@nic__carter) 21 stycznia 2018 r

Bitcoin jest również narażony na podobny atak; jednak hakerzy musieliby uzyskać 51% całkowitej mocy mieszania. Jest to obecnie praktycznie niemożliwe, ponieważ łańcuch bloków Bitcoin ma tak wielu górników.

Jednak w przypadku IOTA, jeśli koordynator upadnie, wtedy sieć jest narażona na duże ryzyko. Chociaż IOTA dąży do tego, aby być całkowicie zdecentralizowane, nie będzie w stanie tego osiągnąć, dopóki nie będzie w stanie funkcjonować bez scentralizowanego koordynatora.

Istnieją również obawy system monet IOTA może być zagrożony atakiem powtórkowym. Atak powtórkowy ma miejsce, gdy hakerzy są w stanie to zrobić powtórzyć transakcję bez wiedzy nadawcy. Jeśli się powiedzie, mogą ukraść monety z czyjegoś osobistego portfela.

Przedstawiamy IOTA Coin: Co to jest IOTA?

Kolejne złe wieści dla projektu IOTA – pod koniec 2017 roku badacze przy ul Massachusetts Institute of Technology (MIT) opublikował artykuł akademicki, w którym stwierdzono, że sieć IOTA ma wiele luk w zabezpieczeniach. MIT to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, a wszelkie prowadzone przez nich badania są wysoko cenione.

Wszystkie powyższe kwestie wskazują, że projekt monety IOTA jest daleki od gotowego produktu. W rzeczywistości nie ma oficjalnej daty, która wskazywałaby, kiedy to nastąpi, dlatego najlepiej sprawdzać ich blog deweloperski, do którego można uzyskać dostęp przez klikając ten link.

Ważne jest, aby wspomnieć, że jeśli poważnie traktujesz swoje bezpieczeństwo, powinieneś kupić IOTA od niezawodne giełdy kryptowalut, Binance to jedna z rekomendowanych opcji. Przechowuj również swoje zasoby w formacie portfele odporne na włamania, takie jak Ledger Nano S i Trezor.

Więc teraz, kiedy już wiesz, gdzie znajduje się zespół monet IOTA ze swoimi postępami, porozmawiam teraz o tym, jak można używać i nadużywać monety IOTA.

Jak można używać IOTA & Nadużywane

Jeśli IOTA jest w stanie spełnić wszystkie swoje cele, istnieje kilka naprawdę dobrych zastosowań w świecie rzeczywistym, do których można go zastosować. Po pierwsze, jeśli platforma jest w stanie proces natychmiastowy, darmowe i nieograniczone transakcje, byłby idealny jako globalny system płatności.

Mogłyby to zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje wysyłaj fundusze do iz dowolnego miejsca na świecie za naciśnięciem jednego przycisku. Wspomniałem też wcześniej, że ponieważ transakcje są darmowe, doskonale sprawdza się również w branży mikropłatności.

Jest również nadzieja, że IOTA będzie w stanie przetwarzać nie tylko transakcje finansowe, w tym, co zespół nazywa „ekonomią między maszynami”. Jednym z przykładów jest to branży ładowania pojazdów elektrycznych.

Przedstawiamy IOTA Coin: Co to jest IOTA?

IOTA niedawno ogłosiła, że ​​zbudowała w Holandii punkt ładowania samochodów, który pozwoli ludziom automatycznie płacić za zużywaną energię elektryczną. Samochód elektryczny zostanie wyposażony w automatyczny licznik, który automatycznie obliczy ilość zużytej energii elektrycznej, a następnie pobierze opłatę.

Można to zastosować do absolutnie wszystkiego, co wymaga przesyłania danych z jednego urządzenia do drugiego.

Inną prawdziwą zaletą IOTA jest to jest zaprojektowany tak, aby był odporny na atak kwantowy. Obliczenia kwantowe to naprawdę zaawansowana dziedzina nauki, która nie została jeszcze wynaleziona, ale pracują nad nią organizacje takie jak NASA i CIA.

Obecna technologia, na której oparte są łańcuchy bloków pierwszej i drugiej generacji, takie jak Bitcoin i Ethereum kryptografia, który w tej chwili jest praktycznie niemożliwy do zhakowania. Jednak teoria jest taka, że ​​po zbudowaniu komputerów kwantowych, oni będą w stanie łatwo zastąpić te łańcuchy bloków.

Aby mieć pewność, że IOTA jest w pełni chroniona przed wszelkimi atakami kwantowymi w przyszłości, projektuje protokół, który będzie na nie odporny!

Plusy & Wady IOTA

wiem to "Co to jest IOTA Coin" guide dostarczył Ci już wiele informacji, ale teraz podsumuję to wszystko z kilkoma zaletami i wadami!

kciuki w górę PRO

✓ Darmowe transakcje

✓ Nieograniczone skalowanie

✓ Potrafi przetwarzać dowolne dane, nie tylko transakcje finansowe

✓ Ma nadzieję na osiągnięcie natychmiastowych transakcji

✓ Brak wydobycia IOTA – każdy wnosi swój wkład

Odporny na kwanty

kciuk w dół Cons

✗ Nie ma jeszcze gotowego produktu

✗ Nie wiadomo, kiedy projekt będzie gotowy

✗ Obecnie potrzebuję skorzystać ze scentralizowanego koordynatora

✗ Doświadczył wielu technicznych usterek i błędów

✗ Wielu (w tym MIT) uważa, że ​​ma on naprawdę złe zabezpieczenia

Porównaj IOTA obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj IOTA obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

W mojej opinii, IOTA ma duży potencjał do wykorzystania w skali globalnej. Dopóki zespół będzie w stanie urzeczywistnić swoje cele, myślę, że projekt odniesie ogromny sukces.

W każdym razie to koniec tego przewodnika po monetach Co to jest IOTA! Wiem, że wiele podanych przeze mnie informacji może wydawać się naprawdę skomplikowanych, ale mam nadzieję, że moje wyjaśnienia są dla Ciebie wystarczająco łatwe do przyswojenia.

Jeśli przeczytałeś go od początku do końca, powinieneś mieć dobre pojęcie o tym, czym jest projekt monet IOTA i co planują zrobić. Powinieneś także dobrze zrozumieć, jak działa ta technologia.

Mówiłem też o tym, co zespół osiągnął do tej pory i nad czym musi jeszcze popracować. Miejmy nadzieję, że rozumiesz, że idea projektu jest fantastyczny, ale dopóki nie mają gotowego produktu, jest to tylko teoretyczne.

Jeśli planujesz samodzielnie kupić monety IOTA (a raczej MIOTA), upewnij się, że używasz zaufana giełdaBinance wydaje się być jednym z ulubionych użytkowników! Nie zapomnij również o przechowywaniu swoich aktywów w bezpiecznym portfelu kryptowalut – Ledger Nano S i Trezor należą do najbardziej polecanych opcji.

Jeśli trochę się zgubiłeś, oto kilka prostych kroków o jak zdobyć i przechowywać monety IOTA:

1. Zdobądź bezpieczny portfel kryptograficzny – zdecydowanie zalecamy Ledger Nano S lub Trezor.

2. Zarejestruj się na Binance.

3. Kup monety IOTA od Binance.

4. Wyślij swoje monety IOTA do wybranego portfela.

Otóż ​​to! Proces jest naprawdę prosty.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me