Przewidywanie cen IOTA 2021 i dalej: czego się spodziewać?

17 był świetnym rokiem dla zdecydowanej większości kryptowalut, w tym IOTA. IOTA zapewnił zwrot z inwestycji powyżej 12500% w mniej niż 6 miesięcy. Jednak pytanie, które zadaje sobie każdy, brzmi: jak wygląda przyszłość i jakie są prognozy cenowe IOTA?

Chociaż prawie niemożliwe jest poznanie przyszłości jakiejkolwiek kryptowaluty, dziś podzielę się z wami niektórymi z najlepszych prognoz cenowych IOTA. Omówię zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe przewidywania monet IOTA, a także przeprowadzę Cię przez prognozy wykonane przy użyciu różnych metod.

Tak więc pod koniec tego przewodnika poznasz najlepsze prognozy cenowe IOTA w 2021 r. I dlaczego IOTA może być potencjalnie dobrą lub złą inwestycją.

Oprócz uwzględnienia prognoz, przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy zasięgnąć opinii doradcy finansowego.

Podsumowanie IOTA Crypto

Zanim przejdziemy do naszej listy prognoz cen IOTA w 2021 roku, pozwólcie mi pokrótce wyjaśnić, czym jest moneta IOTA.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Utworzona w 2015 roku IOTA jest kryptowalutą przeznaczoną dla Internetu Rzeczy (IoT). Inteligentne urządzenia domowe, takie jak Amazon Echo czy Google Assistant, to jedne z najpopularniejszych przykładów IoT.

Mówiąc prościej, IoT oznacza urządzenia komunikujące się ze sobą za pomocą czujników i internetu. Moneta IOTA ma na celu uczynienie komunikacji między tymi urządzeniami IoT bardziej bezpieczną i bezproblemową.

Moneta IOTA jest dość wyjątkowa w porównaniu z innymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum. Oto jak:

  • Podczas gdy większość kryptowalut wykorzystuje technologię blockchain, IOTA wykorzystuje nowy wynalazek protokołu o nazwie „Tangle”.
  • Bitcoin i Ethereum borykają się z problemami ze skalowalnością ze względu na ich niskie prędkości transakcji. Cóż, tak nie jest w przypadku IOTA. W rzeczywistości prędkość transakcji sieciowych rośnie wraz ze wzrostem liczby użytkowników IOTA. Tak więc IOTA obiecuje nieskończoną skalowalność.
  • Jeśli kiedykolwiek przeprowadziłeś transakcję Bitcoin, napotkałbyś problem wysokich opłat transakcyjnych. Czy potrafisz odgadnąć opłaty transakcyjne w przypadku IOTA? ZERO! To sprawia, że ​​IOTA jest pierwszą cyfrową walutą z zerowymi opłatami transakcyjnymi.

To tylko niektóre z wyjątkowych właściwości, które sprawiły, że IOTA stała się popularna wśród inwestorów. Obecnie jest to 31 najcenniejsza kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1,3 miliarda dolarów.

Teraz przejdźmy dalej i spójrzmy na najlepsze prognozy cenowe IOTA w 2021 roku.

Prognoza cen IOTA 2021

Jak wiecie, rynek kryptowalut może zobaczyć ogromne zmiany w ciągu kilku minut, co czyni go bardzo nieprzewidywalnym. Istnieją jednak pewne fundamentalne czynniki, które mogą wpływać na ceny dowolnej kryptowaluty.

Dlatego w kolejnych sekcjach dotyczących prognozowania monet IOTA przyjrzymy się, jak różne metody wykorzystują różne czynniki do przewidywania przyszłych cen.


Analiza techniczna

Zanim zaczniesz się zastanawiać, czym jest analiza techniczna, pozwól, że ci ją wyjaśnię. Analiza techniczna jest przeprowadzana za pomocą oprogramowania, które przewiduje przyszłe ceny kryptowaluty na podstawie tylko dwóch czynników:

  • Historyczne trendy cenowe
  • Historyczne trendy ilościowe

Nie bierze pod uwagę takich czynników, jak zespół, technologia, aktualny scenariusz rynkowy itp. Istnieje kilka witryn internetowych, które wykonują analizę techniczną przewidywania monet IOTA. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Walletinvestor.com to jedna strona internetowa, która udostępniła prognozę ceny monet IOTA na 1 rok, przewidując, że cena wyniesie około 0,3 USD.

Jak widać na poniższej migawce, ta prognoza wskazuje, że IOTA może dać bardzo ujemne zwroty w 2021 roku.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Eksperci

Jest kilku „ekspertów” branżowych, których opinie mogą mieć poważny wpływ na ceny kryptowalut. Jednym z tak zwanych „ekspertów” jest John McAfee, o którym jestem pewien, że słyszałeś, jeśli regularnie śledzisz rynek kryptowalut.

Niestety IOTA nie należy do faworytów Johna McAfee, zwłaszcza po wiadomościach o ich współpracy z Microsoftem. Chociaż nie podał dokładnej prognozy ceny IOTA, wspomina, że ​​jej wzrost spowolni do skromnych 10% rocznie.

Prognoza cen IOTA od Johna McAfee

Inną bardzo popularną nazwą w branży kryptowalut jest nazwa cudownego chłopca – Vitalika Buterina (założyciela Ethereum). Był dość głośny w swojej krytyce wobec IOTA, ponieważ używa Tangle zamiast blockchain.

Uważa, że ​​Tangle nie jest odpowiednią technologią dla kryptowalut, co widać na poniższym obrazku:

Prognoza cen IOTA od Davida Sonstebo

Innych źródeł

Istnieje kilka innych źródeł, które podzieliły się prognozami cen IOTA na rok 2019 i kolejne lata, w oparciu o takie czynniki, jak przeszłe trendy, zespół, przewagi technologiczne i nastroje rynkowe.

Jedną z takich witryn jest smartereum.com, której roczna prognoza została ustalona na 11 USD kilka lat temu. Są dość optymistycznie nastawieni do przyszłości IOTA ze względu na ciągły rozwój technologii leżącej u podstaw IOTA przez jej zespół.

Innym źródłem, które regularnie ukazuje prognozy dotyczące kryptowalut, jest profitconfidential.com. Ich prognoza IOTA na 2019 r. Wyniosła 4,98 USD. Mają optymistyczne nastawienie do IOTA, ponieważ łączy ze sobą dwie poszukiwane technologie – Internet rzeczy i kryptowalutę.

Jak widać, obie te prognozy przewidywały dodatnie zwroty IOTA, ale przewidywały różne kwoty. Jednak żaden z nich nie był bliski prawdy, ponieważ cena IOTA znacznie spadła w 2019 r. I wynosi 0,45 USD w 2021 r. Według różnych źródeł cena IOTA może nieznacznie spaść w tym roku, jednak zdecydowanie nie tak znacząca jak w 2018 r..

Były to jedne z najlepszych źródeł prognoz cenowych IOTA, jakie mogłem znaleźć. Musisz jednak przyjąć realistyczny pogląd, przeglądając te prognozy cenowe. Ostatecznie nikt tak naprawdę nie wie, jak wygląda przyszłość.

Teraz przejdźmy do prognozowania cen IOTA w 2021 roku i później.

Długoterminowa prognoza cen IOTA

Ważne jest, aby spojrzeć na długoterminowy potencjał większości inwestycji, to samo dotyczy kryptowalut. Tylko zasadniczo solidne kryptowaluty mogą przetrwać na rynku w perspektywie długoterminowej.

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych prognoz cenowych IOTA w 2021 r. I później.

Analiza techniczna

Wiesz już, co oznacza analiza techniczna, więc przejdźmy bezpośrednio do prognoz IOTA w perspektywie długoterminowej.

Podobnie jak w przypadku prognozy cenowej IOTA w 2021 r., Walletinvestor.com podaje również 5-letnie prognozy cenowe IOTA. Zgodnie z tą prognozą oczekuje się, że cena IOTA pozostanie 0,000001 USD. Jeśli ta prognoza jest poprawna, oznacza to dla inwestorów ogromną stratę inwestycji w ciągu najbliższych 5 lat.

Tradingbeasts.com to kolejna witryna, która regularnie aktualizuje prognozy IOTA na podstawie danych historycznych. Według nich prognoza cen IOTA 2021 waha się od minimum 0,73 USD do maksymalnie 1,03 USD.

Jak widać, obie te witryny wydają się mieć różne długoterminowe perspektywy dla IOTA.

Chociaż oba te źródła podają bardzo różne prognozy długoterminowe, niekoniecznie muszą się one spełnić. W dłuższej perspektywie kryptowaluty podlegają wielu czynnikom, z których niektóre mogą być poza ich kontrolą, na przykład regulacje rządowe.

Nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, co eksperci myślą o IOTA w perspektywie długoterminowej. Tak więc, jeśli szukasz opinii eksperta, zapoznaj się z prognozami cenowymi IOTA na 2021 r.

Innych źródeł

Smartereum.com podaje również długoterminowe prognozy cenowe IOTA. Według nich cena IOTA może wynieść około 38 USD za pięć lat.

To może brzmieć niezwykle ekscytująco, jednak musisz spojrzeć na to z realistycznego punktu widzenia. Ta liczba może być możliwa, ale są równe szanse, że tak się nie stanie.

Oto niektóre z najważniejszych prognoz IOTA w perspektywie długoterminowej. Ale trudno powiedzieć, czy IOTA to dobra inwestycja, czy zła. Jednak teraz wyjaśnię kilka podstawowych aspektów, które mogą dać ci więcej jasności co do IOTA.

Czy IOTA to dobra inwestycja?

To bardzo trudne pytanie i to nie tylko dla IOTA, ale ogólnie dla każdej kryptowaluty.

Rynek kryptowalut wzrósł z kapitalizacji rynkowej wynoszącej zaledwie 20 miliardów dolarów na początku 2017 roku do ponad 700 miliardów dolarów w styczniu 2018 roku. Następnie rynek spadł do około 250 miliardów dolarów w kwietniu 2018 roku. To tylko pokazuje, jak nieprzewidywalny może być ten rynek.

Więc zamiast przewidywać cenę, myślę, że najlepiej byłoby podzielić się niektórymi czynnikami, które mogą potencjalnie zwiększyć wartość IOTA.

Związki partnerskie

Ostatecznym celem każdej kryptowaluty jest akceptacja i wykorzystywanie jej w aplikacjach w świecie rzeczywistym. IOTA już podjęła kroki w tym kierunku.

IOTA nawiązała współpracę z gigantycznymi firmami, takimi jak Cisco, Samsung i Volkswagen, które testują jej technologię. Współpracuje również z miastem Taipei, aby wydawać swoim obywatelom identyfikatory oparte na Tangle.

Partnerstwo IOTA z POC w Taipei City Hall zajmującym się zarządzaniem odpadami

Potencjał Internetu rzeczy (IoT)

Wiele już się dzieje w branży IoT i oczekuje się, że będzie się rozwijał. Wydatki B2B na technologie, aplikacje i rozwiązania IoT sięgną 250 mld € (267 mld USD) do 2021 r.

Tak więc moneta IOTA jest skierowana w zasadzie do branży, która ma ogromny potencjał. Jeśli uda mu się opracować idealny produkt dla tej branży, to ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Technologia

W czasach, gdy kryptowaluty oparte na blockchain borykają się z problemami związanymi z opłatami transakcyjnymi i skalowalnością, IOTA opracowała dobrą alternatywę.

Korzystając z technologii Tangle, IOTA została zaprojektowana tak, aby była nieskończenie skalowalna. Nie tylko to, ale IOTA pobiera Zero opłat transakcyjnych za transakcje dokonywane w jej sieci. To jest coś, co jest niespotykane w przestrzeni kryptowalut.

Tak więc jednym z powodów, dla których IOTA może wzrosnąć, jest to, że oferuje zupełnie inną, ale lepszą technologię.

Ekosystem

IOTA pracuje nad stworzeniem wokół siebie dynamicznej społeczności. Uruchomili Ekosystem IOTA w lutym 2018 r., aby przyspieszyć rozwój technologii IOTA i jej wdrożenie.

W oparciu o te czynniki IOTA może mieć świetlaną przyszłość. Jednak są pewne aspekty, które mogą mieć negatywny wpływ na jego przyszłość. Przyjrzyjmy się niektórym z nich, dobrze?

Dlaczego IOTA może być złą inwestycją?

Praca w toku

Tangle, technologia stojąca za IOTA, jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zespół wiele obiecał swoim inwestorom, jeśli chodzi o technologię, ale będziemy musieli sprawdzić, czy zespół może je spełnić.

Pojawiło się już kilka obaw dotyczących technologii Tangle, a jednym z nich jest to, że może ona nie być w stanie prawidłowo przechowywać kolejności transakcji.

O ile IOTA nie poradzi sobie z tymi wyzwaniami, nie będzie gotowa do masowej adopcji. To kładzie cień na niektóre pozytywne prognozy cenowe IOTA, o których mówiliśmy wcześniej.

Dostępność

W przeciwieństwie do innych najlepszych kryptowalut, IOTA jest dostępna tylko na kilku giełdach kryptowalut. Brakuje go na niektórych czołowych giełdach kryptowalut, takich jak Bittrex i Poloniex.

Aby dotrzeć do maksymalnej liczby inwestorów, IOTA musi zostać notowana na niektórych z tych popularnych giełd.

Konkurencja

Nadchodzące kryptowaluty, takie jak IOT Chain, które używają tej samej technologii i są skierowane do tych samych odbiorców, co IOTA, mogą ostatecznie stać się zagrożeniem dla IOTA. Dlatego ważne jest, abyś miał oko na konkurencję, taką jak IOT Chain, jeśli zdecydujesz się zainwestować.

Rynek kryptowalut jest wciąż młody i dlatego ciężko jest przewidzieć, które projekty przetrwają w dłuższej perspektywie. Wszystko zależy od wartości technologii, a także partnerstw, które rozwija projekt. Ponadto, może być obecnie opracowywany projekt, który jest gotowy zająć miejsce IOTA. Musisz więc uważać na silną konkurencję.

Mając na uwadze wszystkie powyższe czynniki, IOTA wydaje się dobrą opcją inwestycyjną. Nie da się jednak nic z całą pewnością powiedzieć o jego przyszłej cenie.

Słowa końcowe

Więc teraz wiesz, jaka jest najlepsza prognoza cen IOTA zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Udostępniłem prognozy IOTA, które wykorzystują różne metody przewidywania ceny, takie jak analiza techniczna, opinie ekspertów i inne (nie tak wiarygodne) źródła.

Znasz również niektóre powody, dla których IOTA może być dobrą lub złą inwestycją.

Jak wspomniałem wcześniej, rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny, dlatego warto inwestować tylko te pieniądze, których nie boisz się stracić. Przed rozważeniem inwestycji w IOTA warto również skonsultować się z ekspertem finansowym.

Więc co myślisz o przyszłości IOTA? Czy uważasz, że cena wzrośnie lub spadnie? Chcielibyśmy usłyszeć Twoje myśli, więc daj nam znać w komentarzach poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map