Przewodnik po zakupie Ethereum

Jak kupić Ethereum?

To pytanie, które wszyscy zadają, odkąd Ethereum przeszedł z 8 dolarów na początku 2017 roku do ponad 1000 USD do końca 2017 roku.

Czy już trochę wiesz o kryptowaluty albo nic nie wiesz na ten temat, ten przewodnik jest miejscem, od którego można zacząć. Pozwoli Ci to dobrze zrozumieć różne platformy, których możesz użyć do zakupu Eter (Waluta Ethereum) i jak zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza i najbezpieczniejsza.

Crypto jest nowy, ciągle się zmienia i bynajmniej nie proste. Dobra wiadomość jest taka: zamierzam to uprościć! Zanim jednak nauczę Cię, jak kupować Ethereum, wyjaśnię, jak działa Ethereum. To znacznie więcej niż pieniądze cyfrowe – Ethereum zmienia sposób działania wielu firm.

Pamiętaj o tym, czy tak jest handel kryptowalutami Lub tylko inwestowanie w Ether, zawsze upewnij się, że używasz tylko najbardziej niezawodne platformy wymiany kryptowalut.

Jak kupić Ethereum: Co to jest Ethereum?

Aby zrozumieć Ethereum, musisz najpierw zrozumieć technologia to używa. Technologia, z której korzysta, jest znana jako „blockchain”. Wymaga to pewnych badań, dlatego polecam przeczytanie naszego "Blockchain Explained" przewodnik. Jeśli jednak nie masz czasu, oto krótkie wyjaśnienie.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Mówiąc prościej, blockchain jest globalna baza danych, która jest współużytkowana i obsługiwana przez wiele komputerów. Te komputery nazywane są „węzłami”. Węzły współpracują w zespole, aby przesyłać informacje w bazie danych i weryfikować je za pomocą kryptografia (kod bezpieczeństwa).

Jak kupić Ethereum: monetę ETH na platformie górniczej.

Ponieważ baza danych jest współużytkowana przez wiele różnych węzłów, nie zostanie zamknięta, jeśli jeden z węzłów ulegnie awarii, zepsuje się lub zostanie zhakowany. Nazywa się to byciem zdecentralizowane, znaczenie nie działa poza jednym ośrodkiem, ale wiele.

Na przykład czasami, gdy próbujesz uzyskać dostęp do witryny internetowej i ulega awarii, oznacza to, że ich serwer znajduje się w jednej centralnej lokalizacji. Dzięki blockchain nigdy nie ma przestojów! Z różnymi węzłami działającymi w tym samym czasie na całym świecie, nie może się rozbić. Dzieje się tak, ponieważ informacje są udostępniane wszędzie, a nie tylko w jednym miejscu! Stąd zdecentralizowany.

W jaki sposób Ethereum wykorzystuje tę technologię?

Następujący sukces Bitcoina (pierwsze główne zastosowanie technologii blockchain), Ethereum zostało uruchomione w 2015 roku. Znane jest jako „Blockchain 2.0”, Ethereum poprawia sposób działania łańcucha blokowego dzięki wprowadzeniu inteligentne kontrakty.

Inteligentny kontrakt jest podobny obietnica, której nie można złamać: raz wprowadzony nie może zostać zmieniony. Zapewnia to znacznie bezpieczniejszy sposób prowadzenia działalności.


Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Jak działa inteligentna umowa?

Wyobraźmy sobie, że Twój pracodawca jest na bieżąco z technologią i chce Ci płacić w Ether. Pracodawca stworzy inteligentną umowę, która nakazuje łańcuchowi blokowemu Ethereum wypłacić Ci pensję w Ether 15 dnia każdego miesiąca. Jak widać, inteligentne kontrakty umożliwiają programowanie / automatyzację transakcji w łańcuchu bloków.

Teraz wyobraźmy sobie kupowanie samochodu na podstawie inteligentnej umowy. Jeśli zapłacisz ilość eteru wymaganą do samochodu (wysyłając go do inteligentnej umowy), wówczas własność samochodu zostanie automatycznie przesłana do Ciebie za pomocą łańcucha blokowego. Ta transakcja jest następnie weryfikowana przez wszystkie inne węzły na całym świecie i dodawana do łańcucha bloków. To znacznie bezpieczniejszy sposób prowadzenia interesów.

Co jest takiego wspaniałego w inteligentnej umowie?

Inteligentne kontrakty wyeliminować potrzebę korzystania z innej firmy w wielu różnych scenariuszach transakcji! W przykładach, o których wspomniałem, zwykle polegasz na stronie trzeciej.

W przykładzie pracodawcy polegałbyś na banku, który przeleje wynagrodzenie / pieniądze na Twoje konto w dniu, w którym należy Ci wypłacić („dzień wypłaty”). Korzystając zamiast tego z inteligentnego kontraktu, nie potrzebujesz banku do przetwarzania transakcji – inteligentny kontrakt nakazuje blockchainowi przetworzyć (wysłać, zweryfikować itp.) Transakcję w dniu wypłaty.

Jak kupić Ethereum: monetę ETH w ziemi.

W przykładzie z samochodem zwykle polegałbyś na salonie samochodowym i pośredniku. W przypadku inteligentnych kontraktów nie ma dealera samochodowego ani pośrednika, któremu można by uiścić opłatę!

Uwaga dodatkowa: jeśli pracowałeś za granicą, bank obciążyłby Twojego pracodawcę wieloma opłatami. Przetworzenie płatności również zajęłoby ponad 3 dni. Dzięki inteligentnym umowom jest to prawie natychmiastowe, a Twój pracodawca nie ma banku / strony trzeciej, któremu mógłby uiścić opłatę. To kolejna wielka zaleta i powód do korzystania z inteligentnych kontraktów!

Paliwo, które napędza wszystko

Więc wiesz co inteligentne kontrakty są teraz. Wiesz, że Ethereum to platforma / blockchain, która je obsługuje. Ale co jest tym, co napędza to wszystko? Te „węzły” muszą zużywać energię elektryczną, prawda? Kto za to płaci?

Cóż, to jest miejsce, w którym cię przedstawiam Eter (ETH). To jest Waluta Ethereum. To gaz napędza wszystko. W rzeczywistości nazywa się go gazem, gdy używamy go do transakcji Ethereum.

Węzły obsługujące Ethereum są opłacane w Ether za swoją pracę. To pokrywa ich koszty energii elektrycznej, a także przynosi im zysk. Ten proces jest określany jako górnictwo.

Jak kupić Ethereum: różne kryptowaluty.

Ze względu na zapotrzebowanie na Ether tak wysoce płynny. Oznacza to, że można go łatwo wymienić na gotówkę (waluty fiducjarne tj. USD, EUR, JPY itp.). Ponadto ze względu na jego popyt cena Ether znacznie wzrosła, więc inwestują w niego miliony ludzi.

Nawet jeśli znasz Eter i jego zapotrzebowanie, nadal jest to mylące, prawda? Jestem pewien, że wciąż zastanawiasz się, dlaczego i jak kupić Ethereum. A więc przejdźmy do tego.

Dlaczego miałbym kupić Ethereum?

Jeśli zastanawiasz się „czy powinienem kupić Ethereum?”, Być może powinieneś zadać sobie pytanie „dlaczego nie powinienem kupić Ethereum?”. Jest to druga najpopularniejsza kryptowaluta na świecie i nie bez powodu.

Nasz świat obecnie funkcjonuje model scentralizowany. Kursy walutowe, stopy procentowe i podatki są kontrolowane przez punkt centralny (tj. Banki i rządy). Ethereum i jego inteligentne kontrakty zapewniają nowy model – model zdecentralizowany. Ważne jest, aby inwestorzy i przedsiębiorstwa byli częścią tego nowego modelu, ponieważ wielu uważa go za przyszłość.

Cena Ethereum znacznie wzrosła od czasu jego powstania. 1 stycznia 2017 r. Wart był 1 Ether tylko 8,24 USD. Do 1 stycznia 2018 r. Wart był 1 eter 747,52 $. To wzrost o ponad 9 000%!

Jak kupić Ethereum: monetę ETH obok klawiatury.

Chociaż Ether nie był pierwszą kryptowalutą, uczył się na błędach tych, którzy byli przed nią. Na przykład transakcje Bitcoin przyjmują ponad dziesięć minut w procesie. Jednak transakcje Ethereum mogą być realizowane zaledwie kilka sekund w procesie.

Ponieważ Ethereum i jego inteligentne kontrakty zmieniają sposób, w jaki działa świat, usuwając osoby trzecie, wartość jest trudna do ustalenia ceny. To jest bardzo niestabilny (cena bardzo się zmienia każdego dnia) w krótkim okresie. Ogólna długoterminowa prognoza mówi jednak, że wartość Ethereum będzie nadal rosła, ponieważ z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna..

Kiedy świat używa Ethereum do swojego głównego celu (do usuwania stron trzecich), wtedy dowiemy się, ile naprawdę jest warte Ethereum. Mimo to kupowanie i sprzedawanie Ether i innych kryptowalut jest bardzo popularny sposób na zarabianie pieniędzy.

Teraz, gdy już rozumiesz, dlaczego ludzie inwestują w Ethereum, w jaki sposób kupujesz Ethereum?

Jak kupić Ethereum w trzech łatwych krokach

Teraz, gdy to wszystko zostało powiedziane i usunięte z drogi, przejdźmy do rozmowy jak kupić Ethereum. W rzeczywistości można to zrobić w zaledwie kilku prostych krokach!

Krok 1: Uzyskaj cyfrowy portfel

Ponieważ Ether jest cyfrową walutą, będziesz musiał gdzieś ją przechowywać – portfel cyfrowy. Podobnie jak zwykły portfel, możesz w nim przechowywać wiele walut. Odwiedzając inne kraje, możesz mieć przy sobie dolary amerykańskie, euro i funty.

To samo dotyczy waluty cyfrowej – możesz przechowywać wiele różnych kryptowalut w zależności od używanego portfela. W przypadku Ethereum musisz użyć portfel zgodny z Ethereum.

Możesz dostać portfele internetowe (dostępne w przeglądarce), portfele oprogramowania (które pobierasz) lub portfele sprzętowe (fizyczny portfel, który kupujesz i podłączasz do komputera przez USB).

Portfele internetowe

To najmniej bezpieczna opcja i odradzamy ją, jeśli przechowujesz kwotę, która wiele dla Ciebie znaczy. Jeśli używasz jednego, zalecamy MyEtherWallet, Zamglenie i MetaMask.

Kiedy idziesz do MyEtherWallet, pamiętaj, aby to zrobić dodaj stronę internetową do zakładek do przeglądarki dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Jak kupić Ethereum: Handel kryptowalutami w przeglądarce internetowej.

Jeśli nie masz pewności, jak dodać witrynę do zakładek, zobacz obraz po prawej stronie pobrany z przeglądarki Google Chrome. Klikasz gwiazdkę w witrynie, a po otwarciu nowej karty zostanie ona umieszczona poniżej paska adresu.

Więc teraz, kiedy idziesz do MyEtherWallet, zawsze klikaj zakładkę zamiast wpisywać „MyEtherWallet”!

Portfele programowe

Są to portfele, które pobierasz na swój komputer, tablet lub telefon komórkowy. Oferują lepsze bezpieczeństwo niż portfele internetowe. polecam Exodus i Jaxx.

Exodus nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych, ale tak jest fantastyczny projekt i jest łatwy w użyciu. Z tego powodu polecam Jaxx świetna aplikacja mobilna! Kolejną dobrą rzeczą w Exodus i Jaxx jest to, że możesz ich użyć do konwersji z jednej kryptowaluty na inną. Na przykład możesz zamienić Ether na Bitcoin.

Portfele sprzętowe

Inną opcją jest kupno portfel sprzętowy. Portfele sprzętowe to najbezpieczniejszy sposób przechowywania Ether i innych kryptowalut.

Są to małe urządzenia elektroniczne, które łączą się z komputerem przez USB. Twoje krypto nadal będzie przechowywane w łańcuchu bloków i na koncie online, ale nie możesz uzyskać dostępu do konta bez portfela sprzętowego. Dopóki chronisz portfel sprzętowy, nie możesz zostać zhakowany!

W przypadku portfeli sprzętowych polecam TREZOR i Ledger Nano S.

Niezależnie od tego, który portfel wybierzesz, po utworzeniu, pobraniu lub kupieniu portfela będziesz mieć adres ETH. Kupując Ethereum, jest to adres, na który go wyślesz.

Krok 2: Kup Ethereum

Waluty cyfrowe to otwarty rynek, co oznacza, że ​​możesz wybrać sposób zakupu Ether. Zapewnia to większą kontrolę i pozwala budować portfolio w dowolny sposób.

Uwaga: dla każdego, kto nie jest maniakiem inwestycyjnym, Twój „portfel” to zbiór inwestycji.

Aby wiedzieć, jak kupić Ethereum, najpierw musisz wiedzieć, gdzie kupić Ethereum. Możesz kupić Ether na wielu różnych giełdach (platformach internetowych). Możesz także użyć ShapeShift aby zamienić inne kryptowaluty na Ether lub kupić od innej osoby za pomocą LocalEthereum.

Aby kupić Ether za pomocą waluty fiducjarne (USD, GBP, EUR, JPY itp.), Musisz otworzyć konto na jednej z poniższych giełd. Na każdym z nich możesz kup Ethereum za pomocą karty kredytowej i przelewu bankowego.

Coinbase

Coinbase jest najpopularniejszy cyfrowy kantor wymiany walut i jest również najbardziej przyjazny dla użytkownika. Wystarczy pobrać aplikację lub odwiedzić witrynę.

Możesz zapłacić przelewem bankowym na Coinbase i jest to jeden z najłatwiejszych sposobów zakupu Ethereum. Nie jest jednak dostępny we wszystkich krajach, więc upewnij się, że możesz go używać w swoim.

Opłaty Coinbase wynoszą 1,49% – 3,99%. Opłata jest inna dla każdej metody płatności – opłaty za kartę debetową / kredytową są wyższe niż opłaty za przelew bankowy.

Jak kupić Ethereum z Coinbase:

1. Najpierw otwórz konto w Coinbase. Po prostu idź do stronie Coinbase, kliknij „zarejestruj się” i wpisz swoje dane w wymaganych polach.

Jak kupić Ethereum: Strona główna Coinbase.

2. Następnie otwórz swoją skrzynkę e-mail i znajdź wiadomość wysłaną przez Coinbase. Kliknij łącze i zaloguj się Zweryfikuj swój adres email.

3. Po zalogowaniu musisz zweryfikować swój numer telefonu. Wpisz swój numer telefonu i kliknij „wyślij kod”. Coinbase wyśle ​​Ci SMS-a z kodem. Wpisz ten kod w polu w Coinbase.

4. Teraz, gdy już się zarejestrowałeś, dodaj swój metoda płatności. Wybierz kartę debetową / kredytową lub przelew bankowy.

5. Wybierz „Kup / Sprzedaj” obok „Ether” i wybierz / wprowadź ilość eteru, którą chcesz kupić. Możesz zapłacić w USD, GBP lub EUR.

Jak kupić Ethereum: kupowanie i sprzedawanie Ethereum na Coinbase.

6. Kliknij „Kup ETH”.

CEX.io

CEX.io to kolejna łatwa w użyciu giełda, chociaż strona internetowa jest prostsza niż aplikacja. Jedną z największych zalet CEX.io jest to, że jest dostępny w większej liczbie krajów niż Coinbase.

Jak kupić Ether za pomocą CEX.IO:

1. Załóż konto CEX.IO: kliknij „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony głównej CEX.io. Wpisz swoje dane w wymagane pola lub kliknij „Zaloguj się przez Facebooka”, jeśli chcesz używać Facebooka do rejestracji.

Jak kupić Ethereum: Zaloguj się na konto CEX.IO.

2. Otwórz skrzynkę pocztową i znajdź wiadomość, którą wysłał ci CEX.IO. Kliknij łącze w wiadomości e-mail do Zweryfikuj swój adres email.

Jak kupić Ethereum: potwierdzenie e-mail Cex.io.

3. Następnie CEX.IO poprosi Cię o włączenie uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa, aby Twoje konto było bezpieczne.

4. Na następnej stronie pojawi się napis „Kup BTC”, gdy wylądujesz na niej po raz pierwszy. Kliknij „BTC”, a zobaczysz menu. Z menu wybierz „ETH”.

Jak kupić Ethereum: Kupowanie kryptowaluty za pomocą karty VISA lub Mastercard.

5. Obok „Kup ETH” zobaczysz „Za USD”. Jeśli chcesz użyć innej waluty fiducjarnej, kliknij „USD”, a zobaczysz kolejne menu. W menu wybierz EUR lub GBP. Są to obecnie jedyne waluty fiducjarne, których możesz użyć do zakupu Ether na CEX.io – może to zaktualizują!

Jak kupić Ethereum: kupowanie kryptowaluty za pomocą różnych walut.

6. Wybierz / wprowadź żądaną ilość Ethereum, a następnie kliknij „KUP”.

Coinmama

Wprowadzona na rynek w 2013 roku, Coinmama jest również bardzo przyjazny dla początkujących. Możesz kupić tylko Ether i Bitcoin, ale ma niskie opłaty i akceptuje karty debetowe / kredytowe & przelew bankowy. Uwaga: Coinmama akceptuje tylko USD i EUR.

Jak kupić Ether za pomocą Coinmama:

1. Zarejestruj się w Coinmama: przejdź do Strona główna Coinmama a zobaczysz formularz poniżej „Zarejestruj się” po prawej stronie strony. Wpisz / wprowadź swoje dane w polach formularza. Kliknij „Zarejestruj się”. Otwórz skrzynkę e-mail i znajdź wiadomość, którą wysłała Ci Coinmama. Kliknij łącze w wiadomości e-mail do Zweryfikuj swój adres email.

Jak kupić Ethereum: rejestracja na Coinmama.

2. Po zarejestrowaniu się musisz zalogować się na swoje konto Coinmama. Po zalogowaniu kliknij kartę „Zweryfikuj swoje konto” i zweryfikuj się: najpierw kliknij „Moje konto”, a następnie wybierz „Zweryfikuj moje konto” po lewej stronie. Wypełnij formularz swoimi danymi i dołącz swój dowód tożsamości.

Jak kupić Ethereum: weryfikacja konta na Coinmama.

3. Na następnej stronie będziesz musiał prześlij kopie przedniej i tylnej strony paszportu lub krajowego dowodu osobistego. Następnie musisz zrobić sobie zdjęcie, trzymając kartkę papieru z napisem „Coinmama” z dzisiejszą datą. Coinmama podaje poniższy przykład, abyś mógł to zrobić dobrze.

Jak kupić Ethereum: instrukcje weryfikacji dowodu osobistego na Coinmama.

4. Po zrobieniu zdjęć załącz je do formularza online i kliknij „Prześlij”. Otrzymasz następującą wiadomość:

Jak kupić Ethereum: Status konta Coinmama.

5. Uwaga: za każdym razem, gdy będziesz chciał zainwestować w większe ilości Ether, będziesz musiał zweryfikować swoje konto. Ta pierwsza weryfikacja pozwoli Ci kupić do 10 000 USD. Pozostałe kwoty można zobaczyć na tym zrzucie ekranu.

6. Kliknij „ETHER”. Znajduje się w menu u góry strony.

Jak kupić Ethereum: zakup Ether na Coinmama.

7. Wybierz / wprowadź żądaną ilość eteru i kliknij „kup teraz”.

8. Kliknij „Karta kredytowa / debetowa przez Simplex”.

9. Wpisz adres swojego portfela (pochodzi z portfela utworzonego w kroku 1) w polu poniżej „Wprowadź adres portfela Ethereum” i kliknij „Dokończ płatność”.

10. Wpisz szczegóły płatności w polach na ekranie i kliknij „Zapłać teraz”.

11. Twój Ether zostanie wysłany z Coinmama do Twojego portfela. To może czasem potrwać sekundy, ale w innych przypadkach – gdy sieć Ethereum jest zajęta – może to potrwać do godziny. Gdy sieć Ethereum jest naprawdę, bardzo zajęta, może to potrwać dłużej niż godzinę. Jest to problem, nad którym pracuje Ethereum.

Krok 3: Przechowuj swój eter

Więc kupiłeś swój Ether. Gratulacje! Teraz musisz wysłać swój Ether do portfela, w którym utworzyłeś krok 1. To dlatego, że tak jest Bezpieczniejsze przechowywać Ether w portfelu niż na giełdzie.

Pokażę Ci, jak wysłać Ether do portfela z Coinbase i CEX.io. Jeśli kupiłeś Ether na Coinmama, nie musisz nic robić – twój Ether jest wysyłany prosto do twojego portfela, gdy go kupujesz.

Wysyłam ETH z Coinbase

 1. Wybierz „Wyślij / poproś” z menu u góry strony.
 2. Wpisz / wprowadź adres portfela utworzony w kroku 1.
 3. Wpisz / wprowadź kwotę Ether, którą chcesz wysłać i kliknij „wyślij środki”.
 4. Coinbase wyśle ​​Ci SMS-a z kodem. Wpisz ten kod w polu.
 5. Kliknij „Potwierdź”.

Wysyłam ETH z CEX.io

 1. Kliknij kartę „FINANSE” w górnym menu.
 2. Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz „ETH”.
 3. Kliknij przycisk „Wypłać”, który znajduje się obok „ETH”.
 4. Wpisz / wprowadź ilość eteru, którą chcesz wysłać w polu po prawej stronie. Znajduje się poniżej „Wybierz walutę i kwotę”.
 5. Wpisz / wprowadź adres portfela utworzonego w kroku 1 w polu pośrodku strony. Znajduje się poniżej „Wpisz adres odbiorcy poniżej”.
 6. Kliknij „Wypłać”.

Wniosek

Więc teraz wiesz, gdzie i jak kupić Ethereum. Albo już go kupiłeś, albo myślisz o tym i wciąż zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na zakup Ethereum.

Cóż, jeśli nadal się zastanawiasz, skorzystajmy z informacji zawartych w tym przewodniku, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Metoda płatności

Jeśli chcesz zapłacić w GBP, użyj Coinbase ponieważ inne giełdy nie akceptują GBP. Coinmama akceptuje tylko EUR i USD, ale CEX.io akceptuje RUB oraz EUR i USD. Jeśli więc chcesz użyć EUR lub USD, możesz użyć dowolnej z trzech giełd. Ale jeśli chcesz użyć RUB, musisz użyć CEX.io!

Lokalizacja

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, najprawdopodobniej będziesz musiał użyć Coinbase lub Coinmama. To dlatego, że CEX.io jest dostępny tylko w kilku stanach USA. Jeśli mieszkasz we Francji, Niemczech, Chinach, Japonii lub RPA (i wielu innych krajach w Azji i Afryce), nie możesz używać Coinbase, więc będziesz musiał wybierać Coinmama lub CEX.io.

Wskazówka: Coinmama jest dostępna w każdym kraju!

Opłaty

Porównajmy opłaty za karty kredytowe / debetowe na każdej giełdzie / platformie:

Dlatego unikaj Coinmama, jeśli opłaty są dla Ciebie ważne!

Łatwość użycia

Coinbase jest najbardziej przyjazny dla użytkownika – strona internetowa i aplikacja (dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida) są bardzo łatwe w użyciu.

Coinmama, jednak wysyła Twój Ether prosto do Twojego portfela, abyś nie musiał tego robić samodzielnie. To oszczędza ci całego kroku 3 w naszym przewodniku!

CEX.io jest wciąż przyjazny użytkownikowi, ale nie tak bardzo jak tych dwóch.

Masz to. Mam nadzieję, że możesz teraz z pewnością podjąć decyzję i rozpocząć podróż do Ethereum. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się nas zapytać!

Uwaga: przy każdej inwestycji ważne jest, aby pomyśleć o wszystkich związanych z nią ryzykach. Zawsze musimy przeprowadzać własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map