Jeśli chcesz zacząć kupowanie i sprzedawanie kryptowalut takie jak Bitcoin, Ether, Dash czy Stellar, jednak nie wiedzą, której giełdy użyć Recenzja CEX.io powinien pomóc ci zdecydować.

W tej recenzji omówię następujące tematy:

 • Czym jest CEX.io?
 • Krótka historia CEX.io.
 • Zalety i wady platformy.
 • Waluty cyfrowe, które możesz kupować, sprzedawać i handlować.

Pod koniec tej recenzji CEX.io, ty powinien móc zdecydować jeśli CEX.io jest dla Ciebie odpowiednią giełdą kryptowalut. Będziesz także świadomy jego początku, funkcji bezpieczeństwa, oferowanych monet, opłat i nie tylko.

Mając tak wiele do omówienia, prawdopodobnie powinniśmy zacząć! Zobaczmy, co ma do zaoferowania ta popularna giełda.

Plusy

 • Łatwo to rozgryźć
 • Różne pary handlowe
 • Świetne wsparcie

Cons

 • Może brakować opcji monet

Recenzja CEX.io: Co to jest CEX.io?

Zacznijmy tę recenzję CEX.io od podstaw. CEX.io jest platforma wymiany kryptowalut. Akceptuje wiele rodzajów depozytów i wspiera różne zasoby cyfrowe. Jest świetny zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i początkujących, którzy zaczynają kupować i sprzedawać kryptowaluty.


Jeśli się zastanawiałeś: Czy CEX.io jest legalny? A może CEX.io jest bezpieczny? Odpowiedź to tak i nie. Witryna jest z pewnością legalna, ponieważ została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych jako firma świadcząca usługi finansowe. Agencja, do której ma licencję, nazywa się Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN). Oznacza to, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby nagle wymusili na Tobie oszustwo wyjściowe!

Recenzja CEX.io

CEX.io zapewnia również użytkownikom ochronę w ramach certyfikat DSS drugiego poziomu. Oznacza to, że udowodnił, że ma pewien poziom bezpieczeństwa w zakresie przechowywania, przetwarzania i przesyłania danych kart płatniczych.

To powiedziawszy, CEX.io nie powinien być uważany za całkowicie bezpieczny. W końcu to giełda kryptowalut. Fakt, że przechowują ogromne ilości różnych walut, sprawia, że ​​jest to duży cel dla hakerów.

Historia cyfrowej waluty jest pełna przykładów włamań na giełdy i nic nie wskazuje na to, że przyszłość będzie inna. Dlatego powinieneś nigdy nie przechowuj swojej kryptowaluty na giełdzie! Zamiast tego powinieneś rozważyć użycie bezpiecznego portfela, takiego jak MyEtherWallet lub Exodus.

Następnie przyjrzyjmy się, jak giełda przekształciła się w zaufaną platformę, jaką jest dzisiaj.

Historia CEX.io

CEX.io był założona w Londynie w Wielkiej Brytanii, w 2013. Pierwotnie był to dostawca eksploracji chmury, który był właścicielem GHash.io basen górniczy. W 2014 roku GHash był jednym z największych basenów górniczych w okolicy.

Na początku 2015 roku CEX.io podjął decyzję o zaprzestaniu świadczenia usług usługi wyszukiwania w chmurze. Zostało to oparte na Niska Bitcoin cena w danym momencie, a także fakt, że firma nie posiadała żadnego sprzętu do kopania. Pula wydobywcza GHash.io została zakończona. Jednak CEX.io żyłby dalej, wyłącznie jako platforma wymiany kryptowalut.

Uwaga: Wydobywanie w chmurze to proces wyszukiwania kryptowaluty w grupie lub puli. Użytkownicy dzielą się mocą obliczeniową w chmurze, co oznacza, że ​​nie muszą posiadać własnego sprzętu. Otrzymują część z każdej nagrody za blok, którą otrzyma pula. Porównaj CEX obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj CEX obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Zalety i wady CEX.io

Pozwól, że przedstawię Ci plik plusy i minusy platformy wymiany kryptowalut CEX.io.

PROS CONS
 • Świetna sekcja wsparcia. Jeśli nie możesz zrozumieć, jak cokolwiek zrobić w CEX.io, prawdopodobnie w sekcji pomocy znajduje się strona, która szczegółowo to wyjaśnia. Jeśli nie, platforma oferuje łatwy w użyciu formularz wsparcia przez e-mail.
 • Giełda oferuje kilka różnych par handlowych i wiele walut fiducjarnych do wyboru. Oznacza to, że możesz kupować i sprzedawać różne kryptowaluty za pomocą wybranej waluty. Nie ma potrzeby, aby najpierw wracać do Bitcoin. Mniej transakcji oznacza mniej opłat!
 • Łatwy w użyciu i nawigacji. Nawet zaawansowane okna handlowe są czyste i bez bałaganu. To sprawia, że ​​przeglądanie strony CEX.io jest przyjemne i świetne dla początkujących.
 • Opcje handlu na marginesie (handel przy użyciu pożyczonych pieniędzy). Jest to bardzo ryzykowna forma handlu i absolutnie nie jest zalecana dla początkujących!
 • Zarejestrowany i bezpieczny. Firma jest zarejestrowana jako firma świadcząca usługi finansowe w FinCEN w USA. Posiada również certyfikat DSS na poziomie drugim.
 • CEX.io nie ma bardzo długiej listy dostępnych kryptowalut. Jeśli nigdy nie znajdował się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, możesz być pewien, że nie będziesz mógł go kupić na CEX.io. To wada tej recenzji CEX.io.
 • Jak w przypadku każdej giełdy, ważne jest, aby nie pokładać zbytniego zaufania w jej bezpieczeństwie. Każda giełda może zostać zhakowana. Dlatego tak ważne jest, aby nie zostawiać żadnych pieniędzy na stronie internetowej, jak powiedziałem wcześniej. Dotyczy to zarówno waluty fiducjarnej, jak i kryptowaluty.

Jakie monety można kupić na CEX.io?

Istnieją kilka różnych zasobów cyfrowych które można kupić za pomocą Bitcoin lub waluty fiducjarnej na CEX.io. Poniżej wymieniłem niektóre z najpopularniejszych zasobów, które są obecnie dostępne.

Recenzja CEX.io

CEX.io oferuje również wiele innych, mniej popularnych monet.

Metody płatności i waluty Fiat

Jedną z najlepszych rzeczy w CEX.io jest to, że platforma akceptuje wiele różnych walut fiducjarnych. To sprawia, że ​​jest przydatny dla ludzi z wielu różnych krajów. Tutaj jest lista dla waluty fiducjarne obsługiwane przez CEX.io:

 • Dolar amerykański (USD)
 • Euro (EUR)
 • Funt szterling (GBP)
 • Rubel (RUB)

Recenzja CEX.io: kupowanie kryptowalut.

CEX.io akceptuje również różne metody płatności aby zasilić konto za pomocą tych walut fiducjarnych lub kryptowaluty:

 • WIZA
 • KARTA MASTERCARD
 • SZYBKI.
 • ACH
 • Szybsze płatności
 • Sepa
 • QIWI
 • Skrill

Dlatego różnorodność metod płatności sprawia, że ​​wszystko jest bardzo proste dla nowych użytkowników.

Recenzja CEX.io: Weryfikacja konta

Tam są różne poziomy kont na CEX.io. Oni są:

CEX.io Przejrzyj różne poziomy kontRóżne poziomy kont na CEX.io: Basic, Verified, Verified Plus, Corporate

Z każdym kontem przychodzi poziom różne zalety. Obejmują one dodatkowe opcje płatności, a także wyższe limity transakcji i wypłat.

Plik korporacyjny i zweryfikowany plus konta są dla bardziej zaawansowani użytkownicy. Dlatego nie będę się o nich rozpisywać.

Jednak nawet nowi użytkownicy prawdopodobnie będą chcieli osiągnąć poziom „zweryfikowanych” kont. Zalety takiego działania wyjaśniłem po sekcji dotyczącej kont podstawowych.

Konta podstawowe

Podstawowe konta w CEX.iokonto domyślne które utworzysz, gdy tylko zarejestrujesz się w CEX.io. Jedyną akceptowaną metodą płatności przy wpłatach fiat przy użyciu konta podstawowego jest karta Visa lub MasterCard.

Poszczególne metody płatności mają swoje własne „zalecane” maksymalne i minimalne kwoty depozytu.

Zweryfikowane konta

Jeśli użytkownicy chcą wypłacić środki fiducjarne lub zwiększyć limity płatności, muszą zweryfikować swoją tożsamość. Nie martw się jednak. To jest łatwe. Następna część tej recenzji CEX.io wyjaśni dokładnie, jak to zrobić. Następnie omówię szczegółowo zalety posiadania zweryfikowanego konta użytkownika.

Recenzja CEX.io

Jak uzyskać zweryfikowane konto CEX.io: Etap 1

Użytkownicy muszą przesłać niektóre informacje osobiste i dokumenty aby osiągnąć poziom zweryfikowanego konta. Ale to wszystko jest standardowe. Informacje są potrzebne, aby upewnić się, że firma przestrzega przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) i znaj swojego klienta (KYC). Zacznijmy naszą recenzję weryfikacji konta w CEX.io.

Poniżej wymieniłem wszystkie wymagane dokumenty oraz sposób przesłania ich do CEX.io. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami. Jeśli nie przekażesz dokumentu zgodnie z życzeniem firmy, odrzuci ona Twoją prośbę o uaktualnienie konta i będziesz musiał zacząć od nowa. Kupując i sprzedając kryptowalutę, może to oznaczać, że przegapisz ogromną zmianę cen!

 • Najpierw musisz przesłać dane z urzędu dokument tożsamości. Może to być paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy.
 • Wypełnij formularz z Twoimi danymi osobowymi. Obejmuje to płeć, imię, drugie imię (opcjonalnie) nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, numer kontaktowy i link do mediów społecznościowych (opcjonalnie).
 • Następnie użytkownicy muszą wypełnić ich adresy. Obejmuje to adres zamieszkania (tam, gdzie mieszkasz w momencie rejestracji na CEX.io) i Twój stały adres. Jeśli oba są takie same, istnieje możliwość poinformowania o tym wymiany. Kliknij pole oznaczone jako „takie same jak mieszkalne”. Znajduje się obok pól „stały adres”.

  Recenzja CEX.io

 • Następnym krokiem w weryfikacji Twojej tożsamości jest prześlij skan lub zdjęcie kilku dokumenty tożsamości. Muszą one spełniać następujące wymagania:
 • Data wystawienia musi przypadać w przyszłości (dokument musi być ważny w dniu złożenia).
 • Należy przedłożyć kopie obu stron dokumentu.
 • Zeskanowane obrazy muszą być w pełnym kolorze i w wysokiej rozdzielczości.
 • Dokumenty muszą być w formacie jpg, gif, png, tiff lub pdf.
 • Plik nie może być większy niż 15 MB.
 • Zdjęcie lub skan nie mogą być starsze niż trzy miesiące.
 • Dokumenty należy wypełnić, używając alfabetu łacińskiego (a, b, c, d…)

  Recenzja CEX.io

Jak uzyskać zweryfikowane konto CEX.io: Etap 2

Kontynuujmy lub przegląd CEX.io pliku proces weryfikacji. Użytkownicy muszą następnie przedstawić swój dokument tożsamości, zdjęcie siebie trzymającego dokument oraz potwierdzenie adresu.

Dokument tożsamości musi być wydane przez rząd i musi być taki sam, jak w przypadku wypełnienia powyższego formularza. Akceptowanymi dokumentami tożsamości są dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy.

Selfie trzymające dokument tożsamości muszą obejmować właściciela dokumentu (Ciebie) posiadającego dokument. Istnieje kilka wskazówek, a uzyskanie wystarczająco wyraźnego zdjęcia może być trudne. Z tego powodu lepiej poprosić znajomego lub krewnego, aby pomógł Ci zrobić „selfie”. Plik fotografia musi spełniać następujące kryteria:

 • Musisz patrzeć prosto w kamerę.
 • Tło musi być jasne lub w neutralnym kolorze.
 • Samo selfie musi być w pełnym kolorze.
 • Brak „czerwonych oczu”.
 • Nic nie zasłania widoku Twojej twarzy (okulary przeciwsłoneczne, czapki, opaski, bandany itp.)
 • Informacje na dokumencie muszą być dobrze widoczne.

Dokumentem pobytu musi być również fotografia lub skan. Musi zawierać Twój adres (podany w formularzu weryfikacyjnym). Plik poniższe zostaną uznane za dowód pobytu:

 • Rachunek za media (nie dotyczy telefonu komórkowego, umowy telewizyjnej ani drukowanych rachunków za internet).
 • Rachunek za energię elektryczną.
 • wyciąg bankowy.
 • Zwrot podatku lub rachunek za podatek lokalny.

Wsparcie CEX.io dokument stwierdza, że ​​inne dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania również będą akceptowane. Nie obejmuje jednak rachunków i wyciągów elektronicznych, zrzutów ekranu online, rachunków za telefon komórkowy i wyciągów z kart kredytowych.

Recenzja CEX.io: zalety posiadania zweryfikowanego konta

Jak już wspomniałem, użytkownicy z rozszerzeniem konto zweryfikowane można użyć więcej Metody Płatności i mają wyższe limity wpłat i wypłat. Ważne jest również, aby użytkownicy mieli zweryfikowane konto, jeśli chcą wypłacać pieniądze w walutach fiducjarnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby wspomnieć o tym w recenzji CEX.io.

Mając konto na wyższy poziom niż podstawowy (zweryfikowany, zweryfikowany plus lub korporacyjny) możesz wpłacać i wypłacać za pomocą przelewów bankowych i dowolnej kryptowaluty wymienionej na CEX.io (powyżej).

Całkowite limity kont dla wszystkich tych kont wyższego poziomu są nieograniczone, ale istnieją pewne zalecane limity wpłat i wypłat związane z każdą metodą płatności. Nie wymieniliśmy ich tym razem, ponieważ są ogromne!

Recenzja CEX.io: Kto powinien używać CEX.io?

Wzmianka o docelowych użytkownikach jest bardzo ważna dla recenzji CEX.io. CEX.io jest doskonały zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Poniżej wymieniliśmy kilka funkcji, które sprawiają, że konto jest dobre dla obu typów użytkowników.

Dlaczego CEX.io jest dobry dla początkujących? Dzieje się tak z kilku powodów:

 • Bardzo przyjazny dla użytkownika berło. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z platformy wymiany kryptowalut, CEX.io będzie bardzo łatwe do rozgryzienia.
 • Świetna sekcja wsparcia. Dla nowych inwestorów lub inwestorów kupowanie cyfrowej waluty po raz pierwszy może być nieco przerażające. Sekcja wsparcia witryny ma wiele często zadawanych pytań a jeśli to nie wystarczy, kontakt z CEX.io jest łatwy dzięki formularzowi zgłoszeniowemu e-mail.
 • Użytkownicy muszą tym więcej szukać zaawansowane opcje kupna i sprzedaży. To sprawia, że ​​proces jest mniej przerażający, ponieważ niektóre giełdy witają użytkowników stroną taką jak ta poniżej. Jest to dla nich zrozumiałe, bardzo zagmatwane:

  Recenzja CEX.io

Źródło: cledd

Dlaczego CEX.io jest dobry dla zaawansowanych użytkowników? Oto odpowiedź:

 • Oferuje wszystkie opcje zakupu można oczekiwać od zaawansowanej platformy. Są prezentowane na przejrzystej i łatwej w nawigacji platformie (na zdjęciu powyżej).
 • To może handlować z marżą (za pożyczone pieniądze). Ponownie, absolutnie nie jest to zalecane dla żadnych nowych użytkowników!
 • Bez limitów dla zweryfikowanych użytkowników. Jeśli jesteś mistrzem handlowym, będziesz w stanie generować ogromne zyski i wypłacać je bez problemu, korzystając z wielu różnych metod wpłat i wypłat. Całkiem fajnie, eh?

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Wnioski

To jest nasza recenzja do jednej z najpopularniejszych na świecie giełdy fiat-to-crypto. Dzięki licznym opcjom wpłat, wielu zasobom cyfrowym i przyjaznemu dla użytkownika projektowi, jest oczywiste, dlaczego CEX.io od lat odnosi sukcesy.

Po przeczytaniu tego przewodnika powinieneś mieć lepsze pojęcie o tym, czym jest platforma CEX.io i czy jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli uważasz, że istnieje lepsza platforma dla Ciebie, powinieneś sprawdź Coinbase, Binance i Kraken.

Więc co o tym myślisz? Czy CEX.io to oszustwo? Czy nie jest tym, czym się wydaje? Czy w rzeczywistości jest to wiarygodna i wartościowa wymiana? Czy będziesz go używać do swoich potrzeb związanych z kryptowalutą? Napisz w komentarzach poniżej!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me