Recenzja portfela Copay

Wybór odpowiedniego portfela jest bardzo ważne dla każdego początkującego kryptowaluty, ponieważ wybór niewłaściwego portfela może oznaczać utratę kryptowaluty na zawsze!

W tym przewodniku będę mówić jeden z najpopularniejszych dostępne portfele kryptograficzne – Copay. Powiem ci, jaki to rodzaj portfela, jak działa i dlaczego jest tak popularny. Pokażę ci również jak skonfigurować i użyj Copay.

Przed rozpoczęciem przeglądu portfela Copay chciałbym przedstawić dodatkowe informacje, o których możesz nie wiedzieć.

Plusy

  • Portfel z wieloma podpisami
  • Wiele kont
  • Otwarte źródło
  • Przyjazny użytkownikowi

Cons

  • Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego
  • Nieprzydatna obsługa klienta
  • Decyzje, na które ma wpływ BitPay

Bezpiecznie umieść swój klucz prywatny

To koniec 320 miliardów dolarów wartość kryptowaluta na świecie dzisiaj. Cała ta kryptowaluta nie jest przechowywana w bankach ani pod materacami przechowywane w ogromnych rejestrach cyfrowych. Cyfrowe księgi są bazy danych gdzie zapisywane są informacje o transakcji kryptowaluty. Najpopularniejszy rodzaj cyfrowej księgi nosi nazwę a blockchain.

Aby uzyskać więcej informacji na temat łańcuchów bloków, zapoznaj się z artykułem Blockchain Explained.

Blockchainy są sieci tysięcy komputerów. Komputery w tych sieciach nazywane są węzłami. Niektóre węzły zawierają całą księgę, a inne nie. Te, które zawierają pełną księgę, nazywane są pełnymi węzłami. To ma sens, prawda?

Recenzja portfela Copay: Blockchain.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swojej kryptowaluty tylko za pomocą pliku prywatny klucz. Istnieją jednak dwa rodzaje kluczy i potrzebujesz ich obu do wysyłania i odbierania kryptowalut. Oni są:

  • Klucz publiczny: To są kody, które mogą być widziane przez kogokolwiek, a informacje można przesyłać za pomocą kluczy publicznych. Potraktuj to jak adres e-mail – jeśli wysyłasz kryptowalutę do znajomego, poprosisz go o klucz publiczny.
  • Prywatny klucz: Te nie powinien być widoczny dla nikogo oprócz Ciebie. Działają w podobny sposób jak hasło do poczty e-mail. Jednak to hasło może być używane samodzielnie, aby uzyskać dostęp do swoich kryptowalut – nie potrzebujesz klucza publicznego, aby się zalogować. kryptowalutyprzypisane do kluczy prywatnych, a nie indywidualne portfele. Nigdy nie ujawniaj swojego klucza prywatnego i przechowuj go przez cały czas!

Bardzo trudno jest odzyskać kryptowalutę w przypadku kradzieży klucza prywatnego. Kto ma dostęp do klucza prywatnego, jest właścicielem kryptowaluty! Dbanie o bezpieczeństwo klucza prywatnego jest bardzo ważne.

Tu właśnie pojawiają się portfele…

Portfele kryptowalut bezpiecznie przechowuj swój klucz prywatny. Istnieje wiele różnych portfeli, takich jak portfele programowe, portfele sprzętowe i portfele witryn internetowych. Są nawet takie, które są tylko kawałkami papieru z wydrukowanymi na nich kluczami! Te różne portfele oferują różne poziomy bezpieczeństwa.

Więc jakim rodzajem portfela jest Copay? Dowiedzmy Się…

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Co to jest portfel Copay?

Plik Portfel Copay był uruchomiony w 2015 roku przez firmę o nazwie BitPay. BitPay był pierwszym Dostawca płatności Bitcoin i pozwoliło wielu firmom po raz pierwszy zaakceptować Bitcoin jako płatność. To jak kryptograficzna wersja karty Visa lub Mastercard! Usługa została uruchomiona w maju 2011 r. I do września 2013 r. Była używana przez 10 000 różnych firm.


Portfel Copay Bitcoin został wydany w czerwcu 2015 roku. Do 2016 roku BitPay przetwarzał 200 000 Transakcje Bitcoin każdego miesiąca, a Copay stawał się jednym z najczęściej używanych portfeli kryptograficznych na świecie.

Copay to portfel oprogramowania, którym może być zainstalowany na urządzeniach mobilnych i komputerach PC. Umożliwia użytkownikom przechowywanie kluczy dla dwóch typów kryptowalut: Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Recenzja portfela Copay: interfejs użytkownika Copay.

Niektóre portfele Bitcoin wykorzystują cały łańcuch bloków Bitcoin, aby być na bieżąco z siecią. Nazywa się je portfelami z pełnym węzłem. Bitcoin Core to popularny portfel z pełnym węzłem. Copay używa prostej weryfikacji płatności, aby być na bieżąco z siecią. Oznacza to, że jest to lekki portfel węzłowy.

Uwaga: Prosta weryfikacja płatności (SPV) wykorzystuje informacje z serwerów stron trzecich zamiast łańcucha bloków. Copay wykorzystuje informacje z serwerów BitPay, aby być na bieżąco.

Teraz wiesz, jaki rodzaj portfela Copay jest, przyjrzyjmy się niektórym jego zaletom i wadom…

Portfel Copay Bitcoin zyskał wielu fanów dzięki swoim funkcjom. Dowiedzmy się, co jest dobre, a co złe w portfelu Copay Bitcoin…

PROS CONS

✓ Wiele podpisów: Portfel Copay pozwala więcej niż jednemu użytkownikowi korzystać z tego samego portfela. Pomyśl o portfelach z wieloma podpisami jako o wspólnych kontach bankowych. Świetnie sprawdzają się w firmach, w których kilka osób musi wyrazić zgodę, zanim będzie można dokonać transakcji.

✓ Wiele kont: Copay umożliwia użytkownikom tworzenie wielu kluczy prywatnych w tym samym portfelu. Na przykład możesz mieć portfel dla siebie i swojego przyjaciela.

✓ Open source: Kod portfela Copay jest dostępny online, gdzie każdy może go zobaczyć i zasugerować zmiany. Jest to dobre dla użytkowników, ponieważ pozwala programistom zobaczyć wszelkie problemy z oprogramowaniem Copay i je naprawić. Bycie open-source sprawia, że ​​Copay jest bezpieczniejszy w użyciu i łatwiejszy do zaufania.

✓ Darmowe w użyciu: Nie ma opłat za portfel Copay. Będziesz jednak musiał uiścić opłaty transakcyjne za sieć, z której korzystasz. Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin i Bitcoin Cash są różne.

✓ Przyjazny dla użytkownika: Copay ma prosty i łatwy w użyciu interfejs. Początkujący nie będą mieli problemu z nauczeniem się korzystania z platformy i jej funkcji.

✓ ustawienia HD: To nie ma nic wspólnego z jakością obrazu Copay! HD oznacza hierarchiczny determinizm. To skomplikowany sposób na powiedzenie, że możesz wykonać kopię zapasową swojego portfela Copay za pomocą fraz początkowych. Frazy wstępne są jak długie hasła, które pomagają znaleźć klucze, jeśli się zgubią. Na przykład, jeśli stracisz komputer, na którym jest zainstalowany Twój portfel Copay, możesz użyć swoich fraz wyjściowych, aby uzyskać dostęp do swojej kryptowaluty.

✓ Wszechstronność: Oznacza to, że portfel Copay może być używany w kilku różnych systemach operacyjnych. Copay może być używany z systemami Android, iOS, Windows, Linux i Mac. Jest to więc portfel mobilny i stacjonarny, których można używać na wielu różnych urządzeniach. Można go również połączyć z portfelem sprzętowym. Zawsze zalecamy, aby użytkownicy mieli kilka różnych rodzajów portfeli.

✓ Protokół płatności Bitcoin: Portfel Copay korzysta z protokołu płatności Bitcoin (BIP), aby upewnić się, że użytkownicy nie wysyłają kryptowalut na niewłaściwe adresy. To bardzo częsty problem. Adresy to po prostu długie linie liter i cyfr, które użytkownicy mogą łatwo pomylić. W takim przypadku kryptowaluta, którą próbujesz wysłać, może się zgubić. BIP sprawdza, czy adres jest poprawny, zanim cokolwiek wyślesz.

✗ BitPay: Portfel Copay został wyprodukowany przez BitPay, więc decyzje, które podejmuje firma, mają na niego wpływ. W 2017 roku BitPay wsparł ciężką pracę nad blockchainem Bitcoin o nazwie BTC1. Robiąc to, BitPay powiedział, że myślą, że BTC1 to „prawdziwy Bitcoin”. Poradził swoim użytkownikom, aby przestawili się na nową kryptowalutę. Jednak BTC1 nie został wystarczająco wypróbowany i przetestowany, więc zawiódł. Niektórzy użytkownicy nie ufają BitPay ani Copay w kwestii swoich pieniędzy.

✗ Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe polega na tym, że użytkownik potrzebuje dwóch rodzajów haseł, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Pierwsza to hasło ustawione przez użytkownika. Drugi będzie kodem wysłanym na urządzenie mobilne lub utworzonym przez aplikację taką jak Google Authenticator. Portfel Copay nie oferuje tej usługi, podczas gdy inne portfele, takie jak Coinbase, tak.

✗ Węzeł świetlny: Niektórzy krytycy uważają, że lekkie węzły nie są tak bezpieczne, jak pełne. Ponadto społeczność kryptowalut nienawidzi serwerów innych firm! Jednak lekkie węzły są szybsze i zajmują mniej miejsca na urządzeniu.

✗ Wsparcie użytkowników: Copay wolno pomagał użytkownikom w rozwiązywaniu problemów. Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy i musieli czekać tygodnie na odpowiedź. Większość problemów jest związanych z funkcjonowaniem portfela jako lekkiego węzła. Jeśli serwery BitPay ulegną awarii, transakcje Copay mogą zostać utracone lub opóźnione.

Teraz widzieliście, co jest dobrego w portfelu Copay Bitcoin, a co nie jest tak dobre. Następnie chcę odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie…

Porównaj portfel Copay obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj portfel Copay obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Jak bezpieczne jest Copay?

Żadna inna funkcja nie jest ważniejsza dla portfela kryptowalut niż bezpieczeństwo. Plik Portfel Copay jest bezpieczny portfela, ale w przeszłości wystąpiły pewne problemy…

Prezesem BitPay był ofiarą ataku phishingowego w 2015 roku i stracił 5000 BTC. Tego typu ataki są dość powszechne i mogą przydarzyć się każdej organizacji finansowej. Taki atak sprawia, że ​​firma wygląda źle, ale nie można winić bezpieczeństwa portfela Copay.

Uwaga: Atak phishingowy to sztuczka, której hakerzy używają, aby skłonić ludzi do podania danych osobowych, takich jak hasła i nazwy użytkowników.

Copay nie jest tak bezpieczny jak portfele z pełnymi węzłami, takie jak Ledger czy Coinbase. Jednak Copay oferuje swoim użytkownikom plik platforma oprogramowania który można połączyć z portfelem sprzętowym. Dla większości użytkowników będzie to więcej niż wystarczające zabezpieczenie.

Wszechstronność Copay rozwiązuje również problem uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Copay tak naprawdę nie potrzebuje uwierzytelniania dwuskładnikowego, ponieważ użytkownicy mogą je zainstalować na swoich telefonach i komputerach.

Recenzja portfela Copay: interfejs użytkownika Copay.

Oznacza to, że jedno urządzenie dodaje plik dodatkowa warstwa bezpieczeństwa do drugiego. Można argumentować, że ten system jest tak samo bezpieczny, jak dwuskładnikowe zabezpieczenia oferowane przez platformy takie jak Coinbase.

Najbardziej imponujące funkcje zabezpieczeń Portfel Copay ma to ustawienia HD z wieloma sygnaturami. Same te sprawiają, że portfel Copay jest bezpieczniejszy niż większość. Pamiętaj, że kod Copay jest open source, więc zawsze jest sprawdzany i aktualizowany o ulepszenia.

Ogólnie rzecz biorąc, portfel Copay to bezpieczna platforma do przechowywania Bitcoinów i Bitcoin Cash. Jednak na jego niezawodność zawsze mają wpływ serwery używane do aktualizacji sieciowych.

Do tej pory dowiedziałeś się o funkcjach oferowanych przez Copay. W dalszej części przeglądu portfela Copay pokażę Ci, jak skonfigurować i używać konta Copay…

Konfiguracja konta Copay

1. Przejdź do Strona główna Copay. Kliknij Zdobądź Copay.

Recenzja portfela Copay: strona główna Copay.

2. Wybierz używany system operacyjny. Na przykład używam systemu Windows, więc kliknę Pobierz dla systemu Windows.

Recenzja portfela Copay: Portfel Copay w różnych systemach operacyjnych.

3. Nastąpi przekierowanie do GitHub gdzie musisz wybrać wersję oprogramowania, którą chcesz zainstalować. Najnowsza wersja będzie na górze listy. Pobierz to!

Szybka wskazówka: Przed pobraniem oprogramowania portfela upewnij się, że Twoje urządzenie jest wolne od złośliwego oprogramowania.

Wszelkie wirusy na twoim komputerze lub telefonie komórkowym mogą wpłynąć na bezpieczeństwo twojego portfela.

Recenzja portfela Copay: pliki portfela Copay.

4. Po zakończeniu pobierania otwórz plik Instalator Copay i postępuj zgodnie z instrukcjami. Instalator zawiera wiele przydatnych informacji o Twoim nowym portfelu.

Recenzja portfela Copay: utwórz portfel.

5. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową swojego portfela, zapisując frazy początkowe, które poda Ci instalator. Ten krok jest bardzo ważny! Twoje frazy początkowe będą wyglądać mniej więcej tak:

Recenzja portfela Copay: frazy nasion.

I to wszystko, możesz już wysyłać i odbierać kryptowaluty!

Teraz pokażę Ci, jak korzystać z portfela Copay Bitcoin…

Jak korzystać z Copay

1. Musisz znać swój adres publiczny, zanim będziesz mógł otrzymać jakąkolwiek kryptowalutę. Aby to zrobić, kliknij Otrzymać ikonę na pasku zadań. Zobaczysz swój adres w długiej linii kodu i kod QR. To są informacje, które musisz podać, aby otrzymać środki.

Recenzja portfela Copay: wygenerowany przez portfel Copay adres bitcoin QR

2. Teraz możesz przesłać środki do swojego portfela. Możesz to zrobić przez otrzymywanie płatności od inny użytkownik. Jeśli chcesz samodzielnie zasilić portfel, możesz kupić trochę Bitcoin lub Bitcoin Cash na giełdzie takiej jak Coinbase i wysłać je na adres swojego portfela.

Oto jak będzie wyglądał Twój portfel kiedy ma w sobie Bitcoin:

Recenzja portfela Copay: portfel osobisty.

3. Aby wysłać Bitcoin, kliknij Wysłać ikonę na pasku zadań. Musisz teraz podać publiczny adres użytkownika, do którego chcesz wysłać Bitcoin. Po prostu wprowadź kwotę Bitcoin, którą chcesz wysłać i kliknij Wysłać. To naprawdę takie proste!

Krótka uwaga na temat opłat transakcyjnych

Jak powiedziałem wcześniej, nie ma opłat za portfel Copay. Kiedy ludzie mówią o opłatach za portfel Copay, tak naprawdę mają na myśli opłaty za transakcje sieciowe. Nie ma sposobu, aby uniknąć tych opłat, ale możesz kontrolować, ile płacisz za każdą transakcję.

Aby to zrobić, kliknij Ustawienia ikonę na pasku zadań i wybierz Polityka opłat Bitcoin Network. Teraz wybierz ustawienie opłaty. Pamiętaj tylko, że im mniej zapłacisz, tym wolniejszy będzie czas Twojej transakcji. Jeśli więc chcesz, aby transakcja przebiegała szybko, wybierz Pilnie. Jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu, wybierz Super Economy.

Wniosek

Plik Portfel Copay Bitcoin pochodzi od jednego z najlepszych na świecie dostawców płatności Bitcoin. Jest łatwy w użyciu, bezpieczny i ma wystarczającą liczbę funkcji, aby zadowolić większość użytkowników. To idealny portfel dla rodzin i firm, a także użytkowników, którzy chcą organizować środki na oddzielnych kontach.

Główną wadą Copay jest to, że tak nie jest bezpośrednio połączony z łańcuchem bloków. Oznacza to, że może to mieć wpływ na jego niezawodność, jeśli używane przez niego serwery będą miały problemy. Kiedy pojawiają się takie problemy, Copay nie zawsze szybko je naprawia.

Tabela: Portfel Copay i Ledger Nano S

Jednak portfel Copay nadal należy do lepszych na rynku. Jeśli uważasz, że Copay to portfel dla Ciebie, to na co czekasz? Postępuj zgodnie z moimi prostymi instrukcjami i zacznij!

Jeśli chcesz się wymeldować więcej polecanych portfeli kryptowalutowych, zdecydowanie powinieneś wybrać Coinbase, Ledger Nano S lub Trezor. Te portfele wydają się najbardziej niezawodne na rynku.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map