Witam i witam w tym Elektron recenzja portfela! Ten przydatny dokument został stworzony, aby pomóc Ci zrozumieć wszystko, o czym musisz wiedzieć jeden z najstarszych i najczęściej używanych Bitcoin portfele wokół.

Jeśli więc zaczniesz zadawać takie pytania, jak "czy Electrum jest bezpieczne? Albo, czy Electrum jest legalne?", trafiłeś we właściwe miejsce. Odpowiem na te i wiele innych pytań, zanim skończymy.

W tej recenzji przyjrzę się kilku różnym typom portfeli i ich zalety i wady. Następnie przejdę do samego Electrum. Przyjrzę się, czym jest portfel pozytywy i negatywy Electrum i dokładny przegląd bezpieczeństwa. Na koniec omówię konfigurację portfela Electrum po raz pierwszy, a także wysyłanie i odbieranie Bitcoinów za pomocą Electrum.

Pod koniec tej recenzji portfela Electrum powinieneś dokładnie wiedzieć, co to jest Electrum jest dobre, co to nie jest dobre dla tego, jak bezpieczny jest Electrum i ogólnie jak go używać.

Jak zwykle jest wiele rzeczy do przejścia. A więc zacznijmy już!

Plusy

 • Jeden z najstarszych portfeli Bitcoin
 • Bardzo łatwy w użyciu
 • Oparte na oprogramowaniu
 • Żadne informacje nie są przechowywane na serwerze
 • Otwarte źródło
 • Wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Cons

 • Miał problemy z bezpieczeństwem
 • Obsługuje tylko Bitcoin

Co to jest portfel kryptowalut?

Zanim przejdziemy do naszego Elektron przegląd portfela, najpierw powinienem wyjaśnić, co portfel kryptowalut jest.

Portfel kryptowalut to nazwa nadana oprogramowaniu, które tworzy całkowicie losową parę kryptograficzne Klucze. Te klucze służą do wysyłania i wysyłaj i odbieraj Bitcoiny (i inne kryptowaluty) od jednej osoby do inne.

Recenzja portfela Electrum: portfel Bitcoin.

Termin "portfel" jest jednak trochę myląca. W przeciwieństwie do Twojego prawdziwego portfela, nic nie jest w rzeczywistości przechowywane w portfelu kryptowalut. Oprogramowanie po prostu komunikuje się z łańcuchem bloków kryptowaluty, do której portfel jest przeznaczony.

Istnieje wiele różnych rodzajów portfeli kryptowalut. Niektóre posiadają tylko jeden zasób cyfrowy. Tymczasem inne partie sklepów. Niektóre są bardzo bezpieczne, a inne nie. Zanim zacznę prawidłowo przeglądać tę recenzję portfela Electrum, przyjrzyjmy się kilku różnym typom dostępnych portfeli.

Zimne portfele

Plik najbezpieczniejszy dostępne portfele kryptowalut są znane jako zimne portfele. Są świetne dla długotrwałe przechowywanie kryptowalut. Tam są dwa główne typy zimnych portfeli: portfele papierowe i portfele sprzętowe:

Portfele papierowe

Portfele papierowe zapewnią maksymalny poziom bezpieczeństwa, jeśli skonfigurujesz je prawidłowo. Jednak nie jest to łatwe do zrobienia w sposób całkowicie bezpieczny. Oni są darmowy ale ze względu na trudność w ich konfiguracji nie są zalecane dla nowych użytkowników kryptowalut.


Portfele papierowe na to pozwalają wydrukuj klucze portfela kryptowalut i przechowuj je w trybie offline. Jedyne, co musisz zrobić, to zabezpieczyć kartkę papieru. Jeśli ktoś uzyska dostęp do kartki z kluczami do Twojego portfela, może uzyskać dostęp do Twojego portfela.

Portfele sprzętowe

Portfele sprzętowe są świetne, jeśli chcesz mieć bardzo bezpieczny portfel długotrwałe przechowywanie kryptowalut i nie masz pewności, jak prawidłowo skonfigurować portfel papierowy. Przykłady portfeli sprzętowych obejmują Ledger Nano S i Trezor urządzenia.

Recenzja portfela Electrum

Zapewniają doskonałą równowagę między bezpieczeństwo i wygoda. jednak, nie są wolni. Będziesz musiał zdecydować, czy wartość kryptowaluty, którą chcesz chronić, jest warta kosztu portfela sprzętowego.

Gorące portfele

Gorące portfele są znacznie mniej bezpieczne niż zimne portfele. Jednak nadal służą pożytecznemu celowi. Gorące portfele są idealne dla codzienne wydatki na kryptowaluty.

Powinieneś częściej myśleć o gorących portfelach jak twój prawdziwy portfel. Byłoby głupotą chodzić po mieście ze wszystkimi pieniędzmi w portfelu w tylnej kieszeni. Nie jest to do końca bezpieczne przechowywanie gotówki – prawdopodobnie nie potrzebowałeś jednak przeglądu portfela Electrum, aby ci to powiedzieć!

Tabela: wady i zalety portfela Binance i Electrum

Biorąc to pod uwagę, to prawda znacznie wygodniejsze mieć trochę pieniędzy w swoim prawdziwym portfelu, kiedy musisz coś kupić. Gorący portfel kryptowalut jest taki sam!

Istnieją dwa główne typy gorących portfeli: portfele online i portfele oprogramowania.

Portfele online

Portfele online są ogólnie złe dla przechowywania kryptowalut. To powiedziawszy, te portfele zwykle znajdują się na giełdach lub innych usługach online, które używają kryptowalut. Możesz wpłacić pieniądze na gorący portfel, aby skorzystać z usługi z nim połączonej. Absolutnie nie powinieneś próbować przechowywać kryptowaluty przez dłuższy czas na gorącym portfelu.

To ostatnia kwestia bardzo ważne – gorące portfele zwykle nie są pod Twoją kontrolą. Jedną z najważniejszych lekcji, których należy się nauczyć z całego tematu kryptowalut, jest to, że jeśli ktoś inny może zobaczyć Twój klucz prywatny, kontroluje również Twoje kryptowaluty..

Recenzja portfela Electrum: giełda kryptowalut Bittrex.

Na przykład, jeśli masz kryptowaluty przechowywane na giełda Bittrex a jutro zniknął Bittrex, czy nadal będziesz mógł uzyskać dostęp do swojej krypto? Prawdopodobnie nie…

W przypadku każdego innego portfela nie ma znaczenia, co stanie się z pojedynczą firmą, nadal będziesz kontrolować swoje monety, jeśli poprawnie wykonałeś kopię zapasową kluczy. Portfele online mogą zostać zhakowane lub po prostu zniknąć z dnia na dzień. Więc nie używaj ich do przechowywania!

Portfel oprogramowania

Wreszcie dotarliśmy do głównego tematu tej recenzji portfela Electrum! Portfel Electrum Bitcoin to portfel oprogramowania. Podobnie jak portfele sprzętowe, portfele programowe oferują użytkownikom równowagę między bezpieczeństwem a wygodą.

Nie są tak bezpieczne jak portfele sprzętowe, ale są wygodniejszy w użyciu. To je czyni idealny do codziennych wydatków, ale nie jest idealny do przechowywanie dużych sum pieniędzy przez długi okres czas.

Recenzja portfela Electrum: Strona główna Electrum.

Portfele programowe będą działać w systemie komputerowym lub telefonie komórkowym. Pozwalają szybko i łatwo wysyłać i odbierać kryptowaluty. Jednak są podatne na złośliwe oprogramowanie i keyloggery.

Uwaga: złośliwe oprogramowanie oznacza złośliwe oprogramowanie. Złośliwe oprogramowanie jest zwykle pobierane przypadkowo i działa niewidocznie na komputerze lub telefonie. Różne rodzaje złośliwego oprogramowania mogą zmniejszyć bezpieczeństwo portfela oprogramowania.

Recenzja portfela Electrum: Co to jest portfel Bitcoin Electrum?

Portfel Electrum to prosty, łatwy w użyciu portfel Bitcoin. Został wydany w listopadzie 2011 roku. To sprawia, że ​​jest jeden z najstarszych dostępnych portfeli Bitcoin. To także jeden z najbardziej zaufanych.

Portfel Electrum Bitcoin przechowuje tylko Bitcoiny. Nie oferuje wsparcia dla żadnej innej kryptowaluty. Obejmuje to wszystkie widelce Bitcoin (takie jak Bitcoin Cash). Jednak użytkownicy kryptowalut rozwinęli oprogramowanie Electrum, aby zaoferować wsparcie dla różnych forków BTC.

Recenzja portfela Electrum

Jednym z przykładów jest to Elektroniczna gotówka. Ten portfel nie ma nic wspólnego z oryginalnym portfelem Electrum, ale używa większości tego samego kodu. Został zmodyfikowany, aby umożliwić użytkownikom interakcję z Bitcoin Cash (BCH) blockchain.

Uwaga: Rozwidlenie kryptowaluty to podział w sieci. Występują, gdy grupa chce zmienić reguły sieci. Hard forki skutkują nową wersją oryginalnej kryptowaluty. Bitcoin Cash to fork od Bitcoin i jest najbardziej udanym przykładem hard forka.

Chociaż nie ma jasnych danych na temat liczby użytkowników portfela Electrum, niektóre źródła szacują, że od 2018 r, 10% wszystkich transakcji Bitcoin wykorzystuje Electrum.

Porównaj Electrum obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Electrum obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Jak dobry jest portfel Electrum?

Jak wyjaśniłem powyżej, Elektron to portfel oprogramowania. Oznacza to, że zapewnia większe bezpieczeństwo niż portfel internetowy i mniej niż dobrze wykonany portfel papierowy lub portfel sprzętowy.

Chociaż nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie do przechowywania kryptowalut, portfel Electrum oferuje użytkownikom bardzo przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do regularnego wysyłania i otrzymywania płatności Bitcoin. Jeśli lubisz używać kryptowaluty do płatności online, Electrum jest idealne do przechowywania niewielkiej kwoty gotowej do użycia.

Zalety i wady

Szybko omówmy niektóre z głównych zalet i wad często wymieniane w recenzjach portfeli Electrum użytkowników, dobrze?

Zalety

 • Idealny dla tych, którzy chcą używaj Bitcoin do dokonywania regularnych płatności.
 • Ochrona hasła utrudnia hakerom dostanie się do portfela Electrum.
 • Natychmiast włączony – użytkownicy nie muszą pobierać całości blockchain. Portfel Electrum pobiera informacje o łańcuchu bloków z serwera. Oznacza to, że nie ma opóźnień i jest zawsze aktualna.
 • Klucze prywatne to nigdy współdzielone z serwerem. Oznacza to, że nie musisz ufać samemu serwerowi!
 • Żadne informacje użytkownika nie są przechowywane z rozszerzeniem serwer. Użytkownicy kontrolują własne klucze prywatne, a tym samym własne Bitcoiny.
 • Otwarte źródło oprogramowanie. Każdy może sprawdzić kod pod kątem usterek, błędów lub naruszeń bezpieczeństwa.
 • Całkowicie darmowe pobieranie.
 • Elektron oblicza liczbę opłat będziesz musiał dołączyć do transakcji. Posiada pomocny suwak, który pozwala użytkownikom wybrać pilność transakcji. Mogą wybrać, ile bloków (jak długo) zajmie przetworzenie przez sieć.
 • Electrum może być używane jako portfel z wieloma podpisami. Zwiększa to znacznie bezpieczeństwo portfela.
 • Użytkownicy mogą korzystać uwierzytelnianie dwuskładnikowe z portfelem Electrum. Zwiększa to również dodatkowe bezpieczeństwo portfela.

Niedogodności

 • Chociaż zawiera wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, Electrum to wciąż gorący portfel. Oznacza to, że wszystkie problemy, które mają wpływ na gorące portfele, są do niego stosowane. Hakerzy mogą dostać się do poszczególnych portfeli Electrum.
 • Obsługuje tylko Bitcoin. Jest to w porządku, jeśli chcesz używać tylko Bitcoina. Jednak gdy w łańcuchu blokowym Bitcoin dojdzie do twardych forków, będziesz musiał użyć innego portfela, aby odebrać monetę utworzoną przez widelec (musiałem to zrobić z moim własnym portfelem Electrum, gdy Bitcoin Cash wypadł z głównego łańcucha w sierpniu 2017 r. ).
 • Tam było niedawne naruszenie bezpieczeństwa (patrz poniżej). Naprawienie tego problemu zajęło zespołowi Electrum dużo czasu. To jest coś niepokojącego.

Przegląd zabezpieczeń

Portfel Electrum ma wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, aby Twoje Bitcoiny były bezpieczne. To sprawia, że jeden z najbezpieczniejszych portfeli oprogramowania. To powiedziawszy, nie jest tak bezpieczny jak portfel, który rzadko zbliża się do aktywnego połączenia internetowego (czytaj: zimny portfel).

Funkcje bezpieczeństwa portfela Electrum

 • Zaszyfrowany plik portfela zawierający klucze prywatne to chronione hasłem.
 • Używa portfela Electrum fraza początkowa jako środek zapasowy. Zapewnia to ochronę w przypadku zgubienia klucza prywatnego lub zgubienia lub kradzieży urządzenia, na którym zainstalowano Electrum.
 • Electrum nie pobiera żadnego skryptu. Oznacza to, że nawet jeśli serwer zostanie zhakowany, nie stracisz swoich Bitcoinów.
 • Ponieważ kod serwera jest open source, każdy może uruchomić serwer. To zdecentralizowane model chroni użytkowników, ponieważ nie ma jednego punktu awarii.
 • Językiem programowania, w którym napisano Electrum, jest Python. Jest to stary i dobrze znany język, więc kod może zostać przejrzany przez wielu członków społeczności.

Pomimo wielu funkcji zabezpieczających portfela Electrum, w przeszłości występowały problemy z jego zabezpieczeniem. W listopadzie 2017 zespół Electrum poinformował o problemie dotyczącym bezpieczeństwa.

Według Mustafa Al-Bassam, badania podyplomowe na University College London, problem dotyczył oprogramowania od lutego 2016 r. (wersja 2.6 Electrum). Wyjaśnia, w jaki sposób błąd w oprogramowaniu zagraża bitcoinom użytkowników:

„[Błąd] pozwala każdej złośliwej witrynie na kontrolowanie Twojego portfela Electrum, w tym kradzież wszystkich Twoich Bitcoinów, jeśli portfel nie jest zaszyfrowany hasłem… Nawet jeśli portfel ma hasło, haker może nadal przekierowywać Bitcoiny z portfel na ich adres ”.

Naprawienie tego problemu zajęło zespołowi do początku stycznia 2018 roku. Twierdzili, że do tego czasu nie zdawali sobie sprawy z tego, jak poważne to było. Od tego czasu luka jest naprawiony. Nie jest jasne, ilu użytkowników straciło Bitcoiny z powodu problemu, jeśli w ogóle.

Jak skonfigurować portfel Electrum?

Utworzenie własnego portfela Electrum to bardzo łatwe. Poniżej szczegółowo opisałem kroki dla użytkowników systemu Windows:

1. Odwiedź electrum.org i kliknij „Ściągnij”U góry ekranu.

2. Kliknij „instalator Windows”Spowoduje to pobranie niezbędnych plików na Twój komputer.

Recenzja portfela Electrum: Porównanie systemów operacyjnych.

3. Otwórz plik do pobrania i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, tak jak w przypadku każdego procesu instalacji.

Recenzja portfela Electrum: Instalacja oprogramowania Electrum.

4. Po zainstalowaniu otwórz Electrum.

5. Zostaniesz zapytany, czy chcesz utworzyć nowy portfel, czy przywrócić istniejący. Zakładam, że chcesz utworzyć nowy. Kliknij opcję „Utwórz nowy portfel”,„ Sstandardowy portfel”, A następnie kliknij„Kolejny”.

Recenzja portfela Electrum: proces instalacji oprogramowania Electrum.

6. Następnie zostaniesz przedstawiony twoja fraza regeneracji nasion. Jego bardzo ważne zapisz to i strzeż tego swoim życiem! Zostanie to użyte, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przywrócić portfel Electrum bez klucza prywatnego. Nie twórz po prostu na komputerze pliku zawierającego ziarno, zapisz frazę początkową i zapisz ją gdzieś bezpieczny.

Recenzja portfela Electrum: instalacja oprogramowania Electrum, komunikaty ostrzegawcze.

7. Następnie zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie frazy początkowej. Ma to na celu upewnienie się, że zapisałeś go poprawnie. Frazy wstępne są jedną z najważniejszych części Twojego portfela Electrum – nie oszczędzaj na ich bezpieczeństwie.

8. Następnie zostaniesz poproszony o podanie hasła. Spraw, aby był mocny i taki, którego nigdy nie używałeś nigdzie indziej. To kolejny niezwykle ważny krok w zakresie bezpieczeństwa. Nie polegaj tylko na prostym haśle – jeśli jest łatwe do zapamiętania, łatwo je zhakować! Po utworzeniu i potwierdzeniu hasła kliknij „Kolejny”.

Recenzja portfela Electrum: wybór hasła.

9. Zostaniesz poproszony o wybranie serwera, z którym chcesz się połączyć. Jeśli to Twój pierwszy portfel Electrum, polecam kliknięcie „Automatyczne polączenie”.

10. Na koniec kliknij „Kolejny”. Twój portfel Electrum jest teraz gotowy do użycia. Mówiłem ci, że to łatwe!

Jak korzystać z portfela Electrum?

Następnie pokażę ci, jak to zrobić wysyłać i odbierać transakcje z Electrum. W ten sposób, gdy skończysz czytać tę recenzję portfela Electrum, możesz od razu zacząć korzystać z jednego z najprostszych portfeli Bitcoin.

Otrzymywanie Bitcoinów za pomocą Portfela Electrum

Pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zechcesz zrobić ze swoim nowym portfelem Electrum, jest to otrzymać trochę Bitcoinów. W końcu nie możesz wysłać z niego żadnych Bitcoinów, dopóki nie będziesz mieć ich do wysłania!

Otrzymywanie Bitcoinów za pomocą Electrum jest bardzo proste. Przedstawiłem poniższe kroki:

1. Kliknij „Otrzymać”W głównym oknie Electrum.

Recenzja portfela Electrum: otrzymywanie Bitcoin.

2. Obok „Adres odbioru”, Zobaczysz ciąg znaków (pod czerwonym polem powyżej). Kliknij “Kopiuj symbol”(Dwie kartki na niebieskim tle). Spowoduje to skopiowanie klucza publicznego (odbioru) do schowka.

3. Wklej klucz publiczny tam, gdzie wysyłasz Bitcoiny. Jeśli wysyłasz go z giełdy, wklej klucz publiczny w polu adresu wysyłania pod opcjami wypłaty na giełdzie. Po kliknięciu "Wysłać", może minąć trochę czasu, zanim Electrum trafi do twojego portfela.

4. Jeśli wysyłasz Bitcoiny z urządzenia mobilnego, możesz użyć kod QR zamiast. Znajduje się pod dużym fioletowym pudełkiem powyżej.

To wszystko! Powinieneś teraz mieć trochę Bitcoinów w swoim portfelu Electrum do wydania!

Wysyłanie Bitcoinów za pomocą Portfela Electrum

Teraz, gdy masz już trochę Bitcoinów, będziesz chciał wiedzieć, jak je wydać. Jest to również bardzo łatwe do zrobienia – to kolejna rzecz, którą pokażę w tej recenzji portfela Electrum.

1. Kliknij „Wysłać”U góry strony głównej Portfel Electrum ekran.

2. Skopiuj adres, na który chcesz wysłać Bitcoiny. Może to być sklep internetowy, znajomy lub giełda.

Recenzja portfela Electrum: instrukcje korzystania z portfela Electrum.

3. Wklej adres w polu z napisem „Zapłacić”. Zawsze dokładnie sprawdzaj adres, aby upewnić się, że jest poprawny. Możesz to zrobić, sprawdzając pierwsze i ostatnie 3 cyfry.

4. W polu oznaczonym „Ilość”.

5. Dostosuj opłatę za pomocą suwaka. Im mniejsza opłata, tym dłużej potrwa transakcja. Jeśli transakcja jest pilna, możesz przesunąć suwak maksymalnie w prawo. Będzie to kosztować więcej, ale znacznie przyspieszy transakcję.

6. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie informacje są poprawne. Następnie, gdy będziesz szczęśliwy, uderz "Wysłać".

To wszystko, swoją pierwszą transakcję dokonałeś za pomocą portfela Electrum. To wcale nie było trudne, prawda?

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Wniosek

Więc to wszystko, dotarłeś do końca mojego Portfel Electrum przejrzeć. Mam nadzieję, że okazał się przydatny! Wspólnie przyjrzeliśmy się prawie wszystkim, co musisz wiedzieć o jednym z najpopularniejszych i najdłużej działających portfeli programowych dla Bitcoin.

Po przeczytaniu tej recenzji portfela Electrum powinieneś teraz wiedzieć:

 • Plik różnica między różnymi rodzajami portfeli.
 • Plik zalety i wady każdego z nich.
 • Dokładnie jaki portfel Electrum jest.
 • Plik Aplikacje do którego Electrum się przydaje.
 • Plik przypadków użycia do którego przydaje się bezpieczniejszy portfel.
 • Odpowiedź na pytanie – „czy Electrum jest bezpieczne?”
 • Niefortunne naruszenie bezpieczeństwa z 2017 roku, które Electrum zdołał rozwiązać.
 • Jak zainstalować portfel Electrum.
 • Jak posługiwać się portfel Electrum do wysyłania i odbierania bitcoinów.

A więc, biorąc pod uwagę całą twoją nowo odkrytą wiedzę z tej recenzji portfela Electrum, co myślisz? Czy będziesz używać Electrum do przechowywania swoich Bitcoinów w przyszłości?

Tabela: Zabezpieczenia Trezora Model T i Electrum

Daj mi znać w komentarzach pod spodem!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me