Recenzja portfela MetaMask

Dziś w tym MetaMask portfel Recenzja, powiem ci o ekscytującym kawałku technologii kryptograficznej. Porozmawiamy o Skąd to pochodzi, co to robi, i jak to działa. Powiem ci również, co musisz wiedzieć Zaczynaj.

Będę zadawać wszystkie ważne pytania, takie jak, jest bezpieczna dla MetaMask i do czego mogę tego użyć? Kiedy skończysz czytać, będziesz dokładnie wiedział, jak używać MetaMask i, co ważniejsze, czy chcesz go używać! Zacznijmy, dobrze?

Pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć w tej recenzji portfela MetaMask, brzmi – czym jest portfel, przede wszystkim?

Plusy

 • Otwarte źródło
 • Klucze prywatne przechowywane w przeglądarce
 • Łatwy w użyciu
 • Służy do uzyskiwania dostępu do łańcucha bloków Ethereum

Cons

 • ZA "gorąco" portfel – względy bezpieczeństwa
 • Obsługuje tylko tokeny Ethereum i ERC-20

Recenzja portfela MetaMask: Co to są portfele kryptowalut?

Niektórzy ludzie myślą, że portfele kryptograficzne sklep kryptowaluta. Ma to sens, bo tak właśnie działa portfel w Twojej kieszeni. Niestety, to nie prawda. Zamiast tego portfele kryptowalut po prostu przechowują Informacja o kryptowaluta.

Kryptowaluty istnieją tylko w ogromnych bazach danych o nazwie księgi rachunkowe. Te księgi są zapisem wszystkich transakcji kryptowalutowych, jakie kiedykolwiek dokonano. Najpopularniejszy rodzaj księgi kryptowalut to tzw blockchain.

Recenzja portfela MetaMask: Ledger Nano S.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain? Sprawdź nasze "Blockchain Explained" przewodnik.

Kryptowaluta może być przeniósł wokół łańcucha blokowego, ale nigdy nie może pozostawiać to. Nie możesz wypłacić wszystkich swoich monet i zabrać ich do domu! Użytkownicy przenoszą swoją kryptowalutę po łańcuchu bloków za pomocą publiczny i klucze prywatne. To są informacje przechowywane w portfelach kryptowalut. Rzućmy okiem na różnicę między kluczami publicznymi i prywatnymi:

 • Klucze publiczne każdy może zobaczyć. Działają podobnie do Twojego adresu e-mail. Gdy ktoś chce wysłać Ci kryptowalutę, wyśle ​​ją na Twój klucz publiczny.
 • Klucze prywatne nie powinien być widziany przez nikogo poza tobą. Jeśli klucze publiczne są jak adres e-mail, klucze prywatne są jak hasło. Jak udowodnisz, że adres e-mail jest Twój? Masz hasło!

Klucze prywatne to jedyny sposób udowodnienia własności kryptowalut. Dlatego tak ważne jest, aby były one bezpiecznie przechowywane w miejscu, do którego nikt nie ma dostępu! Dostępnych jest kilka różnych rodzajów portfeli – omówmy je w dalszej części recenzji portfela MetaMask.

Rodzaje portfeli

Recenzja portfela MetaMask: logo USB.Portfele sprzętowe

Oni są wymienne urządzenia pamięci masowej jak pendrive’y USB. Są bardzo bezpieczne, ale mogą być drogie. Są formą chłodni, ponieważ przechowują klucze prywatne w trybie offline.

Recenzja portfela MetaMask: logo globu.Portfele internetowe

Mogą być używane na wielu różnych urządzeniach, ale są narażone na atak hakerów. Portfele online są znane jako gorące przechowywanie.


Recenzja portfela MetaMask: logo pulpitu.Portfele biurkowe

Są instalowane bezpośrednio na Twoim komputerze. Można ich używać tylko na komputerze, na którym są zainstalowane. Są bezpieczniejsze niż portfele internetowe, ale nie tak bezpieczne jak portfele sprzętowe lub portfele papierowe.

Recenzja portfela MetaMask: logo portfela papierowego.Portfele papierowe

To kawałki papieru z nadrukowanymi kluczami. Oni są bardzo bezpieczny, tylko nie wylewaj na nie kawy! Ponownie, inna forma chłodnia ponieważ Twój klucz prywatny jest przechowywany w trybie offline.

Zdecydowanie zalecamy, aby zawsze używać więcej niż jednego rodzaju portfela do przechowywania informacji o kryptowalutach. Jeśli któryś zawiedzie, zostanie zhakowany lub zaginie, to przynajmniej będziesz mieć kopię zapasową! Więc co to za portfel MetaMask?

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Co to jest MetaMask?

Metamask to portfel kryptowalut, z którego można korzystać na platformie Chrom, Firefox i Odważny przeglądarki. To także rozszerzenie przeglądarki. Oznacza to, że działa jak pomost między zwykłymi przeglądarkami i the Ethereum blockchain.

Blockchain Ethereum to sieć, w której użytkownicy mogą tworzyć własne aplikacje (które są nazywane dApps) i kryptowaluty. Ethereum umożliwia również swoim użytkownikom pisanie wytycznych dotyczących transakcji tzw inteligentne kontrakty. MetaMask może być używany do przechowywania kluczy tylko dla kryptowalut Ethereum.

Recenzja portfela MetaMask: logo MetaMask.

Nazywa się kryptowaluta Ethereum Eter. Nazywane są inne kryptowaluty zbudowane na łańcuchu blokowym Ethereum tokeny. Większość tokenów zbudowanych na łańcuchu blokowym Ethereum to tzw Tokeny ERC-20 ponieważ przestrzegają zasad, które wyznaczyli programiści Ethereum przy tworzeniu nowych kryptowalut.

Więc, portfel MetaMask może służyć do przechowywania kluczy do tokenów Ether i ERCi20 trzy różne przeglądarki internetowe. Pozwala także użytkownikom przeglądać łańcuch bloków Ethereum ze standardowej przeglądarki. Jakie ma inne funkcje? Czy są dobre? Aby się tego dowiedzieć, będziemy kontynuować przegląd portfela MetaMask i najpierw skupimy się na dobrych rzeczach.

Porównaj MetaMask obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj MetaMask obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

MetaMask: The Good Stuff

A więc – dobra rzecz. Oto niektóre z plików kluczowe korzyści często wspominane w recenzjach portfeli użytkowników MetaMask:

 • otwartyźródło: Oznacza to, że cały kod MetaMask jest online i bezpłatne i dostępne. Możesz zbudować własną wersję w domu! Żartuję, nie rób tego. To znaczy, mógłbyś, ale nie rób tego. Oprogramowanie open source może być przeglądane i aktualizowane przez społeczność, co oznacza, że ​​może być stale ulepszane.
 • Ustawienia HD: Hierarchiczne deterministyczne ustawienia pomagają użytkownikom tworzyć kopie zapasowe swoich kont. Robią to, dając użytkownikowi listę słów zwanych frazami źródłowymi. Fraz początkowych można użyć do zresetowania utraconych informacji o koncie.
 • Wbudowany zakup monet: MetaMask łączy się bezpośrednio z dwie wymiany gdzie użytkownicy mogą kupić kryptowalutę. Użytkownicy mogą wybierać Coinbase kupić Ether i ShapeShift kupić tokeny Ether lub ERC-20.
 • Obsługa klienta: MetaMask chce zaangażować jak najwięcej osób w sieć Ethereum. Zawiera wprowadzenie wideo na temat jego strona główna i szczegółową stronę pomocy.
 • Prosty interfejs: Po skonfigurowaniu, MetaMask jest bardzo prosty w użyciu – jest to opinia powtarzana przez innych użytkowników w recenzjach portfela MetaMask. Wszystkie jego funkcje są przejrzyste, dzięki czemu wysyłanie i odbieranie waluty jest łatwe, nawet dla początkujących!
 • Lokalne przechowywanie kluczy: Niektórzy dostawcy portfeli przechowują klucze na ich własnych serwerach. Jest to powszechne na giełdach, które zapewniają portfele, takie jak Coinbase. Klucze MetaMask są przechowywane we własnej przeglądarce użytkownika, a nie na żadnych zdalnych serwerach. Daje to użytkownikowi większą kontrolę nad kluczami publicznymi i prywatnymi.
 • Społeczność: MetaMask jest ważną częścią społeczności Ethereum. Jest ponad milion aktywnych użytkowników i ma prawie 70 000 obserwujących na Twitterze.

To dużo dobrego! Co powiesz na złe rzeczy?

MetaMask: The Bad Stuff

Jednak nie wszystko jest idealne z tym narzędziem i byłoby to niezrozumiałe MetaMask przegląd portfela, jeśli nie wspomnieliśmy o niektórych z nich najbardziej znaczące niedociągnięcia.

 • Dostęp do przeglądarki: MetaMask nie ma dostępu do żadnych Twoich informacji, ale przeglądarka, w której jest zainstalowany, będzie działać. Twoja przeglądarka nie będzie mieć dostępu do Twoich prywatnych kodów, ale może zbierać informacje o tym, kiedy i jak korzystasz z aplikacji. Mozilla i Google nie są zbyt popularne w społeczności kryptowalut. Wielu użytkowników kryptowalut poczuje się nieswojo, pozwalając tym firmom na zbieranie informacji na ich temat. Może to uniemożliwić niektórym potencjalnym użytkownikom wypróbowanie portfela MetaMask.
 • online: Portfele online mają zalety i wady. Jedną z głównych wad jest bezpieczeństwo. Wszelkie informacje przechowywane online są bardziej narażone na ataki hakerów niż informacje przechowywane w trybie offline. Sama MetaMask nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa. Zapamiętaj, zawsze używaj więcej niż jednego rodzaju portfela.

Teraz wiesz trochę o tym, o czym mówią użytkownicy w recenzjach portfeli MetaMask. Jak jednak wypada na tle innych portfeli Ethereum? Sprawdźmy MetaMask vs MyEtherWallet.

MetaMask VS MyEtherWallet

MyEtherWallet jest jednym z najczęściej używanych portfeli Ethereum. To platforma internetowa, ale nie jest portfelem tylko online. Pomyśl o MyEtherWallet bardziej jako generator portfela. To platforma, na której użytkownicy mogą tworzyć własne portfele i uzyskaj dostęp do łańcucha bloków Ethereum. Użytkownicy mogą przeglądać swoje kryptowaluty, które są przechowywane w ramach dowolnego klucza prywatnego Ethereum za pomocą MEW.

Recenzja portfela MetaMask: MyEtherWallet.

Użytkownicy portfela tworzą, aby im dać kompletna kontrola kluczy. Mogą być używane jako magazynki gorące lub zimne. MetaMask może być używany tylko do przechowywania na gorąco. MyEtherWallet może być również używany jako portfel z pełnym węzłem. Oznacza to, że jest podłączony bezpośrednio do łańcucha blokowego Ethereum i przechowuje całą księgę na Twoim urządzeniu.

MetaMask komunikuje się z księgą Ethereum za pośrednictwem systemu o nazwie Infura. Oznacza to, że ufa innym komputerom, aby były na bieżąco z siecią Ethereum. Systemy z pełnymi węzłami są generalnie preferowane od systemów, które obejmują zaufanych pośredników, takich jak Infura.

Recenzja portfela MetaMask: MetaMask.

MyEtherWallet może być nawet używany do uzyskiwania dostępu do pisz inteligentne kontrakty, podczas gdy MetaMask nie może. Czy więc MyEtherWallet jest lepszy niż Metamask? Jednak pod pewnymi względami obie platformy są na tyle elastyczne, że można ich używać razem. W połączeniu oba systemy oferują imponujący pakiet portfela.

Więc nie myśl o tym jako o MetaMask VS MyEtherWallet, ponieważ są w tym samym zespole!

Wróćmy teraz do aktualnej recenzji portfela MetaMask. Następnie chcę o tym porozmawiać bezpieczeństwo portfela MetaMask.

Bezpieczeństwo MetaMask

Jest jeden bardzo ważne pytanie, które powinieneś sobie zadać, decydując się na pobranie portfela po przeczytaniu tej recenzji MetaMask: czy MetaMask jest bezpieczna?

MetaMask nie przeszedł żadnych większych hacków. Korzysta z ustawień kopii zapasowych HD i ma silną społeczność programistów aktualizujących swój kod open source. Jednak portfel jest online, jest więc bardziej zagrożone niż portfele sprzętowe i inne formy przechowywania w chłodni.

Tabela: Funkcje bezpieczeństwa portfela Coinbase i MetaMask

Najczęstszym ryzykiem związanym z portfelem MetaMask są ataki phishingowe. Atak phishingowy to oszustwo wykorzystywane przez hakerów do kradzieży danych osobowych, takich jak nazwy użytkownika i hasła.

Atak phishingowy na portfel MetaMask mógłby zadziałać mniej więcej tak:

Gene pracuje na swoim laptopie z kilkoma kartami otwartymi w przeglądarce. Odblokowuje portfel MetaMask, aby dokonać transakcji. Atakujący wykorzystuje otwarte karty, aby zobaczyć, że Gene używa MetaMask.

Atakujący wysyła do Gene’a wyskakującą wiadomość z informacją, że jego transakcja nie powiodła się. Zdarza się to czasami, więc Gene się nie martwi. Wpisuje swoje hasło, aby powtórzyć transakcję. Atakujący ma teraz dostęp do portfela Gene’a.

Ten rodzaj ataku jest dość powszechny w przypadku portfeli internetowych. MetaMask pracuje nad poprawkami dla tego rodzaju problemu, ale użytkownicy są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo, więc uważaj! Tylko podczas korzystania z MetaMask używaj jednej karty na raz do dokonywania transakcji, i trzymaj portfel zamknięty kiedy go nie używasz.

Czy więc MetaMask jest bezpieczna? Oto odpowiedź nerwowe tak. Portfele online są tak bezpieczne, jak ich użytkownicy. Jeśli więc nielegalnie przesyłasz strumieniowo odcinki Gry o tron ​​z otwartym portfelem MetaMask i Twój Ether znika, nie mów, że Cię nie ostrzegałem!

Teraz, kiedy poważnie rozmawialiśmy bezpieczeństwo przeglądarki, przejdźmy do bardziej zabawnych części tej recenzji portfela MetaMask – mianowicie, jak skonfigurować MetaMask i jak używać MetaMask.

Konfigurowanie MetaMask

1. Potrzebujesz jedna z trzech przeglądarek Wspomniałem wcześniej. Otwórz wybraną przeglądarkę.

2. Idź do strona główna MetaMask i dodaj rozszerzenie dla dowolnej przeglądarki, której używasz.

Recenzja portfela MetaMask: kupowanie ETH w przeglądarce.

3. W przeglądarce pojawi się ikona Metamask. Kliknij ikonę lisa, aby otworzyć aplikację.

4. Następnie kliknij "Tworzyć nowe Sklepienie" i ustaw silne hasło.

Recenzja portfela MetaMask: logowanie.

5. Zostanie wyświetlonych 12 fraz początkowych. Zapisz je i trzymaj w bezpiecznym miejscu. To jest niezwykle ważne!

Recenzja portfela MetaMask: 12 słów bezpieczeństwa dla MetaMask.

6. Gdy to zrobisz, kliknij "Skopiowałem to w bezpieczne miejsce".

Recenzja portfela MetaMask: komunikat ostrzegawczy.

Otóż ​​to! Jesteś teraz dumnym posiadaczem portfela MetaMask. Czy jesteś gotowy, aby zacząć go używać? Kontynuujmy naszą recenzję portfela MetaMask, omawiając, jak używać tego narzędzia.

Jak korzystać z MetaMask?

Kupowanie i wysyłanie tokenów Ether i ERCi20 za pomocą MetaMask jest szybkie i łatwe.

1. Aby kupić Ether lub tokeny, kliknij "Kup" i wybierz jedną z nich Coinbase lub Shapeshift aby zasilić Twoje konto.

Recenzja portfela MetaMask: używanie MetaMask.

2. Aby wysłać tokeny Ether i ERC-20, po prostu kliknij "Wysłać", podaj adres, na który chcesz go wysłać, a także kwotę. Następnie potwierdź transakcję, klikając "Zaakceptować".

Przegląd portfela MetaMask: potwierdzenia transakcji.

Teraz wiesz, jak korzystać z MetaMask, możesz również z łatwością kupować, wysyłać i odbierać tokeny Ether i ERC. Ale to nie wszystko, co może zrobić MetaMask. Zanim odejdziesz, pokażę Ci kilka innych sposobów korzystania z nowego portfela MetaMask.

Odkrywanie Ethereum za pomocą MetaMask

W czym jest najlepsza MetaMask? Cóż, sądząc po recenzjach portfeli MetaMask użytkowników, najlepszą rzeczą w tym narzędziu jest to, że możesz eksploruj z nim dApps łańcucha blokowego Ethereum. Dla początkujących kryptowalut to świetne wprowadzenie do łańcucha bloków, ponieważ będziesz używać przeglądarki, która jest dla Ciebie wygodna.

Jeden dApp który jest często używany z MetaMask to MyEtherWallet, o którym mówiłem w "MetaMask VS MyEtherWallet" Sekcja. Więc jakie inne dApps możesz odkrywać za pomocą MetaMask?

 • CryptoKitties to aplikacja, w której możesz projektować i handlować kociętami z kreskówek. To prawdopodobnie najbardziej znany dApp w sieci Ethereum. Tworzenie uroczych CryptoKitties jest łatwe dzięki MetaMask, a więc sprzedaje się je z dużym zyskiem!
 • Sztuka cyfrowa staje się coraz bardziej popularne. Organizowane są aukcje, na których użytkownicy mogą kupować i sprzedawać wyjątkowe przedmioty kolekcjonerskie. Technologia Blockchain umożliwia artystom tworzenie dzieł, których nie można kopiować. Dzięki MetaMask możesz licytować na blockchainie Banksy w mgnieniu oka!
 • Arkady Blockchain są budowane, gdzie gracze mogą używać Ether i tokenów, aby wziąć udział w turniejach gier wideo. Witryny takie jak Etherplay Aby dołączyć do zabawy, musisz zalogować się do MetaMask.

Masz to – to jedne z bardziej popularnych aplikacji dApps, o których wspominają niektórzy użytkownicy w recenzjach portfela MetaMask..

Wnioski

MetaMask jest ważną częścią sieci Ethereum. Pozwala początkującym kryptowalutom stawiać pierwsze kroki w świecie blockchain. Jego funkcja jako portfela jest drugorzędna w stosunku do roli, jaką pełni jako most do Ethereum.

Jako portfel MetaMask jest idealnym partnerem dla produktu takiego jak MyEtherWallet. Nie sądzę, że sama MetaMask ma wystarczająco silne funkcje bezpieczeństwa. Zalecałbym tylko przechowywanie niewielkich ilości kryptowaluty w portfelu MetaMask.

Tabela: MetaMask w porównaniu do Ledger Nano X

Najlepszym sposobem korzystania z Metamask jest as sklep z monetami, których potrzebujesz, aby cieszyć się Ethereum dApps. Pomyśl o tym jak o worku drobnych, który możesz zabrać do salonu gier lub wesołego miasteczka. Poświęć wystarczająco dużo, aby dobrze się bawić, ale nie więcej, niż możesz sobie pozwolić na utratę!

Mam nadzieję, że jesteś gotowy, aby wypróbować MetaMask. Jeśli jednak nie masz pewności i chciałbyś wypróbować bardziej niezawodne portfele kryptograficzne, możesz sprawdzić ich listę tutaj.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map