Recenzja portfela Trezor

Jesteś za kryptowaluta entuzjasta, i przybyłem tutaj, chcąc znaleźć najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania monet? A może o tym myślisz kupowanie portfel sprzętowy i chciałbym wiedzieć, czy Trezor portfel jest dla Ciebie?

Tak czy inaczej, ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć!

W tej recenzji portfela Trezor wyjaśnię czym jest portfel Trezor i do czego służy. Następnie zbadam jego Zalety, jak również jego niedogodności. Będzie to również obejmować pełną analizę zabezpieczenia i Trezor obsługiwane monety.

Następnie, jeśli zdecydujesz się go kupić, również ci go dostarczę przewodnik krok po kroku o tym, jak to skonfigurować i jak wysyłać / odbierać monety, wraz z pomocnymi obrazami, które Cię przez to poprowadzą.

W każdym razie zacznijmy od ustalenia, czym właściwie jest portfel Trezor!

Plusy

  • Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
  • Bardzo znany portfel kryptowalut
  • Zawiera ogromną liczbę kryptowalut
  • Ciągłe aktualizacje oprogramowania układowego

Cons

  • Drogie
  • Wcześniej był przedmiotem nieautoryzowanego dostępu

Recenzja portfela Trezor: Co to jest portfel Trezor?

Portfel Trezor był oryginalny portfel sprzętowy kryptowaluty do uwolnienia. Jest to portfel sprzętowy, który umożliwia bezpieczne przechowywanie, wysyłanie i odbieranie Szeroki wybór kryptowaluty. Portfel został wydany po raz pierwszy w 2014 roku przez firmę o nazwie SatoshiLabs, który znajduje się w Czechach.

Recenzja portfela Trezor: Satoshi Labs.

Istota portfel sprzętowy, portfel Trezor jest Bezpieczniejsze niż tradycyjne portfele oprogramowania, ponieważ klucze prywatne są przechowywane na urządzeniu fizycznym, a nie na komputerze przenośnym lub stacjonarnym. Portfel jest nigdy nie połączono z serwerem internetowym, co oznacza, że ​​dostęp hakera do twoich funduszy jest praktycznie niemożliwy – świetny punkt w tej recenzji portfela Trezor!

Później omówię bardziej szczegółowo funkcje zabezpieczeń portfela. Jednak, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak popularny jest, SatoshiLabs tak sprzedano ponad milion urządzeń! Najnowszy ich portfel to Trezor T (Trezor 2).

Recenzja portfela Trezor: Model One i Model T.

W zestawie znajduje się portfel Trezor metka z ceną, jednak, więc będziesz musiał go kupić. Oznacza to, że jeśli masz tylko niewielką liczbę monet, inwestycja może nie być warta. Z drugiej strony, jeśli masz znaczną kwotę, z pewnością tak jest!

Ostatni znaleziony kupon Trezor:

Monety obsługiwane przez Trezor

Portfel Trezor jest portfel wielowalutowy, co oznacza, że ​​może przechowywać wiele różnych kryptowalut. Jest to świetne, jeśli masz portfel zawierający różne kryptowaluty, ponieważ w przeciwnym razie musiałbyś przechowywać każdy z nich w oddzielnym portfelu.

Od lipca 2021 r Trezor obsługuje prawie 1400 monet.


Tabela: Obsługiwane monety Ledger Sano S i Trezor One

Portfel Trezor Ethereum może przechowywać wszystkie Ethereum-na podstawie (ERC-20) tokeny. To świetne, ponieważ na rynku dostępne są setki (jeśli nie tysiące) różnych tokenów ERC-20.

Nie zapominaj, że zespół Trezora zawsze zwiększa liczbę obsługiwanych monet, dlatego warto to sprawdzić ich oficjalna strona internetowa regularnie, aby zobaczyć ich nowe wydania. Jeśli wyślesz kryptowalutę do Trezora, która nie jest jedną z monet obsługiwanych przez Trezor, możesz stracić swoje środki na zawsze.

Porównaj Trezor obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Trezor obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Zalety portfela Trezor

Jak zapewne dowiedziałeś się od innych użytkowników recenzji portfela Trezor, największa zaleta zakupu portfel Trezor czy to jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowaluty. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego jest tak bezpieczny, powiem ci, jak to działa.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to Twój klucz prywatny jest zawsze przechowywany w trybie offline, co oznacza, że ​​nigdy nie ma bezpośredniego połączenia z Internetem. Różni się to zupełnie od przechowywania kryptowalut w portfelu stacjonarnym, mobilnym lub internetowym, np hakerzy zawsze znajdują nowe sposoby zarażenia go wirus lub złośliwe oprogramowanie.

Recenzja portfela Trezor: dwa urządzenia Trezor.

Jeśli chodzi o dostęp do portfela Trezor, czy o to chodzi wysyłać / odbierać monety, lub nawet sprawdź saldo, będziesz musiał wejść Twój osobisty numer PIN. Tylko Ty powinieneś wiedzieć, jaki jest ten numer PIN, ponieważ musisz go wybrać podczas pierwszej konfiguracji urządzenia.

Ty też jesteś dany zapasowe hasło które ty MUSIEĆ zanotować. Jeśli Twój portfel Trezor został skradziony, możesz odzyskać swoje środki, wprowadzając frazę kopii zapasowej na innym urządzeniu.

Chociaż być może słyszałeś o portfele oprogramowania są hakowane przez cały czas, Powyższa funkcja sprawia, że ​​portfel Trezor jest prawie niemożliwy do zhakowania!

Teraz, gdy znasz już zalety portfela Trezor, przyjrzyjmy się niektórym z jego wad.

Wady portfela Trezor

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał wydać około 99 $ jeśli chcesz kupić portfel Trezor. Tak więc, jeśli posiadasz kryptowaluty o wartości poniżej 1000 USD, prawdopodobnie najlepiej jest trzymać je w portfelu z wolnym oprogramowaniem!

Musisz także wziąć pod uwagę jak często planujesz używać portfela sprzętowego Trezor do dokonywania transakcji. Za każdym razem, gdy chcesz wysłać środki, musisz podłączyć portfel do urządzenia stacjonarnego, a następnie wprowadzić osobisty kod PIN. To nie jest najwygodniejszy sposób na dostęp do kryptowalut. Trzeba przyznać, że jest to jeden z głównych “ negatywnych ” punktów, o których wspominają również recenzje portfela Trezora.

Recenzja portfela Trezor: menedżer haseł.

Jeśli chodzi o przyjazność dla użytkownika, portfel sprzętowy, taki jak Trezor, może być nieco skomplikowany dla początkujących, zwłaszcza jeśli wcześniej nie korzystali z podobnego urządzenia. Dlatego jest to naprawdę ważne przeczytaj instrukcję obsługi przed użyciem, w przeciwnym razie możesz popełnić błąd.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba się zastanowić, co jest najważniejsze. Czy to bezpieczeństwo, czy inne funkcje, takie jak koszt, wygoda i łatwość obsługi? Jeśli jednak trzymasz naprawdę dużą ilość monet, zaleca się przechowywanie ich w portfelu sprzętowym, takim jak Trezor.

Teraz, gdy masz już przegląd zalet i wad portfela, w dalszej części recenzji portfela Trezor, przyjrzyjmy się, jak naprawdę jest bezpieczny. Czy portfela Trezor nie da się zhakować? Dowiedzmy Się!

Przegląd zabezpieczeń

Pierwsze pytanie, które ludzie zwykle zadają, brzmi: „Co się stanie, jeśli mój komputer stacjonarny zostanie zainfekowany i podłączę portfel Trezor?”. Cóż, to naprawdę dobra uwaga, więc pozwól mi wyjaśnić to bardziej szczegółowo.

Ograniczone połączenie USB

Pomyśl o myszy, której używasz do sterowania kursorem na ekranie. Jeśli na komputerze był wirus, czy może on wpłynąć na mysz? Absolutnie nie! Mimo że mysz ma możliwość interakcji z Internetem (ponieważ umożliwia klikanie różnych witryn internetowych), nie może być kontrolowana przez wirusa ani złośliwe oprogramowanie.

To jest dokładnie to samo, co portfel Trezor Ethereum. Portfel ma coś, co się nazywa za "Ograniczone połączenie USB", co oznacza, że ​​nawet jeśli urządzenie komputerowe jest zainfekowane, Twoja kryptowaluta jest całkowicie bezpieczna.

Recenzja portfela Trezor: projekt portfela Trezor.

Niektórzy użytkownicy wspominają o portfelach Trezor keyloggery. Keylogger ma miejsce, gdy urządzenie zostaje zainfekowane wirusem, na co pozwala hakerowi uzyskać kopię każdego klawisza wprowadzanego na klawiaturze. Następnie mogą analizować wszystko, co wpisujesz, w nadziei, że ujawnisz jakieś prywatne informacje, takie jak hasło.

Jednak sposób, w jaki zespół zaprojektował numer PIN, polega na tym, że za każdym razem, gdy wprowadzasz numer, kolejność numerów zmienia się. Spójrz na poniższy obrazek, aby zrozumieć, o co mi chodzi:

Recenzja portfela Trezor: urządzenie Trezor.

Jak wskazują niektóre recenzje portfeli Trezor, jest to z pewnością jeden ze sposobów uniknięcia przejęcia kodu PIN przez keyloggera!

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego

Aby upewnić się, że portfel Trezor pozostaje chroniony przed nowymi zagrożeniami, zespół wydaje regularne aktualizacje oprogramowania układowego. Jest to podobne do aktualizacji systemu Windows i mają na celu ochronę Twojego urządzenia!

Aktualizacje portfela Trezor to nie automatyczne Jednak musisz upewnić się, że zaktualizujesz je samodzielnie, gdy zostaną wydane. SatoshiLabs wydało pełne instrukcje, jak to zrobić, z którymi można się zapoznać klikając tutaj.

Portfel Trezor zhakowany?

Jednak tak dobre, jak wszystkie powyższe funkcje bezpieczeństwa, było zgłoszona luka w sprzęcie Trezor w 2017 r. Według różnych ekspertów kryptograficznych hakerzy mieli możliwość uzyskania dostępu do 24-słownego hasła kopii zapasowej osoby, a także jej numeru PIN.

Chociaż luka została już naprawiona przez zespół Trezora, w rzeczywistości powinno to przypominać, żadne urządzenie nigdy nie jest w 100% bezpieczne przed hakerami. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat poprzedniej luki, Kliknij tutaj, aby przeczytać historię.

Teraz, gdy już dobrze rozumiesz funkcje zabezpieczeń, co sądzisz do tej pory o portfelu sprzętowym Trezora? Jeśli chcesz go kupić (lub już go masz), dobrze – następną rzeczą, którą omówimy w tej recenzji portfela Trezor, jest konfigurowanie i używanie urządzenia!

Jak skonfigurować portfel Trezor?

Kiedy otwierasz pudełko po raz pierwszy, oto lista wszystkich przedmiotów, które powinieneś otrzymać:Recenzja portfela Trezor: w opakowaniu.Portfel Trezor (1), nasiona do odzyskiwania (2), smycz (3), instrukcje (4), kabel USB (5)

1. Po pierwsze, musisz podłącz portfel Trezor do portu USB komputera. Gdy to zrobisz, ekran Trezora powinien pokazać obraz zamka i stronę internetową do odwiedzenia. Aby ci ułatwić, kliknij łącze tutaj.

Recenzja portfela Trezor: zacznij od Trezora.

2. Strona internetowa zawiera dalsze instrukcje, jak zabezpieczyć portfel Trezor, zanim przekieruje Cię do wallet.TREZOR.io. Jeśli z jakiegoś powodu nie przekierowuje Cię to przekierowania, kliknij powyższy link.

3. Teraz będziesz musiał zainstaluj portfel Trezor, co pozwoli na komunikację z portfelem sprzętowym blockchain. Możesz zainstalować rozszerzenie Google Chrome lub pobrać je bezpośrednio na swoje urządzenie. W moim przewodniku zamierzam użyć rozszerzenie Chrome.

Recenzja portfela Trezor: strona internetowa Trezor.

4. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. Upewnij się, że kliknąłeś "Tak, zainstaluj".

Recenzja portfela Trezor: instalowanie oprogramowania układowego Trezor.

5. Zostaniesz poproszony o sprawdzenie, czy „Odciski palców”Na ekranie sprzętu Trezora są zgodne z wyświetlanymi na ekranie urządzenia komputera. Jeśli wszystko wygląda dobrze, kliknij "Kontyntynuj"(na Twoim urządzeniu Trezor).

Recenzja portfela Trezor: interfejs Trezor.

6. Teraz musisz odłączyć portfel Trezor od komputera, a następnie włożyć go ponownie. Następnie wróć do wallet.TREZOR.io.

7. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy portfela Trezor. Może to być wszystko, co lubisz i zawsze możesz to zmienić w późniejszym terminie.

Recenzja portfela Trezor: konfiguracja interfejsu Trezor.

8. Nadszedł czas, aby skonfigurować kod PIN, czyli jedna z najważniejszych części procesu konfiguracji. Na ekranie komputera zobaczysz następujący obraz.

Przegląd portfela Trezor: wprowadzanie kodu PIN.

9. Na ekranie portfela sprzętowego Trezora zobaczysz następujący obraz.

Recenzja portfela Trezor: nowy kod PIN.

10. To jest trochę zagmatwane. Pozycja liczb wyświetlanych na ekranie jest losowa, co zapewnia, że ​​nikt nie może dowiedzieć się, które klawisze naciskasz.

Musisz jednak wprowadzić żądane liczby na swoim komputerze. Na przykład, jeśli chcesz wybrać „7,1,6,5”, musisz wybrać tę samą pozycję w pustych kwadratach wyświetlanych na ekranie komputera. Będziesz musiał to wprowadzić dwa razy, co gwarantuje, że nie popełnisz błędu.

11. Po skonfigurowaniu numeru PIN w portfelu sprzętowym Trezora wyświetli się 24-wyrazowa fraza zapasowa. Bardzo ważne jest, abyś je zapisał i chronił, ponieważ jeśli kiedykolwiek zgubisz portfel lub zostanie on skradziony, będziesz potrzebować tego do odzyskania środków. Powinieneś otrzymać 24-liniową kartkę papieru w pudełku Trezor, więc możesz je na niej zapisać!

Recenzja portfela Trezor: zapisywanie kodów.

Otóż ​​to! Masz już skonfigurowany portfel Trezor! Przejdźmy do odbioru Twoich środków.

Jak przenieść kryptowalutę do portfela Trezor?

1. Najpierw podłącz portfel sprzętowy Trezor do komputera, a następnie wprowadź utworzony wcześniej numer PIN.

2. Teraz musisz odwiedzić swój portfel Trezor. Będzie to możliwe za pośrednictwem rozszerzenia Google Chrome lub programu pobranego wcześniej.

3. W lewej górnej części strony zobaczysz rozwijane pole. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz przesłać do swojego portfela Trezor. Będę używać Bitcoin w tym przykładzie, ale jest też portfel Trezor Ethereum i inne na tym samym pulpicie nawigacyjnym.

4. Następnie kliknij "Otrzymać" u góry ekranu. Zobaczysz teraz swój unikalny adres portfela dla kryptowaluty, którą chcesz przesłać.

Recenzja portfela Trezor: kod QR.

5. Skopiuj adres, a następnie przejdź do portfela, w którym aktualnie przechowywana jest Twoja kryptowaluta. Po prostu wklej swój adres i przelej środki!

W zależności od przelewanej monety dotarcie do portfela Trezor zajmie kilka minut. Ale to jest to! Kontynuując naszą recenzję portfela Trezor, zobaczmy, jak to zrobić Wyślij fundusze z portfela Trezor do kogoś innego.

Jak wysyłać środki z portfela Trezor?

  1. Otwórz pulpit nawigacyjny portfela Trezor na swoim komputerze.
  2. Z rozwijanej listy po lewej stronie wybierz monetę, którą chcesz wysłać.
  3. Następnie kliknij "Wysłać" na górze strony.
  4. Zostaniesz poproszony o podanie adresu portfela osoby, do której chcesz wysłać monety, a także kwoty. Gdy jesteś zadowolony z wprowadzonych informacji, kliknij "Wysłać"!

Znaleziono najnowszy kupon portfela księgi:

Wniosek

Jeśli przeczytałeś tę recenzję portfela Trezor od początku do końca, teraz powinieneś ją mieć naprawdę dobre zrozumienie czym jest, czym się zajmuje i czym różni się od tradycyjnych portfeli programowych.

Powinieneś także mieć dobry pomysł zabezpieczenia dzięki czemu jest o wiele bezpieczniejszy niż portfel stacjonarny lub mobilny. Nawet jeśli Twój portfel Trezor zostanie skradziony, nadal możesz odzyskać swoje środki, o ile zapiszesz i bezpiecznie przechowujesz 24-słowne hasło odzyskiwania!

Jeśli zdecydujesz się na portfel sprzętowy, zdecydowanie polecam przeczytanie mojego Przegląd portfela Ledger, i porównanie Ledger i Trezora.

Tabela: Ledger Nano S i Trezor One

Więc zdecydowałeś, czy chcesz kupić portfel sprzętowy Trezor? Jeśli tak, czy zamierzasz kupić Trezor lub najnowszy model Trezor T (lub Trezor 2)?

Jeśli tak, daj mi znać, jak sobie z tym radzisz!

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map