No hej! Witam Cię w tym przewodniku dotyczącym wyboru najlepszego sprzętu do wydobywania bitcoinów. Jeśli chcesz zacząć zarabiać na wydobywaniu bitcoinów z pasywnego dochodu, jesteś we właściwym miejscu. Ten przewodnik wyjaśni różnice między najpopularniejszymi platformami do wydobywania bitcoinów dostępnymi obecnie na rynku.

Jeśli nie znasz swoich DragonMints od Antminerów, nie martw się. Jak zwykle wyjaśnię ci to wszystko w łatwy do zrozumienia sposób.

Ten przewodnik po maszynach do wydobywania bitcoinów obejmuje następujące zagadnienia:

 • Co to jest wydobywanie bitcoinów.
 • Jak wybrać maszynę do wydobywania bitcoinów w zależności od własnych okoliczności.
 • Spojrzenie na najlepsze jednostki wydobywcze dostępne obecnie na rynku. Omówię: DragonMint T1, Antminer T9 +, Antminer R4, Avalon6, Antminer S9 i PangolinMiner M3X. Pojawią się również wskazówki, do jakiego rodzaju górnika spodoba się każdy z nich.
 • Poręczna tabela, która pomoże ci porównać każdą z jednostek.

Jak zawsze, w tym przewodniku jest mnóstwo rzeczy do omówienia na temat najlepszego dostępnego sprzętu do wydobywania bitcoinów. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jednak zanim to zrobisz, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych niezawodne giełdy kryptowalut do kupowania i handlu Bitcoinami. Obejmuje to Coinbase, Binance i Coinmama.

Co to jest Bitcoin Mining?


Rola wydobywania bitcoinów polega na sprawdzeniu, czy transakcje w sieci są zgodne z regułami. W tym celu wykorzystuje się złożone jednostki komputerowe do sprawdzania transakcji i przesyłania ich do innych systemów komputerowych na całym świecie. Operatorzy tych systemów komputerowych są nagradzani za swój wysiłek. Ta nagroda pochodzi zarówno z opłat za każdą transakcję, jak i nagrody za wydobycie ustalonej przez samą sieć.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Aby powstrzymać ludzi przed oszukiwaniem sieci, używany jest system znany jako „dowód pracy”. Dowód pracy jest potrzebny, zanim jakakolwiek grupa (blok) transakcji zostanie dodana do łańcucha bloków. Kiedy komputery wykonują dowód swojej pracy, próbują odgadnąć długi ciąg cyfr i liter. Ten ciąg jest znany jako hash.

Tylko komputer, który poprawnie odgadnie skrót, może dodać blok do łańcucha. Proof of work wymaga mocy obliczeniowej, a proces ten nie jest ani szybki, ani tani. Oszukiwanie sieci wymagałoby tak dużej inwestycji, że próba zmiany łańcucha bloków nie jest opłacalna finansowo. Jest to główna cecha bezpieczeństwa sieci Bitcoin (i innych kryptowalut).

Wydobywanie bitcoinów mogło być wykonywane przez procesory (jednostki centralne), takie jak te, które można znaleźć w systemie komputerowym w domu. Jednak w miarę jak coraz więcej jednostek zaczęło eksplorować sieć, trudność haszów, które próbowali odgadnąć, wzrosła. To sprawiło, że ludzie zwrócili się w stronę procesorów o większej mocy, takich jak GPU (graficzne jednostki przetwarzania). Te procesory graficzne są powszechnie stosowane w zaawansowanych komputerach do gier.

Dzisiaj skróty są tak trudne do rozwiązania i jest tak wielu górników, którzy próbują je rozwiązać, że tylko specjalistyczne systemy komputerowe mogą je rozwiązać. Jednostki te wykorzystują układy scalone specyficzne dla aplikacji – lub w skrócie ASIC. O tym jest ten artykuł!

Sprzęt górniczy zależy od Twoich okoliczności

Chociaż górnicy bitcoinów są teraz ograniczeni do wyboru spośród szeregu ASIC do wydobywania bitcoinów, nadal istnieje wiele opcji. Wybór jednego będzie zależał od indywidualnych okoliczności każdego górnika. Niektórzy górnicy będą potrzebować jednej jednostki, która może pracować w ich zapasowej sypialni. Inni będą chcieli kilku niedrogich ASIC, aby po raz pierwszy rozpocząć wydobycie. Wreszcie są ludzie, którzy chcą wypełnić magazyn absolutnie najlepszym sprzętem do wydobywania bitcoinów.

Przy wyborze sprzętu do wydobywania bitcoinów należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Ważne jest, aby ocenić każdą jednostkę na podstawie ich mocy mieszania, zużycia energii elektrycznej, temperatury otoczenia i początkowego kosztu zakupu.

Istnieją również ideologiczne powody, aby wybierać jednego producenta zamiast innego. Odnoszą się one do decentralizacji i omówię niektóre kwestie, które to dotyczą w dalszej części tego artykułu.

Najlepszy sprzęt górniczy

Wreszcie mogę przejść do prawdziwego tematu tego artykułu – sprzętu do wydobywania bitcoinów. Spojrzałem na platformy do wydobywania bitcoinów od niektórych z największych i najbardziej znanych producentów na świecie, aby stworzyć tę listę.

Próbowałem też pogrupować różne urządzenia pod kątem aplikacji, do których najlepiej się nadają. Przedstawię Ci moje rekomendacje dotyczące platform do wydobywania bitcoinów dla:

 • Ludzie z napiętym budżetem.
 • Ludzie, którzy chcą kopać w domu.
 • Ci, którzy nigdy wcześniej nie wydobywali Bitcoina.
 • Osoby, które chcą wydać najwięcej na najbardziej wydajny sprzęt do wydobywania bitcoinów.
 • Kilka alternatywnych opcji dla profesjonalnych górników, którzy nie mogą zlokalizować wystarczającej liczby DragonMint T1 do ich działania.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że masz również plik niezawodny portfel Bitcoin. Zaleca się wybranie Ledger Nano X i Trezor Model T..

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów w przystępnej cenie – Antminer T9+

Dla górników bitcoinów, którzy mają ograniczony budżet, jedną z najlepszych platform do wydobywania bitcoinów jest Antminer T9 +. Można go odebrać znacznie taniej niż większość innych urządzeń z tej listy. Nie daj się jednak zwieść metce – to wciąż przyzwoita maszyna.

Antminer T9 + jest nie tylko świetny dla tych, którzy martwią się ceną swojej jednostki wydobywczej, ale jest idealny, gdy problemem jest przestrzeń. Dzieje się tak, ponieważ ma zwartą konstrukcję. To sprawia, że ​​świetnie nadaje się do wepchnięcia wielu jednostek do farmy wiertniczej. Jeśli w ten sposób zamierzasz używać swoich koparek ASIC, będziesz jeszcze bardziej zadowolony z funkcji obniżania temperatury Antminer T9 +. Zaoszczędzisz też dużo pieniędzy na sprzęcie do ekstrakcji.

Jeśli chodzi o sprzęt używany przez to urządzenie, Antminer T9 + zawiera 162 chipy BM1387 firmy Bitmain. Pozwala to na uzyskanie doskonałej szybkości mieszania wynoszącej 10,5 TH / s, przy jednoczesnym pobieraniu zaledwie 1332 W ze ściany.

Oprócz tego, że jest świetnym wykonawcą, Antminer T9 + ma również łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika. Służy do konfigurowania różnych ustawień i wykonywania aktualizacji oprogramowania układowego, gdy nowe wersje pochodzą z Bitmain.

Kosztujący od 550 do 600 USD za platformę do wydobywania bitcoinów, Antminer T9 + jest z pewnością najbardziej przystępną cenowo jednostką na naszej liście. Możesz odebrać jeden z tutaj.

Niestety, podobnie jak przeciętna maszyna do wydobywania bitcoinów, zasilacz sprzedawany jest osobno.

Sprzęt do wydobywania bitcoinów

Byćst dla początkujących – Avalon6

Kolejny sprzęt do wydobywania bitcoinów, któremu przyjrzę się, jest przeznaczony dla początkujących do wydobywania bitcoinów. Twórcy platformy do wydobywania bitcoinów Avalon6, Canaan Creative, zbudowali ją z myślą o prostocie.

Koparka bitcoinów Avalon6 jest jedną z najłatwiejszych w konfiguracji jednostek ASIC. Zarówno zaawansowana, jak i podstawowa procedura jest prosta, co sprawia, że ​​urządzenie jest idealne dla początkujących. Niestety nie jest to najbardziej dochodowa jednostka w okolicy. Z 1050 W, które pobiera ze ściany, udaje mu się wytworzyć tylko 3,5 TH / s.

Chociaż z pewnością nie zrobi to wrażenia na żadnym poważnym kopaczu bitcoinów, łatwość, z jaką można skonfigurować ten zestaw, wraz z przystępną ceną sprawi, że będzie to świetna jednostka dla tych, którzy chcą zacząć w świecie wydobywania bitcoinów.

Niestety, podobnie jak większość naszych jednostek w tym przewodniku po sprzęcie do wydobywania bitcoinów, Avalon6 nie ma własnego źródła zasilania. Są one sprzedawane osobno.

Istnieją opcje zakupu samego urządzenia bezpośrednio od Canaan Creative, ale są one dostępne tylko w przypadku zamówień hurtowych. Na szczęście można je odebrać w mniejszych zamówieniach za około 650 USD za sztukę tutaj.

Uruchamianie Avalon6 (lub dowolnej maszyny do wydobywania bitcoinów) nie dla zysku?

Oprócz tego, że jest świetny dla początkujących, Avalon6 jest dobrym sprzętem dla tych, którzy chcą wydobywać Bitcoiny bez osiągania zysków. Na początku może to zabrzmieć dziwnie, ale jest bardzo dobry powód, dla którego ludzie chcieliby wydobywać Bitcoin bez konieczności generowania zysków.

Mówiąc prościej, im więcej jednostek wydobywających w sieci kryptowalut, tym bezpieczniejsza jest ta sieć. Solidność bezpieczeństwa Bitcoin wynika z jego decentralizacji. Na całym świecie jest wielu hobbystów i pełnych pasji programistów, którzy albo nie są w stanie, albo nie chcą wydobywać Bitcoin dla zysku. Może tak być z wielu powodów. Obejmują one między innymi:

 • Brak obszaru w domu, który chcesz przeznaczyć na prowadzenie wielu jednostek wydobywczych.
 • Mieszkanie w bardzo gorącym miejscu, co oznacza, że ​​cały ten sprzęt będzie generował nieznośną ilość ciepła.
 • Energia elektryczna jest zbyt droga, aby generować zysk z eksploatacji platform do wydobywania bitcoinów.
 • Nie jesteś w domu na tyle często, by zawracać sobie głowę założeniem farmy wiertniczej Bitcoin, która mimo wszystko może stanowić zagrożenie pożarowe.

Avalon6 to dobra jednostka do pracy w biurze lub w domu, która może stracić pieniądze, ale służy bardzo altruistycznemu celowi – zabezpieczaniu sieci. Dla wielu deweloperów koszt prowadzenia platformy wydobywczej to niewielka cena za całkowitą wolność finansową od banków i innych instytucji, które mają absolutną kontrolę nad tworzeniem i dostarczaniem pieniędzy.

Sprzęt do wydobywania bitcoinów Avalon 6

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Najlepsze do użytku domowego – Antminer R4

Podobnie jak Avalon6, kolejny wybór na liście najlepszych platform do wydobywania bitcoinów jest dobry dla małych aplikacji, w których problemem jest przestrzeń. Dzieje się tak, ponieważ działa tak cicho. Możesz nawet sprawić, by wykonywał swoje najważniejsze zadania związane z zabezpieczaniem sieci w tym samym pokoju, w którym śpisz!

Podobnie jak ich jednostka T9 +, R4 wykorzystuje chipy BM1387 firmy Bitmain. Wykorzystuje 126 z nich do produkcji bardzo konkurencyjnych 0,098 J / GH. Jeśli nie wiesz, co to oznacza, przeczytaj to jako „bardzo wydajne”!

Głównym punktem sprzedaży Antminera R4 jest oczywiście jego cicha praca. Bitmain osiągnął to, całkowicie przeprojektowując swoich fanów. Zespół został zainspirowany cichymi klimatyzatorami typu split. Pożyczając cechy konstrukcyjne, byli w stanie stworzyć wentylator, który jest tak samo skuteczny jak tradycyjne, ale wytwarza mniej niż połowę hałasu. Wyposażyli również R4 w automatyczny sterownik. Gwarantuje to, że wentylator nigdy nie będzie hałasować więcej niż jest to konieczne.

Jedną z największych wad Antminera R4 jest to, że jest bardzo drogi. Cena wydaje się zmieniać dramatycznie w zależności od tego, gdzie ją kupisz. Niektóre witryny reklamują 1000 USD, ale nie mają linku do ich wyświetlenia w tej cenie. Jedyną witryną sprzedającą urządzenie, jaką udało mi się znaleźć, była europejska witryna internetowa o nazwie AntMiner Distribution Europe BV. Wymienili je na 1500 euro, czyli 1700 dolarów.

Sprzęt wydobywczy Bitcoin Antminer R4

Problemy z Bitmain?

Oczywiście, podobnie jak wszystkie jednostki Antminer, R4 jest zbudowany przez chińskich gigantów wydobycia bitcoinów Bitmain. Bitmain to coś w rodzaju kontrowersyjnej firmy. W rzeczywistości w 2017 roku zostali oskarżeni o opóźnianie ważnej aktualizacji SegWit do sieci Bitcoin.

Wielu zarzuciło im, że robią to, aby mogli skorzystać z dodatkowych opłat, które były wówczas konieczne. Z tego powodu niektórzy górnicy Bitcoin odmawiają korzystania z produktów Bitmain. Jeśli jednak nie interesujesz się polityką, tworzą doskonałe jednostki do wydobywania bitcoinów!

Najlepiej, jeśli pieniądze nie są przedmiotem – DragonMint T1

Teraz dochodzimy do absolutnie najlepszej jednostki wydobywczej na rynku. DragonMint T1 został stworzony przez Halong Mining, nową firmę specjalizującą się w górnikach ASIC. Halong twierdzi, że wydał ponad 30 milionów dolarów na rozwój tej bestii!

DragonMint T1 wykorzystuje najnowocześniejszą konstrukcję chipa (DM8575). To sprawia, że ​​jest to pierwszy układ ASIC, który jest w stanie osiągnąć niezwykłą szybkość mieszania 16 TH / s.

Co więcej, udaje mu się osiągnąć niesamowitą szybkość mieszania, zachowując przy tym wydajność, jeśli chodzi o zużycie energii. Jednostka zużywa zaledwie 0,075 J / GH. To około 1480W poboru mocy. To miażdży flagowy model Bitmain, Antminer S9, który ma znamionowy pobór mocy 0,098J / GH.

Chłodzenie DragonMint T1 jest obsługiwane przez dwa zmienne wentylatory z dziewięcioma łopatkami. Udaje im się utrzymać średnią temperaturę otoczenia do zaledwie 25 stopni.

Ponownie, podobnie jak w przypadku większości platform do wydobywania bitcoinów, DragonMint T1 nie jest wyposażony w zasilacz. Firma zaleca używanie DragonMint 1600W.

Niestety, będąc taką bestią jednostki, DragonMint T1 jest bardzo poszukiwany. Oznacza to, że być może będziesz musiał dołączyć do listy oczekujących, aby ją zdobyć! Kiedy w końcu będziesz mieć okazję go kupić, cena może Cię nieco przytłoczyć. Patrzysz na cenę wywoławczą 2729 USD za samą jednostkę. Oficjalny zasilacz zwróci Ci dodatkowe 115 USD.

Jeśli zdecydujesz się na zakup jednostek DragonMint, wspierasz również decentralizację wydobycia, przekazując swoje zamówienie firmie, która nie jest Bitmain. Dla niektórych może to być również przełomem!

Jeśli to wszystko nie wystarczyło, aby przekonać Cię o możliwościach DragonMint, na boku jest też niesamowita grafika przedstawiająca smoka!

Sprzęt wydobywczy Bitcoin Dragonmint T1

Antminer S9 – Następna najlepsza rzecz do the DragonMint T1

Ponieważ DragonMint T1 jest tak popularny, producenci starają się nadążyć za popytem na nie. Z tego powodu zdecydowałem się dołączyć kilka innych elementów sprzętu do wydobywania bitcoinów, który był prawie tak dobry.

Jeśli jesteś poważnym górnikiem i nie możesz zdobyć DragonMint T1, nie martw się. Jednostki takie jak Antminer S9 będą wytwarzać prawie taką samą moc mieszania.

Podobnie jak inne jednostki Antminer, które opisałem w tym przewodniku, S9 jest wyposażony w chip BM1389 firmy Bitmain. Jednak w przeciwieństwie do innych, ta bestia ma ich 189. W czasie, gdy została stworzona, była to najwyższa jednostka haszująca na planecie. Chociaż nie może już twierdzić, że jest najlepszy pod względem szybkości mieszania, przy 14 TH / s, jest prawie drugi po DragonMint T1.

Antminer S9 chłodzi się za pomocą wykonanych na zamówienie radiatorów. Są one zbudowane z wysokiej jakości stopu aluminium. Wykorzystuje również dwa szybkie wentylatory na obu końcach urządzenia. Zapewnia to szybkie usuwanie i wymianę gorącego powietrza.

Będąc platformą do wydobywania bitcoinów z tak wysokim współczynnikiem haszowania, można by pomyśleć, że konfiguracja byłaby koszmarem. Jednak tak nie jest. Antminer S9 ma ten sam przyjazny dla użytkownika interfejs, którego używa większość górników Bitmain. Umożliwia to szybką regulację ustawień i aktualizację oprogramowania sprzętowego w razie potrzeby.

Podobnie jak DragonMint T1, najlepsza jednostka Antminer na rynku nie jest tania. Każdy z nich kosztuje około 2700-3000 USD. Ponownie, podobnie jak w przypadku większości sprzętu do wydobywania bitcoinów ASIC, zasilacz jest sprzedawany osobno. Będzie to kosztować kolejne 100-150 USD. Najwyraźniej nie są one przeznaczone dla hobbystów górników Bitcoin!

Możesz odebrać Antminer S9 tutaj.

Sprzęt wydobywczy Bitcoin PangolinMiner M3X

Najlepiej, jeśli unikanie Bitmain i nie mogę dostać DragonMintPangolinMiner M3X

Wreszcie, biorąc pod uwagę kontrowersje dotyczące sprzętu do wydobywania bitcoinów, który wyprodukował Bitmain, pomyślałem, że najlepiej będzie dołączyć alternatywę DragonMint, która nie została przez nich stworzona.

Dla wielu jednostka Pangolin będzie stanowić dobrą równowagę między wartością a mocą mieszania. Może pracować z prędkością od 12 do 13 TH / s. Chociaż jest to tylko trzy czwarte mocy flagowego modelu DragonMint, nadal jest godne szacunku.

Ta moc staje się jeszcze bardziej zauważalna, gdy weźmie się pod uwagę początkową cenę zakupu łuskowca. Obecnie jest w sprzedaży u przedstawiciela firmy stronie internetowej za jedyne 850 USD. Porównaj to z 2700 $, które będzie kosztować DragonMint of Antminer S9 i od razu zobaczysz atrakcyjność Pangolin M3X.

W tej chwili to prawdopodobnie brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Poczekaj na chwilę. Jest kilka wad!

Po pierwsze, łuskowiec to prawdopodobnie najgłośniejsza jednostka, o której pisałem w tym artykule. Co oznacza, że ​​nie nadaje się do użytku domowego.

Cały ten hałas wynika prawdopodobnie z ogromnej ilości energii potrzebnej do uruchomienia Pangolin M3X. Przy 2100 W jest to najbardziej energochłonna jednostka, którą opisałem w tym przewodniku po sprzęcie do wydobywania bitcoinów. Oznacza to, że wszelkie oszczędności, które mógłbyś uzyskać na cenie zakupu z góry, zostaną z czasem utracone, gdy zaczną pojawiać się rachunki za energię elektryczną..

Jednak ci, którzy mieszkają gdzieś, gdzie energia jest tania, prawdopodobnie będą faworyzować łuskowiec. Alternatywnie, jeśli używasz takiego, w którym energia elektryczna jest bezpłatna i nie mieszkasz na miejscu, Pangolin będzie stanowić najlepszy wybór sprzętu do wydobywania bitcoinów.

Tabela porównawcza sprzętu górniczego

Poniżej zamieściłem tabelę porównawczą sześciu elementów sprzętu do wydobywania bitcoinów, które omówiłem w tym przewodniku. To powinno pomóc ci zdecydować, która jednostka będzie najlepsza dla twojej operacji wydobywczej.

Firma Cena £ Hash Rate Pobór energii
DragonMint T1 Górnictwo Halong 2,729 $ 16 TH / s 1480W
Antminer T9+ Bitmain 550-600 USD 10,5 TH / s 1332W
Antminer R4 Bitmain 1700 $ 8,6 TH / s 845W
Avalon6 Canaan Creative 650 $ 3,5 TH / s 1050W
Antminer S9 Bitmain 2700-3000 USD 14 TH / s 1372W
M3X Łuskowiec 1000 $ 12 – 13 TH / s 2100 W.

Wniosek

Oto moje podsumowanie najlepszego dostępnego obecnie sprzętu do wydobywania bitcoinów. Mam nadzieję, że okazało się to zarówno interesujące, jak i pouczające.

Jak widać, przy wyborze sprzętu do kopania należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Zatem to, co jest najlepsze dla jednej osoby, może być dla Ciebie całkowitym przeciwieństwem. Dlatego każdy z moich wyborów starał się kierować reklamy do innej grupy potencjalnych górników.

Po przeczytaniu tego przewodnika możesz również zdecydować, że nie jest on dla Ciebie. Jeśli jednak nadal chcesz inwestować w Bitcoin, powinieneś wybrać bezpieczne i łatwe w obsłudze giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase, Binance i Coinmama.

Podsumujmy szybko niektóre z ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do własnej operacji wydobywczej, i zadajmy sobie kilka pytań:

 • Gdzie będziesz robił wydobywanie bitcoinów? Potrzebujesz cichej maszyny?
 • Ile musisz wydać na sprzęt do wydobywania bitcoinów? Przy jednostkach w przedziale od 550 do 3000 USD istnieje ogromny wybór!
 • Czy potrzebujesz największej możliwej mocy mieszania, aby generować maksymalne zyski?
 • Ile kosztuje Twoja energia elektryczna? Jeśli jest tani, zużycie energii będzie dla Ciebie mniej ważne.
 • Czy obchodzi Cię, czy Twój sprzęt do wydobywania bitcoinów został zbudowany przez Bitmain, czy wolisz dalej zdecentralizować sieć i użyć jednego z ich konkurentów??

Po wydobyciu Bitcoina ważne jest, aby znaleźć plik niezawodny portfel sprzętowy aby był bezpieczny. Do najczęściej polecanych opcji należą Ledger Nano X i Trezor Model T..

Teraz, gdy dotarliśmy do końca tego przewodnika, powinniście mieć znacznie silniejsze opinie na temat różnych obecnie dostępnych urządzeń do kopania. Do wydobywania bitcoinów na pewno będziesz potrzebować oprogramowania, możesz zapoznać się z moim przewodnikiem po oprogramowaniu do wydobywania bitcoinów tutaj.

Więc co o tym myślisz? Jak myślisz, który jest obecnie najlepszym sprzętem do wydobywania bitcoinów na rynku?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me