W czasie, który zajmuje jeden z naszych Bitcoin transakcje do przetworzenia, inna moneta o nazwie Gwiezdne lumenów może zrobić od 120 do 200 transakcji w tym samym czasie.

Co zrozumiesz pod koniec tego przewodnika Gwiezdne lumenów jest i jak można go używać. Zyskasz również lepsze wyczucie funkcji bezpieczeństwa i potencjalnych zastosowań monety.

Ponadto, jeśli moneta Stellar wydaje się czymś, co może Cię zainteresować, upewnij się, że sprawdzasz ją tylko na stronie niektóre niezawodne platformy wymiany kryptowalutBinance to zwykły wybór, ale Simplex może okazać się znacznie szybsze i prostsze! Możesz także przechowywać swoje monety Stellar w portfel sprzętowy Ledger Nano S..

Zaczniemy od omówienia niektórych podstawowych cech monety, więc zaczynajmy!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK


 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Bardzo małe opłaty transakcyjne
 • Szybkie transakcje
 • Skalowalne
 • Wspierane przez duże organizacje finansowe

Cons

 • Pewna niepewność związana z zespołem stojącym za Stellarem
 • Nie całkiem "w linii" z koncepcją decentralizacji

Co to są lumenów gwiazdowych?

Być może słyszałeś o tym wcześniej, ale zanim zaczniesz czytać, możesz zadawać sobie pytanie „czym są gwiezdne lumenów?”

Cóż, w 2014 roku Stellar Lumens wyruszył do zawęzić lukę między kryptowalutą a światem finansowym. Od tego czasu kryptowaluta Stellar nawiązała współpracę z niektórymi z największych firm technologicznych i finansowych. Partnerstwa obejmują IBM, Naszywka, i Deloitte, a także co najmniej kilkunastu procesorów płatności i instytucji finansowych w Europie i Azji.

Stellar Lumens: Oficjalne logo Stellar.

Głównym celem Stellara jest stań ​​się cyfrową koleją płatniczą na świecie, łącząc ludzi, banki i systemy płatności. Pozwala szybko i bezpiecznie przesyłać pieniądze do kogokolwiek, w dowolnym miejscu, za pomocą koszt transakcji mniejszy niż grosz. Już sama ta opłata może wyeliminować Western Union z gry.

Niektórzy twierdzą, że kryptowaluty Stellar zaczęły się od twardego forka the Marszczyć protokół. Co ciekawe, Jed McCaleb, który założył monetę Stellar Lumens, również założył Ripple. Jednak Jed McCaleb powiedział o tym na swojej stronie na Twitterze oba żetony mają różne kody i NIE SĄ WIDELCEM. Możesz o tym dyskutować, ale przeszłość nie powie Ci o ekscytującej przyszłości Moneta Stellar, którą ma przed sobą.

Jeśli Stellar nie jest widelcem Ripple, co to jest?

Główna różnica między monetami polega na tym Stellar Lumens atakuje ludzi, podczas Ripple jest skierowany do instytucji finansowych, w tym niektóre z największych banków na świecie.

Aby spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy, docelowi użytkownicy Stellar to zwykli ludzie, takich jak mieszkańcy wysp na południowym Pacyfiku, którzy używają kryptowaluty XLM do napędzania płatności detalicznych. Z drugiej strony Ripple to cele niektóre z największych banków na świecie, takie jak Santander, Bank of America i HSBC.

Gwiezdny nie jest widelcem falowania. To zupełnie inny kod.

– Jed McCaleb (@JedMcCaleb) 22 listopada 2017 r

Gwiezdna moneta różni się również od Ripple z powodu rodzaj działalności kryjącej się za monetą, ponieważ Fundacja Stellar jest organizacją non-profit. To znaczy że otrzymali zwolnienia podatkowe, nie ma akcjonariuszy ani dywidend – tylko pensje i wydatki.

Stellar Lumens używa również innego protokołu niż Ripple, co wyjaśnię trochę za chwilę, po tym, jak omówię niektóre podobieństwa między Ripple i Stellar.

Tło gwiazd

Gwiezdne lumenówWspółzałożyciel Stellar Lumens, Jed McCaleb, założył także Ripple i Mt. Gox, ale opuścił Ripple w 2015 roku. Powód jego odejścia jest trudny do potwierdzenia, ponieważ różne źródła podają różne informacje.

W bardzo krytykowanym, Artykuł o objętości 15 000 słów w New York Observer, opowieść została ustawiona tak, aby wyglądało na to, że McCaleb został zmuszony do odejścia z powodu złej reputacji, która nastąpiła Mt. Gox hack.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, Mt. Gox hack był największym hackiem w historii Bitcoina aż do tego roku, kiedy Coincheck został zaatakowany za ponad pół miliarda USD. Mt. Hack Gox kosztował użytkowników Bitcoin o wartości ponad 460 milionów dolarów.

Stellar Lumens: dane transakcji.

W tym czasie Mt. Gox była największą giełdą na świecie i odpowiadała za 70% wszystkich transakcji Bitcoin. McCaleb założył stronę internetową prawie dziesięć lat przed włamaniem jako Platforma handlowa Magic: The Gathering (Mt. Gox oznacza Magic: The Gathering Online eXchange).

Po Mt. Gox Hack

Po włamaniu Wells Fargo zawiesił wszystkie konta, z których rozliczono środki firmom kryptowalutowym, a także rachunki bankowe obsługujące te firmy, pozostawiając właścicieli firm w martwym punkcie. Obejmuje to konto Ripple Labs, które miało dwudziestoletnia współpraca z bankiem prowadząca do zamknięcia.

Mniej więcej w tym czasie dyrektor generalny Ripple Labs, Chris Larsen, został poinformowany, że McCaleb nie powinien już być związany z firmą. Pomimo tego, że opuścił Ripple, aby pozostać członkiem zarządu w tamtym czasie, nawet jego niewielkie zaangażowanie jako członka zarządu było kryzys reklamowy dla Ripple ze względu na jego związek z Mt. Gox.

Potem nastąpiło DUŻO dramatu między CEO Ripple a McCalebem. W pewnym momencie McCaleb poprosił o odejście Larsena, co zmieniło się w decyzję zarządu 5: 1 na korzyść Larsena utrzymującego swoją pozycję (głosem sąsiadów był oczywiście McCaleb). Ta prośba prawdopodobnie spowodowała niezręczną wymianę zdań na biurowej kawiarence.

Przełom McCaleba

Wkrótce potem McCaleb otrzymał pomoc dla Stellar Lumens inwestycja warta 3 miliony dolarów od Stripe, podmiot przetwarzający płatności z siedzibą w Irlandii. Biorąc pod uwagę inwestycje w pobliżu Wells Fargo zamykające grupę zadaniową Bitcoin, Stripe musiał utrzymywać publiczny dystans od Stellar ze względu na własne relacje z Wells Fargo. Jednak teraz partnerstwo w pełni obowiązuje i ujawnia się publicznie.

jednak, McCaleb rozmawiał z Coindeskiem, aby odrzucić większość z tych twierdzeń. Powiedział, że historia opublikowana w New York Observer jest jednostronna i zawiera wiele fałszywych stwierdzeń. Jednym z takich punktów, które McCaleb odrzucił, było skupienie się w historii na dyrektorze wykonawczym Stellar, Joyce Kim, która opuściła Ripple, aby pracować nad Stellarem z McCalebem.

Stellar Lumens: The Stellar Coin

Ta historia sprawiła, że ​​Kim wydawała się kumplem McCaleba i twierdzono, że otrzymała dostęp do uprzywilejowanych rozmów, których nie powinna była widzieć. Jak już powiedziałem, wiele punktów w historii New York Observer zostało później odrzuconych przez McCaleba, ponieważ powiedział, że w punktach tych brakuje dokładnych informacji i są one pełne uprzedzeń.

Pomimo wątpliwości co do reputacji McCaleba the blockchain społeczność, Stellar stał się jedną z najbardziej znanych kryptowalut dzięki partnerstwu IBM i innych gigantów technologicznych!

Zespół programistów Stellar to wypełnione liderami branży, w tym członków zarządu i doradców, którzy są liderami w takich miejscach jak Uniwersytet Stanford i WordPress. Ale za chwilę porozmawiamy o zgranym zespole.

Na razie przejdźmy do praktycznych i globalnych zastosowań lumenów.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Jak można wykorzystać Stellar Lumens?

Możesz myśleć o Stellar Lumens jako Bitcoin jest szybszy, bardziej skalowalny kuzyn który nie wymaga wydobywania. Lumenami można handlować w dowolnym miejscu na świecie w zaledwie 3 do 5 sekund. Jest to idealne rozwiązanie dla płatności transgraniczne (tj. transakcje zagraniczne). Na całym świecie tanie i szybkie transakcje z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera mogą być szczególnie przydatne, jeśli jesteś w odizolowanej lokalizacji bez dostępu do banków.

Dzięki Stellar Lumens nie będziesz musiał mieć do czynienia z drogimi opłatami od firm takich jak Western Union. Oznacza to, że wysyłając lub otrzymując pieniądze od kogoś za granicą, nie będziesz musiał uiszczać opłat w wysokości 10% lub 20%. Zamiast tego zapłaciłbyś około 0,00001 lumenów, co jest obecnie mniej niż 0,01 $.

Stellar ma wbudowaną giełdę, na której możesz handlować monetami, takimi jak Bitcoin, Ethereum, lub własny Repocoin Stellara. Na giełdzie możesz również handlować lumenami. Wymiana Stellar jest korzystna, jeśli chcesz wymienić kryptowalutę XLM na EUR (euro), a następnie przekazać pieniądze znajomemu lub członkowi rodziny na stronie transferowej, takiej jak tempo.eu.com.

Stellar Lumens: konfigurowalna infrastruktura płatności.

Od stycznia do sierpnia 2017 roku Stellar widział platformę Wstępne oferty monet podnieść ponad 1,3 miliarda tylko w ciągu tych 8 miesięcy. ICO, takie jak Mobius (które zebrały nieco poniżej 40 milionów dolarów), wybrały Stellar zamiast bardziej popularnych blockchainów ze względu na Stellar skalowalność i protokół konsensusu.

ICO na platformie Stellar Lumens jest konfigurowalny i może zawierać wiele funkcji – w tym niesławną sieć Lightning Network, którą prawdopodobnie słyszałeś w połączeniu z Bitcoinem. Personalizacja dla ICO obejmuje szereg zachowań, w tym depozyty, emisja dywidend, więzy, inflacja, i dług zabezpieczony.

Stellar ma wiele ekscytujących zastosowań! Przyjrzyjmy się dokładniej temu, jak Stellar może przetworzyć ponad tysiąc transakcji w ciągu sekundy.

Jak działają transakcje?

Stellar Lumens może przetwarzać do 1000 transakcji na sekundę, za ułamek grosza każdy. Opłata jest używana głównie w celu ochrony sieci przed atakami. Za pomocą Lumens możesz wysyłać płatności transgraniczne do dowolnego miejsca na świecie.

W przeciwieństwie do Bitcoina, Stellar nie używa Dowód pracy, zamiast tego używa tego, co nazywa się Gwiezdny protokół konsensusu (SCP). SCP firmy Stellar umożliwia szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności każdemu na świecie.

Stellar Lumens: jak działają transakcje Stellar Lumens?

Co więcej, kod SCP Stellara pozwala na użycie Lumens bez wydobycia jest konieczne do działania. Niektórzy twierdzą, że bez wydobycia Stellar Lumens jest mniej zdecentralizowane i mniej bezpieczny niż Bitcoin. Jednak Stellar ma węzły na całym świecie. Z tego powodu niektórzy uważają, że jest częściowo scentralizowany.

Zdobywając monety Stellar Lumens bez wydobywania, musiałbyś je kupić na giełdzie kryptowalut. Według powszechnej opinii najlepsze do tego celu będą giełdy Coinbase i Simplex. Chociaż ta ostatnia nie jest tak naprawdę wymianą, umożliwia kupowanie monet Stellar za pomocą karty kredytowej lub debetowej, w szybki i bezpieczny sposób!

Po zakupie radzimy przechowywać monety w bezpieczny i niezawodny portfel kryptowalutLedger Nano S jest opcją dla większości ludzi.

Poza obecną wartością samej monety istnieje wiele innych ekscytujących kierunków, w których Stellar podąży w najbliższej przyszłości.

Potencjał gwiazd

Stellar Lumens jest szczególnie przydatny na południowym Pacyfiku, za który ma odpowiadać 60% płatności transgranicznych w korytarzu wymiany detalicznej. Stellar i IBM wprowadzają infrastrukturę bankową na niektóre z najbardziej odizolowanych wysp na całym świecie, które nie mają dostępu do usług finansowych, do których niektórzy z nas mogą być przyzwyczajeni – otwieranie konta bankowego za niewielkie pieniądze lub bez pieniędzy.

Ta część świata została wybrana, ponieważ znajdowała się poza głównymi korytarzami handlowymi i obejmuje mieszankę rozwijających się i dojrzałych gospodarek, od globalnej potęgi Australii po Vanuatu. Inicjatywa jest nowa, więc może rozszerzyć się poza obszar, gdy zdobędzie więcej podstaw. IBM używa Lumens do napędzania tej inicjatywy. To może być pierwsza z wielu.

Stellar Lumens: The Stellar Coin

Energia odnawialna to kolejny potencjalny sposób, w jaki Stellar Lumens może się rozwijać w przyszłości. Obecnie Irene Energy organizuje sprzedaż publiczną na wewnętrznej giełdzie Stellar. Irene używa blockchain i sztuczna inteligencja aby użytkownicy mogli wybrać, od którego producenta energii chcą otrzymywać energię… a wybory obejmują Twojego sąsiada.

Możesz myśleć o tym jak o Tinderze dla źródeł energii – możesz przesuwać palcem w prawo lub w lewo, aby wybrać, które źródło jest dla Ciebie najlepsze. Irene Energy opracowuje również funkcje, które zapewniają futurystyczny poziom przejrzystości w łańcuchach dostaw energii.

Świat blockchain przygotowuje się na więcej placet-do par handlowych kryptowalut, Stellar Lumens może być w czołówce. Przykładem pary handlowej typu fiat-to-crypto może być użycie Ugandan Schilling do zakupu ekwiwalentu XLM. FairX, tajemnicza nadchodząca giełda kryptowalut działająca obecnie w ukryciu, będzie zasilana przez sieć Stellar. Firma wprowadzi tę, która wprowadzi pary handlowe do sieci Stellar.

Pułapki Stellara

Potencjał Stellar może być ograniczony, jeśli stracisz wiarę w zespół zarządzający; zespół programistów posiada pozostałe monety, które zostaną rozdane w przyszłości. Powiedzmy, jeśli współzałożyciel, Jared McCaleb, skończy w innym procesie sądowym, takim jak ten, w którym znalazł się po tym, jak próbował zrzucić swoje monety Ripple po odejściu z firmy. Jeśli wiara w McCaleba zostanie utracona, może to być zła wiadomość dla Stellar Lumens.

Innym obszarem zainteresowania jest wielkość zespołu Stellara, który składa się z tylko 10 pracowników, 3 członków zarządu, i 8 doradców. Jednak, aby złagodzić obawy dotyczące wielkości zespołu, składa się on z liderów branży i ekspertów. Takich jak założyciele WordPress i Angelist, dyrektor generalny Stripe i prezes Y Combinator.

Stellar Lumens: The Stellar Coin

Ponownie, ten zespół programistów obejmuje osobę, która założyła Mt. Gox, który nadzorował włamanie za 460 milionów dolarów. Jednak jego reputacja w dziedzinie technologii zapewniła mu wsparcie ze strony najlepszych umysłów w społecznościach blockchain i technologicznych.

Pomimo faktu, że założył Mt. Gox, McCaleb i jego zespół idą naprzód, a jego reputacja poprawia się w miarę upływu czasu. Trzeba przyznać, że McCaleb prawdopodobnie nie miał kontroli nad atakiem, mimo że był z nim powiązany jako założyciel witryny. W czasie ataku nawet nie obsługiwał witryny.

na szczęście, Witryna Stellar i wewnętrzna giełda nigdy nie zostały zhakowane. Przyjrzyjmy się nieco dokładniej różnym aspektom bezpieczeństwa kryptowaluty XLM.

Czy Stellar Lumens są bezpieczne?

Stellar Lumens ma prawie czyste konto bezpieczeństwa. Giełda i sieć Stellar mają nigdy nie doświadczył żadnych hacków. Jednak był jeden przypadek, w którym Lumeny zostały pobrane z witryny portfela internetowego, ale XLM nie miał na to wpływu; to była wada w portfelu, a nie w technologii Stellara.

BlackWallet.co był portfel, o którym mowa; jego bezpieczeństwo zostało naruszone po tym, jak haker wstrzyknął kod na konta użytkowników za pomocą domeny ponad 20 XLM. Ten hack był stosunkowo niewielki, prowadząc do odpowiednika przejęto ponad 400 000 dolarów. Jednak ponownie nie jest to odzwierciedleniem słabego bezpieczeństwa po stronie Stellara, ale raczej portfel należący do BlackWallet.co.

Stellar Lumens: moc Stellar.

Bardzo niewielka opłata, którą płacisz za każdą transakcję Stellar (ponownie, mniej niż jeden grosz), służy do zapobiegania tak zwanemu Odmowa usługi (DDoS) ataki. Tego typu ataki zwykle mają miejsce, gdy serwery są zalane. Tak więc, pobierając niewielką opłatę, przeciążenie systemu staje się zbyt kosztowne dla atakujących.

Pamiętaj, że Stellar jest na tyle bezpieczny, że można go używać w tej chwili jako część globalnej inicjatywy IBM w dziedzinie blockchain. Już sam ten fakt powinien trochę przemówić do poziomu bezpieczeństwa. Czy IBM chciałby współpracować z niezabezpieczoną monetą oszustwa??

To NA ŻYWO … – IBM na Stellar Lumens.

Znacznie więcej w drugim kwartale 2018 roku.https://t.co/EtFLDKV8ua https://t.co/EtFLDKV8ua

– Stellar Lumens (@StellarLumens) 25 marca 2018 r

Czy Stellar może być nadużywany?

Wraz z wydawaniem coraz większej liczby przepisów nadużywanie kryptosystemu staje się coraz trudniejsze. Tak jak każdy inny token lub waluta, nadużycia mogą się zdarzyć w systemie. Korzystanie z informacji poufnych, oszustwa finansowe, pranie i ukrywanie aktywów może mieć miejsce przy użyciu kryptowalut, takich jak Stellar Lumens.

Nic szczególnego w Lumens nie wyróżnia się, co czyni go szczególnie podatnym na ataki. Ale prawie wszystkie (jeśli nie wszystkie) kryptowaluty mogą być w jakiś sposób nadużywane.

Zanim odejdziesz, mam jeszcze jedną krótką rzecz do powiedzenia.

Porównaj Stellar Lumens obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Stellar Lumens obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Wniosek

Spośród kryptowalut, które badałem i badałem, wydaje się, że ta moneta otrzymała najmniejsza ilość negatywnej krytyki. Ma za sobą solidny zespół i wiele przewag nad podobnymi projektami.

Ale teraz, kiedy już wiesz, czym są Stellar Lumens, co myślisz?

Znasz historię kryjącą się za monetą i wiesz, jak działają transakcje w sieci. Wiesz, jak może wyglądać przyszłość projektu.

Naprawdę nie ma wielu złych rzeczy, które mogę powiedzieć o Stellar. Zwłaszcza, że ​​za tą monetą stoi IBM, który już używa go w rzeczywistych zastosowaniach na Południowym Pacyfiku. Jeśli zdecydujesz, że warto sprawdzić Stellar, zrób to przez świetna giełda podtrzymująca reputację!

Cały proces powinien wyglądać mniej więcej tak:

 1. Ty wybierasz Portfel za przyszłe monety Stellar – Księga główna to świetna alternatywa, ponieważ jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych opcji;
 2. Następnie powinieneś wybrać giełdę, na której kupisz monety Stellar. W większości przypadków, Coinbase będzie najlepszym wyborem – jego super bezpieczny, łatwy w użyciu, i jest jednym z najbardziej znanych brokerów kryptograficznych na rynku;
 3. Plik procesy rejestracji i weryfikacji nie powinno to zająć dużo czasu;
 4. Gdy skończysz, po prostu wybierz Stellar Lumens z listy kryptowalut, którymi chcesz handlować, wybierz metody nabycia i przejdź przez proces!

Jest jednak alternatywa.

Jeśli chcesz kupić monety Stellar za pomocą karty kredytowej, możesz to również zrobić za pośrednictwem Simplex. Tutaj powinien być proces bardzo szybki i prosty, a Simplex gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo.

Wszystko to jednak powiedziawszy, musisz to zauważyć to nie jest porada finansowa. Zawsze przeprowadzaj własne badania przed inwestycją, skonsultuj się z profesjonalistą i nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me