Ważna aktualizacja (2018.05.31): 29 maja 2018 Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła uzyskanie orzeczenia sądowego, które wstrzymuje działalność Titanium i zamrozi aktywa awaryjne.

Robert Cohen, szef jednostki Cyber ​​Unit w SEC Enforcement Division, skomentował Titanium ICO: „To ICO było oparte na marketingu w mediach społecznościowych, który rzekomo oszukał inwestorów czysto fikcyjnymi twierdzeniami dotyczącymi perspektyw biznesowych.„Więc dlaczego, inwestorzy powinni być niezwykle ostrożni, biorąc pod uwagę Titanium jako inwestycję.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o Titanium ICO, przeczytaj poniższy artykuł.

__________________

Niech zgadnę, słyszałeś, jak ludzie mówią o tytanowym łańcuchu blokowym i jego monecie TBAR, ale nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ powiem ci wszystko, co musisz wiedzieć!

Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że tytanowa moneta nosiła kiedyś nazwę BAR, a teraz nazywa się TBAR z powodu włamania, do którego doszło? Nie martw się – wszystko wyjaśnię później!


W moim kompletnym przewodniku po łańcuchu blokowym Titanium zacznę od wyjaśnienia, czym jest projekt, zespół, który za nim stoi i co mają nadzieję osiągnąć. Następnie przyjrzę się temu, co wydarzyło się od czasu Titanium ICO i tym, co jest planowane na przyszłość.

Pod koniec czytania mojego przewodnika od początku do końca będziesz mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy uważasz, że to dobry projekt, a co najważniejsze, dobra inwestycja.

Więc na co czekasz? Zacznijmy od przyjrzenia się, o co chodzi w projekcie Titanium!

Co to jest tytan?

Podróż Titanium rozpoczęła się na początku 2018 roku, kiedy projekt zebrał imponujące 35 milionów dolarów w ICO. Titanium ICO nie tylko radził sobie dobrze finansowo, ale także otrzymał akredytację od uznanych organizacji Dun and Bradstreet (analiza danych) oraz Better Business Bureau (not-for-profit ratingi zaufania).

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Ich głównym celem jest koncepcja „infrastruktury jako usługi” lub w skrócie IaaS. IaaS to usługa zapewniająca takie elementy, jak serwery, routery, zapory i przełączniki.

Titanium twierdzi, że ponieważ ceny przepustowości są teraz o wiele tańsze niż kiedyś, firmom taniej jest wynajmować lub dzierżawić te usługi, zamiast kupować własne. W związku z tym te usługi infrastrukturalne mogą być teraz zarządzane przez stronę trzecią, taką jak Titanium.

Titanium będzie również ukierunkowany na branżę „Platform as a Service”, która jest usługą współdzielonego serwera oferowaną przez duże firmy, takie jak GoDaddy czy Amazon Web Services. Zasadniczo platformy te ułatwiają programistom uruchamianie kodu, zamiast martwić się o technologię wspierającą.

Oba te projekty (znane jako TBIS – Titanium Blockchain Infrastructure Service) zostaną zbudowane na bazie łańcucha blokowego Ethereum. Zobaczmy, jakie korzyści może to przynieść społeczeństwu.

Titanium ICO zdecentralizowany blockchain

Czym różni się Titanium Blockchain?

Główną zaletą łańcucha blokowego Titanium w porównaniu z konkurentami, takimi jak Amazon Web Services, jest to, że cała sieć zostanie zdecentralizowana. Jest to ważne, ponieważ ostatnio media wzbudziły duże zainteresowanie czymś, co nazywa się „Neutralność sieci”.

Neutralność sieci to idea, że ​​internet powinien być równy dla wszystkich i że żadna treść nie powinna być faworyzowana w zależności od tego, kto ją dostarcza. Na przykład istnieją przekonania, że ​​główne firmy, takie jak Amazon, Facebook i YouTube, mają pierwszeństwo przed szybkością Internetu, co oznacza, że ​​użytkownicy uzyskają lepszą jakość połączenia z tymi witrynami niż z mniejszymi..

Opierając swoją platformę opartą na chmurze na zdecentralizowanym łańcuchu blokowym Ethereum, żaden pojedynczy organ nie będzie miał nad nią kontroli, co oznacza, że ​​problemy z neutralnością sieci odejdą do przeszłości.

Technologia blockchain przyniesie również użytkownikowi końcowemu wiele innych korzyści, które wyjaśnię poniżej.

Według twórców Titanium platforma chmurowa będzie dostępna przez 99,9% czasu, co oznacza, że ​​oczekiwany czas przestoju jest praktycznie zerowy. Z drugiej strony scentralizowane serwery używane przez takie jak Amazon Web Services i Azure są stale narażone na awarie, a ci, którzy na nich polegają, muszą czekać, aż zostaną naprawione..

Kolejnym problemem związanym z używaniem scentralizowanych serwerów dla protokołów IaaS i PaaS jest to, że są one podatne na ataki hakerskie. Na przykład w 2016 roku Uber przyznał, że włamał się na swoje konto Amazon Web Services, co umożliwiło przestępcom dostęp do ponad 57 milionów szczegółów dotyczących kierowców. Rok później do serwerów konta należącego do Tesli uzyskali dostęp hakerzy, którzy następnie wykorzystali je do wydobywania kryptowaluty!

Ponieważ zdecentralizowana platforma Titanium wykorzystuje tysiące węzłów, sieć jest praktycznie niezmienna przed włamaniami. Oznacza to, że aby włamanie się powiodło, każdy węzeł w systemie musiałby zostać zhakowany, co jest praktycznie niemożliwe!

To wszystkie te cechy i zalety pozwoliły Titanium ICO osiągnąć swój cel finansowania! Teraz, gdy już wiesz, czym zajmuje się projekt i czym różni się od wszystkiego innego na rynku, zamierzam teraz rzucić okiem na zespół Titanium.

Kto stoi za Titanium ICO?

Projekt Titanium jest prowadzony przez CEO Michaela Stollaire’a, który według swojego profilu na LinkedIn ma prawie 20-letnie doświadczenie handlowe w branży zarządzania przedsiębiorstwem, w tym zajmując wysokie stanowisko w HP..

Oprócz tego jest także dyrektorem i założycielem firmy EHI-INSM zajmującej się tradycyjną infrastrukturą. Firma twierdzi, że jej klientami są tacy jak Walt Disney i IBM.

Pod dyrektorem generalnym znajduje się zespół wysoce kreatywnych i doświadczonych osób, w skład którego wchodzą specjaliści z różnych branż, w tym technologii blockchain, inżynierii systemów i biznesu..

Płyta tytanowa ICO

Poza informacjami dostępnymi na oficjalnej stronie Titanium i ich odpowiednich profilach LinkedIn, pozostaje niejasne, czy któryś z starszych członków zespołu był wcześniej zaangażowany w projekt blockchain.

Niemniej jednak teraz przyjrzę się temu, co wydarzyło się od czasu Titanium ICO!

Co się wydarzyło od czasu Titanium ICO?

Po zakończeniu Titanium ICO sprawy nie zaczęły się dobrze. Wynika to z faktu, że w lutym 2018 roku zespół ogłosił, że ich portfele zostały zhakowane, a przestępcy ukradli ponad 16 milionów monet tytanu. Wtedy kryptowaluta Titanium nazywała się BAR, a całkowita podaż wyniosła 60 milionów, co oznacza, że ​​hakerom udało się uciec z ponad 25% całej podaży!

Początkowo spekulowano, że włamanie mogło być wewnętrzną robotą jednego z członków zespołu, jednak Titanium od tego czasu naprawił problem. Zrobili to, tworząc zastępczy token, co oznaczało, że token BAR został zastąpiony tokenem TBAR. Wysłali token TBAR do wszystkich posiadaczy BAR przed włamaniem.

Jako stosunkowo nowy projekt, token TBAR jest dostępny tylko na wielu giełdach, chociaż zwykle zajmuje to trochę czasu. Obejmuje to takie jak HitBTC, Tidex i Fatbtc.

Kiedy tytanowa moneta (BAR) została po raz pierwszy notowana na giełdzie, jej wartość wzrosła czterokrotnie z 1 do 4 dolarów. Następnie systematycznie spadał do około 1,20 USD. Potem jednak nadszedł hack i obniżył cenę praktycznie do zera.

Po wdrożeniu rozwiązania wprowadzono TBAR z cenami około 0,20 USD. 8 kwietnia 2018 r. TBAR osiągnął swoją ATH (najwyższą w historii) cenę 0,52 USD, jednak od tego czasu spadł do aktualnej ceny 0,30 USD..

Tak więc nadal nie udało się wrócić do ceny ICO, ale robi stały postęp.

Ostatecznie tytanowy łańcuch blokowy jest wciąż w początkowej fazie, więc teraz porozmawiam o tym, co zespół zaplanował na przyszłość..

Co będzie dalej?

Zgodnie z mapą drogową Titanium (które można obejrzeć tutaj), zespół planuje osiągnąć różne kamienie milowe projektu w 2018 roku i później. W maju i czerwcu 2018 r. Będą prowadzone prywatne testy protokołów IaaS i PaaS, co pozwoli programistom na rozpoczęcie pracy..

Mapa drogowa Titanium ICO

Następnie następnym etapem będzie wydanie ich blockchaina, a wersja Beta planowana jest na lipiec 2018 r. W tym samym miesiącu planowana jest również wersja beta portfela Titanium..

Kolejnym ważnym kamieniem milowym, nad którym zespół będzie pracował, jest platforma Titanium ICO. Umożliwi to nowym organizacjom kryptograficznym zbieranie funduszy poza protokołem Titanium. Mapa drogowa mówi, że rozwój platformy Titanium ICO zakończy się pod koniec 2018 roku.

Będzie to podobne do tego, co może zaoferować Ethereum i ich token ERC-20, jednak Titanium twierdzi, że ich wymagania będą bardzo surowe, co oznacza, że ​​będą musieli upewnić się, że nowa firma kryptograficzna jest legalna, zanim zezwolą im na rozpoczęcie ICO.

Na początku 2021 r. Kolejną dużą wersją projektu będzie zdecentralizowana giełda, którą nazywa VORDEX. Pozwoli to ludziom kupować i sprzedawać kryptowaluty bez korzystania z usług strony trzeciej, co jest obecnie najpowszechniejszą metodą.

W kwietniu 2021 r. Spodziewana jest oficjalna premiera publicznej platformy Titanium, a następnie pełna wersja MainNet pod koniec 2021 r. Jak widać, zespół ma wiele celów do trafienia, więc jeśli myślisz o dokonując inwestycji, bardzo ważne jest regularne sprawdzanie ich postępów!

Teraz, gdy już wiesz, co programiści planują osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch lat, ostatnia część mojego przewodnika po Titanium ICO podsumuje zalety i wady projektu!

Podsumowując: plusy & Wady tytanu

Zalety

 • Pierwsza zdecentralizowana infrastruktura usługowa, która rzuci wyzwanie takim firmom jak Amazon Web Services
 • 9% czasu pracy serwera
 • Praktycznie niemożliwe do zhakowania infrastruktury
 • Silna drużyna
 • Zwolnienie zdecentralizowanej wymiany
 • Możliwe będą również ICO tytanu

Niedogodności

 • Wciąż nie działający produkt – długa droga
 • Tokeny zostały skradzione niedługo po Titanium ICO
 • Silna konkurencja ze strony organizacji wartych wiele miliardów dolarów
 • Moneta tytanowa notowana tylko na kilku giełdach – bardzo niskie obroty
 • Biała księga niedostępna na stronie internetowej w momencie pisania
 • Bardzo mało informacji o postępach zespołu

Wniosek

To już koniec mojej recenzji Titanium ICO! Projekt wciąż jest na bardzo wczesnym etapie, więc w tej chwili wszystko dotyczy przyszłego rozwoju. Mam jednak nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, co zespół planuje zrobić i jak to osiągnie.

Co myślisz o ich próbie rozwiązania kwestii neutralności sieci poprzez decentralizację? Myślę, że to świetny pomysł, który wkrótce stanie się bardzo popularny wśród ludzi, ponieważ internet powinien być całkowicie równy i sprawiedliwy dla wszystkich!

Prawdziwym testem dla Titanium będzie to, czy i kiedy uda im się osiągnąć cele z mapy drogowej. Czy myślisz, że tak, a jeśli tak, to czy zamierzasz zainwestować? Bardzo chciałbym wiedzieć, więc zostaw komentarz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me