Top 5 najlepszych wyborów oprogramowania do wydobywania bitcoinów: Ins and Outs

Cześć! Witamy w tym przewodniku dotyczącym wyboru najlepszego oprogramowania do wydobywania bitcoinów. W tym artykule przyjrzę się pięciu najlepszym programom do wydobywania Bitcoinów. Porównam różne funkcje każdego oprogramowania do wydobywania bitcoinów i na koniec powinieneś mieć dobre pojęcie o tym, które oprogramowanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Oczywiście najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów będzie zależeć od wielu różnych rzeczy. Ważne jest, aby pomyśleć o rodzaju używanego systemu operacyjnego (oprogramowanie do wydobywania bitcoinów w systemie Windows 10 może się bardzo różnić od programów w systemie Mac OS), poziomie wiedzy specjalistycznej na komputerze oraz o tym, czy chcesz wydobywać wyłącznie bitcoiny.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre programy do wydobywania bitcoinów pozwalają od czasu do czasu zmienić kryptowalutę, którą wydobywasz, a niektóre pozwalają nawet wydobywać dwie waluty jednocześnie!

Pamiętaj, że istnieją bardzo łatwe sposoby na zdobycie Bitcoina. Możesz go kupić lub wymienić na różnych giełdach kryptowalut. Szczególnie zaleca się rozważenie Coinbase i Binance.

Przygotowanie do wydobycia

Podczas przewodnika zacznę od krótkiego wprowadzenia na temat tego, co rozumiemy przez wydobywanie kryptowalut. Następnie przejdę do krótkiej dyskusji na temat różnych celów kopacza kryptowalut i tego, jak wpłynie to na ich wybór oprogramowania do kopania bitcoinów.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Następnie przejdę do głównej części przewodnika – porównania najlepszego dostępnego oprogramowania do wydobywania bitcoinów. Ta sekcja zawiera przydatne informacje na temat pięciu najpopularniejszych obecnie programów do wydobywania bitcoinów.

Omówię MultiMiner, CGMiner, EasyMiner i BitMinter. Przewodnik zawiera krótki przegląd każdego z tych elementów oprogramowania do wydobywania bitcoinów. Spróbuję też podać scenariusz lub użytkownika, do którego najlepiej pasuje każdy z nich. Na koniec przewodnik zakończy się tabelą porównawczą, abyś mógł przyjrzeć się niektórym specyfikacjom każdego programu w jak najbardziej przejrzysty sposób. Będzie tam również link do pobrania każdego oprogramowania!

Jak zwykle mam dużo do omówienia w tym przewodniku. Nie traćmy więc więcej czasu!

(Jeśli jesteś już pewien swojej wiedzy na temat wydobywania kryptowalut, możesz przejść do następnej sekcji – Najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów będzie zależeć od Twoich celów)

Zrozumienie procesu

Zanim zaczniemy przyglądać się różnym obecnie dostępnym programom do wydobywania bitcoinów, powinienem zacząć od krótkiej lekcji na temat wydobywania kryptowalut.

Rolą wydobywania kryptowalut jest weryfikacja transakcji odbywających się w sieci kryptowalut. Aby zrobić to w sposób wystarczająco bezpieczny w sieci takiej jak sieć Bitcoin, systemy komputerowe muszą odgadnąć ciąg znaków zwany hashem. Ten proces zgadywania jest również nazywany „dowodem pracy”.


Proof of Work jest tym, co zabezpiecza sieć. Oczywiście jest to również dość solidna metoda bezpieczeństwa, ponieważ nigdy nie doszło do udanego ataku lub naruszenia bezpieczeństwa w sieci Bitcoin w ciągu jej dziewięciu lat istnienia. W przypadku sieci wartej miliardy dolarów bezpieczeństwo ma oczywiście kluczowe znaczenie!

Wydobywanie kryptowalut może odbywać się za pomocą wielu różnych elementów sprzętu. Należą do nich procesory (jednostki centralne), GPU (graficzne jednostki przetwarzające) i ASIC (układy scalone specyficzne dla aplikacji). Każdy z nich może wykonać określoną liczbę zgadnięć w skrócie w określonym czasie. Nazywa się to hashratem sprzętu.

Procesory zwykle oferują najniższą wartość hashrate (mniej prób na sekundę). Tymczasem ASIC oferują najwyższy hashrate. GPU wypadają gdzieś pośrodku. Jednak ASIC są zdecydowanie najdroższymi jednostkami do wydobywania kryptowalut, zarówno do kupowania w pierwszej kolejności, jak i do kontynuowania działania. Wymagają dużej ilości prądu!

W starych, dobrych czasach Bitcoin procesory były z łatwością wystarczająco mocne, aby wydobywać Bitcoin. Jednak teraz, gdy kopanie kryptowaluty stało się bardziej popularne, konkurencja jest zbyt duża, aby procesory, a nawet GPU, mogły z zyskiem wydobywać z sieci Bitcoin..

W rezultacie wydobywanie bitcoinów jest obecnie wykonywane wyłącznie przez urządzenia ASIC.

Najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów będzie zależeć od twoich celów

Oprogramowanie górnicze jest używane przez komputer do interakcji ze sprzętem wydobywczym. Kontroluje różne posiadane urządzenia. Skieruje ich do mojej w ramach określonej puli, zmieni prędkość wentylatorów, zmieni walutę na moją – wszystkie dobre rzeczy!

Ostatecznie najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów będzie zależeć od kilku czynników. Po pierwsze, oczywiście, czy chcesz wydobywać wyłącznie bitcoiny, czy też altcoiny? Następnie, jakie rodzaje sprzętu posiadasz.

Na koniec, czy masz duże umiejętności w korzystaniu z poleceń poleceń do uruchamiania programów, czy wolisz używać graficznego interfejsu użytkownika – znanego również jako ładnie wyglądający program z wygodnie oznaczonymi przyciskami do klikania i tak dalej!

Na potrzeby tego artykułu zakładam, że po prostu chcesz wydobywać Bitcoiny. Dlatego prawdopodobnie będziesz już mieć specjalnie zbudowany sprzęt górniczy (ASIC). Przykłady obejmują Antminer S9 firmy Bitmain, Avalon6 i Bitfury B8.

Te elementy sprzętu zbudowane do wydobywania bitcoinów mogą być również używane do wydobywania innych kryptowalut, takich jak Digibyte i Peercoin. W rzeczywistości mogą wydobywać dowolną kryptowalutę wykorzystującą algorytm SHA256.

Istnieją różne układy ASIC, które zostały zaprojektowane również dla innych algorytmów. Na przykład Litecoin i DOGE muszą być wydobywane przy użyciu określonego sprzętu wydobywczego ASIC. Jednak ten artykuł nie dotyczy sprzętu ani innych kryptowalut. Chodzi o najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów! Mając to na uwadze, przejdźmy do rzeczy.

MultiMiner – najlepsze oprogramowanie górnicze dla początkujących

Oprogramowanie MultiMiner to oparte na graficznym interfejsie użytkownika (GUI) oprogramowanie do wydobywania, które zostało opracowane jako część oprogramowania do wydobywania bitcoinów w systemie Windows 10. Można go używać z systemem Linux lub MacOS, ale będzie to wymagało dodatkowego oprogramowania.

Dzięki interfejsowi graficznemu MultiMiner jest ulubionym oprogramowaniem górniczym wielu początkujących górników.

Dzięki oprogramowaniu MultiMiner wszystko jest proste. Po pomyślnym zainstalowaniu programu MultiMiner poinstruuje Cię, jak dokładnie połączyć się z basenem. Obejmuje to informowanie, kiedy wprowadzić każdą informację związaną z pulą wydobywczą, z której będziesz korzystać.

Co więcej, wszystkie potencjalnie skomplikowane terminy są wygodnie wyjaśnione. Z tych powodów mogę śmiało polecić MultiMiner najbardziej niedoświadczonym kopaczom kryptowalut w okolicy.

Po przeprowadzeniu przez proces konfiguracji MultiMiner wyszuka sprzęt. Zawiera szczegółowe informacje o każdym urządzeniu, które jest w stanie odebrać. Przykłady tych szczegółów obejmują średnią moc mieszania urządzenia i puli, z którą jest ono połączone. Ponadto zostaną również wyświetlone przewidywane zyski, które możesz wygenerować.

MultiMiner może również łączyć się z wieloma basenami jednocześnie. Istnieje nawet opcja, aby urządzenie automatycznie wydobywało najbardziej dochodową monetę w dowolnym momencie lub wybierało te, które oferują najniższy poziom trudności.

Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, ale istnieje możliwość przesłania 1% zysków z wydobycia bezpośrednio do programisty. Jest to całkowicie dobrowolne i możesz nawet zdecydować o wysyłaniu zysków na tydzień lub miesiąc, a następnie wyłączyć darowiznę. To zależy całkowicie od Ciebie! MultiMiner jest dla Ciebie? Pobierz najnowszą wersję tutaj.

Oto lista zalecane oprogramowanie do wydobywania:

  • www.ccgmining.com
  • hashflare.io
  • minergate.com
  • nicehash.com

CGMiner – najlepsze oprogramowanie górnicze dla zaawansowanych użytkowników komputerów

Jednym z najczęściej używanych elementów oprogramowania do wydobywania bitcoinów jest oparty na systemie Linux CGMiner. Istnieje już od dawna (prawie sześć lat). Został również napisany w całości w języku programowania C. Oznacza to, że jest kompatybilny z prawie wszystkimi systemami operacyjnymi. Opiera się również na kodzie wczesnego popularnego oprogramowania wydobywczego CPUMiner.

CGMiner wykorzystuje interfejs wiersza poleceń i obsługuje różne pule wydobywcze i urządzenia. To powiedziawszy, jest to dość przyjazny dla użytkownika interfejs wiersza poleceń. Używa prostych poleceń klawiaturowych do zmiany ustawień, takich jak między innymi prędkość wentylatora. Ponieważ jednak nie oferuje graficznego interfejsu użytkownika, prawdopodobnie jest to oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, które najlepiej jest zapisać dla zaawansowanych użytkowników.

Chociaż CGMiner został w dużej mierze zaprojektowany do użytku ze sprzętowymi urządzeniami wydobywczymi, można z nim również korzystać z procesorów graficznych, a nawet procesorów.

Pomimo tego, że powiedziałem, że jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych, CGMiner jest raczej trudny do zainstalowania na komputerach z systemem Windows 10. Różne programy antywirusowe będą próbowały blokować pobieranie, a Windows Defender również będzie utrudniał użytkownikom.

Jeśli nie boisz się czarnego ekranu z mnóstwem pozornie niezrozumiałego tekstu, CGMiner może być dla Ciebie. Możesz to pobrać tutaj.Oprogramowanie do wydobywania bitcoinów - CGMiner

Jeśli powyższy obraz sprawia, że ​​czujesz się nieswojo, być może lepszym wyborem będzie graficzny interfejs użytkownika (GUI) oprogramowania do wydobywania bitcoinów!

EasyMiner – najlepszy dla górników, którzy chcą wydobywać Bitcoin i Litecoin w tym samym czasie

EasyMiner to kolejny świetny program. Podobnie jak MultiMiner, EasyMiner ma przyjazny dla użytkownika GUI. Służy jako nakładka zarówno dla CGMiner, jak i CPUMiner.

EasyMiner automatycznie przechodzi w tryb „MoneyMaker” przy pierwszym ładowaniu. To natychmiast tworzy portfel Litecoin i rozpoczyna wydobywanie przy użyciu procesora Twojej maszyny w prywatnej puli. To bardziej demonstracja przyjazności dla użytkownika niż sposób na zarabianie pieniędzy. Obecna trudność wydobywania Litecoina oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby przynosił zyski.

Jak można się spodziewać po oprogramowaniu do wydobywania bitcoinów z graficznym interfejsem użytkownika, pulpit nawigacyjny EasyMiner został zaprojektowany w sposób, który ułatwia nawigację. Możesz zmienić używaną pulę wydobywczą, zmienić ustawienia sieciowe i przeglądać portfele kryptowalut za pomocą jednego kliknięcia.

Chociaż dobrze nadaje się do wykorzystania przez CPU i GPU, EasyMiner może również wydobywać kryptowaluty przy użyciu bardziej zaawansowanego sprzętu. Użytkownicy, którzy szukają prostego programu do pracy z jednostką ASIC, będą pod wrażeniem.

EasyMiner może jednocześnie uruchamiać CGMiner i CPUMiner. Oznacza to, że twój procesor lub GPU skoncentruje się na Litecoin, a twój ASIC (jeśli go masz) skupi się na wydobywaniu bitcoinów.

Niestety wydaje się, że program EasyMiner w systemie Windows 10 jest wydawany. Niektóre programy antywirusowe usuwają pliki z nim powiązane. Dzieje się tak, ponieważ przypomina złośliwy program, który można zainstalować na komputerze bez wiedzy użytkownika. To złośliwe oprogramowanie, jak wiadomo, może następnie wydobywać kryptowalutę dla hakera, który go stworzył.

Jeśli uważasz, że EasyMiner to najlepszy program do wydobywania bitcoinów dla Ciebie, możesz go zdobyć z następujących połączyć. Jeśli szukałeś darmowego oprogramowania do wydobywania bitcoinów, masz szczęście! Aha, i to też jest całkowicie otwarte oprogramowanie!

Najlepsze do szybkiej konfiguracji – BitMinter

Następnym w naszym zestawieniu oprogramowania do wydobywania bitcoinów jest BitMinter. To oprogramowanie korzysta z określonej puli wydobywczej, która dogodnie ma tę samą nazwę. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, a usługa szczyci się prostym wydobywaniem bitcoinów i oferowaniem „wysokich wypłat”.

BitMinter obsługuje wszystkie główne systemy operacyjne – Windows, Mac OS, Linux. Ponieważ jest przeznaczony do użytku z własnym basenem, proces jego konfigurowania jest również bardzo szybki. Gdy tylko zarejestrujesz się w puli i zainstalujesz oprogramowanie, możesz zacząć!

Samo oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne. Jednak pula BitMinter pobiera 1% prowizji za wydobycie z nimi. Jest to jednak jedna z niższych opłat za wydobycie w okolicy. Jest to szczególnie niskie, jeśli weźmie się pod uwagę, że BTC.com pobierają ogromne 4%!

Jeśli jesteś przekonany i chcesz wypróbować BitMinter i jego kompleksowe rozwiązanie do wydobywania bitcoinów, możesz pobrać klienta tutaj.Oprogramowanie Bitcoin Mining - Klient BitMinter

Oto klient BitMinter w całej okazałości! Jak fajnie to wygląda dzięki wskaźnikowi mocy typu prędkościomierza!?

Oprogramowanie do wyszukiwania bitcoinów: tabela porównawcza

Poniżej zamieściłem tabelę porównawczą pięciu części oprogramowania do wydobywania bitcoinów, które omówiłem powyżej. Powinno to dać ci szybką i łatwą tabelę porównawczą do porównania każdego z różnych programów. Mamy nadzieję, że możesz go użyć, aby zdecydować, który jest dla Ciebie odpowiedni.

EasyMiner CGMiner MultiMiner BitMinter
Język programowania Nie dotyczy do DO# Scala
Powiązany basen Nie dotyczy CKPool Nie dotyczy BitMinter
System operacyjny Windows, Linux Windows, Linux, Mac OS X Windows, Mac OS X, Linux Windows,

Mac OS, Linux

Wspierane urządzenia ASIC,

FPGA

Procesory, procesory graficzne, układy ASIC, układy FPGA Procesory graficzne, układy ASIC, układy FPGA Układy ASIC, procesory graficzne, układy FPGA
Koszt Darmowy Darmowy Bezpłatnie (1% opcjonalnej darowizny) Darmowe do pobrania, 1% do korzystania z puli BitMinter.
GUI? tak Nie tak tak
Otwarte źródło tak tak tak tak

Wniosek

Cóż, to wszystko! To jest przewodnik po najlepszych obecnie dostępnych programach do wydobywania bitcoinów. Mam nadzieję, że czegoś się z tego nauczyłeś. Ostatecznie najlepsze oprogramowanie do wydobywania będzie zależeć od twoich wyjątkowych okoliczności. Obejmuje to, jakiego sprzętu używasz, systemu operacyjnego, z którym planujesz korzystać z oprogramowania, oraz poziom Twojej wiedzy w zakresie komputerów.

Aby zdecydować się na najlepsze oprogramowanie dla siebie, możesz zadać sobie kilka pytań:

  • Chcesz wydobywać Bitcoiny? (miejmy nadzieję, że tak, ponieważ w przeciwnym razie ten przewodnik był stratą czasu!)
  • Czy potrzebujesz oprogramowania do wydobywania bitcoinów Windows 10, czy używasz innego systemu operacyjnego?
  • Jak dobrze radzisz sobie z komputerem? Czy myśl o wierszu poleceń odstrasza od ciebie żywe światła dzienne??
  • Szukasz darmowego oprogramowania do wydobywania bitcoinów, z którego możesz korzystać za niewielką opłatą za wydobycie?
  • Jakiego rodzaju sprzętu używasz – ASIC, GPU, CPU?

Odpowiedzi na te pytania wraz z tym pomocnym przewodnikiem powinny pomóc Ci zdecydować, którego oprogramowania do wydobywania Bitcoinów użyć.

Potrzebujesz porady dotyczącej wyboru sprzętu do wydobywania bitcoinów? Sprawdź moje najlepsze zdjęcia tutaj.

Jeśli zdecydujesz, że wydobywanie Bitcoinów nie jest dla Ciebie, wybierz niezawodne giełdy kryptowalut do zakupu BTC. Najbardziej niezawodne to Coinbase i Binance.

To wszystko, na co mam dzisiaj czas na ten temat. Co o tym sądzisz, biorąc pod uwagę wszystkie nowe informacje? Czy istnieje oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, które uważasz za najlepsze? Chętnie poznamy Twoje przemyślenia na ten temat!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map