Verge vs Monero: Jaka jest lepsza alternatywa?

Witam i zapraszam do tego przewodnika Verge vs Monero. Złożyłem to, aby przedstawić kilka podstawowych pojęć dotyczących tych dwóch interesujących kryptowalut zorientowanych na prywatność.

W tej recenzji monet Monero vs Verge omówię podstawy Verge vs Monero oraz to, jak każda z tych kryptowalut zapewnia prywatność. Wyjaśnię powody, dla których waluty ukierunkowane na prywatność mogą być ważne i dlaczego każda z tych walut została przyjęta do różnych celów.

Następnie omówimy prędkość zarówno łańcuchów bloków Monero, jak i Verge oraz sposób, w jaki każda waluta planuje skalować, aby sprostać potencjalnemu przyszłemu popytowi. Omówimy zespoły stojące za każdym z projektów, ich historię, a także analizę cen rynkowych.

Tak więc pod koniec tego przeglądu monet Verge vs Monero będziesz miał znacznie lepsze zrozumienie zarówno Monero, jak i Verge. Powinieneś wtedy być w stanie określić, które chcesz wykorzystać lub w które chcesz zainwestować.

Jest wiele rzeczy do omówienia w tym przewodniku Verge vs Monero, więc zacznijmy już!

Monero vs Verge: podstawy

Monero

Monero powstało w 2014 roku. Pierwsza wersja waluty nosiła nazwę BitMonero. Jednak na początku zostało to skrócone do po prostu Monero.

Monero używa tej samej bazy kodu, co inna kryptowaluta o nazwie Bytecoin. Jest jednak kilka różnic. Pierwotnie podjęto decyzję o rozwidleniu Monero z Bytecoin z powodu pewnych kontrowersji związanych z pierwotną dystrybucją Bytecoin. Okazało się, że około 80% całkowitej podaży Bytecoin zostało już wydobyte, gdy został uruchomiony. Wielu członków społeczności kryptowalut nie zgodziło się z tym. Dlatego zdecydowano się rozwidlić Bytecoin w celu utworzenia Monero.

W przeciwieństwie do Bitcoin, Monero używa protokołu CryptoNote. CryptoNote to inny algorytm wyszukiwania dla algorytmu Bitcoin SHA-256. Nie martw się, jeśli nie wiesz, co to jest, znajomość tych terminów nie jest ważna, aby móc korzystać z Monero!

Podobnie jak Bitcoin, Monero jest kryptowalutą potwierdzającą pracę. Oznacza to, że do weryfikacji transakcji w sieci potrzebna jest moc obliczeniowa. Systemy komputerowe zapewniające tę moc są znane jako górnicy. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoin, nadal można wydobywać Monero przy użyciu zwykłych komputerów (z procesorem) lub zaawansowanych maszyn do gier (przy użyciu procesora graficznego). Aby dowiedzieć się więcej o Monero, postępuj zgodnie z moim przewodnikiem tutaj.

Skraj

Verge został po raz pierwszy uruchomiony w 2014 roku. Jest to zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym. Podobnie jak Monero, jego celem jest zapewnienie prywatnych transakcji swoim użytkownikom. Pierwotnie nazywał się DogeCoinDark. Jednak w 2016 roku zmienił nazwę na Verge. Verge ma wiele wspólnego kodowania co Dogecoin. Jednak zespół programistów twierdzi, że nie jest on oparty na oryginalnej „monecie mem”. W społeczności kryptowalut jest wiele sporów na ten temat.

Istnieje ogromna maksymalna podaż 16,5 miliarda monet Verge, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. To znacznie więcej niż wiele innych projektów kryptowalut. Dlatego cena jest tak niska i nigdy nie osiągnęła ani jednego dolara.

Podobnie jak Monero, Verge jest monetą potwierdzającą pracę. Jednak wykorzystuje pięć różnych algorytmów wyszukiwania. Ideą tego jest zwiększenie decentralizacji w sieci. Korzystając z tak wielu różnych algorytmów, wiele różnych jednostek może z powodzeniem kopać Verge. Im więcej górników jest na łańcuchu blokowym, tym bezpieczniejsze powinno być! Chcesz dowiedzieć się więcej o Verge? Zobacz mój przewodnik tutaj.

Prywatność w Verge vs Monero


Verge vs Monero, który jest najbardziej prywatny? Cóż, oboje uzyskują prywatność na różne sposoby.

Ze względu na swoją prywatność Monero wykorzystuje kombinację protokołów kryptograficznych. Nazywa się to sygnaturami pierścieniowymi i algorytmem CryptoNote. Jeśli nie jesteś dobry w programowaniu (i spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie nie jesteś), będziesz miał trudności ze zrozumieniem, jak dokładnie to działa. Nie martw się, zamiast zmylić ci spodnie, uproszczę ci to.

Sieć Monero zasadniczo grupuje transakcje. Następnie wysyła odpowiednią ilość Monero na adresy odbiorcze z tej grupy. Oznacza to, że nikt nie może dokładnie powiedzieć, kto wysłał, do kogo.

Tymczasem prywatność Skraju jest realizowana w zupełnie inny sposób. Ma dwie różne księgi: publiczną i prywatną. Transakcje dokonane za pomocą księgi publicznej są widoczne dla każdego.

Jednak narzędzie, które umożliwia tajne przeglądanie ciemnej sieci (Tor), wraz z anonimową warstwą sieciową, ukrywa adresy IP i lokalizacje osób dokonujących transakcji. Tak działa prywatna księga Verge. Zachowuje się bardziej jak Monero w tym sensie, że nikt nie widzi żadnej transakcji, która ma na nim miejsce.

Po co mimo wszystko anonimowość?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś chciałby przeprowadzać transakcje anonimowo. Niektóre z nich są moralnie wątpliwe, a inne mniej. Przyjrzyjmy się najczęściej:

Po pierwsze, istnieje przypadek użycia ciemnej sieci, z którego Bitcoin zasłynął w swoim wczesnym okresie istnienia. Jednak nie wszyscy ludzie, którzy korzystają z ciemnej sieci, robią to, aby kupować substancje i przedmioty, których można używać w celach samolubnych. Na przykład ludzie mieszkający w częściach świata, w których marihuana lecznicza jest nielegalna, mogą korzystać z ciemnej sieci, aby uzyskać dostęp do terapii ratujących życie.

W UK, olej CBD o wysokiej mocy stosowany w leczeniu raka, padaczki i szeregu innych schorzeń jest prawie niemożliwy do opanowania. Jednak dzięki ciemnej sieci pacjenci mogą leczyć się samemu, a rodzice chorych dzieci mają szansę leczyć swoje dzieci bez konieczności spotykania niebezpiecznych dilerów na ulicach..

Innym przypadkiem użycia, który pojawia się w przypadku anonimowych kryptowalut, jest cyberprzestępczość. Jednym z ataków wykorzystujących anonimowe płatności jest oprogramowanie ransomware. Ransomware polega na szyfrowaniu danych w systemie komputerowym. Odbywa się to za pomocą oprogramowania pobranego do systemu. Atakujący żąda zapłaty za odszyfrowanie danych. Oczywiście, jeśli możesz przyjąć płatność w anonimowej walucie, Twoje szanse na przyłapanie na takim przestępstwie są mniejsze.

Zupełnie inne zastosowanie walut prywatnych dotyczy osób o określonym stylu życia lub orientacji seksualnej. Gdyby urodzili się w jakimś kraju, na przykład kary za bycie gejem mogłyby być surowe. Może to spowodować, że ktoś będzie chciał uciec z kraju lub szukać usług, aby spotkać się z ludźmi w podobnych sytuacjach. Ponieważ kary są tak surowe, zrozumiałe jest, że mogą chcieć zapłacić za takie usługi za pomocą anonimowej waluty.

Przyjęcie

Teraz, gdy wyjaśniłem niektóre z powodów, dla których ktoś może chcieć używać anonimowej waluty w pierwszej kolejności, nadszedł czas w tym przewodniku Verge vs Monero, aby przyjrzeć się, jak każda z tych walut jest obecnie przyjmowana. Co ciekawe, pomimo podobnych właściwości, zastosowanie Monero i Verge różniło się od siebie.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Monero

Pierwszy i najbardziej oczywisty przypadek użycia Monero dotyczy ciemnej sieci. Spośród wielu różnych anonimowych kryptowalut, w tym Verge, Monero wydaje się być jedną z najczęściej używanych w ciemnej sieci. Szybko przejmuje Bitcoin jako walutę wyboru na różnych ukrytych rynkach.

Innym przypadkiem użycia, który odkrył Monero, jest unikanie sankcji gospodarczych nałożonych na niektóre kraje przez inne. Osoby takie jak Korea Północna włamały się wcześniej do różnych giełd kryptowalut. Następnie zamieniają skradzione pieniądze na Monero.

Oznacza to, że można go przemieszczać i wykorzystywać do płacenia za towary i usługi na światowych czarnych rynkach. Przenosząc pieniądze za pomocą anonimowej waluty, nie jest możliwe, aby Stany Zjednoczone i inne światowe potęgi ograniczyły swoją działalność, odmawiając usług finansowych lub handlując z nimi.

Wydaje się również, że Monero staje się preferowaną walutą dla tych, którzy chcą wykonywać ataki, o których wspomniałem w poprzedniej sekcji. Osoby stojące za takimi cyberprzestępcami szybko przechodzą z Bitcoin do Monero dzięki ulepszonym funkcjom prywatności.

Wydobywanie w przeglądarce i Crypto-Jacking

Ostateczny przypadek użycia, który znalazł Monero, może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Ponieważ Monero można łatwo wydobywać przy użyciu zarówno procesorów, jak i GPU, stało się oczywistym wyborem dla tak zwanego wydobywania w przeglądarce.

Eksploracja w przeglądarce to kopanie kryptowalut, które odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej użytkownika. Pierwszym powodem wyszukiwania w przeglądarce jest zarabianie pieniędzy. Nie jest to zbyt wydajne, ale użytkownik może uruchomić oprogramowanie do wyszukiwania w przeglądarce, aby zarobić niewielkie ilości kryptowaluty podczas przeglądania.

Eksploracja w przeglądarce może być również używana do zarabiania na stronie internetowej zamiast korzystania z reklam. Gdzieś na stronie zazwyczaj jest napisane, że witryna pożycza część zasobów komputera w celu wydobycia Monero dla wydawcy. Alternatywnie można to również zrobić bez zgody użytkownika. W takim przypadku jest to forma „crypto-jackingu”. Crypto-jacking można również przeprowadzić, instalując złośliwe oprogramowanie w systemie komputerowym w celu wydobywania Monero lub innych kryptowalut, gdy użytkownik nie odwiedza określonej witryny.

Wreszcie, wydobywanie w przeglądarce może być również wykorzystywane do celów charytatywnych. Organizacja charytatywna dla dzieci UNICEF uruchomiła witrynę internetową o nazwie The Hopepage. Idea stojąca za Strona Hopepage polega na umożliwieniu użytkownikom przekazania części swojej mocy obliczeniowej na wydobywanie kryptowaluty podczas przeglądania. Istnieją opcje darowizny od 20% do 80% mocy komputera odwiedzającego. W chwili pisania tego tekstu prawie 18 500 osób przekazało moc obliczeniową na cele charytatywne!

Skraj

Adaptacja Verge wydaje się być wolniejsza, ale nieco bardziej pozytywna niż w przypadku Monero. Obecnie mniej cyberprzestępców i nieuczciwych państw używa tej waluty do jednego celu!

Jednym z ostatnich wydarzeń, które wzbudziło entuzjazm społeczności Verge, było podpisanie partnerstwa z firmą macierzystą (MindGeek) wiodącej na świecie witryny pornograficznej PornHub. „YouTube of porn” zaczął akceptować tę walutę do płatności za dowolne funkcje premium w kwietniu 2018 r. Ponadto dwie siostrzane strony witryny (Brazzers i Nutaku) akceptują teraz płatności Verge.

Zespół stojący za MindGeek i PornHub powiedział, że faworyzuje Verge ze względu na jego anonimowe funkcje. Nie każdy chce upublicznić, że ogląda materiały pornograficzne, więc w przypadku PornHub sensowne było na przykład użycie Verge zamiast Bitcoin lub Ethereum.

Kolejnym partnerstwem, które udało się zabezpieczyć Verge, jest Token Pay. Token Pay to firma ze swoją kryptowalutą, która chce robić kryptowalutowe karty płatnicze. Oprócz współpracy z Verge, Token Pay nawiązał również współpracę z WEG Bank AG z Niemiec.

Partnerstwa z MindGeek i Token Pay są potencjalnie bardzo ekscytujące dla projektu Verge. Dzieje się tak, ponieważ może nastąpić napływ ludzi, którzy dowiedzą się o kryptowalutach i Verge, szczególnie dzięki nim za pomocą PornHub, Token Pay lub WEG Bank AG..

Prędkość

Blockchain Monero ma czas blokowania wynoszący dwie minuty. Oznacza to, że nowe bloki transakcji są tworzone co 120 sekund. To sprawia, że ​​transakcje są około pięć razy szybsze niż Bitcoin.

Tymczasem Verge ma 30-sekundowy czas blokowania. To sprawia, że ​​transakcje są znacznie szybsze niż Bitcoin i około cztery razy szybciej niż Monero.

Podane powyżej liczby zakładają, że transakcje zmieszczą się w następnym bloku. Jeśli którakolwiek z sieci jest przeciążona z dużą liczbą transakcji, czas potrzebny na wysłanie Monero lub Verge będzie dłuższy.

Skalowalność

Przyjrzyjmy się skalowalności Verge vs Monero.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Monero

Monero używa tak zwanego limitu rozmiaru bloku dynamicznego. Oznacza to, że bloki rosną i kurczą się wraz ze wzrostem lub spadkiem popytu na Monero. Większe bloki mogą pomieścić w nich więcej transakcji, dzięki czemu więcej osób może jednocześnie korzystać z sieci Monero. Ponieważ jednak sieć nie osiągnęła jeszcze takiej popularności jak Bitcoin, nie jest jasne, jak to rozwiązanie skalowalności będzie działać w praktyce.

Skraj

Zespół stojący za Verge twierdzi, że jest znacznie bardziej skalowalny niż Bitcoin. Obecnie pracują nad dodaniem RSK (podkładki) do Verge. Rootstock to protokół drugiej warstwy, który również został zaprojektowany do współpracy z Bitcoinem. Uważa się, że dzięki temu sieć będzie w stanie obsłużyć około 2000 transakcji na sekundę.

To znaczny wzrost w porównaniu z obecnym maksimum 100 transakcji na sekundę. Rootstock umożliwi również programistom tworzenie inteligentnych aplikacji opartych na umowach, takich jak te w sieci Ethereum.

Monero vs Verge: The Teams

Zawsze dobrze jest porównać zespoły, patrząc na różne projekty kryptowalut. Ponieważ jednak anonimowość jest celem zarówno projektów Verge, jak i Monero, zespoły są w dużej mierze utrzymywane w tajemnicy. Jednak spójrzmy, kto ma lepszy zespół w porównaniu Verge vs Monero.

Zespół Monero

Tylko dwóch głównych programistów stojących za projektem Monero jest znanych z prawdziwych nazwisk. Są to Riccardo „fluffypony” Spagni i Francisco „ArticMine” Cabañas. Spagni jest najbardziej głośnym z programistów i jest bardzo aktywny na Twitterze pod pseudonimem @fluffypony. Posiada wieloletnie doświadczenie jako programista i posiada wykształcenie z zakresu logistyki i informatyki.

Verge vs Monero

Dołączenie do Spagni i Cabañas to długa lista programistów, którzy wolą używać aliasów. Ponieważ niewiele wiadomo o zespole, będę musiał skrócić tę sekcję!

Zespół Verge

Nieco więcej wiadomo o zespole Verge. Jednak, podobnie jak ci, którzy pracują nad Monero, wielu z tych programistów woli używać aliasów. Mimo to publikowanych jest więcej informacji o członkach.

Założyciel Verge używa pseudonimu Sunerok. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w bezpieczeństwie sieci i od ponad sześciu lat pracuje nad rozwojem technologii blockchain.

Do Sunerok dołącza Sasha. Sasha posiada tytuł magistra ekonomii i tytuł licencjata z zarządzania biznesem. Jest również niezależnym naukowcem zajmującym się danymi.

Na czele działu marketingu Verge stoi Kieran Daniels. Daniels wcześniej pracował w Instapage.com, a także założył Dextroid.io i CryptoAnswer.com.

Verge vs Monero: dotychczasowa historia rynku

Następnie w tym przewodniku Verge vs Monero przyjrzę się historii rynkowej obu projektów. Podobnie jak większość kryptowalut, podążają za podobnymi trendami. Jednak pewne wydarzenia informacyjne miały również wpływ na cenę każdej z walut.

Monero

We wczesnych latach Monero cena nie odnotowała żadnych znaczących ruchów w żadnym kierunku. Zmieniło się to pod koniec 2016 roku, kiedy cały rynek kryptowalut zaczął wykazywać trend wzrostowy. Gdy rok 2016 przeszedł w 2017, ten ruch w górę przyspieszył. Do połowy 2017 roku Monero, podobnie jak wiele innych aktywów cyfrowych, odnotowało gwałtowny wzrost.

Cena pojedynczej monety Monero osiągnęła najwyższy poziom około 500 USD za monetę w styczniu 2018 r. Od momentu osiągnięcia najwyższego poziomu cena odnotowała trend spadkowy. Jest to zgodne z resztą rynku. Oprócz kilku skoków ceny, cena Monero powoli spadła do obecnego poziomu (3 lipca 2018 r.), Wynoszącego około 137 USD.

Możesz zobaczyć całą historię rynkową Monero poniżej.

Verge vs Monero - Wykresy Monero

Skraj

Historia Verge jest podobna do historii Monero. Jednak rozpoczęcie trendu wzrostowego przez Verge zajęło nieco więcej czasu. Przez większość swojego wczesnego życia Verge kosztował zaledwie ułamki centa. Wiosną 2016 r. Był krótki okres optymizmu, ale szybko ucichł i w dużej mierze płaska linia trwała.

Dopiero rok później, w kwietniu 2017 r., Społeczność kryptowalut należycie zauważyła Verge. Cena doświadczyła trendu wzrostowego, który będzie trwał przez cały 2017 r. W grudniu 2017 r. Osiągnął maksimum nieco ponad 28 centów. Niestety, od tego czasu w dużej mierze wykazuje tendencję spadkową do dzisiejszej ceny powyżej 0,023 centa. Jednak, podobnie jak Monero, w 2018 roku były okresy, w których cena ponownie podskakiwała. Ogłoszenie partnerstwa MindGeek było przyczyną jednego z tych trendów wzrostowych.

Całą historię ruchów cen Verge możesz zobaczyć na poniższym wykresie.

Verge vs Monero

Tabela przeglądów skrajnych a Monero

Założony Całkowita podaż końcowa Łączna liczba jednostek w momencie pisania Aktualna cena w USD Najwyższy w historii USD Czas blokowy Górnictwo Transakcje na sekundę
Monero 2014 18 400 000 (+ 0,3 XMR / minutę) 16 180 000 138,13 $ 494 $ 2 minuty GPU / procesor Teoretycznie nieograniczone
Skraj 2014 16,5 miliarda 15,05 miliarda 0,026125 USD 0,28 USD 30 sekund GPU / procesor 100

Verge vs Monero: The Conclusion

Więc to jest to! Ten przewodnik po Verge vs Monero jest gotowy. Dużo się nauczyłeś? mam nadzieję!

To tylko dwa z wielu różnych projektów kryptowalut koncentrujących się obecnie na prywatności. Wiele różnych zespołów programistów dokłada wszelkich starań, aby stać się monetą skupiającą się na prywatności, której można używać podczas dokonywania potencjalnie wrażliwych transakcji.

Należy się wystrzegać legalności takich monet. Już w Japonii władze próbują wyplenić korzystanie z anonimowych kryptowalut, takich jak Verge i Monero. Podczas gdy władzom globalnym byłoby bardzo trudno to zrobić w całości, takie stłumienie byłoby bardzo niekorzystne dla długoterminowych perspektyw cenowych kryptowalut skoncentrowanych na prywatności. Należy o tym pamiętać, jeśli planujesz zainwestować w takie monety.

To powiedziawszy, istnieje wiele legalnych zastosowań walut prywatnych. Na przykład nie każdemu odpowiada rząd, który zna ich nawyki wydawania pieniędzy aż do ostatniego centa. W takim przypadku niektóre zastosowania są nielegalne na jednym kawałku ziemi i całkowicie legalne poza granicą. W świecie, w którym pomysły, a teraz pieniądze mogą przemieszczać się po całym świecie w kilka sekund, odmawianie pewnych potencjalnych leków na podstawie miejsca urodzenia wydaje się całkowicie absurdalne..

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których istnieją monety służące ochronie prywatności. Więc teraz, kiedy już wszystko skończyliśmy, co o tym myślisz? Do czego chciałbyś używać prywatnej waluty? Chętnie poznamy Twoje myśli!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map