Wydobywanie Ethereum: najlepszy przewodnik po kopaniu Ethereum

Jeśli interesuje Cię wydobywanie Ethereum, jesteś we właściwym miejscu. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wydobywaniu Ethereum. Spodziewam się, że już wiesz, czym jest Ethereum i jak to działa, z naszego poprzedniego przewodnika po temacie Czym jest Ethereum. Zacznijmy od przeanalizowania, dlaczego potrzebujemy tego rodzaju wydobycia w pierwszej kolejności.

Więc gdzie odbywa się całe to wydobywanie i skąd pochodzi Eter? Twój komputer rozwiązuje problemy matematyczne, aby upewnić się, że nikt nie dokonuje transakcji w sieci Ethereum, które nie są prawdziwe. Jeśli komputerowi uda się rozwiązać problem, zostaniesz nagrodzony. A to się nazywa górnictwo. Każdy ma możliwość pomocy w rozwiązaniu tych problemów i odebrania nagród.

Kluczowe jest jednak zrozumienie, że wydobywanie Ethereum nie jest tak prostym procesem, więc jeśli zdecydujesz się na to zamiast tego kup tę kryptowalutę i zacznij handlować, powinieneś sprawdzić najbardziej polecane platformy do handlu kryptowalutami, w tym Coinbase i Binance.

Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej o wydobywaniu Ethereum – czytaj dalej!

Krótkie wyjaśnienie wydobywania Ethereum

Sieć Ethereum ma swój własny blockchain. Wszystkie transakcje dokonywane przy użyciu Ethereum muszą zostać zatwierdzone przez górników. Dlatego zajmuje trochę czasu, zanim Eter, który wysłałeś, do nich dotrze. Transakcja musi zostać zweryfikowana i umieszczona w łańcuchu blokowym Ethereum. Ten proces weryfikacji nazywa się dowodem pracy. Twoim zadaniem jako górnika jest upewnienie się, że nikt nie oszukuje.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Aby upewnić się, że transakcje są prawidłowe, górnicy rozwiązują złożone równania matematyczne. Kiedy górnik rozwiązuje to równanie, informuje o tym wszystkich innych górników "Hej, mam to! Znalazłem numer, którego szukaliśmy przez cały ten czas" używając fantazyjnego języka komputerowego.

Wszyscy pozostali górnicy sprawdzają, czy ta liczba jest poprawna i jeśli 51% z nich zgadza się, że jest poprawna, do łańcucha bloków zostanie dodany nowy blok. Ten nowy blok zawiera wszystkie transakcje, które są teraz zweryfikowane, a górnik, który znalazł numer, otrzymuje nagrodę! Następnie górnicy zaczynają rozwiązywać nowy problem matematyczny, aby zweryfikować kolejny blok transakcji.

Trzy sposoby wydobywania Ethereum

Ok, skoro już to wiemy, jak zacząć wydobywać Ethereum? Istnieją trzy sposoby, w jakie możesz kopać.

 • Wydobywanie w basenie (zalecane)
 • Samodzielne wydobycie (niezalecane)
 • Korzystanie z usług wyszukiwania w chmurze (niezalecane)

Wydobywanie basenów

Wydobywanie Ethereum w puli to najłatwiejszy i najszybszy sposób na rozpoczęcie. Pracujesz razem z innymi ludźmi. Wszyscy ludzie, którzy wydobywają w jednej puli, zgadzają się, że jeśli jeden z nich znajdzie tajny numer, podzielą się nagrodami ze wszystkimi. Częstotliwość znajdowania bloków i dzielenia się nagrodami zależy od wielkości puli. Jednak nie wszystkie pule są takie same. To są rzeczy, które powinieneś rozważyć przed dołączeniem do puli.

 • Rozmiar basenu
 • Minimalna wypłata
 • Opłata za basen

Dlaczego wielkość puli do wydobywania kryptowalut jest ważna? Cóż, krótka odpowiedź jest taka, że ​​wraz ze wzrostem liczby osób, które wydobywam, rosną również szanse na zdobycie nagród. Jednak im więcej osób dołącza do puli, nagrody są dzielone między większą liczbę osób.


Powinieneś wypróbować różne pule, zanim znajdziesz tę, która najlepiej działa na twoim komputerze. Dołączanie do dużych pul do wydobywania kryptowalut jest zwykle bezpieczniejszym wyborem. Możesz otrzymywać mniej nagród za 1 blok, ale przynajmniej nie spędzisz dnia lub tygodnia bez otrzymania nagrody.

Powinieneś również spojrzeć na minimalną wypłatę. Minimalna wypłata to najmniejsza ilość eteru, którą będziesz musiał wydobyć, zanim zostanie wysłany do twojego portfela. Jeśli minimalna wypłata wynosi 1 ETH, będziesz musiał pozostać w tej samej puli przez długi czas, zanim otrzymasz swoją kryptowalutę.

Pule z dużymi minimalnymi wypłatami nie są dla Ciebie korzystne. Powinieneś spróbować znaleźć pule z niewielką minimalną wypłatą. Chcesz otrzymywać zapłatę tak często, jak to możliwe, bez konieczności poświęcania czasu na jedną pulę wydobywczą zbyt długo. Niezbędna jest elastyczność w przełączaniu się między różnymi pulami do wydobywania kryptowalut!

Z każdą pulą wiąże się opłata. Musisz zapłacić niewielką kwotę, aby móc dalej korzystać z puli. Ta kwota jest wypłacana automatycznie, więc nie musisz się tym martwić. Płatności są oparte na procentach i obliczane w kryptowalutach, które wydobywasz. Kwota, którą musisz zapłacić, zwykle waha się od 1% do 3%. Powinieneś szukać puli z opłatą w wysokości około 1%, ponieważ są one znacznie bardziej niezawodne niż pule z opłatą 0%.

Prowadzenie puli wydobywczej to praca na pełny etat, a przestrzeń obliczeniowa i centrum danych nie są tanie. Pule opłat 0% są zwykle wspierane darowiznami, mogą być mniej stabilne niż pule z opłatą na pokrycie kosztów. Jeśli opłata za pulę jest wyższa niż 3%, powinieneś rozważyć poszukanie innej puli.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Mining Alone

Samo wydobycie może wydawać się świetnym pomysłem. Nie musisz dzielić się żadnymi nagrodami. Po prostu włączasz komputer i wpuszczasz pieniądze, prawda? Źle. Kiedy sam wydobywasz Ethereum, konkurujesz z innymi ludźmi i otrzymasz nagrody tylko wtedy, gdy najpierw rozwiążesz zagadkę matematyczną. Ponieważ konkurujesz z bardzo dużą siecią ludzi i firm, które mają dużo zasobów, często będziesz musiał mieć szczęście. Samo wydobycie jest opłacalne tylko wtedy, gdy masz do dyspozycji dużo zasobów, mówimy o ponad 100 kartach graficznych. Posiadanie takiej mocy obliczeniowej ma swoje wady. Musisz się martwić o:

 • Problemy z ogrzewaniem. Jeśli twój sprzęt zbytnio się nagrzeje, może się zepsuć. Gdy sprzęt się zepsuje, zwykle nie warto go naprawiać. Będziesz musiał wydać więcej pieniędzy, aby wymienić swoją platformę górniczą i naprawić problemy z ogrzewaniem.
 • Wentylacja. Aby wszystko działało poprawnie, musisz mieć wiele wentylatorów bardzo szybko przemieszczających powietrze. Jak wspomniałem powyżej, prawdziwym problemem jest ogrzewanie.
 • Hałas. Wszystkie wentylatory, które obracają się i chłodzą sprzęt, powodowałyby dużo hałasu. Zrobiłoby się bardzo głośno, bardzo szybko. Zwykle potrzebujesz czegoś w rodzaju garażu / magazynu lub odległej lokalizacji, aby wszystko przechowywać.
 • Koszty energii elektrycznej. Posiadanie tak dużej ilości energii w tym samym czasie zużywałoby dużo energii elektrycznej. Na przykład, mając tylko dziesięć kart graficznych, wydałbyś około 3-4 dolarów na energię elektryczną dziennie. Wyobraź sobie, że zwiększysz do 100 kart, aby zachować konkurencyjność. Koszt ich zasilania wyniósłby 30-40 dolarów dziennie w postaci samych kosztów energii elektrycznej.
 • Przestrzeń. Posiadanie miejsca do przechowywania ponad 100 platform wydobywczych Ethereum nie jest czymś, co jest dostępne dla większości ludzi.

Cloud Mining

Kiedy korzystasz z wyszukiwania w chmurze, płacisz komuś innemu za siebie. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że wynajmujesz czas wydobycia od innych ludzi, a oni w zamian dają ci wszystkie nagrody, jakie mogą zdobyć. Wydobywanie kryptowalut w chmurze może wydawać się nieco głupie.

 • Po co ktoś miałby używać swojego sprzętu do wydobywania dla Ciebie, skoro sam może kopać dla siebie?
 • Dlaczego miałbyś płacić za siebie komuś innemu, skoro możesz zainwestować pieniądze w sprzęt i samemu wydobyć?
 • Dlaczego nie wydasz pieniędzy na zakup wybranej kryptowaluty, zamiast płacić komuś za jej wydobycie?

A wszystko to są ważne pytania. Nie jest to lepsze ani gorsze niż samodzielne wykonywanie całej pracy. Przeanalizujmy korzyści i zagrożenia związane z wydobywaniem w chmurze Ethereum.

Plusy:

 • Nie jesteś odpowiedzialny za uszkodzenie sprzętu. Kiedy płacisz komuś za siebie, kupujesz pewną ilość pracy do wykonania. Nie odpowiadasz za wszystkie koszty naprawy. Uważaj jednak, niektóre firmy zmuszą Cię do zapłacenia za prąd i koszty naprawy. Przeczytaj uważnie umowy i unikaj tego!
 • Nie musisz trzymać znacznej ilości hałaśliwego sprzętu w domu lub magazynie.

Cons:

 • Płacisz pieniądze z góry, jeśli cena Ethereum spadnie, nie będziesz mieć szansy na odzyskanie pieniędzy. I utkniesz z kupioną robotą górniczą.
 • Nie możesz zmienić oprogramowania i sprzętu do wydobywania, z którego korzysta dostawca usługi wyszukiwania w chmurze.

Wydobywanie w chmurze to bezpieczny sposób dla dostawców wydobycia, aby zagwarantować sobie zysk z zakupionego sprzętu. Cena kryptowaluty nie ma na nie wpływu, ponieważ płacisz z góry. Tak więc, kupując usługi wyszukiwania w chmurze, nie musisz zajmować się żadnymi problemami związanymi z tworzeniem platformy wydobywczej ethereum. W idealnej sytuacji wydobywanie w chmurze jest mniej opłacalne niż samodzielne wydobywanie. Zamiast korzystać z usług wyszukiwania w chmurze, możesz po prostu kupić ethereum.

Osobista opinia: na razie staraj się trzymać z daleka od usług wyszukiwania w chmurze. Jeśli chcesz zainwestować w usługi wyszukiwania w chmurze, po prostu użyj pieniędzy, aby zamiast tego kupić żądaną kryptowalutę. Otrzymasz swoje nagrody od razu, a jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz mieć możliwość sprzedania swojej kryptowaluty.

Jak połączyć kopalnie Ethereum: samouczek

Więc twój komputer będzie używany do wydobywania Ethereum. Przyjrzyjmy się narzędziom, których komputer potrzebuje, aby być wydajnym kopaczem. Oto wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w górnictwie Ethereum:

 • Portfel Ethereum do przechowywania wszystkich nowo znalezionych walut;
 • Sterowniki GPU;
 • Aplikacja górnicza (Claymore miner);
 • Adres puli wydobywczej, jeśli zamierzasz kopać w basenie wydobywczym;
 • Karta graficzna (GPU) z co najmniej 3 GB pamięci RAM;
 • Zgodny system operacyjny (Windows 7 lub 10 64-bitowy).

Utwórz portfel cyfrowy

Przed rozpoczęciem wydobywania Ethereum musisz utworzyć cyfrowy portfel. Masz portfel w prawdziwym życiu na swoje fizyczne pieniądze.

Kryptowaluta działa w ten sam sposób. Będziesz chciał stworzyć cyfrowy portfel, w którym możesz przechowywać swój Ether. Możesz skorzystać z przewodnika, jak utworzyć portfel tutaj.

Lub po prostu wybierz najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodne portfele na rynku – Ledger Nano X i Trezor Model T zapewniają bezpieczeństwo Twojego Ethereum!

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Instalowanie sterowników karty graficznej

Kiedy Twój portfel cyfrowy jest gotowy i gotowy, czas zaktualizować oprogramowanie na komputerze. Proces wydobywania będzie bardziej opłacalny, jeśli na Twoim sprzęcie są uruchomione wszystkie najnowsze aktualizacje. Zaktualizuj teraz sterowniki.

Dla użytkowników kart graficznych AMD

Jeśli masz kartę graficzną AMD, możesz pobrać najnowsze sterowniki dla swojej karty w prawo tutaj.

Skorzystaj z nich, jeśli planujesz robić inne rzeczy na komputerze, na przykład pracować lub grać w gry.

Lub tutaj.

Skorzystaj z nich, jeśli planujesz używać swojego komputera wyłącznie do wydobywania Ethereum. Są one zoptymalizowane pod kątem wydobywania i tylko wydobywania. Oznacza to, że nie będziesz w stanie zrobić dużo więcej na swoim komputerze.

Dla użytkowników kart graficznych Nvidia

Jeśli masz kartę graficzną Nvidia, możesz pobrać najnowsze sterowniki dla swojej karty tutaj.

Pobierz i zainstaluj sterowniki w zależności od używanej karty graficznej.

Instalowanie oprogramowania wydobywczego Ethereum

 1. Iść do https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0Górnik Claymore'a Dual Ethereum
 2. Pobierz najnowszą wersję podwójnego kopacza Claymore. Klikając jeden z podświetlonych linków. Na dzień dzisiejszy najnowsza wersja to 11.0. W tym samouczku wykorzystano drugie łącze z Megaupload.mega-upload
 3. Kliknij najnowszą wersję dla systemu Windows. Następnie kliknij przycisk pobierania jako przycisk zip. Poczekaj, aż pobieranie się zakończy. Zapisz plik na pulpicie, aby mieć do niego łatwy dostęp.Pobierz jako. Zip
 4. Rozpakuj pliki Claymore v11.0 do folderu na pulpicie, aby mieć do nich łatwy dostęp.
 5. Otwórz wyodrębniony folder, aby wyświetlić pliki. Powinien wyglądać tak.

  Claymore-otwarty

 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy początek
 7. Kliknij Edytowaćedytować
 8. Edytuj plik Start.txt i wstaw następujące wiersze:

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool -ewal -epsw x

Wybierz swoją pulę z jednej z zalecanych basenów wydobywczych Ethereum.

Nazwa puli Opłata za basen Minimalna wypłata (ETH) Adres puli Rozmiar basenu
2Miners 1,0% 0,01 eth.2miners.com:2020 Mały
Nanopool 1,0% 0,05 eth-eu1.nanopool.org:9999 Bardzo duży
Staw krasnoludów 1,0% 0,05 eth-eu.dwarfpool.com:8008 Średni
Ethermine 1,0% 0,05 eu1.ethermine.org:4444 Bardzo duży

Uwaga: te adresy puli dotyczą regionu Europy. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Azji, możesz uzyskać lepsze wyniki, używając adresów znajdujących się bliżej Twojego regionu. Odwiedź witrynę puli i dowiedz się, czy pula obsługuje Twój region.

Zamiast < Mining_Pool_Address> wpisz swój adres puli.

Zamiast wpisywać adres portfela:

insitde-startbatGdy skończysz, powinno to wyglądać tak:

portfelowy

NIE KOPIUJ ADRESU PORTFELA, KTÓREGO WIDZISZ NA ZDJĘCIU, UŻYJ WŁASNEGO. JEŚLI SKOPIUJESZ TEN ADRES PORTFELA, WSZYSTKO, CO MÓJ, PRZEJDZIE DO NAS, NIE TY. JEŚLI KORZYSTASZ Z MYETHERWALLET, MOŻESZ ZNALEŹĆ ADRES SWOJEGO PORTFELA, przechodząc na stronę https://www.myetherwallet.com/ I SPRAWDZAJĄC POD ADRESEM KONTA

adres portfela

 1. Zapisz Start.txt z nowymi wartościami, przechodząc do plik -> Zapisz jako

  ethereum-mining-start

 2. Zmień nazwę pliku na start.batpoczątek
 3. Aby zapisać jako typ: wybierz Wszystkie pliki
 4. Kliknij zapisz i kliknij tak, gdy pojawi się pytanie, czy chcesz zastąpić plikzastąpić
 5. Podwójne kliknięcie Start.bat rozpocząć wydobyciepoczątek
 6. Jeśli wykonałeś powyższe kroki, powinieneś zobaczyć ten ekran.sukces

Otóż ​​to! Twój komputer wydobywa teraz Ethereum. Pozostaw ten ekran otwarty. W tym przykładzie użyłem rozszerzenia Basen dla 2 min i MyEtherWallet. Ale możesz użyć innych portfeli i innych pul wydobywczych.

Oto lista innych zalecane oprogramowanie do wydobywania które powinieneś sprawdzić:

 • ccgmining.com
 • hashflare.io
 • minergate.com
 • nicehash.com

Jak sprawdzić, ile wydobyłeś?

Każda pula ma inny interfejs, ale zasada pozostaje taka sama. Musisz wejść na stronę swojej puli i wpisać adres swojego publicznego portfela. Użyjmy jako przykładu puli 2miners.

Wpisujesz swój adres portfela publicznego w pasku wyszukiwania, a będziesz mógł zobaczyć wszystkie informacje o swoich wysiłkach związanych z wydobyciem Ethereum. W przypadku puli 2miners, gdy saldo osiągnie 0,01 ETH, zostanie ona wysłana na adres Twojego portfela, który wpisałeś wcześniej w pliku start.bat.

saldo czekowe

Jak obliczyć zyski

 • Otwórz swojego górnika i sprawdź, ile megahashów na sekundę przesyła twój sprzęt (Mh / s)
 • Widzimy, że nasz jeden GPU GTX 1070 uzyskiwał 32,2Mh / s.

  check-ethereum-mining

 • Otwórz kalkulator wyszukiwania dostępny tutaj.
 • Wpisz Mh / s, koszt energii elektrycznej i pobór mocy. Otrzymasz średnie wyniki na podstawie aktualnego poziomu 1 ETH.wydobywanie eteru

Porady i wskazówki

 • Jeśli planujesz zostawić swój komputer na dłuższy czas, oto kilka rzeczy, które możesz chcieć zrobić, aby uniknąć przestojów.
 • Ustawienia zasilania komputera: Domyślnie, jeśli komputer pozostaje bezczynny przez dłuższy czas, „przechodzi w stan uśpienia”. Gdy komputer przejdzie w stan uśpienia, przestanie wydobywać. Aby tego uniknąć, przejdź do ustawień zasilania i upewnij się, że komputer nigdy nie śpi.

Teraz Twój komputer może kopać przez cały dzień bez konieczności spania.

Końcowe myśli

Będąc górnikiem Ethereum, pomagasz mu pozostać zdecentralizowanym i być nagradzanym w tym procesie. Powinieneś patrzeć na Ethereum jako cenny zasób do trzymania lub handlu. Technologia blockchain i sieć Ethereum już dowiodły swojej wartości. Kilka zdecentralizowanych aplikacji już odniosło sukces. Reakcja rynku wydaje się znakomita. Ponieważ coraz więcej osób zaczyna budować na platformie stworzonej przez Ethereum, powinniśmy zobaczyć jeszcze lepsze wyniki.

Po wydobyciu Ethereum pamiętaj, aby przechowywać go w pliku bezpieczny portfel sprzętowy, takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T. W końcu nie chcesz stracić swoich aktywów!

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map