Na wysoce konkurencyjnym rynku kryptowaluty, Monero (XMR) stworzył dla siebie miejsce. Utworzony w kwietniu 2014, dziś jest dziesiąta co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacja rynkowa z 1,5 miliarda dolarów.

Monero stało się ulubionym rozwiązaniem wśród inwestorów i górników ze względu na bardzo dobre wyniki w zeszłym roku. Wzrósł z 10 USD w styczniu 2017 r do 494 $ w styczniu 2018, dając inwestorom zwrot w wysokości około 4800%. Czy to nie oszałamiające?

Więc jeśli myślisz o Wydobywanie Monero, to nie jesteś sam. Rozwój, który Monero doświadczył w zeszłym roku, przyniósł wiele uwagi do wydobycia XMR.

Wydobywanie Monero może wydawać się zagmatwane i możesz mieć wiele pytań, takich jak: jak to działa? Jakiego oprogramowania i sprzętu potrzebuję? Jak mam zacząć? Ile czasu zajmuje wydobycie jednego XMR?

Ale oto dobra wiadomość – dziś odpowiem na wszystkie te i wiele innych pytań związanych z wydobyciem Monero. Tak więc pod koniec tego przewodnika będziesz miał jasne zrozumienie czym jest wydobywanie Monero, i czy powinieneś to zrobić, czy nie.

Zanim jednak przejdziesz do górnictwa, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje o wiele łatwiejszy sposób uzyskać Monero niż wydobycie go. Po prostu wybierz plik giełda kryptowalut który obsługuje Monero i ma go w portfelu w mgnieniu oka. Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, rozważ Coinbase i Binance.

Więc zacznijmy!

Monero Mining: Co to jest Monero (XMR)

Jak Monero Bitcoin, jest cyfrowa waluta które mogą służyć do wysyłania i otrzymywania płatności. Wyobraź sobie, że Carl chce zapłacić Avie 100 $ i zgadzają się na dokonanie transakcji w kryptowalucie. Carl może dokonać płatności za pomocą Bitcoin, Litecoin, Monero, lub inną podobną kryptowalutę.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Dlaczego więc Carl miałby używać Monero?

Czym różni się Monero od Bitcoin?

Jeśli Carl i Ava chcą, aby ich transakcja pozostała niewykrywalna i prywatna, to Monero może być ich najlepszą opcją.

Pozwól, że wyjaśnię to dalej:


Jeśli Carl wyśle ​​Avie pieniądze za pomocą Bitcoin, transakcja będzie widoczna dla każdego w sieci. Każdy może zobaczyć, kto jest nadawcą, kim jest odbiorca. Oznacza to, że transakcje wysyłane w Bitcoin są publiczne i dostępne dla wszystkich.

Mimo że Bitcoin jest zdecentralizowane, to jest nie prywatny. Jednak Monero jest zdecentralizowane i prywatne. Technologia Monero pozwala zachować wszystkie transakcje W 100% prywatne i niemożliwe do wykrycia.

Wydobywanie Monero: Monero Monero ułożone przed ekranem komputera.

Jeśli transakcja jest dokonywana za pomocą Monero, to Carl i Ava są jedynymi osobami, które będą wiedzieć o tej transakcji. W sieci Monero nie ma nikogo, kto mógłby się dowiedzieć, że ta transakcja kiedykolwiek miała miejsce.

Prywatność oferowana przez Monero jest tym, co uczyniło ją tak popularną. Ponieważ niektórzy ludzie czują się nieswojo, dając innym znać, na co wydają swoje pieniądze.

Oprócz pełnej prywatności, oto kilka innych unikalnych funkcji Monero:

Monero jest wymowne

Brzmi skomplikowanie? Dobrze, tak nie jest. W rzeczywistości tak bardzo prosta koncepcja.

Zamienność oznacza po prostu, że są jednostkami waluty (lub aktywów) wymienny. Na przykład, 100-dolarowy banknot można zastąpić innym 100-dolarowym, a nawet dwoma 50-dolarowymi. To właśnie sprawia, że waluta fiducjarna (USD, EUR, JPY itp.) Zamienne.

Bitcoin nie jest zamienny. Dzieje się tak, ponieważ ktoś może odmówić przyjęcia Bitcoina, który był wcześniej używany w nielegalne transakcje. Jest to możliwe, ponieważ każdy może zobaczyć transakcje, które miały miejsce w sieci Bitcoin.

Tak więc jedna jednostka Bitcoin może nie być wymienna z inną Bitcoinem, ale tak nie jest w przypadku Monero. Ponieważ nikt nie wie nic o poprzednich transakcjach monet Monero, wszystkie z nich są uważane za równe i można je stosować wymiennie.

Monero Mining nie wymaga ASIC

Na ASIC (Układ scalony specyficzny dla aplikacji) to specjalny rodzaj sprzętu używanego do kopalnia bitcoinów. ASIC może kosztować od 600 do 1000 USD, co sprawiło, że wydobywanie bitcoinów stało się nieatrakcyjne dla nikogo poza profesjonalistami.

Na szczęście wydobywanie Monero nie wymaga zakupu ASIC. Zamiast tego wydobywanie Monero można przeprowadzić przy użyciu komputera procesor/GPU. To sprawiło, że Monero jest dobrą opcją dla początkujących i innych osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy, aby rozpocząć wydobycie.

Wydobywanie Monero: fan GPU.

Więc teraz, gdy wiesz trochę więcej o Monero i tym, czym różni się on od Bitcoin, czas znaleźć odpowiedź na następne pytanie – czym jest wydobywanie Monero?

Co to jest Monero Mining?

W chwili pisania tego tekstu jest ich w sumie 15829795 XMR w obiegu. Liczba ta będzie rosła, aż w obiegu będzie 18,4 miliona monet Monero.

Jak więc powstają nowe monety Monero?

Odpowiedź jest prosta – Wydobywanie Monero!

Górnicy Monero działają dwa ważne zadania:

 1. W poprzednim przykładzie załóżmy, że Carl prześle Ava 100 dolarów przelewem bankowym. W tym scenariuszu zadaniem banku jest upewnienie się, że Carl ma wystarczające saldo, aby dokonać płatności na rzecz Ava w wysokości 100 USD. Po potwierdzeniu przez bank transakcji, rejestrują ją, aby można było się do niej odwołać w przyszłości.

Gdyby Carl wysłał 100 $ do Ava za pomocą Monero, to kto zweryfikowałby i odnotował tę transakcję? Odpowiedź brzmi: górnicy Monero! Eliminuje to konieczność potwierdzania transakcji przez banki.

 1. Często pojawia się pytanie: co z tego będą mieli górnicy? Cóż, są nagradzani monetami XMR za każdym razem, gdy weryfikują transakcję w sieci Monero. Za każdym razem, gdy wykorzystują swoje zasoby, aby zweryfikować grupę transakcji (zwanych blokami), otrzymują nagrodę w postaci zupełnie nowych monet Monero!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Nagrody Monero Mining

Obecna nagroda za weryfikację (wydobycie) 1 bloku transakcji to około 4,99 XMR, plus opłata transakcyjna w wysokości 0,06573 XMR.

A więc co się stanie z nagrodą dla górnika po wydobyciu wszystkich 18,4 miliona monet Monero?

Oto dobra wiadomość: po osiągnięciu 18,4 miliona monet XMR, nowe monety są dodawane do systemu według stałej stawki 0,3 XMR / minutę. Te nowe monety zostaną wykorzystane do nagradzania górników i motywowania ich do wydobywania.

Czy wiesz, ile czasu zajmuje wydobycie jednej monety Monero?

Wydobywa się blok Monero co 2 minuty, i wiemy, że obecna nagroda za blok transakcyjny wydobycia wynosi 4,99 XMR. Tak więc, wykonując prostą matematykę, wiemy, że co 24 sekundy wydobywa się 1 XMR.

Teraz, gdy wiesz, czym jest wydobywanie Monero i dlaczego jest wymagane, łatwiej będzie ci zrozumieć, jak wydobywać Monero.

Wydobywanie Monero: Jak wydobywać Monero

Jak wspomniałem wcześniej, nie musisz kupować specjalnego sprzętu do wydobywania XMR. Każdy, kto ma komputer, może wydobywać Monero. Powiedziawszy to, im mocniejszy sprzęt, tym lepiej.

Istnieje kilka sposobów wydobywania Monero, ale zanim to przejdziemy, musisz wiedzieć czym jest pula wydobywcza Monero.

Basen górniczy Monero

Zanim zaczniesz wydobywać, musisz zdecydować, czy to zrobisz moje Monero na własną rękę, czy będziesz dołącz do puli wydobywczej Monero.

W basenie wydobywczym grupa górników Monero spotyka się i łączy moc swojego sprzętu. To im daje większa szansa na weryfikację transakcji (tak, konkurencja jest ostra!). Nagroda, którą otrzymują za wydobycie, jest również dzielona między pulę wydobywczą. Większość basenów górniczych pobiera opłaty opłata za basen, który zwykle mieści się w zakresie 0–2%.

Wydobywanie Monero: Pełny przewodnik po tym, jak kopać Monero

Wyobraź sobie, że przyczyniasz się do 5% całkowitej mocy sprzętowej puli wydobywczej, w której się znajdujesz… oznacza to, że otrzymasz również 5% wszystkich nagród zdobytych przez pulę wydobywczą Monero.

Wydobywanie solo (samodzielne wydobywanie) nie jest zalecane dla początkujących. Wydobywanie solo nie przyniesie Ci żadnych nagród, chyba że jesteś gotowy zainwestować dużo pieniędzy w sprzęt górniczy.

Możesz wybierać spośród wielu dostępnych na rynku basenów kopalnianych Monero. Poniżej znajdziesz listę najlepszych puli wydobywczych Monero.

Opłaty za pulę: 1%

Liczba górników: 32157

Opłaty za pulę: 0,6%

Liczba górników: 10339

Opłaty za pulę: 1%

Liczba górników: 30132

Opłaty za pulę: 2%

Liczba górników: 2191

Sposoby wydobywania Monero

Najważniejszą częścią wydobycia jest mieć odpowiedni sprzęt do kopania Monero. Wraz ze sprzętem potrzebujesz również oprogramowania do wydobywania Monero, które pomoże Ci połączyć się z pulą wydobywczą Monero.

Wydobywanie Monero: moneta Monero na CPU.

Jak wspomniałem wcześniej, nie potrzebujesz wyspecjalizowanych układów ASIC do wydobywania Monero. Można to zrobić za pomocą procesora lub karty graficznej. Ale zanim przejdziesz dalej, musisz znać dwa najważniejsze czynniki przy wyborze sprzętu.

Powinieneś poszukać:

 • Wysoka szybkość mieszania – Możesz myśleć o szybkości mieszania jako moc obliczeniowa sprzętu.
 • Niskie zużycie energii elektrycznej – Energia elektryczna to największy koszt wydobycia.

Opiszę teraz trzy najpopularniejsze opcje sprzętu i oprogramowania.

Wydobywanie centralnych jednostek przetwarzania (CPU)

Możesz użyć obecnego procesora lub kupić nowy. Jeśli planujesz zakup nowego procesora, to AMD Opteron i Intel Xeon Polecam dwa procesory.

Koszt – 50 USD

Hash Rate – 415 H / s

Koszt – 150 USD

Hash Rate – 130 H / s

Gdy masz już żądany procesor, będziesz musiał pobierz oprogramowanie do kopania Monero. Możesz rozważyć użycie Procesor XMR-STAK ponieważ jest to jedno z najpopularniejszych programów do wydobywania Monero – możesz je pobrać tutaj.

Jeśli używasz systemu Windows, pobierz xmr-stak-cpu-win64.zip (pokazane na migawce poniżej). Opłata XMR Stak opłata rozwojowa w wysokości 2%, chyba że sam możesz skompilować kod źródłowy.

Wydobywanie Monero: kod źródłowy.

Jeśli masz już procesor, rozpoczęcie wydobywania zajmie tylko kilka minut! Po prostu zainstaluj oprogramowanie, dołącz do grupy wydobywczej i gotowe.

Wydobywanie z procesorem graficznym AMD (GPU)

Jeśli poważnie myślisz o wydobywaniu Monero, to użycie GPU jest lepszą opcją. Mimo że wymaga większej inwestycji, oferuje znacznie wyższy współczynnik hashowania.

Karty graficzne AMD to świetna opcja do rozważenia przy wydobywaniu GPU Monero. Rozważ zakup AMD R9 280x lub wybierz nowszą kartę AMD Radeon Rx 580.

Koszt – 140 USD

Hash Rate – 500 H / s

 • Karta graficzna AMD Radeon Rx 580:

Koszt – 300-400 USD

Hash Rate – 575 H / s

Po zainstalowaniu karty graficznej na komputerze lub laptopie wykonaj te same kroki, co w przypadku wydobywania procesora.

Najlepsze oprogramowanie do wydobywania Monero podczas korzystania ze sprzętu AMD GPU jest również XMR-STAK-AMD. Możesz pobrać ich najnowszą wersję tutaj.

Wydobywanie Monero: Pełny przewodnik po kopaniu Monero

Po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze musisz zmienić ustawienia puli, aby móc dołączyć do wybranej puli.

Wydobywanie z procesorem graficznym Nvidia

Korzystanie z karty graficznej Nvidia to kolejny popularny sposób na wydobywanie Monero. Do wyboru jest kilka modeli, wszystko zależy od Twojego budżetu. Powinieneś rozważyć użycie jednego z następujących:

 • Nvidia GTX 1070:

Koszt – 400-500 USD

Hash Rate – 505 H / s

 • Nvidia GTX 1080:

Koszt – 550-650 USD

Hash Rate – 600 H / s

Jeśli chodzi o oprogramowanie, można użyć XMR-STAK-NVIDIA, ale CCMiner jest uważany za lepszą opcję. Możesz pobrać najnowszą wersję CCMiner tutaj. Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows, wybierz ccminer-x64-2.2.4-cuda9.7z.

Pobieranie plików binarnych Monero Mining

Oto jedne z najlepszych metod wydobywania Monero przy użyciu połączenia sprzętu do kopania Monero i oprogramowania do wydobywania Monero. Ale jest jeszcze jedna rzecz, zanim zaczniesz kopać – załóż portfel Monero.

Portfel Monero

Jeśli chodzi o wybór portfela Monero, nie ma wielu opcji. Portfele sprzętowe (które są uważane za najbezpieczniejsze) są teraz dostępne również dla monet Monero: są obsługiwane przez Ledger Nano X i Trezor Model T. Te portfele są obecnie uważane za najbezpieczniejsze w sklepie.

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Dwa z najpopularniejszych portfeli, które są również wymienione na Oficjalna strona Monero to:

 • MyMonero portfel internetowy: Po prostu przejdź do ich witryny internetowej i utwórz konto, aby zacząć z niego korzystać.
 • Monerujo: To jest portfel mobilny, który jest dostępny tylko dla urządzeń z systemem Android.

Wydobywanie Monero: portfel Mjonerujo na Androida dla Monero.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej oświadczyli, że społeczność Monero sfinansowała Dedykowany portfel sprzętowy który jest teraz w toku. Ledger Nano S też pracuje integracji Monero z ich portfelami sprzętowymi.

Miejmy więc nadzieję, że nastąpi to wkrótce!

Powinieneś teraz dobrze rozumieć wszystkie aspekty wydobywania Monero. Jednak nadal możesz się zastanawiać, czy powinieneś rozpocząć wydobywanie XMR, czy nie?

Powinieneś kopać Monero?

Chcesz wydobywać Monero, aby zarabiać, prawda?

Cóż, chwileczkę Wydobywanie Monero może być opłacalny, zależy to od wielu czynników, z których najważniejsze to:

 • Hash Rate: Jak potężny jest twój sprzęt.
 • Pobór energii: Ile energii zużywa twój sprzęt.
 • Koszt za kWh: Ile kosztuje energia elektryczna na jednostkę.
 • Opłata za pulę: Opłata za pulę wydobywczą, do której się przyłączasz.
 • Początkowy koszt konfiguracji sprzętu.

Możesz spróbować skorzystać z kalkulatora rentowności wydobycia Monero online! Polecamy Kalkulator wydobycia CryptoCompare.

Opłacalność wydobycia zależy również od cena XMR. Ceny kryptowalut mogą bardzo szybko rosnąć i spadać, a te zmiany cen mają wpływ na rentowność wydobycia.

Jednak to całkowicie zależy od Ciebie, jeśli chcesz rozpocząć wydobycie. Rozważ powyższe czynniki, a następnie podejmij decyzję. Tylko pamiętaj – tym więcej inwestujesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz nagrodzony.

Wnioski

Więc teraz dobrze rozumiesz, czym jest Monero i czym różni się od Bitcoin. Wiesz również, czym jest wydobywanie Monero i różne sposoby na to.

Wydobywanie Monero może być opłacalne lub nie, wszystko zależy od następujących czynników: szybkość mieszania, koszt energii elektrycznej, koszt sprzętu, i tak dalej.

Jeśli uważasz, że wydobywanie Monero jest dla Ciebie, możesz skorzystać z informacji zawartych w tym przewodniku, aby rozpocząć wydobycie!

Jeśli jednak zdecydowałeś, że chcesz wybrać alternatywną drogę inwestowania w kryptowaluty, możesz po prostu kupić niektóre na platformach takich jak Coinbase i Binance.

Ponadto, gdy kupisz lub wydobędziesz Monero, będziesz potrzebować bezpiecznego portfela kryptowalut. Rozważać sprzętowe, takie jak Ledger Nano X i Trezor Model T!

Umowa portfela Ledger jest teraz aktywna:

Czy zamierzasz rozpocząć wydobywanie Monero? Daj nam znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me