Wyjaśnienie Blockchain: Jak działa Blockchain?

Cześć, wkrótce blockchain ekspertów. Dziś jest dzień, który wyznacza narodziny pełne zrozumienie technologii blockchain. Tutaj poznasz skomplikowany łańcuch bloków wyjaśniony w prostych słowach.

Jestem pewien, że wiesz, że próba zrozumienia, jak działa łańcuch bloków, jest jak próba zrozumienia nauki stojącej za wszechświatem – to zagmatwane! Właśnie dlatego tu jesteście.

W tym samouczku dotyczącym blockchaina dowiem się, czym jest blockchain od podstaw, w tym z zaletami jego technologii i jak blockchain przyniesie korzyści w funkcjonowaniu świata w przyszłości..

W branży blockchain są dwa duże słowa „b”. Pierwsza (tak, zgadłeś) to „Blockchain”, A drugi to„Bitcoin”. Nowicjusze często mylą się, wierząc, że to to samo, a nie są.

Są jednak bardzo blisko spokrewnieni. Bitcoin – po prostu – jest cyfrowa waluta. Blockchain, z drugiej strony jest technologia używana przez Bitcoin aby umożliwić bezpieczne, publiczne i anonimowe transakcje.

Wystarczy pomyśleć o łańcuchu bloków jako systemie operacyjnym (takim jak Windows lub Mac OS), a Bitcoinie jako aplikacji działającej w tym systemie operacyjnym. Prosty!

Powinieneś także rozważyć, które platformy wymiany kryptowalut będziesz używać przy zakupie Bitcoin, jeśli to Cię interesuje!

Co to jest Blockchain?

To jedno z najbardziej zagadkowych pytań, na które próbujemy odpowiedzieć, odkrywając kryptowaluty po raz pierwszy. Dlatego wyjaśnienie technologii blockchain jest niezbędne.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Gotowy? Oto, czym jest blockchain w prostych słowach:

Głównym celem blockchain jest pozwól szybko, bezpieczne i przejrzyste peer-to-peer transakcje. To jest zaufany, zdecentralizowane sieć umożliwiająca przesyłanie wartości cyfrowych, takich jak waluta i dane.

Teraz, ponieważ wszyscy jesteśmy tutaj nowicjuszami. Oto blockchain dla manekinów:

 1. Wyobraź sobie blockchain jako cyfrowy Baza danych, podobnie jak w arkuszu kalkulacyjnym Excel.
 2. Ta baza danych jest zwykle współużytkowana w dużej sieci zawierającej wiele komputerów (zwanych „węzłami”) i tak jest całkowicie publiczne. Mówię „typowo”, ponieważ technicznie może być utworzony przez dowolną liczbę węzłów. Aby w pełni wyjaśnić blockchain, ważne jest, aby wiedzieć, że im więcej jest węzłów, tym jest bezpieczniejsze – dlatego dobrze jest mieć dużą liczbę węzłów obsługujących łańcuch bloków!
 3. Tak jest za każdym razem, gdy sieć dokonuje aktualizacji bazy danych automatycznie aktualizowane i pobierane na każdy komputer w sieci.
 4. Technologia Blockchain jest zabezpieczona kryptograficzne techniki, co prawie uniemożliwia hakerom wprowadzanie w nim zmian. Jedynym sposobem wprowadzenia zmian byłoby zhakowanie ponad połowy węzłów w łańcuchu bloków, co znowu jest powodem, dla którego bezpieczniej jest mieć więcej węzłów / komputerów obsługujących łańcuch blokowy..

To jest twój blockchain wyjaśniony w prostych słowach. Więc teraz, gdy ktoś cię zapyta „co to jest blockchain?”, Tak dwie mocne odpowiedzi do wybrania z.

Jak działa Blockchain w przypadku Bitcoin?


Bitcoin była pierwszą kryptowalutą korzystającą z technologii blockchain. Został wymyślony przez osobę lub grupę ludzi o imieniu Satoshi Nakamoto (o dziwo, nikt nie wie, kim jest Satoshi Nakamoto).

Jedynym celem Bitcoin jest działanie jako magazyn wartości. Pozwala na transakcje peer-to-peer, które nie wymagają strony trzeciej, takie jak PayPal lub Brzeg rzeki.

Wyjaśnienie łańcucha bloków Bitcoin jest niezbędne do zrozumienia, jak działa blockchain. Blockchain Bitcoin to baza danych (znana jako „księga”), która składa się z tylko zapisy transakcji Bitcoin. Nie ma centralnej lokalizacji, w której przechowywana jest baza danych, zamiast tego jest ona współdzielona przez ogromną sieć komputerów. Tak więc, aby nowe transakcje zostały dodane do bazy danych, węzły muszą uzgodnić, że transakcja jest prawdziwa i ważna.

Blockchain wyjaśnił: bank.

To porozumienie grupowe jest również znane jako „konsensus”. Występuje podczas procesu górnictwo.

Uwaga: Wydobywanie to proces, w którym węzły weryfikują dane transakcyjne i są nagradzane za swoją pracę. Obejmuje koszty bieżące (prąd, konserwacja itp.), A także niewielki zysk ze świadczenia usług. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wyjaśniamy, że blockchain jest częścią wszystkich blockchainów, a nie tylko Bitcoina.

Gdy węzły uznają, że transakcja jest prawdziwa, jest ona następnie dodawana do „bloku” (dlatego nazywa się ją łańcuchem bloków) i umieszczana poniżej poprzedniego bloku transakcji w księdze.

Aby transakcja była ważna, komputery w sieci muszą potwierdzić, że:

(1) Konto przechowuje ilość Bitcoinów, którą użytkownik chce wysłać.

(2) Kwota nie została jeszcze wysłana do kogoś innego.

Na przykład wyobraźmy sobie, że Tom próbuje wysłać Benowi 10 dolarów bitcoinów. Tom ma w portfelu tylko 5 dolarów wartości Bitcoin. Ponieważ Tom nie ma środków na wysłanie 10 dolarów Benowi, ta transakcja byłaby nieważna. Transakcja nie zostanie dodana do księgi.

Blockchain wyjaśnił: Bitcoiny na chipie komputerowym.

To znaczy że nikt nigdy nie wyda dwa razy tych samych pieniędzy! Często może to stanowić duży problem dla standardowych banków i systemów płatności.

Prosty przykład, aby lepiej wyjaśnić Blockchain:

Porównajmy, w jaki sposób dane są przechowywane i udostępniane w standardowych (innych niż blockchain) systemach z tym, jak są przechowywane i udostępniane w systemie blockchain.

Sposób, w jaki działają tradycyjne (inne niż blockchain) księgi, jest bardzo podobny do sposobu, w jaki byś to zrobił udostępnij dokument Microsoft Word znajomemu:

 1. Kiedy edytujesz dokument, twój znajomy jest zablokowany i nie może wprowadzać zmian.
 2. Po zakończeniu wprowadzania zmian wyślij je do znajomego w celu dalszej edycji.
 3. Teraz, gdy Twój znajomy edytuje dokument, jesteś zablokowany i nie możesz wprowadzać zmian, dopóki nie zostaną ukończone i nie odeślą go do Ciebie.

Jednak w systemie blockchain, wszyscy użytkownicy mogą przeglądać zmiany podczas ich wprowadzania.

Wyjaśnienie Blockchain: Blockchain.

Dane są dostępne w bezpiecznym i współdzielonym środowisku, zamiast być zablokowane dla jednej firmy lub osoby na raz (ryzyko utraty danych). Na przykład, jeśli dane były przechowywane na jednym komputerze, który został zhakowany lub wyłączony, najnowsza wersja danych zostałaby utracona.

Teraz, aby uzyskać wyjaśnienie dotyczące łańcucha blokowego: w przypadku łańcucha blokowego dane są przechowywane na wszystkich komputerach / węzłach, które go uruchamiają. Oznacza to, że dane nie byłyby zagrożone, gdyby jeden z komputerów / węzłów został zhakowany lub uszkodzony.

Jak widać, technologia blockchain przynosi korzyści nie tylko kryptowalutom. Przynosi korzyści wielu różnym branżom. Wyobraź sobie ilość informacji prawnych, zdrowotnych, kont, danych klientów itp., Które należy wykorzystać w ten sposób.

To tylko jedna z wielu zalet technologii blockchain! Przyjrzyjmy się teraz niektórym innym.

Kluczowe zalety

Blockchain Explained Upraszczanie biznesu

Większość firm korzysta z różnych systemów, więc jest to trudne

aby mogli udostępniać bazę danych innej firmie.

Blockchain Explained Zaufanie & Przezroczystość

Zaufanie jest istotną częścią pokonywania trudności

wyjaśnienie świata blockchain.

Blockchain Explained Ekonomiczne

Ponieważ blockchain jest zaufaną siecią peer-to-peer,

eliminuje potrzebę centralnej strony trzeciej.

Blockchain Explained Niezniszczalny

Po potwierdzeniu transakcji jest ona przechowywana w pliku

księgi i chronione za pomocą kryptografii.

Blockchain Explained Dostępność

Blockchain to zdecentralizowana sieć peer-to-peer

i nie ma centralnego punktu awarii.

Blockchain Explained Zdecentralizowane

Decentralizacja jest jednym z rdzeni – i najbardziej

ważne – zalety technologii blockchain.

Zdecentralizowane

Decentralizacja to jedna z podstawowych – i najważniejszych – zalet technologii blockchain. Była to bardzo pożądana koncepcja od wielu lat, ale to technologia blockchain umożliwiła to.

Aby wyjaśnić łańcuch bloków prostymi słowami, nie wymaga on centralnego serwera do przechowywania danych łańcucha bloków, co oznacza nie jest scentralizowany. To właśnie sprawia, że ​​blockchain jest tak potężny.

Zamiast przechowywać serwer w jednym miejscu, jest on przechowywany w łańcuchu bloków i jest zasilany przez wiele różnych komputerów / węzłów. To znaczy nie ma osoby trzeciej, której można by zaufać i której można by uiścić opłatę.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Niezniszczalny

Po potwierdzeniu transakcja jest przechowywana w księdze i chroniona za pomocą kryptografii. Nie można go zmienić ani usunąć bez konsensusu (umowy grupowej), co sprawia, że ​​blockchain jest niezniszczalny. Całkiem fajnie, eh?

Blockchain wyjaśnił: sieć w mieście.

Zaufanie i przejrzystość

Zaufanie jest istotną częścią wyjaśnienia trudnego świata blockchain. Ponieważ jest to współdzielona baza danych, każdy może zobaczyć pełne szczegóły transakcji w niej zawartych. Obejmują one źródło, datę, godzinę i miejsce docelowe transakcji.

Ekonomiczne

Tak jak blockchain zaufana sieć peer-to-peer, eliminuje potrzebę centralnej strony trzeciej. Jest to jedna z głównych korzyści dla firm, ponieważ całkowicie eliminuje koszty, które są zobowiązane do zapłacenia stronom trzecim.

Szybsze operacje

Użyjmy przykładu z prawdziwego świata:

Wyobraź sobie, że chcesz wysłać płatność do kogoś w innym kraju. Bez pomocy technologii blockchain normalnie musiałbyś płacić drogie opłaty (bankom), a przetworzenie transakcji może zająć 3-10 dni.

Można to zrobić za pomocą łańcucha bloków prawie natychmiast i po znacznie niższej cenie.

Dostępność

Blockchain jest zdecentralizowana sieć peer-to-peer i jest brak centralnego punktu awarii. Nawet jeśli komputer przerwie lub opuści sieć, inne komputery będą nadal działać w sieci. Dlatego jest to ogromna, ogromna zaleta.

Aby jeszcze jaśniej wyjaśnić łańcuch bloków, wyobraź sobie serwer szpitalny: zawiera ważne dane, do których zawsze trzeba mieć dostęp. Gdyby komputer z najnowszą wersją danych miał się zepsuć, dane nie byłyby dostępne. Byłoby bardzo źle, gdyby wydarzyło się to w sytuacji awaryjnej!

Blockchain wyjaśnił: mężczyzna kupujący coś online.

Gdyby szpital używał blockchaina, nie miałoby znaczenia, że ​​komputer się zepsuł. W łańcuchu bloków najnowsza wersja danych jest udostępniana w całej sieci, dzięki czemu jest zawsze dostępna.

Upraszczanie biznesu w biznes

Większość firm korzysta z różnych systemów, więc trudno jest im współdzielić bazę danych z inną firmą. Dlatego może im to bardzo utrudnić. Tak więc odpowiedzią jest technologia blockchain!

Ponieważ łańcuch bloków może działać jako pojedyncza wspólna baza danych, na której mogą pracować obie firmy, udostępnianie danych jest dla nich znacznie łatwiejsze w systemie łańcucha bloków.

Blockchain w rzeczywistych branżach

Aby pomóc Ci zrozumieć niektóre inne zalety, jakie blockchain oferuje firmom, oto kilka przykładów branż, które obecnie używają technologii blockchain. To z pewnością zostanie wyjaśnione o blockchain!

Tożsamość

Zagrożenia cyberbezpieczeństwa to ogromny problem w branży zarządzania tożsamością. W obecnym świecie naszą tożsamość kontrolują duże firmy. Czy to Netflix, Facebook, Instagram, czy nawet firm, dla których pracujemy.

Ludziom zawsze grozi kradzież tożsamości przez cyber-złodziei – znanych również jako hakerzy. A nawet używając the najlepsze wirtualne sieci prywatne (VPN) jako środek bezpieczeństwa nie zawsze może Cię uratować.

Wszystkie te firmy używają scentralizowane serwery. Na przykład Netflix jest centralnym punktem serwera Netflix – jeśli Netflix zostanie zhakowany, wszystkie dane, które przechowują dla swoich klientów, są zagrożone.

Dopiero niedawno włamano się do danych Equifax.

INTERESUJĄCY FAKT

Equifax jest jedną z największych agencji informacji kredytowej, która przechowuje dane osobowe ponad 800 milionów klientów. Spowodowało to kradzież danych ponad 145 milionów użytkowników.

Blockchain wyjaśnił: scentralizowane systemy vs blockchain.

Jak więc można powstrzymać hakowanie danych osobowych za pomocą łańcucha bloków?

Twoje dane są obecnie przechowywane w scentralizowanej bazie danych (tak jak w Equifax). Scentralizowana baza danych jest znacznie łatwiejsza do włamania, ponieważ używa plików jeden główny serwer. W tym przypadku wszystko, co hakerzy muszą zrobić, aby ukraść dane, to włamać się do głównego serwera. W łańcuchu bloków nie ma serwera głównego – nie ma centralnego punktu, w którym haker mógłby zaatakować! Oto wielka zaleta blockchain.

Bankowość i płatności

„Blockchain zrobi z bankowością to, co internet zrobił z mediami”, raczej śmiałe stwierdzenie, prawda?

Oto jak ważna jest technologia blockchain dla branży finansowej. Korzystając z blockchain, usługi finansowe mogą być teraz świadczone tym, którzy obecnie ich nie mają. To ponad 2 miliardy ludzi!

Wykorzystajmy ponownie Bitcoin jako przykład – dzięki łańcuchowi bloków Bitcoin każdy na świecie, kto ma dostęp do Internetu, może teraz wysyłać płatności cyfrowe. To przyszłość! Oto jeszcze jedna zaleta wiedzy o tym, co to jest blockchain i dodana do listy.

Oprócz pomocy tym, którzy nie mają usług finansowych, blockchain pomaga również samym bankom. Firma Accenture to oszacowała duże banki inwestycyjne mogłyby zaoszczędzić ponad 10 miliardów dolarów rocznie dzięki blockchain, ponieważ transakcje są znacznie tańsze i szybsze.

Źródło energii

W przeszłości ludzie mieli tylko jedną możliwość odbioru energii – poprzez scentralizowane źródło.

Jednak obecnie jesteśmy w stanie pozyskiwać energię odnawialną z naszych własnych urządzeń lub z nowych systemów sieciowych zwanych „mikrosieciami”. Mikrosieci umożliwiają właścicielom paneli słonecznych sprzedaż pozostałej energii innym osobom i sprzedawcom energii odnawialnej bez osób trzecich. A więc wyjaśnijmy kolejną zaletę blockchain.

Uwaga: Energia odnawialna to energia pozyskiwana w sposób naturalny. Pomyśl o słońcu, wietrze, wodzie itp. Blockchain wyjaśnił: osoba pobierająca pieniądze z banku.

Przed technologią blockchain ludzie mogli sprzedawać pozostałą energię tylko detalistom (strona trzecia). Ceny, które sprzedawali sprzedawcom detalicznym, były bardzo niski ponieważ detaliści odsprzedaliby energię innym osobom i osiągnęliby duży zysk.

Ponieważ technologia blockchain usuwa stronę trzecią, ludzie mogą uzgodnić cenę, która jest uczciwa dla nich obojga – eliminując koszty, które wcześniej ponosili sprzedawcy..

Blockchain zmieni sposób, w jaki obecnie działa wiele innych branż

Powyższe przykłady to tylko niewielka część tego, co jest możliwe przy użyciu łańcucha bloków. Blockchain jest stosowany do wiele innych branż niż wymienione powyżej.

Oto kilka innych branż, które obecnie używają technologii blockchain, aby usprawnić sposób działania:

 • Bezpieczeństwo cybernetyczne
 • Edukacja (jak BitDegree!)
 • Marketing & reklama
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Systemy rządowe
 • Muzyka & udostępniania wideo
 • Handel elektroniczny
 • Głosowanie

Wyjaśnienie Blockchain: wykres.

Przy tak wielu zaletach korzystania z blockchain, możliwości są nieograniczone! Blockchain daje nam wszystkim coś, na co możemy się doczekać.

Wniosek

Pomyślmy o tym, czego nauczyliśmy się z tego wyjaśnionego przewodnika po łańcuchu bloków i podkreślmy niektóre z najważniejszych cech łańcucha bloków do zapamiętania:

Co to jest blockchain?

 • Sieć peer-to-peer co eliminuje potrzebę korzystania z zaufanych stron trzecich;
 • Transakcje są przetwarzane szybciej i tańsze niż standardowe (inne niż blockchain) systemy;
 • Jest to publiczna baza danych i wszystkie transakcje są widoczne w sieci, co zapobiega cyberatakom;
 • Bazy danych nie można zmienić bez zgody ponad połowy sieci, która to uczyniła dużo bezpieczniejsze;
 • Nie jest kontrolowany przez jedną firmę i nie ma pojedynczego punktu awarii;
 • Blockchain może być używany w wielu różnych branżach – nie tylko waluty cyfrowe.

Jak działa blockchain?

 • Działa jako duża baza danych, która jest współużytkowana w sieci węzłów (komputerów);
 • Węzły w sieci współpracują ze sobą zweryfikować transakcje i są nagradzani walutą blockchain – proces znany jako wydobywanie;
 • Gdy transakcja zostanie zweryfikowana przez sieć, transakcja jest umieszczony w bloku;
 • Nowe bloki transakcji są umieszczane – w kolejności – poniżej poprzedniego bloku transakcji
 • Wszystkie transakcje są przechowywane w rozproszonej bazie danych (księdze);
 • To jest ekstremalnie trudne haker może zmienić transakcje, ponieważ potrzebuje kontroli nad ponad połową komputerów w sieci.

Blockchain wyjaśnił: korzyści dla dużych branż.

Jakie korzyści przyniesie to dużym przemysłom?

 • To usuwa koszty osób trzecich;
 • Płatności i dane są przetwarzane znacznie szybciej;
 • Zarządzanie bazami danych między firmami jest znacznie łatwiejsze;
 • Ochrona / bezpieczeństwo danych zostaje ulepszona na dużą skalę.

Ostatnie słowa do wyjaśnienia blockchain

Technologia Blockchain zmieni i usprawni sposób działania firm, ale to nie wszystko, co się zmieni. Zmieni także życie milionów ludzi, dając im możliwość przechowywania i przesyłania pieniędzy między sobą.

Dzięki blockchain świat może stać się lepszym miejscem! I pamiętaj – jeśli myślisz o zakupie niektórych kryptowalut, sprawdź giełdy takie jak Binance lub Coinbase!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map