Zcash Mining: Jak wydobywać Zcash?

W październiku 2017 r. JP Morgan i Zcash ogłosili partnerstwo, które zintegruje technologię Zcash z Kworum JP Morgana. Powinieneś przeczytać ten przewodnik, aby dowiedzieć się, dlaczego JP Morgan i reszta przestrzeni kryptowalut brzęczy o Zcash. Jest to 24. najwyżej sklasyfikowana moneta spośród prawie 1600. Dowiedzmy się, dlaczego stała się jedną z najgorętszych monet w mojej ofercie!

W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego o tym, czym jest Zcash, czym jest wydobywanie Zcash, jakie są jedne z najlepszych maszyn górniczych i wiele, wiele więcej! Zaczniemy od omówienia historii Zcasha, zanim przejdziemy do jej wydobywania.

Jeśli jesteś już pewny swojej wiedzy o samym Zcash, możesz przejść do sekcji „Jak wydobywać Zcash”.

Warto też wspomnieć, że jest ich dużo łatwiejsze sposoby na zdobycie Zcash. Możesz po prostu kup lub handluj na niezawodnej giełdzie kryptowalut. Kilka z zalecanych opcji to Coinbase, Binance i Kraken.

Początki Zcash

Zcash początkowo zaczynał jako fork Bitcoin, pierwotnie nazywany protokołem Zerocash. Tytuł został ostatecznie skrócony do Zerocash, a następnie Zcash w 2016 roku. Podobnie jak Bitcoin, Zcash ma ograniczoną podaż 21 milionów monet, ale na tym podobieństwo prawie się kończy. Obie monety znacznie się różnią, jeśli chodzi o przejrzystość.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Kiedy używasz Bitcoin, jeśli znasz czyjś adres, możesz zobaczyć wszystkie transakcje ze szczegółowymi kwotami cen. Jednak dzięki Zcash wszystkie informacje, takie jak miejsce docelowe płatności i kwota, są szyfrowane, dzięki czemu Twoja historia finansowa jest bezpieczna. Zcash po prostu pokazuje, że transakcja miała miejsce, ale nie pokazuje, kim była transakcja ani za jaką kwotę była przeznaczona.

Pracownicy Zcash powstrzymują się od nazywania systemu płatności anonimowym, jednak protokół ma wiele cech, które można by uznać za anonimowe.

Jak wydobywać Zcash

Podobnie jak w przypadku Bitcoin, istnieją różne sposoby wydobywania Zcash. Dwie podstawowe metody wydobywania Zcash to Pool Mining i Solo Mining. Poniżej wyjaśnię różnicę między wydobyciem w basenie a wydobyciem solo i opiszę, który z nich jest bardziej korzystny.

Wydobywanie basenów

Wydobywanie w puli oznacza po prostu, że łączysz się z innymi górnikami lub łączysz się razem, aby zwiększyć szanse, że otrzymasz możliwość wydobycia bloku. Górnicy następnie łączą nagrodę za udane wydobycie bloku i dzielą tę nagrodę równo na podstawie mocy obliczeniowej, którą każdy górnik wniósł do puli wydobywczej Zcash.

Basen wydobywczy Zcash

Możesz sobie wyobrazić tę koncepcję jako pulę loterii. Twoje szanse na wygraną na loterii są niskie. Jeśli dołączysz do innych górników, Twoje szanse na wygraną wzrosną, ale zmniejszy się Twój udział w zwycięzcach.


Uwaga: jeśli dołączysz do grupy wydobywającej pule, być może będziesz musiał uiścić opłatę za wydobycie puli.

Drugi podstawowy rodzaj wydobycia określany jest jako wydobycie solo.

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Górnictwo solo

W przeciwieństwie do wydobywania w basenie, wydobycie solowe nie zmusza górnika do polegania na innych ludziach przy wykonywaniu pracy. Według niektórych źródeł, wydobycie solowe i wydobycie łączone dają podobne wyniki. Jednak zauważysz, że w przypadku niektórych monet, jak wkrótce zobaczysz w przypadku Zcash, nowsza technologia sprawiła, że ​​wydobywanie solo stało się prawie przestarzałe.

W przeszłości wydobycie Zcasha opłacało się samodzielnie. Jednak współczynnik hashowania sieci jest teraz bardzo wysoki. Ten czynnik odstrasza niektórych ludzi od wydobycia solo. Szybkość mieszania sieci można traktować jako sposób pomiaru mocy obliczeniowej w sieci Bitcoin (lub Zcash). Ponieważ szybkość mieszania sieci jest wysoka, wymaga dużej ilości energii elektrycznej i drogiego sprzętu. Zamiast tego polecam zacząć od puli wydobywczej.

Niezależnie od tego, czy kopiesz w basenie, czy zdecydujesz się na wydobycie solo, zostaniesz nagrodzony za udane wydobycie bloku. Nazywa się to nagrodą blokową. Przeczytaj więcej o nagrodach blokowych poniżej.

Blokuj nagrody

Nagrody blokowe przyznają łącznie 50 Zcash (ZEC) co 10 minut. Oznacza to, że za każdy udany blok wydobycia, który nastąpi, zostanie przyznanych 50 ZEC.

Jeśli jesteś częścią puli wydobywczej, nagroda blokowa zostanie podzielona między was wszystkich w puli na podstawie mocy obliczeniowej wykorzystanej podczas wydobywania bloku. Na przykład górnik, który wniósł największą moc obliczeniową, otrzyma najwięcej Zcash za pomyślne zakończenie wydobycia.

Należy zauważyć, że 10% wszystkich wydobytych monet trafi do Nagrody Założycieli. Jest to coś specyficznego dla Zcash, chociaż inne monety mają podobną strukturę. Ta nagroda dla założycieli jest przyznawana programistom, którzy uruchomili Zcash. Fundusz zostanie wykorzystany z takich powodów, jak stałe wspieranie rozwoju Zcash i utworzenie organizacji non-profit w zespole ZCash.

Zanim zaczniesz myśleć o takich rzeczach, jak pule wydobywcze i nagrody blokowe, będziesz musiał kupić sprzęt i oprogramowanie do wydobywania Zcash, aby zaktualizować swój obecny system komputerowy. Wydobycie wymaga dużo energii. Jak podano w jednym źródle, Prawie 10 gospodarstw domowych w USA może być zasilanych przez jeden dzień energią elektryczną zużywaną w ramach jednej transakcji bitcoinowej. Zobaczmy, dlaczego wydobycie wymaga tak dużej mocy.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć wydobywanie Zcash?

Po pierwsze, potrzebujesz sprzętu do kopania. To jest maszyna, której będziesz używać do uruchamiania oprogramowania do wydobywania, to kolejna sprawa, do której zajmiemy się później.

Na początek powinieneś zrozumieć różnicę między wydobywaniem CPU, ASIC i wydobywaniem GPU. Oto 3 rodzaje mocy obliczeniowej, których możesz użyć do wydobywania.

Wydobywanie CPU

Ten rodzaj wydobycia wykorzystuje moc procesora komputera do wydobywania. To jest integralna część twojego komputera. Odpowiada za przetwarzanie wszystkich zadań, które mają miejsce podczas pracy komputera. Ten typ konstrukcji jest zoptymalizowany pod kątem szybkiego przełączania się między zadaniami.

Jest to rodzaj wydobycia, który był znacznie bardziej popularny we wczesnych dniach Bitcoina. Jednak układy ASIC zastępują procesory, ponieważ mogą pokonać układy procesora nawet 1 000 000 razy.

Plik AMD Ryzen Threadripper 1950x kosztuje 889,99 USD na Amazon. Ma 16 rdzeni i 32-wątkowy procesor.

Wydobywanie GPU

Z drugiej strony wydobywanie GPU wykorzystuje do wydobywania komputerowe karty graficzne. Procesory graficzne są postrzegane jako elastyczna alternatywa dla układów ASIC i procesorów. Są one często używane w grach, ponieważ GPU jest w stanie szybko przetwarzać grafikę.

Jest to popularna opcja dla górników Ethereum. Ceny GPU rosną jednak niewiarygodnie wysoko, a gracze i inne osoby, które używają GPU z powodów innych niż wydobywanie kryptowalut, zaczynają narzekać.

Jednym z przykładów jednostki GPU jest Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1070. Ta jednostka jest obecnie niedostępna w witrynie Nvidii, ale jest dostępna za 597,50 USD na rynku Amazon.

Nvidia przechowuje karty Geforce Gtx 1070

Wydobywanie ASIC

Metoda ASIC wykorzystuje mikroczip specjalnie zaprojektowany do obliczania algorytmów z największą możliwą prędkością. Jak wspomniano wcześniej, mogą one obliczać ponad 100 000 razy szybciej niż procesor. Te modele są budowane na zamówienie, więc musisz kupić nowy model ASIC dla każdej nowej monety, którą chcesz wydobyć. Te maszyny mogą cię uruchomić do 3000,00 $, jak model Antminer S9.

Ceny różnią się w zależności od tego, czy kupujesz używany, czy nowy. Możesz znaleźć wiele używanych modeli w Internecie, biorąc pod uwagę, że niektórzy górnicy robią wydobycie tylko za 10 USD w pierwszym miesiącu.

Biorąc pod uwagę, jak szybko można obliczyć kopanie ASIC, potrzebujesz odpowiedniego chłodzenia i wentylacji dla swojego sprzętu. Przygotuj swoich fanów i AC! Zauważysz również wzrost kosztów rachunku za prąd, więc możesz pomyśleć o przeniesieniu się do miejsca o niższych stawkach za energię.

Po zakupie sprzętu musisz zainstalować najnowsze oprogramowanie do wydobywania Zcash. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie oprogramowanie musisz kupić, aby rozpocząć wydobywanie Zcash.

Uwaga: Mówiąc o sprzęcie, powinieneś również zdobyć plik niezawodny portfel sprzętowy aby zabezpieczyć swoje aktywa. Kilka z najbardziej zalecanych opcji to Ledger Nano X i Trezor Model T..

Oprogramowanie do Mining Zcash

Na początek jest Podręcznik użytkownika Zcash możesz śledzić, co zdecydowanie polecam, jeśli planujesz kopać z procesorem. Ten przewodnik zawiera kompletny pakiet, który pozwoli ci uruchomić pełny węzeł, mój z procesorem. Zawiera nawet portfel, którego możesz używać do wysyłania i odbierania Zcash. Jest to świetny punkt wyjścia do oprogramowania do wydobywania Zcash.

Kiedy uruchamiasz pełny węzeł, oznacza to, że odpowiadasz za weryfikację transakcji i bloków. Wiele węzłów pomaga również sieci, akceptując transakcje i bloki z innych pełnych węzłów, weryfikując te bloki, a następnie przekazując je do dalszych węzłów z pełnym uruchomieniem.

Pamiętaj, że blockchain to system weryfikacji, który zależy od węzłów w celu sprawdzenia, czy transakcje istnieją. Jeśli uruchomisz węzeł, będziesz osobą odpowiedzialną za weryfikację tych informacji – i oczywiście będziesz mieć pomoc swojego sprzętu.

Ograniczeniem pakietu startowego oprogramowania do wydobywania Zcash i podręcznika użytkownika jest to, że pozwala on tylko na użycie procesora do wydobywania. Oznacza to, że jeśli poświęciłeś trochę czasu na uaktualnienie do platformy wydobywczej GPU, będziesz musiał dokonać własnych wyborów dotyczących oprogramowania. Musisz znaleźć program, który wykorzystuje Twoje GPU.

Dwa programy, które polecam dla procesorów graficznych to Optiminer i EWBF Cuda. Oba programy można pobrać bezpłatnie, korzystając z podanych łączy.

Chociaż może wydawać się, że istnieje przytłaczająca liczba opcji, dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele filmów instruktażowych i forów wsparcia online, które mogą Ci pomóc.

Więc przeprowadź dalsze badania, jeśli nie możesz podjąć decyzji wyłącznie na podstawie tego przewodnika.

BitcoinTalk to dobre miejsce na rozpoczęcie, ale możesz mnie zapytać! Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz, a skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Czy wydobywanie Zcash jest opłacalne??

Przy obecnej cenie wydobycie Zcash jest opłacalne. Jednak podobnie jak inne inwestycje, oczywiście podejmujesz ryzyko finansowe. Gdyby cena monety Zcash spadła z dnia na dzień, ucierpiałby Twój dochód. Może wydawać się łatwe, aby po prostu ustawić platformę i uzyskać pasywny dochód, ale nie lekceważ związanego z tym ryzyka.

W zależności od źródła, na które patrzysz, znajdziesz różne odpowiedzi na temat tego, czy wydobywanie Zcash ma wysoki zwrot z inwestycji. W porównaniu z Platforma wydobywcza Ethereum w tym poście, Zcash wyszedł jako przegrany. Dało to ponad 40,00 $ mniej niż to, co przyniosło ETH w tym samym miesiącu.

Jak powiedziałem, najlepiej jest się rozejrzeć i dokładniej zbadać. Przeszukuj fora, zadawaj pytania, oglądaj filmy itp. Rentowność może się różnić w zależności od wielu różnych czynników. Nie lekceważ potęgi, jaką daje inwestowanie w sprzęt na dużą skalę. Ale nie zdziw się, jeśli nie uzyskasz oczekiwanych wyników po przeczytaniu jednej lub dwóch historii sukcesu.

Głównym składnikiem rentowności wszystkich rodzajów wydobycia jest koszt energii elektrycznej. Jeśli twoje stawki za energię elektryczną są drogie, twój zysk będzie uderzył!

Pamiętaj też, aby sprawdzić, co mówią lokalni urzędnicy na temat wydobycia, zanim wyjdziesz i kupisz cały swój sprzęt. W zależności od tego, gdzie jesteś, możesz mieć lokalne przepisy, które musisz spełnić, aby rozpocząć wydobycie. Prawdę mówiąc, w niektórych miejscach, takich jak Plattsburgh w stanie Nowy Jork, w ogóle nie wolno ci kopać.

Zanim odejdziesz, chciałem podzielić się jeszcze jednym szybkim faktem na temat Zcash, którym możesz podzielić się ze swoimi kryptowalutami:

W piątek 28 października 2016 r., W dniu premiery Zcash, była to najdroższa moneta na świecie. Koszt Zcasha tego dnia wynosił jeden Zcash za 3299 Bitcoinów.

Wniosek

Wiesz już wszystko o wydobywaniu Zcash. Wiesz, jakiego sprzętu potrzebujesz, aby wydobywać Zcash i czy warto poświęcić na to chwilę. Pamiętaj, aby przeprowadzić własne badania, zanim poświęcisz czas i pieniądze na wydobywanie.

Jeśli zdecydujesz, że wydobywanie Zcash nie jest tego warte, możesz go kupić lub wymienić niezawodne giełdy kryptowalut, w tym Coinbase, Binance i Kraken.

Ponownie, jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać. Chętnie pomogę!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map