Zilliqa ICO: Co to jest Zilliqa Coin?

Pozdrowienia, fani kryptowalut! Witam w moim przewodniku dla początkujących po Zilliqa ICO.

Cały czas na rynku pojawia się mnóstwo nowych kryptowalut. Przy tak wielu nowych monetach może być trudno ustalić, które z nich są legalne. Jeśli chcę wiedzieć, czy nowa moneta jest legalna, patrzę na cztery główne rzeczy.

Oni są:

 1. Zespół: są technologicznymi gwiazdami twórcy lub beznadziejnymi nowicjuszami?
 2. Technologia: czy moneta robi coś nowego i ekscytującego, czy jest to tylko zdzierstwo Bitcoina?
 3. Społeczność monety: czy moneta ma wielu fanów i świetną społeczność programistów??
 4. Wartość monety w świecie rzeczywistym: czy moneta jest przydatna? Czy świat tego potrzebuje?

Jeśli nowa kryptowaluta może odpowiedzieć „tak” na każde z tych pytań, to prawdopodobnie jest to uzasadnione. Czy więc moneta Zilliqa zda test? A co ma z tym wspólnego Zilliqa ICO? Dowiedzmy Się…

W tym przewodniku przyjrzę się zespołowi Zilliqa, jego technologii, społeczności i wartości w świecie rzeczywistym. Zanim skończysz czytać, będziesz wiedział wszystko, co warto wiedzieć o jednej z najbardziej ekscytujących nowych kryptowalut roku!

Zacznę od podstaw, czym jest Zilliqa i skąd się wzięła?

Co to jest Zilliqa?

Zilliqa ICO

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Zilliqa została stworzona w 2017 roku przez grupę informatyków i naukowców. Zespołowi kierują Prateek Saxena z Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Xinshu Dong i Amrit Kumar z Uniwersytetu Singapuru. Chociaż zespół nie ma dużego doświadczenia w kryptowalutach, ma wsparcie doradców z uznanych sieci, takich jak Kyber.

Jego stronie internetowej opisuje Zilliqa jako „platformę blockchain nowej generacji o wysokiej przepustowości”. Ale co to znaczy? Mówiąc prościej, Zilliqa to szybszy i bardziej zaawansowany blockchain. Bitcoin był pierwszą generacją kryptowaluty, platformy takie jak Ethereum były drugą i nowszymi platformami, takimi jak IOTA i Zilliqa, które są trzecimi.

Platformy trzeciej generacji próbują rozwiązać niektóre problemy, które dotknęły starsze kryptowaluty. Głównym problemem, który Zilliqa próbuje rozwiązać, jest skalowalność.

Uwaga: Skalowalność to zdolność kryptowaluty do radzenia sobie z ogromną liczbą transakcji użytkowników bez spowalniania. Skalowalne kryptowaluty to te, które mogą przetwarzać z dużą prędkością tyle transakcji, co firmy takie jak Mastercard i Visa.

Zilliqa ma nadzieję rozwiązać problem skalowalności za pomocą systemu zwanego shardingiem, który omówię w następnej sekcji. Zilliqa to pierwsza platforma wykorzystująca sharding, co wywołało wiele emocji w społeczności kryptowalut. Podekscytowanie prowadzi do nieplanowanego ICO Zilliqa w 2017 roku.

Zilliqa ICO


Do końca 2017 roku Zilliqa zabezpieczyła prywatne finansowanie w wysokości 20 milionów dolarów. Oznaczało to, że nie musieli korzystać z pierwszej oferty monet (ICO), aby opracować platformę.

Uwaga: ICO to sposób, w jaki nowe kryptowaluty mogą finansować rozwój poprzez sprzedaż monet publicznie. ICO są popularne, ponieważ nie przestrzegają tych samych ścisłych zasad, co finansowanie prywatne i tradycyjne pierwsze oferty publiczne (IPO).

Jednak zespół zdecydował się zorganizować ICO Zilliqa, ponieważ tak wiele osób chciało wziąć udział w projekcie. ICO Zilliqa wzrosło 22 miliony USD od 27 grudnia 2017 r. Do 4 stycznia 2018 r.

W czasie, gdy to piszę (13.06.18), sieć główna Zilliqa nie została jeszcze uruchomiona. Oznacza to, że platforma jest nadal budowana i testowana. Podczas gdy tak się dzieje, moneta Zilliqa (ZIL) jest oparta na łańcuchu blokowym Ethereum. Przestrzega zasad określonych przez Ethereum dla nowych monet, które są budowane w jego sieci. Dlatego moneta Zilliqa jest znana jako token ERC-20. Te tokeny ERC-20 zostaną przeniesione do łańcucha blokowego Zilliqa, gdy główna sieć Zilliqa zostanie uruchomiona.

Zanim przyjrzę się bliżej, jak działa Zilliqa, chcę pokazać, jak dobrze Zilliqa radziła sobie na rynku od czasu Zilliqa ICO.

Statystyki rynku Zilliqa

Zilliqa ICO

Wykres kapitalizacji rynkowej Zilliqa | Źródło: coinmarketcap

W ciągu ostatnich 24 godzin ponad 50 milionów Kupiono i sprzedano monetę Zilliqa o wartości USD. Nieźle jak na platformę, która jeszcze się nie rozpoczęła! Całkowita wartość wszystkich Zilliqa na rynku już się skończyła 630 milionów USD.

Podczas Zilliqa ICO cena każdego tokena wynosiła 0,0038 USD. Dziś cena każdego Zilliqa to około 0,085 USD. Oznacza to, że cena Zilliqa jest ponad dwadzieścia razy wyższa niż w czasie ICO Zilliqa, sześć miesięcy temu.

Całkowita podaż Zilliqa jest ograniczona 12.6 miliard. Więcej niż 7.35 miliard tokenów jest już w obiegu. Jest możliwe, że cena Zilliqa może wzrosnąć jeszcze bardziej, gdy jego całkowita podaż jest w obiegu i po uruchomieniu sieci głównej (to nie jest rada finansowa, to tylko przypuszczenie!). Zilliqa to 27 największa kryptowaluta na rynku, więc bardzo ciekawie będzie zobaczyć, gdzie plasuje się platforma po jej uruchomieniu.

Więc teraz wiesz, czym jest Zilliqa. Ale co zrobi Zilliqa po uruchomieniu i jak będzie działać? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy przyjrzeć się technologii Zilliqa…

Jak działają transakcje?

Aby zrozumieć, co jest takiego specjalnego w technologii Zilliqa, musisz najpierw zrozumieć problemy, które próbuje rozwiązać. Przyjrzyjmy się szybko, jak przebiegają transakcje w mniej zaawansowanej sieci kryptowalut. Jako przykładu użyję Bitcoina.

Transakcje Bitcoin

Patty chce wysłać Selmie 10 Bitcoinów (BTC). Oto jak transakcja będzie przebiegać w sieci Bitcoin;

 1. Patty rozgłasza swoje żądanie transferu do sieci Bitcoin, która składa się z tysięcy komputerów zwanych węzłami. Uwaga: Węzły to komputery, które przechowują cały łańcuch bloków Bitcoin i wnoszą moc obliczeniową do weryfikacji dokonywanych transakcji. Blockchain to baza danych wszystkich transakcji Bitcoin, które kiedykolwiek zostały dokonane.
 2. Żądanie Patty jest szyfrowane i mieszane z informacjami o transakcjach od innych użytkowników przez specjalne węzły zwane górnikami. Informacje są zgrupowane w blok. Uwaga: Szyfrowanie to system ukrywania informacji za pomocą kodu komputerowego.
 3. Górnicy ścigają się teraz, aby odgadnąć numer kodu, który jest nadawany ukończonemu blokowi przez protokół Bitcoin.
 4. Informacje o bloku są rozgłaszane do wszystkich węzłów w sieci. Jeśli więcej niż połowa węzłów zgadza się, że blok jest ważny, można go dodać do łańcucha bloków.
 5. Selma otrzymuje 10 BTC od Patty.

Ten proces ma miejsce w przypadku każdej transakcji Bitcoin i trwa dość długo. Średni czas transakcji Bitcoin wynosi około 10-15 minut, ale może to zająć ponad godzinę. To jest problem ze skalowalnością, o którym wspomniałem wcześniej.

Sieć Bitcoin może przetwarzać tylko dookoła 3-7 transakcje na sekundę (Tx / s). Nawet Tx / s Ethereum jest tylko 20-30. Aby to uwzględnić w kontekście, dostawcy płatności, tacy jak Visa, mogą przetwarzać średnio 2000 Tx / s, ale może osiągnąć nawet 24 000 Tx / s!

Sieci takie jak Bitcoin i Ethereum stają się wolniejsze, gdy stają się większe! Pamiętaj, każdy węzeł bierze udział w podejmowaniu decyzji, czy blok jest ważny, czy nie. Im więcej węzłów jest w sieci, tym dłużej zajmie podjęcie decyzji.

Więc co robi Zilliqa inaczej? Odpowiedź na to pytanie brzmi: sharding…

Co to jest Sharding?

Zilliqa ICO ma nadzieję, że wykorzysta sharding do rozwiązania problemu skalowalności. Sharding polega na podzieleniu sieci Zilliqa na grupy węzłów zwane shardami. Każdy fragment składa się z 600 węzłów. Shardy działają jak sieci mini-blockchain.

Fragmenty przetwarzają transakcje oddzielnie od siebie, a nie jako grupa. Pozwala to na przetworzenie znacznie większej liczby transakcji. Oznacza to również, że w miarę rozwoju sieć będzie przetwarzać transakcje szybciej. Im więcej jest odłamków, tym więcej transakcji mogą przetworzyć.

Zilliqa przetworzona 1,218 Tx / s przy użyciu 3 shardów (czyli 1800 węzłów) w swojej prywatnej sieci testowej w październiku 2017 r. Używając 3600 węzłów lub 6 fragmentów, sieć testowa Zilliqa przetworzyła 2,488 Tx / s. Prędkości transakcji w publicznej sieci testowej Zilliqa są nieco mniej imponujące. Testnet v1.0 ma uruchomionych 961 węzłów i generuje czas transakcji wynoszący nieco ponad 100 Tx / s. Jednak jest to nadal ponad dziesięć razy szybsze niż Bitcoin!

Zilliqa ICO

Tak więc sharding znacznie przyspiesza przetwarzanie transakcji, ale system ma swoje problemy. Następnie wyjaśnię, jakie są te problemy i jak radzi sobie z nimi Zilliqa.

Problemy z fragmentowaniem

Głównym problemem związanym z shardowaniem jest to, że dzieląc łańcuch bloków na grupy węzłów, dzielisz również informacje na nim przechowywane. Pamiętaj, że każdy węzeł Bitcoin zawiera cały łańcuch bloków. Oznacza to, że nie potrzebują żadnych innych informacji do przetwarzania transakcji.

Węzły w shardach zawierają tylko niektóre łańcuchy bloków. Oznacza to, że muszą komunikować się z innymi węzłami, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje. W sieci złożonej z tysięcy komputerów może to być bardzo skomplikowane!

Pomyśl o tym w ten sposób. Weź książkę i przetnij ją na pół. Daj po połowie Patty i Selmie. Teraz Patty pozna tylko początek historii, a Selma tylko koniec. Aby poznać całą historię, Patty i Selma będą musiały ze sobą porozmawiać.

Dzielenie się całym blockchainem jest trochę jak zrzucanie całej biblioteki, upuszczanie stron w Niemczech i proszenie ludności o ponowne złożenie go! To wymagałoby dużo energii i komunikacji, prawda??

Zilliqa rozwiązuje ten problem za pomocą hybrydowego mechanizmu konsensusu. Nie martw się, to jest prostsze niż się wydaje!

Porównaj giełdy kryptowalut obok innych

Czy wiedziałeś?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które giełdy kryptowalut są najlepsze dla Twoich celów handlowych??

Widzieć & porównaj obok siebie giełdy kryptowalut TOP3

Mechanizm konsensusu hybrydowego Zilliqa

Mechanizm konsensusu to system używany przez sieć do wyrażania zgody. Konsensus oznacza porozumienie, a mechanizm oznacza system!

Zilliqa ICO

Mechanizm konsensusu Bitcoin wymaga, aby ponad połowa wszystkich jego węzłów zgodziła się na przeprowadzenie transakcji. Zilliqa wykorzystuje dwie warstwy mechanizmów konsensusu, aby się zgodzić. To właśnie oznacza słowo hybryda. Warstwy to:

 1. Warstwa odłamka: Całe bloki informacji nie są przetwarzane na poziomie fragmentu. Odłamki przetwarzają tylko części bloków zwane mikro-blokami. Węzły w warstwie fragmentu muszą mieć dostęp tylko do niewielkiej ilości informacji, więc nie muszą komunikować się z innymi fragmentami.
 2. Warstwa DS: Mała grupa losowo wybranych węzłów tworzy grupę zwaną komitetem DS. Grupa następnie łączy makrobloki w cały blok i osiąga porozumienie co do tego, czy jest on ważny, czy nie. Węzły te mają dostęp do całego łańcucha bloków, dzięki czemu mogą podjąć ostateczną decyzję w sprawie każdego bloku.

Kiedy sieć osiągnie konsensus za pomocą tego mechanizmu, nie może dojść do niezgody między węzłami prowadzącej do rozwidlenia. Nazywa się to ostatecznością i pomaga sieci w szybkim i wydajnym przetwarzaniu transakcji. Osiągnięcie konsensusu w ten sposób zużywa również mniej energii komputera niż systemy używane przez łańcuchy bloków, takie jak Bitcoin i Ethereum.

Uwaga: W kryptowalutach rozwidlenie to nieporozumienie między węzłami co do ważności jednego lub więcej bloków. Może to prowadzić do tworzenia nowych łańcuchów bloków, które nazywa się hard fork.

Teraz wiesz, że Zilliqa ma bardzo specjalną technologię. Ale kto będzie go używał i do czego będzie go używać?

Jak można używać Zilliqa?

Od czasu Zilliqa ICO społeczność kryptowalut czekała, czy sieć Zilliqa może świadczyć oferowane przez nią usługi. Ale kto odniesie najwięcej korzyści z używania Zilliqa? Zilliqa to publiczny łańcuch bloków, więc każdy może z niego korzystać. Platforma spodoba się jednak przede wszystkim użytkownikom, którzy chcą opracować wysokonakładowe inteligentne kontrakty i dApps.

Uwaga: Inteligentna umowa to zestaw warunków, które muszą być spełnione, aby transakcja doszła do skutku. DApp to zdecentralizowana aplikacja. DApps nie potrzebują centralnych serwerów, ponieważ są zbudowane w oparciu o łańcuchy bloków.

Na rynku istnieje luka dla platformy, która może obsługiwać inteligentne kontrakty i aplikacje internetowe, które wymagają dużych prędkości transakcji, aby pomyślnie działać. Gdy główna sieć Zilliqa zostanie uruchomiona, może obsługiwać dużą aplikację społecznościową podobną do Facebooka lub Twittera. Ma również potencjał do obsługi kampanii reklamowych i usług przetwarzania płatności.

Platforma ma ogromny potencjał, co udowodniło Zilliqa ICO. Testy szybkości transakcji sprawiły, że jeszcze więcej osób było podekscytowanych i zwróciło uwagę społeczności deweloperów. Blockchain Zilliqa może być bardzo zajęty po uruchomieniu!

Jedną z głównych obaw użytkowników związanych z nowymi platformami jest bezpieczeństwo. Więc co robi Zilliqa w kwestii bezpieczeństwa?

Czy Zilliqa jest bezpieczna?

Blockchainy są bardzo bezpieczne w porównaniu z sieciami, które używają scentralizowanego przechowywania danych, takich jak Google czy Visa. Blockchain składa się z tysięcy systemów. Aby zhakować łańcuch bloków, musisz kontrolować ponad połowę jego węzłów.

Zilliqa ma dwie unikalne funkcje bezpieczeństwa:

 1. Hybrydowy mechanizm konsensusu (HCM): Pierwsza warstwa HCM Zilliqa weryfikuje tożsamość węzłów. To powstrzymuje ataki Sybil. Uwaga: Atak Sybil polega na tym, że jeden haker wykorzystuje wiele różnych węzłów, aby przejąć kontrolę nad siecią lub wysłać nieprawidłowe transakcje.

  Druga warstwa HCM zapewnia ostateczność transakcji, więc w sieci nie może być żadnych twardych rozwidleń.

 2. Scilla: Zilliqa ma swój język kodowania o nazwie Scilla. Scilla pozwala tylko programistom na tworzenie oprogramowania, które będzie bezpiecznie działać w sieci Zilliqa. Użytkownicy mogą ufać inteligentnym umowom, które są napisane przy jego użyciu.

Ogólnie rzecz biorąc, Zilliqa to bezpieczna platforma, ale należy pamiętać, że wciąż jest rozwijana. Oznacza to, że są rzeczy, których nie może jeszcze zrobić bezpiecznie. Należy wprowadzić ulepszenia, aby powstrzymać nadużywanie platformy.

Jak można to nadużywać?

W tej chwili Zilliqa może obsługiwać tylko najprostsze części inteligentnego wykonawcy dApp. Uruchamianie całych inteligentnych kontraktów wymagałoby ogromnej ilości komunikacji między fragmentami.

Gdyby Zilliqa próbował przetwarzać całe inteligentne kontrakty przy użyciu shardingu, kontrakty mogłyby znajdować się w różnych stanach na różnych fragmentach. Może to pozwolić hakerom na zmianę łańcucha bloków. Jeśli platforma ma osiągnąć swój pełny potencjał, będzie musiała rozwiązać takie problemy, zanim zostanie uruchomiona.

To wyzwanie stojące przed wszystkimi kryptowalutami. Platformy chcą zawierać jak najwięcej funkcji bez narażania swojej sieci na ryzyko ataku. To, czy kryptowaluty można bezpiecznie skalować, będzie bardzo ważne dla całego rynku w ciągu najbliższych kilku lat.

Więc co myślisz o Zilliqa? Czy zdał egzamin? Dowiedzmy Się…

Zilliqa: wady i zalety

kciuki w górę PRO

Ma świetną nową technologię: Zilliqa to pierwsza platforma wykorzystująca technologię shardingu. To stawia go przed resztą rynku. To zupełnie nowy rodzaj łańcucha bloków, zaprojektowany w celu rozwiązania problemu skalowalności. Platformy trzeciej generacji, takie jak Zilliqa, mogą być dużymi zwycięzcami w przyszłości kryptowaluty.

Ma silną społeczność: Platforma ma wielu fanów. ICO Zilliqa wydarzyło się tylko dlatego, że było na nie tak duże zapotrzebowanie. Zilliqa ICO pokazuje również, że społeczność kryptowalut jest gotowa na przejście technologii blockchain do następnej fazy jej rozwoju.

kciuk w dół Cons

Ma niedoświadczony zespół: Twórcami Zilliqa są naukowcy, a nie biznesmeni. Technologia Zilliqa wyprzedza resztę rynku, ale jej działalność nie jest. Inne platformy – takie jak OmiseGo – mają znacznie silniejsze powiązania z rzeczywistymi organizacjami. Zilliqa ma sporo do zrobienia, jeśli chce być jedną z największych kryptowalut.

Nadal jest rozwijany: Uruchomienie sieci głównej to domniemany być w połowie 2018 roku, ale teraz wygląda na to, że nie zostanie wydany przed wrześniem. Prawie niemożliwe jest określenie, jaką wartość w świecie rzeczywistym będzie miała Zilliqa, dopóki nie zostanie wprowadzona na rynek. Dopiero wtedy dowiemy się, jakie rodzaje inteligentnych umów i aplikacji dApps może obsługiwać i przy jakich prędkościach. Im dłużej Zilliqa jest w fazie rozwoju, tym większa szansa, że ​​inne platformy nadrobią zaległości. Na przykład Ethereum pracuje teraz nad swoim rozwiązaniem skalowalności!

Więc to jest! Mój kompletny przewodnik dla początkujących po Zilliqa. Zostawię was z kilkoma ostatnimi przemyśleniami…

Końcowe przemyślenia

Zilliqa to ekscytująca nowa kryptowaluta i teraz rozumiesz ją lepiej niż większość ludzi. Wiesz, skąd się wzięło i co potrafi. Wiesz także o Zilliqa ICO i sile shardingu.

2018 będzie wielkim rokiem dla Zilliqa. Społeczność kryptowalut dużo słyszała o tym, co platforma może potencjalnie zrobić, ale teraz chcemy zobaczyć dowód!

Po uruchomieniu sieci głównej Zilliqa zostaną udzielone odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące skalowalności i szybkości transakcji. Czy emocje związane z Zilliqa ICO zostaną nagrodzone? Twoje przypuszczenia są tak dobre, jak moje. Wiele może się wydarzyć w kryptowalutach w ciągu najbliższych kilku miesięcy!

Trzecia generacja kryptowalut jest prowadzona przez platformy takie jak Zilliqa i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd nas zaprowadzą!

Jak o tobie? Czy jesteś podekscytowany Zilliqą? Czy jest inny projekt blockchain trzeciej generacji, o którym myślisz, że powinienem napisać?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map