Zrozumieć Ripple Coin

Marszczyć jest jeden z najpopularniejszych kryptowaluty na rynku. Obecnie zajmuje trzecie miejsce, po Bitcoinie i Ethereum.

Pewnie zastanawiasz się, co to jest Ripple i dlaczego jest tak popularne? Nie musisz dalej szukać, ponieważ omówię oba te pytania w tym przewodniku.

Dostarczę ci kompletny przegląd monety Ripple, jego plusy i Cons, funkcje, aktualna wartość i tak dalej. Pod koniec tego przewodnika dowiesz się również więcej Funkcje bezpieczeństwa Ripple – jeden z najważniejszych aspektów, który należy zawsze brać pod uwagę!

Zanim dowiesz się więcej o monetach Ripple, powinieneś wiedzieć, że ważne jest, aby kupować XRP od wiarygodnych giełdy kryptowalut, Jak na przykład Coinbase, lub wybierz jeszcze łatwiejszy sposób i kup za pośrednictwem Simplex – wolne od oszustw przetwarzanie płatności który pozwala na zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej. Przechowuj go również w bezpiecznych portfelach kryptograficznych, takich jak Ledger Nano S.

Więc zacznijmy!

Szukasz najbezpieczniejszego miejsca na zakup BTC? Poniżej zebrałem najlepiej oceniane giełdy kryptowalut, które zostały zatwierdzone jako najbezpieczniejsze platformy do kupowania BTC, więc spójrz.

Dostawca Visa / Mastercard Dostępne Crypto Nasz wynik Recenzja Coinbase TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 więcej

9.8 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Binance TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 więcej

9.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Coinmama TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 więcej

9.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja Kraken TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DZIARSKOŚĆ
 • + 37 więcej

9.1 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja eToro TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 więcej

8.6 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Recenzja KuCoin TAK

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 więcej

8.5 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Gemini Exchange Review TAK

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 więcej

8.4 Przeczytaj recenzję Odwiedź witrynę Najbardziej popularny 729 Recenzje 9.8 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję Wybór redakcji 1279 Recenzje 9.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 816 Recenzje 9.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 1174 Recenzje 9.1 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 453 Recenzje 8.6 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 563 Recenzje 8.5 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję 603 Recenzje 8.4 Przelew bankowy: TAK Odwiedź witrynę Przeczytaj recenzję

Plusy

 • Szybkie transakcje
 • Zdolny zespół
 • Pilotowane przez wiele dużych instytucji

Cons

 • Scentralizowane
 • Koncentruje się na dużych korporacjach

Wprowadzenie do Ripple


Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że Ripple jest kryptowalutą, na której się koncentrujesz rozwiązywanie problemów związane z międzynarodowymi przelewami płatniczymi.

Być bardziej dokładnym, Marszczyć jest Platforma za globalny system płatności, rozliczeń i wymiany. XRP to kryptowaluta wymieniana na tej platformie na ułatwiać transakcje.

Ripple coin: pierwsza strona.

Marszczyć był wydany w 2012 roku firmy Ripple Labs Inc. mając na uwadze tylko jedną rzecz – aby zapewnić jedno bezproblemowe przesyłanie pieniędzy na całym świecie, korzystając z potęgi blockchain.

Tak więc Ripple różni się od obu Bitcoin i Ethereum. Podczas gdy Bitcoin to tylko cyfrowa waluta, Ethereum to platforma do tworzenia inteligentnych kontraktów. Ripple to jednak nowość infrastruktura płatnicza ukierunkowane na międzynarodowe transakcje finansowe.

Tworzenie i rozpowszechnianie XRP to kolejny wyjątkowy aspekt, o którym powinieneś wiedzieć. Jeśli chodzi o większość kryptowalut, nowe monety są tworzone w procesie zwanym „górnictwo". Cóż, tak nie jest w przypadku monety Ripple. Wszystko 100 miliardów XRP zostały utworzone zaraz po uruchomieniu Ripple.

Jeszcze bardziej zaskakujące jest to Ripple labs trzymaj się 55 miliardów XRP samo. Nie trzeba dodawać, że jest to dość niezwykła sytuacja, ponieważ zwykle koncentruje się na decentralizacji. i

Teraz, gdy już wiesz, czym jest Ripple, dowiedzmy się, jaki jest jego główny cel.

Co ma na celu Ripple Coin?

Technologie rozwinęły się tak bardzo, że rzeczy takie jak samochody autonomiczne stały się rzeczywistością. Jednak jednym z sektorów, w którym nie dokonano znacznych postępów, są międzynarodowe przelewy płatnicze.

Międzynarodowe przelewy płatnicze mają dwa główne problemy:

1. Są drogie

Jeśli dokonałeś płatności za granicę, powinieneś zdawać sobie sprawę z wysokich opłat, które się z nią wiążą. Główne banki są zazwyczaj najgorsze dla takich płatności, jednak nawet takie usługi jak PayPal oferują stosunkowo wysokie opłaty – to kosztuje około 2,9% aby dokonać płatności międzynarodowej za pomocą systemu PayPal.

Ripple Coin: opłaty.

Oprócz tych opłat klienci tracą pieniądze podczas wymiany walut.

2. Są powolne

W dobie internetu, w którym wszystko jest błyskawiczne, transakcje międzynarodowe mogą trwać od dni do tygodni. Jest bez konkretnego powodu z tego innego powodu niż fakt, że instytucje finansowe nie chcą ulepszać swojej technologii – okropna wymówka!

W tym procesie instytucjom finansowym udaje się zarobić dużo pieniędzy, jednak klienci cierpią. Ripple ma to zmienić i wykonuj przelewy międzynarodowe natychmiast i tanio.

Od Premiera Ripple w 2012 roku, firma pracowała nad rozwiązaniem tego problemu i była w stanie wzbudzić duże zainteresowanie inwestorów. Przyjrzyjmy się historycznej wydajności Ripple XRP.

Historyczne wyniki Ripple Coin

Ripple coin jest jedna z najstarszych kryptowalut, ale nie zawsze był tak popularny. Jak widać na poniższej migawce, dopiero w kwietniu 2017 r. Cena Ripple zaczęła rosnąć.

Moneta Ripple była sprzedawana w okolicach 0,0066 USD w styczniu 2017 r i osiągnął najwyższą cenę 3,65 USD w styczniu 2018 r. Czy potrafisz odgadnąć procent zwrotu?

Zgadza się! To powrót 55,2%!

Ripple coin: cena Ripple.

Źródło: Coindesk.

Podobnie jak wiele innych kryptowalut, Ripple coin doświadczył ogromnej katastrofy w 2018 roku. Pod koniec tego samego roku nastąpił niewielki wzrost cen, jednak nie był on aż tak znaczący. Obecnie cena Ripple to tylko 0,29 USD, więc możesz się tylko spodziewać, że znowu wzrośnie.

Ripple wciąż jest w grze trzecie miejsce na podstawie kapitalizacji rynkowej. Dzieje się tak z powodu pracy naziemnej, jaką wykonują w zakresie opracowywania technologii i budowania partnerstw branżowych.

Porozmawiajmy o tym, jak Ripple jest używany w prawdziwym świecie.

Jak korzystać z Ripple?

W przeciwieństwie do Bitcoina, który ma na celu usunięcie banków jako pośredników, Ripple jest szeroko stosowany przez banki do dokonywania płatności międzynarodowych szybsze, tańsze i bardziej przejrzyste.

Ripple dla banków i instytucji finansowych

Obecnie banki używają Society for Światowa międzybankowa telekomunikacja finansowa (SWIFT) w celu ułatwienia płatności transgranicznych w bezpieczny sposób. SWIFT to w zasadzie plik sieć komunikacyjna która w bezpieczny sposób przesyła zlecenia płatnicze z jednego banku do drugiego.

10 000 instytucji członkowskich SWIFT wysłanych około 24 milionów wiadomości w sieci każdego dnia. Należy tu zauważyć, że sam SWIFT nie posiada żadnych pieniędzy lub rachunki dla banków. To jest po prostu Komunikacja kanał, ale bardzo ważny, ponieważ od niego zależy duża część handlu międzynarodowego.

Problem z SWIFT polega na tym, że tak niewiele się zmieniło od momentu powstania w 1974. Tak więc Ripple próbuje wprowadzić zmianę, której SWIFT nie dokonał i można ją uznać za bezpośredniego konkurenta SWIFT.

Sieć Ripple XRP jest używana i testowana przez instytucje finansowe oraz banki do wysyłania i rozliczania płatności międzynarodowych w bardziej efektywny sposób. Jest już wspierany ponad 100 instytucji finansowych z całego świata, w tym takie marki, jak American Express, Santander, Standard Chartered i inne.

Inne partnerstwa Ripple

Banki nie są jedynymi beneficjentami Ripple. Coinone, jeden z największych giełdy kryptowalut w Korei Południowej nawiązał współpracę z Ripple. Będzie korzystać z produktu Ripple o nazwie xCurrent do uruchomienia „Cross” (nowej globalnej usługi przekazów pieniężnych).

Oczekuje się również, że Ripple w najbliższej przyszłości zawrze partnerstwa z 5 innymi organizacjami – RationalFX, MoneyMatch, FairFX, UniPAY, i Exchange4Free. Będą korzystać z produktu xVia firmy Ripple, aby ułatwić przekazy pieniężne i przelewy bankowe.

AKTUALIZACJA 2021: Ripple już współpracuje ze wszystkimi wyżej wymienionymi firmami.

Jak widać, moneta Ripple jest robiąc duże postępy z partnerstwami strategicznymi i jest akceptowany przez wiele różnych organizacji.

Zrozumieć Ripple Coin

Tak więc protokół Ripple wydaje się bardzo korzystny, jeśli chodzi o płatności międzynarodowe. Jest jednak coś, co sprawia, że ​​wiele osób czuje się niekomfortowo. Możesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat w dalszej części.

Czy Ripple może być nadużywane?

Pierwotnym zamysłem kryptowalut było wyeliminować scentralizowane agencje, takich jak banki i stworzyć prawdziwie zdecentralizowany system. Dobrze, Ripple Labs Inc., firma stojąca za Ripple XRP posiada ponad połowę ze 100 miliardów XRP, jakie kiedykolwiek będą istnieć.

Prowadzi to do niektórych z tych samych starych problemów, które niesie ze sobą centralizacja. W tym przypadku jedna jednostka, Ripple Labs, staje się zbyt potężna. ZA wiele obaw zostały poruszone w tej sprawie, ale dyrektor generalny Ripple ma inny pogląd.

Ripple coin: Ripple CEO.

Ripple nie jest scentralizowany. Żeby było jasne, gdyby Ripple zniknęło dzisiaj, XRP nadal by działało. Dla mnie to najważniejsza miara tego, czy coś jest zdecentralizowane.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse

Zespół Ripple’a zareagował na takie obawy i przedstawił plik strategia decentralizacji. W grudniu 2017 r. Ripple umieścił 55 miliardów XRP Ripple na kryptograficznie zabezpieczonym rachunku powierniczym, aby upewnić się, że istnieją Materiały XRP W każdej chwili.

Podpisano również umowę, która obecnie wypuszcza na rynek 1 miliard XRP każdego miesiąca. W ten sposób Ripple Labs nie ma mocy zalewania rynku XRP, gdyby tylko chciał. Więc powiedziałbym, że ryzyko monety Ripple być scentralizowane ma zredukowany wyraźnie.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest Ripple i jak jest używany, znajdźmy odpowiedzi na inne ważne pytania dotyczące Ripple.

Ostatni znaleziony kupon Coinbase:

Czy Ripple jest bezpieczny?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć, jak to działa.

Do tej pory powinieneś zrozumieć, że Ripple nie jest zwykłą kryptowalutą, jak Bitcoin czy Litecoin. Jest kilka zalety, które oferuje XRP:

✓ Niskie opłaty transakcyjne

✓ Szybka transakcja około 4-5 sekund

Mając na uwadze te informacje, zobaczmy, jak to zrobić Transakcja Ripple Pracuje. Załóżmy, że Kate ze Stanów Zjednoczonych chce przelać pieniądze Carlowi, który mieszka w Niemczech. Zakładając, że oba ich banki znajdują się w sieci Ripple, transakcja przebiegałaby zgodnie z następującymi krokami.

Krok 1: Kate inicjuje przelew 500 $.

Krok 2: Posłaniec Ripple zweryfikuje podstawowe informacje o koncie Kate i Carla za pośrednictwem banku inicjującego i banku beneficjenta.

Krok 3: Następnie węzły w sieci Ripple sprawdzają, czy dostępne są wystarczające środki na wysłanie płatności. Jak widać na poniższej migawce, po pomyślnej weryfikacji, Ripple rozlicza płatność.

Ripple Coin: proces transakcji

Należy zauważyć, że w większości innych kryptowalut ten krok jest wykonywany przez zdecentralizowaną sieć węzłów. Te węzły są nazywane górniczy ponieważ wraz z weryfikacją transakcji wydobywają również nowe monety tej kryptowaluty.

Jednak wszystkie monety zostały już wydane w przypadku monety Ripple, eliminując potrzebę wydobywania. Więc, węzły weryfikujące transakcje Ripple są znane jako walidatory.

Również te walidatory są zatwierdzony i wyznaczony przez Ripple Labs. Natomiast każdy może zostać węzłem w przypadku innych kryptowalut.

To kolejny powód, dla którego Ripple zostało oznaczone jako „scentralizowane”.

Krok 4: Po pomyślnej weryfikacji potwierdzenie płatności zostanie wysłane zarówno do Kate, jak i do Carla.

Cały ten proces, który zwykłym kanałem może zająć kilka dni, kończy się w ciągu zaledwie kilku sekund.

Czy więc ten proces jest bezpieczny??

Większość kryptowalut jest oparta na technologia blockchain, który jest uważany za bardzo bezpieczny, gdy jest dobrze zbudowany. Chociaż Ripple jest zbudowany na czymś podobnym, nie jest technologią blockchain.

Zamiast tego Ripple opiera się na własnej formie DLT (Technologia rozproszonej księgi). To jest protokół open source, prowadzenie wspólnej i publicznej księgi z wykorzystaniem mechanizmu konsensusu w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Łatwo jest dostrzec podobieństwa.

Ripple coin: Ripplenet.

Bezpieczeństwo zapewniają walidatory, którymi są regularnie porównując swoje zapisy transakcji przed zawarciem umowy. W ten sposób mogą upewnić się, że te same pieniądze nie zostaną wydane w dwóch lub więcej miejscach (znane również jako podwójne wydawanie).

Ale co się stanie, gdy jeden z walidatorów zdecyduje się sprzeciwić się konsensusowi? W takiej sytuacji walidator, który się nie zgadza musi cyfrowo Podpisz to i poinformować inne walidatory.

Inne walidatory mogą następnie nasłuchiwać tego walidatora i zastępować go, jeśli okaże się złośliwy. W ten sposób mogą nadal utrzymywać bezpieczeństwo systemu i unikać opóźnień spowodowanych przez niezgodny walidator.

Chociaż wydaje się, że moneta Ripple jest bezpieczna, jej technologia jest wciąż na bardzo wczesnym etapie i wymagałaby ciągłe ulepszanie aby osiągnąć swój cel, zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, wybierz plik bezpieczny portfel, aby go zachować. Jedną z zalecanych opcji jest Ledger Nano S. Co więcej, możesz go kupić na Coinbase – za niezawodna platforma wymiany kryptowalut, lub wybierz łatwiejszą opcję i kup ją przez Simplex – bezpieczne przetwarzanie płatności który umożliwia kupowanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych.

Do tej pory musisz mieć dobre pojęcie o tym, czym jest Ripple, jak to działa, kim są jego użytkownicy i tak dalej. Podsumujmy ten przewodnik listą zalet i wad monety Ripple.

Ripple PROS

Opłaty transakcyjne

Plik koszt standardowej transakcji w protokole Ripple wynosi około 0,00001 XRP. Koszt 1 XRP wynosi obecnie około 0,29 USD. Oznacza to, że opłata za transakcję jest tak tania, że ​​jest praktycznie bezpłatna!

Jak powiedziałem wcześniej, nie ma górników monety Ripple. Więc kto pobiera opłatę? Nikt!

W tym unikalnym mechanizmie XRP, który jest używany do wnoszenia opłat, to zniszczony.

Oznacza to, że liczba XRP zmniejsza się z dnia na dzień. Oznacza to również, że wartość pozostałych XRP wynosi spodziewany wzrost w przyszłości.

Szybkość transakcji

Transakcje Ripple to szybciej w porównaniu do tradycyjnych metod płatności. Poniższa migawka ujawnia całą prawdę o Wydajność Ripple pod względem szybkość transakcji.

Ripple Coin: prędkość transakcji.

Związki partnerskie

Jak wspomniano wcześniej, Ripple jest pilotowany przez wiele dużych instytucji finansowych i aplikacji płatniczych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których Ripple jest ulubieńcem inwestorów.

Zespół

Ripple jest prowadzony przez bardzo zdolny zespół z dobrym połączeniem doświadczenia i wiedzy. W tak młodej branży, w której sprawy nie są jeszcze jasno określone, dobry zespół może naprawdę coś zmienić.

WADY Ripple

Centralizacja

Jednym z głównych powodów, dla których Ripple jest najbardziej krytykowany, jest centralizacja. Ripple Labs kontroluje większościowy pakiet XRP. Oprócz tego Ripple Labs jest również podmiotem zatwierdzającym walidatory dla sieci.

Ponadto założyciele dali sobie około 20 miliardów XRP w momencie jego wydania.

Krytycy twierdzą, że nie jest to zgodne z duchem podstawowej filozofii kryptowalut, której sednem jest decentralizacja..

Koncentruje się na dużych korporacjach

Zauważyliśmy, że wiele dużych korporacji już korzysta z Ripple, aby obniżyć koszty i zapewnić lepszą obsługę. To powiedziawszy, Ripple nie ma obecnie zbyt wiele do zaoferowania konsumentowi końcowemu, takiemu jak Ty i ja.

Większość ofert Ripple została zaprojektowana z myślą o bankach i dostawcach płatności. W najbliższym czasie nie zauważysz osobiście dużej zmiany w wysyłaniu i otrzymywaniu płatności.

Konkurencja

Międzynarodowy przelew płatności to atrakcyjna branża dla kryptowalut. Tak więc Ripple musi stawić czoła swoim konkurentom – Gwiezdny (XLM), czyli celowanie w ten sam obszar.

W rzeczywistości Stellarowi udało się również znaleźć miejsce wśród 10 najlepszych kryptowalut o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 10,78 miliarda dolarów.

Ripple coin: Ripple coin na stole.

Kolejną wadą konkurencyjną dla Ripple jest to, że nie można kupić Ripple na Coinbase, mimo że jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut! Możliwość zakupu Ripple na Coinbase z pewnością wygenerowałaby dużo szumu i ułatwiłaby początkującym zaangażowanie się.

AKTUALIZACJA 2021: Możesz teraz zakup Ripple i wiele innych monet na Coinbase w kilku prostych krokach! Biorąc pod uwagę fakt, że Coinbase jest jedną z najbardziej niezawodnych platform wymiany kryptowalut, to niesamowita wiadomość!

Ponieważ omówiliśmy już najważniejsze aspekty dotyczące monety Ripple, czas przejść do wniosków.

Porównaj Ripple Coin obok siebie z innymi

Czy wiedziałeś?

Porównaj Ripple Coin obok siebie z innymi

Wszystkie giełdy kryptowalut mogą wyglądać podobnie do Ciebie, ale są NIE wszystko to samo!

Tak! Pokaż tabelę porównawczą

Słowa końcowe

Marszczyć jest kryptowalutą, na której koncentruje się rozwiązywanie problemów związane z transgranicznymi przekazami pieniężnymi. Jest już używany przez wiele dużych banki i instytucje finansowe.

Największym problemem, jeśli chodzi o Ripple, jest centralizacja. Na szczęście firma Ripple Labs podjęła działania mające na celu „decentralizację” Ripple.

Jeśli chcesz kupić Ripple, radzę wybrać Coinbase która jest jedną z najbardziej niezawodnych platform wymiany kryptowalut. Należy również pamiętać, że nigdy nie należy przechowywać dużych ilości Ripple w gorących magazynach, należy wybierać portfele zimne, takie jak Ledger Nano S, zamiast.

Postępuj zgodnie z tymi proste kroki aby zdobyć Ripple:

1. Zdobądź niezawodny portfel kryptograficzny, który obsługuje Ripple (Ledger Nano S lub Trezor).

2. Skonfiguruj konto Ripple.

3. Zarejestruj się w Coinbase.

4. Kup Ripple za pomocą walut fiducjarnych.

5. Wyślij swoje monety Ripple do Ledger Nano S lub Trezor.

LUB

Wybierz łatwiejszy sposób, kup Ripple za pośrednictwem Simplex i przenieś swoje monety do niezawodnego portfela kryptowalutowego.

Mam nadzieję, że ten artykuł na temat monety Ripple okazał się pomocny i udało Ci się znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Treści publikowane na tej stronie nie mają na celu udzielania jakichkolwiek porad finansowych, inwestycyjnych, handlowych ani żadnej innej formy. BitDegree.org nie popiera ani nie sugeruje kupna, sprzedaży lub posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Przed podjęciem decyzji o inwestycjach finansowych skonsultuj się z doradcą finansowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map