Litecoin madencilik yazılımı - Litecoin logosuBitcoin’in ana akıma olan büyük yükselişi, diğer kripto para birimlerinin büyümesi ve genişlemesi için kapıları açtı. Bu kripto para birimlerinin çoğu zaten kendilerine bir tür isim yaptılar. Pek çok insan bu sözde altcoinleri madencilik ve ticaret değerleri için takdir ediyor. Bu tür altcoinlerin en popülerlerinden biri Litecoin olarak adlandırılır ve bugün size tüm farklı Litecoin madencilik yazılımı seçeneklerinden bahsetmek istiyorum..

Bu eğiticide, önce bazı temel bilgileri (temel olarak Litecoin’in ne olduğunu ve neden önemsemelisiniz) ele alacağız ve ardından farklı Litecoin madenci yazılımlarına (Easy Miner, Gui Miner, vb.) Geçeceğiz..

Bu yazılımın artıları ve eksileri, bunların nasıl kullanılacağı hakkında konuşacağız ve en sonunda var olan en iyi Litecoin madenci yazılımını bulmaya çalışacağız. Ayrıca, size en uygun yazılımı nasıl seçebileceğinizle ilgili birkaç ipucu paylaşacağım.

Daha fazla ilerlemeden önce, birçok kişinin bunu yapmayı tercih ettiğini bilmelisiniz. Litecoin satın alın ve ticarete başlayın madencilik yerine. Bunu da düşünüyorsanız, bir tane seçtiğinizden emin olmalısınız. güvenilir kripto para birimi değişimi, Coinbase veya Binance gibi.

Hadi hadi bakalım!


Litecoin’i açıklama

En basit haliyle Litecoin, Bitcoin’in neredeyse özdeş bir yan ürünüdür (en azından teknik olarak konuşursak). 2011’in ortalarında ortaya çıkan en eski altcoinlerden biriydi..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Madeni para, Charlie Lee adlı eski bir Google çalışanı tarafından oluşturuldu. Kripto para birimini merkezi olmayan ve bağımsız olabilmesi için açık kaynaklı bir proje olarak yarattı..

Litecoin madencilik yazılımı - Litecoin çizelgeleri

Bugün Litecoin, piyasa konumunda 7. sırada yer alıyor ve bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle yaklaşık 55 dolar değerinde. 2018’in başında kripto fiyatlarının büyük düşüşünden sonra bu fiyat noktasına ulaştı..

Litecoin’i Neden Önemsemelisiniz??

Yukarıdaki grafikten Litecoin’in gerçekten sektördeki en aktif altcoinlerden biri olduğunu görebiliriz. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto yıldızları varken neden kimse bunu umursasın ki??

Öncelikle Litecoin, Bitcoin’in en büyük rakibi olarak görülüyor. Neden? Temel olarak, neredeyse aynı özelliklere sahip olması ve benzer görevleri yerine getirebilmesi – sadece çok daha hızlı. Şu anda piyasada Bitcoin’den dört kat daha fazla Litecoin var. Bu da Litecoin’in Bitcoin’den dört kat daha hızlı olmasına yol açar..

Yalnızca işlem yapmak isteyen ve başka hiçbir şeye dalmak istemeyen ortalama bir kişiyseniz, Litecoin bu konuda Ethereum’dan çok daha üstündür. İlk bakışta neredeyse aynı görünüyorlar, ancak Ethereum sözleşmeler oluşturmak ve benzer görevleri yapmak için harikadır, Litecoin ise alım satım ve diğer çeşitli işlemler hakkında düşünürken başvurulması gereken madeni paradır..

Hangi kripto para birimini seçerseniz seçin, bir varlıklarınızı korumak için güvenilir cüzdan. Donanım cüzdanları en güvenli olanlar olarak bilinirler. Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi seçeneklere göz atın.

Ledger Cüzdan Anlaşması Şu Anda Etkin:

Litecoin Madencilik Yazılımı

Diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi, Litecoin’de epeyce madencilik yazılımı vardır. Bunlar, madencilik hızlarından başlayıp güvenlik önlemleriyle biten birçok açıdan farklılık gösterir..

En iyi veya en iyi bilinen Litecoin madencilik yazılımlarından bazılarını listeleyip gözden geçireceğim. Bunlar belirli bir sıraya göre düzenlenmemiş.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Kolay Madenci

Easy Miner, kripto para birimi topluluğunda iyi bilinen ve takdir edilen bir Litecoin madencilik yazılımıdır. Açık kaynaklıdır (yani istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz) ve ücretsizdir – Easy Miner’ı kullanmaya başlamak için giriş ücreti yoktur.

Easy Miner, etkileşimli ve kullanımı kolay bir kontrol paneline sahiptir ve gerçek zamanlı istatistikler sunar. Herhangi bir zamanda hash oranlarını, paylaşımları ve diğer benzer bilgileri kontrol etmenizi sağlar.

Easy Miner (bir Litecoin madenci yazılımı olarak) hakkında harika olan şey, dahili, özel bir cüzdana ve kapsamlı çevrimiçi sohbet ve desteğe sahip olmasıdır. Bu, Litecoin madenciliği sürecini yapar *o* kullanımı çok daha kolay ve daha eğlenceli.

Easy Miner, güvenilir ve sevimli bir Litecoin madenciliği yazılımı ile ün kazandı, bu nedenle madenciliğe başlamak için bir yazılım arıyorsanız, kesinlikle Easy Miner’ı kontrol edin..

MultiMiner

MultiMiner, önceki girişimiz kadar iyi bilinmemekte veya geniş çapta kabul görmemektedir, ancak ağınızdaki herhangi bir madencilik cihazını yönetme yeteneğini korurken, bireysel cihazları değiştirmenize olanak sağlaması açısından oldukça çok yönlüdür. Size bir örnek vermek gerekirse, bir CPU madencilik teçhizatından GPU ile çalışan bir teçhizata geçmek istediğinizi hayal edin – MultiMiner, o ana kadar yaptığınız tüm kişiselleştirmeleri ayrı, özel bir ağda koruyacaktır..

MultiMiner, dünyadaki diğer Litecoin madencilik yazılımlarına kıyasla sezgisel veya iyi optimize edilmiş olmayabilir, ancak bu yazılımı oluşturmak için çok fazla çalışma ve özverinin harcandığı oldukça açıktır. Kendiniz denemek isterseniz, tereddüt etmeyin ve deneyin!

GUIMiner Scrypt

GUIMiner Scrypt, GUIMiner’ın bir çatalı. Bu çatal, kripto para birimi madenciliğine başlama sürecini daha basit ve yaklaşılması daha kolay hale getirmek için yeni başlayan madenciler düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır..

GUIMiner, Microsoft Windows işletim sistemleri için tasarlanmış bir CPU / GPU Bitcoin madencisidir. GUIMiner Scrypt çatalı, kripto madenciliğini, yani Litecoin, Dogecoin, vb. Desteklemek için oluşturuldu..

GUIMiner Scrypt arayüzü basit ve kullanımı kolaydır. Elbette, estetik açıdan en hoş yazılım olmayabilir. Bununla birlikte, işini sadece iyi bir Litecoin madencilik yazılımı olarak değil, aynı zamanda yeni başlayan madenciler için iyi bir ağ geçidi olarak da yapıyor..

CPUminer

Adından da anlaşılacağı gibi, bu CPU’ya özel bir madencidir. İyi bir Litecoin madenciliği yazılımıdır, ancak kripto madenciliği alanında mutlak bir başlangıç ​​seviyesindeyseniz anlamak ve dolaşmak biraz zor olabilir..

CPUminer piyasaya sürüldüğünden bu yana birkaç güncelleme aldı, bunlardan biri hashing hız yükseltmesiydi. Kullanıcılar, en iyi Litecoin madenci yazılımını bulmaya çalışan herkes için harika olan aynı hashing görevlerini iki kat hızda (kaynak tüketiminde küçük değişikliklerle) gerçekleştirebildiklerini bildiriyorlar.!

CPUminer, Windows, Linux ve Mac OS’de mevcuttur; bu, işletim sisteminiz için iyi bir madencilik programı bulmakta zorlanıyorsanız, onu uygun bir seçenek haline getirir..

CGminer Litecoin

Litecoin madencilik yazılımı arıyorsanız, CGminer Litecoin iyi bir seçim olabilir. Çevrimiçi işlevleriyle ilgili çok fazla bilgi olmamasına rağmen, piyasadaki en popüler madencilerden biridir..

CGminer Litecoin’i ararken, başlamak için en iyi yer muhtemelen bitcointalk.org forumları olacaktır – tüm mevcut bilgileri içeren bir ileti dizisi ve sağlanan bir indirme bağlantısı vardır.

CGminer Litecoin açık kaynaklıdır; bu, isteyebileceğiniz veya ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir seçeneği ekleyebileceğiniz veya yapılandırabileceğiniz anlamına gelir..

Müthiş Madenci

Müthiş madenci, bu listedeki diğerlerine göre daha az bilinen bir Litecoin madencilik yazılımıdır, ancak aynı zamanda iyi bir seçim olabilir. Bu yazılımın kullanıcı dostu bir arayüzü vardır ve kullanımı ve dolaşımı nispeten kolaydır..

Litecoin madencilik yazılımı

Awesome Miner, birden fazla madencilik motoru, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli madencilik havuzları, web ve mobil arayüzler arasında geçiş yapma yeteneği, çeşitli bilgilendirici bildirimler vb..

Bu Litecoin madencilik yazılımı oldukça kapsamlı ve iyi geliştirilmiştir ve arayüzler arasında optimize edilmiş, akıcı bir şekilde geçiş yapma yeteneği güzel bir bonus..

Doğru Yazılım Nasıl Seçilir?

Piyasada çok sayıda Litecoin madencilik yazılımının olduğu bir sır değil. Bu liste sadece birkaç, daha dikkate değer listeye değindi – biraz arama yaparak burada kapsanan miktarı iki veya üç katına çıkarabilirsin..

Peki bu kadar çok seçeneğiniz varken nasıl seçim yaparsınız? En iyi Litecoin madenci yazılımını ararken birkaç şeyi aklınızda tutmalısınız:

  • Arayüz. Muhtemelen bir veya iki günden daha uzun süredir Litecoin madenciliği yapmayı düşünüyorsunuz. Uzun vadeli bakıldığında, herhangi bir iyi Litecoin madenciliği yazılımının önemli yönlerinden biri, hoş bir arayüzdür. Muhtemelen işlerin nerede olduğunu anlamaya çalışmak için hantal ve kafa karıştırıcı bir kontrol paneline bakarak sayısız saatler harcamak istemezsiniz..
  • Güvenlik. Litecoin madencilik yazılımı bulmaya çalışırken güvenlik en önemli öncelik olmalıdır. Bir program gösterişli ve oyunlaştırılmış bir HUD’ye, en yüksek madencilik ve hashing hızlarına, sürekli müşteri desteğine sahip olabilir ve ücretsiz olabilir – günün sonunda, eğer saldırıya uğramışsa ve tüm kazançlarınız çalınmışsa, ne fark eder??
  • Destek. Müşteri desteği de önemlidir. Ya çözemediğiniz bir hata ya da problemle karşılaşırsanız? Elbette, çevrimiçi forumlarda ve YouTube videolarında bir çözüm bulmaya çalışırken saatlerinizi harcayabilirsiniz, ancak yalnızca tek bir düğmeyle yardım alabilmek çok daha güzel.
  • Madencilik hızı / hash oranı. Bir Litecoin madenciliği yazılımının tek bir madeni parayı çıkarması üç yıl sürerse, bu iyi bir şekilde optimize edilmediğinin ve muhtemelen başka bir yere bakmanın iyi bir göstergesi olabilir..
  • Güncellemeler. Son olarak, iyi bir Litecoin madenciliği yazılımı, çeşitli yönleri için kapsamlı bir sürekli güncelleme ve iyileştirme günlüğüne sahip olacaktır. İster bazı teknik parametrelerin bir güncellemesi isterse görsel bir taşıma olsun – madencilik programının aktif olarak halledildiğini görmek her zaman güzeldir.

Bunlar, Litecoin madencilik yazılımı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli nokta. Dikkate alınması gereken birçok başka faktör vardır (cüzdan desteği, farklı işletim sistemi optimizasyonu ve kullanılabilirlik, ödeme sistemleri vb.). Bununla birlikte, yukarıda listelenenler, başlamak için iyi bir yerdir.

Yazılımımı Aldım – Şimdi Ne Olacak?

Öyleyse – mükemmel Litecoin madencilik yazılımını aramak için aylar gibi görünen bir şeyi harcadıktan sonra, sonunda onu yüklediniz ve doğrudan madenciliğe dalmaya hazırsınız..

Bu noktadan itibaren, süreç sorunsuz ve çok fazla engelsiz olmalıdır. Çoğu yazılım, sizin tarafınızdan herhangi bir ek müdahaleye gerek kalmadan kendi kendine çalışacaktır..

Yine de yazılımınıza göz kulak olmak muhtemelen iyi bir fikir olacaktır. Nasıl çalıştığını inceleyin, farklı işlevleri deneyin. Madencilik programı açık kaynaklıysa (ve çoğu kaynaklanıyorsa), onu istediğiniz kadar özelleştirmek ve denemek için dünyadaki tüm seçeneklere sahipsiniz..

Ayrıca, güncellemelere, değişikliklere, iyileştirmelere vb. Dikkat edin. Yazılımınızda ne (ve neden) olduğunu bilmek faydalıdır. Belki bir şey tamamen bozuldu ve yeni bir Litecoin madencilik yazılımı aramak için iyi bir zaman olurdu.?

Sonuç

Bu noktada, farklı Litecoin madencilik yazılımları ve bunların artıları ve eksileri hakkında genel bir fikir oluşturmayı başarmış olmalısınız. Bazıları sizin için öne çıkarsa – harika! Bu, muhtemelen zaten karar verdiğiniz ve kripto para madenciliği yazılımından ne istediğinizi bildiğiniz anlamına gelir. Ancak bir tane seçip ona bağlı kalmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var..

Yazılıma karar vermeden önce ona biraz zaman tanıyın. Değişiklik günlüklerini, forumları okuyun, indirmeyi düşündüğünüz yazılımı kullanan veya hala kullanan kişilerle konuşun. Bu durumda, üçüncü taraf görüşleri ve yapıcı girdiler, gerçek karar verme söz konusu olduğunda bunu sizin için yapan veya bozan şeyler olabilir. İnsanlar genellikle yardım etmeye isteklidir, bu yüzden sormaktan çekinmeyin!

Yazılım konusunda kararsız hissettiğinizde iyi bir pratik kural, güvenliğine dikkat etmektir. Bir madencilik yazılımı harika görünüyorsa, sezgisel olarak çalışıyor ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm işlevlere sahipse, ancak yine de emin değilseniz, güvenliği nasıl ele aldığını ve ele aldığını kontrol edin. Her zaman en çok dikkat ettiğiniz nokta bu olmalıdır.

Yazılımda arayabileceğiniz başka bir şey, birden fazla kripto para birimini ve altcoin madenciliğini destekleyip desteklemediğidir. Madencilik yaptığınız madeni paranın fiyatı ağır bir darbe alabilir (veya sadece madencilik seçeneklerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz), bu nedenle iki veya üç adım ileriyi düşünmek ve buna göre plan yapmak iyi bir fikirdir. Litecoin madenciliği yazılımının çoğu diğer madeni para madenciliğini de destekler.

Yine de, hayatınızın geri kalanında tek bir Litecoin madenciliği yazılımına bağlı olmadığınızı unutmayın. Kullandığınız programla ilgili bir şeyden hoşlanmıyorsanız, onu her zaman Pencereden atabilir (orada ne yaptığımı gördünüz mü?) Ve yeni bir tane bulmanız yeterli.

Ayrıca her zaman şunları da seçebilirsiniz: Litecoin satın al veya takas et biraz gelir elde etmek için. Bunun için en iyi platformlardan bazıları Coinbase ve Binance. Kontrol ettiğinizden emin olun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me