Binance ve Bittrex: Mevcut en popüler kripto para birimi alım satım borsalarından ikisi.

Hepimiz onları duyduk ama aralarındaki farkları biliyor musunuz? Senin için en iyisinin ne olduğunu biliyor musun?

Kripto para birimleri dünyasında en sık tartışılan konulardan birine hoş geldiniz – Binance vs Bittrex. Yine de planım, tartışmayı bu rehberle bitirmek..

Bu kılavuzda, iki borsa arasındaki tüm önemli farkları vurgulayacağım ve hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacağım – Binance veya Bittrex.

Güvenilirliklerini değerlendirebilmeniz için geçmişlerini, ekiplerini ve hizmetlerini ele alacağım. Ardından, güvenlik, arayüz, işlem süreleri, ücretler ve daha fazlası gibi şeylerle ilgili tam bir Bittrex ve Binance karşılaştırmasına geçeceğim..

Sonunda, iki borsa arasındaki farkları ve her bir borsanın hangi yatırımcılar için daha iyi olduğunu net bir şekilde anlayacaksınız..


Öyleyse başlayalım!

Binance ve Bittrex: Binance veya Bittrex nedir?

Binance ve Bittrex yaptıkları iş açısından çok benzer. Borsalar veya forex borsaları gibi, Binance ve Bittrex de kullanıcıların bir varlık alıp satmasına izin veriyor. Yalnızca Binance ve Bittrex ile varlıklar kripto para birimleridir.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bazı borsalarda itibari para birimleriyle (USD, EUR, vb.) Kripto para birimleri satın alabilirsiniz. Bu borsalar broker borsaları olarak biliniyor.

Binance ve Bittrex’te ise fiat ile kripto satın alamazsınız. Bunun yerine, diğer kripto para birimleriyle kripto para birimleri satın alabilirsiniz. Örneğin, Ether (ETH) kullanarak OmiseGo (OMG) satın almak için Binance’e gidebilirsiniz. Bu nedenle ticaret olarak adlandırılır ve Binance ve Bittrex, ticaret borsaları olarak bilinir..

Dolayısıyla, Binance veya Bittrex’i kullanmak için zaten bir kripto paraya sahip olmalısınız. Binance veya Bittrex’te kullanmak üzere kripto satın almak istiyorsanız, bizi okuyun Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır kılavuz. Kripto para biriminizi aldıktan sonra, Binance veya Bittrex’e aktarabilir ve ticarete başlayabilirsiniz..

İnsanlar ticaret borsalarını birçok nedenden dolayı kullanıyor: bazıları her gün kar elde etmek için ticaret yapmak için kullanıyor ve bazıları bunu sadece fiat ile satın alamayacakları bir kripto para birimi satın almak için kullanıyor. (Bir broker borsasında / fiat ile yalnızca belirli birkaç kripto para birimi satın alabileceğiniz için).

Bunu aklımızda tutarak, her borsanın geçmişine ve temellerine bakarak Binance-Bittrex araştırmamıza başlayalım.!

Binance

Binance, Temmuz 2017’de Changpeng Zhao tarafından bir ICO kullanılarak Japonya’dan başlatıldı. Bugüne kadarki en başarılı ICO’lardan biridir.

Not: Bir ICO (İlk Para Teklifi), akıllı bir sözleşme kullanılarak blok zincirinde barındırılan bir kitle fonlaması etkinliğidir. ICO’lar hakkında daha fazla bilgi için bkz. ICO nedir kılavuz.

Zhao, kripto para piyasasında çok fazla deneyime sahip. İle çalıştı Blockchain.info ve OKCoin Binance ile başlamadan önce.

Lansman sırasında Binance, 15 milyon $ 200 milyon jeton satışı yoluyla. Bir yıldan kısa bir süre içinde en büyük kripto para birimi ticaret borsası haline geldi.!

Göre Coinmarketcap, Binance şu anda (14.03.18) günde yaklaşık 1.24 milyar dolarlık işlem görüyor! Çılgınca!

Binance, 100’lerce madeni parayı destekler ve yeni madeni paraların ve jetonların popülerlik kazanması için harika bir yer haline geldi. Binance’de bir jeton / jeton listelenmişse, birçok kişi onu görecek. Bu nedenle Binance, borsalarında listelenmek isteyen yeni kripto projelerinden çok para talep edebiliyor..

Listeleme ücreti olsa bile, ücret alıyorlar, Binance platformuna çok hızlı bir oranda coin ekliyor. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, yaklaşan blok zinciri projelerini ve madeni para lansmanlarını içeren ‘Launchpad’ adlı bir sekme bile var..

Bu, yatırım yapmak için yeni projeler arayan yatırımcılar için çok popüler bir yer haline geldi..

Binance LaunchPad blok zinciri projeleri

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bittrex

2014 yılında kurulan Bittrex, en eski kripto para borsalarından biridir. ABD, Las Vegas’ta Bill Shihara ve Richi Lai tarafından kuruldu ve hala oradan faaliyet gösteriyor..

Binance ile Bittrex’i karşılaştırırken, Bittrex, Binance’den çok daha uzun süredir piyasadadır ve bu nedenle daha kanıtlanmış bir sicile sahiptir..

Göre Coinmarketcap, Bittrex’in günlük yaklaşık 240 milyon dolarlık cirosu var! Bu Binance’in 1,24 milyar doları kadar değil ama yine de çok büyük.

Diğer şeylerin yanı sıra, Bittrex, diğer borsaların çoğu Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi birkaç büyük kripto para birimi sunarken birçok yeni para sunması nedeniyle popülerlik kazandı..

Şu anda Bittrex yaklaşık 190’dan fazla coin’i destekliyor ancak son zamanlarda yeni coin eklemekte yavaş kaldı. Aslında, ICO eylemlerinin çoğu Bittrex’te eksik. Kullanıcı kaybetmeye başlamasının nedenlerinden biri de bu – doğrudan ICO’lardan yeni token satın almak isteyen yatırımcılar, istedikleri jetonu bulmak için diğer borsalara gitmek zorunda kaldı..

Artık bu iki borsa ve nasıl başladıkları hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduğumuza göre, en popüler ticaret borsalarının özellik karşılaştırmasına geçebiliriz..

Binance ve Bittrex: Karşılaştırma

Hangisinin size daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak en önemli noktalara odaklanarak, bu iki borsanın ayrıntılı bir karşılaştırmasını size götürmek istiyorum. İlk nokta ücretler…

Ücretler

Hem Binance hem de Bittrex işlem ücreti alır. İki borsa tarafından alınan işlem başına ücretler aşağıdadır:

Ayrıca, herhangi bir Binance (BNB) jetonunuz varsa, işlem ücretlerini varsayılan olarak ödemek için BNB’yi kullanabilirsiniz. Eğer yaparsanız, ücretleriniz sadece% 0,05!

Not: BNB jetonu, Binance’in kendi kripto para birimidir. Bunun hakkında daha sonra konuşacağım.

 • Bittrex ücretler:% 0,25 sabit işlem ücreti

Gördüğünüz gibi, Binance ve Bittrex arasındaki bir mücadelede – Binance, alım satım ücretleri söz konusu olduğunda açık ara kazanan. Bu ücretler, özellikle çok fazla ve / veya her gün alım satım yapıyorsanız, önemli bir fark yaratabilir..

Bir önemli faktörden diğerine geçerken, Binance ve Bittrex’in güvenliklerinde ne kadar iyi performans gösterdiğini görelim..

Güvenlik

Kripto para borsalarındaki hacklemeler nedeniyle yüz milyonlarca dolar kaybedildi, bu nedenle bu iki borsanın ne kadar güvenli olduğunu bilmek son derece önemli. Bakalım nasıl eşleşecekler…

Binance

Binance, transferler için e-posta onayları ve oturum açmak için iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. Bu, e-posta adresinizi kullanarak Binance’den yaptığınız her para çekme işlemini onaylamanız gerektiği anlamına gelir – her gönderdiğinizde onay bağlantısı içeren bir e-posta alacaksınız Binance cüzdanınızdan başka bir cüzdana transfer.

Bunlar sadece kendi hesabınızı korumanıza izin veren özelliklerdir. Ancak Binance’in üzerinde çalıştığı gerçek sunucuları korumak için Binance kendi güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu özellikler nedeniyle, Binance henüz başarılı bir şekilde hacklenecek.

Bittrex

Binance ile Bittrex arasındaki bir eşleşmede, Bittrex tarafından sunulan güvenlik, Binance tarafından sunulanla aynıdır. İki faktörlü kimlik doğrulama ve e-posta onayları sunar.

Sunucularına sağladığı güvenlik de Binance gibi oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor. Yaklaşık 4 yıllık uzun kullanım süresinde, hiç saldırıya uğramadı.

Güvenlik açısından her ikisinin de eşit derecede iyi olduğunu söylemek güvenlidir..

Ancak, yapmalısınız asla bir borsada büyük miktarlarda kripto bırakın. Ne Bittrex’te, ne Binance’de, ne de herhangi bir borsada. Bir borsada kripto depolamak, kriptoyu depolamanın en az güvenli yoludur. Bunun yerine, bir yazılım veya donanım cüzdanı düşünmelisiniz.

Donanım cüzdanları en güvenli tiptir ve Ledger Nano S’yi öneririm. Trezor cüzdanı da gerçekten iyi. Hangisinin kullanılacağına karar vermek zor, bu yüzden Trezor vs Ledger biraz yardım istersen gözden geçir.

Kurulum ve Kullanım Kolaylığı

Kurulum

Binance – Bittrex hesap kurulumu ve kullanımı söz konusu olduğunda – her iki borsa da oldukça benzer.

Bittrex veya Binance olsun, kayıt olduktan sonra kendinizi doğrulamanız gerekir. Sağlamanız gereken ayrıntılar arasında e-posta adresi, fotoğraflı kimlik, iletişim numarası ve adres vb. Yer alır..

Kaydolduktan ve doğrulandıktan sonra, ticarete başlayabileceğinizi söyleyen bir onay e-postası alacaksınız..

Binance ve Bittrex’e kaydolmak kolay ve basit olsa da, her zaman erişilebilir değildir. Bununla demek istediğim, Binance ve Bittrex’in kayıtlarla o kadar meşguldü ki (her gün on binlerce kayıt alıyorlar), bazen yeni kullanıcıların kaydolmasına izin vermiyorlar.

Bu nedenle, hangisine kaydolacağınıza karar vermeden önce, şu anda yeni kullanıcıları kabul edip etmediklerini öğrenin..

Tıklayın İşte Binance’e kaydolmak ve İşte Bittrex’e kaydolmak için.

Kullanım kolaylığı

Bahsedilen ticaret borsalarından hiçbiri Binance ile Bittrex arasındaki bir dövüşte puan almaz, hiçbiri kullanım kolaylığı açısından harika değildir – eğer tamamen bir acemiyseniz bazı YouTube eğitimlerini izlemenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi, yeni başlayanlar için oldukça karmaşık ve düşmanca görünüyorlar..

Binance arayüzü

Binance’in arayüzünü hemen anlamak zordur ve kullanıcının buna alışması için biraz zaman harcamasını gerektirir. Bir ekranda pek çok şey oluyor – bu deneyimli tüccarlar için harika olsa da, yeni başlayanlar için oldukça korkutucu görünebilir..

Binance platformunun arayüzü

Bittrex arayüzü

Bittrex, Binance’e kıyasla biraz daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip, ancak yine de yeni başlayanlar için olabileceği kadar basit değil. Yine de kullanımı daha kolay ve çizelgeleri yeni başlayanlar için okumak biraz daha basit.

Binance’in aksine Bittrex’te 1 dakikalık grafikler de mevcut.

Bittrex platformunun arayüzü

Kullanım kolaylığı için Binance vs Bittrex’in kazananı kararlaştırmamız gerekirse, o zaman Bittrex olacaktır. Bittrex, arayüz söz konusu olduğunda iyi bir Binance alternatifidir.

Binance ve Bittrex’in yeni başlayanlar için en arkadaş canlısı siteler olmadığını söylememe rağmen, bunun çoğu ticaret borsası için aynı olduğunu belirtmek önemlidir. Bir komisyonculuk borsası kadar kullanıcı dostu bir ticaret borsası bulmak çok nadirdir (Coinbase, Coinmama, vb.).

Aslında, sadece alım satım borsalarından bahsediyorsak, Binance ve Bittrex, en acemi dostu olanlar için en iyi seçimlerim arasında olacaktır..

Artık Binance ve Bittrex platformlarının kendilerine baktığımıza göre, müşteri destekleri hakkında konuşalım. Müşteri desteği çok önemli bir rol oynayabilir çünkü bu platformların kullanıcılarının çoğu kripto ticareti konusunda tamamen yeni..

Destek

Binance ve Bittrex’in arkasındaki ekiplerin yeteneklerini değerlendirebileceğimiz bir başka husus da müşteri desteğidir..

Bittrex Müşteri Desteği

Son zamanlarda, Bittrex, müşteri desteğinin olmaması konusunda çok sayıda şikayet aldı. İnternetin her yerinde kullanıcılar Bittrex’in müşteri sorularına yanıt vermede yavaş olduğunu söylüyorlar..

Geçmişte, Bittrex müşterilerinin Bittrex ekibi tarafından gösterilen şeffaflık eksikliğinden endişe duyduğu durumlar vardı..

Bu, özellikle geçen yıl birçok Bittrex müşterisi aslında kripto para birimini çekemediğinde çok fazla endişe ve güvensizliğe yol açtı. Ne yazık ki, durumu daha da kötüleştiren şey, Bittrex ekibinin yanıt vermemesiydi …

Binance Müşteri Desteği

Binance ile Bittrex ve müşteri desteklerini karşılaştırdığımızda, Binance’in Bittrex kadar çok şikayeti olmadı, bu yüzden bu kesinlikle bir sayı atıcısı. Müşterilere e-posta yoluyla yanıt verirler & sosyal medya ve bunu yapmaları da çok uzun sürmüyor!

Platformlarındaki artan trafikle birlikte Binance bazı teknik sorunlarla karşı karşıya kaldı, ancak bununla iyi ilgileniyor ve müşterilerinin tüm sorularını yanıtlıyor gibi görünüyorlar.

Binance’in bu konuda kazanan olduğunu ve müşteri desteği söz konusu olduğunda iyi bir Bittrex alternatifi sağladığını söyleyebilirim..

Mobil Ticaret

Binance’in burada bir avantajı var çünkü hem Android hem de iOS kullanıcıları için mobil uygulamaları var. Bittrex’in bir uygulaması yok ve web sitesinin akıllı telefonlarda kullanımı çok kolay değil.

Günümüz toplumunda, akıllı telefonlar birçok farklı görev için bilgisayarların yerini almıştır. Birçok kullanıcı telefonlarından kripto para borsalarına erişmeyi tercih ediyor. Mobil ticaret açısından Binance açık bir kazanan!

Binance (BNB) Madeni Para

Bu kılavuzun başında söz verdiğim gibi, şimdi size biraz BNB madeni parasından bahsedeceğim. Bu Binance ile Bittrex karşılaştırmasında, BNB madeni para Binance’e büyük bir avantaj sunuyor!

BNB, Binance’in oluşturduğu ve ICO’sunda piyasaya sürdüğü belirteçtir. Binance borsasında başka herhangi bir kripto para birimi ile takas edilebilir. Ayrıca, BNB kullanarak işlem yaparsanız, işlem ücretlerinizin% 50’sinden tasarruf edersiniz! Bu tam olarak küçük bir miktar değil, değil mi??

İkincisi, Binance borsası iyi performans gösterirse ve büyümeye devam ederse, BNB’nin fiyatının da artması oldukça olasıdır. Yani, BNB jetonunun kendisinden iyi kar elde etme şansı var.

Aslında Binance’in BNB jetonu, 2017’nin en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biriydi. Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, bir yıldan kısa bir süre içinde neredeyse sıfırdan yaklaşık 24 dolara yükseldi..

Binance coinlerinin grafikleri

Binance’in kendi halka açık blok zincirini başlattığı duyurusu nedeniyle 14 Mart 2018’de BNB yaklaşık% 25 arttı. Binance bunu yapmak için yapıyor yeni bir merkezi olmayan değişim yaratmak. Böyle bir durumda Binance, bir şirketten çok bir topluluk haline gelecek ve bu kullanıcılar için iyi bir haber olabilir..

Bittrex’in kendine ait bir madeni parası yok ve henüz böyle bir şeyi başlatmak için herhangi bir duyuru yapmadı. Belki Bittrex daha sonra benzer bir şey yapacak, belki yapmayacaklar. Göreceğiz!

Bu yüzden, hangi borsanın size daha uygun olduğuna karar vermeden önce bilmeniz gereken kilit noktaların çoğunu ele aldım – Bittrex veya Binance. Artıları ve eksileri vurgulayarak nelere baktığımızı özetleyelim..

Binance ve Bittrex: Artıları & Eksileri

Binance

Artıları

 • İşlem başına% 0,1’lik düşük işlem ücreti
 • Düzenli olarak birçok yeni para ve ICO eklenir
 • Kendi tokenine sahiptir -% 0,05 gibi daha düşük bir ücretle işlem yapmak için kullanılabilen BNB coin
 • Şimdiye kadar hiçbir güvenlik ihlali olmadı
 • Borsayı destekleyen ekip oldukça deneyimli ve dinamik – ayrıca kendi blok zincirlerini başlatmak için çalışıyorlar.
 • İOS ve Android için mobil uygulamalara sahiptir

Eksileri

 • Arayüz pek kullanıcı dostu değil
 • Çok yeni bir değişim bu yüzden uzun vadede kendini kanıtlaması gerekiyor
 • Müşteri desteği Bittrex’ten daha iyi ancak yine de iyileştirilmesi gerekiyor
 • İtibari para birimini (USD, EUR, JPY vb.) Kabul etmez.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Bittrex

Artıları

 • Yaklaşık 4 yıllık kanıtlanmış bir sicile sahiptir – iyi bir üne sahiptir
 • Hiç saldırıya uğramadı – Binance de yok ama Bittrex, Binance’den 3 yıldan daha uzun süredir devam ediyor, bu yüzden hacklenmeden daha uzun süre hayatta kaldı
 • Yeni başlayanlar için Binance’ten daha kolay anlaşılır
 • 190’dan fazla jetonu destekler

Eksileri

 • İşlem başına% 0,25’lik yüksek işlem ücreti
 • Müşteri desteğinden yanıt ve şeffaflık eksikliği
 • Düzenli olarak yeni madeni para eklemez
 • Binance gibi kendi coinleri veya tokenları yok
 • İtibari para birimini (USD, EUR, JPY vb.) Kabul etmez.
 • Mobil uygulamaları yok

Binance ve Bittrex: Hangi Borsaya Gitmelisiniz??

Her ikisi de çok popüler borsalardır ve dünya çapında çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Yani, Binance veya Bittrex’i seçip seçmemeniz gerçekten kişisel olarak sizin için en önemli şeyin ne olduğuna bağlıdır..

Bir değiş tokuşta aradığın ne?

Güvenilirlik ve kullanıcı dostu bir borsa arıyorsanız, o zaman belki Bittrex sizin için kazanır. İşlem hacminiz düşük olacaksa ve bu nedenle daha yüksek bir ücret ödemeyi düşünmüyorsanız, Bittrex sizin için işe yarayabilir.

Ancak, yaklaşan ICO’lara ve yeni listelenen coinlere yatırım yapmak istiyorsanız, muhtemelen bir Bittrex alternatifi bulmalısınız … Binance, belki?

Yeni listelenmiş coinleri ve tokenları doğrudan ICO’lardan satın almak için bir borsa arıyorsanız Binance harika bir seçenektir. Düzenli olarak yeni paralar eklerler ve mesajlara hızlı yanıt verirler. Ve Binance’i seçmenin en bariz nedeni, özellikle işlem hacminiz yüksekse, Binance’in sunduğu daha düşük ücretlerdir..

(Unutmayın, BNB ile işlem yaparsanız, işlem ücretlerinizden% 50 daha tasarruf edersiniz.)

Binance, bu kadar kısa sürede kendisi için çok iyi bir itibar kazandı – bu inanılmaz. Benim için tek büyük dezavantaj, kendilerini kanıtlamak için saldırıya uğramadan daha uzun süre hayatta kalmaları gerektiğidir..

Güvenlik açısından şu ana kadar çok iyi durumdalar, ancak bunu sürdürebilirler mi? Öyle ummayı severim.

Birçok ciddi tüccar hem Binance hem de Bittrex’i birlikte kullanıyor. Bu şekilde, her ikisinin de en iyi özelliklerini elde ederler. Yeni başlayan biri olarak bunu yapmanız gerekmeyebilir ve bunun yerine yalnızca birini seçebilirsiniz – hangisi gereksinimlerinize en çok uyuyorsa.

Binance ve Bittrex: Son Düşünceler

Artık Bittrex ile Binance’in ne olduğunu, ne zaman başladıklarını ve birbirlerinden nasıl farklı olduklarını çok iyi anlıyorsunuz. Alım satım ücretleri, desteklenen madeni paralar, kullanım kolaylığı, güvenlik, ekip ve diğer önemli faktörler açısından nasıl karşılaştırıldıklarını biliyorsunuz..

Her borsanın artılarını ve eksilerini kullanarak, sizin ve ihtiyaçlarınız için hangi borsanın en iyi olduğuna karar verebilmelisiniz..

Bu nedenle, umarım bu kılavuzu beğenmişsinizdir ve Binance ile Bittrex arasında karar vermenize yardımcı olmuştur! Hangisini tercih ettiğinizi, neyi beğendiğinizi ve nasıl daha da geliştirilebileceğini düşündüğünüzü bana bildirin! Düşüncelerini duymak isterim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me