Binance VS Coinbase: İki Kripto Değişim Devleri

Bunda Binance VS Coinbase karşılaştırma, tartışacağız ikisi piyasadaki en büyük kripto borsaları. Sana söyleyeceğim Onlar ne, hangi hizmetleri sunuyorlar, ve kullanmak için ne kadar güvenli. Bu bir Coinbase VS Binance incelemesi olduğu için, yeni başlayanlar için hangi borsanın en iyisi olduğunu da söyleyeceğim..

Kripto para piyasası değerinde daha fazla 320 milyar $ bugün. Öyleyse, bazılarına yatırım yapmayı düşünüyorsanız Ethereum, Bitcoin veya Dalgalanma o zaman tek değilsin! Bunu yapmak için bütün bir endüstri yaratıldı olabildiğince kolay insanların alıp satması için kripto para birimleri.

Bu sektörü oluşturan işletmelerin adı kripto para borsaları. CoinMarketCap listeler 204 kripto para borsaları kullanıcıların yüzlerce alım satım yapabileceği madeni paralar ve jetonlar. Yeni başlayanlar için, seçeneklerin sayısı korkutucu olabilir, ancak endişelenmeyin, ben yardım etmek için buradayım!

Binance güvenli mi gibi tüm önemli soruları yanıtlayacağım. Coinbase limitleri nelerdir? Ancak, soracağım ilk soru – başlayalım mı? Evet? Harika!

Coinbase VS Binance karşılaştırması hakkında konuşmaya başlamadan önce, her bir borsanın ne olduğuna ve nereden geldiğine hızlıca bir göz atacağım. İle başlayacağım Coinbase ve sonra Binance’e geçin. Ayrıca, aceleniz varsa, ana detaylar aşağıdaki platformların her biri hakkında.

Şimdi Coinbase’e geçelim.

Coinbase’in Kökleri

Coinbase 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından San Francisco, California’da kurulan bir komisyoncu borsasıdır..

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bir komisyoncu borsası Alım satım borsalarının yaptığı gibi alıcıları ve satıcıları bir araya getirmek yerine müşterileri için bir kripto para birimi satın alır. Coinbase, piyasadaki en büyük broker borsasıdır.Binance VS Coinbase: CEO & amp; Coinbase'in Kurucu Ortağı.

Ağustos 2017’de Coinbase, tek boynuzlu ata dönüşen ilk borsa oldu! Hayır, efsanevi at değil! Coinbase, finansal bir tek boynuzlu at haline geldi. değeri 1 milyar dolardan fazla. Brian Armstrong ayrıca 10. sırada yer aldı. Fortune’s Sektördeki en etkili gençlerin listesi. Sadece altı yaşında olan bir şirket için fena değil, değil mi??

Coinbase kurulduğu günden bu yana büyük şirketlerle ortaklıklar kurdu. Dell, Time Inc., ve Expedia. Daha yakın zamanda, söylenti sosyal medya devi, Facebook, değişimi satın almakla ilgileniyor! Tüm bunlar Coinbase’i kriptodaki en yasal işlerden biri yapıyor.

Peki ya Binance?

Hızlı Binance’e Genel Bakış


Binance tarafından 2017 yılında kuruldu Changpeng Zhao ve Yi He. Çin, Japonya ve Tayvan’da ofisleri olmasına rağmen merkezi Malta’dadır. Her iki kurucu da kariyerlerine kriptoda başladı. OKCoin değiş tokuş.

Binance bir kripto-kripto borsasıdır, yani alıcıları kripto para birimi ticareti için satıcılarla buluşturur. Ayrıca Binance Coin (BNB) adlı kripto para birimine de sahiptir. Borsa Binance Coin kullandı ICO yükseltmek 15 milyon $ Temmuz 2017’de USD.Binance VS Coinbase: Binance logosu.

Not: Bir ICO, ilk madeni para teklifidir ve yeni işletmelerin hisse senedi veya tahvil ihraç etmek gibi daha geleneksel yöntemler kullanmadan fon toplamasının bir yoludur..

Binance, en iyi tüccarlarına harika ödüller vermesiyle tanınır. Geçmişte ödüller arasında iPhone’lar, MacBook’lar, bir Mercedes-Benz ve hatta bir Maserati vardı! Şu anda Binance ekibi, milyar dolarlık bir yatırım fonu oluşturacak ortaklar arıyor..

Yani, her iki borsa da büyük… Ama hangisi daha büyük? Coinbase VS Binance boyut karşılaştırması yapalım.

Boyut

Coinbase’de 32 farklı ülkede 20 milyondan fazla müşteriye hizmet verdi. Platformda 150 milyar doların üzerinde kripto para birimi alınıp satıldı.

Binance sıralandı ikinci CoinMarketCap’in 204 borsadan oluşan listesinin en büyüğü. 24 saatlik işlem hacmine sahiptir. 1.261.129.677 $.

Not: 24 saatlik işlem hacmi, bir günde bir borsada alınıp satılan kripto para biriminin toplam değeridir. Gösterilen rakam 07/02/18 içindir.

Coinbase CoinMarketCap’te listelenmediği için hangi borsanın daha büyük olduğunu söylemek zor. Ancak Coinbase’in ortalama günlük hacmini ana sayfasında verdiği rakamlara göre kabaca tahmin edebilirsiniz. Bu tahmin yaklaşık Günde 85-100 milyon dolar.

Artık her iki borsanın da çok büyük olduğunu biliyorsunuz, ancak hangisi daha iyi? Öğrenmek için, her borsanın hangi para birimi hizmetlerini sunduğuna bakmamız gerekir. Coinbase VS Binance’in para birimi hizmetlerinin karşılaştırmasına bir göz atalım.

Döviz Hizmetleri

Kripto borsaları tarafından sunulan iki tür para birimi hizmeti, fiat ticareti ve kripto para birimi ticaretidir..

Fiat ticareti kullanıcıların kripto para birimi alıp satmasına olanak tanıyan bir hizmettir. fiat para birimleri. Fiat para birimleri, ulusların veya ulus gruplarının resmi para birimleridir. İtibari para birimi örnekleri arasında Kanada Doları (CAD), Hint Rupisi (INR) ve Avrupa Birliği Euro (EUR) bulunur..

Kripto para ticareti kullanıcıların bir kripto para birimini diğeriyle takas etmesine izin veren bir hizmettir.

Borsaların döviz kurları sunduğu döviz çiftlerine ticaret çiftleri denir. Kullanıcılar yalnızca ticaret çiftleri olarak listelenen para birimlerini değiştirebilecekler. Havaalanındaki Bureau de Change’e gitmeye benziyor biraz;

  • Bir fiat ticaret çifti şuna benzer; 1 İngiliz Sterlini (GBP) = 90 Hint Rupisi (INR).
  • Bir kripto ticaret çifti şuna benzer; 1 Bitcoin (BTC) = 14 Ethereum (ETH)
  • Bir fiat / kripto ticaret çifti şuna benzer; 1 Bitcoin (BTC) = 6.300 ABD Doları (USD).

Coinbase’in hangi para birimi hizmetlerini sunduğunu görelim.

Coinbase Para Birimi Hizmetleri

Coinbase tüccarları, fiat para birimlerini kullanarak kripto para birimleri satın alabilirler. faaliyet gösterdiği 32 ülkeden herhangi biri. Coinbase’in faaliyet gösterdiği tüm ülkeler, Avustralya ve Singapur hariç, Avrupa ve Kuzey Amerika’dadır..

Not: Yatırımcılar ayrıca, Avustralya ve Kanada hariç 32 ülkenin tamamında kripto para satmak için Coinbase’i kullanabilirler..

Coinbase’de Fiat ticareti yeni başlayanlar için harika çünkü kripto para ticareti yapmaya başlamadan önce başka bir borsayı ziyaret etmeleri gerekmiyor. İhtiyaç duydukları her şeyi tek bir yerde bulacaklar!

Binance VS Coinbase: Coinbase özelliği.

Şu anda Coinbase yalnızca Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH). Bu, Coinbase’in sunduğu 12 kripto para birimi ticaret çifti diğer üç kripto para birimi ile ticaret için sunulan her bir kripto para birimi.

Şimdi bir Binance incelemesi yapalım ve neler sunduklarını.

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Binance Para Birimi Hizmetleri

Binance herhangi bir fiat ticareti sunmuyor. Bu, kullanıcıların hesaplarına yalnızca kripto para birimleriyle para yatırabilecekleri ve ticaret yapabilecekleri anlamına gelir. Bununla birlikte Binance, Coinbase’den çok daha iyi bir kripto para birimi ticareti seçeneği sunar. Borsa, yüzlerce tanınmış ve yeni piyasaya sürülen kripto para birimiyle ticaret yapmayı teklif ediyor. Onlar içerir EOS, TUZ, Cardano, Gifto, Steem, Lisk, Döngü, NEO, ve daha fazlası.

Binance, dört ana kripto para birimi için ticaret çiftleri sunuyor. Onlar:

  • Bitcoin (BTC): 149 çift

  • Binance Coin (BNB): 74 çift

  • Ethereum (ETH): 146 çift

  • ABD Tether (USDT): 18 çift

Öyleyse, para birimi hizmetleri daha iyi – Binance VS Coinbase?

Yeni başlayanlar için, Coinbase’in daha iyi para birimi hizmetleri var çünkü yeni tüccarlar fiat para birimleriyle kripto para birimleri satın alabilirler. Önce başka bir değiş tokuşa gitmeleri gerekmez. Madeni para seçimi nispeten küçüktür, ancak çoğu acemi tüccarın başlamasını sağlayacak kadar büyüktür..

Binance VS Coinbase: Binance özelliği.

Daha ileri düzey kullanıcılar için, Binance’in daha iyi para birimi hizmetleri var. Madeni para seçimi piyasadaki en iyilerden biridir ve her zaman yeni madeni paralar eklenmektedir. Bununla birlikte, bu tur, Binance’in fiat ticareti eksikliği nedeniyle Coinbase’e gidiyor..

Artık Coinbase ve Binance’de hangi para birimleriyle ticaret yapabileceğinizi biliyorsunuz. Ardından, Coinbase VS Binance arasında en düşük ücretleri kimin aldığını görelim.

Ücretler

Var üç ana ücret türü tüccarlar bir kripto para borsasının hizmetlerini kullanmak için ödeme yapmak zorundadır. Onlar: depozito ücretleri, para çekme ücretleri, ve ticaret ücretleri. Önce Coinbase ücretlerine bakacağım.

Coinbase Ücretleri

Coinbase bir ücret alır % 1,49 her kripto para birimi alım veya satımı için. Bu ücret yükselir % 3.99 kredi kartıyla yapılan alım satımlar için.

Binance VS Coinbase: Coinbase ücretleri.Coinbase ücretleri | Kaynak: coinbase

Coinbase, Binance gibi alım satım çiftleri sunmaz. Bu, döviz kurları da sunmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, her işlem için belirli bir fiyat veya “dönüştürme oranı” sunan bir dönüştürme hizmeti kullanır. Coinbase’in dönüştürme ücretleri şu döviz kurlarına dayanmaktadır: GDAX.

Not: GDAX (Global Digital Asset Exchange), Coinbase’e ait bir kripto borsasıdır. Coinbase’den daha fazla alım satım çifti ve özellik sunar. Coinbase’e kaydolursanız, size ayrıca bir GDAX hesabına erişim verilecektir..

Coinbase, ÖÇKB. SEPA’da, Euro’yu çekmek için şu ücret alınır: 0.15. ABD Doları banka havalesi ile para yatırma işlemleri ücretsizdir. ABD Doları para çekme işlemlerinde şu ücret alınır: 10 ABD doları.

Not: SEPA, Tek Euro Ödeme Alanıdır. Euro’nun sınırlarından hızlı ve güvenli dolaşımına izin veren 28 AB ülkesinden oluşan bir organizasyondur..

Coinbase ücretleri, CEX ve Coinmama gibi benzer hizmetler sunan borsalara kıyasla düşük. Ancak, Binance gibi kripto-kripto borsalarına kıyasla yüksektirler …

Binance Ücretleri

Binance para yatırma veya çekme işlemleri için ücret almaz. Bunun nedeni Binance’in yalnızca kripto ticareti. Kripto para birimi alım satımlarını yönetmek, fiat para birimi alım satımlarından çok daha ucuzdur!

Binance bir ücret alır % 0.1 tüm esnaflar için. Ayrıca şunları sunar: % 50 indirim ücretlerde Binance Coin kullanılarak yapılan alım satımlar için.

Binance VS Coinbase: Binance ücretleri.

Binance ücretleri | Kaynak: binance

Gördüğünüz gibi, burada açık bir kazanan var. Binance VS Coinbase ücret turu, Binance takımı için kolay bir zaferdir. Ücretleri çok düşük ve acemi tüccarlar için hangisinin harika olduğunu anlamak kolay!

Sonra, bunun nasıl olduğu hakkında konuşmak istiyorum Kullanıcı dostu her değişim. Ama önce Coinbase VS Binance ticaret limitleri hakkında kısa bir not.

Ticaret Limitleri Hakkında Kısa Bir Not

Çoğu borsada limitler tüccarların ne kadar para yatırma ve çekme izni olduğu konusunda. Binance VS Coinbase limitlerinin nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Coinbase Limitleri

Coinbase limitleri, ticaret yaptığınız itibari para birimine ve Seviye 0, 1, 2 veya 3 kullanıcısı olup olmadığınıza bağlıdır. Örneğin, Seviye 2 kullanıcıları şunları yapabilir: 25.000 $ değerinde işlem bir gün. Seviye 3 kullanıcıları sınırsız işlem yapabilir.

Binance VS Coinbase: Neden Coinbase kullanmalısınız?

Not: Bir tüccarın ulaştığı seviye, hesabını oluştururken ne kadar kişisel bilgi sağladığına bağlı olacaktır. Buna hesap doğrulama denir. Her seviye, doğrulanması için daha fazla kullanıcı bilgisi gerektirir.

Binance Limitleri

Binance limitleri, bir tüccarın Seviye 1 veya 2 doğrulamasına sahip olmasına bağlıdır. Seviye 1 kullanıcıları ticaret yapabilir Günde 2BTC değerine kadar kripto para birimi. Seviye 2 kullanıcıları, değerli alım satım yapabilir günde 100BTC’ye kadar (bu yaklaşık 650.000 ABD dolarıdır!).

Binance’in bir kullanıcının ne kadar kripto para yatırabileceği konusunda bir sınırı yok.

Yani Binance teklifler daha yüksek ticaret limitleri Coinbase’den daha, ancak hangi platformun kullanılması daha kolay?

Kullanıcı dostu

Bu turda Binance VS Coinbase arasında açık bir kazanan var.

Coinbase, kripto para birimindeki en kullanıcı dostu ürünlerden biridir.. Her yeni kripto para birimine tavsiye edilir çünkü ilk alım satımlarınızı yapmak için mükemmel bir yerdir. Düzen temiz, basit ve iyi tasarlanmış, ve özellikleri temel (iyi bir şekilde!). İlk alım satımlarımı Coinbase kullanarak yaptım ve her zaman arkadaşlarıma bahsettiğim ilk borsa oldu.

Binance VS Coinbase: Coinabse kontrol paneli.

Kaynak: Coinbase

Binance, başka herhangi bir borsayla karşılaştırılsaydı bu turu kazanabilirdi. İki kullanıcı ayarı vardır: temel ve ileri. Temel muhtemelen biraz fazla ilerlemiştir yeni başlayanlar. Bununla birlikte, daha kendinden emin tüccarlara ihtiyaç duydukları tüm bilgileri ve özellikleri basit ve net bir şekilde sunar..

Coinbase bu turu kazanır, ancak Yeni başlayanlar için her iki değişimi de tavsiye ederim. Eksiksiz ticaret deneyimi için önce Coinbase, sonra Binance kullanın.

Binance VS Coinbase: Binance kontrol paneli.

Artık Coinbase ve Binance’in hangi hizmetleri sunduğunu, maliyetlerini ve kullanımlarının ne kadar kolay olduğunu biliyorsunuz..

Sonra cevaplamak istiyorum çok önemli iki soru. Binance güvenli mi? Ve Coinbase’den daha iyi bir güvenliğe sahip mi? Binance VS Coinbase’i karşılaştırırken öğrenelim güvenlik.

Güvenlik

Her iki borsa da kullanır iki faktörlü kimlik doğrulama kullanıcı hesaplarını korumak için. Bu, her hesabın iki tür parolaya sahip olduğu bir sistemdir. Birincisi kullanıcı tarafından seçilir ve ikincisi kullanıcının cep telefonuna gönderilir veya şunun gibi bir uygulama tarafından oluşturulur: Google Authenticator.

Binance VS Coinbase: Google Authenticator.

Coinbase, kullanıcı fonlarının% 98’ini çevrimdışı depolar. Çevrimiçi tutulan% 2’lik kısım, Lloyd’s of London tarafından hırsızlığa karşı sigortalıdır. Coinbase ayrıca kötüye kullanımı önlemek için kullanıcı fonlarını işletme fonlarından ayrı tutar. ABD’de yerleşik olmak, Coinbase’in ABD finans yasalarına uyması gerektiği anlamına da gelir. dünyanın en zorlarından bazıları.

Binance’in müşterilerinin parasını nasıl yönettiği daha az net ve bu bazı kullanıcıları endişelendiriyor. 27 Haziran 2018 kadar yakın bir tarihte, Binance kullanıcıları, planlanan bir sistem yükseltmesinin ardından eksik fon bildirdi. Binance özür dilemek zorunda kaldı ve güncellemenin neden olduğu sorun için işlem ücretlerinde% 70 indirim teklif etti.

Ancak Binance’deki güvenlik ekibi, kullanıcısının parasını bilgisayar korsanlarından koruduğu için övgü aldı. Mart 2018’de, bilgisayar korsanları kullanıcı giriş bilgilerini çaldı ve borsayı soymaya çalıştı. Binance sistemleri hack’i tespit etti ve durdurdu. Hiçbir kullanıcı para kaybetmedi ve bilgisayar korsanının parası hayır kurumlarına bağışlandı!

Binance VS Coinbase: Binance'de USD ile Bitcoin satın alın.

Öyleyse, Binance güvenli ve kullanıcılarının parasını korumak için Coinbase’e güvenilebilir mi??

Binance ve Coinbase, diğer borsaların çoğundan daha iyi güvenlik kayıtlarına sahip. Müşteri güvenliğini benimsiyorlar çok ciddice. Binance VS Coinbase’de bu tur Coinbase’e gidiyor, çünkü kullanıcının fonlarının nerede olduğu ve ne için kullanıldığı konusunda daha açık ve dürüst..

Kripto para birimleri hala yeni bir teknolojidir, bu nedenle kullanıcılar genellikle sorunlarla karşılaşır. Hangi borsanın bu sorunlarla en iyi şekilde ilgilendiğini görmek istiyorum. Sıradaki, Binance VS Coinbase – müşteri desteği.

Müşteri desteği

Birçok borsa sahip olduğu için eleştiriliyor zayıf müşteri hizmeti. Ne yazık ki Binance ve Coinbase bu alanda da gelişebilir. Her iki borsanın da kendi ana sitelerinde canlı sohbet desteği seçeneği yoktur. Her iki borsa da müşterileriyle iletişim kurmayı tercih ediyor e-posta yoluyla. Bununla birlikte, her iki borsa da genel sorular için “SupportBot” hizmetleri sunuyor.

Coinbase alır müşteri e-postalarına cevap vermek için 1-3 gün arasında, ve bazı kullanıcılar yanıtların yararsız veya çok genel. Borsa, “destek” sitesinde birçok yeni tüccarın faydalı bulacağı ayrıntılı bir SSS bölümüne sahiptir. Coinbase’de ayrıca bir telefon yardım hattı ancak Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğundan, uluslararası müşterilerin erişmesi zordur..

Binance değişim meşgul olduğunda destek yavaş olabilir, ancak şurada mevcuttur: dört farklı dil (Çince, Korece, İngilizce ve Japonca), yani en azından deniyorlar, doğru?

Kripto borsaları hala geleneksel finans kurumlarından çok daha kötü müşteri desteği sunuyor. Binance ve Coinbase de çok daha iyisini yapabilirdi. Coinbase VS Binance müşteri destek turunu iki borsa da kazanamaz. Kripto topluluğu daha iyisini hak ediyor!

Hangi takasın sizin için en iyisi olduğuna karar vermeden önce, bitirmeniz gereken bir tur daha var. Yarışmanın son turu Binance VS Coinbase olarak adlandırılır: Mobil Platformlar.

Mobil Platformlar

Coinbase ve Binance’in mobil uygulamaları var ama hangisi daha iyi? Kullanıcıların ne düşündüğünü görelim:

  • Coinbase Mobil Uygulaması:
  • Binance Mobil Uygulaması:

Yani Coinbase, mobil uygulamaların savaşını kullanılabilirlik ve popülerlik.

Neredeyse bitirdim, bu yüzden şimdiye kadar öğrendiğiniz her şeyi kullanışlı bir Binance VS Coinbase karşılaştırma tablosuna koydum.

Binance VS Coinbase: Karşılaştırma Tablosu

Coinbase Binance
yer Amerika Birleşik Devletleri Malta
Ticaret türü Komisyoncu Kriptodan Kriptoya
İşlem Parası Sayısı 30+ 150+
Ücretler Yüksek Düşük
Kullanıcı dostu Çok yüksek Orta
Güvenlik Yüksek Yüksek
Müşteri desteği Ortalama Ortalama
Mobil uygulama Evet Evet

İşte bu kadar, yeni başlayanlar için Binance VS Coinbase kılavuzum! Gitmeden önce, hangi takasın sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilecek birkaç düşünceyi daha paylaşacağım.

Sonuçlar

İlk kez kripto para ticareti yapmak, korkutucu, pahalı, ve sinir bozucu! Bu yüzden çok önemlidir doğru değişimi seç.

Binance ve Coinbase, acemi tüccarlar için harika seçenekler. Benim tavsiyem ikisini de kullanmak! Coinbase ile bir hesap açarak başlayın. Litecoin veya Ethereum ile birkaç basit işlem yapın ve ardından kendinizi hazır hissettiğinizde Binance’e geçin. Coinbase, kripto ticaretine mükemmel bir giriş ve Binance, kripto eğitiminize devam etmek için en iyi yerlerden biridir.!

Bu savaş Binance VS Coinbase mutlu bir beraberlikle biter! Size en çok ikisini anlatmak bir zevkti profesyonel, dürüst, ve kullanıcı dostu değişimler piyasada. Sen ne düşünüyorsun? Orada daha iyi bir takas olduğuna inanıyor musunuz? Eğer yaparsan bana haber ver ben de kontrol edeyim!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map