Bir Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulur: İpuçları ve Püf Noktaları

Bitcoin veya Ethereum’u ve hatta Ripple’ı duymuş olabilirsiniz, ancak aslında binden fazla farklı coin ve token mevcut. Aslında göre Wikipedia, dünya çapında kullanılan 1.384’ün üzerinde kripto para birimi var. Bu çok fazla kripto! Öyleyse neden pakete eklemeyesiniz? Ben size kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını öğrettikten sonra bunu yapabilirsiniz..

Başlamadan önce bilmeniz gereken üç şey var:

Bir fikrin logosu Cryptocurrency Nasıl Oluşturulur

İHTİYACINIZ OLAN

İYİ BİR FİKİR

Bir jeton / madeni para oluşturmak uğruna bir jeton / madeni para inşa etmek başarısız olmaya mahkumdur. Bir amacı olması gerekiyor (dünyaya değer katması gerekiyor).

Bir Cryptocurrency Nasıl Oluşturulur size yardımcı olacak insanların güveninin logosu

KAZANMANIZ GEREKİYOR

İNSANLARIN GÜVENİ

Bunu yapmak için bir ‘topluluk’ oluşturmanız gerekir. Bu, kripto para biriminiz için aşağıdaki gibidir. Bir kripto topluluğunu sürdürmek zor bir iştir, bu yüzden bu noktaya çok dikkat edin.

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağına dair bir yerleştirme logosu

KODLAMANIZ GEREKİYOR & KRİPTO GÜVENLİK BİLGİSİ

Evet, ‘yetenek’ kiralayabilirsiniz, ancak jetonunuzun / madeni paranızın nasıl çalışacağını anlamanız gerekir.

Bu kılavuzun sonunda: bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağının temellerini ve kripto para biriminizi destekleyen kişilerle güven oluşturmanın önemini anlayacaksınız.!

Bu kılavuz ayrıca, kripto paranız için iyi bir fikre ve amaca sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu (ve bu projeyi finanse etmek için neden çok fazla paraya ihtiyacınız olduğunu) anlamanıza yardımcı olacaktır..


Ancak, bir kripto para birimi oluşturmak yerine buna karar verirseniz, biraz satın almak istiyorsun, Sunabileceğiniz birkaç farklı platformum var: Coinbase, Binance ve Coinmama. Bu platformları kullanırken anında Bitcoin, Ethereum veya başka herhangi bir kripto para birimi satın alabileceksiniz.!

Ayrıca, her zaman bir güvenilir ve güvenli kripto para cüzdanı İster bir kripto para birimi oluşturmaya karar verin, ister sadece biraz para satın alın, varlıklarınızı korumak için. Gitmeniz tavsiye edilir donanım cüzdanları, Ledger Nano X ve Trezor Model T gibi.

Nasıl Başlanır

Gerçek “başlangıç” fikrinizle başlar, ancak buna daha sonra ulaşacağız. Öncelikle biraz teknoloji hakkında konuşalım.

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bir kripto para birimi oluşturmanın iki ana yolu vardır:

 • Blok zincirinizi oluşturun – bunun kendi ‘madeni parası’ olacak
 • Bir uygulama oluşturmak için NEO, Ethereum veya benzer bir platform kullanın – bunun kendi “jetonu” olacaktır

Bu nedenle, bir kripto para birimini nasıl oluşturacağınıza karar verirken karar vermeniz gereken ilk şey, bir “jeton” veya “madeni para” oluşturup oluşturmayacağınızdır. Sıfırdan mı başlayacaksın? Veya halihazırda güvenilen ve kullanılabilir olan teknoloji üzerine bir simge oluşturun?

Madeni paralar ve belirteçlerin her ikisi de kripto para birimleridir. Aradaki fark şudur: bir madeni para kendi blok zincirine aittir, oysa bir jeton mevcut bir blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Yani, bir blockchain üzerine inşa edilmiş binlerce token olabilir, oysa sadece bir coin olabilir..

İşte en popüler madeni paralardan bazıları:

Bir Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulur

Bu blok zinciri teknolojilerinden bazıları, token oluşturmaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Uygulama ve token oluşturmak için en popüler blockchain Ethereum’dur.

Ethereum vs NEO: Tokenler için En Popüler Seçim

Bir Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulur

ETH

✓ Yerel Sanal Makine

✗ Proof of Work madenciliğine kadar çalışır.

Proof of Stake ağ yükseltmesi için

✓ Ortalama masaüstü cüzdanı

✓ Kaliteli 3. taraf seçenekleri

✓ Donanım cüzdanı

Bir Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulur

NEO

✓ Yerel Sanal Makine

✗ Düğüm, delege ve oylama sistemleri

şu anda eksik, planlar bilinmiyor

✓ Ortalama masaüstü cüzdanı

✗ Minimal 3. taraf seçenekleri

✗ Donanım cüzdanı yok

Ethereum üzerine inşa edilen tokenlere ERC-20 tokenları denir. Ethereum blok zinciri, bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını öğrenmeye çalışan insanlar için harika bir oyun alanıdır çünkü Ethereum blok zinciri bu hizmeti sunan ilk kişiydi ve çok güvenilir..

NEO çok benzer, ancak bunun yerine NEP-5 standardı belirteç ve insanların uygulamalar ve belirteçler oluşturmak için NEO blok zincirini kullanmalarına izin verir. En popüler ikinci platformdur!

Ethereum güven ve popülerlik avantajına sahip olabilir, ancak NEO’nun kendi başına bir avantajı var. NEO’da, C ++ ve Java dahil birçok farklı programlama diliyle derleme yapabilirsiniz. Ethereum’da, yalnızca Solidity (Ethereum’un programlama dili) kullanarak inşa edebilirsiniz..

Bu, NEO kullanan geliştiricilerin yeni bir dil öğrenmek zorunda olmadıkları ve bunun yerine zaten aşina oldukları bir dili kullanabilecekleri anlamına gelir..

Peki, kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını öğrenmek için hangisini tercih edersiniz? Ethereum kullanmak istiyorsanız Solidity’yi öğrenmelisiniz. NEO kullanıyorsanız, zaten aşina olabileceğiniz önceden var olan bir dili kullanabilirsiniz..

İyi haber şu ki: Sağlamlığı öğrenmek zor olmak zorunda değil. Öğrenmeyi kolaylaştırmak için Python, JavaScript ve C ++ ‘ya benzer olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, Solidity oyununuzu adım adım nasıl oluşturacağınızı göstererek size dili öğreten kendi interaktif Solidity eğitim kursumuz var. Bu, öğrenmenin yeni ve eğlenceli bir yolu: adı Uzay Köpekleri.

Ayrıca, ilgileniyorsanız bu kripto para birimlerini satın almak, bunu Coinbase veya Binance’de yapabilirsiniz.

“Jeton” Oluşturmaya Karşı “Jeton” Oluşturma

Bitcoin logosu

MADENİ PARA:

✓ Blockchain’e sahip

✗ Çok Pahalı

✗ Çok Zaman Alır

Bitcoin logosu

JETON:

✓ Mevcut Bir Blockchain Üzerine İnşa Edildi

✓ Pahalı Değil

✓ Çok Zaman Almaz

Bir madeni paraya mı yoksa bir jetona mı ihtiyacınız olduğuna karar vermek büyük bir seçimdir: harcamanız gereken para miktarı da dahil olmak üzere projeniz için birçok şeyi belirler..

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını öğrenmek (sıfırdan bir blok zinciri oluşturmayı gerektirir) çok pahalıdır ve çok zaman alır. Ayrıca harika bir geliştirici ekibine ihtiyacınız var!

Ancak, blok zincirinize ihtiyacınız yoksa, sadece bir jeton oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, blok zincirinizi oluşturmak yerine, Ethereum veya NEO gibi mevcut bir blok zincirinde çalışan bir uygulama oluşturabilirsiniz..

Evet, bir simge ve uygulama (dApp / merkezi olmayan uygulama) oluşturmak hala çok fazla zaman, para ve harika bir geliştirici ekibi gerektiriyor. Ancak, bir madeni para oluşturmaktan / blok zincirinizi oluşturmaktan çok daha kolay ve daha ucuzdur.!

İlk Para Teklifleri (ICO’lar)

Geleneksel bir şirket bir borsada halka açılmaya karar verdiğinde, şirket bir İlk Halka Arz sunar – bu da hisse karşılığında fon toplamanın bir yoludur..

İlk Para Teklifleri (ICO’lar) çok benzer. ICO’lar, blockchain meraklısı şirketlerin kripto projeleri için nasıl para topladıklarıdır. Ancak yatırımcılar hisse satın almak yerine “jeton” alıyorlar.

İLGİNÇ GERÇEK

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını bulmaya çalışıyorum, böylece ICO’lar çok ama çok yardımcı olabilir. Ve kripto sektörü şu anda çok popüler olduğu için, şimdi bir tane başlatmak için harika bir zaman olabilir.!

ICO ve Bitcoin logolu dizüstü bilgisayar

Güven kazanmak, bir ICO’nun başarısında büyük bir rol oynar. En başarılı ICO’lar, güçlü bir geliştirici / kurucu ekibine ve sağlam bir yol haritasına sahip olanlardır. Bir yol haritası, yatırımcılara projenin gelecekte neyi başarmayı planladığını ve fonları nasıl kullanmayı planladıklarını söyler..

Şimdi kripto para birimi oluşturmaya daha derin bir göz atalım. Ama önce bazı varsayımlar yapacağım.

 1. Bankada kendi blok zinciri kripto para “madeni paranızı” oluşturmak için milyonlarca dolarınız yok
 2. Mevcut, güvenilir bir blok zinciri üzerine inşa ederek daha kolay yolu seçip dApp ve jeton oluşturmayı tercih edersiniz

Bu yüzden, bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağına dair daha az teknik, daha ucuz ve daha az aşırı versiyona bağlı kalacağım. Nasıl “jeton” oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Başlangıç

ICO’lar, projeniz için para toplamanın hızlı bir yolunu sunar, ancak bu kolay olmayacaktır. Bir ICO aracılığıyla yeni bir kripto para birimini başarılı bir şekilde başlatmak için ihtiyacınız olan şey:

 • “Büyük fikir” – blok zinciri projeniz belirli bir sektöre nasıl yardımcı olacak? Hangi sorunu çözecek?
 • ERC-20 veya NEP-5 tokenlerinizi oluşturmak için güçlü bir geliştirme ekibi
 • ICO akıllı sözleşmenizi oluşturmak için güçlü bir geliştirme ekibi – kullanıcılar akıllı sözleşmenize kripto gönderdiklerinde, akıllı sözleşme onlara doğru miktarda token gönderir
 • Profesyonel bir harici denetim – bu, jetonunuzun ve akıllı sözleşmenizin güvenliğini kontrol etmek ve böylece saldırıya uğramamak içindir
 • İyi yazılmış bir teknik inceleme – bu, fikrinizi, çözdüğü sorunu, yol haritasını ve nasıl çalıştığını / kullandığı teknolojiyi sunan bir belgedir.
 • Bir pazarlama kampanyası – web sitesi, sosyal medya, ön-&-satış sonrası topluluk geliştirme, forumlar ve medya
 • Bir topluluk yönetimi ekibi

Başarılı bir kripto para birimi projesi oluşturmak için neden tüm bunlara ihtiyacınız olduğuna bakalım..

Kripto Para Biriminin Nasıl Oluşturulacağına Dair Büyük Fikir

Bu, projenizin merkezidir! DApp’inizin hedeflediğiniz sektöre nasıl yardımcı olacağını düşünmeniz gerekir. Mevcut bir aracıyı (banka veya komisyoncu gibi) kaldırmayı mı planlıyorsunuz? Gerçek dünyadaki sorunları (yoksulluk veya eğitim eksikliği gibi) çözmek mi istiyorsunuz??

Gerçek bir problem ve blockchain teknolojisinin onu nasıl çözebileceğini düşünmeniz gerekiyor. Projenizin gerçek bir faydası yoksa, o zaman neden birisi yatırım yapmak veya onu kullanmak istesin? Değer yaratmak istiyorsanız, değer katmalısınız.

İşte beyninizin fikirlerle hareket etmesini sağlayabilecek bazı sektörler: Dosya Depolama, İçerik Hizmetleri, Sigorta, Pazarlama Eşler Arası İletişim, Finans, Tıp ve Enerji / Elektrik. DApps aracılığıyla blockchain teknolojisi kullanılarak tüm bu endüstrilere kitlesel olarak yardımcı olunabilir..

Kripto Borsalarını Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Ticaret hedefleriniz için hangi kripto borsalarının en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi??

Görmek & TOP3 kripto borsalarını yan yana karşılaştırın

Geliştirme Ekibi

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağının en büyük bölümlerinden biri, jetonunuz için doğru geliştiricileri seçmektir ve akıllı sözleşme, başarı ile başarısızlık arasındaki fark olabilir. Çok dikkatli olmalısın ve iyi bir iş çıkaracağına güvenebileceğin bir geliştirici seçmelisin.

Fikir ilk anahtar faktördür, ancak iyi bir ekip olmadan işe yaramaz. Fikrinizi hayata geçirmek için yetenekli bir ekibe ihtiyacınız var! Yalnızca blockchain teknolojisi ile çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip kişileri işe almanızı tavsiye ederim..

İhtiyaç duyduğunuz bağlantıları kurmak için blockchain topluluğuna daha fazla dahil olmayı hedeflemelisiniz. Blockchain etkinliklerine gitmeyi, yeni insanlarla bağlantı kurmayı ve sektör içinde ilişkiler kurmayı öneriyorum. Bu, projenize katılacak doğru kişileri bulmanıza yardımcı olacaktır.!

Akıllı Sözleşme

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı söz konusu olduğunda akıllı sözleşmeler büyük bir rol oynar. Akıllı sözleşmenin ne olduğunu bilmeyenler için kısaca açıklamama izin verin:

Akıllı bir sözleşme, geleneksel bir sözleşme gibidir; dijital olması dışında, blok zincirinde çalışır, otomatik olarak yürütülür ve değiştirilemez.

Akıllı sözleşme görselleştirme

Akıllı bir sözleşmenin içinde kurallar yazılır. Bir ICO akıllı sözleşmesinde kurallar, bir kullanıcının akıllı sözleşmeye 1 ETH göndermesi, SONRA akıllı sözleşme bu kullanıcıya 100 jeton göndermesi gibi bir şey olabilir..

Akıllı sözleşme otomatik olarak çalıştığı için, onu kontrol eden üçüncü bir taraf yoktur. Bu, kullanıcının size güvenmek zorunda olmadığı anlamına gelir.

Bunun yerine, sadece kod olan akıllı sözleşmeye güvenirler. Kod doğruysa sizi aldatamaz. Böylece kullanıcı, kendisine her zaman doğru sayıda jeton alacağını ve bunları zamanında alacağını bilir..

Akıllı sözleşmenin kuralları geliştiricileriniz tarafından yazılır, bu nedenle ICO’nuzun nasıl çalışmasını istediğinize bağlı olarak bu kurallara karar vermelisiniz..

Akıllı sözleşmeler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Akıllı Sözleşme nedir kılavuz.

Profesyonel Bir Dış Denetim

Biraz önce söylediğim gibi, akıllı sözleşmeler sadece koddur. Bu, belirteçler için de aynıdır. Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını bulmak, onun güvenliğini anlamayı da içerir. Bu nedenle, bir kullanıcının koda güvenmesi için güvenli olduğunu bilmesi gerekir. Bu nedenle profesyonel bir denetime ihtiyacınız var.

Bu yalnızca kullanıcının / yatırımcının kendini güvende hissedebileceği anlamına gelmez, aynı zamanda kendinizi güvende hissedebileceğiniz anlamına da gelir – tüm bu parayı akıllı sözleşmelere ve jeton geliştirmeye yalnızca saldırıya uğraması için harcamak istemezsiniz, değil mi??

Projenize meşruiyet kazandıran önemli bir adımdır. Bu denetimler genellikle ICO güvenlik denetimleri olarak adlandırılır ve bunları aşağıdaki gibi şirketlerden alabilirsiniz. Pratik Güvence. Her zaman seçtiğiniz denetim şirketinin güvenilir ve uzun bir geçmişe sahip olduğundan emin olun.

ICO’nuzu profesyonel bir denetimle doğrulamak, kripto para birimi projenizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Projenizin endüstri standartlarını ve veri koruma politikalarını takip ettiği gerçeğini destekler – projenize ekstra değer katar. Bu çok önemli bir adım!

Bir Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulacağına Dair İyi Yazılmış Teknik İnceleme

Kripto para biriminizi nasıl oluşturacağınızı öğrenmek istiyorsanız, iyi bir teknik incelemeyi nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekir. İyi dediğimde, iyi demek istiyorum – yatırımcıların projenizi değerlendirmek için kullanacakları bir whitepaper..

Kripto Para Birimi Nasıl Oluşturulur için teknik inceleme adımı

İLGİNÇ GERÇEK

Halka sunmak için iyi bir teknik inceleme hazırlamak, en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Bir ICO yayındaysa ancak teknik raporu yoksa çok dikkatli olmalısınız!

Öyleyse, mükemmel bir ICO teknik raporu yapan şeyin ne olduğuna bakalım. Göre VentureBeat araştırması, bir teknik inceleme şu biçimi izlemelidir:

 • Tüm teknik incelemeler PDF biçiminde olmalıdır – PDF teknik incelemelerine farklı sistemlerde ve tarayıcılarda biçim / yapı ve düzen sorunları hakkında endişelenmeden erişilebilir.
 • Sayfa sayısı – tüm teknik incelemelerin iki versiyonu olmalıdır. Normal bir teknik inceleme (20-100 sayfa) ve bir lite kağıt (yaklaşık 2-8 sayfa). Geç bir makale, whitepaper’ın sadece daha kısa bir sürümüdür – tüm önemli bilgileri vurgular.
 • İyi dilbilgisi bir zorunluluktur – Bununla ilgili sorunlarınız varsa, neden harici teknik inceleme yazımcıları işe almıyorsunuz??
 • Diller – teknik incelemeniz birden çok dilde olmalıdır. Teknik incelemenizi en popüler dillerde yayınlayabilmek için çevirmenler kiralayın. İngilizce, Mandarin, İspanyolca, Japonca ve Korece’yi tavsiye ederim. Daha fazlasını yapabilirsen, bunun için git!
 • Aşağıdaki soruları yanıtlayın:
 • Senin fikrin nedir?
 • Fikriniz / çözümünüz neden gerekli??
 • ICO fonları ne için kullanılacak?
 • Jetonlar takas edilebilmeleri ve borsalarda listelenebilmeleri için ne zaman serbest bırakılacak??
 • Proje ne zaman tamamlanacak? (Bir başarıyı projelendirmek için ICO’dan atacağınız adımların ayrıntılı bir zaman çizelgesini gösterin!)
 • Ekibin kim? Geçmişte ne yaptılar? İş için nasıl nitelikliler?

ICO’nuz için pazarlama

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağının bir başka harika kısmı, bunun için bir pazarlama stratejisi oluşturmaktır. Yerel bir topluluktan destek ve güven oluşturmanız gerekir. Bir web sitesine, iyi bir etki alanına ve iyi bir sosyal medya varlığına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, çok çeşitli var pazarlama ve satış araçları ICO’nuzun reklamını yapmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi.

Sosyal medya

En azından Facebook, Twitter ve LinkedIn’i tavsiye ederim. Sosyal medya konusunda ciddiyseniz, Instagram ve Snapchat’a da tavsiyelerde bulunurum, ancak hepsi projenizin doğasına bağlıdır..

Bunu kendiniz yönetebilir veya sizin için yapması için bir ekip kiralayabilirsiniz. Her iki durumda da, ICO’nuzun popülaritesini artıran güçlü bir sosyal medya kampanyası oluşturmalısınız..

B2B Pazarlamacılarının Sosyal Medya Sitesi

Sosyal medya platformları karşılaştırma tablosu

Basın & Medya

ICO’nuzun gerçek güvenilirlik kazandığı yer burasıdır ve ICO, bir kripto para birimini başarıyla oluşturmanın büyük bir parçası olduğundan, kredibilite çok önemlidir. Projeniz hakkında makaleler tanınmış, saygın medya web sitelerinde (Forbes, Business Insider vb.) Yayınlanırsa, ICO’nuz çok daha güvenilir olacaktır..

Bu anlaşmaları kendiniz oluşturmayı deneyebilir veya yine sizin için yapması için bir ekip kiralayabilirsiniz. Web sitesi ne kadar popüler olursa, makale o kadar pahalıya mal olur (genellikle). Öyleyse, nelerin mevcut olduğuna bakın ve ardından sizin için en iyi olana karar verin.

Sponsorlu İçerik

Facebook reklamları ve Google reklamları eskiden ICO’lar için harikaydı, ancak kripto ile ilgili reklamlar artık bu iki sağlayıcı tarafından yasaklandı. Bunun nedeni, kullanıcıların çok iyi performans göstermemiş ICO’lara yaptığı sorumsuz harcamalardır. Bunun yerine LinkedIn ve Twitter reklamlarına bakmanızı tavsiye ederim. Bu iki platform diğerlerinden daha fazla iş odaklı olduğundan, bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı konusundaki planınız için büyük fayda sağlayabilir..

Blogging

Bu çok önemli! Topluluğunuzu güncel tutmanız gerekir ve bu, bunu yapmanın harika bir yoludur. Medium gibi bir siteye veya web sitenizdeki bir bloga gönderi gönderebilirsiniz. Her iki durumda da, gönderdiğiniz içerik projenizin ilerleyişiyle alakalı olmalıdır..

Eposta pazarlama

Bu çok etkili ve bunu her zaman projenizin başından yapmanızı tavsiye ederim..

Destekçilerinizin e-posta adreslerini e-posta yoluyla güncel tutabilmek için toplamanız gerekir. Herhangi bir haberiniz veya yeni bir promosyonunuz olduğunda, onlara bir e-posta göndererek doğrudan iletişim kurabilirsiniz..

E-posta adreslerini toplamak için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem vardır. Web siteniz için bir haber bülteni kaydı eklemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde, ICO’nuzla ilgilenen herkes e-posta adresini gönderebilir ve güncellemelerinizi doğrudan e-posta gelen kutularına alabilir..

Promosyonlar

Bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağı yolunda, onu çok fazla tanıtmanız gerekecek. Promosyonlar, ICO’nuzdaki yeni bonuslar ve yeni ödül ödülleri gibi şeyleri içerebilir. “Bonuslar” derken, ICO’ların genellikle token satışlarını erken alıcılara bir bonus (indirim gibi) içerecek şekilde yapılandırdıklarını kastediyorum..

Örneğin, ICO’nuzun ilk haftası için% 20 bonus ayarlayabilirsiniz. Bu, ICO’nuzun ilk haftasında jetonunuzu satın alan herkesin ödediğinden% 20 daha fazla jeton alacağı anlamına gelir. Yani, John ilk hafta 100 jeton satın alırsa, akıllı sözleşme ona 120 jeton gönderir.

“Ödül ödülleri” derken, ICO’nuzu tanıtan kişilere ücretsiz jetonlar sunabileceğinizi kastediyorum. Örneğin, ICO bağlantınızı Facebook ve Twitter’da paylaşan herkese 5 jeton sunabilirsiniz..

Bu, ICO’nuzu pazarlamanın çok düşük maliyetli bir yolu olabilir! Özellikle herhangi bir ön maliyet gerektirmediği için.

Topluluğunuzu Yönetmek

Topluluk, bir kripto para biriminin nasıl oluşturulacağını öğrenirken etrafınızı saran güçlü bir şey olabilir. Ayrıca, topluluğunuzun birbiriyle konuşabileceği ve size sorular sorabileceği bir yere de ihtiyacınız olacak. Bunun için kullanılacak en popüler uygulama Telegram’dır. WhatsApp veya Facebook Messenger gibi bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bununla birlikte, güvenliğiyle bilinir ve kripto dünyasında çok güvenilir, tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir..

Telgrafın gelir getirmesi amaçlanmamıştır,

asla reklam satmayacak.

Telgraf

Bu yüzden, bence iyi yönetilen bir Telegram grubu kurmak çok önemli! İyi bir topluluk katılımını teşvik etmeye ve destekçilerinizle ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır..

Siz de forumları kullanmalısınız. Pek çok yatırımcı, bir projeyi araştırırken forumları araştırıyor – insanların bir proje hakkında ne söylediğini ve ekibin sorulara ne kadar iyi yanıt verdiğini görmekten hoşlanıyorlar..

Bir kripto para birimi, grup sohbetleri veya her ikisini nasıl oluşturacağınızla ilgili yolunuzu paylaşmak için forumları kullanın: muhtemelen bir topluluk yönetimi ekibine ihtiyacınız olacak. Bu, ICO’nuzun ne kadar popüler olacağına bağlıdır, ancak her iki durumda da zamandan tasarruf etmek daha iyidir. Kendiniz mi yönetmeyi tercih edersiniz yoksa bütçenizin bir kısmını sizin için bir takımın yönetmesini sağlamak için mi harcarsınız??

Mesajlara hızlı yanıt verirseniz topluluğunuzun size daha fazla güveneceğini düşünmelisiniz. Daha inandırıcı ve güvenilir görünüyor!

Topluluğunuz muhtemelen dünyanın her yerinden insanlardan oluşacağından, dünyanın dört bir yanından gelen bir ekip de isteyebilirsiniz. Farklı saat dilimlerinde bulunan uzak personel üyelerine sahiplerse, 7/24 bir topluluk yönetim sistemine sahip olabilirsiniz.!

Bu hizmeti sunan bir şirket, Sosyalleşin. İngiltere merkezlidirler, başarılı ICO’ları yönetme konusunda çok fazla deneyime sahiptirler ve topluluk yönetimi dahil olmak üzere çok çeşitli yararlı hizmetler sağlayabilirler..

Go Social gibi iyi bir itibara sahip bir şirket bulmanızı öneririm. Aksi takdirde, sizi kötü temsil eden ve kötü görünmenize neden olan bir şirkete sahip olabilirsiniz!

Bir Kripto Para Birimi Oluşturmanın Para Yönü

Büyük Bitcoin paraları yığını

Para para para. Akıllı sözleşme ve jeton geliştirme, web sitesi, denetim, teknik inceleme, pazarlama ve halkla ilişkiler (topluluk yönetimi) için ödeme yapmak için paraya ihtiyacınız olacak.

Sana yalan söyleyemem – pahalı. Akıllı sözleşme ve jeton geliştiricileri çok fazla para talep edebilir, çünkü ICO sayısı ile karşılaştırıldığında bunların çoğu yoktur. Bazıları çok daha fazla ücret alsa da, ücretlerin saatte yaklaşık 100 $ ‘dan başlamasını bekleyebilirsiniz..

Bir geliştiricinin akıllı sözleşmeyi ve jetonu bitirmesinin ne kadar sürdüğü, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak değişebilir. Genel bir tahmin için 2 haftaya izin verirdim (Pazartesi-Cuma, 09: 00-17: 00 arası çalışma). Saatte 100 ABD doları ödüyorsanız, bu toplamda 8.000 ABD dolarıdır!

Denetimler de ucuz değil – tipik olarak 3.000 – 10.000 $ arasında değişiyor. Yine, hepsi neye ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Fiyatlar hakkında konuşmaya devam edebilirim ve size ortalama maliyetler verebilirim, ama bunun bir anlamı yok. Her şey ne istediğine ve kimi bildiğine bağlı.

Doğru insanlarla bağlantı kurarsanız, bir kripto para birimi oluşturma sürecini çok daha ucuza yapabilirsiniz. Bu yüzden, bolca araştırma yapmak ve birçok insanla konuşmak için tavsiyem.

Sonuç: En Önemli Kısım ve İlk Adımınız!

Bu ‘kripto para biriminizi yapın’ öğreticisi, bir ICO aracılığıyla başarılı bir kripto para birimi oluşturmak için yapmanız gereken teknik ve teknik olmayan çalışmalardan geçti. Ancak bir kilit noktaya geri dönmeye devam ediyoruz. Projeniz ancak iyi bir fikriniz varsa başarılı olacaktır! Göre Coinmarketcap, şu anda 1.500’den fazla kripto para var (03.15.18). Öne çıkmak için güçlü bir amacınız olmalı – önemli bir soruna harika bir çözüme ihtiyacınız var.

Örneğin, BitDegree eğitim sistemi için bir çözümdür. BitDegree’den önce, öğrenciler ders almak ve nitelik kazanmak için büyük ücretler ödemek zorundaydı. Artık BitDegree’yi öğrenmek ve yapmak için ödeme almak için kullanabilirler çünkü BitDegree ekosisteminde öğrencilere ve öğretmenlere gelecekteki işverenler tarafından ödeme yapılır..

İşverenler kursları etkiler, yani öğrenciler kalifiye olduklarında, işverenle iş için gerekli tüm özelliklere sahip olurlar. İşverenler için çok para tasarrufu sağlar çünkü geleneksel eğitim rotasından aşağı inmek onlar için çok daha pahalıdır..

Bu, işverenler, öğrenciler ve öğretmenler için birçok fırsat sunar – büyük bir sorunu çözer! Fikrinizin yapması gereken tam olarak budur. Kendi kripto para biriminizi nasıl oluşturacağınız konusunda ek yardıma ihtiyacınız varsa, BitDegree eğitimleri ve kursları sayfasına gidin ve en iyisinden öğrenin.!

Bu kılavuzu okuduktan sonra kripto para kazanmanın daha kolay bir yolunu seçmeye karar vermeniz durumunda, Coinbase ve Binance gibi en güvenilir kripto para birimi borsalarını tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca, varlıklarınızı her zaman güvenli donanım cüzdanlarında tutun!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map