Dan beri Bitcoin (BTC) giderek daha popüler hale geldi, bir işlemi gerçekleştirmek için gereken süre daha yavaş ve daha yavaş. Ayrıca her işlemin maliyetini de yaptı daha pahalı gönderen için.

Mevcut Bitcoin sistemini iyileştirmek için, Bitcoin Cash (BCH) oluşturuldu! Şimdiye kadar mükemmel bir iş çıkarıyor gibi görünüyorlar – yalnızca Ağustos 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen, Bitcoin Cash çoktan ilk 5 kripto para birimi! Nasıl işlem gördüğüne bakarken bu oldukça açık bazı popüler borsalarda, çok.

Ama yine de kendinize “Bitcoin Cash nedir?” Diye mi soruyorsunuz, endişelenmeyin – hepsi bu makalede açıklanacak!

Bu kılavuz size Bitcoin Cash’in ne olduğu, neden oluşturulduğu ve gerçekte ne yaptığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacaktır..

Temelleri anladıktan sonra, nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız. Bitcoin Cash satın al. Kripto paranızı bir yerde saklamanız gerekeceğinden, kendinize de almayı düşünmelisiniz. güvenli bir cüzdan, çok! Ayrıca, gerçekten maceraperest hissedenler için de size göstereceğiz nasıl kazılır!

Öyleyse, neyi bekliyorsunuz, hadi gidip Bitcoin Cash’in ne olduğunu ve nasıl başladığını keşfedelim!

BTC satın almak için en güvenli yeri mi arıyorsunuz? Aşağıda BTC satın almak için en güvenli platformlar olarak onaylanan en iyi kripto borsalarını topladım, bu yüzden bir göz atın.

Sağlayıcı Visa / Mastercard Mevcut Kripto Puanımız Coinbase İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • + 30 tane daha

9.8 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Binance İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Cardano
 • + 150 tane daha

9.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Coinmama İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Bitcoin Cash
 • +7 tane daha

9.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Kraken İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • DASH
 • + 37 tane daha

9.1 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin eToro İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +3 tane daha

8.6 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin KuCoin İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Monero
 • + 210 daha fazla

8.5 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin Gemini Exchange İncelemesi EVET

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • +21 tane daha

8.4 İncelemeyi okuyun Siteyi ziyaret edin En popüler 729 İncelemeler 9.8 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi oku Editörün Seçimi 1279 İncelemeler 9.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 816 İncelemeler 9.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 1174 İncelemeler 9.1 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 453 İncelemeler 8.6 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 563 İncelemeler 8.5 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun 603 İncelemeler 8.4 Banka Havalesi: EVET Siteyi ziyaret edin İncelemeyi okuyun


Artıları

 • Hızlı işlem süreleri
 • Düşük işlem ücretleri
 • Bitcoin’den daha iyi ölçeklenebilirlik

Eksileri

 • Bitcoin’in ilk felsefesinden uzaklaşıyor
 • Kripto para toplulukları arasında düşük güven

Bitcoin Cash Nedir: Nasıl Başladı?

Her şey şu konularda anlaşmalar ve anlaşmazlıklar ile başladı: Bitcoin teknolojisi nasıl geliştirilir. Görüyorsunuz, Bitcoin ile ilgili sorunlardan biri, daha fazla insan onu kullandıkça, ağların bir işlemi gerçekleştirmesi daha uzun ve daha uzun sürüyor. Aynı zamanda işlem ücretlerinin daha pahalı hale geldiği anlamına gelir!

Bitcoin Cash Nedir: Bitcoin ve Bitcoin Cash Karşılaştırması.Bitcoin ve Bitcoin Cash | Kaynak: vastava

Bitcoin meraklıları bunun büyük bir sorun haline geldiğini anladı, özellikle şu anda kripto para birimi çok popüler hale geliyordu. Bir çözüm bulmaya yardımcı olmak için geliştiriciler önerdi iki farklı fikir.

Fikir 1: Her Bloğun Formatını Değiştirin

İşte size gerçek dünyadan bir örnek: Her Bitcoin işlemini boş bir kağıda yazmayı düşünün. İlk önce ihtiyacınız olacak hem gönderenin hem de alıcının cüzdan adreslerini yazın. Ardından, her işlem için ayrı imzalar yazmanız gerekir..

Bir düşünün, bu sizin kağıdınızda oldukça fazla yer kaplar.!

Bu nedenle, bir grup geliştirici, bir kağıt yaprağını ikiye ayırmayı önerdi. Bir kağıt yaprağında gönderenin ve alıcının adresleri bulunurken, diğer sayfada imzalar yer alacaktır..

Esasen, kağıt üzerinde daha fazla yer olacağından, daha fazla işlem işlenebilir.!

Fikir 2: Arttırılmış Blok Boyutu

Başka bir geliştirici grubu şunu düşündü: bu kötü bir fikirdi. Neden? Her bloğun formatını değiştirmek teknik olarak Bitcoin’in işlem hızını artırsa da, bu yalnızca geçici bir çözüm olacaktır. Dolayısıyla, Bitcoin ağı daha da popüler hale geldiğinde, başka bir yükseltme gerektirecektir..

Bitcoin’in hız sorununu çözmenin en iyi yolunun maksimum blok boyutunu artırın.

Bitcoin Cash nedir: Son 7 yıldaki Bitcoin blok boyutu.Kaynak: bitinformant

Yukarıdaki ile aynı gerçek dünya örneğini kullanarak: Şimdi, orijinal kağıt yaprağının 10 mm uzunluğunda olduğunu hayal edin. Bu, bloğun boyutudur (Bitcoin ile bu 1MB’ye ulaştı). Blok boyutunu artırarak daha fazla işlem yapılabileceği önerildi..

Bu nedenle, kağıt yaprağını 2 kat artırmayı veya 20 mm uzunluğa (Bitcoin durumunda 2MB) çıkarmayı düşündüler! Bu fikrin de izin verdiği şey, maksimum blok boyutudur. 8 kat arttı, gelecekte buna ihtiyaç duyulursa.

Ana argüman, Bitcoin’in günlük bir ödeme sistemi haline gelmesi için daha büyük blok boyutlarına ihtiyaç duymasıydı. Aksi takdirde, paradan çok altın gibi olurdu!

En Popüler Fikir Hangisi??

Bitcoin Cash’in ne olduğunu merak eden herkes, Bitcoin durumunda bunun farkında olmalıdır., çoğu insan aynı fikirde olmadıkça kimse sistemde değişiklik yapamaz. Yani, hangi seçeneğin seçildiğine karar vermek için oylamaya gitti! Hangi fikrin kazandığını tahmin edebilir misin? Fikir 1!

Fikir 1 alındı Oyların% 97’si! Bununla birlikte, Bitcoin blockchain’inin bu değişikliği yapması için, sistemin bir soft fork gerçekleştirmesi gerekiyordu..

Elbette fikir 2’deki çözümü tercih eden geliştirici grubu son karardan memnun değildi. Bu yüzden, Bitcoin Cash’i oluşturan bir hard fork yapmaya karar verdiler.!

Not: Bir çataldan bahsettiğimde, bu bir blok zincirinin tasarımında değişikliklerin yapıldığı anlamına geliyor. Bir soft fork gerçekleştiğinde, bu, belirli kuralların değiştiği anlamına gelir, ancak yeni bloklar hala orijinal yazılım tarafından tanınır. Bununla birlikte, sert bir çatalda, yeni bloklar ayrı bir blok zincirinde çalışır – tıpkı Bitcoin Cash gibi!

Artık Bitcoin Cash çatalının arkasındaki hikayeyi bildiğinize göre, “Bitcoin Cash nedir?” Sorusunun cevabını bulalım..

Bitcoin Cash Ne Yapar?

Bitcoin Cash resmi olarak Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü. Teknolojisi Bitcoin’e çok benziyor ve aynı miktarda coin de var – 21 milyon.

Bitcoin Cash’in oluşturulduğu gün Bitcoin tutan herkes otomatik olarak ücretsiz Bitcoin Cash aldı! Bitcoin tutan şanslı insanlar 1: 1 oranında Bitcoin Cash aldı. Evet bu doğru! Bitcoin Cash oluşturulduğu sırada 1 Bitcoin tutuyor olsaydınız, anında 1 Bitcoin Cash almış olurdunuz..

Bitcoin Cash nedir: Bazı dolarlarda bir Bitcoin.

Soruya verilen en yaygın cevaplardan biri "Bitcoin Cash nedir?" Bitcoin Cash’in temel amacının ödeme sistemi olarak kullanılır. Bu, tıpkı orijinal Bitcoin istemcisi gibi, insanların para gönder ve al. Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in teknolojisi şunları sağlar: çok daha hızlı işlem süreleri, ve daha düşük işlem ücretleri!

Pek çok insan, ücretsiz Bitcoin Cash’lerini alanların ellerinden geldiğince çabuk satacağını düşünüyordu, ancak durum böyle değil. Ağustos 2017’de piyasaya sürüldüğünden beri, Bitcoin Cash çok iyi performans gösterdi. Şu anda en iyi 5 kripto para birimidir ve ayrıca Coinbase.

Coinbase’de listelenmek, dünyadaki en popüler ve tanınmış borsalar olduğu için büyük bir anlaşma.! Coinbase yalnızca 4 farklı kripto para birimini listeler, bu yüzden Bitcoin Cash’i listelemiş olmaları proje etrafındaki güvenilirliği ve farkındalığı artırıyor.

Bitcoin Cash nedir: bir Bitcoin Cash uygulaması.

Kripto para birimi hala ilk günlerinde olduğu için, özellikle Bitcoin ile karşılaştırıldığında, henüz kabul eden çok fazla tüccar yok. Bununla birlikte, Bitcoin Cash giderek daha popüler hale geldikçe, yeni tüccarlar bunu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlıyor..

Adında harika bir web sitesi var BitcoinCash’i Kabul Et Bitcoin Cash’i kullanmanıza izin veren tüm farklı satıcıları listeleyen. Gibi şeyler içerirler Konaklama, müzik, kumarhaneler, parfüm, Fitness Ürün:% s, çamaşırlar ve daha fazlası! Bil bakalım ne oldu? Güney Afrika’da yaşıyorsanız, Bitcoin Cash ile yasal tavsiye için bile ödeme yapabilirsiniz.!

Bulunan En Son Coinbase Kuponu:

Bitcoin Cash’i nasıl satın alırım?

Artık “Bitcoin Cash nedir?” Diye sormanıza gerek kalmasa da, biraz yardıma ihtiyacınız olabilir biraz satın almak!

En kolay yol bunu bir komisyoncu borsası ile yapın. Bunlardan en popüler olanı Coinbase, yeni başlayanlar için harika olduğu için. Bitcoin Cash satın alabilirsiniz. fiat para birimi kredi / banka kartı ile veya banka hesabınız ile.

İşleri sizin için daha da kolaylaştırmak için, size Coinbase ile Bitcoin Cash satın alma konusunda adım adım bir rehber vereceğiz! İlk önce ihtiyacınız olacak bir Coinbase hesabı açın.

Coinbase ile Hesap Açmak

 1. Ziyaret etmek Coinbase ana sayfası, ve tıklayın Kaydol.
 2. Bu noktada, yalnızca yapmanız gerekecek adınızı giriniz, e, ve güvenli bir şifre oluştur.
 3. Daha sonra ihtiyacınız olacak cep telefonu numaranı doğrula. Bu yüzden, telefonunuza Coinbase web sitesine gönderilen kodu girin..

Artık Coinbase hesabınıza giriş yapabilmelisiniz! Şimdi ihtiyacın var kimliginizi dogrulayin.

kimliginizi dogrulayin

1. Önce tıklayın Al sat sayfanın üstünde.Bitcoin Cash nedir: Coinbase'de nasıl alınır veya satılır.

2. Coinbase şimdi size hesap kurulumunuzu tamamlamak için bir ödeme yöntemi eklemeniz gerektiğini söyleyecektir. Tıklamak Ödeme yöntemi ekle.Bitcoin Cash nedir: Coinbase'de ödeme yöntemini seçme.

3. Size verilir iki seçenek. Bir kredi / banka kartı veya bir banka hesabı ekleyebilirsiniz. Bitcoin Cash satın almanın en hızlı yolu bir kredi / banka kartı kullanmaktır. Yani, bu seçeneği seçeceğiz.Bitcoin Cash nedir: Coinbase'de banka hesabı veya kredi kartı eklemek.

4. Daha sonra yapmanız gereken kimliğinizi yükleyin. Bu, kredi / banka kartı kullanmak istediğiniz çoğu borsada bir gerekliliktir. Tıklamak ID yükle.

5. Coinbase size üç seçenek sunar. Yapabilirsin pasaportunuzu yükleyin, sürücü ehliyeti, veya a Hükümet verdiği kimlik. Yüklemek istediğinizi tıklayın.Bitcoin Cash nedir: kimlik türünü seçme.

6. Şimdi, kimliğinizi nasıl yüklemek istediğinize karar vermelisiniz. Bunu web kameranızı, cep telefonunuzu kullanarak veya dosyayı bilgisayarınızdan yükleyerek yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yöntemi seçin.

Bitcoin Cash nedir: Coinbase'e bir resim yüklemeyi seçin.

7. Kimliğinizi doğru bir şekilde yüklediyseniz, aşağıdaki mesajı göreceksiniz. Bir hata alırsanız, bunun nedeni muhtemelen görüntü kalitesinin yeterince yüksek bir standartta olmamasıdır. Onaylanana kadar tekrar deneyin.

Bitcoin Cash nedir: hesap doğrulama başarısı.

Tebrikler! Artık Bitcoin Cash’in ne olduğunu biliyorsunuz ve kimliğiniz artık doğrulandı. Ancak, gerçekten Bitcoin Cash satın almadan önce yapmanız gerekenler ödeme detaylarınızı ekleyin.

Ödeme Bilgilerinizi Coinbase’e Ekleyin

1. Buraya fatura adresinizi girmeniz gerekir. Kredi / banka kartınızın adresiyle eşleşmelidir, aksi takdirde bir hata alırsınız!

Bitcoin Cash nedir: hesaptaki ödeme detayları.

2. Şimdi kredi / banka kartı ayrıntılarınızı girmeniz istenecektir. Endişelenme, Coinbase yüksek güvenliğe sahiptir, bu yüzden detaylarınız güvende. Bunu yaptıktan sonra, tıklayın Kart ekle.Bitcoin Cash nedir: Coinbase'e kredi kartı eklemek.

Tebrikler! Kimliğinizi doğrulamadınız ve ayrıca kredi / banka kartınızı da eklediniz. Şimdi Bitcoin Cash satın alabilirsiniz!

Coinbase’de Nasıl Bitcoin Cash Satın Alabilirim?

1. Önce tıklayın Al sat sayfanın üst kısmında. Sonra tıklayın Bitcoin Cash.Bitcoin Cash nedir: Coinbase'de bitcoin nakit satın almayı seçmek.

2. Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere satın almak istediğiniz Bitcoin Cash miktarını girmeniz gerekiyor. Örneğimizde satın almak istiyoruz 100 Euro değerinde Bitcoin Cash, bu yüzden kutuya girdik. BCH kutusunun güncellendiğini fark edeceksiniz. Ticaretimiz sırasında alıyoruz 0,12377315 100 Euro karşılığında Bitcoin Cash. Ancak bu, satın aldığınız andaki piyasa fiyatına bağlı olarak değişecektir..

Not: “BCH nedir” diye mi merak ediyorsunuz? BCH, Bitcoin Cash’in para birimi kodudur. Tıpkı USD’nin ABD Doları ve GBP’nin Büyük İngiliz Sterlini olduğu gerçek dünya parası gibi, her kripto para biriminin kendi kodu vardır..

Bitcoin Cash nedir: Haftalık Coinbase hesabı limiti.

3. Bir kez tıkladığınızda Anında Bitcoin Cash Satın Alın, Coinbase sizden ödeme bilgilerinizi onaylamanızı isteyecektir. Tıklayın Onaylamak.

İşte bu kadar, bu kadar kolay! İlk Bitcoin Cash satın alımınızı yaptınız.

BCH ayrıca şu yolla da satın alınabilir: Basit – öyle yaparsın kredi veya banka kartınızla, bu, sürecin hızlı ve pürüzsüz, yol boyunca herhangi bir güvenlik sorunu olmadan.

Kripto-kripto borsasından Bitcoin Cash satın almak da mümkündür. Burası, farklı bir kripto para birimi (Bitcoin gibi) kullanarak para yatırdığınız ve bunu Bitcoin Cash ile değiştirdiğiniz yerdir. Çoğu büyük borsa, piyasadaki en popüler kripto paralardan biri olduğu için Bitcoin Cash’i listeleyecektir..

Bu noktaya kadar rehberimizi takip ettiyseniz, artık kolayca “Bitcoin Cash nedir” yanıtını verebilmelisiniz ve artık nasıl satın alacağınızı biliyorsunuz! Sonra açıklayacağım Bitcoin Cash madenciliği.

Bitcoin Cash Nasıl Çıkarılır?

Çoğu kripto para birimi gibi Bitcoin Cash de merkezi olmayan. Bu, ağ üzerinde tek bir kişinin veya otoritenin kontrolünün olmadığı anlamına gelir.

Not: Bir ağ birileri tarafından kontrol ediliyorsa, bu onun merkezi bir ağ olduğu anlamına gelir. Yahoo’yu düşünün. Tüm verileri merkezi bir sunucuda saklanır. 2015 yılında sunucuları saldırıya uğradığında, bilgisayar korsanları 500 milyondan fazla hesaba erişim elde ettiler! Bitcoin Cash gibi merkezi olmayan bir ağda bu mümkün olmazdı.

Ancak merkezi olmayan bir sistem çalıştırmak için gerektirir düğümler (bilgisayarlar) işlemleri doğrula.

Peki işlemler nasıl doğrulanır? Madenciler olarak bilinen kişiler bilgi işlem gücünü şu amaçlarla kullanır: blok zincirindeki matematiksel denklemleri çöz. Ağdaki bir düğüm matematiksel denklemi çözdüğünde, bir işlem bloğunu doğrular. Daha sonra işlemi doğruladığı için bir ödül alır.

Bitcoin Cash madenciliği durumunda bu ödül, bir Bitcoin Cash madeni para.

Bitcoin Cash nedir?

Günümüzde madencilikten para kazanmak gittikçe zorlaşıyor. O kadar çok rekabet var ki, yalnızca büyük miktarlarda bilgi işlem gücü üretebilenler ödüllendiriliyor. Yeterli bilgi işlem gücü üretmek için başarılı bir madenci olmak, ÇOK para yatırmalısınız (ve ben 10’lu binlerce dolardan bahsediyorum)!

Ancak, orada yeni başlayanlar için başka seçenekler de var! “Madencilik havuzu” denen bir şey var. Bu, diğer madencilerden oluşan bir ağa katıldığınız yerdir. Birlikte, Bitcoin Cash ödülünü kazanmak için matematiksel denklemleri denemek ve çözmek için bilgi işlem gücünüzü birleştirirsiniz. Madencilik havuzunuz bir Bitcoin Cash işlemini başarıyla doğrularsa, ödül madencilik havuzunuz arasında eşit olarak bölünür!

Havalı değil mi?

Madencilik havuzuna katılmak basittir – bu sitelerden birini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Bitcoin Cash madenciliği, doğru yazılım ve donanıma sahipseniz, Bitcoin Cash kazanmanın harika bir yoludur. Ancak, değilse, Bitcoin Cash’e yatırım yapmak sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.!

(Yine de bu mali bir tavsiye değil … Sadece söylüyorum!)

Bitcoin Cash'i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Biliyor musun?

Bitcoin Cash’i Diğerleriyle Yan Yana Karşılaştırın

Tüm Kripto Borsaları size benzer görünebilir ama Hepsi aynı DEĞİL!

Evet! Karşılaştırma Tablosunu göster

Sonuç

Bu kılavuzu baştan sona okursanız, artık kendinize “Bitcoin Cash nedir?” Diye sormamalısınız. Yerine, neden yaratıldığını ve nasıl çalıştığını iyi anlamalısınız!

Sadece bu değil, sana gösterdim ilk Bitcoin Cash yatırımınızı nasıl yapabilirsiniz (yani, isterseniz). Bitcoin Cash satın almanın başka birkaç yöntemi vardır: Coinbase, ama yeni başlayanlar için Coinbase’in en çok tercih edilen seçim olduğunu düşünüyorum!

Satın alma süreci biraz şuna benzemelidir:

 • Üzerinde bir hesap oluşturursunuz Coinbase;
 • Sürecinden geç kimliğinizi doğrulamak ve tüm güvenlik önlemlerinin oluşturulması;
 • Seç uygun ödeme yöntemi, ve satın almak istediğiniz kripto;
 • Satın al – işte bu! Artık tek yapmanız gereken paralarınızı güvenli bir cüzdana aktarmak. – Defter ve Trezor bakabileceğiniz en yaygın kullanılan soğuk cüzdandır.

Bitcoin Cash’i bu şekilde satın almanın bir alternatifi, Basit. Simplex, kripto para birimlerini güvenle satın almanıza izin veren bir fintech şirketidir. kredi veya banka kartınızla – hızlı, basit ve güvenlidir!

Ayrıca iyi bir anlayışa sahip olmalısınız madenciliğin önemi, ve nasıl bir madenci olabileceğinizi. Unutmayın, Bitcoin Cash madenciliği her zaman karlı değildir ve başlamadan önce biraz yatırım gerektirir..

Peki, “Bitcoin Cash Nedir” kılavuzu hakkında ne düşündünüz? Geliştiricilerin Bitcoin Cash’i yaratmak için doğru kararı verdiğini düşünüyor musunuz? Yoksa eski güzel Bitcoin’i mi tercih edersiniz??

Düşüncelerinizi duymak isterim. Bu yüzden utanmayın, yorum bırakın!

Bu web sitesinde yayınlanan içerik, herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka herhangi bir tavsiye vermeyi amaçlamaz. BitDegree.org, herhangi bir kripto para birimini satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez veya onaylamaz. Finansal yatırım kararları vermeden önce, finansal danışmanınıza danışın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me